Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4 16v]problem z odpaleniem,ubywający płyn chłodniczy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1.4 16v]problem z odpaleniem,ubywający płyn chłodniczy
Autor Wiadomość
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sro Sty 21, 2009 21:47   

jesli nastepnym razem po postoju ,silnik nie bedzie chcial zakrecic, to wykrec swiece i zakrec silnikiem bez nich, jesli na tlokach bedzie plyn to napewno to zobaczysz
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 21, 2009 21:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bomb3l 



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Żelistrzewo



Wysłany: Pią Sty 23, 2009 14:13   

secio napisał/a:
bomb3l napisał/a:
Witam. Ja natomiast również mam problem z uciekającym płynem z układu chłodzenia tyle że nie mam problemu z odpalaniem. Wygląda to tak. Po wymianie płynu chłodzącego uciekło mi ogrzewanie ale to prawdopodobnie zapowietrzenie nagrzewnicy. Ciepło dmucha ale tak jakby chciało a nie mogło. Opaski są szczelne i nie ma wycieku na układzie chłodzenia. Na dywanik pasażera też nie cieknie ;) Jeśli chodzi o ubywanie płynu to wygląda to tak że po zalaniu zbiorniczka wyrównawczego stan płynu nie ulega praktycznie zmianie przez kilka dni. Dopiero po tych paru dniach jakby natychmiast wyparował, co prawda nie cały ale 2l musiałem dolać spowrotem do zbiorniczka bo zaczął pracować wentylator chłodnicy i wskazówka temp. silnika diametralnie zaczęła rosnąć. Stało się tak jak przejechałem w troszke szybszym tempie troche nierówną nawierzchnie asfaltową (wyboje). Chciałem dodać że od jakiegoś czasu z rury wydechowej strasznie kopci się para i cieknie woda. W RoverQ nie mam instalacji gazowej bo jest niepotrzebna jak na takie spalanie paliwa. Czy to może być objaw HGF? Niestety ten temat nie został dokończony na tym forum a sporo można by było się z niego dowiedzieć o całym problemie uszczelki pod głowicą. Proszę o jakąś pomoc ewentualnie porade. Pozdrawiam.


Przy takich samych objawach zabralem sie za wymiane uszczelki pod glowica, ale po odkreceniu kolektora zobaczylem to: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=35160
Wymienie uszczelke (Jak ja dostane z Tomateam ktory chwilowo jest offline ;( ) to dam znac czy to bylo to.

Pzdr,
Mariusz


Wyciek zlokalizowany. Okazało się że to wada pompy wody w układzie chłodzenia (cieknie jak cholera) Koszt nowej nieoryginalnej to około 140zł. Przy czym można zarazem wymienić pasek rozrządu oraz napinacz co daje kolejne 100 + 100 pln. (ceny orientacyjne pobrane ze strony www.tomateam.pl ) Plus robocizna jakieś 200-300zł (tak mi się wydaje) i impreza zamyka się minimalnie na 600zł, nie licząc przesyłek oraz płynu chłodzącego silnik.

Mało tego. W związku z prawdopodobnym przegrzaniem silnika mogło dojść do uszkodzenia HG tak więc wszystkie koszta można przynajmniej podwoić :) aż strach pomyśleć co może być dalej. No ale autko warte poświęcenia. A uszkodzenie HG bardzo możliwe ponieważ w spalinach czuć jakby spalany zapach PETRYGO (taki słodki) Pozostaje tylko wstawić samochód na warsztat i poddać go szczegółowej diagnozie. Póki co to wszystko tylko moje spostrzeżenia. Nie jestem mechanikiem tak więc sam się tego na pewno nie podejmę :mrgreen:
 
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Pią Sty 23, 2009 22:32   

spokojnie troche panikujesz kolego z tym hgf odrazu... a wymiana rozrzadu az tak duza nie jest z reguly to koszt od 100 do 200 zl ... plyn to 30 zl lub pare wiecej nie pamietam, wiec impreze zamknie siena max 600 zl :)
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
bomb3l 



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Żelistrzewo



Wysłany: Pią Sty 23, 2009 23:47   

zapal napisał/a:
spokojnie troche panikujesz kolego z tym hgf odrazu... a wymiana rozrzadu az tak duza nie jest z reguly to koszt od 100 do 200 zl ... plyn to 30 zl lub pare wiecej nie pamietam, wiec impreze zamknie siena max 600 zl :)


Oby tak właśnie było :) Nie chciałbym żeby koszta aż tak podskoczyły :) No ale wszystko się jeszcze okaże. Jak będę wiedział dokładnie co i jak, dam znać w tym temacie. Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] Ubywający płyn chłodniczy
michu084 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Wrz 11, 2013 15:12
leszczu
Brak nowych postów [SOLVED][220 SDi '98] Ubywajacy płyn chłodniczy
barti101 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Sob Lis 22, 2008 22:31
barti101
Brak nowych postów [214i 97r] Ubywający płyn chłodniczy HGF?
immk83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 19 Pon Maj 12, 2008 09:26
immk83
Brak nowych postów [R25/Streetwise] Ubywający płyn chłodniczy
Dudek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 22 Pon Cze 09, 2014 12:28
Dudek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink