Forum Klubu ROVERki.pl :: M. Zientarski walczy o życie - druga osoba nie żyje
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
M. Zientarski walczy o życie - druga osoba nie żyje

wypadek ferrari w Warszawie
Autor Wiadomość
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



  Wysłany: Czw Lut 28, 2008 12:08   M. Zientarski walczy o życie - druga osoba nie żyje

Witam!

Pewnie część z Was słyszała.
http://wiadomosci.gazeta....73,4971056.html

Nie wygląda to najlepiej.
Fotki nie napawają optymizmem...
http://wiadomosci.gazeta....971056.html?i=4
http://wiadomosci.wp.pl/g...riazdjecie.html

Trzymajmy kciuki za Maćka!
Szkoda pasażera :/

Swoją drogą jeśli jechali w tamtym miejscu okolo 200km/h jak podaje policja to trochę na własne życzenie :/

Pozdrawiam
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 28, 2008 12:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 28, 2008 13:05   

Znane miejsce, więc dziwi mnie, że Zientarski nie pomyślał (wystarczy raz przejechać, zeby zrozumieć dlaczego jest ograniczenie do 50 km/h).

Tam pod jezdnią jest betonowy mostek nad kanałkiem - jeznia przed i za mostkiem osiadła, a mostek się trzyma - stąd "skocznia" - przy utwardzonym zawieszeniu można stracić kontakt z nawierzchnią, a już na pewno jadąc 200 km/h...

Przy 50 km/h można tam co najwyżej przerysować błotnik o barierkę.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Lut 28, 2008 13:07   

Przypomniała mi się reklama, wszystko zależy od tego, jakie masz OC.
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Lut 28, 2008 13:22   

głupota ludzi nie zna granic... szkoda mi pasażera :( ...
Zawsze mówie, że jak wariata drogowego mi nie szkoda jak walnie w drzewo...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lut 28, 2008 13:28   

masakra :||
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
zouza 




Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Czw Lut 28, 2008 13:33   

Jak to nie szkoda?? Każdego szkoda :cry:
Lubię Ziętarskiego i trzymam kciuki za niego, a jakbym nie lubiła o tez bym trzymała.
Każdy z was pewnie jeździ 50 :P a już widzę jak jedziecie ferrari 50km/h.

Zresztą to trochę niesmaczne dyskutować jak stało sie coś takiego, a szkoda każdego życia.
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
kolin 




Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Czw Lut 28, 2008 13:53   

Lubię go i trzymam kciuki, że będzie wszystko w porządku...

Pamiętajcie

"Człowiek się spieszy diabeł się cieszy"

Szczerze chyba bałbym się docisnąc buta w takim Ferrari po naszych polskich drogach
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
gala 



Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 1
Skąd: Kraków / Leicester



Wysłany: Czw Lut 28, 2008 14:00   

Szanuję p. Zientarskiego, nawet trochę go lubię, z całej siły życzę mu jak najlepiej!

Jednak osobiście uważam, że 200 km/h Puławską w stronę Piaseczna to odrobinę za dużo... Jesli już koniecznie chciał pojechać szybciej, mógł to zrobić w innym miejscu...
Pomimo szacunku dla p. Zientarskiego takie zachowanie na drodze uważam za cwaniactwo.
Sam święty nie jestem, jednak 200 km/h nie śmigam... tym bardzie po drogach w mieście!
Jakie tam jest ograniczenie 50 czy 70 km/h?
Jest takie powiedzenie: "Żeby kózka nie skakała..." Jak się umie podejmować decyzje to trzeba również liczyć się z ich konsekwencjami.... smutne ale prawdziwe...
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Lut 28, 2008 14:20   

wlasnie przed sekunda widzialem filmik w tvn ...

jezeli jest wierzacy to niech bog ma go w swojej opiece .

auto zbierali mitelka na szufelke chyba :/

przegial z predkoscia ! , ale mnie STRASZNIE wku6%# ze to kolejny wypadek wrzucony w tabele nadmierna predkosc i statystyka sie zgadza, a to ze w tym miejscu to juz kolejny wypadek smiertelny to ... cicho sza ... zamiast znaku troche asfaltu i ci niemyslacy, jezdzacy za szybko moze tez mieliby szanse przezyc ...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Lut 28, 2008 14:24   

wczoraj tamtędy jechałem bardzo znane miejsce nie jeden sie już tam rozbił... ale cóż mi wariatów drogowych nie szkoda... tylko szkoda ze czasem giną tez niewinne osoby...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
uhu 



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 27
Skąd: dolnośląskie



Wysłany: Czw Lut 28, 2008 14:47   

zouza napisał/a:
Jak to nie szkoda?? Każdego szkoda :cry:
Lubię Ziętarskiego i trzymam kciuki za niego, a jakbym nie lubiła o tez bym trzymała.
Każdy z was pewnie jeździ 50 :P a już widzę jak jedziecie ferrari 50km/h.

Zresztą to trochę niesmaczne dyskutować jak stało sie coś takiego, a szkoda każdego życia.


:ok:


kolin napisał/a:
Szczerze chyba bałbym się docisnąc buta w takim Ferrari po naszych polskich drogach


O tym samym pomyślałem jak usłyszałem o wypadku.
Nie wiem ile jest prawdy w programach typu Top Gear, ale ponoć Ferrari to nie Porsche,
nie wybacza błędów...
 
 
yoonior 



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Czw Lut 28, 2008 14:51   

Oczywiście straszna sprawa i przykro mi z powodu tej tragedii, ale czy widzieliście informację że oni mieli niezapięte pasy!!! :shock: (nie wiem na ile to potwierdzone)
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Lut 28, 2008 14:55   

yoonior napisał/a:
Oczywiście straszna sprawa i przykro mi z powodu tej tragedii, ale czy widzieliście informację że oni mieli niezapięte pasy!!! :shock: (nie wiem na ile to potwierdzone)


akurat w tym przypadku mogloby sie okazac ze lepiej dla Zientarskiego , bo jakby byli zapieci to by sploneli z autem . tak to ich wyrzucilo poza auto ... ale takie gdybanie nie ma senu.

zaplaci wysoka cene za swoj blad...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Lut 28, 2008 15:03   

maniaq napisał/a:
ale mnie STRASZNIE wku6%# ze to kolejny wypadek wrzucony w tabele nadmierna predkosc i statystyka sie zgadza, a to ze w tym miejscu to juz kolejny wypadek smiertelny to ... cicho sza ... zamiast znaku troche asfaltu i ci niemyslacy, jezdzacy za szybko moze tez mieliby szanse przezyc ...
Fakt ze Polskie drogi są w fatalnym stanie... ale jest tam ograniczenie do 50km/h

Pojedzcie do niemiec na autostradzie jada po 200km/h a jak wjadą do miasta to i 40km/h i nie ważne czy porshe czy gorsze...

To że kogoś posiada auto 500KM, abs, srs, agd i rtv nie upoważnia go do jazdy 200km/h przez miasto... To jest glupota i nic wiecej... Szkoda człowieka... który jechał jako pasażer...

Straszna tragedia ale przyczyną była brawura,brawura i brawura. Sam osobiście darzę go sympatią jako prowadzącego program... ale to nie zmienia faktu, że pirat drogowy... A jakby tak wpadł w przystanek pełen ludzi??

Sytuacja jak z Otylią... smutne ale prawdziwe...
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Lut 28, 2008 15:08   

michone >>> nawiazywalem do poprzednich wypadkow, gdy gineli ludzie w tym miejscu i nie ferari, nie 200 km/h . byla tam taka sytuacja, ze po wypadku jak wlasnie na przystanku auto wyrzucone zabilo czlowieka , 3 dni pozniej w ten sam sposob zostala poszkodowana - nie pamietam czy ze skutkiem smiertelnym 3 przyjaciol zapalajacych swieczki na tym przystanku. statystyka zbiera zniwa dalej... wina za szybko jadacego keirowcy to :| ... a ze droga jak skocznia malysza to nieistotne .

wiem to z autopsji, bo jezdze tamtedy od czasu do czasu .

jechal duzo za szybko . fakt - nikt nie dyskutuje.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
drooid 




Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Czw Lut 28, 2008 15:13   

Głupota ludzka nie zna granic... a połączona z hipokryzją faceta, który na ekranie pieprzy o bezpieczeństwie i powściąganiu emocji, przekracza juz wszelkie granice.
Życzę Ziętarskiemu szybkiego powrotu do zdrowia i jeszcze szybszego zajęcia miejscą za ławą oskarzonych. Zlinczujcie mnie, ale dla mnie to nieobliczalny morderca... :cry:
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Lut 28, 2008 15:16   

maniaq napisał/a:
michone >>> nawiazywalem do poprzednich wypadkow, gdy gineli ludzie w tym miejscu i nie ferari, nie 200 km/h . byla tam taka sytuacja, ze po wypadku jak wlasnie na przystanku auto wyrzucone zabilo czlowieka , 3 dni pozniej w ten sam sposob zostala poszkodowana - nie pamietam czy ze skutkiem smiertelnym 3 przyjaciol zapalajacych swieczki na tym przystanku. statystyka zbiera zniwa dalej... wina za szybko jadacego keirowcy to :| ... a ze droga jak skocznia malysza to nieistotne .

wiem to z autopsji, bo jezdze tamtedy od czasu do czasu .

jechal duzo za szybko . fakt - nikt nie dyskutuje.


Powiedz jedno czy gdyby jechal 50 km/h czy nawet 80km/h to tez by sie tak skonczyło?? Z taka predkoscia to nawet gdyby ta hopka sie świecila, przed nia byla tarka i 50 znakow to by sie rozwalil :/ . To że felerna droga to sie zgodze. ponoc jakis czas temu gosciu BMW tez lecial grubo ponad 160 i wyladowal na wiadukcie... jadąc 200km/h 100 metrów pokonujesz w niecałe 2 s...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 28, 2008 15:29   

Gała napisał/a:
Jakie tam jest ograniczenie 50 czy 70 km/h?

Nie jestem pewny, czy nawet nie 40 km/h - jak będę tam następnym razem to się przyjrzę.
maniaq napisał/a:
ale mnie STRASZNIE wku6%# ze to kolejny wypadek wrzucony w tabele nadmierna predkosc i statystyka sie zgadza, a to ze w tym miejscu to juz kolejny wypadek smiertelny to ... cicho sza ... zamiast znaku troche asfaltu i ci niemyslacy, jezdzacy za szybko moze tez mieliby szanse przezyc ...

Oczywiście, że droga w tym miejscu jest fatalna, ale nawet jadąc 80 km/h tylko trochę podskoczysz, ale 200 to już inna bajka...
maniaq napisał/a:
nawiazywalem do poprzednich wypadkow, gdy gineli ludzie w tym miejscu i nie ferari, nie 200 km/h

Jakies pół roku temu oglądałem taką "monografię" wypadków w tym miejscu - wszystkie były spowodowane conajmniej 2, a bardziej 3-krotnym przekroczeniem prędkości - oceniano po tym co zostało z samochodów - to już nie jest wina drogi.

Sam uważam, że sporo wypadków w Polsce wynika z jakości dróg, ale tu sprawa jest ewidentna - żadne auto oprócz "malucha" nie wygląda tak:
http://wiadomosci.onet.pl...,0,1,pokaz.html
nawet po walnięciu w słup przy 100 km/h.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lut 28, 2008 15:48   

yoonior napisał/a:
ale czy widzieliście informację że oni mieli niezapięte pasy!!!

Wtedy pasażer by przecież nie spłonął.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Czw Lut 28, 2008 15:58   

piter34 napisał/a:
Wtedy pasażer by przecież nie spłonął.

A to czemu? Już pomijam okoliczności, ale jaką masz pewność, że spalenie było bezpośrednią przyczyną śmierci? Przy tym co zostało podejrzewam, że pasażer zginął na miejscu. Pasy i tak by tu nic nie zmieniły patrząc na szczątki samochodu.

Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Sto lat sto lat niech żyje żyje nam -> Walkie
xROnx Offtopic 21 Pią Lip 17, 2009 14:18
Asia
Brak nowych postów życie studenta :)
kris-tofer Offtopic 0 Czw Maj 06, 2010 20:34
kris-tofer
Brak nowych postów Wybierasz sms, czy życie ?
Ciufa Offtopic 10 Sro Sie 19, 2009 11:59
sarkunx
Brak nowych postów Życie to jakiś żart...
bula21 Offtopic 61 Czw Sie 14, 2008 19:14
bula21
Brak nowych postów Zapięte pasy ratują życie
SeevS Offtopic 32 Wto Lut 09, 2010 14:27
Wydryszek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink