Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Zepsuł sie pilot i rover zwariował
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Zepsuł sie pilot i rover zwariował
Autor Wiadomość
darekotw 



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 6
Skąd: kasina wielka



Wysłany: Sro Sty 05, 2011 15:46   [R400] Zepsuł sie pilot i rover zwariował
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 8v Rok produkcji: 1998

witam!
Jestem posiadaczem rovera400 1.4benz. 98r. i ma taki problem mianowicie zepsuł mi sie pilot i musiałem otworzyć samochód kluczykiem, poczym włączył mi się alarm.Kiedy już się wyłączył próbowałem go uruchomić ale bez powodzenia przekręcam kluczyk na 2 i wtedy zaczyna pikać jakiś czujnik,próbowałem odłączać akumulator sądząc , że może się zresetuje ale w dalszym ciągu nic...przypadkiem nie wie ktoś co mogło się stać? :bezradny:
Ostatnio zmieniony przez szoso Sro Sty 05, 2011 19:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 05, 2011 15:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Sro Sty 05, 2011 17:53   

jak włożysz kluczyk do stacyjki przekręcisz i zacznie Ci pikać, to naciskasz jeden z guzików na pilocie, powinno przestać, można wtedy normalnie odpalić autko.
Tylko jeśli masz pilot nie sprawny to nic nie poradzisz, trzeba naprawić pilot, albo kupić inny i zaprogramować

[ Dodano: Sro Sty 05, 2011 17:53 ]
A jeszcze jedno, jak odłączyłeś aku, to trzeba zsynchronizować pilot - przy zamkniętych drzwiach naciskasz 4 razy przycisk od zamykania samochodu

gdybyś poszukał na stronie klubowej, z pewnością trafiłbyś na to
http://www.roverki.pl/zro...-200-i-400.html

i na to

http://www.roverki.pl/zro...serii-400-.html
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Sty 05, 2011 19:32   

darekotw, wydzieliłem twój post, tak na przyszłość proszę szukać odpowiednich tematów lub założyć nowy i nie pisać, w których poruszany jest zupełnie inny problem bo robi się bałagan
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sro Sty 05, 2011 20:40   

Zmień baterię w pilocie i najlepiej zrób zdjęcie obydwu stron płytki pilota i pokaż, zobaczę czy coś się nie uszkodziło.

Pozdrawiam
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Sty 05, 2011 21:05   

A slyszalo sie moze o kodzie immobilajzera? Jak ma sie 4 cyfrowy kod to w magiczny sposob opisany na glownej stronie klubu mozna odblokowac immo i wtedy po wlozeniu klucza do stacyjki nic nie bedzie pikalo .... i samochod odpali...czary mary...rusz koles glowa a nie pytasz sie jak przedszkolak...nie po to pisze sie tu ksiegi informacji bys wyskakiwal z zapytaniem jak Filip z konopii!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
darekotw 



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 6
Skąd: kasina wielka



Wysłany: Czw Sty 06, 2011 20:40   

przesyłam zdjęcie pilota 2
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 06, 2011 21:00   

darekotw, wyobraz sobie, chcesz komus posluzyc pomoca, wchodzisz w temat, widzisz zdjecie, klikasz....i g...o widac.

Czy nie sadzisz, ze drobne elementy elektroniczne wypadaloby sfotografowac z bliska w duzej rozdzielczosci?

think...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
darekotw 



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 6
Skąd: kasina wielka



Wysłany: Czw Sty 06, 2011 22:05   

meine bryken,wyobraż sobie ,że jak dawałem z bliższa to flesz za bardzo rozjaśniał to zdjęcie i jeszcze gorzej było widać a to zdjęcie przecież można sobie powiększyć!
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Sty 06, 2011 23:07   

meine bryken :shock: :rotfl: :szok:
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pią Sty 07, 2011 08:41   

darekotw, dla przykładu:

Zdjęcie Twojego pilota modelu. Widzisz ten malutki układzik na dole po lewej, taki czarny z dwoma nóżkami u dołu i dwoma u góry?
Tutaj zobaczę jeśli cyna skorodowała i wyłapię usterkę.

A teraz zadanie, zrób to samo u siebie przy tej jakości zdjęcia.

Jak widzisz muszę zobaczyć drobne elementy dość dokładnie, u Ciebie widać tylko kształt i że coś tam jest, nie zobaczę mikro uszkodzeń.

Zdjęcie zrób aparatem (ale nie tym w telefonie), jeśli nie posiadasz, to czasem można sprzedawcę poprosić aby u niego w sklepie wykonać zdjęcie na jakimś wystawowym aparacie z wsadzoną Twoją kartą, tak uzyskasz bardzo ładne i ostre zdjęcie.

Pozdrawiam
 
 
 
elwirenka 




Dołączyła: 01 Gru 2010
Posty: 18
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Sty 07, 2011 22:32   

miałam taki sam wręcz identyczny przypadek przy moim roverku, wymiana baterii nic nie pomogła, resetowanie poprzez odłączenia kabli od akumulatora też nic nie dało, o odpaleniu auta można było tylko pomarzyć, a jeszcze lepsze było to że robiło malutkie rozładowywanie baterii przy otwieraniu drzwi i bateria słabła, przyczyna jaka spotkała w tedy mojego roverka była taka: mianowicie zawilgocił się pilot,
weź wyciągnij baterię z pilota podsusz suszarką taką zwykłą od włosów, zamontuj baterie i na ciepłego śmigaj do auta i spróbuj odpalić - mi tak zadziałało jak i tobie zadziała to weź go później jeszcze raz rozkręć wyciągnij baterię i susz w ciepłym i suchym pomieszczeniu przez jakiś czas
 
 
 
darekotw 



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 6
Skąd: kasina wielka



Wysłany: Pon Sty 10, 2011 10:45   

to tylko baterię szuszyć czy całego w środku??? czy na starej baterii Ci zadziałało czy na nowej bo ja mam taka i taką:)

[ Dodano: Pon Sty 10, 2011 10:45 ]
Próbowałem suszyć tą baterie,ale dalej bez skutków,nie odpala.
 
 
pdasiek 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 263
Skąd: Kielce

Rover 400

Wysłany: Pon Sty 10, 2011 17:39   

Cytat:
to tylko baterię szuszyć

are you f****g kidding me? he
baterii to nie susz, ją możesz szmatką oblecieć i już, wysusz układ bo układu szmatką nie przeczyścisz bo prędzej coś uszkodzisz niż wysuszysz.

ja bym zrobił tak:
-odłącz aku na parę minut, potem podłącz i spróbuj z BLISKIEJ odległości (w okolicy ręcznego) wcisnąć 5 x prawy przycisk,

jak to nie spowoduje żadnej reakcji to:

-idź do sklepu zmień baterie i powtórz czynność opisaną wyżej,

jak to nie pomoże to:

- prześlij zdjęcia dokładne układu w pilociku, jest tu kupa elektroników i zwykłych zjadaczy chleba która Ci pewnie pomoże dojrzeć usterkę o ile taka jest.

p.s. krok po kroczku i się zlikwiduje problem, trochę rozgarnięty jesteś ale damy rade :)

sam przechodziłem problem z immo i za 1szym razem miałem stracha że autko pójdzie do elektronika ale FORUM pomogło
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 10, 2011 18:14   

Dobre zdjęcia to podstawa, bez nich ciężko.
Obstawiam oderwane złącze od baterii lub przycisku w pilocie.
 
 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 10, 2011 19:26   

ADI-mistrzu napisał/a:
Dobre zdjęcia to podstawa, bez nich ciężko.
Obstawiam oderwane złącze od baterii lub przycisku w pilocie.


Właśnie, nie ma dobrego zdjęcia nie ma 100% diagnozy. Podobnie jak adi obstawiam oderwane złącze lub przycisk, ja miałem oderwane złącze od baterii, poprzedni właściciel autka mało ostrożnie wymieniał baterię i pilot raz działał a raz nie aż w końcu odmówił współpracy.
_________________
Andrzej
 
 
 
elwirenka 




Dołączyła: 01 Gru 2010
Posty: 18
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Sty 14, 2011 16:50   

darekotw napisał/a:
to tylko baterię szuszyć czy całego w środku??? czy na starej baterii Ci zadziałało czy na nowej bo ja mam taka i taką:)

[ Dodano: Pon Sty 10, 2011 10:45 ]
Próbowałem suszyć tą baterie,ale dalej bez skutków,nie odpala.




baterii nie masz suszyć!!!, tylko samego pilota bez baterii, podsusz przez około 2-4 minut na otwartym pilocie w odległości około 10-15cm, bezpośrednio na całym otwartym układzie w pilocie (czyli tam gdzie są te wszystkie kropeczki na takim plasticzku - bez baterii!!!) , zamontuj baterię i sprawdź czy odtworzysz drzwi poprzez pilota i czy odpalisz

u mnie jest tak, że jak drzwi poprzez pilota nie odtworzę, to o odpaleniu auta mogę tylko pomarzyć

P.S. mi bateria rozładowywała sie poprzez duszenie guzików na pilocie i w stacyjce gdy kluczyk tam włożyłam,
mierzone miałam volty, i nowa bateria miała bodajże 4,5 V, a po duszeniu guzików na pilocie i wsadzeniu kluczyka do stacyjki i próbie odpalenia volty spadały, dopiero gdy zmarnowane zostały 3 baterie zorientowałam się że jest coś nie tak, to była wina wilgoci, zrobiłam dokładnie tak jak powyżej w moim poście napisałam i mi zadziałało od tamtej pory nie mam problemów aczkolwiek nigdy nie wiadomo kiedy znów zawilgnie
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pią Sty 14, 2011 22:28   

bez obrazy ale ten darekotw, to jakis turbomegamonstermajster :D ha ha ha suszyc baterie...moze jeszcze wcinasz kanapki z układami scalonymi a zamiast kostek do prania wrzucasz do pralki pumeks.

Ludzie skoro koles, ktory nawet mojego nicku nie umie zacytowac, nie potrafi prostego suszenia pilota wykonac jak i wrzucic porzadnego zdjecia zbednym jest marnowanie czasu na pisanie dla niego jakiejkolwiek odopowiedzi.

Tym bardziej, ze nie raz zostal upomniany o to zdjecie!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 400/45/MG ZS] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Lut 18, 2011 21:07
kasjopea
Brak nowych postów [R400] Pilot
regis Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Mar 18, 2009 08:53
Brt
Brak nowych postów [R400] Pilot kaput:/
z nowa bateria nie dziala
faecd Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 19 Sob Gru 27, 2008 00:05
lukasz17
Brak nowych postów [R400] Nie działa pilot!
michal__b1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 22 Nie Lis 02, 2008 22:53
Brt
Brak nowych postów [R400] Pilot kaput:/ 2cz.
po raz kolejny pilot odmawia posluszenstwa kurrrrrczybykk
faecd Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Pią Mar 06, 2009 09:23
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink