Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] głośna praca pompy paliwa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] głośna praca pompy paliwa
Autor Wiadomość
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Sro Sie 01, 2012 19:47   

Nadeszła pora by odgrzebać ten temat :)
A więc zaczęła mi padać pompa paliwa przy akumulatorze.
Zdarzyło się już 3 razy, że nie mogłem odpalić auta, nie pomagając wystartować pompce, stuknięciem w nią.
W związku z ceną 500-600 zł za nowego pierburga, zastanawiam się czy ma ktoś jakieś doświadczenia z pompkami innych producentów, a w szczególności meat&doria.
Pamiętam, że gdzieś czytałem, że najtańsze chińskie nie dają rady, ale czy mógłby ktoś napisać o osobistych doświadczeniach?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 01, 2012 19:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 02, 2012 11:41   

witgut napisał/a:
W związku z ceną 500-600 zł za nowego pierburga, zastanawiam się czy ma ktoś jakieś doświadczenia z pompkami innych producentów, a w szczególności meat&doria.
Pamiętam, że gdzieś czytałem, że najtańsze chińskie nie dają rady, ale czy mógłby ktoś napisać o osobistych doświadczeniach?


Moja też zaczyna hałasować i raz już się zawiesiła. Ja niestety mam doświadczenia tylko z pompą w baku ale więcej chińskiego badziewia nie kupię. Jak kupiłem samochód pompa była tyle co wymieniona i padła po pół roku więc kupiłem i wymieniłem na nową a stara na gwarancję. po kolejnym pół roku padła druga więc założyłem tą po wymianie gwarancyjnej i kolejne 4m-ce i zdechła. Kupiłem używany oryginał i mam spokój. Tyle moich doświadczeń i pewnie tak samo zrobię z tą pod maską.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 02, 2012 11:46   

moja buczy od samego początku kiedy kupiłem samochód czyli już ponad rok, fakt raz się zdarzyło że nie mogłem auta uruchomić ale od tamtego momentu nie miałem z nią problemu, też szukałem na allegro ale nie uśmiecha mi się chińskiego zamiennika kupować, i chyba z czasem zdecyduje się na używkę
 
 
bareq 



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 36
Skąd: UK



Wysłany: Pon Sie 06, 2012 02:01   

ja wymieniłem obie pompy na najtanszy chłam z alledrogo, co prawda ta pod maska była dość głośna ale samochod jezdzil i nie było problemów
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 03, 2013 02:03   

i się doigrałem jadać na A4 z ciągła prędkością ponad 160km/h poczułem że nie mam mocy że auto mi słabnie ja mu gaz a on nie idzie, od razu pomyślałem to pewnie ta nieszczęsna pompka przy aku która już od roku chcę wymienić ale do tej pory nie zdecydowałem, przy niższej prędkości wyskoczył błąd silnika ENGINE RESET kontrolka oleju i auto zgasło, zatrzymałem się na pasie awaryjnym i okazało się że przy uruchamianiu auta pompka jest martwa odłączyłem przewód i okazało się że tam było sporo paliwa wydmuchałem je, postukałem i zaczęła działać pojechałem dalej w stronę Krakowa ale co jakiś czas było czuć że silnik nie reagował na przyśpieszenie i niestety kwalifikuje się do wymiany i zastanawiam się nad wymianą ale jest ich masa na allegro od najdroższych np -> http://moto.allegro.pl/la...3012637731.html do najtańszych którą zakupić http://allegro.pl/pompa-p...3067020672.html

doradźcie coś ;)
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 03, 2013 07:59   

http://forum.roverki.eu/v...highlight=acron
teraz na pompce Acron zrobiłem ~13 000
 
 
piotrek1000 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 253

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 03, 2013 16:50   

kupiłem pompę za 80 kilka złotych (akurat taka w sklepie była, za pierburga wołali wtedy 750) zrobiłem 40000 i nie ma żadnych problemów. Choć jet jeden mankament, oryginał po przekręceniu kluczyka robi ciśnienie w kilka sekund a moja pompa minutę albo więcej, a więc robi słabsze ciśnienie, różnicy w mocy auta ani jego braków przy wysokich obrotach nie doświadczyłem, zastanawia mnie jednak czy nie ma to negatywnego wpływu na pompę wysokiego ciśnienia lub na chłodzenie osprzętu.

Według mnie warto kupić zamiennik. Choć ciekaw jestem ile kosztowałaby regeneracja, i jak wygląda jej trwałość?
_________________
Był: Mercedes W124 300CE, Rover 75, 45,Jest Lexus ES330, Mitsubishi Pajero Pinin, Volvo V
50 t5
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 06, 2013 09:31   

dziękuje za odpowiedzi najprawdopodobniej zamówię tą która ma kolega Pieta stąd -> http://superczesci.pl/rov...r-75-76599.html

[ Dodano: Sro Mar 06, 2013 09:31 ]
witam pompka przyszła dziś ją zamontuje na pompce jest napis ledwo widoczny SKV ARRD10, dostałem karte gw a w niej piszę że nie mogę samodzielnie zamontować pompki bo utracę GW paranoja przecież wymiana jest banalnie prosta



 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 06, 2013 11:31   

haszczyc napisał/a:
witam pompka przyszła dziś ją zamontuje na pompce jest napis ledwo widoczny SKV ARRD10, dostałem karte gw a w niej piszę że nie mogę samodzielnie zamontować pompki bo utracę GW paranoja przecież wymiana jest banalnie prosta


W sumie to elektryka a nie elektronika :) . A tak poważnie ciekawe co na to rzecznik praw konsumenta.

1. Montaż tylko w autoryzowanej stacji obsługi. Jakaś brednia nawet producenci aut nie mają prawa zabrać ci gwarancji jeśli serwisujesz auto w stacji nie autoryzowanej
2. Samodzielny montaż nie jest żadnym argumentem. To na sprzedającym spoczywa obowiązek udowodnienia że zrobiłeś to źle a nie na kupującym że zrobił to dobrze
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 06, 2013 11:46   

dokładnie też byłem zdziwiony tym co tam pisze ale cóż, wymieniłem tą pompkę wymiana prosta i banalna, sądziłem że stara pompka będzie oryginalna PIERBURG a tu okazuje się że jest identyczna bo piszę na niej SKV Germany! czyli wychodzi na to że kupiłem tej samej firmy pompkę paliwa,
Pieta powiedź mi bo ja zamówiłem u sprzedającego Acron a przyszła mi SKV ARRD10 czy ona ma w ogóle coś wspólnego z firma ACRON ITALY?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Głośna praca pompy paliwowej
wdzaman Rover serii 75, MG ZT 5 Pią Sty 21, 2011 14:30
Jani
Brak nowych postów [R75] Odpala i gaśnie, brak mocy. Głośna praca pompy
mrv79 Rover serii 75, MG ZT 13 Wto Gru 05, 2017 12:47
marecki6
Brak nowych postów [R75] Głośna praca pompki paliwa
jarekb Rover serii 75, MG ZT 14 Wto Mar 30, 2010 11:25
jarekb
Brak nowych postów [R75] Głośna praca
piochu1 Rover serii 75, MG ZT 23 Nie Mar 21, 2010 20:27
Rowan
Brak nowych postów [R75] Głośna praca silnika
gregoryo Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Paź 26, 2008 17:56
gregoryo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink