Forum Klubu ROVERki.pl :: Organizacja pomocy dla powodzian
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Organizacja pomocy dla powodzian
Autor Wiadomość
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Cze 07, 2010 11:25   

apples, chyba nie bardzo da się to zrobić "globalnie", chyba że masz jakiś pomysł?
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 07, 2010 11:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 07, 2010 11:26   

apples napisał/a:
Osobiście nie, ale myślałem że przekazać bezpośrednio w jakiś sposób, a nie przez PCK.
bezpośrednio czyli osobiście :)
Myślę, że PCK lub inna organizacja nailepiej rozdysponuje zebrane środki, poza tym w moim zamyśle zebranie darów miało być bezinteresowne, od serca, bez zbytniego rozgłosu. Chociaż nie mam nic przeciwko, jeśli apples, masz jakiś dobry pomysł jak przekazać dary bezpośrednio od klubu to pisz :)
Tylko co zarząd klubu na to?
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Cze 07, 2010 11:33   

kris-tofer napisał/a:
Myślę, że PCK lub inna organizacja najlepiej rozdysponuje zebrane środki,
PCK tym się dosłownie chyba nie zajmuje. Z tego co pamiętam to jest firma prywatna która handluje tymi towarami, a jakiś procent przekazuje dla PCK. Było nawet głośno o tym w TV. Chyba już w takiej sytuacji przekazać dla CARITAS.
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 07, 2010 11:36   

instytucję można wybrać dowolną, jeśli nie pasuje PCK może być CARITAS
 
 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 07, 2010 16:47   

Ja dziś, tak jak pisałem wcześniej swoją pomoc wywiozłem do MOPS-u. Wiem że nie zostanie po drodze "oskubana" i dotrze tam gdzie powinna ponieważ pracuje tam mój znajomy.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
Ostatnio zmieniony przez MaReK Sro Cze 16, 2010 22:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 14:41   

OK super liczę na więcej takich osób, które wspomogą innych w trudnej sytuacji :)
 
 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 12, 2010 19:46   

Też myślałem o tym by "zaakcentować" że niesiona pomoc jest od grupy ludzi związanych z Rover-ki.pl. Jednak patrząc na pokrzywdzonych ludzi doszedłem do wniosku że to nie ma sensu ponieważ im jest potrzeban pomoc a nie wiadomość od kogo są dary.
Dziś zawieżliśmy kolejną partie pomocy.
Wymysliłem taki myk. Otórz mieszkam za miastem, sąsiedzwie wsi gdzie znajduje się sklepik. Pogadałem z włascicielami i pozwolili mi na zamieszczenie ogłoszenia. Reakca była super. Ludzie do nich znosili wszystko. Były ubrania, garki, pościel, koce i niewielka ilość pieniędzy. Do tego dołączyłem 200zł zebranych w pracy i kupiłem wode puszki troche chemii. Z tym wszystkim pojechaliśmy do trzech rodzin o których wiedziałem że nie mają nic. I tu spotkała mnie niespodzianka. Otórz na miejscu "podpiął" się pod nas gość, który bezczelnie głośno mówił wszem i wobec ze motorem napędowym jest partia, którą on popiera i za szczodrość prosi o oddanie głosów na kandydata "wielkie serce" Tak mnie wk.......ł że musiałem go pognać.
Zresztą ludzie mają co innego na głowie i pewnie żadne tak wybory nie są im w głowie.
Co przyniesie przyszły tydzień? Nie wiem. Napewno nie będę bierny.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sob Cze 12, 2010 20:43   

staf, super :ok2:
Ale to
staf napisał/a:
Otórz na miejscu "podpiął" się pod nas gość, który bezczelnie głośno mówił wszem i wobec ze motorem napędowym jest partia, którą on popiera i za szczodrość prosi o oddanie głosów na kandydata "wielkie serce"
po prostu chamówa :wnerw:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
violla 




Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 291
Skąd: Warszawa/Suwałki

MG TF

Wysłany: Nie Cze 13, 2010 08:07   

staf, super pomysł. Szacun :smile:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
IInvit 



Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 358
Skąd: Warszawa i okolice



Wysłany: Nie Cze 13, 2010 09:54   

violla napisał/a:
Może kogoś z forum dotkneła ta tragedia? Może dałoby się wyciągnąć z bazy osoby z zalanych województw? Na pewno zarejestrowanych osób jest masa, ale może jakoś potem po aktywności posortować? Potem spróbować złapać kontakt?

Kochani czy możemy chociaż spróbować znaleźć takie osoby z forum. Pomysł Violli uważam za rewelacyjny, ponieważ możemy pomóc osobom z naszego kręgu.
kris-tofer napisał/a:
violla, też nad tym myślałem, zobaczymy, co będzie się dało zrobić, może uda się złapać jakiś kontakt. Można przy ich pomocy spisać listę rzeczy najpotrzebniejszych.

Zbierzmy zatem rzeczy i spróbujmy w miarę możliwości szybko znaleźć takie osoby.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Cze 13, 2010 19:47   

Próbowałem, ale niestety klubowiczów nie znalazłem z tamtych rejonów, a sympatycy nie mają w zwyczaju podawać danych z informacją o mieście.

A może ktoś ma dokładną listę miejscowości, które zostały podtopione lub całkowicie zalane.
Wiem, że część Sandomierza, Osiedle Kozanów we Wrocławiu, Gminę Wilków w lubelskim.
Dwie ostatnie troszkę ciężko przefiltrować przez bazę...
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 00:40   

staf, super organizacja, podoba mi się:)
Na podobny pomysł wpadł kolega Ruslan, on an swoim osiedlu też organizuje taką zbiórkę i za tydzień przywiezie na spot to, co uda mu się zebarć.

Po dzisiejszych konsultacjach z violla, doszliśmy do wniosku, że zebrane dary przekażemy osobiście poszkodowanym, nie przez żadne organizacje, więc to co zebraliśmy dziś na spocie trzymam u siebie do momentu przekazania potrzebującym
MaReK napisał/a:
A może ktoś ma dokładną listę miejscowości, które zostały podtopione lub całkowicie zalane
myślę, że w necie są dokładne informacje, jutro poszukam. Ewentualnie z zebranymi darami można będzie pofatygować się w górę Wisły do powodzian i rozdać każdemu kto potrzebuje.
 
 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 18:51   

violla, Dostałaś PW?
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
violla 




Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 291
Skąd: Warszawa/Suwałki

MG TF

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 22:26   

staf, dostałam. Dziękuję za cenne informacje.

Otrzymałam od stafa namiary na rodzinę, która potrzebuje pomocy.
Rozmawiałam przed chwilą z panią Anią i dowiedziałam się czego potrzebują najbardziej:
- kołdry, poduszki, koce
- bluzy, spodnie, dresy (dla dzieci w wieku 13, 15, 17, 18, 20 i 22 lat ; zapomniałam tylko zapytać o płeć dzieci, ale dowiem się...)
- proszek do prania
- konserwy itp

Czy mamy coś z tych rzeczy? Nie wiem co zebraliście na spocie, bo dojechałam późno...

Mam pytanie do tych, którzy zaoferowali pomoc, a nie zdarzyli jeszcze przywieźć darów. Może byśmy zebrali pieniądze, za które kupimy część rzeczy z tej listy ? Marecki i ja jeszcze nic nie kupiliśmy, więc jak są chętni to możemy coś kupić wspólnie.

A może są jeszcze inni chętni do pomocy ? Nie muszą być to ludzie tylko z grupy warszawskiej. Możemy zorganizować zbiórkę pieniędzy tak jak na wieniec pogrzebowy dla Huberta. W sumie to może być nam ciężko zebrać ubrania dla tylu dzieci :sad:

Mamy już pierwszą chętną do transportu darów - Invit. Kolejni violla i MaReK. Czy są jeszcze inni chętni ? Transport w okolice Świniar. Mam nadzieję, że uzbieramy tyle reczy, że będzie potrzebnych pare samochodów :smile:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 22:32   

violla, Ja to co zebrałem w niedzielę zatrzymam. Poczekam na was i dołącze się do grupy. Na tą chwile wiem że są tam trzy kołdry małe poduszki poszewki i ubrania. Będę miał też trochę mydła. Co jeszcze? Nie wiem. Ciułam :wink:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
IInvit 



Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 358
Skąd: Warszawa i okolice



Wysłany: Pon Cze 14, 2010 22:33   

violla napisał/a:
Marecki i ja jeszcze nic nie kupiliśmy, więc jak są chętni to możemy coś kupić wspólnie.

z przyczyn zdrowotnych nie udało mi się dotrzeć na spota w niedziele, więc również nic nie przygotowałam. Dudekmiś utknął w pracy i też się nie pojawił, więc myślę że się złożymy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 22:37   

violla, może udostępnicie jakiś nr konta? Chętnie bym się dorzuciła, bo z rzeczową pomocą raczej u nas kiepsko.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
violla 




Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 291
Skąd: Warszawa/Suwałki

MG TF

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 22:49   

Mogę udostępnić swój numer konta. Proszę tylko dopisać w tytule nicka lub jak ktoś chce pozostać anonimowy to np. niech wpisze powódź.

Numer konta 11 1140 2004 0000 3302 3853 4076
Jeżeli potrzebne będą dane do konta, moj adres, to uzupełnię.... Ja tam często stawiam w tych polach "x" :razz: .
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 23:47   

Na warszawskim spocie zebraliśmy pościel, oraz ubrania. Zatrzymałem to u siebie w mieszkaniu i czekam na zbiorowy wywóz :)
violla napisał/a:
Mamy już pierwszą chętną do transportu darów - Invit. Kolejni violla i MaReK
wstępnie też się piszę na wyjazd, ale to zależne będzie od terminu, bo pracodawca raczej mnie nie puści jak będę miał zmianę w pracy...
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Cze 15, 2010 09:00   

Ja proponuję przy okazji spotkania w Zatorze przyjezdni poprzywozili dary dla Powodzian .... walkie może ktoś z Izdebnika lub okolic (gmina Lanckorona - Twoi Rodzice pewnie są zorientowani w sytuacji) potrzebuje pomocy? Można by było od razu w niedzielę zawieźć wszystko na miejsce, bo to przecież rzut moherem od Zatora.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Potrzebuję pomocy z R75
Gość Offtopic 1 Sro Cze 12, 2013 15:43
kasjopea
Brak nowych postów Warsztat trójmiasto pomocy !!!
WitekWawa Offtopic 1 Sro Sie 16, 2017 09:22
MaReK
Brak nowych postów [R75 i MG ZT] Kv6 i ponad 100 koników do pomocy :)
zedziczek Offtopic 1 Wto Sty 07, 2014 20:24
sTERYD
Brak nowych postów Zgubiony laptop, pomocy...
Markzo Offtopic 16 Sro Lip 04, 2012 11:38
Alexi
Brak nowych postów farba na siedzeniu...pomocy!!
Gość Offtopic 4 Sob Cze 05, 2010 01:19
monia0023



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink