Forum Klubu ROVERki.pl :: [R216 Si 1.6 Benz 97r] tylni spryskiwacz, jak sie dostac...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R216 Si 1.6 Benz 97r] tylni spryskiwacz, jak sie dostac...
Autor Wiadomość
nocny_marek 




Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 220
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Nie Cze 29, 2008 00:21   [R216 Si 1.6 Benz 97r] tylni spryskiwacz, jak sie dostac...

Witam.

Mam typowa usterke w okraglakach. Mam rovera 216 Si. Mam ułamany wężyk doprowadzający płyn do dysz w ramieniu tylnej wycieraczki w okolicach gumowej osłony, przy zawiasach tylnej klapy. Stojąc z tyłu samochodu jest to osłona po lewej stronie. Pompka pracuje.
Oslone gumowa jak zdejmuje to widze koniec jeden ktory idzie do wycieraczki, ale nie moge dostac reka drugiego konca, ktory wchodzi na dol (nie do klapy tylnej bagaznika, a do lewej czesci karoserii-ramienia).
Czy ktos zdejmowal ta czesc? Jest ona na zatrzaski? Siedzenie trzeba zlozyc zeby jakos to zdjac?
Pozdrawiam
_________________
Nocny Marek
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Cze 29, 2008 00:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Nie Cze 29, 2008 00:35   

jesli sie nie myle to musisz odkręcić ten plastik z glośnikiem, a pozniej plastik który jest mocowany na zatrzaskach...
możesz spróbować bez demontażu elementów plastikowych weż kawalek drutu/linki i postaraj sie wsadzić ja od góry i starac sie tak manewrować aby koniec wyszedl ci pod plastikiem do którego jest montowany glosnik
 
 
 
mackol 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Graudenz



Wysłany: Nie Cze 29, 2008 00:41   

Też mam problem z tylnym spryskiwaczem tylko że u mnie w ogóle
nie słychać żeby pompka pracowała, i teraz pytanie czy żeby się do niej
dostać trzeba ściągać koło czy można zdjąć jakoś sam ten plastik nadkola?

Bezpiecznik od tego spryskiwacza to jest F15 czyli ten sam co od tylnej wycieraczki?
 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Nie Cze 29, 2008 01:42   

na forum była rozpiska bezpieczników..... a co do pompki to najlepiej ściągnąć przedni zderzak(opis demontażu również był).... wtedy jest najwygodniej .... ale zawsze można próbować przed odgięcie nadkola choć wtedy zakres ruchów jest ograniczony do..... żadnego...
 
 
 
azor77 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 757
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Cze 29, 2008 07:15   

Chester napisał/a:
a co do pompki to najlepiej ściągnąć przedni zderzak(opis demontażu również był).... wtedy jest najwygodniej .... ale zawsze można próbować przed odgięcie nadkola choć wtedy zakres ruchów jest ograniczony do..... żadnego...


Nie tak dawno wymieniałem jedną pompkę i wyjmowałem cały zbiornik po ściągnięciu tylko koła i plastiku nadkola, i nie było tak strasznie. Na pewno mniej roboty niż przy ściąganiu całego pasa zderzaka.
_________________
Był 214 si LPG 16v 1.4 103KM 97r. Platinum Silver
Był R 25 2.0 iDT 113kM 05r. X POWER GREY MET
 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Nie Cze 29, 2008 19:31   

azor77, ja tam wole zrzucić zderzak nie jest przy tym za wiele roboty ;) zresztą kazdy robi jak lubi i jest mu wygodniej :)
 
 
 
nocny_marek 




Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 220
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 05, 2008 23:17   

Chester napisał/a:
jesli sie nie myle to musisz odkręcić ten plastik z glośnikiem, a pozniej plastik który jest mocowany na zatrzaskach...


obeszlo sie bez odkrecania tego drugiego na zatrzaskach.Ale ten z glosnikiem owszem.

Chester napisał/a:
możesz spróbować bez demontażu elementów plastikowych weż kawalek drutu/linki i postaraj sie wsadzić ja od góry i starac sie tak manewrować aby koniec wyszedl ci pod plastikiem do którego jest montowany glosnik


po zdjeciu obudowy z glosnikiem mialem dostep do wezyka od drugiej strony i go od strony tego glosnika wyjalem. Drut przeciagnalem tylko od gory do dolu kolo glosnika zeby rurke przeciagnac... W akwarystycznym kupilem rurke PCV chyba i na rurce plastikowej + obejmy zrobilem polaczenia.Trzyma super. Wszystko poskladalem bo od tylniego spryskiwacza tez musialem zdjac oslony zeby do wezyka sie dostac-zaworek jest tam z kulka powrotna i ta kuleczka sie zassala bo wiele lat nie dzialal ten spryskiwacz. Dziala bez zarzutu.
Pozdrawiam i dziekuje za porady
_________________
Nocny Marek
 
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 15:50   

czy wie ktoś jak ściągnąć plastik przykrywający zamek tylnej klapy oraz mechanizm wycieraczki od wewnątrz? Odkręciłem te dwie śrubki, ale tam są jakieś zatrzaski na bank a nie chcę ich ułamać. Jestem w pracy i nie mam tutaj rave a chcę to zaraz zrobić ;/

Leci mi w ogóle płyn z otworów odpływowych w tylnej klapie. Nic nie wypływa z uszczelek przy zawiasach, więc mam nadzieje że coś się przy samej wycieraczce poluzowało.
 
 
nocny_marek 




Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 220
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Sro Sty 21, 2009 17:08   

pietro napisał/a:
czy wie ktoś jak ściągnąć plastik przykrywający zamek tylnej klapy oraz mechanizm wycieraczki od wewnątrz?



prawidlowo odkreciles srubki, sa zatrzaski na calej dlugosdci tego plastiku, delikatnie podwazaj, a wypną sie. Ja robilem to bezwiednie i nic sie nie ulamalo:)jak jeden wyjdzie zatrzask to inne puszcza szybciej, ale delikatnie. Zatrzaski sa dookola plastiku, ale plastik sie nie powinien ulamac.

skad sie leje ten plyn?
_________________
Nocny Marek
 
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 19:03   

zrobiłem tak jak mówisz :)
najprawdopodobniej płyn mi pociekł z otworów w klapie. To są takie odpływowe chyba dwa w dolnej linii klapy. okazało się że przy wycieraczce wszystko w porządku, tak więc usterka jest gdzie indziej ;/
nie wiem jak sprawdzić czy się przełamał przy zawiasach. Jakieś pomysły? najlepiej bez rozbierania.
Odczepiłem końcówkę od wycieraczki i dmuchałem to czułem duży opór, także chyba by uleciało powietrze przez to ewentualne przełamanie przy zawiasach.jak zaciągałem to samo. Włączając spryskiwacz tylny słyszę jak się włącza pompka, płyn jest na pewno, nawet przy odłączonym wężyku od wycieraczki nic nie poleciało. Przednie działają bez zarzutu.

Mógł się zapchać przewód?
 
 
nocny_marek 




Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 220
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Sro Sty 21, 2009 21:55   

pietro napisał/a:
Odczepiłem końcówkę od wycieraczki i dmuchałem to czułem duży opór, także chyba by uleciało powietrze przez to ewentualne przełamanie przy zawiasach.jak zaciągałem to samo.



najczestsza usterkA JEST PRZELAMANIE SIE WEZYKA w gumowej oslonie jak sie klape otworzy po lewej stronie auta patrzac od tylu.

u mnie zaworek przy wycieraczcve-taki kulowy od koncuwki sie zassal czy przywarl i wystarczylo lekko pchnac igla zeby odskoczyl.Potem szukasz uplywu, ale musisz rozebrac najpirew ta gumowa i starac sie lekko pociagnac, jak wyjdzie to masz rozwiazanie, jak nie to tylko pekl i niedlugo niestety sie calkiem przelamie.JAK WYCIEKA TO SIE LEJE WLASNIE, bo ten wezyk wchodzi pod boczny odplyw lewy tam gdzie ida tez kable do glosnika. Najlepiej jak ktos wlaczy spryskiwanie a Ty bedziesz obserwowac gdzie wyciek, naprawa? kup wezyk w akwarystycznym silikonowy i musisz polaczenie zrobic potem metoda wezykowa:) w srodek grubszy kawalek wezyka I OBA KONCE W UKL. W AUCIE SPRISKIWANIA NALOZYC, NAJLEPIEJ JAK WEJD\IE ciasno, u mnie dziala tak ze mucha nie siada:) od p[oczatku prowadzilem wezyk od glosnika niestety az pod sama wycieraczke.
Mogl sie zapochac przewod, oczywiscie. Tylko jak zapchany a leci pod glosnikiem to jest pekniety...Jak dlugo zaworek od wycieraczki nie dziala to moze sie zassal i jak pisalem-szpileczka wypchjac go.Mi tak sie stalo.
_________________
Nocny Marek
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] tylni spryskiwacz
Kh4mell Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Sob Sty 03, 2009 11:48
Gość
Brak nowych postów [R214Si 1.4Si 96/97r] tylni spryskiwacz
asgard88 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Lip 22, 2008 12:43
Dzenson
Brak nowych postów [rover 200] tylni spryskiwacz
marikul Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Maj 09, 2009 22:31
namiko
Brak nowych postów [R25] Tylni spryskiwacz nie dziala
kayunia Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Czw Maj 14, 2009 20:27
memphisto
Brak nowych postów [R220Di '96] Tylni spryskiwacz
Jeremiach Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pon Sie 13, 2007 12:18
whistler



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink