Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z drzwiami
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z drzwiami
Autor Wiadomość
peroomen 



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 49
Skąd: bolesławiec



  Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 16:26   [R75] Problem z drzwiami
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: wszystkie

witam :cry:
prosze was bardzo o pomoc! otóz pisałem juz kiedys temat tutaj na forum w sprawie drzwi,pisaliscie mi ze zamek mógł zamarznac i dlatego sie nie otwiera....ale jednak dalej to samo. Od 2 miesiecy jezdze z przednimi drzwiami zatrzasnietymi ani od srodka ani od zewnatrz nie chca sie otworzyc,rygiel sie wysuwa normalnie przy otwieraniu.
Objezdziłem wszystkich u siebie w miescie i nikt sie nie chce podjac otworzenia drzwi,dlatego z desperacji i nerwow probowałem sam ale co z tego jak nie ma efektów,tapicerki nie da rady zdjac poniewaz tylko mozna ja odchylic na tyle zeby tylko reke wsunac,próbowałem takze drutem zlapac za zapadke na zamku i tez nie dałem rady.
Dlatego prosze was o pomoc co moge zrobic ,czy np.jakbym wyrwal tapicerke czy da to cos???najwyzej kupie nowa jak nie ma innego wyjscia :cry: albo czy ktos jest w moich okolicach kto robi takie rzeczy ja mieszkam miedzy zgorzelcem a legnica.prosze o odpowiedz i dziekuje.
_________________
peres
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 29, 2010 00:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 16:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 16:35   

U mnie sie zacinaly tylne prawe drzwi i tez nie moglem sobie poradzic.Jakos szarpiac na rozne sposoby klamka udalo sie zdjalem tapicerke i podkrecilem takie ciegno znaczy rozciagnalem je troche i bylo oki do pierwszego mycia,znowu sie zablokowaly.Ze trzy dni pojezdzilem jak bylo sucho i juz moglem otwierac ,Ale kiedy znowu umylem problem sie pojawil ponownie i tak w kolko.Kupilem w koncu WD spay nalalem gdzie tylko bylo mozna i od tej pory spokoj.Do dzis nie wiem co to bylo.Pisali gdzies na forum jak mozna zdjac tapicerke bez otwierania drzwi,musisz poszukac
 
 
Binio69 



Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 20:44   

Witam u mnie w 75 jest taki sam objaw tylnych drzwi jak jest mokro albo po myjni blokują się i tylko od środka mogę je otworzyć !! a jak wyschnie to wszystko wraca do normy więć to chyba jakaś wada fabryczna !! tylko że jeżdżę nim na taxie i mam z tego powodu małe problemy bo muszę klientom otwierać drzwi
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 20:52   

wypsikaj zamki WD ja to zrobilem i problem zniknal.Tylko nie zaluj
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 21:40   

grota10 napisał/a:
wypsikaj zamki WD ja to zrobilem i problem zniknal.Tylko nie zaluj



Zanim ktoś zaleje WD-40 radzę ściągnąć tapicerkę sprawdzić mechanizm, wyczyścić i nasmarować. WD-40 to penetrator o działaniach odrdzewiających, oczywiście nasmaruje ale na dłuższą metę więcej z niego marsu niż pożytku, tyczy się to też wkładek w zamkach, które łapią potem pięknie cały syf. Wiem bo sam się kiedyś tak załatwiłem
_________________
Pamparampam
 
 
 
jpawel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 76
Skąd: Dębica

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 21:43   

Cięgna zamków najlepiej wymienić. Miałem podobną sytuację w innym aucie. Na sucho i po interwencji z różnymi sprejami działało na chwile. Jak dostanie się wilgoć po myciu lub deszczu to szczątkowa rdza lubi "puchnąć" w pancerzykach stąd ciężko coś zdziałać. Zdejmij środki i wymień.
_________________
Rover 75 2.0 CDT, 2000 rok
 
 
 
peroomen 



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 49
Skąd: bolesławiec



Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 23:18   

ok ale jak zdjac tapecerke to pytanie za 100 punktów podkreslam ze z przednich drzwi
_________________
peres
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 10:51   

peroomen napisał/a:
ok ale jak zdjac tapecerke to pytanie za 100 punktów podkreslam ze z przednich drzwi



na stronie forum i w necie masz "RAVE" instrukcje serwisową Rovera 75. Masz tam cały opis ze zdjęciami po angielsku, same fotki pokazują wszystko tak dobrze że nic więcej nie trzeba.

ps: na forum w szukajce temat też znajdziesz z opisem
_________________
Pamparampam
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 11:16   

Cytat:
ok ale jak zdjac tapecerke to pytanie za 100 punktów podkreslam ze z przednich drzwi

Będziesz miał problem bo jedna śruba jest przy desce rozdzielczej i można ja odkręcić dopiero po otwarciu drzwi. Możesz jedynie odkręcić śrubę przy klamce wewnętrznej i starć się włożyć rękę. Trzeba popchnąć zapadkę na zamku bo prawdopodobnie cięgno wypadło. Podawałem kiedyś na forum zdjęcia o co dokładnie chodzi.

[ Dodano: Sro Kwi 21, 2010 11:16 ]
Nie to ale powinno pomóc. http://forum.roverki.eu/v...p=366999#366999 Trzeba dobrać się do tego elementu gdzie podczepione jest to cięgno z białym plastikiem.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
peroomen 



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 49
Skąd: bolesławiec



Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 16:20   

siemka..juz naprawiłem drzwi odchyliłem tapicerke..i udało mi sie podciagnac za ciegna i sie otworzyły drzwi...potem duza ilosc wd40 i smaru... podciagnełem ciegno lekko do gory i wszystko hula :)
_________________
peres
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z drzwiami
ligierator Rover serii 75, MG ZT 12 Pon Mar 01, 2010 14:23
saute
Brak nowych postów [R75] Problem z drzwiami
makaveli_26 Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Sty 20, 2010 17:53
kerbi
Brak nowych postów [R75] problem z drzwiami
delykatny Rover serii 75, MG ZT 10 Sro Paź 26, 2011 07:27
piterazim
Brak nowych postów [R75] Problem Z Drzwiami
Jerzy Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Mar 26, 2009 14:27
sogreg1
Brak nowych postów [R75] Problem z drzwiami
konkretny Rover serii 75, MG ZT 12 Nie Gru 30, 2012 10:58
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink