Forum Klubu ROVERki.pl :: Mandat ile? Po ilu dniach przychodzi?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Mandat ile? Po ilu dniach przychodzi?
Autor Wiadomość
strala1 




Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz/Toruń

Rover 200

Wysłany: Wto Lut 10, 2009 19:33   Mandat ile? Po ilu dniach przychodzi?

Jak w temacie. W terenie zabudowanym stało ograniczenie 50 km/h jechalem coś kolo 80 km/h, na poboczu stala Skoda z fotoradarem. Nie wiem czy zrobilo zdjeicie. ile zapłace? Po ilu dniach dostaje sie taki mandat?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 10, 2009 19:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 10, 2009 19:47   

Za każde 10 km/h masz 100 Pln. Co w Twoim przypadku oznacza, że jeśli nie przekroczyłeś prędkości 80 km/h to masz 200 zł. Jeśli przekroczyłeś 80 km/h to masz 300 zł.

Inna sprawa że liczniki w samochodach ponoć zawyżają prędkość, czyli przy tych 80 km/h mogłeś mieć w rzeczywistości 70 km/h - co wpływa znacząco na wysokość Twojego dorobku :D
Ostatnio zmieniony przez fearless Wto Lut 10, 2009 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
strala1 




Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz/Toruń

Rover 200

Wysłany: Wto Lut 10, 2009 19:50   

Po ilu dniach dostaje sie taki mandat?
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 10, 2009 19:54   

A bo ja wiem... mi kiedyś przyszedł jakoś w 3-cim miesiącu od chwili wykroczenia, ale ponoć teraz jakoś szybko to idzie :) także spokojnie czekaj, niedługo przyjdzie Ci wymarzona fotka do legitymacji - i to za jakie pieniądze :D ;)
 
 
strala1 




Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz/Toruń

Rover 200

Wysłany: Wto Lut 10, 2009 19:58   

Wiesz licze, ze nie zrobilo fotki, byla szara pogoda a nic nie pstryknelo. Obok jechal Tir, ktorego musialem wyprzedzic. Wylaniam sie a tam na przystanku przodem stoi sobie zaparkowana Fabia na chodniku. Nie zdazylem zareagowac. Bylem tak kilka metrow przed Tirem. Moze Tir zaslnil . Swoja droga to chamstwo, ze w lesie na 2 pasmowce w jedna strone na przystanku stoi nie oznakowany samochod z radarem. Tam wiekszosc jedzie 90-110 km/h nie stwarzajac zandego zagrozenia. A najlepsze jest to, ze 10 m dalej jest podniesienie do 80 m/h CHAMSTWO! heh
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 10, 2009 20:04   

strala1 napisał/a:
Swoja droga to chamstwo, ze w lesie na 2 pasmowce w jedna strone na przystanku stoi nie oznakowany samochod z radarem. Tam wiekszosc jedzie 90-110 km/h nie stwarzajac zandego ryzyka. A najlepsze jest to, ze 10 m dalej jest podniesienie do 80 m/h CHAMSTWO! heh


Zgadzam się - to chamstwo ;)

A Gdyby Tam..., w przyszłości..., była szkoła.... i Wasze dziecko - (sprawdzić czy nie ksiądz) przechodziło tamtędy - to co byście obywatelu powiedzieli ;) :hahaha:

Żarty żartami - co do tego chamstwa - j.w. - masz rację - ale to chyba ich jedyny sposób na zarabianie pieniędzy - więc.... "Pomóżmy Misiom przetrwać zimę"
 
 
am_k 




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 582
Skąd: Bychawa/Lublin

Rover 200

Wysłany: Wto Lut 10, 2009 20:04   

strala1, tu masz wszystko http://www.v10.pl/prawo/T...andatow,10.html
_________________
Pozdrawiam.
Marcin
 
 
 
strala1 




Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz/Toruń

Rover 200

Wysłany: Wto Lut 10, 2009 20:18   

Dzieki wielkie. Z tego taryfikatora wynika, ze przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 31 - 40 km/h to 200 - 300 zł. A jak pisal "fearless" takze nie jest zle hehe Jeszcze jedno pytanko. Jak jest szaro-buro nie ciekawie na zewnatrz to czy radar robiac fotke uzywa lampe? hehehe wiem dziwne pytania no ale moze ktos cos wie
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 10, 2009 20:33   

strala1 napisał/a:
Jak jest szaro-buro nie ciekawie na zewnatrz to czy radar robiac fotke uzywa lampe? hehehe wiem dziwne pytania no ale moze ktos cos wie


Są radary które używają flesza czy to noc czy dzień - są też takie które tylko nocą błyskają - tu nie ma reguły.

A tak szczerze - ja na Twoim miejscu nie spodziewałbym się mandatu - pajączki z reguły zawsze migają, a skoro nie widziałeś błysku to nie było zdjęcia :)

Kiedyś też tak ja Ty się zamartwiałem - tyle że u mnie był błysk - był to teren zabudowany a ja miałem na zegarach 140km/h :oops: i czekałem i czekałem i w tym roku mija już chyba 7 lat o tamtego zdarzenia i mandatu jak nie było tak nie ma :) - byłem młody i głupi, co nie zmienia faktu, że nawet teraz zdarza mi się lecieć 110 - 120 przez zabudowany, tyle że teraz jestem świadomy tego co robię i nie wyobrażam sobie jechać 50km/h o 9 w nocy gdzie na wsi nie ma żywej duszy :p
 
 
escatox 




Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 169
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Wto Lut 10, 2009 20:35   

fearless napisał/a:
80 km/h mogłeś mieć w rzeczywistości 70 km/h


mógł jechać najmniej 75. Tolerancja licznika to zawyżanie prawdziwej wartości prędkości o jakieś 3km/h. Nie możliwe żeby zawyżał o 10km/h....
 
 
 
Ciufa 




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Wto Lut 10, 2009 20:36   

strala1 napisał/a:
Tam wiekszosc jedzie 90-110 km/h nie stwarzajac zandego zagrozenia.

może tobie nie zrobiło zdjęcia bo fotoradar miał tolerancje powyżej 100 km/h skoro piszesz że dalej jest podniesienie dopuszczalnej prędkości
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 10, 2009 20:40   

escatox napisał/a:
fearless napisał/a:
80 km/h mogłeś mieć w rzeczywistości 70 km/h


mógł jechać najmniej 75. Tolerancja licznika to zawyżanie prawdziwej wartości prędkości o jakieś 3km/h. Nie możliwe żeby zawyżał o 10km/h....


Znam przypadki gdzie zawyża o 15 km/h - tak serio serio :hahaha:
 
 
strala1 




Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz/Toruń

Rover 200

Wysłany: Wto Lut 10, 2009 20:44   

Cytat:
może tobie nie zrobiło zdjęcia bo fotoradar miał tolerancje powyżej 100 km/h skoro piszesz że dalej jest podniesienie dopuszczalnej prędkości


no tak ale tam gdzie jechalem obowiazuje 50 km/h, takze nie licze na to, ze byl ustawiony na 100 km/h. Znak podniesienia jest dalej.

Cytat:

Kiedyś też tak ja Ty się zamartwiałem - tyle że u mnie był błysk - był to teren zabudowany a ja miałem na zegarach 140km/h :oops: i czekałem i czekałem i w tym roku mija już chyba 7 lat o tamtego zdarzenia i mandatu jak nie było tak nie ma :) - byłem młody i głupi, co nie zmienia faktu, że nawet teraz zdarza mi się lecieć 110 - 120 przez zabudowany, tyle że teraz jestem świadomy tego co robię i nie wyobrażam sobie jechać 50km/h o 9 w nocy gdzie na wsi nie ma żywej duszy :p


Czytajac to przypomniala mi sie scena z filmu TAXI, jak policjanci staja na autostradzie Peguot jedzie ponad 200 km/h radar sie przewraca, a jeden policjant pyta sie: widziales cos? drugi na to: eeee nie. hehehe moze u Ciebie bylo podobnie radar nie przewidzial takiej predkosci w miescie hehehe a tak na serio, pewnie zdjecie bylo nie czytelne i dlatego nie przyszedl

[ Dodano: Wto Lut 10, 2009 21:12 ]
złapało mnie to o to cudo:

http://www.rameb.pl/

czerwona skoda fabia CB 3344E ( straż miejska ) jakby ktoś kiedyś leciał przez Bydgoszcz

Dokładnie wersja AD9 C czy ma flesz? o to jest pytanie
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Lut 10, 2009 21:32   

escatox napisał/a:
Nie możliwe żeby zawyżał o 10km/h....
Niemożliwe to parasol w d...ie otworzyć ;) ;p
Różniście zawyżają budziki - mój pokazuje 80 a faktycznie jest 70 (wg GPS). Opony mam jak fabryka kazała, a jak ktoś ma inne, to dopiero może być różnica :P
 
 
maciekmpl 




Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 85
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Lut 10, 2009 22:46   

Na forum Audi jeden z użytkowników (a4v6), który jest policjantem, dosyć dobrze wyjaśnia jak to jest z tymi mandatami, ile jest czasu itp, itd http://www.audiklub.org/p...1267436#1267436

M
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lut 11, 2009 08:00   

Cytat:
może tobie nie zrobiło zdjęcia bo fotoradar miał tolerancje powyżej 100 km/h skoro piszesz że dalej jest podniesienie dopuszczalnej prędkości

Dokładnie.
Ten co mnie cyknął rok temu ustawiają na 91 km/h na ograniczeniach do 50 km/h, bo by się z wysyłką nie wyrobili - ezy podesłał mi link do wywiadu z szefem SM w Górze Kalwarii, gdzie otwarcie się do tego przyznawał.
escatox napisał/a:
mógł jechać najmniej 75. Tolerancja licznika to zawyżanie prawdziwej wartości prędkości o jakieś 3km/h. Nie możliwe żeby zawyżał o 10km/h....

Bardzo różnie to bywa - u mnie wg GPSu jest zawsze dokładnie 5% - przy 100 km/h pokazuje 105 km/h, a przy 200 km/h - 210 km/h.
Opony takie jak fabryka dała, cała reszta też. :)

Swoją drogą to doszliśmy już do tego co dzieje się na zachodzie:
http://moto.onet.pl/1531438,2217,artykul.html
Np. 85-letnia staruszka zasuwała nowiutkum Ferrari 360 Chalenge Stradale, zarejestrowanym na 30 letniego Włocha, gdzieś po południowych Włoszech. ;)
strala1 napisał/a:
złapało mnie to o to cudo:
http://www.rameb.pl/

Na 99% ma czerwony flash, ale nie wiem, czy działający w dzień.
strala1 napisał/a:
Obok jechal Tir, ktorego musialem wyprzedzic. Wylaniam sie a tam na przystanku przodem stoi sobie zaparkowana Fabia na chodniku. Nie zdazylem zareagowac. Bylem tak kilka metrow przed Tirem. Moze Tir zaslnil .

Jeśli poszła fotka, to TIR raczej Cię nie zasłonił, tylko na zdjęciu widać oba auta, a to wystarczy żeby podważyć mandat - zdjęcie do kosza.
Miałem tak kiedyś o 3 w nocy między ogródkami działkowymi na Sobieskiego - ograniczenie do 60 km/h, ja jechałem licznikowe 95 km/h i wyprzedzałem gościa jadącego tak z 5 km/h wolniej, fotoradar SM Warszawa, cyknęło dokładnie jak się zrównaliśmy i fotka nigdy nie przyszła.
strala1 napisał/a:
Swoja droga to chamstwo, ze w lesie na 2 pasmowce w jedna strone na przystanku stoi nie oznakowany samochod z radarem. Tam wiekszosc jedzie 90-110 km/h nie stwarzajac zandego zagrozenia. A najlepsze jest to, ze 10 m dalej jest podniesienie do 80 m/h CHAMSTWO! heh

Nie... Nie chamstwo... Sposób na podreperowanie budżetu miasta. ;)

Podobno w USA, w którymś ze stanów całe hrabstwa z tego żyją - ograniczenie do 15-20 mil w miejscowościach i dziesiątki fotoradarów, a te miejscowości znajdują się na głównych drogach z NY nad może (bodajże chodzi o New Hampshire). ;) :D

I jeszcze apropos fotoradarów:
http://moto.onet.pl/1529099,4189,artykul.html

Polecam statystykę z DK 1 i A1 - z 18 ofiar śmiertelnych w 2007 zrobiło się 0 (słownie ZERO) i tylko 4 osoby ciężko ranne w 2008, mimo, że statystycznie ponad 20% użytkowników A1 przekracza średnio przez całe 90 km prędkość 130 km/h.
I niech ktoś mi jeszcze powie, że "prędkość zabija", a fotoradary poza miastami mają sens...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
strala1 




Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz/Toruń

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 11, 2009 11:21   

Cytat:
Na 99% ma czerwony flash


Tzn. że lampa błyska? czy to czujnik podczerwieni, że jest nie zauważalny dla oka?
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lut 11, 2009 11:33   

strala1 napisał/a:
Tzn. że lampa błyska? czy to czujnik podczerwieni, że jest nie zauważalny dla oka?

Błyska na czerwono - dostałem taką lampą po oczach już chyba trzy razy i jeszcze dwa razy widziałem jak komuś zrobiło fotkę, ale do mnie przyszło tylko raz. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Sro Lut 11, 2009 11:40   

W kwestii mandatów i ich egxekucji: Dzień po zakupie Octavki leciałem do Wrocławia na nasz spot Roverkowy na tor Rakietowa. Drapnęli mnie na "suszarkę". Mandat 300zł, o którym oczywiście zapomniałem ;) Po ok. 3 miesiącach przyszło pismo adresowane do mojego banku (do mnie do wiadomości) o zajęciu komorniczym konta. Dopiero po zapłąceniu mandatu wraz z odsetkami musiałem pojechać do Skarbówki z potwierdzeniem zapłaty a w zamian otrzymałem dyspozycję odblokowania konta. Więc prędzej czy później zmuszą człowieka do płacenia... rady nie ma .. :/
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Sro Lut 11, 2009 12:17   

najpierw muszą mieć numer konta:p ja nigdzie w urzędach swojego nie podaje zawsze wybieram przekaz pocztowy i śpię spokojnie :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Mandat albo...
...dachowanie (akcja policji wawie)
kruszon Offtopic 6 Sro Mar 17, 2010 11:02
Mayson
Brak nowych postów Jak zapłacić mandat?
llygas Offtopic 23 Sob Lis 07, 2009 14:31
dobryziom
Brak nowych postów Mandat kuriozum
SeevS Offtopic 9 Nie Maj 31, 2009 17:02
maciej
Brak nowych postów Cejrowski ujawnia sposób na mandat z fotoradaru
czort Offtopic 30 Wto Lut 05, 2013 13:40
maciej
Brak nowych postów mandat karny kredytowany - zagranica, płatność
ywis Offtopic 1 Czw Paź 01, 2009 20:38
maciekmpl



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink