Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] radio 2 din
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] radio 2 din
Autor Wiadomość
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Kwi 13, 2016 18:32   

zimek-1985 napisał/a:
No dobra. Ta jakie radio 2din proponujecie? Nie musi byc z navi ale musi miec czytnik płyt CD. Cena to 700zł.


No to poczekaj i odłóż 100 zł i będziesz mieć 800 i kupisz tego polecanego gmsa
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 13, 2016 18:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zimek-1985 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 256
Skąd: Płońsk



Wysłany: Czw Kwi 14, 2016 11:05   

700zl to i tak mocno wynegocjowana kwota u żony. A co myślicie o NAKAMICHI NA2800? Ceny zaczynaja sie od 700 zl.
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 14, 2016 12:22   

zimek-1985, chcesz, to kup. Znajomy miał to w Ibizie. Bez wzmacniacza to w ogóle bassu nie miało.
Ja bym jakość brzmienia porównał do radia za 150 zł jakiejś firmy typu Vordon, czy inne góffno.
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
Koenig 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 157



Wysłany: Czw Kwi 14, 2016 13:00   

Mały OT zrobię, wybaczcie.
Mam radio z navi i tv 4:3 i niestety z kasetą. Czy są jakieś możliwości podłączenia jakiegoś mp3, np emulator zmieniarki? Gniazda zmieniarki w schowku/pod schowkiem nie mam.
Gdzieś czytałem (możliwe że nawet na tym forum ale jakoś nie mogę znaleźć teraz), że akurat ta wersja radia (kiedyś najbogatsza chyba) dziś sprawia największe problemy w "upgradzie". No i jeszcze dodam, że to auto służy mi w zasadzie tylko na dojazdy do pracy (mam jeszcze Citroena C5 X7 który służy do wszelkich innych wyjazdów, szczególnie wakacyjnych), więc nie planuję w nim poważnych zmian typu wymiana głośników, wyciszenia itp. Słaba jakość dźwięku jest dla mnie w tym przypadku do zaakceptowania, jedynie chciałbym czasem posłuchać czegoś innego niż radio :wink:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Kwi 14, 2016 13:06   

Można dołożyć emulator zmieniarki ale łatwo nie jest i chyba najczęściej w bagażniku by trzeba to zamontować. Zawsze można użyć transmitera FM np. takiego http://allegro.pl/samocho...5633582165.html albo http://allegro.pl/og35-mp...5122942399.html
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 14, 2016 13:10   

Albo kaseta - AUX ;)
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Kwi 14, 2016 13:11   

kaseta dość mocno ogranicza pasmo przenoszenia
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Koenig 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 157



Wysłany: Czw Kwi 14, 2016 13:38   

A taki transmiter FM to zapewnia jakiś w miarę przyzwoity dźwięk? Oczywiście nie oczekuję cudów na fabrycznych głośnikach, ale transmiter kojarzy mi się właśnie z taką bardzo badziewną kasetą :)
Parę lat temu puściłem sobie komendy z nawigacji przez transmiter na radio w samochodzie. Po 1 minucie wymiękłem i w zasadzie był to mój jedyny kontakt z transmiterem. Ale to było pewnie z 5-6 lat temu, może do tej pory działa to już lepiej?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Kwi 14, 2016 14:01   

ten peyinga co podałem gra jak normalne radio np. RMF FM bo go słyszałem a ten drugi za krótko słyszałem by móc coś powiedzieć
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 08:44   

Transmitter gra jak... RADIO. Ma pasmo przenoszenia ograniczone do max 16khz bodajże. Bassu również raczej za dużo nie uświadczysz :)

Ale w sumie na oryginalnych głośnikach Roverowskich to nie ma co się bassu spodziewać nawet na przyzwoitym radiu. Mam porównanie, jak grało moje GMS z seryjnymi głośnikami, a jak grało, gdy wygłuszyłem drzwi i wrzuciłem wcale nie najlepsze i nie najdroższe Hertze DSK :)

Bez porównania, dopiero po wygłuszeniu i zmianie głośników radio zaczęło żyć.
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
Ostatnio zmieniony przez cin1391 Wto Kwi 19, 2016 11:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 08:50   

cin1391 napisał/a:
Ma pasmo przenoszenia ograniczone do max 16kHz bodajże. Bassu to tam raczej za dużo nie uświadczysz
zdaje się że do 18kHz ale też pewny nie jestem ("pilot" stereo jest 19kHz) co nie zmienia faktu że to wysokie częstotliwości a basy to raczej w Hz się mierzy co?
Koenig napisał/a:
Słaba jakość dźwięku jest dla mnie w tym przypadku do zaakceptowania, jedynie chciałbym czasem posłuchać czegoś innego niż radio
Chłop nie ma wymagań więc transmiter śmiało zrobi robotę
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Koenig 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 157



Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 09:16   

Dokładnie tak, w tym aucie nie mam wymagań, a w drugim audio mam bardzo przyzwoite.
Kiedyś trochę bawiłem się w car-audio. Zdejmowałem tapicerkę, wyciszałem kabinę, do tego porządna jednostka sterująca, głośniki odseparowane, wzmacniacz (nawet 5-ci kanałowy miałem) i skrzynka w bagażniku. Tak więc jakieś pojęcie mam, ale w przypadku R75 nie widzę sensu grzebać i nie mam takiej potrzeby. Auto nie jeździ dalej niż 20km od domu :wink:
No i ten nieszczęsny zestaw 4:3 utrudnia mocno grzebanie.
Byłem wczoraj w kilku sklepach oglądnąć transmitery, ale nic mnie nie przekonało. Chyba zamówię tego z allegro. Dam potem znać jak to się sprawuje.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 09:44   

Dobrze jak jest z rds bo na radiu przynajmniej widac co leci a sam transmiter mozna sobie gdzies schowac przy pomocy jakiegos gniazdka dodatkowego
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Koenig 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 157



Wysłany: Wto Kwi 19, 2016 10:21   

Wczoraj dotarł do mnie ten transmiter, opiszę więc dla potomnych moje wrażenia.
Najpierw był problem z podłączeniem, okazało się że po włożeniu transmitera w gniazdo "na wprost" nie ma prądu, dopiero obrócenie go o około 90 stopni pomaga. Ja dodatkowo zapiąłem go na małym przedłużaczu, bo bałem się, że będzie mi przeszkadzał wbić "P" (mam automat), ale okazuje się że jednak nie przeszkadza.
Urządzenie gra całkiem przyzwoicie, choć jakiś szum/trzask czasem się przytrafi (ale sporadycznie). Jest zdecydowanie lepiej niż się spodziewałem. Nie gubi fal, zakłóceń nie łapie, ale jak już wcześniej napisałem jeżdżę tym autem blisko, w zasadzie tylko do pracy. RDS działa przyzwoicie. W zasadzie na fabrycznych głośnikach nie ma różnicy między transmiterem a radiem. Jedynie po podłączeniu telefonu i uruchomieni muzyki z odtwarzacza lub spotify jest zdecydowanie ciszej i musiałem podkręcić głośność.
Potem z ciekawości podłączyłem do drugiego auta z dobrym audio. Tu moje zaskoczenie było jeszcze większe, bo nawet basy były przyzwoite. Choć oczywiście jakości CD nie dorównuje.
Ogólnie trzeba powiedzieć uczciwie, że spodziewałem się badziewia a tymczasem w R75 zdaje egzamin.
Czy kupiłbym jeszcze raz? Do innego auta z normalną instalacją radiową nigdy. Zdecydowanie wolałbym wydać np 300 zł na jakieś proste, markowe radio. Ale ponieważ mam takie radio jakie mam to i tak jestem zadowolony, bo wreszcie nie jestem skazany na RMF itp :mrgreen:
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 19, 2016 11:19   

sknerko napisał/a:
zdaje się że do 18kHz ale też pewny nie jestem ("pilot" stereo jest 19kHz) co nie zmienia faktu że to wysokie częstotliwości a basy to raczej w Hz się mierzy co?


Jestem z wykształcenia dźwiękowcem, więc wiem. Sformułowanie "tam" było niefortunne i miało oznaczać "tam" = "z transmittera" (wyedytowałem to zdanie)

Sprawdziłem swój transmitter Manta (80PLN):
pasmo przenoszenia rzeczywiste: 61Hz - 17,3KHz - więc nie jest źle :P

Pasmo przenoszenia Transmittera Made In China za 18PLN:
87Hz - 13,7KHz

TRAGEDIA :D

Sprawdzane urządzeniem pomiarowym na moim Roverku z lekko zmodyfikowanym nagłośnieniem.
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Kwi 19, 2016 13:30   

Koenig napisał/a:
W zasadzie na fabrycznych głośnikach nie ma różnicy między transmiterem a radiem.
No bo czemu by miała być?
Koenig napisał/a:
Jedynie po podłączeniu telefonu i uruchomieni muzyki z odtwarzacza lub spotify jest zdecydowanie ciszej i musiałem podkręcić głośność.
Bo to jest ograniczenie wrzucone przez UE i wszystkie europejskie urządzenia tak będą grały. Stany tego nie mają.
Koenig napisał/a:
Potem z ciekawości podłączyłem do drugiego auta z dobrym audio. Tu moje zaskoczenie było jeszcze większe, bo nawet basy były przyzwoite. Choć oczywiście jakości CD nie dorównuje.
Bo nie ma prawa, ponieważ musi być ograniczone pasmo do tych max 18kHz żeby radiem przesłać stereo.
Koenig napisał/a:
Czy kupiłbym jeszcze raz? Do innego auta z normalną instalacją radiową nigdy. Zdecydowanie wolałbym wydać np 300 zł na jakieś proste, markowe radio.
Oczywista oczywistość. ja mam w Landku dobre audio w rozmiarze 2DIN ale bez obsługi jakichś tam mp3 i też zamierzam się na ten transmiter a teraz to już prawie pewny jestem że go wezmę.
cin1391 napisał/a:
Sprawdziłem swój transmitter Manta (80PLN):
pasmo przenoszenia rzeczywiste: 61Hz - 17,3KHz - więc nie jest źle
Czyli jednak miałem rację z tym 18kHz ograniczenia. (Ja jestem elektronikiem po telekomunikacji ale w technikum robiłem na zaliczenie sprzęt HiFi, oczywiście to pradawne czasy ale coś w głowie zostało)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów [rover 75] Radio Harmony - jakie głośniki pod radio?
umiem dłubać w samochodach, na audio sie nie znam nic.
hvil Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Lut 15, 2010 17:22
Gość
Brak nowych postów [R25] Radio - jakie polecacie radio oprócz orginalnego
bacha401 Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Nie Sie 22, 2010 10:27
bacha401
Brak nowych postów [R75] Radio - nowe radio, a sterowanie w kierownicy
Kris Car-audio, nawigacje, radia CB 138 Nie Maj 12, 2013 16:54
MatiNitro
Brak nowych postów [R45] Radio - jakie radio do 300 pln?
adamsky Car-audio, nawigacje, radia CB 15 Sro Sty 12, 2011 17:59
Alexi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink