Forum Klubu ROVERki.pl :: rover 25 streetwise - ewentualna pomoc w zakupie-mazowieckie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
rover 25 streetwise - ewentualna pomoc w zakupie-mazowieckie
Autor Wiadomość
panadol 



Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 15
Skąd: Magdalenka



Wysłany: Nie Lut 05, 2012 21:43   rover 25 streetwise - ewentualna pomoc w zakupie-mazowieckie

Witam
Mam nadzieje ze nei zjecie mnie ze zaraz po przywitaniu odrazu "beszczelnie" pytam o zakup auta.
Mojej dziewczyni strasznie przypadl do gustu streetwise. zwlaszcza w wersji 3d.
Ogladalismy dzisiaj ten egzemplarz :
http://otomoto.pl/rover-s...-C22761824.html

Mam kilka obaw : auto bylo rzekomo delikatnie uderzone w przod.
pekniety przedni zderzak, ulamane mocowania reflektora, delikatnie maska.
Zdaje sobie sprawe z wysokosci cen w/w czesci zamiennych jednak nie dyskwalifikuje go z tego powodu.
Najbardziej niepokoi mnie palacy sie srs. Sprzedawca opowiada historie ze poduszke juz wlozyl i trzeba tylko zresetoweac kompa. Pojecie jako takie mam : po pierwsze zazwyczaj procz poduszki trzeba wymienic/przeprogramowac airbag sensor po drugie pewnie napewno napinacz pirotechniczny tez wypalil. Pytanie jednak podstawowe czemu przyu takim slabym uderzeniu poduszka wypalila. Bez obejrzenia auta od spodu chyba bedzie ciezko stwierdzic.
Autem przejechalem sie tylko po gruntowych drogach w okolicy.
Jesli decydowalbym sie kupic to auto napewno chcialbym z kims kto juz widzial takie auto obejrzec go na spokojnie. Czy macie moze kogos/jakis zaprzyjazniony warsztat najlepiej w okolicy Otwocka ? Mysle ze dogadalbym sie z handlarzem zeby laweta go podwiozl gdzie trzeba i tam go spokojnie obejrzymy. Oczywiscie odplatnie.
Pozdrawiam
Adam
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 05, 2012 21:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 09:28   

Jedną poduszkę? A poduszka pasażera nie odpaliła? Może wepchnął z powrotem zaślepkę a we wtyczkę wlutował rezystor? :wink: Jeśli dobrze pamiętam post któregoś z forumowych guru, to po wystrzeleniu napinaczy pałąk na którym znajduje się zatrzask pasa przy fotelu (ten z harmonijką) powinien się znacznie skrócić - powinno to być widoczne.
Sensor poduszek nadje się oczywiście tylko do wymiany. Informacji o uderzeniu na pewno nie wykasujesz z nich TestBookiem. Są ludzie którzy potrafią to zresetować, ale jako ze jest to nielegalne, to czynią to jedynie "w celach doświadczalnych".
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
panadol 



Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 15
Skąd: Magdalenka



Wysłany: Wto Lut 07, 2012 11:41   

Z tego co mówił - walneła jedna - jeśli jechal tylko kierowca to chyba jest jakis czujnik zajecia fotela pasazera i tak powinno byc - chyba ze tu takj owego nei ma ?
Tak czy inaczej namowilem znajomego co ma duzy serwis blacharski zeby sie przejechal obejrzec. Zobaczymy co powie. Kobiecie bardzo przypadlo to auto do gustu wiec musze teraz znalezc odpowiedni egzemplarz. Naprawa porzadna tego tez troche wyniesie :
Tak na szybko patrze ceny - zderzak jakby chciec wymienic to kolo 1tys ! :/
do tego zalozmy ze poduszka i airbagsensor to tez z 400 trzeba liczyc, jakies pierdoly do tego - czyli 1.5-2kzl lekko liczac. Jesli nie bedzie innych uszkodzen powaznych to bede sie targowal i moze cos z tego bedzie - zobaczymy. Dam znac napewno.
Pozdrawiam
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 19:03   

Ze schematu zamieszczonego w Haynesie wynika, że nie ma żadnego dodatkowego czujnika w fotelu pasażera.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 19:23   

Wedle mojej wiedzy nie ma mozliwosci odlaczenia poduchy w R i MG... To jeszcze nie te czasy, kiedy wpadli na to ze poducha moze byc niebezpieczna jak ktos przewozi foteliki i np kobiete w ciazy.

SRS, moze miec wiele zrodel, ale jak auto po uderzeniu, to moze byc porblem wystzrelonych napinaczy - w R nie jest to strasznie droga impreza, troche czasu i pewnie ze 200 pln za komplet.

bardziej by mnie interesowalo czy auto jest proste pod wzgledem zawieszenia.

Czy bylo sprawdzane czujnikiem ? Czy silniki zawieszenie sprawuje sie ok ?

Jezeli na pierwszy rzut oka wszystko ok, to mozesz sprobowac dogadac sie z Mariusz_418

i tu

http://www.roverki.pl/czc...=31&sobi2Id=219

Auto bez papierow , ze nie jest jezdne ? jak umowe chca spisac, na kogos, na komis , czy na "obcokrajowca" ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 21:05   

Ogólnie autko dość ryzykowne w zakupie. Musisz dokładnie mu się przyjrzeć. Do ceny dolicz jeszcze przednią zaślepkę halogenu, którą ciężko zdobyć, a jak już znajdziesz to kosztuje nie mało. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Sro Lut 08, 2012 08:23   

maniaq napisał/a:
Wedle mojej wiedzy nie ma mozliwosci odlaczenia poduchy w R i MG... To jeszcze nie te czasy, kiedy wpadli na to ze poducha moze byc niebezpieczna jak ktos przewozi foteliki i np kobiete w ciazy.


Nie przesadzaj, w MG ZR (chyba kiedyś posiadałeś, jeśli dobrze kojarzę) z boku deski rozdzielczej po stronie pasażera nie miałeś naklejki ostrzegającej przed przewożeniem dzieci w nosidełku tyłem do kierunku jazdy? Ja takową mam.

leszczu napisał/a:
Do ceny dolicz jeszcze przednią zaślepkę halogenu, którą ciężko zdobyć, a jak już znajdziesz to kosztuje nie mało.


37 funtów w Rimmerbros. :wink: Ale zawsze może to stanowić pretekst do montażu świateł przeciwmgielnych albo do jazdy dziennej. :grin:
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
dzisiajijutro 



Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 1
Skąd: Mazowieckie



Wysłany: Pią Lut 10, 2012 12:51   

Witam,
Jestem zainteresowany tym samym autem (modelem, nie z tego linku;) ) i prosiłbym o pomoc, na co zwracać uwagę przy zakupie takiego auta, od razu powiem, że prawdopodobnie niedługo będę jechał oglądać jeden egzemplarz, a jeśli chodzi o rovery to jestem zielony totalnie... nawet żaden z moich znajomych nie miał nigdy i powiew szczerze, że trochę się boje... bo znalazłem 1 model:

http://otomoto.pl/rover-s...tml#description

oferta jest z Radomia, czy ktoś z forumowiczów może polecić warsztat w tym mieście, gdzie można by dokonać porządnych oględzin ?

i nie wiem czy jest to ok cena, czy raczej wygórowana...

poza tym nie wiem nawet jakie spalanie ma te auto... mogę przypuszczać, że nieduże... ale jakie dokładnie, czy ktoś się orientuje? i w dodatku jak z częściami... czy są łatwo dostepne, czy raczej trzeba dużo na nie wydawać i dużo szukać...

bardzo spodobało mi się to auto, nie ukrywam, tylko chciałbym wiedzieć czego można po nim oczekiwać?

jest to silnik 1,4 109km... czy z taką mocą można liczyć się z chociaż w miarę przyzwoitymi osiągami? nie zależy mi na ściganiu się , jedynie na bezpiecznej jeździe, tzn. żeby móc przynajmniej tira wyprzedzić bez :shock: śmierci w oczach ;)

będę wdzięczny za pomoc.
pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez dzisiajijutro Pią Lut 10, 2012 13:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Lut 10, 2012 13:06   

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15124 to ogolnie o R i MG przed zakupem + inne tematy o streetwise

PTE ale nie ma mozliwosci, ze strzelila jedna poducha bo druga byla odlaczona ;) naklejki naklejkami, moze sa, nie pamietam, jakos jezdzilem po lewej stronie w aucie , dodam - z przodu :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 10, 2012 13:24   

dzisiajijutro napisał/a:
jest to silnik 1,4 109km

Dokładnie to ma 103KM. Jak na taką masę autka, silnik daje rade. :wink:

Oprócz krzywo spasowanej tylnej klapy, autko wygląda przyzwoicie. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pią Lut 10, 2012 13:38   

maniaq napisał/a:
PTE ale nie ma mozliwosci, ze strzelila jedna poducha bo druga byla odlaczona ;) naklejki naklejkami, moze sa, nie pamietam, jakos jezdzilem po lewej stronie w aucie , dodam - z przodu :D


Nie ma, nie ma. Ale naklejka jest, wierz mi ;-)
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
panadol 



Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 15
Skąd: Magdalenka



Wysłany: Sro Lut 15, 2012 20:15   

Bylem dzis jeszcze raz obejrzec dokladnie auto... Zapraszam do działu "Uwaga na to auto"...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [Rover Streetwise] pomoc w zakupie
Gonso123 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Sie 28, 2018 13:32
Gonso123
Brak nowych postów [R Streetwise] Pomoc przy zakupie
xxxArtur Chcę kupić ROVERka 1 Sob Mar 19, 2011 19:17
maniaq
Brak nowych postów [Rover 25 2,0 TD 2001] Ocena i ewentualna pomoc
RAKU_44 Chcę kupić ROVERka 137 Sro Gru 12, 2012 21:01
RAKU_44
Brak nowych postów pomoc w zakupie rover 75
wolf Chcę kupić ROVERka 28 Pią Kwi 09, 2010 16:49
Markzo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink