Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Maty wygluszajacę
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Maty wygluszajacę
Autor Wiadomość
scrawl666 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 32
Skąd: edinburgh



Wysłany: Pią Lut 01, 2008 01:42   [R75] Maty wygluszajacę

witam- niedlugo mam zamiar popracowac nad wygluszeniem drzwi i szukam jakiejs alternatywy dla dynamat extreme- sa dla mnie za drogie. znalazlem na e- buy takie maty http://cgi.ebay.co.uk/E-D...1QQcmdZViewItem - co onich myslicie??? czy sa warte uwagi?? producent zapewnia ze parametry podobne maja do dynamat, a praedewszystkim sa o wiele tansze .pozatym opinie klijentow tez niezle, a moze ktos to stosowal?? dzieki!!
_________________
scrawl
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Cze 12, 2011 23:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 01, 2008 01:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Lut 01, 2008 12:24   

mata jak mata... jak ktos widzi znaczącą różnice w dzwieku to musibyc inny :P pojedz do castoramy i kup mate dekarska :) najtansza opcja :) a jak chcessz typowa CA to wez cokolwiek bitumicznego :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
kolin 




Pomógł: 50 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Pią Lut 01, 2008 13:18   

wejdź na allegro wpisz Maty APP i masz wyboru a wyboru i tanio :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
scrawl666 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 32
Skąd: edinburgh



Wysłany: Pią Lut 01, 2008 13:29   

no wielkie dzieki, zupelnie sie na tym nie znam, to dlaczego dynamat jest taki drogi???? czy macie u siebie takie maty (mam na mysli te opisane wyzej )jaki jest efekt przed zalozeniem i po.?? czy w wewnetrznej stronie drzwi dobrze dac mate z warstwa aliminium czy lepsza jest bez?? no i czy za glosnikiem dac jakas specjalna gabke pofaldowana?? wiem ze temat byl przerabiany wiele razy wiec sorki.
_________________
scrawl
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Pią Lut 01, 2008 14:53   

Rozbierałeś już drzwi swojego roverka??? Tzn ściągałeś tapicerkę? Rover 75 standardowo ma wygłuszone drzwi :grin: Przynajmniej u mnie miał. Mata ma na celu poprostu zatkanie otworów w drzwiach tak aby powstała komora powietrza wewnątrz nich (poprawia to bas). Trzeba byc naprawdę audofilem żeby zauwazyc różnicę między matami a jak sie jest audiofilem to trzeba mieć gruuuby portfel żeby dźwięk zadowolił :grin:
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Lut 01, 2008 15:04   

ale maty powinno sie jeszcze dac na wewnetrzna strone drzwi aby usztynic blache zeby nie grala razem z muzyka. A co do seryjnych wyciszen to nie spotkalem sie jeszcze z zadowalajacymi. Z tego co widze jestes w UK wiec odpadaja polskie APP
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
scrawl666 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 32
Skąd: edinburgh



Wysłany: Pią Lut 01, 2008 15:48   

jesli chodzi odzwi to je rozbieralem i to kilka razy i uwierz mi ze fabryczne wygluszenie to nic niewarty kawalek cienkiego materialu, pozatym glosnik zawieszony jest na plastikowym panelu ktory na dodatek odstaje od blachy- czyli zaden najlepszy nawet glosnik nie bedzie gral - ao basie mozna zapomnies. panele z mdf i stworzenie szczelnej ( w miare mozliwosci oczywiscie)komory pod glosnikiem to podstawa. sprawa jest taka ze orginalne maty do wygluszania sa strasznie drogie (np. dynamat 30 ft kw. - 9 malych kawalkow ktore starczaja podobno na 2 drzwi to wydatek ok 800 + walek itp ok 1000 zl na 2 drzwi!!!!)wiec poszukuje osob ktore maja jakies tansze zastosowanie w swoich autach i ich uwagi po ich zalozeniu. dziekuje za wszystkie posty. niedlugo zabieram sie za wygluszanie wiec podesle fotki oraz swoje wlasne zdanie na ten temat
_________________
scrawl
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Lut 01, 2008 15:58   

za 800 zl to w Polsce w zakladzie Ci wycisza :) moze wyjade do UK zalozyc salon CA :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
scrawl666 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 32
Skąd: edinburgh



Wysłany: Pią Lut 01, 2008 16:08   

he he dobry pomysl. wszystko zalezy od materialow- nie moge zrozumiec co takiego ma dynamat ze jest taki drogi, tylko ciekawy jestem jak te wygluszenie za 800 zl wyglada bo slyszalem ze zeby bylo przyzwoicie to min 1000 zl za jedne drzwi.!! uwierz mi ze w uk takie uslugi to kosztuja krocie , i dlatego bede robil to sam bo wlozylem troche kasy w sprzet zamiast zaczac od wygluszenia ,wiec chce zeby to gralo przyzwoicie :roll:pozdrawiam
_________________
scrawl
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Pią Lut 01, 2008 23:05   

ja zostawiłem sobie fabryczne wyciszenie, do tego dystanse, zestaw głośników JBL + radyjko Alpine i naprawdę super gra. Bas czysty i soczysty, nie ma mowy o żadnym stukaniu blach czy czyms takim. Moim zdaniem wywalanie pieniędzy na wyciszenie drzwi mija się z celem... przede wszystkim dystanse i nowe głośniki... mam nadzieje, ze nie ma firmowego philipsa w roverku bo to jest masakra. No ale jak masz za duzo kasy to wyciszaj :grin: takie jest moje zdanie. Cały system audio kosztował mnie 1200zł i radia nie mogę podkręcić na full bo główka boli :grin:
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Lut 02, 2008 00:17   

ja mialem wygluszone w AX-ie i powiem tak , tam na gola balche byly kladzione, audio mialem na tym samym zestawie przed i po. roznica duza , brak rezonansu, tak jakby glosnik w skrzynke wlozyc . po prostu zaczelo grac.

wygluszalem app zewnetrzna i wewnetrzna czesc , bo tylko tak ma sens ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Lut 02, 2008 19:30   

marcin_i_alunia napisał/a:
ja zostawiłem sobie fabryczne wyciszenie, do tego dystanse, zestaw głośników JBL + radyjko Alpine i naprawdę super gra. Bas czysty i soczysty, nie ma mowy o żadnym stukaniu blach czy czyms takim. Moim zdaniem wywalanie pieniędzy na wyciszenie drzwi mija się z celem... przede wszystkim dystanse i nowe głośniki... mam nadzieje, ze nie ma firmowego philipsa w roverku bo to jest masakra. No ale jak masz za duzo kasy to wyciszaj :grin: takie jest moje zdanie. Cały system audio kosztował mnie 1200zł i radia nie mogę podkręcić na full bo główka boli :grin:
jakimcudem zestaw glosnikow jestes w stanie wysterowac samym radiem?? nie dziwie sie ze glowa boli jak glosniki graja na przesterze :)
 
 
scrawl666 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 32
Skąd: edinburgh



Wysłany: Nie Lut 03, 2008 02:11   

no niewiem,troche sie naczytalem zasiegnalem opinii fachowcow no i oni twierdza ze wygluszenie auta (w pierwszej kolejnosci drzwi )to podstawa, bo w sumie po co ci glosniki dobrej klasy+ wzmak za gruba kase skoro te glosniki nie wykorzystuja swoich mozliwosci, nie maja warunkow do prawidlowej pracy (brak komory). zapewniam was ze seryjne wygluszenie r 75 to lipna pianka ktora daje niewiele.dobra niebede sie madrzyl jak zrobie to podziele sie wrazeniami ,oby tylko pogoda dopisala bo musze miec ok 10 st. na plusie.pozdrawiam!!!
_________________
scrawl
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Lut 03, 2008 07:02   

ale my dobrze wiemy ze trzeba dac wyciszenie:)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Yassu
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 07, 2008 14:45   

Hmmm...właśnie jakie maty?
Miękkie czy twarde ?
Które macie u siebie, ile wyszło Wam mat na drzwi w R200 ? Czy zastosowaliście dystanse w R200? Jakie grube? I podstawowe pytanie !! Chcę kupić głośniki Helix DB 62.1 - zestaw z tweeterami ! Czy wycinaliście w tapicerce otwory, tak aby pasowały maskownice ?
U mnie w R200 (jak pewnie w każdym) zaraz za tapicerką jest głośnik, jest tam szczelina może 3-4mm... Jeżeli zamontuję dystans to wypchnie mi tapicerkę :/
Czy stosować dystanse? Czy wystarczy zastosować maty wygłuszające bez użycia dystansów ?
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Pon Lut 11, 2008 17:31   

Yassu napisał/a:
Hmmm...właśnie jakie maty?

APP z 1 warstwą aluminiową
Yassu napisał/a:
Miękkie czy twarde ?

Miękkie
Yassu napisał/a:
Ile wyszło Wam mat na drzwi w R200 ?

4 spokojnie starczy

Yassu napisał/a:
Czy zastosowaliście dystanse w R200? Jakie grube?

Tak - 165mm http://www.powe.com.pl/pr...products_id/280
sam lekierowałem
Yassu napisał/a:
Chcę kupić głośniki Helix DB 62.1 - zestaw z tweeterami ! Czy wycinaliście w tapicerce otwory, tak aby pasowały maskownice ?

Bardzo dobry wybór!!! Nie tnij nic tapicerki! Nawet jak bedzie ci sie wydawalo, ze bedzie trzeba ciąć to nie tnij!!! wszsystko Ci sie dobrze spasuje, najwyżej przewiercisz przez tapicerke wkręty do mocowania maskownicy!
Yassu napisał/a:
Czy stosować dystanse? ?

TAK!
Yassu napisał/a:
Czy wystarczy zastosować maty wygłuszające bez użycia dystansów ?

Nie ma to sensu. To jest na tyle tanie, ze mozna sobie pozwolic na ten luksus i dac to i to dla najlepszego efektu! Po co ci samochód bez kół??
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Lut 11, 2008 19:05   

ash napisał/a:
Yassu napisał/a:
Hmmm...właśnie jakie maty?

APP z 1 warstwą aluminiową
Yassu napisał/a:
Miękkie czy twarde ?

Miękkie

po co CI warstwa aluminiowa?? z warstwa aluminiowa wycisza sie komory silnika... polecam twarde do wnetrza drzwi na blache i mieszane na zewnetrzne.

co do reszty to przytakne :P
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Pon Lut 11, 2008 23:47   

michone napisał/a:

po co CI warstwa aluminiowa?? z warstwa aluminiowa wycisza sie komory silnika... polecam twarde do wnetrza drzwi na blache i mieszane na zewnetrzne.


Bo ponoc jeszcze lepiej wycisza. A do komory silnika to musisz kupic specjalna atermiczna, ktora wytrzyma wysokie temperatury! A miekke dlatego, ze latwiej mi sie je montowalo!
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Lut 12, 2008 16:31   

ash napisał/a:
michone napisał/a:

po co CI warstwa aluminiowa?? z warstwa aluminiowa wycisza sie komory silnika... polecam twarde do wnetrza drzwi na blache i mieszane na zewnetrzne.


Bo ponoc jeszcze lepiej wycisza. A do komory silnika to musisz kupic specjalna atermiczna, ktora wytrzyma wysokie temperatury! A miekke dlatego, ze latwiej mi sie je montowalo!


zwykla app z warstwa alu nadaja sie do silnika... nie masz tam jakis tragicznych wysokich temperatur...

ponoc to pojecie wzgledne... tym bardziej ze to nie ma w tak wielkim znaczeniu wyciszenie co stworzenie obudowy zamknietej o jak najmniejszych rezonansach... Dlatego na wielka powierzchnie wewnetrzna powinno sie uzyc twardej maty zeby usztywnic drzwi. co do zewnetrznej czesci drzwi to powinno sie dac mieka na wzmocnieniach i okolicach panelu a twarde na wieksze twory. Jest mnostwo artykolow i tutoriali w internecie na ten temat proponuje sie doszkolic :)
 
 
scrawl666 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 32
Skąd: edinburgh



Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 23:58   

wlasnie z 3 tygodnie temu skonczylem wugluszac dzwi u siebie- roznica kolasalna, dzwi zamykaja sie jak w marcedesie, ciszej , lepszy bas nic nie brzeczy- polecam w 100%
_________________
scrawl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [420 97r sedan] maty wygluszajace
lukasz17 Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Pon Sie 25, 2008 12:40
michone
Brak nowych postów Maty APP/BOLL
Lisus Car-audio, nawigacje, radia CB 31 Pon Mar 29, 2010 21:34
Perez
Brak nowych postów [R200 3D] Ile tej maty mi potrzeba :)
Gość Car-audio, nawigacje, radia CB 17 Sob Maj 31, 2008 02:37
rodi_
Brak nowych postów [414Si] maty wygłuszające na drzwi
Wiesia92 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Wto Cze 24, 2014 16:11
Wiesia92
Brak nowych postów [R ALL 3d] Ile szt. maty bitumicznej 25x50cm potrzeba ?
Spiro Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Wto Lip 15, 2008 20:13
lineumaciel



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink