Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Domykanie szyb.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kasjopea
Wto Maj 25, 2010 17:50
[R75] Domykanie szyb.
Autor Wiadomość
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Wto Maj 25, 2010 13:36   

apples napisał/a:
PHJOWI napisał/a:
rds jest odzilną sprawą , bo dst to oprogramowanie diagnostyczne
To wiem. Miałem możliwość zobaczenia dokładnie jak to działa, jak się komunikuje z autem i co odpowiada za komunikację. :wink: RDS odpowiada tylko za komunikację T4 z "autem", a płyty DST, DRE, itp. za obsługę diagnostyczną "danego modelu"/ grupy rocznikowej. Tyle że jak w każdym oprogramowaniu są rożne wersje które często różnią się między sobą. Przy jednej wersji mimo że się połączy to będzie widział coś, a przy drugiej może widzieć coś więcej bo ma lepsza komunikację ze sterownikami. Gdzieś mam ulotkę ze zmianami i jak znajdę to tu wrzucę by nie być gołosłownym :wink: Jedno jest pewne że Rover nieźle namieszał z T4.


i tu się zgadzam , wszystko było fajnie aż do oprogramowania drx00014 gdzie wprowadzono kodowanie ZSC , po to aby t4 sam wykrywał wyposażenie i wtedy też zmieniono kodowanie,
znając odpowiednie GM, SA, można zmienić a także podnieść moc ze 116 do 135km , tylko w tej chwili ciężko coś wyciągnąć od omitec-a sprawcy całego zamieszania.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 25, 2010 13:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Maj 25, 2010 13:42   

PHJOWI napisał/a:
tylko w tej chwili ciężko coś wyciągnąć od omitec-a sprawcy całego zamieszania.
Dlaczego. Jak zapłacisz odpowiednia kasę to sprzedadzą.

Za jakiś czas będę może testować pewne oprogramowanie i zobaczymy co wyjdzie. :wink:
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Wto Maj 25, 2010 14:15   

apples napisał/a:
PHJOWI napisał/a:
tylko w tej chwili ciężko coś wyciągnąć od omitec-a sprawcy całego zamieszania.
Dlaczego. Jak zapłacisz odpowiednia kasę to sprzedadzą.

Za jakiś czas będę może testować pewne oprogramowanie i zobaczymy co wyjdzie. :wink:



nawet za kasę niechcą , albo jest tekst only xpart , albo że nie mają bazy danych z kodami ZCS
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Maj 25, 2010 14:20   

Apples, nie graj świętego, bo po Twojej stronie chyba większa wina w tym temacie, podobnie jak kris-tofera. I nie wmawiaj ludziom, że jest inaczej, bo każdy widzi jak na dłoni. Jeszcze jeden taki temat, w którym się tak zachowujecie i będą sankcje.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Maj 25, 2010 14:26   

thef napisał/a:
Apples, nie graj świętego
Trochę innym tonem. OK, bo nie mam 5lat aby ze mną rozmawiać jak z dzieckiem i mnie obrażać. I niczego i nikogo nie gram.
thef napisał/a:
chyba większa wina
Chyba czy nie? Jak tak to napisz gdzie tylko w kolejności.
thef napisał/a:
I nie wmawiaj ludziom, że jest inaczej, bo każdy widzi jak na dłoni.
Niczego nie wmawiam. Wiem to od innych którzy też czytają.

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 14:26 ]
PHJOWI napisał/a:
albo jest tekst only xpart ,
No tak. Monopol. :grin:
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Maj 25, 2010 14:33   

Nie dyskutuj ze mną, tylko w końcu zachowuj się na forum jak należy. Twoje kpiące odzywki i komentarze pojawiają się na forum dość często. A ostatnio z kris-toferem, to się bawicie razem kosztem innych. Nie proś mnie o cytowanie, bo nie mam zamiaru ciągnąc tej dyskusji. I nie pisz, że Cię obrażam, już nie przesadzaj.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Maj 25, 2010 14:38   

thef napisał/a:
Nie dyskutuj ze mną, tylko w końcu zachowuj się na forum jak należy.
Zasady forum znam i wiem do czego służy. Do dyskusji. :wink: W 99% zachowuję się adekwatnie do sytuacji. 1% to i może nieładnie, ale to już życie :grin:
thef napisał/a:
Twoje kpiące odzywki i komentarze pojawiają się na forum dość często.
Nie kpiące. Chyba częściej pojawiają się posty z informacjami i poradami. Myślę że procentowa równowaga jest zachowana. :wink:
thef napisał/a:
A ostatnio z kris-toferem,
Przypadek
thef napisał/a:
to się bawicie razem kosztem innych.
1 raz nam się zdarzyło.
thef napisał/a:
I nie pisz, że Cię obrażam, już nie przesadzaj.
Tak to odbieram i mam do tego prawo. Tak samo jak Ty odbierasz po swojemu moje posty do czego również masz prawo. :wink:
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 15:48   

thef napisał/a:
Apples, nie graj świętego, bo po Twojej stronie chyba większa wina w tym temacie, podobnie jak kris-tofera
temat się chyba rozwinął ode mnie i od Sknerko, czepiłem się wypowiedzi sknerko
sknerko napisał/a:
A z tymi czujnikami też coś jest ale nie mam czasu szukać szczegółó, jak się uszkodzą to szyba jedzie "na raty" w dół albo w górę. takie coś kojarzę.
co nie powinien pisać ekspert, coś mu się zdaje, tylko nie bardzo wie co. Albo jest się pewnym albo nie.

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 15:48 ]
thef napisał/a:
A ostatnio z kris-toferem, to się bawicie razem kosztem innych
nie było takich postów, może w tym jednym w którym dziś się odezwałeś ale tam chodziło o zwrócenie uwagi, czego nie uczynił moderator, a powinien...
 
 
 
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 15:49   

kris-tofer napisał/a:
co nie powinien pisać ekspert, coś mu się zdaje, tylko nie bardzo wie co. Albo jest się pewnym albo nie.


to że jest ekspertem, nie znaczy że jest alfą i omegą. nigdy nie pojechałeś do mechanika, i nie postawił Ci mylnej diagnozy?
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 15:49   

Myślę, że wystarczy tej zabawy. Autor tematu dowiedział się czego chciał.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Maj 25, 2010 16:18   

kris-tofer napisał/a:
nie było takich postów, może w tym jednym w którym dziś się odezwałeś ale tam chodziło o zwrócenie uwagi, czego nie uczynił moderator, a powinien...
Zwrócić uwagę, a chamsko wyśmiać, to jest różnica. Można było kulturalnie poprosić o zwrócenie uwagi na ortografię i stylistykę, a nie przyczepić się niegrzecznie, jak to miało miejsce. I nie chowaj się za brakiem reakcji moderatora, nie w tym przecież rzecz. Już nie powiem o przyczepieniu się do zdjęcia, bo zareagowaliście jakby ktoś wam przykleił naklejkę na wasze samochody. A kolega chciał mieć po prostu zdjęcie, jaki inni w avatarze, tylko nie potrafił sobie z tym poradzić. Cóż, nie każdy od razu wszystko wie.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 16:52   

Monika jako moderator zamknęła temat, w swoim odczuciu miała do tego prawo, OK. temat się rozwinął jak zwykle dla każdego z moderatorów poniżej poziomu, ale mniejsza z tym. Thef widząc mojego ostatniego posta w tym temacie postanowił, że odpisze pomimo tematu zamkniętego, tak, żebym nie miał możliwości odpisania. Nazywał mnie chamem, nie dając mi możliwości wypowiedzenia się co do jego słów. Po mojej prośbie temat został ponownie otwarty, więc mam możliwość obrony.
Otóż powiem Ci Thef, że nie masz prawa nikogo nazywać chamem i nikt się na to od tak nie zgodzi. Odpisując pomimo tematu zamkniętego pokazałeś, że albo się czegoś boisz, albo po prostu nie dorosłeś do swojej funkcji, którą wykorzystujesz tylko i wyłącznie do swoich potrzeb. Mógłbym śmiało odpisać, że to Ty jesteś chamem i prostakiem postępując w ten sposób, ale z nas dwóch ja zachowam poziom i nie będę już z Tobą dyskutował i zniżał się do Twojego poziomu…
To tyle, co miałem do powiedzenia w tej sprawie, wszystko inne zostało wyjaśnione, a założyciel tematu jest na pewno szczęśliwy odpowiedzi na swoje pytanie, które zostało w końcu wyjaśnione.
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 16:58   

kris-tofer, nie dorabiaj już teorii spiskowej do tego wszystkiego. Thef nie zauważył, że temat jest zamknięty, bo jest moderatorem w tym dziale i żadne info o tym mu nie wyskakuje.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 17:01   

poczułem się urażony, nie muszę wiedzieć o waszych powiadomieniach, czy ich braku.
kasjopea napisał/a:
w tym dziale i żadne info o tym mu nie wyskakuje.
trzeba to zmienić bo puki co jest samowolka. Thef za nazwanie mnie chamem nie da sobie warna, a inni dostają np. apples - i chodzi mi o przykaład tylko, żeby nie było, że go bronię, bo potrafi się sam doskonale obronić.
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 17:06   

W którym miejscu nazwał Cię chamem?

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 17:06 ]
Orta walnąłeś. Hahaha.

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 17:06 ]
Uważasz, że to co zrobiłam teraz publicznie nie było chamskie? :>
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 17:08   

thef napisał/a:
Zwrócić uwagę, a chamsko wyśmiać, to jest różnica

odpowiedź zwrócona do mnie

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 17:08 ]
poza tym jego odpowiedź nie dotyczy ani tego tematu, ani tej dyskusji
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Maj 25, 2010 17:10   

kris-tofer napisał/a:
Thef widząc mojego ostatniego posta w tym temacie postanowił, że odpisze pomimo tematu zamkniętego, tak, żebym nie miał możliwości odpisania.
Wyjaśniłem Ci już na PW, że nie zauważyłem, że temat został zamknięty więc nie powtarzaj, że zrobiłem to specjalnie. Moderator ma możliwość pisania w zamkniętym temacie i dlatego tak się stało.
kris-tofer napisał/a:
Nazywał mnie chamem, nie dając mi możliwości wypowiedzenia się co do jego słów. Po mojej prośbie temat został ponownie otwarty, więc mam możliwość obrony.
Otóż powiem Ci Thef, że nie masz prawa nikogo nazywać chamem i nikt się na to od tak nie zgodzi.
Nie nazwałem Cię chamem, napisałem:
thef napisał/a:
Zwrócić uwagę, a chamsko wyśmiać, to jest różnica.

czym tylko wskazałem, że takie zachowanie było chamskie, a to duża różnica. Zresztą dla zainteresowanych link - http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0 - niech każdy oceni.
kris-tofer napisał/a:
Odpisując pomimo tematu zamkniętego pokazałeś, że albo się czegoś boisz, albo po prostu nie dorosłeś do swojej funkcji, którą wykorzystujesz tylko i wyłącznie do swoich potrzeb.

Zadziwiająca jest Twoja linia obrony. Nawet po mojej odpowiedzi na PW, dlaczego się dopisałem do zamkniętego tematu.
kris-tofer napisał/a:
Mógłbym śmiało odpisać, że to Ty jesteś chamem i prostakiem postępując w ten sposób, ale z nas dwóch ja zachowam poziom i nie będę już z Tobą dyskutował i zniżał się do Twojego poziomu…
A jakiż to niski poziom ja reprezentuję? Ciągle ten jeden zarzut z zamkniętym tematem? I to nawet wtedy, gdy Ci go otwarłem?
kris-tofer napisał/a:
To tyle, co miałem do powiedzenia w tej sprawie, wszystko inne zostało wyjaśnione, a założyciel tematu jest na pewno szczęśliwy odpowiedzi na swoje pytanie, które zostało w końcu wyjaśnione.
I to w dużej mierze dzięki sknerko, którego próbowaliście zdyskredytować bez argumentów i czepiając się go. Że o przypuszczeniach na temat konkretnego mechanika nie wspomnę.
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 17:10   

kris-tofer to co Ty pisałeś również.
Bądźmy konsekwentni i stosujmy te same kryteria do innych i do siebie. I trochę więcej dystansu jednak :wink: .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 17:11   

gdzie ten błąd? jest różnica między szczerością, a chamstwem, co nie tyczy się Ciebie kasjopea, bo jeśli jest błąd którego nie mogę się doszukać to jest to zwrócenie uwagi
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 17:18   

Mylisz się, zwrócenie uwagi to napisanie komuś na przykład na pw, że gdzieś się walnął, a nie ośmieszanie kogoś publicznie.

kris-tofer napisał/a:
puki co
:wink:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Automatyczne domykanie szyb
mmal2 Rover serii 75, MG ZT 23 Pon Lis 18, 2013 14:28
MaReK
Brak nowych postów [R75] Automatyczne domykanie szyb po zamknięciu auta.
rafalg Rover serii 75, MG ZT 16 Nie Maj 04, 2008 11:00
mariuszek86
Brak nowych postów [75]Spryskiwacz szyb
drut4 Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Gru 27, 2017 15:04
drut4
Brak nowych postów [R75]Opuszczanie szyb
kehtron11 Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Lip 05, 2012 18:48
haszczyc
Brak nowych postów [MG ZT-T] Spryskiwacz szyb
Po wymianie zderzaka przestał działać.
REMO Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Sie 13, 2009 21:54
REMO



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink