Forum Klubu ROVERki.pl :: Laptop do 2500 zl
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Laptop do 2500 zl
Autor Wiadomość
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Nie Sty 01, 2012 22:21   Laptop do 2500 zl

Poszukuje laptopa dla siebie do 2500 zl.Ma on sluzyc do przegladania internetu i ogladania czasem filmow.Matryca najlepiej 17tka.Co moglibyscie polecic ?
http://allegro.pl/sony-va...2025305995.html
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 01, 2012 22:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Alexi 




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 02, 2012 11:37   

Do przeglądania internetu i oglądania filmów to możesz kupić byle co z zaznaczeniem że ma to być 17''. O SONY słyszałem dobre opinie. Moim zdaniem ACER też jest dość dobrym producentem (dobry stosunek jakości i podzespołów do ceny), Dell, przynajmniej był nie wiem jak teraz, pancerny.

Nie polecam natomiast ASUSA i HP. ASUSA - bo to szajs. HP - drogi a jakością nie powala (płacimy za markę).

Zastanów się dobrze czy potrzebujesz byle czego do filmów i internetu bo czasami będziesz chciał odpalić jakiś duży kaliber ;-)

Gdybym miał teraz wybierać jakiegoś lapka brałbym ACERA min 500 GB HDD, 4 GB RAM, 1GB grafiki (najlepiej Nvidia) i by miał złącza HDMI ;-)

[ Dodano: Pon Sty 02, 2012 11:37 ]
http://allegro.pl/acer-as...2010315787.html

pierwszy lepszy z alledrogo.

Wystarczy wybrać sobie coś na allegro. Poczytać opinie o tym konkretnym modelu który nam się podoba na jakimś serwisie i tyle ;-)
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sty 02, 2012 12:05   

alexi napisał/a:
Do przeglądania internetu i oglądania filmów to możesz kupić byle co z zaznaczeniem że ma to być 17''.


tu sie zgodzę patrzyc głownie na parametry nie na markę pod warunkiem ze bedzie to sprzet uzywany raczej stacjonarnie....

alexi napisał/a:
Nie polecam natomiast ASUSA i HP. ASUSA - bo to szajs. HP - drogi a jakością nie powala (płacimy za markę).


ale tu niestety nie masz zielonego pojęcia bo pod wzgledem jakosci oraz technologi to liderzy na rynku... i w tym wypadku swiadomy klient wie za co płaci :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
ADI-mistrzu 




Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 02, 2012 12:16   

Ja HP też nie polecam... dziwne rozwiązania mają przez co lubi to stwarzać problemy.

Jeśli laptop ma być do internetu i filmów to niema co patrzeć na wygórowane parametry bo zapłacimy za coś czego nie będziemy wykorzystywać.
Osobiście wziął bym tego Sonego co alexi polecił.
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sty 02, 2012 12:22   

ADI-mistrzu napisał/a:
Ja HP też nie polecam... dziwne rozwiązania mają przez co lubi to stwarzać problemy.


a konkretnie co masz ma myśli?

ADI-mistrzu napisał/a:
Osobiście wziął bym tego Sonego co alexi polecił.


polecił Acera :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
ADI-mistrzu 




Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 02, 2012 12:27   

Ooo... mój błąd, więc polecam Sonego zz postu autora tematu :razz:

W HP trafiają do mnie lapki z uszkodzoną taśmą matrycy oraz popsutym panelem z przyciskami (np. przycisk włączania).
Ale to z przyciskami to różnie bywa, raz taśma się przeciera po puszczona jest po klawiaturą która ją niszy, innym razem panel z przyciskami jest na złączu wpinanym do płyty głównym które się wyrywa z czasem (to i DELL czasem stosuje).
Nie mówię że wszystkie laptopy mają ten problem.

Jakoś też nie wspominam dobrze naprawiania HP, nie pamiętam dobrze dlaczego, ale chyba problem był w tym ze aby cokolwiek zrobić to trzeba go całkowicie rozłożyć.
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sty 02, 2012 12:40   

ADI-mistrzu napisał/a:
W HP trafiają do mnie lapki z uszkodzoną taśmą matrycy oraz popsutym panelem z przyciskami (np. przycisk włączania)..


pewnie dotyczy to starszych modeli oraz SBSO przy biznesowych jesli jakies reklamacje wystepuja to nieliczne wady fabryczne odrazu po odpaleniu troche w temacie siedze oraz sam testuje i do biznesu nic innego nie polecam.

ADI-mistrzu napisał/a:

Jakoś też nie wspominam dobrze naprawiania HP, nie pamiętam dobrze dlaczego, ale chyba problem był w tym ze aby cokolwiek zrobić to trzeba go całkowicie rozłożyć.


przecietny uzytkownik sie raczej tym nie zajmuje a przy połce biznes nie ma takiej potzreby.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
ADI-mistrzu 




Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 02, 2012 12:46   

Przeciętny użytkownik nie, ale serwis pociągnie sobie za to extra.
Chyba że ktoś na starcie wie że jak mu się laptop popsuje to od razu kupi nowy, wtedy faktycznie niema to znaczenia.
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sty 02, 2012 12:57   

ADI-mistrzu napisał/a:
Przeciętny użytkownik nie, ale serwis pociągnie sobie za to extra.
Chyba że ktoś na starcie wie że jak mu się laptop popsuje to od razu kupi nowy, wtedy faktycznie niema to znaczenia.


takie tanie lampki do 2tyś sie na tyle szybko starzeja ze 3 letnia gwarancja w zupelnosci wystarczy a potem i tak zmienia sie na nowy... chyba ze mówimy o biznesowych u nas takie wymienia sie co 5 lat ale ze wzgledu na przestarzala technologie a nie stan techniczny :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Sty 02, 2012 13:15   

Hp to badziew, wiem od kumpla który w hurtowni IT robi, przed zakupem mówił co najczęściej na serwis wraca więc wszystko na temat :grin:
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sty 02, 2012 13:23   

bociannielot napisał/a:
Hp to badziew, wiem od kumpla który w hurtowni IT robi, przed zakupem mówił co najczęściej na serwis wraca więc wszystko na temat :grin:


uwielbiam takie wpisy ktoś coś słyszał... wujek stryjka zanajomego widział ufo na polu :p w jakiej hurtowni pracuje? czym sie dokładnie zajmuje? z hjamiego powodu trafia na serwis jakieś dane?

ADI to siedzi w elektronice i zna sie na temacie i może coś powiedzieć ale takie wpisy nic nie wnoszą...

ja uzytkuje i sprzedaje ten sprzet od lat jestem na szkoleniach z nowych produktów i technologi sprzedajemy do najbardziej zaawansowanych firm i rozwiazan w polsce wiec cos tam wiem w temacie...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
ArO 




Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 315
Skąd: Kielce

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 02, 2012 13:25   

Toshiba, Dell, Asus :) Odradzam Acery w 100% bo sie cholernie grzeja( nie wiem jak oni projektuja te chlodzenie) Hp-ki takie sobie sa, tez maja tendencje do przegrzewania. Co do Sony z tego co wiem maja swietne baterie :) ale ponoc tez sa awaryjne
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Sty 02, 2012 13:25   

Nowe modele, niezależnie jakiego producenta tuż przed lub zaraz po gwarancji i tak trafią z tą samą bolączką "odklejających się mostków od płyty". Pionierem jest HP, ale inni też się trafiają. Oczywiście są wyjątki polegające na jakości eksploatacji. Jak ktoś używa komputera tylko okazjonalnie, to może pożyje dłużej, ale jak ktoś go wozi, otwiera kilka razy dziennie, trzyma na kołderce i generalnie nie pieści się z nim jak matka z łobuzem, to tak w granicach gwarancji coś się wydarzy.

Nie wiem czemu ktoś uważa, że Acer (nawet ten nowy) to solidnie wykonana robota. Tylko z wierzchu. Podobnie jak Packard Bell... zdarzają się sztuki, w których są zadziory na obudowie, bo coś w odlewie nie poszło ;) Zawiasy wciąż są problemem tej marki. I również znam przypadki, że stare Acery żyją do dziś i nie mają skazy... ale to głównie dlatego, że od początku swojego żywota u klienta stoją otwarte i traktowane jako komputer stacjonarny ;) Ktoś w innym wątku twierdził, że elektronicznie Acer przewyższa modele HP czy innych uznanych bardziej producentów... Nie wiem na ile w tym prawdy, ale mam kilka płyt acerów, które nie przeżyły awarii zasilacza czy lewego napięcia z USB z własnym zasilaniem, czy ot tak się po prostu elektronicznie zwaliły...

Faktycznie wspomniane Sony VAIO może być solidnym sprzętem. Co ważne, żeby zrobić w nim update sprzętowy w postaci np. wymiany procesora czy pasty na procesorze nie trzeba spędzić całego popołudnia na demontażu.

Generalnie podsumowując temat, nie ma laptopa który byłby wolny od usterek technicznych ;)
Może być tylko mniej lub bardziej eksploatowany i wcześniej czy później jakaś usterka się pojawi.

Ja sam szukając laptopa dla siebie, bo w końcu moja 6-letnia Toshiba poddała się po upadku ze schodów połamały się zaczepy matrycy i pękł zawias, szukałem czegoś co będzie cenowo przystępne. Już skłaniałem się ku samsungowi, ale ostatecznie znalazłem Toshibę z CoreI5. Prosta bez fajerwerków, ważne, żeby karta graficzna nie była zintegrowana. No i taką dostałem po rabatach za 1890 zł. Tyle, że to 15,4".

17" to bydle i raczej jako komputer do domowego użytku. Niewygodne do transportu i użytkowania w terenie. Jak chce sobie pooglądać film, to korzystam ze złącza HDMI i telewizora.

Z producentów poleciłbym:

- Sony
- Lenovo
- Toshiba
- Samsung
- Dell

a parametry dobrał do potrzeb kupującego i tak, aby zmieścić się w budżecie, pamiętając, że pewne elementy można zmodyfikować wraz z upływem czasu. Np. wymiana pamięci RAM.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Sty 02, 2012 13:42   

alexi napisał/a:
Nie polecam natomiast ASUSA
Mam ASUSA z 5 lat i 0 problemów i to samo z Samsungiem przez 3 lata użytkowania.
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sty 02, 2012 13:58   

MaReK napisał/a:
Nowe modele, niezależnie jakiego producenta tuż przed lub zaraz po gwarancji i tak trafią z tą samą bolączką "odklejających się mostków od płyty". Pionierem jest HP, ale inni też się trafiają.


no tak ale piszesz tu o LOW end'zie SBSO i to min. przed 2-3 lat :) i myślałem ze tu liderem jest Toshiba i Acer.


MaReK napisał/a:
Ktoś w innym wątku twierdził, że elektronicznie Acer przewyższa modele HP czy innych uznanych bardziej producentów... Nie wiem na ile w tym prawdy, ale mam kilka płyt acerów, które nie przeżyły awarii zasilacza czy lewego napięcia z USB z własnym zasilaniem, czy ot tak się po prostu elektronicznie zwaliły...


pewnie dlatego że skupuja stare technologie od innych prodeucentów stad też ceny ich produktów...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Sty 02, 2012 15:35   

dobryziom, akurat mój kumpel bezpośrednio przy serwisie siedzi, ich hurtownia obejmuje cały kraj, ale co tam Ty wiesz lepiej, co mam ci nr do niego wysłać, link do profilu na FB? Czy może własnoręczne oświadczenie? Czy o co ci chodzi?
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sty 02, 2012 15:43   

bociannielot napisał/a:
dobryziom, akurat mój kumpel bezpośrednio przy serwisie siedzi, ich hurtownia obejmuje cały kraj, ale co tam Ty wiesz lepiej, co mam ci nr do niego wysłać, link do profilu na FB? Czy może własnoręczne oświadczenie? Czy o co ci chodzi?


no to podaj co to za hurtownia moge sprawdzic ile sprzedaja tych notebooków i zobaczymy ile w tym prawdy. Moge też sprawdzić ile zgłaszali reklamacji wszystko jest do sprawdzenia. Po prostu nie lubie jak ktoś powtarza jakieś bzdury bez zadnego pokrycia...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Sty 02, 2012 16:11   

dobryziom napisał/a:
Po prostu nie lubie jak ktoś powtarza jakieś bzdury bez zadnego pokrycia...
Bzdury to Ty piszesz, jak niby chcesz sprawdzić ile oni sprzętu przerzucają?
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sty 02, 2012 16:18   

Pawkaz tego Sony odpuść przedewszystkim na matryce jest tam najtanszy szajs na rynku to już o niebo lepszy bedzie ten polecany acer... a z mojej strony drozszy ale na pewno bedziesz miło zaskoczony jakoscia wykonania oraz dobra matryca.

http://allegro.pl/hp-4730...2023418650.html

[ Dodano: Pon Sty 02, 2012 16:18 ]
bociannielot napisał/a:
dobryziom napisał/a:
Po prostu nie lubie jak ktoś powtarza jakieś bzdury bez zadnego pokrycia...
Bzdury to Ty piszesz, jak niby chcesz sprawdzić ile oni sprzętu przerzucają?


jak sie pracuje w polskiej dytrybucji to nie problem :) chyba ze kupuja z drugiej ręki lub Brokerki...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Sty 02, 2012 16:20   

dobryziom napisał/a:
jak sie pracuje w polskiej dytrybucji to nie problem chyba ze kupuja z drugiej ręki lub nie z Polskiej dystrybucji...
wiesz to tak jakbym kazał Ci teraz podać mi skan Twojej umowy o pracę bo Ci nie wierzę że pracujesz w polskiej dystrybucji...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Jaki laptop do 2500 pln- doradźcie.
Jugol Offtopic 8 Czw Kwi 26, 2012 19:52
Jugol
Brak nowych postów Laptop
Dolar3 Offtopic 52 Wto Lis 18, 2008 11:46
truten23
Brak nowych postów Laptop+ TV LCD
berserker8888 Offtopic 22 Wto Kwi 19, 2011 18:46
yushi
Brak nowych postów Laptop - na prezent. do 2 tys zł.
Gość Offtopic 48 Wto Mar 08, 2011 10:45
bociannielot
Brak nowych postów Laptop do 1500zł
apples Offtopic 17 Pon Gru 13, 2010 00:18
TomC



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink