Forum Klubu ROVERki.pl :: Wypowiedzenie OC Link 4
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Wypowiedzenie OC Link 4
Autor Wiadomość
DawidNB 



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 590
Skąd: Zabrze



Wysłany: Pią Gru 09, 2011 20:38   Wypowiedzenie OC Link 4

Sprawa dosyć skomplikowana ale wygląda to mniej więcej tak.

Samochód ubezpieczony W TU Link4 do 4 grudnia 2011 roku.
pod koniec ubezpieczenia rozmawiałem z "prowadzącą" moje ubezpieczenie czy nie chce przedłużyć ubezpieczenia, ze nowa oferta jest taka i taka.

mówię żeby wysłała wyszystko na @
no ale ze ich oferta była jaka była postanowiłem zrezygnować
1 grudnia wysłałem do nich na jeden z @ wypowiedzenie polisy z tym takim tekstem jak powinno być wypowiedzeniu i gotowe.

W poniedziałek 5 grudnia (czyli dzień po wygaśnięciu polisy) rozmawiałem z konsultantką która do mnie zadzwoniła ze oferta jest taka i taka. Ja jej odpowiadam ze wysłałem wypowiedzenie na adres ich adres taki i taki. ona że ok sprawdza wszystko i się odezwie.

ale ona nie dzwoniła, więc przyjąłem ze sprawa załatwiona wszystko się zgadza. i w ogóle.

Aż do dziś, dostałem zwykłą pocztą Potwierdzenie odnowienia ubezpieczenia. Ja za telefon i pytam jak to że wysłałem wypowiedzenie w tym dniu o tej godzinie i dostałem odpowiedz ze ten adres to jest ich adres ale te maile do nikogo nie trafiają ze to wysyła automat i w ogóle oni tego ubezpieczenia nie mają.

przerabiał to ktoś nie koniecznie z Link 4 ?
_________________
D-4D + Ubot 520xl
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 09, 2011 20:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pią Gru 09, 2011 21:04   

W żadnym TU nie wypowiesz umowy ubezpieczenia przez @
Wypowiedzenie musi być na piśmie np. osobiście w oddziale, list polecony (najlepiej za potwierdzeniem odbioru) itp. Przeczytaj OWU, tam zapewne pisze jak powinieneś wypowiedzieć umowę.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
TomaszM 




Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 272
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 09, 2011 21:50   

tronsek napisał/a:
W żadnym TU nie wypowiesz umowy ubezpieczenia przez @
Wypowiedzenie musi być na piśmie np. osobiście w oddziale, list polecony (najlepiej za potwierdzeniem odbioru) itp. Przeczytaj OWU, tam zapewne pisze jak powinieneś wypowiedzieć umowę.

W firmach działających stricte w systemach Direct jak link4 owszem, można wypowiedzieć przez telefon (rozmowa nagrywana) bądź maila. Jestem w Link4 od lat i kiedyś już wypowiadałem via e-mail i dostałem od nich jako potwierdzenie dokument pdf z treścią:
Cytat:
Warszawa, dnia 23/11/2010
[moje dane]
Dot. polisy: xxxxxxxxxxx
Szanowni Państwo
Link4 TU S.A. informuje, że wypowiedzenie polisy xxxxxxxxxx dotyczącej pojazdu OPEL Vectra A 2.0i Kat. 4x4 zostało zweryfikowane
pozytywnie.
W związku z powyższym w/w polisa nie zostanie odnowiona na kolejny rok.
Dziękujemy za wybranie usług Link4 i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą za rok.
Z wyrazami szacunku,
Zespół Operacji Finansowych
Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
Link4 Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.
ul. Postępu 15
02-676 Warszawa
tel.: +48 (22) 444 44 44

Natomiast jeśli wysłałeś faktycznie na adres używany przez link4 tylko do wysyłki (w stopce wówczas znajduje się najczęściej zapis w stylu "Ten list został wysłany automatycznie. NIE ODPOWIADAJ NA NIEGO. Jeżeli chcesz się z nami skontaktować - skorzystaj z danych na stronie http://home.pl/pomoc" (tu home.pl ale to przykład) - to masz pecha.
Dla samego siebie zawsze warto mieć potwierdzenie - czy to w postaci wysyłki listu poleconego za potwierdzeniem odbioru, czy osobiście przestemplowana kopia, czy e-mail zwrotny z konkretną treścią jak w moim przypadku. Jeśli tego nie dopilnowałeś, masz raczej pecha - będą Cię ścigać o zapłacenie...
 
 
DawidNB 



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 590
Skąd: Zabrze



Wysłany: Pią Gru 09, 2011 22:05   

stopka @ na który zostało wysłane wypowiedzenie

Kod:
Do otwarcia plików niezbędne jest posiadanie programu Adobe Reader. Możesz go pobrać ze strony: http://get.adobe.com/reader/ 

 

Link4 TU S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 15, wpisany do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000142452, o numerze NIP 526-26-72-654, którego kapitał zakładowy wynosi 111.354.305,00 PLN i jest wpłacony w całości. 

 

Treść tej wiadomości zawiera informacje przeznaczone tylko dla adresata. Jeżeli nie jesteście Państwo jej adresatem, bądź otrzymaliście ją przez pomyłkę, prosimy o powiadomienie o tym nadawcy oraz trwałe jej usunięcie

______________________________________________________________
UWAGA - Ten dokument zawiera informacje poufne, które mogą być również objęte tajemnicą handlową lub służbową. Jest on przeznaczony do wyłącznego użytku adresata. Jeśli nie są Państwo jego adresatem lub jeśli otrzymaliście Państwo ten dokument omyłkowo, to wszelkie rozpowszechnianie, dystrybucja, reprodukcja, kopiowanie, publikacja lub wykorzystanie tego dokumentu czy tez zawartych w nim informacji jest zabronione. Jeśli otrzymaliście Państwo tą wiadomość przez pomyłkę, prosimy o bezzwłoczne skontaktowanie sie z nami oraz usuniecie tej wiadomości.

This transmission contains information that may be confidential and that may also be privileged. Unless you are the intended recipient of the message you may not copy, forward, or otherwise use it, or disclose it or its contents to anyone else. If you have received this transmission in error please notify us immediately and delete it from your system.

Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. | ul. Postępu 15 | 02-676 Warszawa, Polska
e-mail: link4@link4.pl



niestety żadnego pdf'a potwierdzającego wypowiedzenie nie dostałem
_________________
D-4D + Ubot 520xl
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 09, 2011 22:07   

jak kupiłem Rovera, to był ubezpieczony w link4, ale bez problemów wypowiedzenie zostało przyjęte. Nawet sami do mnie dzwonili jako do nowego własciciela z propozycją przedłużenia OC na to auto, ale podziękowałem jak usłyszałem kwotę
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Gru 10, 2011 11:54   

W lipcu po zakupie 600ty chcialem wypowiedziec ubezpieczenie w MTU na rzecz Link 4 przez telefon.Pani mi powiedziala ze nie jest to mozliwe ze wzgledu na prawo.Wyslalem listem poleconym z potwierdzeniem nadania
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Nie Gru 11, 2011 19:59   

DawidNB, zgodnie z prawem jeśli ubezpieczenie jest zawierane na odległość czyli np przez telefon lub internet, to możesz z niego zrezygnować w ciągu 30 dni, wiec może spróbuj w te stronę jeśli już nic innego się nie da zrobić
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Nie Gru 11, 2011 20:22   

DawidNB napisał/a:
niestety żadnego pdf'a potwierdzającego wypowiedzenie nie dostałem

nie musisz dostac potwierdzenia
ja zawsze 15 minut po wyslaniu email lub faxu dzwonie na infolinie i potwierdzam czy dostali moje wypowiedzenie
DawidNB, napisz na jaki adres wysłałeś wypowiedzenie
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pon Gru 12, 2011 15:27   

Przecież napisał. ;) link4@link4.pl
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pon Gru 12, 2011 15:34   

no faktycznie :mur: no to dupa na ich stronie nie ma takiego adresu email w zakładce kontakt :(
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów wypowiedzenie OC w link4
tolik Prawo i ubezpieczenia 4 Sob Sty 29, 2011 16:37
tolik
Brak nowych postów [OC] termin 30 dni na wypowiedzenie
spitz Prawo i ubezpieczenia 3 Sro Cze 30, 2010 19:02
Pływak
Brak nowych postów Wypowiedzenie umowy OC PZU
Gość Prawo i ubezpieczenia 3 Sro Kwi 07, 2010 10:24
zetes
Brak nowych postów [OC] wypowiedzenie umowy OC LD
Gallus Prawo i ubezpieczenia 12 Pon Sty 04, 2010 23:43
BayHarborButche
Brak nowych postów wypowiedzenie umowy MTU
Pawkaz Prawo i ubezpieczenia 9 Nie Wrz 04, 2011 12:58
machi12



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink