Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Śwista wiatr w oknie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Czw Lis 18, 2010 17:12
[R416] Śwista wiatr w oknie
Autor Wiadomość
wolarz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 127
Skąd: Włocławek



Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 23:30   

u mnie na szczęście szkło się nie rusza :smile:
pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam :)
wolarz
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 23:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
coona 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 23:31   

Dzenson-wiesz że teraz właśnie o tym myślałem :) Tylko wiem że wyjęcie lusterka wiąże się z odkręceniem boczka wewnątrz,potem zatykasz dziurę po lusterku i znowu zakładasz boczek żeby drzwi nie były rozszczelnione (i żeby założyć lusterko wiadomo powtarzasz to wszystko od nowa) więc zabawy trochę jest.Pomysł dobry tylko czasu nie ma na to :/ no chyba że ktoś ma i podpowie reszcie czy to coś dało czy nie (złote laury dla niego :smile: )
P.S A co jeśli to wina lusterek ?? Zakładamy wszyscy nowe od BeEmek ?? :lol: :lol: :lol:
_________________
klik ---> :: Mój Rover :: <--- klik
 
 
 
Dzenson 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Ostrów Wlkp



Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 23:33   

Ja mogę się poświęcić ale jeszcze ze trzy osoby też muszą aby jakaś średnia była :cool:
 
 
coona 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 23:40   

Dzenson napisał/a:
Ja mogę się poświęcić ale jeszcze ze trzy osoby też muszą aby jakaś średnia była :cool:

Jeżeli możesz to SPOKO,nie czekaj na innych bo jeżeli u ciebie to coś da podejrzewam że u innych też tak będzie.
Ale myśląc do przodu...co w miejsce starych lusterek ??
Jest jakieś alternatywne wyjście??
_________________
klik ---> :: Mój Rover :: <--- klik
 
 
 
tomke 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 77
Skąd: Pleszew



Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 23:44   

coona napisał/a:
Przed zakupem auta czytałem opis 416 z życia wzięty gdzie jako "-" było napisane "głośno wewnątrz przy większych prędkościach" i chyba juz wiem o co biegało,bo jeśli o mnie chodzi to silnik pracuje cichutko.
Auto kupiłem dla siebie a nie dla znajomych ale dosłownie BOLI MNIE jeśli ktoś wsiada 1 raz,mówi jak tu wewnątrz extra,itd a po chwili na trasie "Kamil-domknij okno bo chyba jest nie zamknięte" :cry: :oops:
Miałem nadzieję że jak kupię auto z klimą to na trasie przy 140km/h będzie cichutko,okna pozamykanie czyli nie świszczy wiatr,a tu LIPA :sad:
P.S I tak bym go za nic nie zamienił w tej cenie :razz:


Święta prawda :lol:

[ Dodano: Wto Kwi 24, 2007 11:45 pm ]
Dzenson napisał/a:

Panowie - a może by tak odkręcić lusterko, zatkać dziurę po nim i się przejechać. Jeśli będzie cicho to sprawca ustalony.


A co jeśli to to ?? :lol:
Jazda w stylu 126p ? :lol: :lol:
_________________
Rover 400 1.4Si 16v
www.tomke78.fotosik.pl
 
 
 
Dzenson 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Ostrów Wlkp



Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 23:48   

coona napisał/a:
Dzenson napisał/a:
Ja mogę się poświęcić ale jeszcze ze trzy osoby też muszą aby jakaś średnia była :cool:

Jeżeli możesz to SPOKO,nie czekaj na innych bo jeżeli u ciebie to coś da podejrzewam że u innych też tak będzie.
Ale myśląc do przodu...co w miejsce starych lusterek ??
Jest jakieś alternatywne wyjście??


Pozostanie wiedza co szumi i ukróci niepotrzebne kombinacje z uszczelkami, piankami i wiecznym nasłuchiwaniom. Niestety tylko tyle. No chyba że na wzór nieszumiących lusterek zrobię sobie nową obudowę w co bardzo wątpię...
Pozdrawiam i upojnej nocy życzę.
 
 
coona 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 23:51   

Cytat:
A co jeśli to to ?? :lol:
Jazda w stylu 126p ? :lol: :lol:


Wydaje mi się że wspólnymi siłami coś byśmy wymyślili tzn wybrać kilka marek gdzie jest "cisza" czyli np jakieś BMW czy Fiat (takie przykłady w ciemno daje) a następnie wybrać wg gustu lusterka pasujące do reszty karoserii i na własną rękę je nabyć +lakierowanie.
Podejrzewam że lakiernik czy tam blacharz bez problemu je zamocuje w tej czarnej nakładce która trzyma seryjne lusterko (nie takie rzeczy ludzie robili :cool: a szczególnie POLACY )

[ Dodano: Sro Kwi 25, 2007 12:01 am ]
Koledzy-z tego co widać to moim zdaniem jeżeli nie lusterka to konkretnej alternatywy dla wszystkich nie znajdziemy bo to po prostu nie możliwe.Piszemy że wymieniane były uszczelki,stosowane pianki,silikony,itp,dociskane szyby,poprawiane uszczelki,zatykane od wewnątrz lusterka...... i NIC !!
Więc..albo to lusterka(u kogoś jedno u innych dwa) albo tak aerodynamika działa na szyby co wydaje się mi niemożliwe ponieważ szyba autu jadącemu do przodu nie stawia oporu ponieważ
pęd powietrza opływa ją.
Nie uważam się za eksperta ale lusterka stawiają opór powietrzu i odbite powietrze wydaje taki szum (jak już pisałem w Citroenie Xsara prawie 2 lata mi coś szumiało,a była to ANTENA na dachu auta)a że coś słychać z okolic lewej czy tam prawej krawędzi szyby to normalne bo skądś musi być słychać przecież :lol:
_________________
klik ---> :: Mój Rover :: <--- klik
 
 
 
Viniu 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 08:19   

Ja ostatnio w akcie desperacji zaparłem się kolanem o drzwi i próbowałem trochę dogiąć ramę szyby :twisted: , bo wymysliłem, że może złe przyleganie powoduje mikroszczeliny i świzdy gwizdy..... niestety nic to nie pomogło... :cry:
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
wolarz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 127
Skąd: Włocławek



Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 10:32   

Słyszałem że problem nie dotyczy samochodów gdy lusterka są zintegrowane z karoserią. Może jakieś nakładki albo spoiler? :shock:
_________________
Pozdrawiam :)
wolarz
 
 
 
coona 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 16:17   

hmmm...no może i nie dotyczy ale dziś idąc obok dużego parkingu patrzyłem na lusterka aut i nie wymieniając marek bo szkoda czasu zauważyłem że wszystkie mają "nie zintegrowane" lusterka z karoserią więc pewnie 98% aut poruszających się po Polsce ma takie lusterka jak "MY" a problem w takiej skali dotyka nas i podejrzewam że aut które były mocno "bite" w bok i mimo blacharki mają poważne rozszczelnienia (nawet auta w wyższej półki)

Dodając do tematu-dziś jechałem sobie spokojnie 70km/h i po otwarciu szyby szum powietrza był taki sam jak przy 90-100km/h z szybą zamkniętą więc uszczelki w moim przypadku uznaje za niewinne.

P.S Niech jakiś właściciel R600 się odezwie w tym temacie bo jeżeli dobrze zauważyłem to są tam identyczne lusterka jak w R400 (przynajmniej bardzo podobne).
jestem ciekaw czy tam też są takie objawy.
_________________
klik ---> :: Mój Rover :: <--- klik
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 17:30   

coona napisał/a:
P.S Niech jakiś właściciel R600 się odezwie w tym temacie bo jeżeli dobrze zauważyłem to są tam identyczne lusterka jak w R400 (przynajmniej bardzo podobne).
jestem ciekaw czy tam też są takie objawy.

Nie stwierdziłem żadnych denerwujących świstów pochodzących od lusterek...
...nie stwierdziłem takich również w moim R200 oraz w R400 zdzicha44, którym jechaliśmy do Włoch...
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
coona 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 18:03   

Cytat:
Nie stwierdziłem żadnych denerwujących świstów pochodzących od lusterek...
...nie stwierdziłem takich również w moim R200 oraz w R400 zdzicha44, którym jechaliśmy do Włoch...

tzn Piter rozumiem że przy powiedzmy 130km/h i więcej mieliście w aucie ciszę (jadąc do Italii) nie licząc "pomruku" silnika a szum powietrza wokół auta był tak cichy że szept dziecka go zagłuszał bez problemu ?? ??...bo albo Zdzichu44 ma "udane" auto albo my jesteśmy przewrażliwieni :)
_________________
klik ---> :: Mój Rover :: <--- klik
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 18:09   

ja swoim jak lece okolo 100 km/h to samoczynnie noga ujmuje gazu bo mam wrazenie spowodowane halasem, ze zazynam silnik. W poprzednim autku (renault 19) mimo iz klapa silnika nie byla wygluszona to przy 140km/h plynol sobie cichutko. Musze przyznac ze nigdy bym nie stawial na lusterka, wydawalo mi sie ze to cala buda jest glosna i silnik do najcichszych tez nie nalezy.
 
 
 
coona 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 18:14   

u mnie akurat silnik elegancko pracuje,jest naprawdę cichutki a cała buda nie jest głośna ponieważ tego "szumu" pasażerowie z tyłu praktycznie nie słyszą a przynajmniej tak cicho że im to nie przeszkadza, w porównaniu z kierowca i pasażerem z boku gdzie na trasie 100km biorąc pod uwagę brak radia można dostać migrenowego bólu głowy.
_________________
klik ---> :: Mój Rover :: <--- klik
 
 
 
Viniu 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 21:59   

Jest dokładnie jak pisze Coona. Silniczek gdzieś tam sobie mruczy, nawet nie za głośno... ale świst doprowadza do pasji... :evil:
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Dzenson 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Ostrów Wlkp



Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 21:30   

Witam

Tak jak obiecałem, odkręciłem dziś lusterko od strony kierowcy i wykonałem krótki przelot nadlotniskowy.

I nie jest dobrze :cool: Nie wiem czy mogę napisać jaki był tego skutek aby nie wywołać jakiejś rewolucji w wyposażeniu naszych roverów.

Może nie słyszałem jak się mucha drapie na tylnej półce - ale różnica jak cholera...
Zdecydowanie ciszej, nic mnie nie drażniło. Jechałem jakieś 120 na godzinkę.

Pamiętacie kawał o papudze - " A na ch...... mi te pióra!" Z lusterkami będzie tak samo? :cool:
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 21:40   

:shock: :sad: w takim razie zdejmujemy lusterka ;) A tak poważnie to qrde sie nie postarali konstruktory :neutral: Hmmmm a moze by tak od R25 se założyć ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
etimark 



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 178
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 22:44   

Witam
W jakim stanie jest uszczelka przedniej szyby, ta która zbiera wodę by nie leciała na bok samochodu. Miałem u siebie taki problem ta uszczelka musi być cała nie popękana i dobrze przylegać do szyby, ja miałem pękniętą uszczelkę, ale po sklejeniu gwizdanie znacznie ustało.
 
 
Tacowski 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 164
Skąd: RUMIA



Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 23:21   

Ja dzisiaj przesmarowalem uszczelke wazelina i zobaczymy czy cos pomoglo.

W sumie do dzis jeszcze do koncanie sprawdzilem bo nie rozwinalem takiej predkosci...
_________________
Pozdrowienia z 3miata
Tacowski R416 Si
 
 
 
Viniu 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 09:47   

A u mnie cud!! Prawdziwy cud!! :) Wczoraj powiedziałem mu (Roverkowi): albo przestajesz świszczeć albo sprzedaję cie do Żyda (oczywiście nie żebym miał coś przeciwko społeczności żydowskiej) albo zrobię ci wiejski tjuning a`la TEDE.. i poskutkowało :mrgreen: Wczoraj podczas jazdy niemal nic świszczało :) Tzn. też nie jest idealnie cicho.. ale zdecydowanie ciszej... i co najważniejsze... palcem się nie tykałem do usczelek!! :) Może to spowodowała wysoka temperatura, bo auto stało pod pracą 8 godzin w słońcu... Kurcze, bo jeśli to lusterka, jak mówi Dzenson, to trochę kiszka... :( Może to jakiś jeden element tego lusterka świruje?? Trochę głupio tak bez lusterek jeździć... hmm...
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Przepustnica do R416
Arek77 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sro Sty 09, 2008 09:11
Arek77
Brak nowych postów [R416] ABS
tomi78 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 16 Sob Gru 06, 2008 15:23
sTERYD
Brak nowych postów [R416 1.6 16V 97R] LPG
BRAKŁO BENZYNY,PO DOLANIU NIE ODPALA
telis7 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 17 Nie Sty 03, 2010 23:13
NEOSSS
Brak nowych postów [R416 1,6 LPG 99r]
szarpanie po osiągnięciu wyższej temperatury silnika
lukasz27 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pon Wrz 28, 2009 14:25
kasjopea
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R416 Si ]
cukier727 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Czw Lut 04, 2016 09:17
Adrian



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink