Forum Klubu ROVERki.pl :: [45] Nie odpala - nie akumulator co sprawdzić?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: tronsek
Wto Paź 18, 2011 18:48
[45] Nie odpala - nie akumulator co sprawdzić?
Autor Wiadomość
MarcinMag 




Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 33
Skąd: Stalowa Wola



  Wysłany: Pon Paź 17, 2011 22:51   [45] Nie odpala - nie akumulator co sprawdzić?
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2004

Witam, jestem nowy na forum roverka mam od 2 tygodni nie zdążyłem jeszcze poczytać forum a juz nadarza sie okazja by zapytać o pewną kwestię. Sprawa ma się tak że padł akumulator - bynajmniej taka była oznaka po przekreceniu kluczyka rozrusznik ani nie puknie.... akumulator był nowy ma 1,5 miesiaca pomyślałem ze wadliwy czy coś nie świeciła się żadna kontrolka ze alternator nie ładuje. Podmieniłem akumulator tamten faktycznie był rozładowany ( zajadał prąd po podłączeniu do prostownika aż miło), w każdym razie odpaliłem samochod pojeździłem 2 godziny zapałił 4 razy w tym czasie za 5ym po 40 minutach od postoju chciałem jechac do garazu po miernik napięcia zeby poszukać przyczyny i sytuacja się powtórzyła. Tym razem akumulator nie rozładował się do konca... co teraz sprawdzić i jak? raczej alternator chyba odpada prędzej podejrzewam rozrusznik bo dziś po zamontowaniu akumulatora tego nowego po ladowaniu mimo ze ma dobre napięcia rozrusznik ani nie tyknął.... teraz kwestia co to moze byc czy cewka czy co jeszcze i jak ewentualnie sprawdzić? Rover 1.8 benzyna 2004 rok.

Z góry dzięki za podpowiedzi....
Ostatnio zmieniony przez MarcinMag Wto Paź 18, 2011 17:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 17, 2011 22:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Bartek8508 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 139
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Paź 17, 2011 23:35   

Sprawdź czy coś nie rozładowuje Ci aku na postoju (alarm, radio może jakieś zwarcie). Sprawdź szczotki alternatora i napięcie na pracującym silniku. Następnie kabel masowy do silnika. Jeżeli wykluczysz problem z aku/alternatorem problem może być z elektromagnesem na rozruszniku albo przewodem do niego idącym. Jak na razie nie mam innego pomysłu :wink:
_________________
Nigdy nie kupię auta na "F"... miałem więc Fiata a teraz mam Peugeota :)
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Wto Paź 18, 2011 20:57   

MarcinMag napisał/a:
raczej alternator chyba odpada

Bez dokładnego sprawdzenia nie wykluczał bym problemów z alternatorem. To, że kontrolka ładownia gaśnie nie zawsze oznacza, że alternator pracuje poprawnie i ładuje aku. Może mieć np uszkodzony mostek prostowniczy albo regulator napięcia.
MarcinMag napisał/a:
prędzej podejrzewam rozrusznik

To jest raczej mało prawdopodobne, ponieważ rozrusznik nie pobiera energii przy wyłączonym elektromagnesie. Gdyby elektromagnes cały czas dostawał zasilanie to bendiks byłby zasprzęglony a rozrusznik by pracował co nie trudno dostrzec. Poza tym elektromagnes rozrusznika sterowany jest przez przekaźnik podłączony do ECU a tenże przekaźnik jest na pewno odłączany po zazbrojeniu IMO.
Spawdzić musisz w pierwszej kolejności ładowanie. Poza tym nie zaszkodzi sprawdzić stanu połaczen masy od aku do nadwozia i silnika. Jak w powyższych będzie ok to niestety trzeba podłączyć pomiedzy aku a instalację amperomierz i po kolei odłączając bezpieczniki szukać, który obwód pobiera za duży prąd.
Na ten temat możesz doczytać więcej na forum używając wyszukiwarki.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Jak sprawdzic czy SRS zyje ???
BoloSr Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 55 Sro Mar 24, 2010 07:14
Gość
Brak nowych postów [r420] Jak sprawdzić czy mam wersję DI czy SDI ?
haxigi Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 83 Nie Sie 19, 2012 11:07
nowy880
Brak nowych postów [R45] Jak sprawdzić silnik wycieraczek...?
Kangooo Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Czw Sie 02, 2007 22:11
sTERYD
Brak nowych postów [R45] Jak sprawdzić czujniki termiczne?
Kangooo Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pią Lip 27, 2007 14:46
piter34
Brak nowych postów [R45] jak sprawdzic sworzeń dolny
bolus85 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Kwi 30, 2014 16:29
barszczyk



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink