Forum Klubu ROVERki.pl :: [r200 1.4 16v 99r.] nie odpala
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r200 1.4 16v 99r.] nie odpala
Autor Wiadomość
marcze83 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 221
Skąd: Piła



  Wysłany: Sob Lip 04, 2009 18:58   [r200 1.4 16v 99r.] nie odpala

nie wiem od czego zacząć więc zacznę od początku: zostawiłem auto na parkingu, zamknąłem pilotem jak zawsze model(LUCAS 3TXB), po jakiś 2 godz. podchodzę chce otworzyć autko i nic-"myślę pilot nie działa bateria siadła" wróciłem się po zapasowego z nową baterią i nadzieją że będzie ok i niestety też nie działa, co ważne zauważyłem że czerwona dioda się nie pali, otworzyłem drzwi kluczykiem, a dioda dalej się nie pali włożyłem kluczyk do stacyjki przekręciłem, dioda się zapaliła kontrolki też pompa podała paliwo niby wszystko ok i nagle słyszę pii pii pii, :nook: masakra nie odpala, dodam że wszystko działa, światła radio, kierunki, nie mam karty z kodem i nie wiem co teraz zrobić pomóżcie jakoś :beczy: :bezradny:
_________________
denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu, za głupotę innych
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lip 04, 2009 18:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Lip 04, 2009 19:15   

http://www.roverki.pl/article.php?sid=423
http://www.roverki.pl/article.php?sid=307
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
marcze83 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 221
Skąd: Piła



Wysłany: Sob Lip 04, 2009 19:31   

przecież te artykuły nie rozwiązują mojego problemu
_________________
denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu, za głupotę innych
 
 
 
adrian23 




Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 63
Skąd: anglia



Wysłany: Sob Lip 04, 2009 20:01   

Moim zdaniem jest to wina akumulatora. Naładuj go dobrze i spróbuj jeszcze raz. Powinien odpalić. Ja miałem podobne przeboje z moim roverkiem 45. Podobno roverki mają to do siebie, że potrzebują dużej mocy rozruchowej. U mnie nawet na przewodach z drugim autem nie mogłem odpalić. Dopiero po wymianie akumulatora odpalił. A dodatkowo okazało się, że ucieka mi prąd. Na starym akumulatorze rozrusznik wydawał dźwięk podobny do kałasznikowa.
_________________
adrian23
Rover 45 1.6l is '00
 
 
marcze83 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 221
Skąd: Piła



Wysłany: Sob Lip 04, 2009 21:54   

światła się palą długie, krótkie, radio gra, elektryczne szyby chodzą bez zarzutu tzn. nie mają żadnego spowolnienia, więc co miało by się dziać z akumulatorem, moim zdaniem pilot nie przekazuje sygnału do odblokowania imo, lub imo nie widzi pilota i to bardziej mi pasuje gdyż piloty miałem w 100% sprawne oby dwa i nagle przestały by działać, dodam że centralny nie reaguje, no i ta dioda po otwarciu drzwi powinna się chyba palić czy migać?a tu nic, po zamknięciu kluczykiem też się zresztą nie zapala
_________________
denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu, za głupotę innych
 
 
 
legacy 



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 20
Skąd: bstok



Wysłany: Sob Lip 04, 2009 23:44   

mialem cos podobnego, przyjechalem postawilem za kilka min wsiadam i nic przekrecam kluczyk a tu tylko delikatne "cyk" powodem tego bylo , ze urwal sie jakis kawalek przewodu czy tam kabelka jak kto woli ;) od rozrusznika chyba ;) trzeba bylo go przyspawac o ile dobrze pamietam
 
 
marcze83 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 221
Skąd: Piła



Wysłany: Nie Lip 05, 2009 15:10   

legacy napisał/a:
przekrecam kluczyk a tu tylko delikatne "cyk"

u mnie jest sygnał przerywany, czyli zablokowany imobilaiser
_________________
denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu, za głupotę innych
 
 
 
karol4280 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: rzeszów



Wysłany: Nie Lip 05, 2009 16:17   

jeśli pilot nie otwiera to nie zapalisz bo też mam 200 i właśnie tak ma. w pilocie poprzez otwarcia auta wyłączy się immobilizer i wtedy pali. przekręcasz kluczyk zaczyna robić'' pi pi pi'' czyli immobilizer działa dalej a on nie dopuści :razz: do rozruchu auta :razz:
_________________
Karol
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Lip 05, 2009 16:35   

marcze83 napisał/a:
przecież te artykuły nie rozwiązują mojego problemu
myślę,że po uważnym przeczytaniu w raz z komentarzami a także innych postów na forum w tym temacie, jesteś w stanie rozwiązać problem i uruchomić auto przy pomocy kodu ( którego nie znasz ).
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
marcze83 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 221
Skąd: Piła



Wysłany: Nie Lip 05, 2009 20:18   

przeczytałem już chyba wszystko i jeszcze nie trafiłem na taki przypadek, jest wiele podobnych ale w żadnym nie czytałem o tym żeby centralny nie chodził i dioda się nie paliła, gdyby się zapalała tzn. reagowała na drzwi to problem udało by się chyba rozwiązać, a w moim przypadku to nie wiem, ale szukam dalej może trafie na odpowiedniego posta :sad:
_________________
denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu, za głupotę innych
 
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Nie Lip 05, 2009 20:26   

Spróbuj ponownie zsynchronizować pilota z immo. Jak nie pomoże to zostaje zawiesc komputer do elektronika w celu pozbawienia go immo.

Tak jeszcze mysle sobie ze mozesz masz zawilgoconą intalacje i to moze byc powodem Twojego problemu
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
marcze83 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 221
Skąd: Piła



Wysłany: Nie Lip 05, 2009 20:31   

a pozbawienie go immo rozwiązuje całkowicie ten problem?, z tego co czytałem to nie jest to polecany zabieg no i dość drogi
_________________
denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu, za głupotę innych
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Lip 05, 2009 20:36   

marcze83 napisał/a:
ale szukam dalej może trafie na odpowiedniego posta :sad:
zwróć uwagę na ten ,w którym pisze jak w niemieckim serwisie znależli kod 4 cyfrowy do immo i uruchomili auto.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Nie Lip 05, 2009 20:37   

No coż pozbędzie się blokady przed kradzieżą ale przynajmniej będzie mogł korzystać z własnego auta.

W poznaniu koszt takiej operacji od 150zl zalezy na kogo sie trafi bo tez nie kazdy sie podejmie.

Ale jak na moje to coś nie tak z elektryką ma. Ja bym posprawdzal wszystkie przewody zlaczki najpierw.

Jest inny sposob autoryzowany serwis Rovera i odkupienie kodu ale raz ze drogie a dwa baw sie kluczykiem za kazdym razem jak gdzies jedzie albo nie daj ... zgasnie na ulicy... i wychodz na zewnatrz bawic sie kluczem


A jak takie opcje ci nie pasują to pozostaje najłatwiejsza i najtansza

Komp+immo+piloty

koszt 140zl podejrzewam ze bedzie to najrozsadniejsze rozwiazanie bo jak znajdziesz usterke badz jakis spec to zrobi to pewnie bedzie cie to kosztowac wiecej

Jak sie zdecydujesz i pomoze to czekam na punkcik thnx
 
 
marcze83 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 221
Skąd: Piła



Wysłany: Nie Lip 05, 2009 21:04   

w zeszłym roku wymieniałem kompa i piloty programowałem bo immo szalał i nie szło go ogarnąć, ale wtedy centralny mi działał, a teraz wygląda na to że może to być coś z elektryką, tylko co ? od czego zacząć?, kompa drugi raz już nie wymienię
_________________
denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu, za głupotę innych
 
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Nie Lip 05, 2009 21:12   

skoro immo juz wczesniej szalal to prawdopodobnie mogł pasc. Heh jesli piszesz tak ze nie masz zamiaru wymieniac to pozostaje tylko oddac do elektryka moze po prostu zawilgocone sa uklady w koncu sporo deszczow ostnio bylo a wtedy pozmoze tylko kąpiel w ultradzwiekach. Zazwyczaj przy wilgoci pomaga a taki zabieg to grosze.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
marcze83 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 221
Skąd: Piła



Wysłany: Nie Lip 05, 2009 22:09   

a w tej elektryce to co mogło paść , co miało by wpływ na centralny i immo
_________________
denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu, za głupotę innych
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Lip 05, 2009 22:21   

np. wiązka w pokrywie bagażnika u góry.Mam na myśli przetarcia izolacji przewodów i zwarcia.
Może słabe baterie w pilotach mimo,że nowe.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez SeniorA Nie Lip 05, 2009 22:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marcze83 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 221
Skąd: Piła



Wysłany: Nie Lip 05, 2009 22:35   

no właśnie dzisiaj się tym zająłem, kiedyś było tam coś kombinowane jakaś prowizorka, którą odkryłem po tym jak tylna wycieraczka nie chciała się wyłączyć , przeciąłem wszystko, zrobiłem przedłużkę z nowych bardziej elastycznych przewodów, i niestety nie pomogło :sad:

[ Dodano: Pon Lip 06, 2009 11:38 ]
witam dzisiaj odwiedziłem specjalistę od alarmów, i okazało się że problem jest poważniejszy niż sądziłem, gość podpiął się pod jakąś wtyczkę w panelu centralnym tak na wysokości radia i masakra nie ma tam zasilania :shock: , macie jakieś pomysły koś miał podobnie :sad:

[ Dodano: Pon Lip 06, 2009 12:14 ]
naprawdę nikt nie miał podobnego problemu ??

[ Dodano: Pon Lip 06, 2009 18:09 ]
Vesper416 napisał/a:
masz zawilgoconą intalacje i to moze byc powodem Twojego problemu

myślałem myślałem i może Vesper416 ma rację, skoro niema prądu w kostce to mogły zaśniedzieć np. przewody masowe, niestety nie wiem gdzie wszystkie połączenia masowe się znajdują a chętnie bym się tym zajął już teraz, ile jest takich miejsc i gdzie?
_________________
denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu, za głupotę innych
 
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Wto Lip 07, 2009 10:20   

szczerze nie jestem pewien ale wydaje mi sie ze wszystkie polaczenia sie schodza w jednostce centralnej no bo gdyby byly na wierzchu to bez problemu mozna bylo by odciac alarm (sory jesli plote glupoty staram sie isc na logike)

Ta kostka nad radiem to zdaje sie byc złącze diagnostyczne. Idz po tym zlaczu do CPU i sprawdz czy po drodze kable nie sa uszkodzone moze jakies sa przetarte i zrobily albo robia zware


P.S
SPrawdz wszystkie wiazki od kompa i immo jak bedzie wszystko dobrze to sprawdz jeszcze raz bezpieczniki i sprawdz styki w puszcze bezpiecznikow to ze bezpiecznik caly to nie znaczy ze styki dobrze przewodza bo moga byc brudne.

jesli to tez nie pomoze to ja sie poddaje ja na twoim miejscu poszukalbym na allegro takiego zestawu jak wyzej ci podalem komp+immo+piloty koszt smiesznie maly i od razu postawisz auto na kola.

A tak nie wiadomo kiedy sie uda i ile Cie to wyniesie ale nie wyglada to na błachą usterke więc licz sie z kosztami naprawy.

Życze powodzenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [r200 1,4] Nie odpala!
Lisus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pią Lis 12, 2010 00:02
Lisus
Brak nowych postów [R200 1,4 Si 92r.] nie odpala
arti32 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Mar 10, 2010 10:37
miker88
Brak nowych postów [R200 r98] nie odpala
ehel0n Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Kwi 12, 2011 20:56
ehel0n
Brak nowych postów [R200 1.4Si 98'] nie odpala
spiderul Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pią Sie 21, 2009 13:27
spiderul



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink