Forum Klubu ROVERki.pl :: [620 TI] zakup radia Pioneer DEH-P7900 UB
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[620 TI] zakup radia Pioneer DEH-P7900 UB
Autor Wiadomość
eugeniusz.kam 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 31
Skąd: Paczków



Wysłany: Pon Sie 13, 2007 11:39   [620 TI] zakup radia Pioneer DEH-P7900 UB

Planuję wymienić w 620 TI radioodtwarzacz samochodowy Blaupunkta -kaseciak na radioodtwarzacz Pioneer DEH-P7900. W związku z tym mam pytanie czy radioodtwarzacz będzie bez problemu współpracował z instalacją w samochodzie, chodzi m.in. o automatyczne wysuwanie się anteny oraz układ alarmowy. Czy ewentualnie proponujecie radioodtwarzacz innej marki lub typu. W swoim samochodzie mam również z przodu oryginalne gwizdki, jaka jest ich jakość oraz czy dokonać wymiany na komplet głośników innej firmy lepszej jakościowo.
Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 13, 2007 11:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomaszi 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 13, 2007 12:30   

Witam. Mam pytanie. Czy są Ci potrzebne te wszystkie bajery jakie to radio posiada?
-Pilot zdalnego sterowania
-Automatyczne wyciszanie dla telefonu komórkowego (działa chyba tylko z zestawem głośnomówiącym)
-Bezpośrednie sterowanie odtwarzaczem iPod
-Wejście USB
-Możliwość podłączenia fabrycznego sterowania (to się może przydać, jak masz -sterowanie z kierownicy-ale pewnie potrzebny będzie jeszcze jakiś adapter przejściowy)
Wspominasz o sterowaniem anteną, w specyfikacji nic o tym nie piszą (przed zakupem będzie potrzebna konsultacja ze sprzedającym lub przestudiowanie instrukcji), dotyczy to również podłączenia alarmu pod radio.

Zastanów się jakie są Twoje potrzeby i wymagania co do radia CD i czy warto wydać tyle pieniędzy (tanie nie jest), na coś co nie będziesz wykorzystywał w połowie (chyba że będziesz).
PS. niebieskie podświetlanie będzie pasować?

Po wymianie radia przydało by się wymienić głośniki (teraz są pewnie fabryczne). W kwocie jaką wydałbyś na proponowane radio przez Ciebie, dało by się zmieścić i radio i głośniki.

W sprawie wyboru, oddaje głos innym i przede wszystkim Tobie.

[ Dodano: Pon Sie 13, 2007 13:03 pm ]
Mój wybór padł na takie:
radio ALPINE CDE-9881R ma podświetlenie zielone lub pomarańczowe (zmiana) i czarny panel.
głośniki zestaw głośnikowy 2-drożny (165 mm). ES Evolution (ES-6C)
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
markos620SDi 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 103
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Pon Sie 13, 2007 21:29   

eugeniusz.kam każde nowe radio dobrze podłączone będzie Ci wysuwało antenę (w roverku trzeba tylko złaczyć ze sobą 2 euro kostki wystające z seryjnej instalacji auta z radiem), jednak jak słusznie zauważył kolega przede mną to radio z fabrycznymi głośnikami to pomyłka. Przykrą prawdą jest że seryjne głośniki nie nadają się do niczego i musisz je zmienić. Jeśli nie planujesz instalacji wzmacniacza kup trójdrożne elipsy 6x9 cali na tył i 13-stki w przednie drzwi, poszperaj na forum, było o sprzęcie audio do 600-tki tysiąc razy
 
 
eugeniusz.kam 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 31
Skąd: Paczków



Wysłany: Pon Sie 13, 2007 22:43   [620 TI]

Dzięki za porady, jak zauważyłem prawie wszystkie radia Pioneera mają niebieskie podświetlenie, radio deh p7900UB znalazłem za cenę 950 zł zaś alpine 9881 w cenie 680 zł czy ewentualnie warto wydać 300 zł więcej i kupić Pioneera. Zestaw głośników wymienię tylko chcę to zrobić po zakupie radia. Ceny radioodtwarzaczy nowych z gwarancją 24 miesiące. Czy w cenie do 1000 zł jest jakaś inna propozycja w stosunku do wymienionych powyżej.
Pozdrawiam
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Wto Sie 14, 2007 01:06   

A czy ogladales radia innych firm? Bo np. JVC robi tez dobre radia i npTO jest niczego sobie. Przy tej cenie(jakosci tez nie brak) zaoszczedzisz sporo na glosniki :wink:
Osobiscie posiadam TO i jestem bardzo zadowolony.
Róznica w cenie pomiedzy tymi radiami polega na systemie Bluetooth i system naglosnieniowy/bezprzewodowy do telefonu(funkcjonuje rewelwcyjnie)

Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez Brt Wto Sie 14, 2007 08:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
markos620SDi 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 103
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Wto Sie 14, 2007 17:58   

nie oszukujmy się, JVC nie robi najlepszych odtwarzaczy samochodowych,
czołówka to Clarion, Kenwood, Alpine i Pioneer
 
 
eugeniusz.kam 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 31
Skąd: Paczków



Wysłany: Wto Sie 14, 2007 18:27   [620 TI]

Co myslicie o tych radioodtwarzaczach:
Alpine CDA-9812RB, Alpine CDA-9855R, Alpine CDA-9853R oraz Pioneer DEH-P85BT i P7900UB. Wszystkie oferty, które znalazłem mieszczą się w pezedziale 700 - 1000 zł. Odnośnie głośników to znalazłem coś takiego: na tył
BLAUPUNKT GTx 693, JBL CS 3196, PIONEER TSA 6901, HERTZ DCX 690
i na przód:
tweetery Boschmann MM-8 NEO, HERTZ HT 18, SinusLive Neo13s,
JBL GTO 2105, Blaupunkt GTc 542 HP, BLAUPUNKT THx 542, Pioneer TS-C131PRS, Pioneer TS-G1349
Pozdrawiam
 
 
markos620SDi 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 103
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Wto Sie 14, 2007 19:13   

z Twojego zaproponowanego zestawu głośników ja bym wybrał JBL
 
 
js 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 89
Skąd: Katowice



Wysłany: Sro Sie 15, 2007 12:42   

W tym sezonie najlepiej grają Kenwood'y.

Kupuj KDC-W6537U, a resztę zainwestuj w dobre głośniki do drzwi i maty ;-)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 20:02   

markos620SDi napisał/a:
nie oszukujmy się, JVC nie robi najlepszych odtwarzaczy samochodowych,
czołówka to Clarion, Kenwood, Alpine i Pioneer


Podczas jazdy, wszystkie te radia maja ta sama jakosc/wydobywaja z siebie ten sam dzwiek(roznica moze byc minimalna na postoju) , a cena przy kupnie powalajaca.....
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 20:17   

Ja powiem tyle - w kwestii nagłośnienia ważne jest jaki mamy słuch i co nas interesuje, czego słuchamy i co mają słyszeć ludzie stojący na przystanku autobusowym obok świateł. Chcąc mieć super audio, możemy się zamknąć w 500-600 PLN - takie jest moje zdanie. Za 300 PLN można na allegro dorwać świetne radio z mp3 Pioneera, do tego głośniki o odpowiedniej mocy (wcale nie największej możliwej) i przede wszystkim tweettery. Jak masz dobre ucho i słuchasz "ludzkiej" muzyki to znajdziesz to wszystko w rozsądnej cenie.
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 20:37   

thef napisał/a:
Ja powiem tyle - w kwestii nagłośnienia ważne jest jaki mamy słuch i co nas interesuje, czego słuchamy i co mają słyszeć ludzie stojący na przystanku autobusowym obok świateł. Chcąc mieć super audio, możemy się zamknąć w 500-600 PLN - takie jest moje zdanie. Za 300 PLN można na allegro dorwać świetne radio z mp3 Pioneera, do tego głośniki o odpowiedniej mocy (wcale nie największej możliwej) i przede wszystkim tweettery. Jak masz dobre ucho i słuchasz "ludzkiej" muzyki to znajdziesz to wszystko w rozsądnej cenie.


Zgadzam sie z toba w 100%
Wczesniej napisalem o JVC , poniewarz takowe posiadam i moge polecic sprawdzone radio(trzecie JVC z kolei), a drazni mnie bezsensowna krytyka. To tak jak by napisac , ze na rynku samochodowym MB, Audi, BMW i VW to prawdziwe samochody, natomiast pozostale marki to podrzedny produkt

Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 20:40   

ADAM1 napisał/a:
Wczesniej napisalem o JVC , poniewarz takowe posiadam i moge polecic sprawdzone radio(trzecie JVC z kolei), a drazni mnie bezsensowna krytyka. To tak jak by napisac , ze na rynku samochodowym MB, Audi, BMW i VW to prawdziwe samochody, natomiast pozostale marki to podrzedny produkt

Dobrze napisane.
JVC to dobre radyjko. Słyszałem jak gra u Ciebie. Efekt całkiem całkiem :grin:
Zreszta sam posiadam JVC tylko inny model. :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 08:54   

thef napisał/a:
Ja powiem tyle - w kwestii nagłośnienia ważne jest jaki mamy słuch i co nas interesuje, czego słuchamy i co mają słyszeć ludzie stojący na przystanku autobusowym obok świateł.

Dokładnie. :)
Ja słuch mam kiepski (tzn. słyszę dobrze, ale nie jestem "wyrobiony muzycznie"), do tego przy prędkościach powyżej 50 km/h (a zwykle poruszam się z większymi) i tak szum opon niweluje dla mnie różnice, więc mi wystarcza Blaupunkt za 380 zł i fabryczne głośniki.
Rzeczą, której najbardziej żałuje, to to, że nie pomyślałem wtedy o zakupie radia z zestawem Bluetooth do telefonu, ale jakoś wtedy zupełnie nie skojarzyłem, że można wykorzystać radio jako zestaw głośnomówiący.
Tomaszi napisał/a:
Po wymianie radia przydało by się wymienić głośniki (teraz są pewnie fabryczne). W kwocie jaką wydałbyś na proponowane radio przez Ciebie, dało by się zmieścić i radio i głośniki.

Tak się właśnie zastanawiam, jak to jest z tymi głośnikami w R600 - kumpel, który sprzedał mi pierwsze R623 ich nie zmieniał, bo twierdził, że są dobre (wtedy był technikiem nadawania w radiu, a hobbistycznie grał w zespole grającym poezję śpiewaną i turystyczną, wygrywającym przeglądy takiej muzyki i chyba czasem dorabiał jako muzyk sesyjny).
Z racji mojego braku słuchu uwierzyłem mu i nic nie zmieniałem. ;)
Ten kumpel dołożył tylko głośnik basowy do bagażnika, ale głównie dlatego, że go dostał, a poza tym po niewielkiej przeróbce Roverek był najszybszym samobieżnym piecem do basu na świecie (216 km/h). ;) Wystarczyło dorobić odpowiednie gniazdo do radia Sony i przy każdym ognisku oprócz zwykłej gitary mieliśmy też basową. :D

Osobiście, gdybym miał coś robić w R600, to chyba najpierw zająłbym się wygłuszeniem i pozbyciem skrzypienia deski, a dopiero potem myślałbym o innych głośnikach.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 10:38   

maciej napisał/a:
Osobiście, gdybym miał coś robić w R600, to chyba najpierw zająłbym się wygłuszeniem i pozbyciem skrzypienia deski, a dopiero potem myślałbym o innych głośnikach.


Myslę, ze ta drogę warto zastosować i w innych modelach ;) Polecam przede wszystkim wygłuszenie. Efekt jest baaardzo duży, planowałem po wygłuszeniu wymienić zestaw głośników w drzwiach z seryjnego na "lepszy", ale efekt który mam w tej chwili w zupełności mi wystarcza (mam serię z tweeterami). Co do eliminacji trzeszczeń wnętrza auta, to w niektórych modelach "walka z wiatrakami" ;)

A co do wyboru odtwarzacza, to najlepiej wziać na próbę sprzęt kilku producentów, podłaczyc i posłuchac i wybrac ten który będzie najbardziej odpowiadał brzmieniowo (a także wyglądem, obsługą, widocznością i czytelnością wyświetlacza czy choćby kolorem podswietlenia). Kazdy z nas inaczej słyszy i ma inne preferencje, więc nie ma co generalizowac, że jedne "to cud miód i orzeszki" a inne to "kiszka". ;) Udanych zakupów :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów Pioneer i inne Radia
kolin Car-audio, nawigacje, radia CB 24 Sro Lis 19, 2008 09:09
wild_weasel
Brak nowych postów [R75] Wymiana fabrycznego radia na PIONEER MVH-160UI.
baczek Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Wto Maj 20, 2014 23:59
Pingiel
Brak nowych postów PIONEER DEH-P5800MP
problem z wejściem AUX
supr3me Car-audio, nawigacje, radia CB 12 Pon Wrz 03, 2007 14:04
MarioNH
Brak nowych postów zakłócenia Pioneer
czasem trzaski po podkręceniu vol>35
Damianin Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sro Sie 15, 2007 13:04
Damianin



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink