Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Dokument potwierdzający masę własną oraz moc
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Dokument potwierdzający masę własną oraz moc
Autor Wiadomość
gandziak
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lip 29, 2008 09:48   [R620] Dokument potwierdzający masę własną oraz moc
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

Byłem przerejestrować Roverka na wrocławskie blachy i Pan w urzędzie rzucił mi tekst, że nie ma nigdzie (tzn, w starym dowodzie i karcie pojazdu) informacji o masie własnej pojazdu oraz mocy (w kW). Chciałem mu powiedzieć ile to jest ale musi mieć papier ... Muszę dostarczyć taką informacje w ciągu 2 tygodni, ale kurcze w domu w papierach niczego takiego nie mam. Ma ktoś może taki dokument?? info ze strony www ich nie rusza :cry: Jakiś skan, .pdf czy cosik, bo nie chce bulić kasy za jakieś pomiary. Z góry dzięki za info.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Sty 24, 2011 00:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 29, 2008 09:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mi_sza1 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 287
Skąd: Terespol



Wysłany: Wto Lip 29, 2008 14:20   

masa wlasna, dopuszczalan i wraz z ciągniętą przyczepą jest na tabliczce znamionowej na slupku. KM nie sa wymagane chyba tez nie mialem w poprzednim aucie wpisanej mocy i nikt problemów nie robił.
 
 
gandziak
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lip 29, 2008 14:25   

No właśnie, ja też nie miałem wpisane i inny urząd nie miał z tym problemu. Wiadomo, że urząd to urzędnik a z nim się nie dyskutuje ... nadal szukam papierów ....
 
 
Nilbul 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 108
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Lip 30, 2008 19:52   

He he.
Pewnie potrzebne będzie zaświadczenia od jakiegoś diagnosty. Takie jak przy rejestracji samochodów z zagranicy. Raczej za darmo nie dostaniesz.
Albo idź do tego miłego Pana z urzędu ( przed drzwiami 2 oddechy ;) ) i miło zapytaj ( lub nie :twisted: ) - o co mu chodzi i gdzie to załatwić.
_________________
Małe, twarde i dość szybkie ;)
 
 
gpredki 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 423
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sro Lip 30, 2008 19:57   

Popros o pisemna decyzje odmawiajaca rejestracji samochodu. Mysle, ze wtedy Twoj problem sie rozwiaze.
 
 
gandziak
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lip 30, 2008 22:37   

gpredki napisał/a:
Popros o pisemna decyzje odmawiajaca rejestracji samochodu. Mysle, ze wtedy Twoj problem sie rozwiaze.


To nie jest tak, że mi odmówili. Dostałem dowód tymczasowy ale muszę donieść papier w ciągu 2 tygodni. 2 lata temu rejestrowałem Roverka w urzędzie w Cz-wie i nie było problemu. Jednak widać we Wrocławiu są inne procedury (co kraj to obyczaj). Miałem nadzieję, że nie trzeba będzie kaski wydawać na diagnostyka...
 
 
gpredki 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 423
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sro Lip 30, 2008 23:21   

To popros na pismie o podstawe prawna tego wymogu. Przeciez to jest bzdura, oni te dane maja w swojej bazie.
 
 
danio667
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sie 03, 2008 16:26   

JA miałem to samo ale jakoś tak miło udałosię podejść do sprawy pogadałem z innymi na forum wydrukowałem zaniosłem i powiedziałem że wziąłem do z katalogu czy coś takiego i przeszło :D
 
 
gandziak
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sie 04, 2008 09:52   

No i jest rozwiązanie problemu.
Ale od początku. Pani poinformowała mnie, że mimo tego, iż są takie same standardy we wszystkich wydziałach komunikacji (WK) w Polsce to czasami, pracownicy przymykają oko na braki w dokumentacji. Jednak we Wrocławiu wszystko musi być OK stąd mój problem ....
Rozwiązanie to 2 możliwości:
1. Podjechać do diagnosty, zrobić badanie, zapłacić 60 PLN, wydadzą papier.
2. Dostarczyć pismo (oświadczenie), że moc to tyle ... a masa własna to tyle .... + informacja, że przyjmuję do wiadomości, iż w przypadku, gdy za jakiś czas WK przy przerejstrowywaniu lub diagnosta podczas przeglądu rejestracyjnego zakwestionuje podane dane to trzeba będzie wymienić dowód rejestracyjny i oczywiście będę musiał za to zapłacić.
Mnie udało się dogadać z diagnostą, bo ostatni przegląd robiłem miesiąc temu, że wyda mi taki dokument potwierdzający dane pojazdu. Co ciekawe dowiedziałem się od niego, że takimi samymi katalogami, z których on korzysta dysponuje WK, więc jak by chcieli to mogliby załatwić sprawę na miejscu... Ręce opadają.
 
 
gpredki 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 423
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pon Sie 04, 2008 16:23   

gandziak napisał/a:
Co ciekawe dowiedziałem się od niego, że takimi samymi katalogami, z których on korzysta dysponuje WK, więc jak by chcieli to mogliby załatwić sprawę na miejscu... Ręce opadają.


Dlatego mowilem zebys sie postawil. Nawet nie wiesz jak na urzednikow dziala prosba o napisanie decyzji odmownej na pismie i podpisanie sie pod nia :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Alarm oraz zamek centralny
sterfanX Rover serii 600, Honda Accord 7 Czw Maj 29, 2008 11:25
sterfanX
Brak nowych postów [R620] Mój nowy nabytek :) oraz pierwsze rozczarowanie
Potrzebna chłodnica wody oraz pomoc w usunięciu usterek
DAVIDOFF1988 Rover serii 600, Honda Accord 22 Wto Lut 24, 2009 12:33
NEOSSS
Brak nowych postów [R620] Wycieki oleju z intercoolera oraz ukł.wspom.
kams Rover serii 600, Honda Accord 12 Pon Lis 10, 2008 10:44
Skiba
Brak nowych postów [R620] Przeciekający dach oraz stan rozrządu
Gaara Rover serii 600, Honda Accord 9 Czw Wrz 30, 2010 17:53
Raptile
Brak nowych postów [R620] nierówne obroty oraz nadmierne kopcenie
teroz Rover serii 600, Honda Accord 3 Pią Mar 29, 2013 15:16
sawek112



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink