Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Klima leje się w kabinie (+foto)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Pią Lis 19, 2010 09:51
[R400] Klima leje się w kabinie (+foto)
Autor Wiadomość
JeRRy3D 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 258
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Pon Sie 16, 2010 09:43   [R400] Klima leje się w kabinie (+foto)

Witam,

Kupując mojego Rovcia 2 lata temu zaobserwowałam dziwnie załamaną (jakby fizycznie złamaną) półkę wyciszającą pod schowkiem (pasażer z przodu). Irytowało mnie to, bo było to widoczne przy wsiadaniu pasażera. Stwierdziłem że półka niczemu nie służy i w końcu ją zdemontowałem całkowicie.

Zaobserwowałem jednak, że coś dziwnego dzieje się z klimą. Mianowicie czasami zaczyna się z niej lać właśnie w miejscu tej półki / nagrzewnicy. Kiedyś córka powiedziała mi - tato coś mi kapnęło na nogę - zbagatelizowałem. Ostatnio jednak po włączeniu klimy lało się tam do tego stopnia, że należało położyć reklamówkę na wodę, aby możliwa była dalsza jazda. Po wyłączeniu klimy lało się jeszcze z pół godziny.

Najgorsze jest to, że nie ma na to reguły. Czasami - jak ostatnio - lalo się tak, że nie idzie komfortowo jechać (plus stres dla mnie i uciekające oko w tę stronę) a czasami kompletnie nic się nie dzieje. Trudno więc jechać do punku napraw, żeby nie wyjść na wariata.

Ktoś coś takiego ma / miał / wie co to może być?
Nie wydaje mi się, żeby to było normalne a półka nie była raczej po to żeby łapać wodę ;) tylko wygłuszać wiatraki nagrzewnicy (ale jej załamanie sugeruje, że mogła się tam kiedyś lać woda a teraz to widzę).
_________________
JeRRy
Ostatnio zmieniony przez JeRRy3D Pon Sie 16, 2010 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 16, 2010 09:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mcjg 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 292
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Sie 16, 2010 10:15   

Półka jest załamana w większości 400-setek. A cieknąca woda to niedrożny wężyk odprowadzający wilgoć z parownika i zamiast lać się za koło to leje się do środka.
 
 
JeRRy3D 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 258
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Pon Sie 16, 2010 10:41   

No! Troszkę mnie uspokoiłeś, bo wychodzi na to, że to błahostka. Dzięki.
Widać ten wężyk "gołym okiem" i da się go obadać "pod domem", czy jest gdzieś skitrany? :)
_________________
JeRRy
 
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Pon Sie 16, 2010 11:08   

jest skitrany dość nieźle, ale jak się wie gdzie go szukać to dasz rade ( o ile w 400 jest tak samo jak 25:)) Mianowicie między silnikiem a schowkiem pasażera dość głęboko, tak pi razy oko, bo nie pamiętam dokładniej gdzie. U mnie był zgięty na tyle że nie przechodziła woda i miałem objawy jak twoje :ok:
_________________
R25 sprzedany :( | Mazda 3
 
 
 
JeRRy3D 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 258
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Pon Sie 16, 2010 11:18   

Dzięki - będę szukał.

Czy ktoś widział podobny wątek na forum? Kopię, ale nie mogę się doszukać. Może ktoś gdzieś pokazywał foto. Trudno będzie mi dojść. Znam "usterkę" ale nie wiem czego szukać (jak wygląda ten parownik, przewód, itd.).
_________________
JeRRy
 
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Pon Sie 16, 2010 11:24   

http://forum.roverki.eu/v...p=239340#239340 ;)

[ Dodano: Pon Sie 16, 2010 11:24 ]
powinno wystarczyć
_________________
R25 sprzedany :( | Mazda 3
 
 
 
JeRRy3D 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 258
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Pon Sie 16, 2010 22:31   

Czy ktoś podpowie gdzie szukać tego przewodu od parownika klimy?
Rozebrałem schowek pasażera i widzę gdzie mokro. Ściągam klapkę/osłonę filtra a tu luuu...
Pomijam totalny syf wewnątrz (mokro + liście + mokry filtr).
Nagrzewnica, filtr i są jakieś przewody od klimy wewnątrz tej komory. Ale grube, metalowe, takie jak w komorze silnika. Posprzątałem. Zostawiłem bez filtra. Włączam klimę. Nic. Sucho. 5, min, 10 min... Nic. Auto pochodziło i dopiero jak zagrzał się silnik do odp. temperatury nagle zaczyna się pocić ten przewód (foto). Przypomniałem sobie, że moja klima zaczęła lać, gdy była włączona a pokrętło nawiewu ustawione na "ciepłe". Pokrętło więc na ciepłe i nagle powódź. Wszystko wewnątrz zaczyna się pocić i leje się woda. Nie widzę jakiegoś konkretnego miejsca wycieku. Nic nie wygląda na pęknięte, ale pojawia się woda i cieknie. O co tu chodzi ?!?


Po zdjęciu schowka...




Syf po wyjęciu filtra...




Przewody klimy (?) wewnątrz...




Widok z z komory silnika...

Teraz pytania - co to w ogóle jest? Jakiś zawór, reduktor klimy? Czemu to służy?
Drugie pytanie - co to za dyndające przewody z czerwonymi końcówkami?
_________________
JeRRy
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Wto Sie 17, 2010 06:07   

Skoro masz już to rozebrane, warto przeczyścić sam wentylator nawiewu. Nawet nie wiesz, ile tam będzie syfu, mokrych liści itp. Ja niedawno u siebie (podczas wymiany filtra kabinowego) to zrobiłem i praktycznie zniknął mi problem parowania szyb.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
JeRRy3D 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 258
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Wto Sie 17, 2010 07:09   

Już poskładałem bo zastał mnie wieczór. Pewnie zrobię to przy następnym grzebaniu. Bardziej jednak interesuje mnie rozwiązanie problemu lejącej się klimy. Zajrzałem, ale dalej nie wiem gdzie jest ten parownik, jego "odwadniacz", itd.
_________________
JeRRy
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10897
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Sie 17, 2010 09:11   

parownik masz zaraz obok filtra kabinowego (to metalowe coś przypominające wyglądem chłodnicę, które widać po lewej stronie zaglądając do otworu na filtr).
Wężyka odprowadzającego wodę szukaj pod maską za silnikiem, pod zbiorniczkiem wyrównawczym wychodzi ze ściany grodziowej w dół nad sanki zawieszenia
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
JeRRy3D 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 258
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Wto Sie 17, 2010 11:11   

sTERYD - ogromne dzięki.
Pokopię po pracy.

[ Dodano: Wto Sie 17, 2010 11:11 ]
sTERYD napisał/a:
parownik masz zaraz obok filtra kabinowego (to metalowe coś przypominające wyglądem chłodnicę, które widać po lewej stronie zaglądając do otworu na filtr).


Ale numer. Myślałem, że to chłodniczka nagrzewnicy i dumałem jaki sens ma wstawianie filtra między chłodniczkę (po lewej) a przewody klimy (po prawej). A to po prostu układ klimy.
_________________
JeRRy
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Sie 17, 2010 12:01   

na dole tej chłodniczki klimy od strony ściany grodziowej bedziesz miał odpływ skroplin ... tam szukaj weżyka :ok: powinien być widoczny od spodu .... a no i wyczysć ten wentylator i kup filtr kabinowy i załóż w to miejsce gdzie miałeś tak dużo liści itp :ok: :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
JeRRy3D 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 258
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Wto Sie 17, 2010 13:55   

Rozumiem, że aby to zrobić i tam się dostać wszędzie muszę kolejno porozpinać te plastikowe obudowy wszystkich klamotów, chłodniczek, itd.
_________________
JeRRy
 
 
 
aldona 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Gru 2009
Posty: 130
Skąd: Ostrów n/Sanem



Wysłany: Wto Sie 17, 2010 14:09   

Wydaje mi się, że odprowadzenie jest (jak wyżej koledzy pisali) w miejscu zaznaczonym na Twoim zdjęciu (pozwoliłam sobie dorysować na żółto). Gdy włożysz rękę głębiej to wyczujesz takie półokrągłe odprowadzenie do którego dołączony jest gumowy wężyk (średnica około 10 - 14 mm). U mnie ten wężyk idzie do komory silnika tak troszeczkę "pod górkę" ale wszystko działa ok.


Ponadto możesz odkręcić wentylator (jest na 3 śrubach), ale spróbuj zdjąć ten gumowy kapturek od osi wentylatora u mnie wyszedł bez problemu i jeżeli będzie woda w wentylatorze to może tamtędy pokapać - uważaj, podstaw coś.
Ostatnio zmieniony przez aldona Wto Sie 17, 2010 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JeRRy3D 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 258
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Wto Sie 17, 2010 14:20   

No! Dzięki wielkie! Teraz to już ślepy znajdzie. :)

A te czerwone dyndacze?
Co to takiego?
_________________
JeRRy
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Sie 17, 2010 14:25   

masz srs pasażera? bo to wygląda jak wtyczka od poduszki
 
 
aldona 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Gru 2009
Posty: 130
Skąd: Ostrów n/Sanem



Wysłany: Wto Sie 17, 2010 14:26   

Te czerwone to nie wiem - ale u mnie były dwa czarne łączone wtyczką9złaczką) na wysokości wejścia filtra - więc nie dało się wyjąć filtra bez rozpięcia ich. Może u Ciebie z drugiej strony dyndają jeszcze dwa - szukaj może za konsolą środkową, za popielniczką / może ktoś zapomniał je spiąć
 
 
JeRRy3D 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 258
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Wto Sie 17, 2010 14:36   

Tak mam srs'a pasażera. Ktoś zapomniał, albo nie podpiął celowo (jakiś dzwon?) i objechał instalacje na krótko bez poduszek. Musi być jakiś "wałek" z tym ! Jak to sprawdzić? Podepnę i wywali mi poduchy !! ! :)
_________________
JeRRy
 
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Sie 17, 2010 15:43   

Jak masz już zdjęty schowek to wsadź głowę w miejsce nóg pasażera i spójrz w górę a powinieneś zobaczyć poduszkę pasażera. Jeśli będzie pusta przestrzeń to znaczy, że...
Poza tym wtyczki od poduszek to są żółte a nie czerwone. Ja poduchy pasażera nie ma i tych wtyczek też.
_________________
Był --> Rover 400 1.6 LPG 1999
Jest --> Audi A4 Avant 1.8T LPG 1999
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Sie 17, 2010 15:51   

aiwer napisał/a:
Poza tym wtyczki od poduszek to są żółte a nie czerwone.

tak żółte ale widzisz że to wygląda jak od srs
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400/98'/2.0l] Klima - leje się - czy to normalne?
JeRRy3D Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Sro Lip 14, 2010 09:31
JeRRy3D
Brak nowych postów [R400] Wykręciła się jakaś szpilka - foto
Kysior Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Sty 22, 2008 13:19
Kysior
Brak nowych postów [R400] Pomóżcie zidentyfikować osuszacz-foto
Kysior Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 30 Czw Maj 15, 2008 20:49
Paul
Brak nowych postów [R400] Brak ogrzewania w kabinie
AkUu Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Czw Paź 23, 2008 19:34
Gość
Brak nowych postów [R400] Luzna wtyczka w kabinie
kasta18 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Nie Kwi 22, 2018 20:28
kasta18



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink