Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] Samoczynnie opuszcza się tylna szyba
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander] Samoczynnie opuszcza się tylna szyba
Autor Wiadomość
Robertkaluza 



Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: Tychy



Wysłany: Sob Lut 12, 2011 00:00   [Freelander] Samoczynnie opuszcza się tylna szyba
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2001

Witam
Szukałem na forum, jest nawet podobny wątek, ale z całkiem innymi objawami, więc zakładam nowy.
Otóż we freelanderze opuszcza się samoczynnie tylna szyba. Po prostu auto stoi na parkingu i co kilka dni sam opuszcza tylną szybę. Oczywiście nikogo nie ma w środku, alarm włączony, auto zamknięte centralnym zamkiem. Nie ma żadnej prawidłowości w tym kiedy opuści szybę a kiedy nie.

Wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu, silnik przechodził remont i mechanik musiał słabo dokręcić klemę, bo spadła podczas jazdy i auto zgasło. Założyłem klemę i szyba tylna samoczynnie się otwarła (wyczytałem, że tak ma być). No więc ją zamknąłem i od tego czasu są takie jaja.
Znalazłem pewną informację, że po takim otwarciu trzeba szybę zamknąć i dłużej przytrzymać przycisk zamykania szyby. Więc odpiąłem na chwile akumulator i tak zrobiłem. Pomogło na tydzień, ale może dlatego, że było ciepło a robi się to najczęściej w mrozy.

Gdzie szukać usterki? auto stoi najczęściej pod blokiem, więc raczej nieciekawie, żeby szyba była otwarta. Czy nie powinno być tak, że po wyciągnięciu kluczyka wogóle nie nie dochodzi tam prąd?

Pozdrawiam
Robert

[ Dodano: Nie Sty 23, 2011 14:39 ]
No i szukałem winowajcy. Najprawdopodobniej czujnik który po ściągnięciu dachu automatycznie opuszcza tylną szybę (bo opuszcza ją przy wyłączonym zapłonie). Ciężko się dostać do niego, żeby go całkowicie wymontować, więc popsikałem czujnik oraz kostkę do której jest wpięty WD40 i od wczoraj rana się nie opuściła, więc mam nadzieję że to będzie to :)
Gdyby ktoś miał podobny problem, to ten czujnik jest blisko mocowania pasów tylnych po stronie pasażera.

Pozdr.

[ Dodano: Sob Lut 12, 2011 00:00 ]
Witam ponownie. Niestety. popsikanie WD40 pomogło na krótko (bo temperatury były wyższe). Kilka dni temu znowu szyba się opuściła. Zdenerwowałem się i całkowicie wypiąłem czujnik który odpowiada za jej opuszczenie po ściągnięciu dachu. No i przed chwilą wracam do domu, patrzę na auto pod blokiem - szyba opuszczona. nie mam już siły... co to może być?? pomóżcie :)

Pozdrawiam
Robert
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 12, 2011 00:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ULLA102
[Usunięty]






Wysłany: Pon Mar 21, 2011 13:11   

WITAM,ODNOŚNIE TEJ SPADAJĄCEJ SZYBY, JEŚLI TEMAT NIE ROZWIĄZANY , PROPONUJĘ ZAMKNĄĆ SAMOCHÓD PILOTEM , JA JESZCZE ZAMYKAM SAMYM KLUCZYKIEM TYLNĄ KLAPĘ I MAM SPOKÓJ , PODOBNO WINA JEST SPADEK NAPIĘCIA ELEKTRYCZNEGO , DLATEGO SPRAWDŹ ŁADOWANIE AKUMULATORA W TWOIM AUCIE. JA MAM JUŻ SPOKÓJ.POZDRAWIAM.ULLA
 
 
AAND 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 56
Skąd: Tczew



Wysłany: Sro Mar 30, 2011 19:32   

Polecam sprzwdzić czy masa przy przewodzie gdzie jest klema zamontowana jest dobrze przykręcona do nadwozia, bodajże nakrętka 6 tka, będzie to obok pomiędzy akumulatorem a błotnikiem wewnętrznym, być może że tam nie "styka" i to powoduje takie zachowanie.

pozdrawiam
 
 
Robertkaluza 



Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: Tychy



Wysłany: Sob Maj 28, 2011 23:47   

Witam
Pod koniec zimy zastosowałem sposób programowania szyby który znalazłem gdzieś na angielskiej stronie w necie. Chodziło głównie o to, żeby podczas programowania trzymać wysokie obroty i wyłączyć wszystkie odbiorniki prądu (światła, nawiewy itp.). Programowanie to zbiegło się w czasie z końcem zimy i od tego czasu nie było problemu, ale nie wiem czy z powodu dodatnich temperatur, czy dobrego zaprogramowania.
W każdym razie dzisiaj szyba znowu się opuściła. Zaczęło padać, ochłodziło się no i patrze, a tu szyby nie ma :/
Poszedłem ją na nowo zaprogramować, trzymam wysokie obroty i na początku ruchu szyby (chyba wtedy kiedy przekaźnik zaczyna stykać) jest obniżenie napięcia, bo zapomniałem wyłączyć lampkę w środku i widziałem, że przygasa. Więc problemem będą gdzieś styki. W związku z tym mam pytanie:
Gdzie znajdują się główne punkty w których masa przechodzi do karoserii?
Gdzie jest ten cały moduł komfortu? może gdzieś przy nim gubi się prąd
Czy przekaźniki do tylnej szyby to są te koło prawego tylnego koła?
Co jeszcze sprawdzić? z prądem nigdy nie było problemów- zawsze odpalał nawet po długim postoju. A dzisiaj akurat był używany, więc zdążył się podładować.

Pozdrawiam
Robert
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander] Opuszcza sie tylna szyba
outlander31 Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 6 Sro Sty 12, 2011 15:38
Kot
Brak nowych postów [Freelander] Tylna szyba się nie opuszcza
Frika Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 8 Sro Cze 03, 2009 09:59
Frika



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink