Forum Klubu ROVERki.pl :: Car audio....
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Car audio....

;/
Autor Wiadomość
milo501 




Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 12
Skąd: Chodel



Wysłany: Wto Gru 08, 2009 22:44   Car audio....

Siemanko. Chciałbym coś zrobić z systemem car audio w swoim roverku 75. Mam radio philipsa. Podgłaszając troszkę radio, z głośników wydobywa się jedno wielkie trzeszczenie :( ( Co zrobić, żeby polepszyć jakość dźwięku? Czy wymiana głośników coś da? Czy może trzeba by było dać od razu jakiś wzmacniacz? A może wystarczy zmienić radio na Alpine? Co mi doradzicie?
Pozdrawiam :)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 08, 2009 22:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 08, 2009 22:54   

hmm ok widzę że ostro się nastawiłeś.
a ja proponuje Ci takie radio super mocne bez wzmaka ogarnie niezły sprzęt !
http://allegro.pl/item831...krakow_usb.html


jak chcesz zmienić głośniki znalazłem pewną okazję którą bym kupił jak bym miał trochę kasiurki :)))
http://allegro.pl/item837...ko_uzywane.html

taki zestaw i auto powinno by Ci auto podskakiwac oczywiśćie zmiacniacz etc tak ok ale trzeba by samochod wygłuszyć etc.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 11:10   

Cytat:
Co zrobić, żeby polepszyć jakość dźwięku? Czy wymiana głośników coś da? Czy może trzeba by było dać od razu jakiś wzmacniacz? A może wystarczy zmienić radio na Alpine?


Każda z tych rzeczy coś da. Generalnie Twojemu zestawowi brakuje mocy więc tutaj proponowałbym wzmacniacz. Jeśli nie jesteś zadowolony z radia to Alpine jest dobrym wyborem zwłaszcza używane starsze modele np.

http://allegro.pl/item831..._9857_mp3.html.

Mam i polecam, jeśli pójdzie za tyle co teraz stoi to bardzo dobry zakup. Generalnie każdy Alpine 98XX się nada nie żaden tam pioneer 2100... :)

Zmiana głośników bez dodatkowego wzmacniacza, bądź nowego radyjka nie ma sensu. Jakość dźwięku uległaby poprawie ale nie na tyle aby było warto cokolwiek kupować. Jeśli zamierzasz jednak wymienić głośniki na takie o mocy większej niż 35-40 RMS to proponowałbym pomyśleć też o dodatkowym wzmacniaczu. Samo radio uciągnie ale efekt będzie średni.


Cytat:
a ja proponuje Ci takie radio super mocne bez wzmaka ogarnie niezły sprzęt !
http://allegro.pl/item831...krakow_usb.html


Co masz na myśli pisząc że ogarnie niezły sprzęt? 20 parę W RMS to super ogarnie ale standardowe głośniki bądź inne o niskiej mocy. To się tyczy każdego radia 1-din z resztą.
milo501,

Cytat:
jak chcesz zmienić głośniki znalazłem pewną okazję którą bym kupił jak bym miał trochę kasiurki :) ))
http://allegro.pl/item837...ko_uzywane.html



Na radiu Pioneer-a, które mu zaproponowałeś? Przecież to nie ta liga poza tym ten Morel to też żaden super-hiper zestaw to po pierwsze. Po drugie bez dodatkowego wzmaka to mu auto nie podskoczy a biorąc pod uwagę te głośniki to i z dodatkowym wzmacniaczem tego nie zrobi. Po trzecie jaka to okazja skoro aukcja nie ma kwoty "kup teraz" a jest to licytacja? Te głośniki nowe są warte około 700zł, więc zaczynając licytację od 350zł gdzie sprzęt jest używany + kurzony rok czasu nie nazwałbym okazją. Chyba, że cena skończy się na tej kwocie ale wątpię. Równocześnie okazją można nazwać większość aukcji na allegro gdzie roczny sprzęt idzie dostać za 50-70% ceny nowości.

Cytat:

taki zestaw i auto powinno by Ci auto podskakiwac oczywiśćie zmiacniacz etc tak ok ale trzeba by samochod wygłuszyć etc.


Bez składu i ładu. Sorry ale powinniśmy jednak dbać o poziom pisanych postów.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 11:34   

Botanix, jak zwykle chcesz pokazać wyższość że niby to z Ciebi super hiper max auidofil .
Miałeś tego Pioneera ? Mi na głośnikach z tyłu (nie w półce tylko zainstalowane oryginalnie metalowy stelaż )
Jak by chciał super zestaw to niech wyda na radio z 2 tys na głośniki z 2, 3 razy tyle etc.
Przestań wydziwiać .
Ktoś chce mieć normalny zestaw żeby pięknie grał
cena/ jakość ten pioneer robi naprawdę niezłą robotę !
Właśnie swój głośnik oddałem do regeneracji bo ze starości membrana poszła.
Mógł by zawstydzić nie jeden super sprzęt z wysokiej półki. :!:
Ale nikt mi w to nie uwierzy bo nie jechał i nie słyszał.
Uszanowanie,
Cześć
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 11:41   

jakub333, o czym Ty mówisz? czytam to i nie dowierzam...najtańszy i najniższy model pioneera, nie różni się praktycznie od lg, jvc itp z tej samej półki cenowej. Nie reprezentuje sobą nic oprócz sterowania głośnością, prawo-lewo i przód tył.

Nie ma prawa zagrać, czysto, pięknie, dobrze czy tak jak piszesz...

masz zainstalowany sprzęt sprzecznie z jakimikolwiek zasadami car audio i piszesz ze jest ekstra.

Zapraszam do mnie na odsłuch, zobaczysz jak gra sprzęt średniej klasy to zmienisz zdanie że ten pioneer 2xxx jest wysokiej :]
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 12:19   

jakub333,

Nie tego pioneera nie miałem a wiesz czemu? Bo jak mam wydać 400zł prawie za nowy pioneer to wolę wydać tyle samo lub ciut więcej na coś co kiedyś nowe kosztowało kilka razy więcej a dlaczego? Radia, głośniki generalnie audio to nie komputery. Ten sprzęt starzeje się znacznie, znacznie wolniej o czym sam zresztą wspomniałeś ( regeneracja głośnika ). Kupując sprzęt, który był kiedyś wysokiej klasy masz ogromne szanse, że wciąż dorównuje sprzętowi, który aktualnie jest zaliczany do klasy wysokiej. W zasadzie najnowsze odtwarzacze różnią się od starszych jedynie drobnostkami, w dziedzinie jakości dźwięku niewiele się zmieniło na przełomie paru lat. Skoro więc dbasz o cudzy portfel to poleć mu coś co gra faktycznie dobrze a nie nowego bubla, który nijak się ma do zaproponowanych przez Ciebie głośników.
Cytat:

Jak by chciał super zestaw to niech wyda na radio z 2 tys na głośniki z 2, 3 razy tyle etc.


Po co? Nie sztuka jest wydawać dużo, sztuką jest wydawać mądrze. Kupowanie niskobudżetowego pioneera tylko dlatego, że jest nowy mija się z celem.

Cytat:
Ktoś chce mieć normalny zestaw żeby pięknie grał


Widzisz o to mi właśnie chodzi. Jeśli wg. Ciebie aby uzyskać piękne brzmienie wystarczy kupić tego pioneera + morel to jesteś w błędzie lub masz tak ograniczony słuch niestety. Po prostu najpierw przesadzasz z określaniami a potem mnie obrażasz. Ten pioneer "gra" na tyle ładnie na ile to możliwe ale daleko mu do pięknego brzmienia, zapewniam Cię.

Cytat:
cena/ jakość ten pioneer robi naprawdę niezłą robotę !


Gra tak samo jak wiele innych firmowych odtwarzaczy w tym przedziale cenowym. Pomijam różnicę w funkcjach, wyglądzie itd. To są rzeczy drugorzędne. Liczy się jakość dźwięku przynajmniej dla mnie. Konkretne różnice uwidaczniają się wraz ze wzrostem ceny.

Cytat:
Mógł by zawstydzić nie jeden super sprzęt z wysokiej półki. :!:
Ale nikt mi w to nie uwierzy bo nie jechał i nie słyszał.


Co to za głośnik, pochwal się modelem może i uwierzy.

Cytat:
Botanix, jak zwykle chcesz pokazać wyższość że niby to z Ciebi super hiper max auidofil .
Miałeś tego Pioneera ?


Nie wmawiam ludziom, że sprzęt za 400zł nowy jest lepszym wyborem niż używany alpine w podobnej cenie. Nie określam byle jakiego radia mianem super mocne jak to Ty zrobiłeś. Bo jeśli tak to ten w takim razie Alpine z mojego linka można nazwać śmiało mega-super-extra do kwadratu mocnym. Nie wmawiam też, że przy połączeniu 20W radia z głośnikami morela auto zacznie komuś podskakiwać. I przy lepszych głośnikach + konkretnym wzmacniaczu nie będzie bo to tylko 16cm zabawki.

PS. Miałem kiedyś pioneer deh-4400, wyższy model od tego proponowanego przez Ciebie ale mnie nie zachwycił. Przy alpine wypada mizernie i każdy Ci to powie. Jak w takim razie wypada ten budżetowiec 2100? Bardzo mizernie i żeby to stwierdzić nie muszę go słyszeć.

PS2. Nie odbierz mnie źle. Jakość dźwięku generowanego przez ten 2100 nie jest najgorsza, jest na przyzwoitym poziomie dla większości zapewne wystarczającym. Przesadzasz z tym zachwytem po prostu bo wiele jest modeli znacznie lepszych a to, że Tobie wystarcza nie znaczy, że należy go odrazu faworyzować zwłaszcza, że trudno kupić coś gorszego markowego. Łatwo natomiast dostać coś lepszego kwestia ceny. Skoro więc ktoś pyta o Alpine to raczej nie proponuj mu P-2100.

To tak jakby ktoś chciał kupić M5 a Ty mu proponujesz w zamia golfa bo jest super mocny i szybki. Może i dla właścicieli malucha jest supermocny ale czy jest taki biorąc pod uwagę całą resztę?
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 12:33   

Botanix napisał/a:
Jakość dźwięku generowanego przez ten 2100 nie jest najgorsza, jest na przyzwoitym poziomie dla większości zapewne wystarczającym. Przesadzasz z tym zachwytem po prostu bo wiele jest modeli znacznie lepszych



hmm a może moje nagłośnienie to nadrabia .
Kiedyś już o tym wspominałem że nie wiadomo jaka moc jaka marka tych głośników
i każdego to zadziwiało .
Przesadzasz trochę z tym że " że trudno kupić coś gorszego markowego. " ale to Twoja opinia i na tym poprzestańmy.
Studiuje Akustykę na UAM i jak podjechałem kiedyś na uczelnie zapodałem żeby zobaczyli co to to również mieli lekkie zdziwko co to jest . Może wszystko nadrabiają głośniki . Ja jestem naprawdę max zadowolony z tego deha i co on wyprawia.
dudus87, Niestety posiada więcej opcji niż wymieniłeś
a są jeszcze dehy 1100 :P xD
Odłączam się od tematu bo to do niczego nie doprowadzi.
Każdy będzie bronił swoich racji .

Choć biorę pod uwagę kiedyś kiedyś zmianę tego radia Botanix, :))

Pozdrawiam,
Kuba
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 12:42   

Cytat:
Ja jestem naprawdę max zadowolony z tego deha i co on wyprawia.


Jedno pytanie. Czy miałeś tam do tego zestawu podłączone coś innego niż ten Pioneer. Np. coś co generalnie jest uznawane za znacznie wyższe klasą? Wiesz... każdy jest zadowolony zanim nie zobaczy coś lepszego, może po prostu nie miałeś okazji. Ja siedząc w roverze też jestem zadowolony ale gdybym mógł pojeździć przez jakiś czas M5 to raczej do roverka by mnie nie ciągnęło :)

Autor się nie określił. Do przedziału 400zł, który sobie obrałeś to faktycznie ten pioneer nie jest przecież najgorszy biorąc pod uwagę nowy, markowy sprzęt. Ja jednak z góry zakładam, że ktoś jest również zainteresowany sprzętem używanym bo przy takim cena/ jakość zawsze jest na najwyższym poziomie.

Aha i zdaję sobie sprawę, że ten alipne to tez nie super kosmos :)

Pozdro
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
milo501 




Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 12
Skąd: Chodel



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 16:01   aa

Dzieki wielkie wszystkim za odpowiedzi... mówiąc o radiu alpine miałem na myśli tego alpine'a, który był montowany w roverach 75 oryginalnie. Macie może o nim jakieś informacje? Bo nie moge nic znaleźć... Wiem, że w standardzie w 75 był montowany philips, a żeby dostać alpine'a trzeba było dopłacać. Więc zapewne jest jakiś lepszy.
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pon Gru 14, 2009 09:54   

http://cgi.ebay.co.uk/MG-...=item3ca8443946

Tutaj masz link do aukcji, opis niestety słaby ale można zobaczyć jak to wygląda. Co do jakości to wypada zdecydowanie lepiej niż philips i za te pieniądze... warto.

Tutaj masz aukcję typu kup teraz:

http://cgi.ebay.co.uk/MGZ...=item4145ec180f

Zmieniarka CD...

http://cgi.ebay.co.uk/MG-...=item3ca853d7bc
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Gru 14, 2009 10:54   

Tylko że do tej wersji z TV musisz wiązkę dokupić i tunery które są w bagażniku montowane bo to co na aukcji to tylko wyświetlacz i chyba wzmak w środku ma
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pon Gru 14, 2009 11:00   

Cytat:
Tylko że do tej wersji z TV musisz wiązkę dokupić i tunery


Jakie tunery?

Jeśli w tym co na aukcji zawiera się wyświetlacz + wzmacniacz to nie ma obowiązku dokupywania tunerów jedynie zmieniarkę CD.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 11:07   

Botanix napisał/a:
Jakie tunery?

Jeśli w tym co na aukcji zawiera się wyświetlacz + wzmacniacz to nie ma obowiązku dokupywania tunerów jedynie zmieniarkę CD.


Mam taki i to jest tylko wyświetlacz może i wzmacniacz ale moduł TV i radia mam w bagażniku.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pon Gru 14, 2009 11:41   

Czyli skoro moduł TV i radia masz w bagażniku znaczy to, że wzmacniacz jest wbudowany. Generalnie więc wystarczy dokupić zmieniarkę + radio.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
pajda 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Pon Gru 14, 2009 11:59   

tutaj masz zestaw
http://www.allegro.pl/ite...i_cd_radio.html

jezeli potrzebujesz zmieniarke(w zestawie z allegro jej nie ma) jestem w stanie Ci sprzedac oryginalna (6plytowa) w 100% sprawna z mojego MG ZTT (pisz PW
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Gru 14, 2009 23:37   

Ej no ludzie nie wciskajcie kitu jak nie wiecie co z czym jest potrzebne żeby to uruchomić. Cały wątek jest o zakładaniu dużej navi i tam jet wszystko opisane oprócz tego co na aukcji to jeszcze masa rzeczy z wiązką kabli włącznie jest niezbędna żeby to uruchomić a jeszcze wydaje mi się że trza na kompa się pofatygować żeby wogule ruszyło
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pajda 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Pon Gru 14, 2009 23:59   

sknerko napisał/a:
oprócz tego co na aukcji
jezeli sknerko, piszesz to do mnie, to zauważ, że nie napisałem, że to jest cały zestaw, który kolegamilo501 potrzebuję !

Jeżeli po stwierdzeniu
Cytat:
tutaj masz zestaw
http://www.allegro.pl/ite...i_cd_radio.html

wyciągasz wnioski, że wciskam kit to...jestem co najmniej zdziwiony
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Gru 15, 2009 20:51   

Nie do ciebie tylko do Botanixa bo twierdzi że to co jest w konsoli wystarczy a zapewne nie wie że bez pozostałych rzeczy tego nie uruchomi.

[ Dodano: Wto Gru 15, 2009 20:51 ]
a ty na jego stwierdzenia wrzucasz aukcje z niekompletną navi i stąd liczba mnoga
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów Przyklejony: Linki odnośnie audio i car-audio
PORADNIKI - TESTY - PROJEKTY - SKLEPY itp.
michone Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Wrz 26, 2017 21:46
whet
Brak nowych postów Głośniki MAC Audio do Car Audio ;) - Prośba o opinie
Spiro Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Pon Kwi 07, 2008 07:26
pod000
Brak nowych postów [MG ZR] Car Audio
Prosze o kompozycje
Gość Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Czw Lut 12, 2009 18:43
michone
Brak nowych postów R 200 car audio ?
unpredictablee Car-audio, nawigacje, radia CB 35 Nie Sty 11, 2009 21:44
wwekol



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink