Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620]] Problem z alarmem i kontrolką drzwi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620]] Problem z alarmem i kontrolką drzwi
Autor Wiadomość
lukasz_kr_85 



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 23
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Mar 20, 2010 09:04   [R620]] Problem z alarmem i kontrolką drzwi
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów. Zacznę od tego że dopiero niedawno kupiłem swojego roverka i jestem po jego ogromnym wrażeniem. Wczoraj jednak pojawił się problem z którym nie mogę sobie poradzić. Otóż w trakcie jazdy cały czas świeci się kontrolka otwartych drzwi, a także oświetlenie wewnętrzne nie gaśnie przy zamkniętych drzwiach gdy przełącznik ustawiony jest w pozycji środkowej. Do tego wszystkiego alarm nie chce się uzbrajać, mimo że centralny zamek działa. Zgodnie z Waszymi sugestiami zacząłem od tzw. krańcówek. Wykręciłem każdą z nich, odpiąłem przewody jednak w dalszym ciągu sytuacja nie uległa zmianie. Rozebrałem każdą krańcówkę i dokładnie przeczyściłem, niestety dalej nic. Bardzo proszę o pomoc, gdzie mogę dalej szukać rozwiązania tego problemu?
Pozdrawiam
Łukasz
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lut 14, 2011 21:52, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 20, 2010 09:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sob Mar 20, 2010 09:17   

może pomimo wyczyszczenia któraś krańcówka i tak jest do wymiany i to nie pomogło :hm:
 
 
Deamian 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Sob Mar 20, 2010 11:14   

szoso420 napisał/a:
może pomimo wyczyszczenia któraś krańcówka i tak jest do wymiany i to nie pomogło :hm:


Chyba nawet na pewno :roll:
_________________
Na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść.
Chyba dlatego ten świat jest taki pokręcony. ;)
 
 
 
lukasz_kr_85 



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 23
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Mar 20, 2010 11:32   

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale zauważyłem, że po zamknięciu którychkolwiek drzwi kontrolka świeci jakby mniej intensywnie, i najbardziej dziwi mnie to że nie ma znaczenia, które drzwi zamykam. Chyba nie zostaje mi nic innego jak wymiana wszystkich czterech krańcówek.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sob Mar 20, 2010 11:56   

poco wymieniać wszystkie na pałę jak może być walnięta tylko jedna
można by je jeszcze sprawdzić jak jest z prądem na tych krańcówkach a dokładnie co się dzieje jak wciśniemy krańcówkę i puścimy
 
 
lukasz_kr_85 



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 23
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Mar 20, 2010 12:09   

Pisałem już, że obojętnie którą krańcówkę wcisnę to kontrolka lekko przygasa, ale niestety nie gaśnie całkowicie. Przy wszystkich jest dokładnie taka sama reakcja. Co do badania prądu to powiem szczerze nie wiem jak to zrobić, zupełnie się na tym nie znam. Może podpowiecie mi coś?
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Nie Mar 21, 2010 15:12   

Może coś z masą?
Rozbierałeś te krańcówki to były zaśniedziałe w środku?
 
 
lukasz_kr_85 



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 23
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Mar 21, 2010 23:55   

Krańcówki były trochę zaśniedziałe, przetrę je jeszcze raz. Jak sprawdzić czy nie ma problemu z masą?
 
 
magill 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 127
Skąd: Wschowa

Rover 600

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 00:13   

U mnie było podobnie i to musi być krańcówka. Rozbierz je na części pierwsze. te sprężynki trochę porozciągaj. Nawal tam WD40 i poskrob te metalowe elemenciki, żeby nie było na nich żadnego syfu. Zrób to dokładnie z każdą z tych czterech, a czuję, że będzie działać :)
 
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pon Mar 22, 2010 00:31   

lukasz_kr_85 napisał/a:
Jak sprawdzić czy nie ma problemu z masą?


Przewód, który dochodzi do krańcówki to chyba masa .
Krańcówka działa na zasadzie jakby przerywnika. Otwarcie drzwi powoduje przerwanie (bądź załączenie) obwodu (np.jak byś przeciął kabel masowy w przedłużaczu-zewrzesz go z powrotem to prąd jest, rozewrzesz-nie ma)


lukasz_kr_85 napisał/a:
Otóż w trakcie jazdy cały czas świeci się kontrolka otwartych drzwi, a także oświetlenie wewnętrzne nie gaśnie przy zamkniętych drzwiach gdy przełącznik ustawiony jest w pozycji środkowej.


Tu winę może ewidentnie ponosić krańcówka bo tylko ona sygnalizuje, że drzwi są otwarte.

lukasz_kr_85 napisał/a:
Do tego wszystkiego alarm nie chce się uzbrajać, mimo że centralny zamek działa


Podobnie jak byś nie domknął drzwi. Centralny zadziała ale nie uzbroi alarmu.

Krańcówki są też na pasie przednim do maski i w klapie tylnej tyle tylko,że nie mają one nic wspólnego z zaświecaniem oświetlenia kabiny a jedynie w przypadku otwartej klapy bądź maski nie uzbroi się alarm.


Jak R jeszcze był mój to sygnalizował mi konieczność przeczyszczenia krańcówek tym, że po otwarciu drzwi nie zapalała się lampka w kabinie.
Ale wtedy było jasne która to krańcówka bo otwierając inne drzwi światło się zaświecało.

Ale u Ciebie sygnalizuje, że któreś drzwi są otwarte czyli odwrotnie.
Spróbuj zewrzeć na krótko, tzn wykręć krańcówkę, odczep przewód i dotknij do karoserii na dłuższą chwile.
Lub odkręć krańcówkę, odczep przewód ale nie pozwól aby dotykał karoserii.

Napisałem o dwóch sposobach bo nie wiem czy otwarcie drzwi powoduje rozłączenie obwodu czy jego złączenie .
Jeśli w końcu przestanie sygnalizować otwarcie drzwi to już wiesz która krańcówka jest uszkodzona.

lukasz_kr_85 napisał/a:
po zamknięciu którychkolwiek drzwi kontrolka świeci jakby mniej intensywnie,

I to zdanie wskazuje według mnie na słaby styk któregoś elementu.


I zauważ,że na tych elementach krańcówek, które są ruchome/wpychane po zamknięciu drzwi są takie gumki.
Ale gumki te mają różną grubość.
Jak by jakieś podkładki-nie wiedziałem czemu tak jest...
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pon Mar 22, 2010 07:33   

filo napisał/a:
Przewód, który dochodzi do krańcówki to chyba masa .


Masę krańcówka bierze z nadwozia przez wkręt którym jest do niego przykręcona.

lukasz_kr_85 najprostsze sprawdzenie czy problem leży po stronie krańcówek czy instalacji to otwarcie wszystkich drzwi i wymontowanie wszystkich krańcówek. Jeśli po ich odłączeniu od nadwozia nadal będzie problem z działaniem lampki oznacza to zwarcie w instalacji (np przetarty przewód zwierający do masy).
Jeśli lampka zgaśnie montujemy po 1 krańcówce i obserwujemy czy po zamknięciu drzwi lampka gaśnie - ta krańcówka przy której po zamknięciu drzwi nie zgaśnie lampka jest uszkodzona.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
magill 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 127
Skąd: Wschowa

Rover 600

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 07:54   

darek_wp napisał/a:
filo napisał/a:
Przewód, który dochodzi do krańcówki to chyba masa .


Masę krańcówka bierze z nadwozia przez wkręt którym jest do niego przykręcona.


Dokładnie. Tak jak kolega pisze. A kabelkiem sobie biegnie '+' :)
 
 
 
lukasz_kr_85 



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 23
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Mar 22, 2010 20:02   

darek_wp napisał/a:
najprostsze sprawdzenie czy problem leży po stronie krańcówek czy instalacji to otwarcie wszystkich drzwi i wymontowanie wszystkich krańcówek.


Dokładnie tak zrobiłem. Początkowo wydawało mi się że jest wszystko OK bo po wymontowaniu krańcówek kontrolka się już nie paliła. Przeczyściłem jeszcze raz wszystkie styki i zacząłem na nowo montować sprawdzając za każdym razem (przekręcając kluczyk w stan gotowości, nie odpalając silnika) czy nie pali się kontrolka. Założyłem wszystkie krańcówki i kontrolka się nie zapaliła. W dalszym ciągu jednak alarm się nie uzbrajał. Coś mnie podkusiło i odpaliłem samochód. W tym momencie kontrolka na początku zaczęła delikatnie pulsować a następnie znowu się zaświeciła i już nie zgasła. Zdejmowałem po kolei krańcówki i gdy zdjąłem wszystkie kontrolka nadal się paliła. Nie wiem co robić, bez elektryka chyba się nie obędzie bo wygląda na to że to nie wina krańcówek :sad:

darek_wp napisał/a:
Jeśli po ich odłączeniu od nadwozia nadal będzie problem z działaniem lampki oznacza to zwarcie w instalacji (np przetarty przewód zwierający do masy).


W jaki sposób mogę sprawdzić instalację we własnym zakresie?
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pon Mar 22, 2010 20:43   

To wygląda na konieczność sprawdzenia MFU. Często zdarzają się po dłuższym użytkowaniu zimne luty i przerwy na ścieżkach. Bez kumatego elektronika będzie ciężko stwierdzić co dokładnie dzieje sie z modułem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
lukasz_kr_85 



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 23
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Mar 22, 2010 20:56   

darek_wp napisał/a:
To wygląda na konieczność sprawdzenia MFU.


Nie orientujesz się jaki może być koszt takiej usługi?
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pon Mar 22, 2010 21:01   

Jak masz kogoś znajomego to zrobi za :piwo: , a jak nie to myślę, że nie powinno być więcej jak 20 PLN. Przynajmniej ja zrobiłbym za tyle :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
lukasz_kr_85 



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 23
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Mar 22, 2010 21:37   

Ehhh dziwna sprawa... Najbardziej zastanawia mnie dlaczego jak raz rozpiąłem wszystkie krańcówki to kontrolka się nie świeciła a jak za drugim razem znowu je rozpiąłem to się świeciła... Może rzeczywiście coś jest z tym modułem... Brakuje mi zupełnie pomysłów jak to naprawić i strasznie mnie to irytuje. Zastanawiam się jeszcze czy to nie jest wina jakiegoś bezpiecznika?
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pon Mar 22, 2010 21:50   

A kontrolka otwartego bagażnika sie nie świeci?
 
 
lukasz_kr_85 



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 23
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Mar 22, 2010 21:55   

filo napisał/a:
A kontrolka otwartego bagażnika sie nie świeci?

Kontrolka od bagażnika działa prawidłowo. Załącza się wtedy kiedy trzeba, podobnie jak oświetlenie bagażnika:) problem mam jedynie z kontrolką drzwi i oświetleniem wewnątrz. No i oczywiście z alarmem...
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pon Mar 22, 2010 21:56   

lukasz_kr_85 napisał/a:
Ehhh dziwna sprawa... Najbardziej zastanawia mnie dlaczego jak raz rozpiąłem wszystkie krańcówki to kontrolka się nie świeciła a jak za drugim razem znowu je rozpiąłem to się świeciła... Może rzeczywiście coś jest z tym modułem... Brakuje mi zupełnie pomysłów jak to naprawić i strasznie mnie to irytuje. Zastanawiam się jeszcze czy to nie jest wina jakiegoś bezpiecznika?


Bezpiecznik na pewno nie jest winny. Jeśli już to jest jeszcze możliwe, że przewód między MFU a drzwiami uległ gdzieś przetarciu i zwiera. Najlepszą metoda na sprawdzenie tego jest odpięcie go z kostki przy module i sprawdzenie czy jest ok czy nadal jest problem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Problem z alarmem...
phoenix123 Rover serii 600, Honda Accord 14 Sob Paź 03, 2009 21:37
darek_wp
Brak nowych postów [R620] Problem z alarmem
frycus1 Rover serii 600, Honda Accord 5 Wto Cze 12, 2007 10:48
piter34
Brak nowych postów [R620] Problem z alarmem
leo496 Rover serii 600, Honda Accord 10 Pon Sie 10, 2009 07:15
leo496
Brak nowych postów [R620] Problem z Alarmem
Golab33 Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Sty 26, 2009 13:16
Skiba
Brak nowych postów [R620] Problem z alarmem!!
kamil_620_si Rover serii 600, Honda Accord 3 Czw Maj 20, 2010 15:21
Perez



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink