Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Pisk, tarcie w czasie jazdy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Pisk, tarcie w czasie jazdy
Autor Wiadomość
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

  Wysłany: Czw Gru 24, 2009 23:53   [R600] Pisk, tarcie w czasie jazdy
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam wszystkich,przepraszam że zakłócam spokój w te święta :oops: ,mam problem,dosłownie kilka godz. ok.16 temu w czasie jazdy do sklepu(jeszcze przed wigilią)zaskoczył mnie nagły pisk czy tarcie coś jakby blachą o blachę,nigdy coś takiego się nie działo,problem w tym że nie jestem w stanie określić skąd ten dźwięk dokładnie dochodzi i czego to może być objaw,pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem czy pod maską coś nie poszło,jakiś przewód czy uszczelka ale nic nie znalazłem,to piszczenie występuje podczas jazdy przy ok 30-60km/h i jest dość głośne,nigdy na postoju i wyższych prędkościach i ma charakter metaliczny coś jak stare zerdzewiałe zawiasy,boję się że to może być coś poważnego,samochód reaguje całkiem normalnie,silnik pracuje normalnie,wspomaganie,hamulce też,mam tylko wrażenie jakby trochę osłabł i słabiej przyśpieszał ale trudno mi to określić może mam takie wrażenie albo to szok przed czymś poważnym :sad: ,przyszło mi na myśl że może coś w kole poszło bo tak jakby stamtąd dochodziło to piszczenie/tarcie,może to łożysko(?)itp.,może sprzęgło ale biegi wchodzą dobrze pedał też normalnie wchodzi,chociaż sprzęgło łapie ok7-10cm od podłogi ale tak było już wcześniej,trudno mi to określić bo stało się to od tak podczas jazdy,najgorsze jest to że nadal nie wiem czego to objaw i skąd się bierze i że w tej chwili nic nie mogę zrobić,wiadomo święta,samochód w święta potrzebny a boję się że coś trzaśnie w czasie jazdy :beczy: ,normalnie teraz boję się jechać żeby sobie auta nie zarżnąć,no cóż jutro będę musiał się lepiej temu przyjrzeć i to zdiagnozować,będę wszystkim wdzięczny za jakąś pomoc i porady i na koniec życzę wszystkim Wesołych Świąt!
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lut 08, 2011 17:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 24, 2009 23:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
UniculTLX 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 176
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Gru 25, 2009 00:27   

Łożyska z reguły buczą, chyba że się całkiem któreś rozleci. Takie metaliczne odgłosy lubią wydawać resztki klocków hamulcowych w postaci samej blachy trącej o tarczę. Najważniejsze to zdiagnozować skąd ten dźwięk i wtedy pomyślimy co z tym fantem zrobić :smile:

Nawzajem Wesołych, zdrowych i tak dalej :razz:
 
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Pią Gru 25, 2009 00:48   

UniculTLX, dzięki za odp. też myślałem o klockach ale z przodu mają raptem 3tyś km. ok 10mm grubości jedynie z tyłu są już cienkie bynajmniej jeszcze trochę na nich przejadę,ten dźwięk występuje tylko podczas jazdy,na postoju nie oraz podczas szybszej jazdy jest to takie jakby brzęczenie/piszczenie jakby tarła jakaś blacha o coś,gdy jadę i wciskam hamulec(dohamowuję)podczas zwalniania to to tarcie jakby zanika,oby to nie było nic poważnego,choć święta to muszę zdiagnozować co jest mojemu Rover'kowi,wszystko niby ładnie chodzi i działa ale tarcie/piszczenie mnie straszy :sad:
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pią Gru 25, 2009 13:19   

zuber84cool napisał/a:
gdy jadę i wciskam hamulec(dohamowuję)podczas zwalniania to to tarcie jakby zanika

i tak jak pisał UniculTLX.
Według mnie wszystko wskazuje na kończące się klocki z tyłu.
Mają one taką blaszkę która w momencie kontaktu z tarczą hamulcową oznajmia,że czas na wymianę klocków.
Jak się hamuje to pisk zanika gdyż jest mocniej dociskana do tarczy a gdy tłoczki odpuszczają po hamowaniu to ona delikatnie jeszcze dotyka tarczy i wpadając w rezonans daje głośny pisk po czym znowu cisza...
A co najlepsze to po rozebraniu okazuję się,że klocka jest jeszcze na sporo jazdy.
Ja zawsze szlifuję kawałek tej blaszki tak aby wystawała ona max.2 mm ponad metalową podstawę klocka...

[ Dodano: Pią Gru 25, 2009 13:19 ]
zuber84cool, pozatym opisane przez Ciebie dzwięki na to wskazują-przynajmniej według mnie.
Rozbierz tylne zaciski i przyjrzyj się klockom hamulcowym..
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pią Gru 25, 2009 13:21   

u mnie w R45 taki objaw występował i okazało się że tarcze z przodu były za cienkie (2mm ponizej bezwzględnej wymiany) a co najdziwniejsze dźwięk dochodził z tyłu
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Pią Gru 25, 2009 14:15   

filo, właśnie też się zastanawiam nad klockami z tyłu,jeszcze niedawno sprawdzałem tylne klocki i z lewej strony miały ok. 5mm czyli względnie bezpiecznie,natomiast z prawej miały ok. 3-4mm,być może zakończyły już swój żywot i to może powoduje taki właśnie metaliczny wpadający w rezonans dźwięk,zaskoczyło mnie to bo stało się nagle podczas jazdy ot tak,póki co nie sprawdzałem jeszcze tych klocków z prawej strony bo reszta kół i klocki są ok już sprawdzałem i tam nic nie ociera i nie piszczy,mam mały garaż i niewiele miejsca a w dodatku święta i dziś niewiele już zdziałam ale mam wolne tak że będę szukał jeszcze jutro i oby to były klocki i nic poważniejszego i mam nadzieję że się z tym uporam :wink:
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pią Gru 25, 2009 21:14   

zuber84cool napisał/a:
natomiast z prawej miały ok. 3-4mm,być może zakończyły już swój żywot

Blaszka ma ze 3mm ponad stalową podstawę klocka więc możliwe jest,i to bardzo,że to sygnał do wymiany klocków...

[ Dodano: Pią Gru 25, 2009 21:14 ]
Ewentualnie zeszlifuj blaszkę jak masz nagłą potrzebę jazdy a nie masz klocków "na już"...

Osobiście wytrzymałem z tym dźwiękiem 3 dni. Wiedziałem,że to klocki więc jeździłem bez obaw. Ale dźwięk mnie denerwował to raz a dwa to ludzie się gapili co się dzieje...
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Pią Gru 25, 2009 21:21   

filo napisał/a:
Blaszka ma ze 3mm ponad stalową podstawę klocka więc możliwe jest,i to bardzo,że to sygnał do wymiany klocków...

Też tak właśnie myślę filo,póki co korzystam ze świąt a autko sobie stoi ale nic mu nie będzie jak miną święta to z nim zrobię :wink:
filo napisał/a:
Ewentualnie zeszlifuj blaszkę jak chcesz masz nagłą potrzebę jazdy a nie masz klocków "na już"...
też nad tym pomyślę :razz: a i tak będę musiał je wymienić,zastanawiałem się jakie zamówić Akebono?
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pią Gru 25, 2009 21:26   

Jak kupuję klocki na tył to biorę pierwsze lepsze w motoryzacyjnym.
Coś koło 65 PLN na tył więc nie ma tragedii.
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Pią Gru 25, 2009 21:31   

filo napisał/a:
Ale dźwięk mnie denerwował to raz a dwa to ludzie się gapili co się dzieje...
no też tak właśnie miałem :mrgreen:

[ Dodano: Pią Gru 25, 2009 21:31 ]
filo napisał/a:
Jak kupuję klocki na tył to biorę pierwsze lepsze w motoryzacyjnym.
Coś koło 65 PLN na tył więc nie ma tragedii.

No właśnie myślę że na tył nie ma potrzeby brać jakichś super klocków pierwsze lepsze powinny być ok ale na przód pójdą albo ATF lub lepsze :wink: filo masz u mnie że tak to nazwę "Kubusia",który leci do ciebie za zaangażowanie mimo Świąt :grin:
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pią Gru 25, 2009 21:42   

zuber84cool napisał/a:
No właśnie myślę że na tył nie ma potrzeby brać jakichś super klocków pierwsze lepsze powinny być ok ale na przód pójdą albo ATF lub lepsze :wink:


Tył bez różnicy a na przodzie to nie pamiętam co mam ...

[ Dodano: Pią Gru 25, 2009 21:42 ]
zuber84cool napisał/a:
filo masz u mnie że tak to nazwę "Kubusia",który leci do ciebie za zaangażowanie mimo Świąt :grin:


No właśnie widzę. Się kliknęło x3.
Szczerze to nie lubię świąt a poza tym jutro do roboty idę na 24h więc "odpoczywam" w domu...
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Pią Gru 25, 2009 21:47   

filo napisał/a:
Szczerze to nie lubię świąt a poza tym jutro do roboty idę na 24h
no widzisz a ja mam wolne ale mimo wszystko Wesołych Świąt & Happy New Year! 2010
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pią Gru 25, 2009 21:52   

Taka moja praca.Ale może 1.01 wolna służba będzie.

zuber84cool napisał/a:
Wesołych Świąt & Happy New Year! 2010

Dzięki i wzajemnie oraz bez awaryjnej jazdy...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Dziwne stukanie z przodu w czasie jazdy i hamowania.
zuber84cool Rover serii 600, Honda Accord 3 Wto Lis 11, 2014 22:05
zuber84cool
Brak nowych postów [618Si] Piszczy coś na postoju i w czasie jazdy.
Pawcio Rover serii 600, Honda Accord 1 Nie Mar 20, 2016 00:42
rozpa
Brak nowych postów [R620] Lekkie szarpania w czasie jazdy
GiE Rover serii 600, Honda Accord 6 Nie Cze 19, 2011 12:08
lck
Brak nowych postów [620Ti] Odcięło zapłon w czasie jazdy i nie można odpalić
antonio3 Rover serii 600, Honda Accord 22 Sro Sie 29, 2012 22:18
davidlive
Brak nowych postów [R600] Falowanie obrotów w czasie nagrzewania
Wtrysk PGM-FI - silniki Hondy
kamil_620_si Rover serii 600, Honda Accord 40 Sro Sty 04, 2012 11:50
norbert22m



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink