Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Pompka sprzęgła
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Pompka sprzęgła
Autor Wiadomość
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Mar 03, 2008 15:48   

Marianie_K oraz Rowan wydaje mi sie że kolegaRafałG ma racje. cytuje:
RafałG napisał/a:
konstrukcja pompy jest taka że gdy wciśniesz pedał sprzęgła tłoczek poprzez zaworek zwrotny wypluwa do zbiorniczka nadmiar płyny

zauważcie słowo nadmiar... a jak najłatwiej to sprawdzić? Odkręćcie korek pompki i wyciagnijcie gumke po czym naciśnijcie pedał. Gwarantuje że jak nie macie zapowietrzonego układu to wam siknie płynem :lol: A zauwazcie że nie sika przez zały ruch pedału tylko przez początkowy odcinek a co za tym idzie pompka w ten sposób usuwa ewentualne pęcherzyki powietrza a przy puszczaniu pobiera płyn. Ja sie zgadzam z RafałemG w 100% no chyba że ktoś przestawi mi moj tok rozumowania :wink:
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 03, 2008 15:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalg 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Mar 03, 2008 18:20   

Marian i Rowman przeczytajcie dokładnie to co napisałem w poprzednich postach (NADMIAR), a coś już wiem o tych pompkach bo w ostatnim tygodniu robiłem już 2 i jak na razie łącznie z moją wszystkie trzymają ciśnienie.
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Mar 03, 2008 20:33   

Dam-Kam napisał/a:
zauważcie słowo nadmiar... a jak najłatwiej to sprawdzić? Odkręćcie korek pompki i wyciagnijcie gumke po czym naciśnijcie pedał. Gwarantuje że jak nie macie zapowietrzonego układu to wam siknie płynem :lol:
Uwierz mi - robiłem to wielokrotnie i nigdy mi nie sikało :wink: .

RafałG napisał/a:
Marian i Rowman przeczytajcie dokładnie to co napisałem w poprzednich postach (NADMIAR)
Czytałem uważnie i widziałem to słowo "klucz" (nadmiar), jednak uważam, że zaworek zwrotny działa dokładnie odwrotnie niż napisałeś: jest zamknięty przy wciskaniu sprzęgła, a otwiera się przy powrocie.
Skoro zaworek wypluwa nadmiar płynu, to skąd on wie, że to już nadmiar?
Jedynym kryterium oceny "nadmiaru" może być tu ciśnienie płynu, jednak gdyby tak było, to po odłączeniu wysprzęglika i wciskaniu pedału sprzęgła na siłę zaworek powinien otwierać się i przepuszczać płyn, a więc pedał powoli wpadałby w podłogę. Dlaczego tak nie jest?

RafałG napisał/a:
coś już wiem o tych pompkach bo w ostatnim tygodniu robiłem już 2
Skoro robiłeś 2, to wystarczyło przed zalaniem płynem dmuchnąć w zaworek z jednej i drugiej strony i wiedziałbyś w którą stronę przepuszcza :wink: .

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Mar 03, 2008 20:54   

Marian_K napisał/a:
Uwierz mi - robiłem to wielokrotnie i nigdy mi nie sikało :wink: .

a mi sikało :boisie: ...po oczach :wink: raz jak rozebrałem starą pompkę. odkreciłem korek, wyciągnąłem gumke i pchnąłem tłoczek, prawie trafiony - zestrzelony :mrgreen: drugim razem przy odpowietrzaniu drugiej... jak zakładałem gumke i korek i pompowałem było ok ale jak raz nie założyłem to poleciało do góry... dobrze że podłożyłem szmate to mi podłogi nie zapaciało :wink:
Jak widać zdania są podzielone, to ja nie wiem... ja zrobiłem tylko jedną pompke :sad: ale to mi wystarzczy i niech mi słuzy jak najdłużej :mrgreen:
PZDR
 
 
 
lamer 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 423
Skąd: Zachodniopomorskie



Wysłany: Pon Mar 03, 2008 21:49   

A może to "sikanie" ze zbiorniczka to symptom uszkodzonej pompki czyli przepuszczającej płyn uszczelniaczem?
 
 
rafalg 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Mar 03, 2008 23:14   

W samym zbiorniczku są dwa małe zawortki jeden zasysa a drugi oddaje nadmiar czasami jest tak że powrotny nadmiarowy się zawiesza, zapycha i wcale nie powoduje powrotu nadmiaru płyny i przyczyną tego jest wypychanie uszczelniaczy na głównym tłoczku.
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Mar 04, 2008 10:29   

lamer, gdyby to sikanie oznaczało uszkodzenie to w tej chwil R75 by stał nieużywany... a ja jeżdze, jest sucho a biegi wchodzą jak w masło

[ Dodano: Wto Mar 04, 2008 10:34 ]
a tak w ogóle to dziwie sie ze ROVER wiedząc ze sa z ta pompką i wysprzęglikiem takie problemy nie wypuścił w latach poźniejszych jakiejś poprawionej wersji wolnej od wad :sad: wystarczyłoby wtedy zainwestować raz a dobrze i byłby spokoj :smile:
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Mar 04, 2008 15:35   

No nie będę się tu sprzeczał, ale mi się jednak wydaje, że Dam-Kam, i RafałG, nie maja racji, mi nigdy nie "sikało". Faktem jest to, że trochę płynu tłok wyrzuca, ale to wiadoma sprawa, bo jak by było odwrotnie to by się zapowietrzał układ. A co myślicie o moim przypadku? (poprzedni post) Może jak będzie czas to w piątek tam zajrzę.
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Mar 04, 2008 17:51   

Rowan, własnie o tym wyrzucaniu mówię :grin: to wyrzucanie to jest ten nadmiar płynu prawda ??
 
 
 
rafalg 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Mar 04, 2008 23:06   

rowman z twojego przedostatniego postu wynika że możesz mieć albo za mało płynu albo Ci się układ zapowietrzył, ewentualnie stoi zaworek który dopuszcza płyn do głównego tłoczka, proponuję dolać odpowietrzyć i sprawdzić dalsze zachowywanie się sprzęgiełka.
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Mar 05, 2008 14:18   

RafałG, Tak jak myślałem od początku był zapowietrzony, potem sobie przypomniałem, że jak wymienialiśmy wysprzęglik to nie odpowietrzyliśmy układu.
 
 
 
matrix215 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 49
Skąd: Lubin



Wysłany: Sro Mar 05, 2008 20:28   

przemo285 dzięki wielkie za tą gumę do pompki. Dzisiaj wymieniłem i odpowietrzyłem. Biegi wchodza jak talala :grin: Ale czas pokaże czy to rozwiąże mój problem z zapowietrzaniem. Hmmm... mam taką nadzieję... Jeszcze raz dzięki za pomoc... :grin:
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Mar 11, 2008 10:27   

RafałG napisał/a:
W samym zbiorniczku są dwa małe zawortki jeden zasysa a drugi oddaje nadmiar czasami jest tak że powrotny nadmiarowy się zawiesza, zapycha i wcale nie powoduje powrotu nadmiaru płyny i przyczyną tego jest wypychanie uszczelniaczy na głównym tłoczku
Kurcze - RafałG - czy Ty na pewno piszesz o pompce od R75? Aż zrobiłem rysunek poglądowy (załącznik). Tam jest tylko jeden zaworek zwrotny dociśnięty sprężynką, a w samym zbiorniczku są tylko otwory przelewowe. Zaworek otwiera się przy podnoszeniu pedału sprzęgła.
Rysowałem z pamięci, więc może i coś pominąłem, ale jak będzie trzeba, to po raz kolejny rozgrzebię tą pompkę :/ .

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Mar 14, 2008 13:11   

Dam-Kam napisał/a:
a ja wyslalem swojego arta do Pitera34 i bez odzewu

Przepraszam, odebrałem. W wolnej chwili wystawię na stronę. :razz:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 18, 2008 14:34   

To ja pozwoliłem sobie troszkę"oszpecić"rysunek Mariana i zanaczyłem ta koślawą strzałką miejsce w którym moja pompka jest mokra od płynu.Jest to właśnie w tej najcieńszej końcówce która wchodzi już prawie w głąb pod maskę.I tu moje pytanie,czy to się da naprawić?Skąd to wycieka? Tak około co 3 tygodnie muszę uzupełaniać płyn,dokładnie zawsze powycieram do sucha i zawsze tylko w tym miejscu jest spocona
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Mar 18, 2008 18:27   

Wężyk / rurka / przewód jest uszczelniany na oringu , trzeba wyjąć zawleczkę wybić taki bolczyk / kołek rozprężny , wyjąć przewód i wymienić oring.

[ Dodano: Wto Mar 18, 2008 18:28 ]
Tylko pytanie czy Tobie nie ścieka po pompie i nie skrapla się po prostu w tym miejscu?????
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 18, 2008 20:31   

Myślę że gdyby ściekało po pompie to musiałoby też być na niej mokro,prawda? A tymczasem mokra jest tylko ta rurka
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Mar 18, 2008 20:36   

Rzadka usterka ale możliwa , proponuję zrobić to o czym wcześniej pisałem i wtedy sprawdzić :wink:
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 18, 2008 20:39   

Tylko gdzie dostanę taki oring? A może zrobic coś takiego jak Marian K tutaj: http://forum.roverki.eu/v...arty+kredytowej
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Mar 18, 2008 20:46   

Jeżeli będziesz miał problem z oringiem to mogę poratować / podesłać używany przewód z oringiem , w razie czego dzwoń :wink:
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r75]Pompka sprzęgła
bobek2525 Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 09, 2017 13:25
bobek2525
Brak nowych postów [R75 ] Pompka Sprzęgła
skowron1722 Rover serii 75, MG ZT 10 Sob Lut 19, 2011 20:22
Rowan
Brak nowych postów [R75] POMPKA SPRZĘGŁA
zet Rover serii 75, MG ZT 6 Pią Sty 20, 2017 16:20
prebenny
Brak nowych postów [R75] Pompka sprzęgła
maciasw Rover serii 75, MG ZT 11 Sro Lis 04, 2009 11:32
Boncky
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło, pompka sprzęgła
skiba0225 Rover serii 75, MG ZT 78 Nie Lis 25, 2012 19:16
piotrek250



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink