Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Sprzęgło - co może być nie tak
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: walkie
Pią Lis 19, 2010 21:57
[R620] Sprzęgło - co może być nie tak
Autor Wiadomość
emthommas 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 94
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Sie 31, 2009 11:41   [R620] Sprzęgło - co może być nie tak
Typ: Ti Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam,

Ostatnio w R620Ti zostało wymienione kompletne sprzęgło i wysprzęglik a wcześniej - pompka sprzęgła. Tak więc cały układ jest "nówka". Mam jednak ciągle problemy ze sprzęgłem po tej wymianie. Poniżej opiszę jak się to objawia - proszę o opinie.

Do wątku dołączam rysunek poglądowy - jak regulować pedał sprzęgła w Hondzie Accord/R600.

1) Odebrałem auto z serwisu. Jak na mój gust sprzęgło "bierze" wysoko. Po przejechaniu około 30km sprzęgło zaczyna się ślizgać, na pedale zaczyna łapać coraz wyżej. Oddałem do mechanika na poprawki - ledwie udało mi się dojechać na ślizgającym się sprzęgle.
2) Odebrałem auto - poregulowane, teraz sprzęgło łapie bardzo nisko, tuż nad podłogą. Dodatkowo, na luzie po puszczeniu sprzęgła słychać pod maską coś w rodzaju ocierania. Po przejechaniu około 100km sprzęgło zaczyna łapać tak nisko, że przestaje wysprzęglać. W końcu nie mogę zupełnie zmienić biegu.
3) Reguluję pedał sprzęgła - wykręcam popychacz z pompki sprzęgła na maksymalną długość. Sprzęgło zaczyna działać, ale nadal łapie nisko. Dodatkowo - pedał sprzęgła nie odbija na tyle wysoko, żeby oparł się o górną śrubę regulacyjną (jest ona wkręcona na maksimum). Gdyby nadal pogłębiała się tendencja do obniżania punktu "brania" sprzęgła, nie mógłbym już nic wyregulować, bo popychacz wykręcony jest na maksymalną długość. Ale...
4) W trakcie kolejnych 30km trasy pedał sprzęgła zaczyna znów łapać coraz wyżej. W końcu pedał oparł się o tą górną śrubę regulacyjną (tak jak powinno być wg schematu w instrukcji). Obawiam się, że to ponownie doprowadzi to sytuacji opisanej w pkt. 1, czyli za chwile docisk zacznie się ślizgać.

Oddałem auto z powrotem do serwisu. Nie możliwe jest, żeby były takie zmiany na sprzęgle, przecież nie będę co 50km biegał z kluczem i regulował pedału sprzęgła. Proszę o sugestie.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Lut 06, 2011 00:07, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 31, 2009 11:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
denirok 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: częstochowa



Wysłany: Pon Sie 31, 2009 12:19   

Może masz nieodpowietrzony układ wysprzęglika ? Ja u siebie prawie litr płynu przelałem zanim przestało iść powietrze.
_________________
NAWET JAK STOI ZJ....Y - JEST PIĘKNY....
 
 
emthommas 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 94
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Sie 31, 2009 12:34   

Raczej jest odpowietrzone. Zresztą czy zapowietrzony układ powodowałby to, że sprzęgło zmienia wysokość na której "bierze" raz w dół, a raz w górę?
 
 
 
denirok 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: częstochowa



Wysłany: Pon Sie 31, 2009 12:39   

Obiaw masz taki sam jak ja gdy pompka mi padła i powietrze zasysała.

Tak sie wczytałem dokładniej co napisałeś i prawie jestem pewny że to pompka, może i wysprzęglik też może być podejżany ale jak masz sucho pod skrzynią to trzeba go wykluczyć (chociaż nie zawsze leje a jest padnięty i zasysa powietrze) . Jak mi padała pompka to sprzęgło też różnie brało i były momenty, że musiałem butem pedał wyciągać do góry bo prawie zostawał w podłodze a za chwile było ok.
_________________
NAWET JAK STOI ZJ....Y - JEST PIĘKNY....
Ostatnio zmieniony przez denirok Pon Sie 31, 2009 12:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
emthommas 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 94
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Sie 31, 2009 12:45   

Dzięki za informację. Auto mam u mechanika, zobaczę co mi powie. Obawiam się poprostu, że nowy docisk sprzęgła może być wadliwy. Ale serwisuję u dobrego mechanika (przynajmniej wg forum.roverku.eu ;-) ), więc do czegoś powinno udać się w końcu dojść...
Ostatnio zmieniony przez emthommas Pon Wrz 21, 2009 13:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
denirok 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: częstochowa



Wysłany: Pon Sie 31, 2009 12:51   

Napisz później co było.
_________________
NAWET JAK STOI ZJ....Y - JEST PIĘKNY....
 
 
emthommas 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 94
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 16:44   

Witam,

Wymieniłem pompkę sprzęgła. Wydaje się, że ona była przyczyną (za wiele nie jeździłem po wymianie, ale nie musiałem nic regulować - wcześniej już po kilkunastu przejechanych kilometrach czułem, że pedał sprzęgła "bierze" na innym poziomie).

Dziękuję "wszystkim" za pomoc, w szczególności denirok-owi ;-)

W kwestii słyszanego przeze mnie ocierania, to po analizie forum stwierdzam, że to skrzynia biegów hałasuje i nie ma to nic wspólnego ze sprzęgłem. Czeka mnie więc w krótce remont skrzyni a to niestety uderzy po kieszeni :beczy:
 
 
 
denirok 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: częstochowa



Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 14:06   

LUZIK :)
_________________
NAWET JAK STOI ZJ....Y - JEST PIĘKNY....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Czy to może być sprzęgło?
michalk Rover serii 600, Honda Accord 8 Sob Lip 05, 2008 08:15
NEOSSS
Brak nowych postów [R620] Co jeszcze może się zdarzyć ??
zrk Rover serii 600, Honda Accord 10 Czw Wrz 30, 2010 21:58
kasjopea
Brak nowych postów [R620] Szalejący ABS... może elekrtyka?
Julia Rover serii 600, Honda Accord 1 Pon Lip 20, 2009 13:27
GG
Brak nowych postów [R620] Sprzęgło
Marti Rover serii 600, Honda Accord 11 Pią Cze 01, 2007 11:50
Marti
Brak nowych postów [R620] Sprzęgło
Martini Rover serii 600, Honda Accord 7 Pią Cze 01, 2007 12:51
Martini



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink