Forum Klubu ROVERki.pl :: podswietlane wskazówki zegarów carsima?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
podswietlane wskazówki zegarów carsima?

podswietlane czy nie podswietlane??
Autor Wiadomość
faecd 




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pią Lut 26, 2010 00:43   podswietlane wskazówki zegarów carsima?

Koledzy i kolezanki

Czy ktos z was jest w stanie potwierdzic, ze wskazówki w mitsubushi carismie (tego z licznikiem km cyfrowym i analogowym) sa podswietlane? Najlepiej z autopsji, moze ktos ze znajomych ma i mozecie podpatrzec :)

Celem pytania jest upewnienie sie przed zakupem zegarow od carismy i montazem w/w wskazowek w zegarach R400 :D


Dzieki pozdrawiam
faecd
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 26, 2010 00:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 26, 2010 00:58   

Z autopsji nie wiem ale youtube mówi, ze podświetlane ja bym szukał wskazówek np. od Laguny II imo wyglądają o wiele lepiej niż te z carismy...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
faecd 




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pią Lut 26, 2010 01:02   

gdzie tam od laguny II...w lagunie wskazowki maja srebrne dekle :P i to nie bedize pasowalo ;)

poza tym ja chce zamowic zegary z podswietlanymi wskazowkami i zegary do R400 od jednego kolesia ;) stad moje pytanie ;) wiem, ze tez od mazdy 626 pasowalyby ale tam wskazowka obrotomierza jest krotsza niz predkosciomierza ;P wiec lipa.

poza tym zalezy mi na wlasnie czarnych deklach wskazowek. Camaro zaloyl od cilio II i jakos to wyglada choc dekiel na dziwny ksztalt. W carismie mamy ladne okragłe dekle ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Tomek1212 




Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pią Lut 26, 2010 09:09   

W Carismie z tego co pamiętam to wskazówki sa podświetlane.

Natomiast bardzo tanio można zakupić licznik od poloneza caro w którym wskazówki są podświetlane na 100%, coś takiego jak na zdjęciu. Kompletne używane liczniki można kupić na allegro już za 15-20zł.
 
 
 
faecd 




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pią Lut 26, 2010 20:36   

Tomek1212, dzieki za odpowiedz ale 15-20 zl mnie nie urabia bo ja chce kupic licznik do R400 i jakis inny z podswietlanymi wskazowkami od jednego faceta. Na allegro stoja zegary do R400 za 19zl i do tego ten sam czlowiek ma wlasnie do carismy za 29 :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Tomek1212 




Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pią Lut 26, 2010 20:56   

No dobra, to zmienia postać rzeczy. A wymyśliłeś jak zrobisz samo podświetlenie wskazówki ? Jakieś diody zapewne poupychane. Licz się z tym, że aby wskazówka była dobrze podświetlona to trzeba będzie wsadzić co najmniej z 4diody na każdą wskazówkę (najlepiej SMD).

A co do podświetlenia wskazówek w carismie to myślę, że te filmiki rozwieją wszelkie wątpliwości:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 
 
faecd 




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pią Lut 26, 2010 21:19   

widzialem filmiki widzialem, a co do podswietlenia wskazowek...coz...normalna dioda fi3 podwyzszonej jasnosci musi zdac egzamin ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Tomek1212 




Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pią Lut 26, 2010 21:28   

Już kiedyś przerabiałem ten temat (w motorku) i przy jednej diodzie która świeci z jeden strony wskazówka owszem jest ładnie podświetlona ale tylko w jednej pozycji, gdy wskazówka szła do góry to już nie wyglądało tak ładnie, dlatego właśnie montowałem po 4 diody tak aby świeciły na wskazówkę z każdej strony i wtedy wyglądało to tak jak powinno.

[ Dodano: Pią Lut 26, 2010 21:27 ]
Skoro filmiki widziałeś to ska wątpliwości ?

[ Dodano: Pią Lut 26, 2010 21:28 ]
Aha, myślałeś jeszcze co będzie z regulacją jasności podświetlenia wskaźników przy diodach LED ?
 
 
 
camaro17 




Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Wto Mar 02, 2010 09:17   

Koledzy po co te kłótnie, znam temat z autopsji, zresztą każdy na tym forum wie o tym :mrgreen: Wystarczy po 3 szt. diod 3mm super jasnych w zależności od koloru pod duże tarcze i 2 szt. tego samego rozmiaru na mniejsze i wszystko jest regularnie i bardzo mocno podświetlone. Miejsca jest aż nadto.

Bardzo ważnym elementem jest niestety montaż małych podpórek pod wskazówki mniejszych tarcz, gdyż po operacji wymiany wskazówek będą opadać do samego dołu, a to nie jest zdrowe gdyż za którymś razem mogą lekko się przestawić.
faecd, będziesz miał 2 komplet zegarów to sobie wyciągniesz oryginalne podpórki z dużych tarcz i wstawisz pod mniejsze :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów podświetlane tarcze hamulcowe
rafal_13 Offtopic 3 Pią Lut 05, 2010 09:02
Gonia
Brak nowych postów Warszawa, wskazówki dojazdu
rovek Offtopic 14 Sob Lip 07, 2012 09:21
rovek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink