Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 620Ti prosze o opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 620Ti prosze o opinie
Autor Wiadomość
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Sty 22, 2008 17:42   

Markzo napisał/a:
poszlo juz PW do wlasciciela Turbolota
dziekie za zainteresowanie chlopaki!

Niech właściciel napisze tutaj w wątku.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 22, 2008 17:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Sty 22, 2008 17:46   

Odnośnie hamulców i zawieszenia - tył jest taki sam jak w każdym innym R600 z przodu są nieco większe tarcze (282 zamiast 260 mm) ale nie ma problemu w hondach accord z podobnego okresu produkcji też się zdarzały modele z większymi tarczami. Amortyzatory powinne być takie same jak do pozostałych wersji r600 (w epc są inne nr ale tylko tam - producenci -KYB, KONI, Bilstein oferują jeden model do wszystkich wersji).

Turbina może być niesłyszalna - ważne aby działała - trzeb sprawdzić czy pompuje powietrze, robimy przygazówkę sprawdzając czy wąż od IC do przepustnicy sie pompuje.
Jeżeli słyszysz te dźwięki dochodzące z okolicy paska wielokolorowego - coś jakby skrzypiało, szumiało - to ja też tak mam i się zastanawiam czy to po prostu łożysko w napinaczu sie nie kończy - czas pokaże, taki dźwięk towarzyszy mi od momentu kupna czyli ponad pół roku

Samochód powinien ładnie ciągnąć od około 2500-3000 tyś

Prezentowany przez ciebie egzemplarz pojawia się w ogłoszeniach od jesieni - brak zainteresowania czy może coś podejrzanego?
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 22, 2008 17:54   

dziekuje !! sprawdzilem na tomateam i intercarsie i zawiecha sie zgdaza z 623;) sluchajcie auto wizualnie igła i wygalda na to ze mechanicznie tez ale tam nic nie skrzypialo ani nic tylko delkitanie tykalo..mozesz to sprawdzic?? u nas na podkapraciu rover to dalej duuuza egoztyka...ja sie go nie boje bo mialem i zadne inne auto nie da mi tego co Rvr daletego chce zmienic moja V6 na tego turbiaka:D:D a cena, 11tys zl jest ok??
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Sty 22, 2008 18:26   

Markzo napisał/a:
a cena, 11tys zl jest ok??

Jeżeli auto jest w takim stanie jak opisujesz, to cena jest OK.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 22, 2008 18:39   

no tak wyglada jeszcze sprawdze to turbo i tykanie :mrgreen: powiem tylko ze super z Was chlopaki, jestem obecnie na forum vectry i atmosfera tutaj jest o niebo lepsza :grin:
wyjatkowe autka = wyjatkowi Ludzie :razz: jeszcze raz dzieki wielkie, napisze co dalej z Roverkiem
PS Markus sprawdz to tykanie dobrze??
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Sty 22, 2008 19:07   

hehe dodam że w klekotach serii L (konstrukcja ogólna silnika jest bardzo zblizona) też czasem dziwne hałasy się z okolic alternatora wydobywają :roll: Jeśli ładnie ładuje altek, nic nie cieknie z pomp, klima działa to ja bym brał. A co do świstu turbo, to u Docenta też sobie tego nie przypominam, u niego tylko słychać było pssssssst przy puszczaniu gazu :lol: (miał blow off'a ;) ) te silniki ciągną do 2500 jak 2 litrowa benzyna a wyżej jak 2 litrowa turbobenzyna ;) :lol:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 22, 2008 19:20   

no wlasnie z tych rurek od klimy ciekło, tak jakby sie woda skraplala, gosc ma juz 2 roverka i mowi ze tak ma byc to prawda?? ja w 623 tam mialem aku wiec nie jestem pewien czy to prawda??
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Sty 22, 2008 19:56   

jak klima była włączona i te grube rurki klimy były zimne, to miała prawo się na nich skraplać woda.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Sty 22, 2008 22:19   

Ja nie zauważyłem, aby u mnie w tamtym miejscu coś ciekło.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 22, 2008 22:22   

sprawdze dokaldnie jak z gosciem sie dogadam ile mi da za moja V6(ile dopalci) bo w gre wchodzi zamiana. kurka przergladam forum i naprawde czuje sie tu jak w domku:P super atmosferka klimacik super lduzie zuuupelnie inaczej niz w klubie opla...az nie chce mi sie tam wracac :mrgreen:
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Sty 22, 2008 22:24   

Cytat:
zuuupelnie inaczej niz w klubie opla...az nie chce mi sie tam wracac

Yyyy... to jak tam jest?
Ludzie sobie nie pomagają, czy jak? :cool:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 22, 2008 23:04   

nie chodzi o to ze nie pomagaja bo potrafia pomoc tylko...no niektorzy zachowuja sie i pewnie czuja jak wszechwiedzacy :sad: woogle czasami tak po czlowieku jezdza mimo tego ze nie maja racji...mysle ze z racji popularnosci marki Opel w naszym kraju i szerokiego dostepu do internetu wielu ludzi nie do konca kulturalnych wypowiada sie na forum...i to mnie boli bo np Roverki.Pl to klub milosnikow ROverkow i taka jest atmosfera poporstu super! a tam?? napsialem posta to uzyj szukajki uzyj szukajki a szukajka wywala 21tys postow i szukaj w tym bajzlu wlasciwej informacji...denrwuje mnie tez traktowanie mlodszych, np ja mam 18 lat ( od 17 stycznia tego roku :twisted: ) i nie raz ja i moi kumple spotkalismy sie z traktowaniem nas jak nic nie wiedzacych szczeniakow...a racja byla po naszje stronie... na forum Roverkow gosiclem przez 4 lata posiadania 623 Si przez mojego tate czyli jak mialem mniej wiecej 13 lat i nigdy nikt mnie tutaj nie obrazil i zawsze mozna bylo milo pogadac i uzyskac pomoc, mysle ze moze mnie niektorzy pamietaja (temat a4 1.8t vs 623Si). Trfaila sie okazja powrotu do Roverka i moj tata ktory przeciez bedzie za to auto placil itp nie ma wtapliwosci on chce RVR a ja tym bardziej zwlaszcza ze grono uzytkownikow tej marki jest naprawde swietne! a i mam takie pytanie czy jest na forum jakis dzial gdzie mozna prezentowax swoje furki?? przepraszam za dosc duzy offtop i zdeczka duzawa ilsoc tekstu ale sie tak jakos rozpisalem:P pzdr!
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Sty 22, 2008 23:10   

na forum nie ma, ale możesz w przywitaniach sie przywitać ponownie ;) i pokazać foty ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 24, 2008 15:36   

na sobote jestem umowiny na dokladne ogledziny i jazde probna. przypomniala mi sie jedna rzecz, otoz jak w nim siedizalem autko mialo odpalony motor to lewarek biegow byl troche lozny, tzn latal sobie podbnie jak u mnie w Vectrze, w starym 623 tego nie bylo ale tam byl silnik i skrzynia hondy(jak sie myle to nie bijcie) a tu jest PG1 Rovera to czy tak ma byc?? poporstu pracuje on sobie dosc luzno ale biegi na postoju wchodzily jak w maslo ( samochod ma nowe sprzeglo)
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Sty 24, 2008 15:41   

http://www.roverki.pl/article.php?sid=425 ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 24, 2008 16:48   

dzieki Brt punkcik 4 You :mrgreen: no nic czekam z niecierpliowscia na sobote....moze juz nie wrocimy V6 ale roverkiem :razz: jakby sie komus przypomnialo cos na co warto zwrocic uwage niech pisze jeszcze raz dzieki!

[ Dodano: Pią Sty 25, 2008 10:24 ]
przepraszam ze Was tyle mecze ale klamka raczje zapadla, jesli nie bedzie zastrzezen podczas jazdy to sie zamianiamy za V6. ale czytajac Wasze forum natrafilem na watek łozysk w skrzyni biegow. jakis Kolega zwiekszyl doladowanie turbo na 1,8 bara i zaraz potem padly mu lozyska ale moja uwage zwrocilo to ze sa one w plastykowych obudowach :shock: czy przy normalnym uzytkowaniu jest mozliwosc ich zuzycia?? auto ma ksiazke serwisowa i przebieg 147tys ale to wsyztko jets teoria bo to Polska wlasnie, dlatego mam pytanie jak je sprawdzic?? i jaka jest ich cena/dostepnosc/latwosc wymiany??

[ Dodano: Sob Sty 26, 2008 16:42 ]
Wiec tak. na dzis na 9 bylem umuwiony z wlascicielem komius w ktorym jest Rover. nie dobylem jazdy probnej niestety...ale podczas przygazowek z silnika wydobywaja sie głosne a nawet bardzo głosnie stuki, a wlasciwie seria glosnych stukow, tylko przy wyzszych obrotach, do tego po chwili pracy silnika zaczal sie saczyc olej spod pokrywy zaworow.... to auto sobie odpuszczam i dziekie za pomoc
 
 
 
sebastek 



Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 25
Skąd: Lubin



Wysłany: Sro Sty 30, 2008 09:36   Re: PILNE!!!! 620 Ti cdn!!!

Markzo napisał/a:

2) silnik chodzi rowno i piekne wkreca sie na obroty ale nie slyszlaem swistu TURBA, w VW passacie 1.9 tdi turbina poprostu swiszczala a tutaj cisza, to tez norma?? ( wg mnie to chyba dobry znak bo turbo nie jest zajechane)


U mnie turbo słychać w czasie jazdy jak przyśpieszam. Nie jest tak głośno jak w vw 1,9 tdi, ale słychać je.
W silniku słychać delikatne tykanie. Wg mnie to są wtryskiwacze, bo jak przełączam na gaz to wtryskiwacze z benzyny zaczynają tykaś, a tamto cichnie.

Samochodem jeździ się naprawdę fajnie. Rzadko który samochód ma takie przyspieszenie. Auto naprawdę zapier....

Spalanie w zależności od stylu jazdy. Mój pali 12-15 litrów LPG.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 30, 2008 17:34   

"Wiec tak. na dzis na 9 bylem umuwiony z wlascicielem komius w ktorym jest Rover. nie dobylem jazdy probnej niestety...ale podczas przygazowek z silnika wydobywaja sie głosne a nawet bardzo głosnie stuki, a wlasciwie seria glosnych stukow, tylko przy wyzszych obrotach, do tego po chwili pracy silnika zaczal sie saczyc olej spod pokrywy zaworow.... to auto sobie odpuszczam i dziekie za pomoc"

tykanie tykaniem ale normalny łomot w silniku przy wkrecaniu na obroty raczej nie jest na miejscu...chyab ze sie yle, tez tak masz? ze slychac głosne DUP DUP DUP przy krecaniu na obroty??
 
 
 
arc 



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2
Skąd: KR



Wysłany: Czw Lut 21, 2008 12:32   

Markzo: Czy ten komis to nie przypadkiem z Kolbuszowej?

Czegoś chyba nie lapie ;) Najpierw miałeś pierwsze oględziny i zauwazyłeś wyciek wody z jakiejś rury i "tikanie" podczas pracy silnika, a dopiero przy drugich oględzinach wykryles stukanie w silniku przy depnięciu w gaz?
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 21, 2008 15:11   

tak w kollbuszowej, jadac od rzeszowa po prawej stronie, obok jest plac nauki jazdy

bo pierwszym razem wszylo tak ze mialem bardzo malo czasu i nie bylo tego slychac...:/ gadalem tu z chlopakami pobonoto tykanie normalne ale ten łomot/hurgot dopiero za drugim razem:/ no niestety tak bywa:/ szukam dalej...moze ktos ma takiego do sprzedania??
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [620Ti] chcę kupic proszę o opinie
piatus Chcę kupić ROVERka 3 Sob Lip 09, 2016 12:24
slax
Brak nowych postów [620Ti] Szczere opinie i rady na temat 620Ti
tomii620si Chcę kupić ROVERka 41 Pią Kwi 13, 2012 00:05
tomii620si
Brak nowych postów [Rover 620ti] Proszę o ocenę ...
deim-s Chcę kupić ROVERka 15 Pon Sie 20, 2012 17:29
greg-si
Brak nowych postów [Rover 200] proszę o opinie
tedunios Chcę kupić ROVERka 9 Wto Mar 13, 2012 18:41
leszczu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink