Forum Klubu ROVERki.pl :: [R825] Olej do automatu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R825] Olej do automatu

Ile oleju mieści się w automatycznej skrzyni JATCO w R825 z 97 roku
Autor Wiadomość
LOSIUalfa 




Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: Ozorków



Wysłany: Sob Maj 31, 2008 09:16   [R825] Olej do automatu
Typ: GLD Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 1997

Otrzymuję sprzeczne informacji o tym ile oleju mieści się w automatycznej skrzyni JATCO w R825 z 97 roku. W Danych jest 3,4 litra, mechanik mówi że 6,4 litra a gość który ma wymienić olej mówi, że tak z 12 litrów zużyje bo musi przelać skrzynię. Dodam, że nie znalazłem potrzebnego oleju N402 i polecono mi ATF heavy Beaty, który kosztuje 64zł/litr.
Druga kwestia, czy zawsze razem z olejem należy wymienić filtr? Gość od wymiany oleju wycenił na 1500 lub 1900 zł wymianę filtra. To chyba jakieś nieporozumienie ale próba naciągnięcia mnie.
Dajcie jakieś rady, może ktoś już borykał się z identyczną lub podobną sprawą?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Sty 04, 2011 00:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 31, 2008 09:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tkm 




Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 6
Skąd: konstancin



Wysłany: Sob Cze 07, 2008 10:30   

jeżeli otworzysz korek i zlejesz olej wyleci 3,5 litra. Ale uwaga - w konwerterze (sprzęgło hydro-kin) cały olej zostanie - drugie tyle. Wymiana filtra oleju to :
1. wyjęcie skrzyni
2. rozbiórka - filtr jest wewnątrz
3. złożenie + przelanie
4. montaż w aucie

Jest możliwa taka kalkulacja bo za samo wyjęcie i włożenie skrzyni warsztaty biorą 400-600 zł + olej + uszczelki + robota.
Nie jestem pewien ale ten filtr się chyba tylko czyści (metalowy) i to w sytuacji gdy z innych powodów rozbiera się skrzynię.
 
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 00:05   

LOSIUalfa, Proszę popraw temat zgodnie z zasadami forum ;) Ułatwi to w przyszłości przeglądnie forum, oraz wyszukiwanie wiadomości.
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Nie Cze 08, 2008 00:53   

Najlepiej przepłukać całą skrzynię (flush), bo jaki sens dolewać do starego oleju świeżego? skoro można wymienić cały. u mnie poszło na to 9 litrow,
ale trzeba mieć jeszcze z 1-2 litry rezerwy aby później dobrze ustawić poziom, wiadomo, na gorącym oleju nie może przekroczyć max.

parę słow na temat pełnego flush'a. oczywiście najpierw nalezy zlać te 3 litry z miski skrzyni, wlać świeżego, odłączyć gumowy wężyk powrotny do skrzyni i skierować go do jakiegoś naczynia na stary olej. Odpalić silnik i przekładać wajche a każdą pozycję, tzn P-R-N-D... i spowrotem, w każdej trzymać ok 10sek, no i oczywiście noga na hamulcu.
Druga osoba powinna cały czas dolewać świeżego oleju, przez lejek dość grubą rurkę żeby olej szybko wpływał do skrzyni. Ja robiłem to sam więc poprostu wyłączałem co jakiś czas silnik, wysiadałem z auta i dolewałem oleju.

Ten 'filtr' to tylko zgrubna siatka, i nie wymiania się go podczas normalnej eksploatacji, bo on i tak nie wyłapuje pyłu który powstaje ze zużywania się tarczek, takie zanieczyszczenia krążą razem z olejem, ewentualnie wyłapuje je magnes śruby spustowej, (warto go oczyścić) więc jedyna metoda pozbycia się zanieczyszczeń to regularna wymiana całego oleju. Ewentualnie można sobie zamontować specjalny zewnętrzny filtr oleju, ale nie wiem czy w Polsce coś takiego jest w sprzedaży.

ps. ja swoją skrzynię zalałem olejem Mopar ATF+4, jest to wpełni syntetyczny olej. Wiadomo to jest olej do skrzyń Chryslera ale ludzie go stosują także do hond i innych japońskich skrzyń. Natomiast niepowinno się stosować dexrona.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Cze 09, 2008 17:11   

blue827, pamiętaj, że u Ciebie jest inna skrzynia.

LOSIUalfa napisał/a:
W Danych jest 3,4 litra

Tak podaje RAVE.
...i potwierdza to tkm
tkm napisał/a:
jeżeli otworzysz korek i zlejesz olej wyleci 3,5 litra
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R825] Olej do automatu
poszukuje oleju do automatu
Zbyszek44 Rover serii 800 1 Wto Cze 17, 2008 19:57
sTERYD
Brak nowych postów [R825] Olej do mostu i skrzyni
nostra Rover serii 800 2 Wto Kwi 03, 2007 19:16
nostra
Brak nowych postów [R825] Amortyzatory samopoziomuące gaz i olej
Horrigan Rover serii 800 11 Czw Cze 06, 2013 22:06
Corrado_V6
Brak nowych postów [R825] Części
gruberek11 Rover serii 800 4 Sro Gru 10, 2008 17:54
evita
Brak nowych postów [R825] Turbina
Deepack Rover serii 800 1 Pon Lis 03, 2008 10:14
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink