Forum Klubu ROVERki.pl :: M. Zientarski walczy o życie - druga osoba nie żyje
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
M. Zientarski walczy o życie - druga osoba nie żyje

wypadek ferrari w Warszawie
Autor Wiadomość
andrzejziom 




Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 191
Skąd: Zamość



Wysłany: Czw Lut 28, 2008 17:00   

także lubię Zientarskiego jak i jego ojca .. smutna wieść ... Myślałem ze taki człowiek który pracuje jakby niepatrząc w motoryzacji wie czym grozi brawura .... :/ :evil: Trzymam kciuki a powrót do zdrowia .... :/
_________________
Był Rower Wigry III (Składak) ;) , teraz R620 SLI 2.0 , 16V ........
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 28, 2008 17:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lut 28, 2008 17:56   

kruszon napisał/a:
to czemu? Już pomijam okoliczności, ale jaką masz pewność, że spalenie było bezpośrednią przyczyną śmierci?

Nie chodzi mi o przyczynę śmierci, tylko o stwierdzenie, że rzekomo mieli niezapięte pasy.
Gdyby mieli niezapięte, to by wylecieli z auta i uniknęli "pożaru". Oczywiście przy tej prędkości równie dobrze mogliby wypaść razem z fotelami...

kruszon napisał/a:
Pasy i tak by tu nic nie zmieniły patrząc na szczątki samochodu.

Zgadzam się i nie chciałem temu zaprzeczyć pisząc poprzedniego posta.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
drooid 




Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Czw Lut 28, 2008 19:16   

Przy okazji wypadku warto zwrócić uwagę na manipulację mediów, wykręcanie kota ogonem i ich wpływie na odmóżdżanie ludzi. W TVN Fakty głównym niemalże wątkiem newsa był stan nawierzchni drogi i niemal postawienie pod ścianą Zarządu dróg jako winowajcy. O szaleńczej prędkości wspomniano tylko w 2 krótkich zdaniach. Nie wspomniano przy tym w ogóle, czy Zientarski był trzeźwy.... :???:
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
Wojtek 




Dołączył: 20 Mar 2001
Posty: 99
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lut 28, 2008 20:14   

drooid napisał/a:
Przy okazji wypadku warto zwrócić uwagę na manipulację mediów, wykręcanie kota ogonem i ich wpływie na odmóżdżanie ludzi.


Zgodzę się z tym w 100%. Poziom i jakość dziennikarstwa w Polsce sięga dna. Tak naprawdę mamy kilkoro dziennikarzy na wysokim poziomie, reszta sprawia wrażenie że wywodzi się z tabloidów i "pudelka".

Maciejowi Zientarskiemu życzę powrotu do zdrowia bez osądzania czy jechał za szybko, czy nie, czy pił wódkę, czy mleko.
Tydzień temu w pracy zginął mój kolega. Jutro pogrzeb. Z kolegami wiele o tym rozmawialiśmy i wniosek jest jeden: nie należy piętnować ale robić wszystko by dana sytuacja się nie powtórzyła. To zaś wymaga umiejętności wyciągania wniosków i wiele pracy od nas samych jak i od innych.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Czw Lut 28, 2008 20:34   

Większość dziennikarzy to hieny żerujące na ludzkim nieszczęściu. Wiadomo, że news musi być podany w jak najbardziej sensacyjny sposób, bo inaczej nikogo nie przyciągnie. Ale co dalej stanie się z "bohaterem" newsa to już ich kompletnie nie obchodzi. A, że zniszczą komuś reputację, życie, co tam....

Jeśli chodzi o Macieja Zientarskiego, przykra sprawa. Zwłaszcza dla rodziny człowieka, który zginął. Jeżeli Maciej wyjdzie z tego, oczywiście nie uniknie odpowiedzialności. Ale moim zdaniem najgorszą karą w takiej sytuacji jest ta, którą sprawca wypadku sam sobie funduje w takiej sytuacji. Tzn. życie z czymś takim na sumieniu. On każdego dnia, do końca życia będzie o tym pamiętał :sad:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Lut 28, 2008 21:24   

Poruszalem temat wczoraj na forum ok. 1,5h po calym zajsciu.
Kolega pracownika byl tam na miejscu i bezposrednio przesylal mu informacje i fotki z komorki (jakos zenujaca). Zanim oficjalnie potwierdzono ze to Zientar z kolega juz wiedzialem ze to on ;/ Dostalem tez archiwalny link na otomoto z tym konkretnym autem ;) Gosc jest fanem ekskluzywnych samochodow - nawet zalozyl kiedys forum exclusivecars.pl czy cos takiego.

Mnie rowniez dziwi, ze gosc ktory mieszka w Wawie i jezdzi wraz z duza grupa motocyklistow po miescie nie pamietalby o takim miejscu. Byc moze nie zdazyl pomyslec, bo od swiatel do wiaduktu jest ok. 500 m - wiec czasu na zdjecie nogi w tym aucie moglo zabraknac. A byc moze kierowal ten, ktory zginal.

Jesli nie, no to w przypadku gdy Zientar przezyje, bedzie mial ciezko na sumieniu...

Dzisiaj rano tamtedy jechalem... przy 60 km/h ta hopa daje znac o sobie i warto miec dwie lapy na kieraku. Przy predkosci ponad 120 km/h zwyczajnie sie frunie...

Szkoda ze ucierpiec musial tam ktos znany, zeby sprawe tej muldy ktos glosno poruszyl.
Podobno na koniec kwietnia ma byc juz tam nowa nawierzchnia i owa nierownosc ma zostac zlikwidowana.

Pozdrowki,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wojtek 




Dołączył: 20 Mar 2001
Posty: 99
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lut 28, 2008 21:25   

kasjopea napisał/a:
Większość dziennikarzy to hieny żerujące na ludzkim nieszczęściu. Wiadomo, że news musi być podany w jak najbardziej sensacyjny sposób, bo inaczej nikogo nie przyciągnie.


Syndrom brukowca. Najbardziej irytuje mnie to, że zwykła informacja podawana jest w sposób, jeśli nie wzbudzający sensację to w taki że jest ona wzbudzana przez komentujących.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Panna_Migotka 



Dołączyła: 09 Lip 2006
Posty: 139
Skąd: ..



Wysłany: Czw Lut 28, 2008 22:23   

pewnie mnie zlinczujecie za to co napiszę ale za tą prędkośc i za śmierć pasażera kłania się sprawa karna. Otylia się zasłoniła medalami i ponoc krótkim stażem za kółkiem... chciałabym zeby ten człowiek się wylizał ze swoich ran ale chcialabym tez żeby jego historia na długo utkwiła w pamięci wszystkim którym na drodze cos się wydaje szczególnie gdy mają zasobne portfele.
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Lut 28, 2008 22:30   

popieram!
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Kozik 




Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Czw Lut 28, 2008 22:45   

ja również popieram, głupoty nic nie tłumaczy
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
ray0579 




Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 129
Skąd: ZDR / SZCZECIN



Wysłany: Czw Lut 28, 2008 23:40   

Rowniez popieram poprzednikow. Kilka lat temu jakis cwaniak wyprzedzal na trzeciego. Nawierzchnia byla sliska, chcac uniknac czolowki znajomy odbil w bok, wpadl w poslizg. Wyniku zdarzenia zginelo jego 2 malych Bogu ducha winnych dzieci :( . Gosciowi felernego wyprzedzania nic sie stalo. :(
Smieszy mnie fakt ludzi mediow, ktorzy gadaja o bezpieczenstwie a tak naprawde stanowia zagrozenia zycia innych. Niestety sa "rowniejszi" i bezkarni...
_________________
NIGHTFIRE RED 414 SLi http://www.polskajazda.pl...Rover/400/18441
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Czw Lut 28, 2008 23:42   

To taka ironia losu, że tym winny najczęściej nic złego się nie dzieje :sad:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Lut 28, 2008 23:52   

O tym gadaniu przypomina mi sie Holek... ktory pierdzieli w telwizji ze szybka jazda to na torze, a na ulicach trzeba jechac przepisowo. A ile razy go nie widze na wislostradzie, w porshe albo subaru to gna jak debil... raz nawet zajechal mi (BSE) droge :)

Wiec drogi Holowczyc jak to czytasz przez szukajke google, to pamietaj ze ja Cie kurna widze! :)

A co do medialnego szumu... coz - natura ludzka jest taka, ze cudze tragedie najbardziej sie sprzedaja wiec i wszystkie media w okol tematu sie kreca.

Gdyby to byl zwykly Kowalski to pewnie nikt by sie nie dowiedzial o zdarzeniu.

Ale Ferrari i Zientarski dodaja pikanterii.

A co do konsekwencji prawnych, jesli wyjdzie na to ze prowadzil Zientarski to zostanie ukarany (czytalem do 3 lat pozbawienia wolnosci). Nie znam jednak sie na tyle zeby stiwerdzic czy to mozliwe czy nie.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3634
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Lut 28, 2008 23:54   

w zasadzie wszystko juz zostalo powiedziane
dziwi mnie fakt ze M.Zientarski (zakladajac ze to on jechal) majac nieograniczony dostep do roznych torow wyscigowych itp. paplajac tyle o bezpieczenstwie zrobil takie cus :shock:

niestety nie znajduje dla niego zadnego usprawiedliwienia
szkoda pasazera :cry:
teksty zwalajace wine na droge akurat w tym przypadku sa smieszne
gdyby tam byla dobra droga to ile by jechal 250km/h, a moze 300 km/h, wtedy polecialby pewnie na przeciwny pas ehh

a BTW pan W. Zientarski byl na jednym z naszych zlotow
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Lut 29, 2008 00:31   

wybaczcie, ale nie potrafie myslec - no i dobrze mu tak moze ktos inny pomysli zanim....

sam jezdze czesto wbrew przepisom, bo te sa czesto absurdalne ( proponuje sprawdzian - przejazd z poludnia wawy na polnoc z przepisami :D emocje gwarantowane ) . nie przeginam tak jak zientarski w tej konkretnej sytuacji. ale ludzie - to nie pierwszy wypadek w tym miejscu , nie ostatni jezeli drogowcy w takim tempie beda reagowac. po ostatniej seri w ciagu 3 dni 2 osoby martwe i kilka rannych mialo to byc poprawione - zapadajacy sie asfalt przed i za tunelem rzeczki. jak widac zapowiedzi sa dalej. nie chce byscie dolaczyli moj glos do lamentu, ze to stan drog spowodowal wypadek. byl to jeden z czynnikow. najwiekszy wplyw miala predkosc ! a o tym decydowal kierowca. po prostu uwazam, ze to kolejna ofiara ktorej moze daloby sie uniknac - choc za taka jazde po miescie to wyrok by sie nalezal , ale dlaczego od razy zycia ... ? kto bez winy neich pierwszy rzuci kamieniem... dlatego dziwia mnie te slowa a dobrze mu tak , do wiezienia itp...

sory migotka , ale sprawe otyli znam , bo studiowalem z nia. wyroki latwo ferowac, latwo oskarzac. uwazam ze samo spowodowanie smierci jest wyrokiem wiekszym niz moze dac sad. powiem wprost , nie wiem czy potrafilbym zyc po czyms takim...

uwazam ze jak ktos nie mial tyle rozumu zeby jechac wolniej , to zadne zdjecia , informacje w prasie mu nie pomoga. juz wystarczy strasznych filmow, ktorych pod dostatkiem w sieci , ktore na tym forum tez sie przewijaly. i co ? dolaczymy kolejny epizod ? i co to zmieni ? smiem twierdzic ze niewiele. ogladalem te filmy, bylem na roznych stronach, wypadek miala moja mama - wyjechal jej koles na czolowke. czy zmienilo to jak jezdze>? chyba nie bardzo... czy to swiadczy o mojej glupocie, nie wiem , nigdy nie mialem zadnej kolizji drogowej i mam nadzieje ze tak pozostanie. po prostu uwazam ze lepiej myslec jadac, a nie po zatrzymaniu na drzewie, wiec jak jest slisko, mgla to jezdze wolniej niz przepisy nakazuja, jezeli jest sucha, pusta droga moge pojechac szybciej. myslenie za siebie i innych nie boli.

zastanowcie sie przez chwile czy wy jezdzicie tak przepisowo. uwazam ze to bezsensowna smierc i nie ma co ferowac wyrokow. powiem wprost nie przepadalem za mlodym zientkiem, ale szkoda mi czlowieka i zal dramatu rodziny. tak samo jak mnie zlosc brala jak ginely tam poprzednie osoby. tu nie chodzi o osobe, ale bardziej o sytuacje na dorgach. to nie jedyne takie miejsce , bedzie kolejny "czarny punkt ">?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3634
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pią Lut 29, 2008 00:52   

maniaq napisał/a:
sam jezdze czesto wbrew przepisom, bo te sa czesto absurdalne


kazdy tak jezdzi, ale nie porównuj przekroczenia o 20 km/h, do przekroczenia o ponad 4 razy !! !!!!!!!!!!
piszesz jak gdyby tam jechal pierwszy raz !! !

co z tego ze naprawia ten asfalt, trafi sie nastepny ktory wyleci np. po deszczu, albo nawet i na suchym tylko nie bedzie jechal ferrari, tylko starym trupem z predkoscia 150

maniaq napisał/a:
dlatego dziwia mnie te slowa a dobrze mu tak , do wiezienia itp...


a mnie nie dziwia, skoro mial odwage zrobic takie cus, to teraz musi za to odpowiedziec, tak jakby odpowiadal za takie cos, kazdy z nas !
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Lut 29, 2008 00:56   

AndrewS napisał/a:
a mnie nie dziwia, skoro mial odwage zrobic takie cus, to teraz musi za to odpowiedziec, tak jakby odpowiadal za takie cos, kazdy z nas !


i tu jest sedno sprawy NIE ZYCZE NIKOMU Z NAS !

wiesz oburzalem sie bardziej tym miejscem jak byly wypadki wlasciwie w odstepie kilku dni, teraz to media i cala polska lamentuje, ze wariat, ze pirat, ze dorga nierowna ze ... itd
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
zouza 




Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Pią Lut 29, 2008 06:51   

maniaq napisał/a:


i tu jest sedno sprawy NIE ZYCZE NIKOMU Z NAS !



I tu jeden z niewielu razy mam takie samo zdanie jak maniaq :mrgreen:
Ludzie tu nie chodzi o to, że on jest grzeczny mądry chłopiec i o ile wyzdrowieje trzeba go pogłaskać po główce. Narozrabiał i niech poniesie konsekwencje, oczywiście. Czy powinien za to siedzieć? Pewnie tak, pomijając jakość drogi itd. Ale jak na razie facet umiera, a na to nikt nie zasługuje głupi czy nie. Z reszta już wcześniej ktoś pisał, że on będzie musiał żyć z tym co zrobił.
Ciągle mocno trzymam za niego kciuki i mam nadzieję, że myślenie o kimś pomaga.
A propos potrzebna jest krew A rh+ :mrgreen: a poza tym cały czas każda inna. Wszyscy praworządni i idealni mogą zrobić dobry uczynek i oddać krew w końcu ona idzie też na biedne dzieci i niezmotoryzowanych nie tylko na wariatów i głupków :P

Aha i jeszcze, bo sie od rana zaperzyłam.... jakby ludzi za głupotę karać śmiercią to gatunek ludzki by wyginął :P
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
Kozik 




Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pią Lut 29, 2008 08:22   

zouza napisał/a:
A propos potrzebna jest krew ... szyscy praworządni i idealni mogą zrobić dobry uczynek i oddać krew


moja krew to zła krew więc nie będę jej oddawał (bo sie boje krwi :oops: )
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Wojtek 




Dołączył: 20 Mar 2001
Posty: 99
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Lut 29, 2008 09:29   

Na miłość boską zakończmy te jałowe dyskusje. Trochę szacunku dla rodzin poszkodowanych.
Rozmawiajmy o tym co robić by takie rzeczy się nie zdarzały. Jeśli nie to zamknijmy temat.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Sto lat sto lat niech żyje żyje nam -> Walkie
xROnx Offtopic 21 Pią Lip 17, 2009 14:18
Asia
Brak nowych postów życie studenta :)
kris-tofer Offtopic 0 Czw Maj 06, 2010 20:34
kris-tofer
Brak nowych postów Wybierasz sms, czy życie ?
Ciufa Offtopic 10 Sro Sie 19, 2009 11:59
sarkunx
Brak nowych postów Życie to jakiś żart...
bula21 Offtopic 61 Czw Sie 14, 2008 19:14
bula21
Brak nowych postów Zapięte pasy ratują życie
SeevS Offtopic 32 Wto Lut 09, 2010 14:27
Wydryszek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink