Zobacz temat - [R400/R45/MG ZS] Problem z biegami - pedał sprzegla
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400/R45/MG ZS] Problem z biegami - pedał sprzegla

BoloSr - Sob Kwi 14, 2012 18:37
Temat postu: [R400/R45/MG ZS] Problem z biegami - pedał sprzegla
Witam
W dniu wczorajszym pdal mi ten silownik co jest przy pedale sprzegla i jest problem z biegami :( I teraz pytanie jak to cudo sie nazywa dokladnie i gdzie dostane ten silownik co jest przy pedale sprzegła ?? ?

Remigiusz - Sob Kwi 14, 2012 18:51

Zależy co padło, ja bym montował takie cudo bo jest to lepsza opcja niż to orig. dziadostwo :wink:

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=74056

BoloSr - Sob Kwi 14, 2012 18:53

Remigiusz napisał/a:
Zależy co padło, ja bym montował takie cudo bo jest to lepsza opcja niż to orig. dziadostwo :wink:

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=74056



padlo to co przy pedale jest bo cieknie :(

fajnie by bylo takie cos zapodac ale nie mam czasu na takie kombinacje :(
chyba ze ktos to przerabial i podpowie co i jak to moze sie skusze i zakupie :)

Remigiusz - Sob Kwi 14, 2012 18:58

No to pompa sprzęgła padła :wink:
BoloSr - Sob Kwi 14, 2012 19:01

Remigiusz napisał/a:
No to pompa sprzęgła padła :wink:


czyli 400 miniumum :(

Adrian - Pią Kwi 20, 2012 19:53

Wymieniłeś już tę pompę?
BoloSr - Pią Kwi 20, 2012 19:58

Adrian napisał/a:
Wymieniłeś już tę pompę?


wlasnie przed chwila wrocilem z wymiany i lipa jakich malo :(
niby sie poprawilo ale nie jest to co bylo wczesniej :(
zauwazylismy ze wysprzeglik na skrzyni strasznie wygina mocowanie :(
i teraz pytanie czy sprzeglo padlo czy moze winowajca jest lapa od sprzegla tan na skrzyni czy moze samo sprzeglo :(
wysprzeglac sie da ale nie tak jak kiedys i niestety trzeba zwalic skrzynie i sprawdzic o co biega bo tak nie moze byc :( chyba ze ktos ma pomysl co jeszce sprawdzic ??
pedal chodzi plynnie i nie jest zapowietrzony wina chyba lezy jednak po stronie skrzyni :(

Adrian - Pią Kwi 20, 2012 20:05

A mocowanie wysprzęglika jest w dobrym stanie, nie popękane?
BoloSr - Pią Kwi 20, 2012 20:07

Adrian napisał/a:
A mocowanie wysprzęglika jest w dobrym stanie, nie popękane?


tak na oko to wygladalo dobrze wszystko w calosci ale jak sie wciska pedal sprzegla to calosc razem z wysprzeglikiem sie odgina i nie pozwal na dobre wbicie biegu :(

Adrian - Pią Kwi 20, 2012 20:11

No to problem z łapą. Pewnie coś się zatarło. Jak zdejmiesz wysprzęglik z mocowania, to łapa powinna się bezproblemowo ruszać pod naciskiem ręki. Sprawdź to.
BoloSr - Pią Kwi 20, 2012 20:15

Adrian napisał/a:
No to problem z łapą. Pewnie coś się zatarło. Jak zdejmiesz wysprzęglik z mocowania, to łapa powinna się bezproblemowo ruszać pod naciskiem ręki. Sprawdź to.


sprawdzone rusza sie ale mechanik mowil ze dziwne ze to mocowanie az tak sie wygina i podejrzewa ze moze byc problem z samym sprzeglem :( a najlepsze jest ze bylo 2 lata temu wymieniane (i chyab tu byl blad bo LUC-ka zapodalem )

Adrian - Pią Kwi 20, 2012 20:22

W takim razie, to chyba pozostało tylko zrzucać skrzynię... :załamka:
BoloSr - Pią Kwi 20, 2012 20:26

Adrian napisał/a:
W takim razie, to chyba pozostało tylko zrzucać skrzynię... :załamka:


niestety na to wyglada i mysle ze to bedzie wina sprzegla no chyba ze lapa sie zatarla albo przytarlana dosisku i to jest problem :(

Jugol - Pią Kwi 20, 2012 22:14

Ja stawiam na mocowanie wysprzęglika, popuściły zgrzewy i się odgina.
BoloSr - Sob Kwi 21, 2012 20:41

Jugol napisał/a:
Ja stawiam na mocowanie wysprzęglika, popuściły zgrzewy i się odgina.


obys mial racje :)
jutro to sprawdze osobiscie :)

rafeque - Nie Kwi 22, 2012 19:50

witam,
ja zastąpiłem zestawem firmy AP z Land Rover Freelander( pompa z wysprzęglikiem), do zamontowania jest potrzebna opalarka ,żeby powyginać odpowiednio przewód.
cena około 200zł
a śmigam ponad rok i jest wporządku

BoloSr - Pon Kwi 23, 2012 14:46

Dwie sprawy:
1. Biegi wchodza bez problemu jak auto nie ma wlaczonego silnika - łapa sie nie odgina :) ,
2. Jak auto chodzi czyli silnik jest wlaczony wtedy biegow nie idzie wlaczyc i wtedy mocowanie wysprzeglika sie odgina :(

Jak wyglada samo mocowanie wysprzeglika jeszcze nie sprawdzilem bo musze sie do tego dobrac od gory bo z dolu nie mam jak :(