Forum Klubu ROVERki.pl :: [r200 '97] Kilka problemów m.in. sprzęgło szyba itd.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r200 '97] Kilka problemów m.in. sprzęgło szyba itd.
Autor Wiadomość
matlacz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 311
Skąd: Krotoszyn



Wysłany: Sob Mar 22, 2008 11:14   [r200 '97] Kilka problemów m.in. sprzęgło szyba itd.

Witam!
Jak wiadomo nie wszystko działa super w naszych roverkach ale nurtuje mnie kilka spraw!
No wiec jeśli mogę prosić o jakieś konkretne porady to będę wdzięczny:

1) Bardzo często gdy jadę i zmieniam bieg np. z 2 na 3 i puszczam sprzęgło jednocześnie naciskając gaz minie chwila (około 3-4 sekundy) zanim gaz lub sprzęgło załapie i trochę szarpnie samochodem. Nie wiem czy to wina sprzęgła czy linki od gazu. Dzieje sie tak mniej więcej co 3 raz jak zmieniam biegi! Dzieje sie tak nawet jak puszcze całkiem sprzęgło i cisnę gaz!

2) Moja szyba po prawej stronie z tyłu strasznie puka, (jest to 3 drzwiowy roverek z uchylna szyba) zajrzałem do niej i ukazało się że jedna z "blaszek" (a są dwie) dolna, która jest przymocowana do szyby i słupka jest pęknięta w połowie. Wie ktoś może czy da się to jakoś zrobić czy muszę kupić nowa szybę z takimi "blaszkami".

3) Następny problem:
Gdy zamykam szyby zarówno od pasażera z przodu jak i od kierowcy przy samym końcu gdy szyba się już dociska strasznie głośno coś stuknie jak by o coś haczyła szyba ale nic tam niema! Zauważyłem ze jak szyba się dociska i tak strasznie puknie to się troszkę przesuwa w stronę słupka. Co to może być? Mechanizm podnoszenia szyby czy jak to tam się nazywa. czy może coś innego.

4) No i jeszcze jedno:
Ostatnio zauważyłem ze mam urwany wężyk od spryskiwacza i najlepsze jest to ze urwał sie razem z tym bolczykiem na który nachodzi i który powinien być przytwierdzony do pojemnika z płynem czy może raczej do pompki bo chyba jest tam pompka. Robił ktoś z was może kiedyś takie coś czy da się to jakoś przykleić? Acha i czy muszę odkręcać zderzak do tego czy jakoś idzie wyciągnąć ten pojemnik bez zaciągania zderzaka.


Wszystkim z góry dziękuje za pomoc. Na pewno jeszcze coś mi sie przypomni i będę się pytał ale zarazie będę wdzięczny za pomoc w tych sprawach.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 22, 2008 11:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Mar 22, 2008 13:41   

co do 4) to pompka wyniesie Cie jakieś 20 pare plnów, więc nie ma się co bawic, wymienić się da przez nadkole, ale po zdjęciu zderzaka wygodniej :cool:

co do reszty to nie wiem :(
zerknij do EPC , czy ta blaszka wystepje jako osobna część
z przodu to normalne, że szyba jest troszke dociskana do zewnętrznej uszczelki ale nie wiem co tam może stukać :(
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
matlacz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 311
Skąd: Krotoszyn



Wysłany: Nie Mar 23, 2008 12:53   

No wiec sTERYD, dzieki za pomoc jako jeden! :cry:


Co do pytania 2 to poradziłem sobie. Mianowicie wyciągnołem szybe, oderwalem ta blaszke która jest złamana wyciołem nowa taką samą zagiołem i przynitowałem do blaszki przy szybie! wywiercilem dziure w blaszce przełożyłem sróbke i przykręciłem do słupka! Wszystko chodzi jak nowe! Nic nie trzaska! :grin:


Co do reszty pytan to do 4 pytania sTERYD, dzieki za pomysl wyciągne pąpke i kupie nowa! :smile:



Mam nadzieje ze ktos mi poradzi cos co do reszty pytan!
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Pon Mar 24, 2008 14:35   Re: [r200 '97] Kilka problemów m.in. sprzęgło szyba itd.

Cytat:
1) Bardzo często gdy jadę i zmieniam bieg np. z 2 na 3 i puszczam sprzęgło jednocześnie naciskając gaz minie chwila (około 3-4 sekundy) zanim gaz lub sprzęgło załapie i trochę szarpnie samochodem. Nie wiem czy to wina sprzęgła czy linki od gazu. Dzieje sie tak mniej więcej co 3 raz jak zmieniam biegi! Dzieje sie tak nawet jak puszcze całkiem sprzęgło i cisnę gaz!


A jak łapie Ci sprzęgło ? Wysoko, nisko ? Czy szarpie przy ruszaniu ?

Cytat:
3) Następny problem:
Gdy zamykam szyby zarówno od pasażera z przodu jak i od kierowcy przy samym końcu gdy szyba się już dociska strasznie głośno coś stuknie jak by o coś haczyła szyba ale nic tam niema! Zauważyłem ze jak szyba się dociska i tak strasznie puknie to się troszkę przesuwa w stronę słupka. Co to może być? Mechanizm podnoszenia szyby czy jak to tam się nazywa. czy może coś innego.


A próbowałeś zdjąć boczki i sprawdzić jak to wygląda od wewnątrz ?
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
matlacz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 311
Skąd: Krotoszyn



Wysłany: Pon Mar 24, 2008 17:21   Re: [r200 '97] Kilka problemów m.in. sprzęgło szyba itd.

Skiba napisał/a:


A jak łapie Ci sprzęgło ? Wysoko, nisko ? Czy szarpie przy ruszaniu ?


No wiec sprzęgło łapie w połowie chyba dobrze! Jutro daje sam. do mechanika. Podejrzewam że to coś z wtryskami przekonam się!



Skiba napisał/a:

A próbowałeś zdjąć boczki i sprawdzić jak to wygląda od wewnątrz ?



Boczki zdjołem i nic nie widziałem! Kupiłem dzisiajsilikon do uszczelek w spreju i zaraz poczyszcze uszczelki i popsikam wszędzie gdzie szyba dotyka! Mam nadzieje że to coś da! Zobaczymy! Bo mam wrażenie że to gdzieś uszczelki sie chaczą czy coś się klei!
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Mar 26, 2008 13:17   

ad4. kup pompkę od forda focusa (w IC koszt ok 20PLN) trzeba tylko wtyczkę przerobić a pozatym pasuje idealnie :)
ad2. szyba kosztuje 30 - 50 PLN wiec nawet jeśli, to nie jest to kosztowne ;) Niestety nei wiem, czy da sieto naprawić.
ad3. smarowanie prowadnic szyb często wystarczy :)
ad1. Może jakiś element układu zapłonowego zawodzi ?? :roll:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
matlacz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 311
Skąd: Krotoszyn



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 14:51   

Chciał bym odświeżyć temat.
Wszystko już zrobiłem oprócz spryskiwaczy.


Brt, lub ktoś inny:
Pompka spryskiwacza od forda focusa ale mniej więcej do jakiego rocznika?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 14:54   

nie wiem :D poszedłem, pokazali katalog, powiedziałem że to ta, zapłaciłem 20PLN i wyszedłem :lol: Nie pamietam modelu ani numeru niestety :oops:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 15:03   

matlacz napisał/a:
Pompka spryskiwacza od forda focusa ale mniej więcej do jakiego rocznika?

jest to pompka do wiekszosci fordow, popatrz TU lub TU, w sklepie u siebie dalem za pompke z jednym wyjsciem 15zl tylko, ze cisnienie o polowe gorsze od starej roverowej
 
 
 
matlacz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 311
Skąd: Krotoszyn



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 15:23   

Brt, Mimo to dzięki za pomoc. :wink:

Lechos, Dzięki wielkie. Teraz mam takie pytanie czy ta pompka musi być z jednym wyjściem czy dwoma? Czy to obojętnie tylko trzeba będzie do pompki z dwoma wyjściami pociągnąć 2 wężyki?

No i czy będzie pasować wtyczka.
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 15:56   

To zalezy jaka miales stara przy ktorej urwal sie krociec.
Z pojedynczym wyjsciem to powinny byc dwie pompki (przod i tyl osobna pompka) a z podwojnym wyjsciem jedna pompka (na przod i tyl)
matlacz napisał/a:
No i czy będzie pasować wtyczka.

u mnie przerobka polegala na zeszlifowaniu tego plastikowego kolnierza na pomce na gniezdzie aby wtyczka weszla do konca.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [r200 1,4 99r 103 KM] kilka problemów z autkiem :(
Lewis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 21 Czw Wrz 09, 2010 12:57
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [R200 1.4 16V?] Kilka problemów początkującego kierowcy.
Grzabek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Mar 19, 2009 16:02
MiL999
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MG ZR] kilka problemów
Kowal_Cambridge Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Sty 23, 2016 16:02
sTERYD
Brak nowych postów [r 200, 2.0, 1997r] Kilka problemow
chyn Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Sie 25, 2008 12:03
chyn



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink