Zobacz temat - [R75] palą się kontrolki ABS, k.trakcji i hamulca ręcznego..
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] palą się kontrolki ABS, k.trakcji i hamulca ręcznego..

amigojwr - Wto Paź 02, 2012 16:58
Temat postu: [R75] palą się kontrolki ABS, k.trakcji i hamulca ręcznego..
Witam,

gdy odpalałem dziś auto, wszystko było ok, po jakimś czasie, po przejechaniu odcinka 30 km zapaliły się na pulpicie w/w 3 kontrolki.

Jakieś 2 miesiące temu elektryk wywęszył przetarty przewód przy lewym, przednim kole bo mi pedał hamulca drżał podczas hamowania.

Zajechałem przed chwilą do tego samego elektryka, podałem objawy - sugerując, że może znów ten przewód - podłączył kompa i wyszło mu, że gdzieś jest zanik napięcia, mówił, że musiałby sprawdzać wszystkie wtyczki, bezpieczniki itp. Pompe ABS słychać - jest sprawna.

Co może być przyczyną? Pytam, bo jest mnie w stanie przyjąć dopiero w następnym tygodniu ;/

pozdrawiam!

franki01 - Wto Paź 02, 2012 17:15

Tabelka z rave'a:
http://imageshack.us/phot...ztytuuovte.png/

Po podłączeniu do kompa nie pokazuje żadnych błędów?

SeniorA - Wto Paź 02, 2012 17:44

Podobny przypadek : http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=80083
sknerko - Wto Paź 02, 2012 18:42

amigojwr, Miałem to samo u mnie był przetarty kabel od czujnika ABS w przednim prawym kole ciekawe było że nie wariował prędkościomierz, kiedyś też miałem to z powodu złego styku na pompie ABS i pół zimy przejeździłem tak,
amigojwr - Wto Paź 02, 2012 19:53

sknerko napisał/a:
amigojwr, Miałem to samo u mnie był przetarty kabel od czujnika ABS w przednim prawym kole ciekawe było że nie wariował prędkościomierz, kiedyś też miałem to z powodu złego styku na pompie ABS i pół zimy przejeździłem tak,


no mi zegary nie świrują. niedawno mialem te same kontrolki + kontrolke hamulca i byl przetarty przewód w przednim lewym kole..

jutro jade do elektryka :roll:

apples - Wto Paź 02, 2012 20:30


amigojwr! Temat zamykam.

Odpowiedź na Twoje pytanie udzielił kolega SeniorA.

Proszę kierować się jego wskazówkami, a następnym razem zanim założysz nowy temat użyj funkcji Szukaj
lub przejrzyj Workshop Manual ROVERki.pl. :wink:

Pozdrawiam,
apples