Forum Klubu ROVERki.pl :: Niedrogi motor sportowy, najlepiej 400 ;)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Niedrogi motor sportowy, najlepiej 400 ;)
Autor Wiadomość
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Sie 20, 2010 23:25   

Krzysi3k napisał/a:
To common rail, więc i tak nie zalejesz :mrgreen:


Co ciekawe, można go tankować zarówno zwykłym olejem napędowym jak i biodieslem, nawet olej roślinny nie powinien mu zaszkodzić

Jeszcze lepiej będzie można w biedronce tankować :lol: Dobra EOT :mrgreen:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 20, 2010 23:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Sie 21, 2010 07:44   

Krzysi3k napisał/a:
To common rail, więc i tak nie zalejesz :mrgreen:
Tomi, czyli mam celować w 600cm3?
Przed przymiarką myślałem o Bandit'cie 600, jednak dopiero przymiarka uświadomiła mi, że jest za mały. Dlatego musisz odwiedzić kilka komisów i się poprzymierzać.
 
 
Zukowaty 




Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sob Sie 21, 2010 13:12   

Krzysi3k napisał/a:
193 cm wzrostu i 89 kg wagi :)

Kawa ZR7, Bandit S 600 lub golas , Yamaha TDM (ale to zamiata :shock: ) Fajną opcją jest jeszcze GSX-F 600 lub jeszcze fajniejszą 750 :) . Sam o nim myślę wieczorami :mrgreen:

[ Dodano: Sob Sie 21, 2010 13:12 ]
Krzysi3k napisał/a:
Tomi, czyli mam celować w 600cm3?

600 i w górę ale nie w plastiku bo się chłopie zabijesz. 16tys obrotów na pierwszy motocykl potrafi bardzo szybko nauczyć pokory.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sob Sie 21, 2010 14:27   

Czyli szosowo-turystyczne? ;) Mi się nie podoba, że w nich wszystkich lampa z przodu jest taka stara "okrągła". Oczywiście w przedziale cenowym w który celuje ;)
Ja przymierzałem się do Kawasaki 600 cm3 kolegi :) Dokładnie chyba ZX6R Ninja, ale nie jestem pewien. Bardzo dobrze mi się siedziało na nim :) Ja jestem wysoki, ale szczupły :)
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
Zukowaty 




Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sob Sie 21, 2010 15:26   

Ja dobrze pamiętam że to ma być pierwsze moto? Z resztą zrobisz jak chcesz ale rozsądek i instynkt samozachowawczy powinny podpowiadać żeby trzymać się z dala od wszystkiego co ma kilka literek w tym R i jest zielone ;) . ZX to sprzęt dla prawdę wymagający i nie ważne co mówi kumpel. Jeśli już sporo jeździ to dla niego może być to bułka z masłem a nowicjuszowi wyjedzie spod tyłka przy pierwszym starcie. Jeśli nie turystyka z okrągłą lampą to może ta Suzi gsxf 600 to Ci podpowiadałem lub Bandit S (zabudowany). Bardzo bobry silnik (olejak), co prawda trochę odstrasza dźwiękiem na wolnych ale rekompensuje to trwałością. Przy Twoich gabarytach takie Jajo lub Bandyta powinny być dobre. Tomi może być trochę...za szeroki na Bandziora :mrgreen: ale Ty wejdziesz.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sob Sie 21, 2010 15:43   

To ten Bandit S nawet fajnie wygląda w rocznikach, które chce. Nie chce na pierwsze moto wydawać majątku rzecz jasna. 5~ tysięcy.
http://otomoto.pl/suzuki-...s-M1969022.html
A czy taki Kawasaki ZXR 400 jest aż taki mały? Nie ma to aż 100 KM, a jednak wygląda i potrafi przyspieszyć ;) Oczywiście najważniejsze to mieć zdrowy rozsądek i przestawić się z przyzwyczajeń z samochodu przenionapędowego ;)
PS. A kolega mi wcale nie polecał Kawasaki ZXR 600, mówił, że bestia spora. ;)
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
Zukowaty 




Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sob Sie 21, 2010 22:30   

Krzysi3k napisał/a:
ZXR 400
Jest bardzo popularny na pierwszy motocykl sportowy dla kobiet ;) Nie jest to bynajmniej "kawał maszyny".
Spytam jeszcze do czego potrzebujesz moto bo 400 nie jest złym wyborem-bardzo sprawdzona maszyna starej konstrukcji ale...nadaję się głównie do szybkiego śmigania a nie jazdy na co dzień po mieście.

[ Dodano: Sob Sie 21, 2010 22:29 ]
Z tych 2 sprzętów (Bandyta i Kawa) wybrałby chyba jednak Suzi. Zastrzęsienie łatwo dostępnych części (również używanych) i dużo większa żywotność silnika przez mniejsze obciążenie go (łatwiej będzie znaleźć niezmęczony egzemplarz). Z resztą silnik Bandyty to już legenda, taka Corolla wśród samochodów.

[ Dodano: Sob Sie 21, 2010 22:30 ]
Poczytaj sobie trochę www.scigacz.pl to może lepiej się zorientujesz co tak naprawdę chcesz.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sob Sie 21, 2010 23:15   

Krzysi3k, wiesz ja mam ziomka od wojarzy motocyklowych, ma on xywkę "Down" i wcale się za nią nie obraża, a wzięła się ona z tego, że posiadał Yamachę R1 i każdy go pytał "ej downie nikt Ci nie mówił, że na 1 motor nie kupuje się R1??" Już jej nie ma, potym jak mu wyskoczyła w zaparkowane wozy bo nie opanował musiał ją sprzedać.

Zukowaty, ma racje, nie ryzykuj takich mocnych bike'ów na pierwszy motor.
 
 
dukat11 




Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 21, 2010 23:46   

Moim zdaniem najlepiej kupić coś małego nawet typu 250cc pojeździć sezon i potem zmienić na większe. Po pierwsze nawet tak mały motorek daje frajdę a nie zwieje z pod tyłka. Nie sztuka jest jeździć po prostej ale sprawne manewrowanie ciężkim i mocnym motorem przy większej prędkości to trochę co innego niż skuter. Ja zaczynałem przygodę od MZ TS 250/1 i to była dobra zabawka do nauki 15 lat temu. Oczywiście teraz jest duży wybór i łatwo kupić coś dużego bo mała pojemność to obciach ale lepiej najpierw poznać jak to jest na czymś lekkim a potem zwiększać moc i masę.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Zukowaty 




Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Sie 22, 2010 01:18   

dukat11 napisał/a:
Moim zdaniem najlepiej kupić coś małego nawet typu 250cc pojeździć sezon

Chyba troszkę za małe. Umęczy się chłopak. Na pierwszego zapier$%^$& świat wybrał Kawe ER5, Suzi GS500 albo Hondę CB500 i nie bez powodu. Najlepsze motocykle do nauki jazdy ale fakt fakt że nawet te żwawe 50konne pięćsetki nudzą się po 2-3 sezonach.
Swoją drogą ja zaczynałem od chromu EN 500 A1 i nadal go mam. W międzyczasie jeździłem innymi sprzętami ale Kawka jest cały czas w posiadaniu bo daje straszną frajdę z jazdy. Nie tylko moc się liczy ale i przyjemność z jazdy której na zwijaczach asfaltu typu Kawa 10 lub inne R coś tam ciężko doświadczyć.

ZX400 nie jest złym wyborem ale to typowy ścig wykluczający jazdę do sklepu lub do teściów na obiad.

[ Dodano: Nie Sie 22, 2010 01:18 ]
Krzysi3k, Macie całkiem fajne trasy na mazurach, dużo przelotów przez lasy, prawie same winkle. Szukałbym czegoś co nie tyle musi lecieć 200 ale lekko i głęboko składać się w zakrętach. Jakiś naked z pojemnością 600-...max 900. W nakedzie masz krótsze przełożenia co skutkuje wrażeniami właśnie ta takich mazurskich przelotach.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Nie Sie 22, 2010 02:41   

Zukowaty, ale ja nie mieszkam na mazurach :P
Mi nie chodzi o to, żeby mieć potwora, tylko żeby można było trochę odpocząć od samochodu w cieplejsze dni :)
Dużo dla mnie znaczy wygląd, tak samo jak samochodu.
Już sam nie wiem... może kupię Suzuki Bandita S, bo całkiem niezły jest. Fajne są też Suzuki GSF 600 :)
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sie 22, 2010 11:48   

Zukowaty napisał/a:
Krzysi3k napisał/a:
193 cm wzrostu i 89 kg wagi :)

Yamaha TDM (ale to zamiata :shock: ) .


Jest dla mnie ideałem, jednak zbyt dużo się naczytałem o zacierających się silnikach. W tym "micie" musi być coś na rzeczy, bo na Allegro jest sporo TDM'ek z "uszkodzonym" silnikiem.

[ Dodano: Nie Sie 22, 2010 11:34 ]
Zukowaty napisał/a:
Tomi może być trochę...za szeroki na Bandziora :mrgreen: ale Ty wejdziesz.

http://forum.roverki.eu/download.php?id=17373

[ Dodano: Nie Sie 22, 2010 11:39 ]
Krzysi3k napisał/a:
Zukowaty, ale ja nie mieszkam na mazurach :P
Mi nie chodzi o to, żeby mieć potwora, tylko żeby można było trochę odpocząć od samochodu w cieplejsze dni :)
Dużo dla mnie znaczy wygląd, tak samo jak samochodu.
Już sam nie wiem... może kupię Suzuki Bandita S, bo całkiem niezły jest. Fajne są też Suzuki GSF 600 :)


Chcesz odpocząć na ścigaczu? Z piętami pod tyłkiem, leżący na baku z zadartą głową?

To jest narazie moje marzenie... ale on potwornie drogi :( (V-Strom mi nie leży, a z racji tego co się naczytałem TDM-kę odpuściłem). Przymierzałem się jeszcze do Africi Twin... ale jakoś nie leżą mi te rurki pod plastikami... no i musiałbym ją przemalować na czarno :)

http://www.youtube.com/watch?v=rla9KU0m808
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Nie Sie 22, 2010 12:36   

No właśnie może szosowo-turystycznego kupię :)
Teraz to o co pytałem w temacie...
Jak ze ściągnięciem z UK? Dużo formalności? Znacie kogoś zaufanego, kto ściąga motory?
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sie 22, 2010 12:44   

Krzysi3k napisał/a:
No właśnie może szosowo-turystycznego kupię :)
Teraz to o co pytałem w temacie...
Jak ze ściągnięciem z UK? Dużo formalności? Znacie kogoś zaufanego, kto ściąga motory?


Sprawne motocykle w Anglii z prawem do rejestracji już nie są takimi okazjami jak samochody. Ponadto ZTCW, występuje często problem z korozją. Sam się zastanawiałem i szukałem. Narazie odpuściłem temat i czekam na jakąś okazję, bo i tak nie stać mnie na to co bym chciał :)

Co jakiś czas zaglądam, więc wyślij mi na PW co Cię interesuje, jeśli pojawi się coś ciekawego, dam Ci znać. Ja szukam dla siebie czegoś po lekkim szlifie, gdyż taniej, a ja też mogę go poszlifować... i nie będzie bardzo szkoda :)
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Nie Sie 22, 2010 12:53   

Powiem Ci Tomi ze taki motor do Ciebie pasuje nie wyobraża sobie Ciebie na typowej suszarce...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sie 22, 2010 13:02   

Tak myślisz? Ja przymierzam się do wszystkiego :)

Ale prawda jest taka, że to jedyny motocykl, na którym nie czułem się za duży :)
 
 
Zukowaty 




Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Sie 22, 2010 13:17   

Krzysi3k napisał/a:
Zukowaty, ale ja nie mieszkam na mazurach :P

Ale z Białegostoku masz żabi skok, o to mi chodzi. Takie weekendowe wypady.

Cytat:
Chcesz odpocząć na ścigaczu? Z piętami pod tyłkiem, leżący na baku z zadartą głową?

Tomi ale ani Bandzior ani Jajo nie są ścigaczami. Jajo może go przypominać ale to od początku do końca motocykl szosowo turystyczny. Pozycja nie jest leżąca i nie męczy nadgarstków przy wolnej jeździe. Trochę słabo składa się na winklach ale to raczej zdanie torowców nić codziennych użytkowników. Nie tyczy się to oczywiście 400tki na której ma się pozycję embrionalną.

Tomi napisał/a:
Przymierzałem się jeszcze do Africi Twin.

A to było moje marzenie przed długi czas

Tomi napisał/a:
Ponadto ZTCW, występuje często problem z korozją. Sam się zastanawiałem i szukałem


To prawda, Jak zdejmiesz owiewki to pod spodem przeważnie jest sporo rudej. To samo tyczy się ściąganie z Danii.

[ Dodano: Nie Sie 22, 2010 13:17 ]
Tomi napisał/a:
Tak myślisz? Ja przymierzam się do wszystkiego :)

Ale co by nie mówić to najlepiej wyglądasz na dużym choperze. :)
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sie 22, 2010 13:20   

Zukowaty napisał/a:
Tomi napisał/a:

Chcesz odpocząć na ścigaczu? Z piętami pod tyłkiem, leżący na baku z zadartą głową?

Tomi ale ani Bandzior ani Jajo nie są ścigaczami.


Wiem ale na początku wątku była mowa chyba o ścigaczach

[ Dodano: Nie Sie 22, 2010 13:20 ]
Zukowaty napisał/a:

Tomi napisał/a:
Tak myślisz? Ja przymierzam się do wszystkiego :)

Ale co by nie mówić to najlepiej wyglądasz na dużym choperze. :)


Nie obrażaj cruisera (!!) Ja na choppera nigdy nie wsiądę.
 
 
Zukowaty 




Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Sie 22, 2010 13:25   

Tomi napisał/a:
Nie obrażaj cruisera (!!) Ja na choppera nigdy nie wsiądę.

Na chopera Cię Tomi na chopera!!!

Tomi napisał/a:

Wiem ale na początku wątku była mowa chyba o ścigaczach

Tak i dlatego dodałem na końcu wypowiedzi o 400tce. Nie byłem pewny czy mówisz o Suzi i Yamaszce czy o Kawie.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Nie Sie 22, 2010 13:25   

Tomi, dzięki wielkie za ofertę pomocy ;)
Ale póki co teraz nie ma sensu kupować motoru, najlepiej będzie na wiosnę :)
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Tygodnik Motor nr 29
pimo28 Offtopic 33 Wto Sie 10, 2010 21:35
Marcinus
Brak nowych postów Tygodnik MOTOR
Alexi Offtopic 11 Nie Lut 05, 2012 22:10
Alexi
Brak nowych postów Rover 75 motor nr.43-44/2011
leszczu Offtopic 6 Czw Lis 03, 2011 21:36
Alexi
Brak nowych postów Internet - gdzie najlepiej wybrać ?
Dydo Offtopic 19 Sro Wrz 22, 2010 20:16
Krzysi3k
Brak nowych postów Sportowy wydech według Mirka Hondziarza
tomii620si Offtopic 2 Nie Sie 02, 2015 22:16
tomii620si



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink