Forum Klubu ROVERki.pl :: Internet - gdzie najlepiej wybrać ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Internet - gdzie najlepiej wybrać ?
Autor Wiadomość
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 13:55   Internet - gdzie najlepiej wybrać ?

Tak się z kumplem podpaliliśmy, bo zamówiliśmy 6 MB w Multimo na dwóch, antenki na dachu już są, routery się grzeją etc. i co ? Odpowiedź od Multimo, że umowa o podłączenie neta została odrzucona przez TP ze względu na brak miejsc czy coś w ten deseń.

Więc rozczarowani tym faktem postanowiliśmy zajrzeć na stronę Netii. Wyczailiśmy 6 MB za 59,90, rzekomo bez żadnych dodatkowych opłat (poza aktywacją 29 zł), czyli co miesiąc po 59,90 i rzekomo bez limitów.

I tutaj rodzi się pytanie - nie gdzie najlepiej wybrać neta, a czy ktoś z Was ma neta w Netii ? Jak to chodzi ? Konsultantka zaznaczyła, że nie powinno być przeciwskazań ze strony TP.

P.S. Temat może niech jest ogólny i służy także innym, jeśli ktoś w przyszłości będzie chciał zmienić neta czy cuś ;)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 13:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 14:11   

Tak 59zł jeśli masz telefon w Netii jeśli nie to albo bierzesz abonament z telefonem albo płacisz za utrzymanie łącza ot takie chore warunki firm telekomunikacyjnych. Ja mam neta w Netii nota bene na kablach telekomuny i jestem zadowolony... aaaa i sprawdź czy możesz mieć 6Mb u siebie bo to, ze oferują nie znaczy, że taki będziesz mógł mieć wszystko zalezy od odległości do centrali...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 14:27   

Co do telefonu w Netii to nic nie wspominała o tym, że wymagany jest tel w Netii. W warunkach też nie widzę, aby było to priorytetem. Kumpel prosił o sprawdzenie i napisała nam, że 6MB pójdzie bez problemu.

Poza tym Pływak, czasy, kiedy trzeba było mieć telefon i internet od tego samego dostawcy dawno minęły ;P
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 15:56   

Dydo napisał/a:
Poza tym Pływak, czasy, kiedy trzeba było mieć telefon i internet od tego samego dostawcy dawno minęły ;P


Zależy czy w twoim rejonie Netia korzysta z własnej infrastruktury czy z telekomuny. Jak z własnej nie ma problemu z samym netem jak z TP to albo trzeba mieć telefon albo płacić za utrzymanie łącza, a przynajmniej tak było do niedawna. Najlepiej zadzwonić i się dowiedzieć. Z netem tak jak pisałem problemów nie ma śmiga w miarę szybko nigdy jakiś dłuższych przerw nie było...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 16:03   

Dowiedziałem się, że nie ma znaczenia czy mam tel od Netii czy od innego dostawcy. Zresztą to i tak kumpel bierze na ojca, bo na jego ojca jest tel., więc mi tam to obojętnie ;P Trzeba teraz zdecydować i mieć nadzieje, że w razie zdecydowania się na Netie nie będzie odmowy jak w przypadku Multimo :|
 
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 17:38   

Miałem 6-7 lat Neostradę i zmieniłem teraz na Netie i nie jestem zadowolony...
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
claudii 




Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 86
Skąd: Olsztyn

Rover 600

Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 17:45   

jeżeli Multimo otrzymało odmowę od TP z powodu braku wolnych portów to nie licz że Netia to przeskoczy, w mniejszych miejscowościach jest z tym duży problem, możesz się tylko modlić żeby ktoś akurat zrezygnował z usług i zwolnił port.
 
 
Speedy 




Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 434
Skąd: Owińska / Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 18:51   

A ja mam takie pytanko jaki najlepszy internet bezprzewodowy chodzi mi o taki (plus, Era, Orange, Play) żebym mógł go wszędzie zabrać z laptopem :) Dzięki za podpowiedź już z góry :)
_________________
Speedy :)
 
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 20:02   

claudii napisał/a:
jeżeli Multimo otrzymało odmowę od TP z powodu braku wolnych portów to nie licz że Netia to przeskoczy, w mniejszych miejscowościach jest z tym duży problem, możesz się tylko modlić żeby ktoś akurat zrezygnował z usług i zwolnił port.


Racja. Co prawda konsultantka powiedziała, że nie powinno być problemów, no ale okaże się. Z drugiej strony Multimo to takie mało rozreklamowane, więc liczę, że jeśli zdecydujemy się na tą Netie to wszystko będzie rozpatrzone pozytywnie. A jeśli nie to będzie trzeba czekać do końca miesiąca lub trochę dłużej, w końcu są ludzie, którym umowy wygasają i ich nie przedłużają ;)

kzrr napisał/a:
Miałem 6-7 lat Neostradę i zmieniłem teraz na Netie i nie jestem zadowolony...


Możesz bardziej rozwinąć ? Dlaczego jesteś niezadowolony ? W czym neostrada była lepsza, że z Netii jesteś teraz niezadowolony ?
 
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 20:22   

Jasne, przez 6-7 lat były może 2-3 przypadki że nie miałem dostępu do internetu (po telefonie na obsługe klienta z reguly okazywała się ze grzebią gdzieś i np: będzie z rana albo kolo 20 itp i tak było) Z przypadku Netii, rzadko kiedy udaje mi się połączyć za pierwszym razem, zawsze coś mu nie pasuje. Miałem tez kilka przypadków że nie było neta bo coś tam...
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 20:45   

Jak mam podpięty router i 0 problemów. Raz na jakiś czas dosłownie na chwilkę się rozłączy ale zaraz automatycznie znów się połączy... Dydo popytaj najlepiej sąsiadów jak mi się sprawuje net bo dużo zależy po porostu od sieci jaką dysponuje dostawca na danym terenie.

Co do telefonu bez internetu to proszę Pana bardzo warunki najnowszej promocji w Netii http://www.netia.pl/files..._w_netii_ii.pdf

... i tu cytat:

2.7. obniżone opłaty abonamentowe za korzystanie z Usługi Internetowej
Bez Linii Telefonicznej zgodnie z poniższą tabelą (wartości brutto):

8mbit
Promocyjna opłata za pełny Okres Rozliczeniowy od 1. do 3. 1zł
Promocyjna opłata od 4. Okresu Rozliczeniowego 84,90 zł[/i]

Gdzie normalnie dla posiadaczy aktywnego łącza wg warunków promocji internet 8Mbit jest za 59,90zł...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
jaro12 




Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 348
Skąd: Jarosław/Bachórz

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 21:38   

Pływak napisał/a:
Zależy czy w twoim rejonie Netia korzysta z własnej infrastruktury czy z telekomuny


Własna infrastruktura Netii to termin troszkę "niebyły". Nie ma czegoś takiego jak ich własna infrastruktura. Własnością całej jest Telekomunikacja. Netia jeżeli coś ma to parę linii, które dlatego są tanie, że są założone i działają dopóki się coś nie popsuje, bo nie łożą na ich utrzymanie, ani rozwój. Swego czasu podpisali pod rygorem UKE umowę porozumienia w myśl której do końca bieżącego roku mają usprawnić proceder współdzielonego łożenia kasy na utrzymanie i rozwój sieci TP. Jeśli umowa nie zostanie dotrzymana przez którąś ze stron to kary idą w milionach. Dla przykładu TP wyłożyło do tej pory w tym roku około 12 mln złotych na tworzenie nowych central neo, a Kochana cudowna według wielu Netiia około 1 mln. Niewiele czasu zostało im na wyrównanie poziomu. Zastrzegam, że dane kosztowe są jedynie przybliżone. Dokładne dane chronione są zgodnie z zasadą "chińskich murów" i dostęp do nich mają nieliczni

[ Dodano: Wto Wrz 21, 2010 21:33 ]
claudii napisał/a:
jeżeli Multimo otrzymało odmowę od TP z powodu braku wolnych portów to nie licz że Netia to przeskoczy, w mniejszych miejscowościach jest z tym duży problem, możesz się tylko modlić żeby ktoś akurat zrezygnował z usług i zwolnił port


Sprawa się ma troche inaczej. Właśnie w mniejszych miejscowościach nie ma problemu takiego jak w miastach. Centrale nie są przeciążone i dostęp do sieci jest lepszy (przynajmniej w moim rejonie) Np. Ja w Jarosławiu mam bez problemu jedyne działające 20 mega, ale to z wiadomych niektórym faktów. Nie masz szans na coś więcej niż 6 mega i to blisko centrali, a w Bachórzu 2 kilometry od centrali śmiga 10 mega aż miło ;)

[ Dodano: Wto Wrz 21, 2010 21:38 ]
Pływak napisał/a:
Dydo popytaj najlepiej sąsiadów jak mi się sprawuje net bo dużo zależy po porostu od sieci jaką dysponuje dostawca na danym terenie


:niee: mylny pogląd. Warunki się zmieniają na bieżąco. Nie wolno patrzeć w żadnym wypadku na to, że jak sąsiadowi działa to i mi będzie działało. Najlepiej rozmawiać bezpośrednio z monterami (w moim przypadku firma EL-tel. W każdym mieście może być inna firma, bo jest tzw. zewnętrzna). To oni mają sieć w jednym palcu. Tylko nie wolno nigdy mówić, że się chce wziąć internet w innej firmie niż TP, bo innych operatorów z reguły olewają, bo dostają za ich zlecenie duuużo mniejszą kasę
_________________
Jeśli w czymkolwiek pomogłem to wystarczy kliknąć "Pomógł" Wdzięczność gwarantowana
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 21:42   

Zanim inni operatorzy mogli wynajmować od TP infrastrukturę Netia dość prężnie rozwijała swoją własną, nawet u mnie w małym mieście kładli swoje kable i centrale. Od kiedy jednak TP musi udostępniać swoje łącza to ani TP nie kwapi się na ich unowocześnianie, ani tym bardziej Netia... Co z tego, że wykładają 12 czy więcej milionów jak nadal technologicznie internet w Polsce rozwija się żółwim tempem, a ceny są z kosmosu. Nawet boje się pomyśleć co by było gdyby TP nadal miała monopol na szerokopasmowy internet na swoich kablach, a tak przynajmniej jest konkurencja. Dla mnie Netia nie jest cudowna bo mam ją na kalbach telekomuny więc neostrada działała by identycznie ale jak to w życiu wybrałem opcje korzystniejszą :}

EDIT: Wcale nie taki mylny jak ktoś mieszka po za miastem gdzie linia jest do dupy to choć by nie wiem co cudów u niego nie będzie...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
Ostatnio zmieniony przez Pływak Wto Wrz 21, 2010 21:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 21:57   

jaro12 napisał/a:
...firma EL-tel. W każdym mieście może być inna firma, bo jest tzw. zewnętrzna). To oni mają sieć w jednym palcu.
mały OT, czy ELtel ma sieć w jednym palcu to bym się spierał. Współpracuje z nimi na poziomie korporacyjnym i raczej mówimy na nich ciecie a nie specjaliści :)

[ Dodano: Wto Wrz 21, 2010 21:46 ]
Pływak, ostatnie doniesienia prasowe w inwestowanie w ADSL2 przez TP są budujące. To na temat obecnych standardów internetu w Polsce

[ Dodano: Wto Wrz 21, 2010 21:57 ]
a tak się teraz dzieje w Poznaniu :)
http://poznan.gazeta.pl/p...z_niedlugo.html
 
 
 
jaro12 




Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 348
Skąd: Jarosław/Bachórz

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 22:01   

azer napisał/a:
mówimy na nich ciecie a nie specjaliści


Źle zrozumiana wypowiedź. Nie napisałem specjaliści, tylko że wiedzą jak może działaś sieć w danym miejscu ;)
_________________
Jeśli w czymkolwiek pomogłem to wystarczy kliknąć "Pomógł" Wdzięczność gwarantowana
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 22:08   

azer napisał/a:

a tak się teraz dzieje w Poznaniu :)
http://poznan.gazeta.pl/p...z_niedlugo.html


W większych miastach gdzie potencjalna liczba klientów jest bardzo dużo jest i duża konkurencja. Firmy zabiegając o klientów nie tylko obniżają ceny ale także oferują co raz nowocześniejsze usługi. Co innego w mniejszych miejscowościach gdzie masz do wyboru TP/Netie lub małych lokalnych dostawców. TP nie opłaca się inwestować w swoją sieć do której polowa podłączonych to klienci Netii, a Netii się nie opłaca inwestować bo to nie ich kable i koło się zamyka...


EDIT: literówka :)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
Ostatnio zmieniony przez Pływak Sro Wrz 22, 2010 08:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
seyfer 




Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 07:31   

to u mnie już to jest od kilku miesięcy-> 10-12mbit i 30pln :grin:
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
borsi 




Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 09:16   

Netia buduje swój światłowód. Musi się rozwijać. to Tp stoi w miejscu.
Nie chce dzielić i prosić się tepsy że coś tam że net niestety nie będzie większej prędkości itd.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 16:36   

Narazie Netia ma usługi internetu w kilku opcjach. Na linii TP (BSA), na CU własna infrestruktura, na LLU ostatnie węzły tepsy.

Co do netii to prowadzę też punkt sprzedaży od stycznia tego roku. Podaj mi numer telefonu i adres w TP może być na PW to sprawdze ci co Netia ma do zaoferowania.

Pozdrawiam
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 20:16   

Ja mam Netię u siebie w mieszkaniu i u rodziców. W mieszkaniu na linii TP 4 mb z routerem wi-fi za 1 zł (rok temu podpisana umowa). U rodziców z anteną radiową na dachu 2 mb. I jestem w obu przypadkach bardzo zadowolony :)
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [GAZ ]PIŁA GDZIE NAJLEPIEJ ZALOZYC PROSZE O RADY
Daawid Offtopic 0 Czw Cze 04, 2009 18:36
Daawid
Brak nowych postów Internet ROVERki Chat
apples Offtopic 17 Pią Mar 11, 2011 16:14
apples
Brak nowych postów Zmiana Operatora : Internet
Raptile Offtopic 19 Sro Wrz 30, 2009 14:53
maciej
Brak nowych postów Laptop + internet = kłopot... pomożecie?
Markzo Offtopic 24 Sob Sty 09, 2010 21:00
MaReK
Brak nowych postów Jak podłączyć internet do nowego komputera?
AndrzejekA8 Offtopic 42 Sob Gru 12, 2009 01:25
Pływak



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink