Forum Klubu ROVERki.pl :: ręce mi 'opadywują'
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
ręce mi 'opadywują'
Autor Wiadomość
Wojtek88 




Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

  Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 22:55   ręce mi 'opadywują'

http://i109.photobucket.c...ieznagranic.jpg głupota nie zna granic...

Wiem, że to częsty widok, ale dopóki nie miałem prawa jazdy to tylko myślałem 'źle' o takich ludziach, ale teraz cisną mi się brzydkie słowa.. Do krawężnika myślę, że jest > 0,5 m. Ręce mi 'opadywują' :/

*dodam tylko, że to parking pod moim domem, a Hania jest moja.. Przed chwilą ją zaparkowałem.
_________________
Roverlution
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 22:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 23:26   

I co w tym strasznego jest :?:

Stója sobie auta na parkingu :wink: Mozę kobieta parkowała :mrgreen: Ciekawe jak wysiadł tylko pewno od strony pasażera. :lol: Trochę się zgodzę ze nie uzasadnione zaparkował :wink:

Szkoda ze nie widziałeś tego co ja 2 tygodnie temu pod blokiem (parkowanie na kopertę). Miejsce było wolne, na którym stało Kombi wcześniej, nagle zaczęła jakaś babka z dzieckiem parkować ale coś jej nie wychodziło a miała Clio :mrgreen: poszedłem zjeść śniadanie, po ok pól godziny patrze dalej parkuje :mrgreen: I w końcu po kolejnych 10min sie jej jakoś udało ale stanęła tak ze gość już na pewno nie wyjedzie przed nią bo go zaparkowała. Nie mogla cofnąć bo felgi jej auto o krawężnik hamowały :shock:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 23:27   

takie foty niestety to mogę robić właściwie co wieczór ... niestety :/
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wojtek88 




Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 23:42   

Najgorsze jest brak myślenia... :/ Oprócz samego parkowania na moim bloku jest napisane, "parkowanie tylko przodem do budynku.."
_________________
Roverlution
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 23:45   

Yyyy tak z ciekawości dlaczego przodem? ;>
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 23:48   

A z jakiej racji i jakim prawem ktos ma Ci narzucac w jaki sposob parkujesz ? Chyba ze dlugosc zaparkowanego samochodu tylem rozni sie o tego zaparkowanego przodem to ok...
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
michael511 



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 3
Skąd: Anglia



Wysłany: Czw Paź 01, 2009 00:03   

A może tam wcześniej stał motor przy samym krawężniku :razz:
Dobrze, że dałeś opis po linkiem co jest takiego strasznego na tym zdjęciu, bo bym się nie domyślił chyba :mrgreen:
 
 
Artu 




Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 00:13   

Pozwolę dodać sobie coś od siebie.

Odnośnie odległości pomiędzy samochodami. Praktykowałem jak najmniejsze (coby więcej autek się zmieściło, kiedy parking nie ma wyznaczonych miejsc) oczywiście akceptowalne, do momentu w którym zauważyłem kilka wgnieceń na drzwiach mojego Roverka. W tym momencie o ile istnieje taka możliwość parkuje niecały metr od sąsiadującego pojazdu.

Odnośnie parkowania przodem - przypomniała mi się pewna historia. Grzecznie i kulturalnie parkuję pod blokiem, oczywiście tyłem. Na balkonie, parterze stoi babcia z typu tych, które nie mają już nic do roboty, więc znajdują sobie problemy na siłę. Wychodzę z Roverka, a ta od razu na mnie wyskakuje:

- Panie jak Pan parkujesz?
- Ale o co Pani chodzi?
- No czemu Pan nie parkujesz normalnie tak jak inne auta?
- Ale O CO CHODZI?
- No wszystkie przodem parkują, tylko Pan mi tu tyłem i śmierdzisz benzyną.

Ciśnienie mi mocno skoczyło (zwłaszcza że na tego typu emerytów jestem bardzo uczulony), ale powstrzymałem się i nie skomentowałem. Oczywiście w odpowiedzi usłyszałem "Jacy ci młodzi ludzie teraz niewychowani"... Witki opadają :???:
 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Czw Paź 01, 2009 09:45   

odnośnie parkowania przodem do budynku to jest akurat takie prawo - spaliny z klekotów są (chyba) bardziej szkodliwe (ale nie tylko z klekotów) i żeby nie truć ludzi, należy parkować przodem do budynku
oczywiście nie jest to jakoś specjalnie przestrzegane i ganiane przez straż miejską, ale jeśli któryś z mieszkańców zadzwoni do mundurków to mogą wlepić mandat za nieprawidłowe parkowanie
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
bambi 




Dołączyła: 13 Maj 2008
Posty: 101
Skąd: Jasło

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 10:03   

też tak słyszałam, to chyba taka niepisana zasada, żeby parkować przodem do budynku, ale żeby mandat za zaparkowanie tyłem to raczej nie słyszałam. :>
_________________
...heaven can wait, belt up...
 
 
 
Wojtek88 




Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 11:52   

Tempest napisał/a:
odnośnie parkowania przodem do budynku to jest akurat takie prawo - spaliny z klekotów są (chyba) bardziej szkodliwe (ale nie tylko z klekotów) i żeby nie truć ludzi, należy parkować przodem do budynku
oczywiście nie jest to jakoś specjalnie przestrzegane i ganiane przez straż miejską, ale jeśli któryś z mieszkańców zadzwoni do mundurków to mogą wlepić mandat za nieprawidłowe parkowanie


Dokładnie o to chodzi w parkowaniu przodem do budynku nie jest to mój wymysł, ale moje okna kuchenne wychodzą na tenże parking. Co do parkowania to nie ma tam żadnego motoru itp. po prostu ktoś nie umie parkować i nie ma mózgu.

Ja np. jak dziś parkowałem to mi przygasał silnik, benzynki już mi zabrakło i stanąłem pół metra, ale pół metra do przodu, a nie tak jak właściciel Opla, który blokuje miejsce parkingowe. Od wczoraj, do chwili obecnej stoi ten Opel tak jak stał.. :/
_________________
Roverlution
 
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 12:29   

O czym tu gadać... Byli, są i będą ludzie bezmyślni. Pod jakimkolwiek sklepem, na jakimkolwiek parkingu, bardzo często widzę takie kwiatki (sam ich doświadczam). Tylko nie myślcie, że uda Wam się coś zmienić :wink: Niestety, parę dni temu jakiś scurvyssyn obszorował mi zderzak z tyłu właśnie na parkingu... i co mam zrobić? Odpowiedź: nie przejmować się i nie psuć zdrowia, tylko wydać ok. 100 zł na zaprawki :neutral:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Czw Paź 01, 2009 19:45   

Brt napisał/a:
takie foty niestety to mogę robić właściwie co wieczór ... niestety :/

Eee tam, masz wielki parking strzeżony pod blokiem ;)
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Paź 01, 2009 21:55   

ale kosztuje tyle co AC rocznie ;) i na nim akurat jest porządek hehe ale obok na ulicznym "półstrzeżonym" to już masakra czasami .... jeszcze obok poczta wiec rotacja duża i połowa staje jak chce ... ehhh szkoda klawiatury ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Paź 02, 2009 02:51   

Krzywe prakowanie to codziennosc i nie ma co zalamywac rak :)
Ja np. kiedys zostalem posadzony o to, ze postawilem samochod nie w liniach, ale...

Jak przyjechalem to dwa auta obok i caly rzad ustawil sie do tego co wczesniej przyjechal i zaparkowal jak los. Wiec zeby nie szukac dalej, wjechalem po nim.
Jak wracalem wiekszosci aut juz nie bylo, a ja wygladalem jakbym zajechal po pijaku ;)
No i uslyszalem komentarz pana pod nosem (nie bezposrednio)
"!@!$# prakowac to juz nie mial kto nauczyc..." ;D

Dla mnie bardziej zalamujace jest dobieranie przez niektorych kierowcow miejsc do parkowania. Pomijam trawniki, czy miejsca przeznaczone dla inwalidow na przyklad.
Rozbroil mnie kiedys widok na ul. Grojeckiej w Warszawie tuz przed skrzyzowanie z
Trasa Lazienkowska (kto zna rejon wie o co chodzi).
Otoz na drodze 3 (pod koniec 4-ro) pasmowej pani zaparkowala auto prostopadle
do kraweznika zostawiajac je na na pasie prawym skrajnym ;) Wysiadla i poszla po zakupy ;)

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów POZ - oddam szczeniaczka w dobre rece
Livia Offtopic 0 Sob Wrz 18, 2010 11:00
Livia



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink