Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] problem z kierunkowskazami
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] problem z kierunkowskazami
Autor Wiadomość
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Sro Gru 05, 2012 21:53   [R75] problem z kierunkowskazami
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Znowu niespodzianka.Wlaczam kierunkowskaz dziala ale na tablicy wlacza sie po chwili.Kiedy wylaczam na zewnatrz gasna,ale na desce caly czas migaja,po dluzszaj chwili wylaczaja sie.To samo z dlugimi,kiedy wlaczam na tablicy nic a swiatla wlaczone,dopiero po chwili na tablicy kontrolka sie swieci,ale kiedy wylacze na tablicy caly czas swieci az wlacze kierunek to gasnie.Awaryjne jak wlacze to nie moge wylaczyc.Co do cholery znowu to jest? Pojawil sie tez problem z odpalaniem.Dlugo musze krecic zeby zaskoczyl,a czasami jak odpali to zaraz zgasnie.Czy jedno z drugim ma cos wspolnego?Czytalem ze jak nie chce palic na cieplym to moze byc czujnik walka czy cos.Na zimnym zapalil i zaraz zgasl.Drugi raz odpalilem i juz chodzil.ale na cieplym za kazdym razem lipa.Czy ktos mial przypadek z kierunkami?
Temat poprawilem

[ Dodano: Sro Gru 05, 2012 21:53 ]
pogrzebalem troche w szukajce i znalazlem post apples-a ktory pisal o wariujacej elektryce zwiazanej z webasto.U mnie wlasnie od webasto sie zaczelo.Zaczelo mocno kulec,strzelac,nie zawsze odpalalo,niedawno o tym pisalem.Pojechalem do specjalisty od piecow,ktory podlaczyl kompa,ale nie zauwazyl ze wczesniej wywalilo bezpiecznik.Zaczal cos grzebac.Kiedy zwrocilem uwage ze bezpiecznik przepalony,ponownie podlaczyl,ale ze nie mial orginalnego roverowskiego programu do webasto,zaczal mi ustawiac jakims innym,nie wiem jakim.Usunal jakies bledy i kazal mi odpalic.Przekrecilem stacyjke,silnik zaskoczyl a po chwili zgasl(wlasnie kojarze ze wtedy pierwszy raz.Webasto zadzialalo,ale pod domem niestety juz nie.Dzis kiedy wracalem z pod pracy tez odpalil i zgasl,po ponownym odpaleniu zaczely falowac obroty,pozniej sie uspokoil.Podczas jazdy w wysiadly mi kierunki,dlugie i awaryjne o ktorych pisalem wyzej.Pojawil sie rowniez problem z wlaczaniem silnika.Po odpieciu dwoch wtyczek od webasta tak jak komus kiedys radzil apples niby wszystko wrocilo do normy.Pojezdzilem troche,gasilem i zapalalem i ok.Czy to zbieg okolicznosci,czy mozliwe ze fachowiec mogl poprzestawiac mi cos swoim nieodpowiednim programem w swoim komputerku? Apples pisal o problemach z elektryka a u mnie doszlo jeszcze ciezki rozruch silnika.uf
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 05, 2012 21:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 06, 2012 08:32   

Z tym piecem wszystko możliwe. Piec jest wpięty w sieć I-bus (k-bus) Wiele elementów komunikuje się po to tej sieci. Między innymi moduł świateł, nawigacja, audio, parktronik, zegary, klimatyzacja itd

Mozesz wyjąć z wtyczki pieca tylko kabel z pin2 i będzie ok

Może miałeś zalany wodą moduł świateł, ten zaraz za przełacznikiem świateł
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Gru 06, 2012 12:26   

Pieta napisał/a:
Piec jest wpięty w sieć I-bus (k-bus)
sieć K-bus łączy zegary, BCU , LSM i immo czyli wszystko co tu szwankuje.Może pojawił się błąd w poz. 14 komputera diagnostycznego.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Czw Gru 06, 2012 13:10   

Może pojawił się błąd w poz. 14 komputera diagnostycznego.
To co to znaczy? Czy ten kto mi tu grzebal przy piecu wgral mi jakis blad bo nie mial orginalnego programu?Czy teraz jesli bym wyczyscil piec i wpial go z powrotem wszystko bedzie dzialalo,czy nie?Czy musze znowu piec podlaczyc pod jakis prawidlowy program?Co powinienem teraz zrobic?Jestem zupelnie zielony jesli chodzi otakie dzialania.Najchetniej oddal bym go na jakis czas zeby ktos zrobil z nim zupelny porzadek,ale niestety w szczecinie nie ma nikogo z T4,ani nikogo kto chcialby pobawic sie przez jakis czas moim roverkiem i postawic go do pionu. Co ja mam teraz zrobic z tym wewbasto? Dzis zrobilem troche kilometrow i niby wszystko dziala,ale to kolejna rzecz w moim roverku ktora zostala odpieta i to mnie denerwuje
Modulu nie mialem zalanego ,w samochodzie mam sucho,a z kad mialo by leciec na przelacznik swiatel? Byla by plama na dywaniku a nie ma
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Gru 06, 2012 14:11   

grota10 napisał/a:
To co to znaczy?
to znaczy , że usterka mogła się zapisać w pkt 14 diagnostyki
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=50312
grota10 napisał/a:
a z kad mialo by leciec na przelacznik swiatel?
a np. z przewodu wentylacji po odgrzybianiu pianką klimy i nie musi być śladu na dywaniku.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Czw Gru 06, 2012 15:57   

Niewiele mi to mowi,tylko tyle ze mam blad. Czy to jest powod do zmartwienia ,czy moge spokojnie jezdzic czy szukac kogos kto wykasuje balad? Czy do tego musi byc T4 czy wystarczy podstawowy jakis program? A co mam zrobic z piecem?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z EGR
marcin.misek Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Sie 24, 2014 08:37
Comrade
Brak nowych postów [R75] Problem z ABS
wojcio0 Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Lut 15, 2013 14:53
zawisza
Brak nowych postów [R75] Vis-problem
maciej75v6 Rover serii 75, MG ZT 3 Nie Cze 09, 2013 13:25
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Problem z ABS'em
gipsy2 Rover serii 75, MG ZT 21 Pon Wrz 15, 2008 20:32
gipsy2
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Problem ABS]
mgrzegorzewski9 Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Paź 22, 2013 20:07
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink