Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] LSM skorodowany
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] LSM skorodowany
Autor Wiadomość
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3428
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Czw Sie 08, 2013 13:59   [R75] LSM skorodowany
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam, dzis podczas rutynowej kontroli samochodu wpadło mi do głowy żeby sprawdzić jak wygląda nowa pompka sprzęgła tazu. Przy wyciąganiu włączników świateł miglo mi przez oko coś rudego. Okazało sie ze elektronika lsm jest mocno skorodowana. Sam moduł dział poprawnie, zero błędów na kompie, wszystkie światła działały, o przepalonych żarówkach tez dawał znać. Po wyczyszczeniu i zamontowaniu dalej wszystko działa, ale zastanawiają mnie 2 rzeczy:

1 skąd ta korozja w tylnej części LSM ? Nigdy nie lałem żadnych odświeżaczy w kratki
2 Od czego jest 8 scalaków dookoła gniazda - czy to sa jakies mosfety sterujące całym oświetleniem? (były zalane lakierem i nie bardzo dało sie odczytać symbol, a nie chciałem go zdzierać bo zawsze to jakaś ochrona). LSM nie ma jakiegoś modulu wykonawczego dużej mocy gdzieś dalej ? Jeśli nie to przez niego przepływa sporo prądu - gdzie w takim razie radiator? Czyżby te scalaczki miały 90% sprawność i wydzielały tak mała ilość ciepła, ze wystarcza te male blaszki wlutowane w płytkę do rozpraszania ciepła?
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sie 08, 2013 13:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink