Forum Klubu ROVERki.pl :: Kupiłem auto z Płocka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Kupiłem auto z Płocka

Obalam Mit na ten temat
Autor Wiadomość
reed 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2003
Posty: 172
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 11, 2009 22:30   Kupiłem auto z Płocka

Witam szanownych użytkowników orraz wszystkich zainteresowanych kupnem Rover'ka.

Postanowiłem założyć ten temat ponieważ doszedłem do wniosku, że w ten sposób mogę pomóc zarówno kupującym jak i sprzedającym.

W miesiącu czerwcu kupiłem autko. Jakie oraz jak wyposażone można zobaczyć w garażu. ;)
Kupiłem je w Płocku od pewnego Pana (dla zainteresowanych podam namiary), któremu zaufało niewiele osób z naszego forum (słyszałem o dwóch - ja jestem trzeci). Powiem więcej. Pomimo ostrzeżeń jednego z użytkowników, że ten Pan to na pewno oszust postanowiłem, że jednak wybiorę się obejrzeć to auto.

Jak wyglądała procedura zakupu mojego R'75, którego szukałem ponad 3 miesiące?

Nie byłem głupi i po (pięknych) zdjęciach i (dość szczegółowym) opisie nie napaliłem się i
od razu nie pojechałem po samochód. Najpierw poprosiłem znajomego, który mieszka niedaleko Płocka, żeby obejrzał auto. Znajomy pojechał ale sprzedającego nie zastał lecz przed blokiem stał (wtedy jeszcze nie mój) Roverek oraz jeszcze jeden. Wizualnie znajomemu się spodobał ale nie miał możliwości wsiąść do środka więc niejako odjechał z kwitkiem... Dwa dni później znajomy na moją prośbę ponowił próbę i... odbył jazdę próbną. Powiedział: warto! ;) Więc nie namyślając się wsiadłem w auto z rana (gdyż "cynk" dostałem wieczorem) i pojechał osobiście obejrzeć auto. Przejechałem się po Płocku. Posprawdzałem numery VIN i numery szyb, zrobiłem test klimatronika i sprawdziłem VIN z komputerem oraz czy wszystkie wskaźniki pracują prawidłowo. Później pojechałem do ASO Rovera w Płocku na ul. 11-go Listopada. Podpięto go pod komputer (nie T4) ale odczytał jeden błąd, przerwa w obwodzie wentylatora, błąd wykasowano i już się drugi raz nie pojawił.

Bardzo się bałem "świeżakiem" jechać w moją zaplanowaną trasę (Łódź - Paryż - Łódż) ale uzbrojony w Assistance, karnister z benzyną, zapasowe "części" ruszyłem w drogę. Dzisiaj jestem już w domu. Przejechane mam od zakupu ok. 4000km i mogę z czystym sumieniem polecić tego Pana. Sprawdzałem auto przeed zakupem w sumie ok. 2h. W tym czasie nie słyszałem ani nie widziałem, żadnego "grymasu" z strony sprzedającego. Cały czas zresztą powtarzał, że lepiej sprawdzić dwa razy niż potem żałować. Dodał jeszcze, że ma czas i jak chcemy to możemy się jeszcze raz przejechać :)

Auto sprowadzone zostało z Belgii. Pełna dokumentacja i opłaty zostały wykonane przez sprzedającego. W UK złożyłem dokumenty i zostałem wpisany jako pierwszy właściciel w kraju bez żadnego ale. Po dwóch tygodniach otrzymałem "twardy" dowód.

W ogłoszeniu było napisane, że auto bezwypadkowe. Jak jest naprawdę nie byłem w stanie sprawdzić - lakierowane są zderzaki na pewno. Można to stwierdzić po zbyt wcześnie położonym lakierze bezbarwnym. Wentylator mam od wersji benzynowej (II biegowy). Trochę mi plastiki skrzypią (szczególnie skobel u drzwi - jak wpadnie w wibrację). Zacina mi sie klamka pasażera z tyłu. Ale to przypadki typowe dla tego modelu - jednak zdecydowałem się je opisać, żeby nie było, że wszystko takie "słodkie" ;)

Czy warto kupić auto z miejsca "skazanego"? - odpowiadam tak! ;) Wystarczy tylko trafić na kogoś kto w tym całym "bagnie" wskaże Ci uczciwą osobę. Dzięki staf za to... ;)

Pozdrawiam
reed
_________________
Adam
Ostatnio zmieniony przez reed Wto Sie 11, 2009 22:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 11, 2009 22:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 11, 2009 22:36   Re: Kupiłem auto z Płocka

reed napisał/a:
Witam szanownych użytkowników orraz wszystkich zainteresowanych kupnem Rover'ka.

Postanowiłem założyć ten temat ponieważ doszedłem do wniosku, że w ten sposób mogę pomóc zarówno kupującym jak i sprzedającym.

W miesiącu czerwcu kupiłem autko. Jakie oraz jak wyposażone można zobaczyć w garażu. ;)
Kupiłem je w Płocku od pewnego Pana (dla zainteresowanych podam namiary), któremu zaufało niewiele osób z naszego forum (słyszałem o dwóch - ja jestem trzeci). Powiem więcej pomimo ostrzeżeń jednego z użytkowników, że ten Pan to na pewno oszust postanowiłem, że jednak wybiorę się obejrzeć to auto.

Jak wyglądała procedura zakupu mojego R'75, którego szukałem ponad 3 miesiące?

Nie byłem głupi i po (pięknych) zdjęciach i (dość szczegółowym) opisie i nie napaliłem się i
odrazu jechałem po samochód. Najpierw poprosiłem znajomego, który mieszka niedaleko Płocka, żeby obejrzał auto. Znajomy pojechał ale sprzedającego nie zastał lecz przed blokiem stał (wtedy jeszcze nie mój) Roverek i jeszcze jeden. Wizualnie znajomemu się spodobał ale nie miał możliwości wsiąść do środka więc niejako odjechał z kwitkiem... Dwa dni później znajomy na moją prośbę ponowił próbę i... odbył jazdę próbną. Powiedział: warto. Więc nie namyślając się wsiadłem w auto z rana (gdyż "cynk" dostałem wieczorem) i pojechał osobiście obejrzeć auto. Przejechałem się po płocku. Posprawdzałem numery VIN i numery szyb, zrobiłem test klimatronika i sprawdziłem VIN z komputerem oraz czy wszystkie wskaźniki pracują prawidłowo. Później pojechałem do ASO Rovera w Płocku na ul. 11-go Listopada. Podpięto go pod komputer (nie T4) ale odczytał jeden błąd, przerwa w obwodzie wentylatora, błąd wykasowano i już się drugi raz nie pojawił.

Bardzo się bałem "świeżakiem" jechać w moją zaplanowaną trasę (Łódź - Paryż - Łódż) ale uzbrojony w Assistance, karnister z benzyną, zapasowe "części" ruszyłem w drogę. Dzisiaj jestem już w domu. Przejechane mam od zakupu ok. 4000km i mogę z czystym sumieniem POLECIĆ tego Pana.

Auto sprowadzone zostało z Belgii. Pełna dokumentacja i opłaty zostały wykonane przez sprzedającego. W UK złożyłem dokumenty i zostałem wpisany jako pierwszy właściciel w kraju bez żadnego ale. Po dwóch tygodniach otrzymałem "twardy" dowód.

W ogłoszeniu było napisane, że auto bezwypadkowe. Jak jest naprawdę nie byłem w stanie sprawdzić - lakierowane są zderzaki na pewno. Można to stwierdzić po zbyt wcześnie położonym lakierze bezbarwnym. Wentylator mam od wersji benzynowej (II biegowy). Trochę mi plastiki skrzypią (szczególnie skobel u drzwi - jak wpadnie w wibrację). Zacina mi sie klamka pasażera z tyłu. Ale to przypadki typowe dla tego modelu - jednak zdecydowałem się je opisać, żeby nie było, że wszystko takie "słodkie" ;)

Czy warto kupić auto z miejsca "skazanego" odpowiadam tak. Wystarczy tylko trafić na kogoś kto w tym całym "bagnie" wskaże Ci uczciwą osobę. Dzięki staf za to...

Pozdrawiam
reed


[ Dodano: Wto Sie 11, 2009 22:40 ]
reed, Miło czyta się takie komentarze. Ja teraz swiom R(też od tego pana )jestem nad morzem. Jazda bosska.
Popraw ..nie satf tylko staf. Ale szczegół... Pozdrawiam
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
reed 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2003
Posty: 172
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 11, 2009 22:40   

staf napisał/a:
Popraw ..nie satf tylko staf.


Już poprawiłem :)
_________________
Adam
 
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Sie 11, 2009 22:50   

a tak dla jasności bo tego nie wyczytałem, czy ten sprzedawca to ten sam co ma te charakterystyczne fotoszopowane aukcje na otomoto robione pod mostami itd?
_________________
R25 sprzedany :( | Mazda 3
 
 
 
Dydo 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Wto Sie 11, 2009 23:02   

Podbijam ^^

Poza tym mógłbym otrzymać jakiegoś linka na PW, jeśli gość ma wystawione swoje auta na allegro bądź otomoto ?

No i gratuluję zakupu. Dziś ciężko o zaufane osoby, oczy trzeba mieć szeroko otwarte, więc podwójnie gratuluje. Oby służył długo i bezawaryjnie ;)
 
 
 
reed 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2003
Posty: 172
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 11, 2009 23:32   

Tak ten Pan ma swoje konto na allegro: janek0078

Linki do jego aukcji: http://allegro.pl/show_us...php?uid=9540952

Zdjęcia sa poprostu zrobione przez profesjonalistę. Zamawia się u fotografa sesję płaci się odpowiednie pieniążki i ma się ładne zdjęcia. (Znowu tak mocno znowu podrasowane nie są. ;) Mogę kiedyś przy okazji zrobić fotki dla porównania ;) )I to tego samego co robi zdjęcia dla Płocka i Płońska ztąd tak ładnie wyglądają ;)
_________________
Adam
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 11, 2009 23:37   

reed napisał/a:
Tak ten Pan ma swoje konto na allegro: janek0078

Linki do jego aukcji: http://allegro.pl/show_us...php?uid=9540952

Zdjęcia sa poprostu zrobione przez profesjonalistę. Zamawia się u fotografa sesję płaci się odpowiednie pieniążki i ma się ładne zdjęcia. (Znowu tak mocno znowu podrasowane nie są. ;) Mogę kiedyś przy okazji zrobić fotki dla porównania ;) )I to tego samego co robi zdjęcia dla Płocka i Płońska ztąd tak ładnie wyglądają ;)

Dobrze zapakowany towar to podstawa...jak sądze. Jednak nie kupujemy opakowania tylko towar.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Sie 11, 2009 23:42   

hmm zaczęło mnie to teraz zastanawiać. Bo generalnie reed twoja opinia jest pierwszą pozytywną na temat tego handlarza, a wiele już było psów na nim wieszanych. I tak sobie myślę że może jest ich kilku, mniej i bardziej uczciwi a przez to że zdjęcia są robione przez jednego fotografa to wyglądają identycznie i wszyscy myślą że to ten sam sprzedawca z Płocka, Płońska i na tych różnych kontach na allegro :hmm:

niemniej jednak ciesze się że jesteś zadowolony z zakupu :)
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Sie 11, 2009 23:48   

Tutaj witał się ten osławiony fotograf http://forum.roverki.eu/v...r=asc&start=160

nick wywar
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 11, 2009 23:50   

kasjopea, Może na najbliższy spot do was da sie namówić ....fotograf wywar.... to poznamy go osobiście. :mrgreen:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
wywar 




Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 3
Skąd: Płock



Wysłany: Sro Sie 12, 2009 07:14   

azer napisał/a:
a tak dla jasności bo tego nie wyczytałem, czy ten sprzedawca to ten sam co ma te charakterystyczne fotoszopowane aukcje na otomoto robione pod mostami itd?

Tylko nie fotoszopowane. Jeżeli nie masz pojęcia o tej materii to nie rzucaj słów na wiatr. Jeżeli będziecie mieli spota w Płocku to proszę o info - wezmę sprzęt i zajrzę, a niedowiarkom udowodnię ,że moje zdjęcia do ogłoszeń nie są fotoszopowane. Można posiedzieć w fotoszopie nad 1, 2 zdjęciami, ale jak ja robię dajmy na to 40-50zdj jednego auta do ogłoszenia, a dziennie mam parę sztuk to jest po prostu jest niewykonalne czasowo retuszowanie 40-50 zdjęć - wtedy 3dni bym musiał obrabiać jedno ogłoszenie. Wykonuję też sesję na zamówienie do reklam, gdzie robię finalnie 2-3 zdjęcia przez cały dzień, a potem 2 dni siedzę przed kompem,ale do ogłoszeń jest to nie opłacalne. Pozdrawiam.
 
 
reed 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2003
Posty: 172
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 12, 2009 10:18   

wywar, dokładnie się z Tobą zgadzam :) Też wiem co nie co na temat tej materii. Generalnie do ślubów to owszem używam PS-a bo... trzeba się przyłożyć ;) Ale jakbym chciał obrabiać wszystkie foty w PSie to by mi życia nie starczyło. Wiadomo co profesjonalista to profesjonalista :))

azer napisał/a:
generalnie reed twoja opinia jest pierwszą pozytywną na temat tego handlarza

Ja akurat podałem link do jego aukcji, ale gdzieś w moim wątku na temat tego auta są opinie staf'a i jeszcze kogoś, że mają dość oczerniania Płockich handlarzy bo nie wszyscy są nieuczciwi :)

Pan zajmuje się wyłącznie Roverami i głównie 75. Systematycznie ma coś nowego z Belgii.

Oczywiście moja opinia jest subiektywna. Niemniej jednak ja z zakupu jestem zadowolony ;))

A tak BTW: Nie wiecie może czemu "jedynka" nie chce mi wchodzić? - heh - taki żarcik :D
_________________
Adam
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 12, 2009 10:24   

reed, Jedynka ci nie wchodzi?.....Bo jej nie masz :hurra:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
reed 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2003
Posty: 172
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 12, 2009 10:53   

staf napisał/a:
reed, Jedynka ci nie wchodzi?.....Bo jej nie masz


wow, staf, jaki Ty inteligentny jesteś :P - Pozdrawiam :)
_________________
Adam
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 12, 2009 10:56   

reed napisał/a:
staf napisał/a:
reed, Jedynka ci nie wchodzi?.....Bo jej nie masz


wow, staf, jaki Ty inteligentny jesteś :P - Pozdrawiam :)

Zawsze pomogę :rotfl:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
sniffi 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 43
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Lut 16, 2010 22:04   

Ja również kupiłem swojego R75 u tego Pana, 3 m-ce temu. Do tej pory przejechałem nim 2 tys km i "nie wyszło" w nim nic poza przepalonym bezpiecznikiem od webasto. Gość sprawia wrażenie uczciwego i solidnego, ale w sumie nie pierwszy rok w tej branży siedzi... Obym się nie mylił co do niego. Jak się popatrzy na ogłoszenia allegro i otomoto to ceny jego R75 są 'trochę' wyższe niż u innych sprzedawców. Może warto dołożyć żeby nie kupić auta "bezwypadkowego" po dachowaniu.
 
 
Wizard_gp 




Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 425
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Cze 20, 2011 12:43   

Odkopuje, żeby tak kolorowo to nie wyglądało. Owy Pan Janek0078 oraz osoba która z nim wpółpracuje (nick:macieju100), nie są już tak uczciwi jak tutaj opowiadano. Kupiłem u jegomościów R75 w automacie w lutym 2011 gdzie byłem zapewniany, że auto nie wymaga żadnego wkładu finansowego i że było bezwypadkowe. Co się okazało, autko było lakierowane w kilku miejscach, do wymiany był wahacz, drążek kierowniczy i uszczelniacze półosi ~1000zł. Po miesiącu od zakupu skrzynia zaczęła szarpać koszt naprawy ~2500zł. A pamiętam jego słowa do dziś "to jest normalny samochód do jazdy". Ja osobiście odradzam owych sprzedawców.
Ostatnio zmieniony przez Wizard_gp Nie Lip 20, 2014 16:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
komik88
[Usunięty]






Wysłany: Pon Cze 20, 2011 16:02   

Wizard chłopie a czy ktoś cię zmuszał do kupna tego auta?? ciężko jest wziąść miernik lakieru spawdzić powłoke lakiernicza?? to po 1, po 2 to nie słyszałeś żeby coś w zawieszeniu pukało jak się przejechałeś?? ja sam handluje autami od 5 lat i nie wmawiaj mi że to człowiek jest oszustem, bo on też nie przewidzi co się z autem zacznie dziać po 2-3 miechach ;/ a ty jak kupiłes auto tzn ze chciałeś je kupić i zapoznałeś się ze stanem auta!
 
 
Wizard_gp 




Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 425
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Cze 20, 2011 17:11   

Kolego, wyraziłem swoją opinię o owym handlarzu, możesz się z nią nie zgadzać, ale chcę ustrzec innych. Po 1. miernika nie potrzebowałem bo wiem jak spojrzeć na lakier, żeby wiedzieć co było lakierowane, ale przez telefon auto było 100% oryginał bezwypadkowy. Po 2. nie było słychać. Po 3. handlarz zamiast wymienić czujnik ABS za 90zł, żeby mieć czyste sumienie, to wolał rozkręcić licznik i zakleić kontrolkę ABS czarną taśmą izolacyjną. Po 4. nawet nie pofatygował się po znajomych tylko sam wypełnił "książkę serwisową" tym samym charakterem pisma co potem wypisał fakturę. Po 5. jak możesz zapoznać się ze stanem auta na parkingu? Kto pozwoli rozkręcić pół auta żeby do końca wiedzieć co jest ono warte? I nie wmawiaj mi, że handlarze to nie są oszuści!
_________________
http://wizardonboard.pl/
Ostatnio zmieniony przez Wizard_gp Nie Lip 20, 2014 16:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pon Cze 20, 2011 17:16   

Wizard_gp napisał/a:
I nie wmawiaj mi, że handlarze to nie są oszuści!

chyba cie troche fantazja poniosła
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów R 25 z Płocka
balin0 Chcę kupić ROVERka 5 Sro Wrz 29, 2010 22:25
zouza
Brak nowych postów [R75] Ocena samochodu z Płocka
haszczyc Chcę kupić ROVERka 4 Sro Kwi 13, 2011 21:22
witgut
Brak nowych postów [R75 2.0 CDT] Z Płocka, ale oceńcie obiektywnie...
eluniaj Chcę kupić ROVERka 3 Czw Sie 05, 2010 14:36
fuel111
Brak nowych postów [R75] auto do sprawdzenia
Wiesia92 Chcę kupić ROVERka 19 Sro Lip 20, 2016 18:34
Dominoz
Brak nowych postów [R25] auto dla kolegi
dziadekc1 Chcę kupić ROVERka 3 Wto Wrz 06, 2011 11:00
borsi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink