Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Co z klamką przednią od strony pasażera
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Co z klamką przednią od strony pasażera
Autor Wiadomość
ToMaSs1986 



Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 48
Skąd: Włocławek



  Wysłany: Sro Lis 05, 2008 19:32   [R400] Co z klamką przednią od strony pasażera
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1999

Witam!
Po raz kolejny mam pytanie. W moim roverku rozwaliła sie klamka z przodu od strony pasażera. Problem w tym, że przy oakzji tej wymiany zastanawiam sie czy w moim aucie jest wszystko aby ok?
Chodzi o to, że co szukam takeij klamki to wszystkie mają wejście na zamek, a w moim aucie takiego wejścia nie ma? :shock: Nie wiem czy to jest prawidłowe. Jak nei to uświadomcie mnie. A i jeżeli powinno być z kluczykiem to gdzie jest cały mechanizm w drzwiach do podłączenia? (może jakieś fotki i tp):)
Aha i jeszcze jedne pytanie, czy jeżeli u mnie nie może być taka klamka jak wyżej. To czy te klamki z tylnych drzwi są takie same czy czymś się różnią? Proszę o jakąs podpowiedź bo bym chciał zamówić.

PozdRo(ver):P
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Lut 27, 2011 23:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lis 05, 2008 19:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sro Lis 05, 2008 19:40   

Ciekawostki wypisujesz, od strony kierowcy w każdym R jest "klamka z zamkiem". Widocznie poprzedni właściciel coś przy tych drzwiach kombinował.

Co do klamki od tylnych drzwi to myślę, że spokojnie podejdą ale zamontowałbym już taka z zamkiem i nie ryzykował, że się kiedyś do samochodu nie dostanę.

EDIT:
Sorka mój błąd. Oczywiście od strony pasażera nie ma zamka.
Ostatnio zmieniony przez des Czw Lis 06, 2008 13:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sro Lis 05, 2008 20:01   

Klamka od strony kierowcy musi być z zamkiem. Tylne nie mają zamka. :smile:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
ToMaSs1986 



Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 48
Skąd: Włocławek



Wysłany: Sro Lis 05, 2008 20:37   

Hehe wyraźnie napsiałem od strony pasażera:)) od strony kierowcy to wiadome, że musi być zamek:)):D hehe Także póki co odpowiedzi nie mam:)):> U kierowcy zamek jest i to sprawny gorzej z przednim pasażerem...:D
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sro Lis 05, 2008 20:40   

Od strony pasażera też jest zamek. Ale otwiera tylko drzwi pasażera. Żeby otworzyć centralny trzeba otworzyć drzwi kierowcy
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
ToMaSs1986 



Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 48
Skąd: Włocławek



Wysłany: Sro Lis 05, 2008 20:53   

No dobra. Fajnei że jest ten zamek ale ja go nei mam:D :lol: Także pytanie, czy tak powinno być u wszystkich i ja miałem robione coś przy tych drzwiach, czy są wersje bez zamków (tak jak u mnie)
Jeżeli nie ma takich zamków to gdzie się znajduje ten mechanizm:D?
Dzięki za wszelką pomoc:)
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Lis 05, 2008 21:47   

zamek z prawej strony jest przed rokiem modeowym 97 (jak zniknęło oznaczenie silników na klapie) o ile dobrze pamiętam...
zawsze morzesz zaślepić jakoś ten otwór (tak, żeby było estetycznie ;) )
zamek jest chyba taki sam, tylko brakuje Ci cięgiełka i bębenka przy klamce... :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
ToMaSs1986 



Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 48
Skąd: Włocławek



Wysłany: Sro Lis 05, 2008 22:19   

Czyli dobrze myślałem, że w moim modelu jest już wersja bez zamka. Chyba, że jeszcze się mylę i niech ktoś się wypowie na 100% czy tak jest.
W takim razie teraz jeszcze pytanie czy z tylnych drzwi będzie klamka pasowała? Nie chciałbym tej dziury jakoś zalepiać, bo to mało estetyczne. A w zasadzie teraz wymieniam tylko dlatego, że poxipol już nie trzyma tej śruby wewnątrz klamki, i trochę odchodzi klamka od drzwi, szczególnie przy otwieraniu :) :>
Pozdrawiam
 
 
 
Pazdzioch 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 103
Skąd: Mysłowice



Wysłany: Sro Lis 05, 2008 22:23   

ja mam 25tkę z 2003 roku i jedyne zamki jakie mam to klapa bagażnika i drzwi kierowcy, więc u Ciebie wszystko OK!
 
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sro Lis 05, 2008 22:34   

ToMaSs1986 napisał/a:
A w zasadzie teraz wymieniam tylko dlatego, że poxipol już nie trzyma

U mnie trzyma juz dwie klamki,trzeba wiedziec jak kleic :mrgreen: ,W 45 klamki sa jeszcze z twardszego plastiku dla pewnosci poxipolem wzmocnilem te ktore sie jeszcze nie wylamaly(ze srub mocujacych) bo tez juz pekaly.
 
 
ToMaSs1986 



Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 48
Skąd: Włocławek



Wysłany: Sro Lis 05, 2008 23:39   

keczu napisał/a:
U mnie trzyma juz dwie klamki,trzeba wiedziec jak kleic :mrgreen: ,W 45 klamki sa jeszcze z twardszego plastiku dla pewnosci poxipolem wzmocnilem te ktore sie jeszcze nie wylamaly(ze srub mocujacych) bo tez juz pekaly.


Czyli co doradzasz dalej podklejać:P:D? U mnie na sklejeniu wytrzymało gdzieś miesiąc. Hmm może za mało kleju nalałem:D?
Ogólnei dzięki za pomoc
 
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Czw Lis 06, 2008 20:07   

ToMaSs1986, Po wylamaniu klamki tylejka co byla wtopiona w plastik zostaje na srubie mocujacej,wiec wykrecamy,tulejke wkladamy w resztke kolnierza ktory sie wylamal(w klamce).Nastepnie u jego podstawy trzeba troche porysowac powiezchnie czyns ostrym,a potem przeczyscic grudym papieren sciernym(gladkiej powierzchni sie nie bedzie trzymac).Wiec tulejka na miejscu,wszystko odtluszczone i nakladamy klej(moze byc poxipol,ja uzulem czegos podobnego tylko bylo zadsze w konsystecji).Nakladany warstwani wiec nie rozrabiaj za duzo kleju na raz,na kazda warstwe nawin kilka wlosow z kabla elektrysznego(cos jak zbrojenie),buduj warstwa po warstwie tak zeby bylo ok 8mm do okloa tulejki.Od gory przypiluj na plasko.Wiem ze to troche druciarstwo,ale juz ponad rok jest ok i moje autko ma lakierowane klamki+lakier metalik wiec jedna wymienili mi jeszcze na gwarancji i lakier ma inny odcien,ale to norma bez cieniowania.Pozdr.
 
 
ToMaSs1986 



Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 48
Skąd: Włocławek



Wysłany: Czw Lis 06, 2008 22:53   

No no.... ładny opis naprawy:)
Szczerze właśnie dzisiaj zabrałem się za naprawdę jeszcze raz tego. I znowu zrobiłem po swojemu...eh
Znając życie nei będzie za długo się trzymać. Poprostu zostawiłem samochód w garażu bez klamki. Nie zakładałem klamki odrazu tylko stwierdziłem niech schnie całą noc. Ale zrobiłem tylko obwódkę z poxipolu. Najwyżej jak się następnym razem urwie, to sobie dam spokój i wstawie klamkę.
Ale dzięki za dokładny opis naprawy. Może się przydać:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] jak wyłączyć poduszkę od strony pasażera
baki-79 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 33 Pon Cze 25, 2012 08:55
michalek
Brak nowych postów [R 45] Klamka wewnętrzna przednia lewa
ebson Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Czw Maj 10, 2012 10:04
bizon
Brak nowych postów [R45/MG ZS] Prawie wyrwana klamka od strony kierowcy
Gość Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 20 Pią Lis 13, 2009 01:45
Jugol
Brak nowych postów [R45] Zewnętrzna klamka pasażera kierowcy
kosman Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Czw Sty 10, 2008 16:58
piter34
Brak nowych postów [R45] Problem z wewnętrzną klamką drzwi pasażera
4forty_five5 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Sie 28, 2016 19:00
4forty_five5



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink