Forum Klubu ROVERki.pl :: Mowicie, ze dbacie o auta? :D
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Mowicie, ze dbacie o auta? :D
Autor Wiadomość
xtek 



Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 18:07   Mowicie, ze dbacie o auta? :D

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=7056

I to kobita!

Druga akcja:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=6391
Ostatnio zmieniony przez xtek Czw Wrz 08, 2011 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 18:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 18:21   

Adi wstawił w którymś temacie linka do tego samego forum i ta sama osoba opisywała odnowienie Poloneza. Warto by to tutaj też wkleić, w kupie będzie. :D
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 18:37   

Pewnie płacą jej/jemu (bo mam wrażenie, że widzę tam dwie dłonie) kasę za reklamę chemii, której używa. Uwierzę, że to jej wkład jak się pokaże filmik i ona wszystko to robi sama ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 18:40   

Jeśli mierzyć dbałość o samochód miarą jego czyszczenia, to faktycznie jest mistrzynią. Dobrze, że nie woskowała nadkoli, wahaczy.

Podsumowując. Samochód czyszczony przez tydzień, a teraz nie można pojechać do sklepu, bo pada i pobrudzą się nadkola i zawieszenie...

Ponadto rozwalają mnie pokrowce na fotele i naklejka na drzwiach pasażera "Proszę nie palić"... jak w taksówce :)
 
 
xtek 



Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 18:49   

kzrr napisał/a:
Adi wstawił w którymś temacie linka do tego samego forum i ta sama osoba opisywała odnowienie Poloneza. Warto by to tutaj też wkleić, w kupie będzie. :D


http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=6391

To bardziej pasuje pod jakas nerwice natrectw.
 
 
mzas 




Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 127
Skąd: Warszawa

MG ZS

Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 20:01   

Tak jak MaReK wspomniał - na pewno płacą jej za reklamę produktu. Użyte środki do pielęgnacji samochodu dziadka przewyższają wartość auta :mrgreen: . Co z tego że fabryczny (albo i nie ) lakier po zdarciu warstwy jest jak nowy jak na 1/2 samochodu jest kładziony amatorsko nowy, który już nie wygląda dobrze , nie jest gładki i nie ma połysku..to mi się nie podoba.
_________________
SPRZEDAM -- MG ZS 180 -- !
 
 
xtek 



Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 20:07   

mzas napisał/a:
Tak jak MaReK wspomniał - na pewno płacą jej za reklamę produktu. Użyte środki do pielęgnacji samochodu dziadka przewyższają wartość auta :mrgreen: . Co z tego że fabryczny (albo i nie ) lakier po zdarciu warstwy jest jak nowy jak na 1/2 samochodu jest kładziony amatorsko nowy, który już nie wygląda dobrze , nie jest gładki i nie ma połysku..to mi się nie podoba.


Tyle za na tamtym forum wszyscy dokladnie pokazuja czym co robia. Maja nawet rozbudowany faq ze skrotami
http://forum.kosmetykaaut.pl/faq.php
 
 
mzas 




Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 127
Skąd: Warszawa

MG ZS

Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 20:32   

Powiem Ci że znam dokładnie to forum i wiem że nie każdy kto tam się wypowiada posiada grube pieniądze na profesjonalne kosmetyki samochodowe.
_________________
SPRZEDAM -- MG ZS 180 -- !
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 21:24   

MaReK napisał/a:
Pewnie płacą jej/jemu (bo mam wrażenie, że widzę tam dwie dłonie) kasę za reklamę chemii, której używa. Uwierzę, że to jej wkład jak się pokaże filmik i ona wszystko to robi sama ;)

W takim razie musi mieć niezłe honorarium bo praktycznie każdy etap to chemia innego producenta. Na forum KA to chyba wszystkim płacą bo takich tematów jest tam mnóstwo. Musze się dowiedzieć ile i kto płaci to też tam swój temat wrzucę parę groszy zawsze się przyda ;)

Tomi napisał/a:

Podsumowując. Samochód czyszczony przez tydzień, a teraz nie można pojechać do sklepu, bo pada i pobrudzą się nadkola i zawieszenie...

Dokładnie nie ma sensu. Chyba też przestane się kąpać codziennie bo i po co jak jutro rano znów pójdę do pracy i się spocę :lol:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 21:37   

Mam takie pytanie jakie ona środki używa to czyszczenia nadkoli, bagażnika co jest kolo zapasowe i plastiki :?: Pisze jakieś APC ale co to jest to nie mogę nic pod tym się doszukać :neutral:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 21:41   

All Purpose Cleaner np. Meguiars ma w ofercie taki środek.
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 21:44   

Pływak, Środek do wszystkiego :razz: Cif nie będzie :mrgreen: poszukam to cudo :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
mzas 




Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 127
Skąd: Warszawa

MG ZS

Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 21:51   

To jest na prawdę dobry środek ,ale uważam że w jego cenie można dostać parę innych dorównujących mu skutecznością działania preparatów.
_________________
SPRZEDAM -- MG ZS 180 -- !
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 21:56   

Nielsen jeszcze ma APC w ofercie ale ten od megs'a jest wydajniejszy i wcale nie wychodzi tak drogo jeśli weźmiemy pod uwagę stężenie.
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 22:24   

Pływak napisał/a:
Dokładnie nie ma sensu. Chyba też przestane się kąpać codziennie bo i po co jak jutro rano znów pójdę do pracy i się spocę :lol:

To bardziej, jakbyś zrobił sobie kąpiel i spa, przed wyjściem do garażu w celu wymiany sprzęgła, amortyzatorów w aucie i zrobienia generalnego porządku w samym garażu.
Przez chwilę będziesz pachniał i lśnił, ale za 10 min. będziesz spocony jak pedofil w smyku, a ręce po łokcie upierdzielisz w smarze. Podobnie jest z myciem nadkoli. Lśnią, do pierwszej jazdy po zanieczyszczonych, zabłoconych i mokrych ulicach. Potem spełniają swoją rolę i chronią nadwozie przed syfem z drogi. Zgodzę się jednak, że częste mycie auta pozwala zachować większą czystość i łatwiej jest spłukać błoto po dwóch dniach niż po 3 miesiącach.

Ja uważam, bo sam tak robię, że od czasu do czasu należy się mocna pielęgnacja w celu usunięcia pozostałości z trudno dostępnych miejsc, ale żeby to od razu czyścić jakąś zaawansowaną chemią... chyba wystarczy karcher, woda i ew. płyn odtłuszczający.

Reszta zabawy mi się podobała. Ja chyba bym odpuścił sobie malowanie zacisków na czerwono, ale dałbym im kolor np. aluminium, albo stalowy jasny...

Co do sponsoringu... tak strzelałem tylko :D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 22:35   

... i właśnie o to chodzi jak raz dobrze ogarniesz auto później łatwiej wszystko utrzymać w czystości. Sam jakieś 3 miesiące temu 2 dni czyściłem auto i to tylko z zewnątrz ale przez ten czas mycie ograniczało się do cotygodniowego spłukania myjka auta i wszystkich zakamarków oraz szybkiego mycia (całość może zajmuje mi z 1h) bo wosk nałożony prawie 3 miesiące temu nadal siedzi na aucie i po każdym myciu auto nadal świeci się jak psu jaja bez jakiegokolwiek wysiłku. No ale są różni ludzie znam takich co dwa razy w roku pojadą na mechaniczną i też są zadowoleni ot kwestia podejścia ;)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
mzas 




Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 127
Skąd: Warszawa

MG ZS

Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 22:39   

MaReK napisał/a:
czyścić jakąś zaawansowaną chemią... chyba wystarczy karcher, woda i ew. płyn odtłuszczający.



Dokładnie , dodaj do tego jeszcze wosk i samochód jest moim zdaniem umyty i wypucowany dobrze.
_________________
SPRZEDAM -- MG ZS 180 -- !
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 22:43   

Też tak kiedyś myślałem aż coś mnie pokusiło i kupiłem ta "zaawansowaną chemie". Nie wyobrażam sobie teraz nakładania jakiegoś wosku z marketu tylko po to żeby po 2 myciach nie było po nim żadnego śladu. Dwie warstwy dobrego wosku na wczesniej przygotowany lakier, cotygodniowe mycie dobrym szamponem i 3 miesiące machania szmatą z głowy...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
mzas 




Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 127
Skąd: Warszawa

MG ZS

Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 22:46   

Jaki jest Twoim zdaniem dobry wosk?
_________________
SPRZEDAM -- MG ZS 180 -- !
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 22:54   

Z tanich np. Collinite 476 tak jak pisałem nakładany był u mnie jakoś w pierwszej połowie czerwca nadal coś siędzi na aucie. Z tym, ze sam wosk to nie wszystko trzeba dobrze przygotować pod niego powierzchnie i później stosować szampon który zmyje sam brud ale bez wosku ;)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Skradzione auta, części
szoso Offtopic 34 Wto Paź 02, 2018 07:03
majsterrr
Brak nowych postów Mowicie ze tuning robicie
Gość Offtopic 31 Sro Gru 03, 2008 21:53
Viniu
Brak nowych postów Najgorsze auta lat '80 i '90
leszczu Offtopic 7 Pon Lis 16, 2009 23:05
Pływak
Brak nowych postów Zmiana auta
kasjopea Offtopic 93 Czw Lis 05, 2009 00:23
Mayson
Brak nowych postów Tuning auta.
staf Offtopic 1 Pon Sie 17, 2009 11:47
Mayson



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink