Zobacz temat - [R75] - drganie na pedale sprzegla po nacisnieciu hamulca
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] - drganie na pedale sprzegla po nacisnieciu hamulca

R75 - Sro Kwi 30, 2014 23:44
Temat postu: [R75] - drganie na pedale sprzegla po nacisnieciu hamulca
hej,

zauważyłem ostatnio dziwna rzecz, otóż po wciśnięciu sprzęgła i naciśnięciu hamulca, czasami wyczuwalne jest takie dziwne drganie na sprzegle, puszczam hamulec (sprzęgło wciśnięte), lekko naciskam i znowu czuć, o co tutaj chodzi?

Nie jest to powtarzalne, występuje losowo mam tez takie objawy:

[R75] - stukanie, cisza po wolnym puszczeniu sprzegla ?

damiwr - Czw Maj 01, 2014 19:59

na 90 % dwumasa ma luzy poprzeczne, Ale to tylko moje domniemanie miałem tak jak lekko wciskałem sprzęgło wyczuwalne drgania pedału.
haszczyc - Czw Maj 01, 2014 20:46

ja wymieniłem dwumas na nowy sprzegło nowe itp i drgania pedału sprzęgła dalej mam :)
wellman - Czw Maj 01, 2014 21:27

Skoro czytałeś inne tematy to zapewne znasz już proponowane metody na sprawdzenie dwumasy (ruszanie bez gazu z II biegu, ruszanie z I biegu z zaciągniętym ręcznym i sprawdzanie bicia na sprzęgle). Coś wyszło z takiego sprawdzenia?

U mnie, odkąd kupiłem R75, mam też takie coś, że od czasu do czasu pedał sprzęgła jakby lekko uderzał o stopę od spodu na początku wciskania. Dwumasę regenerował, a sprzęgło wymieniał poprzedni właściciel, wymienił też pompkę na używkę, którą ja niedawno wymieniłem na TAZU. W między czasie mój mechanik od roverków sprawdzał też dwumasę i sprzęgło dla pewności i nic nie znalazł.

Pozostało więc chyba pogodzić się z tym "objawem" i jeździć. Chociaż u Ciebie jeszcze jest to niepokojące stukanie. Pytanie - czy stukanie występuje zawsze wtedy, gdy czujesz bicie pedału, czy te dwie rzeczy są niezależne?

R75 - Czw Maj 08, 2014 01:18

wellman napisał/a:
Skoro czytałeś inne tematy to zapewne znasz już proponowane metody na sprawdzenie dwumasy (ruszanie bez gazu z II biegu, ruszanie z I biegu z zaciągniętym ręcznym i sprawdzanie bicia na sprzęgle). Coś wyszło z takiego sprawdzenia?


robiłem testy ruszania z 2, 3 i wygląda ze wszystko ok, nic nie waliło, nie strzelało

wellman napisał/a:
Pytanie - czy stukanie występuje zawsze wtedy, gdy czujesz bicie pedału, czy te dwie rzeczy są niezależne?


nieżalenie, stukanie tak jak pisałem wcześniej, przykładow autko na luzie, słychać stukanie, wciskam sprząglo, puszczam bardzo wolno - cisza, ponownie wciskam puszczam normalnie - stuka - tez dziwna sprawa

co do drgania sprzęgła to u mnie to drganie występuje TYLKO (nieregularnie, losowo) jak wciskam hamulec - ktoś widzi jakąś zależność ?

[ Dodano: Czw Maj 08, 2014 01:18 ]
to raczej nie ma związku z problemem ze sprzęgłem, zrobiłem inny test:

wciskam sprzęgło i lekko naciskam i puszczam pedal hamulca (tak kilka razy lekko naciskam puszczam hamulec) i za każdym razem czuje te naciśnięcia hamulca na sprzegle jakby drganie, "ocieranie", nie wiem jak to nazwać

co to może być?

cin1391 - Sro Kwi 13, 2016 10:37

Mnie też dopadło wczoraj.

Zauważyłem, że jak wcisnę pedał sprzęgła i zacznę się wsłuchiwać, to słyszę rytmiczny stuk dochodzący ze skrzyni ;/ No i lekkie bicie na pedale sprzęgła.

I nie dziwiłoby mnie to, gdyby nie fakt, że niecały miesiąc temu wsadzone nowe: dwumas LUK, sprzęgło i docisk BORg&Beck, wysprzęglik metalowy TAZU.

Czy mechanicy mogli coś zwalić? ;/

sknerko - Sro Kwi 13, 2016 10:39

Ja mam tak od 8 lat i żyję z tym
cin1391 - Sro Kwi 13, 2016 10:42

sknerko napisał/a:
Ja mam tak od 8 lat i żyję z tym


To mówisz, że olać? :D

dawidd - Sro Kwi 13, 2016 13:15

cin1391 napisał/a:
To mówisz, że olać?
tak
sknerko - Sro Kwi 13, 2016 13:45

cin1391 napisał/a:
To mówisz, że olać?
No chyba że dużo jeździsz z wciśniętym sprzęgłem :mrgreen: to by trza szukać przyczyny ;-)
MokraWoda - Sro Kwi 13, 2016 14:53

cin1391 napisał/a:
Mnie też dopadło wczoraj.

Zauważyłem, że jak wcisnę pedał sprzęgła i zacznę się wsłuchiwać, to słyszę rytmiczny stuk dochodzący ze skrzyni ;/ No i lekkie bicie na pedale sprzęgła.


To trochę podobnie jak u mnie. Tyle, że u mnie słychać takie coś rytmiczne w momencie kiedy sprzęgło zaczyna łapać. Ale TYLKO i wyłącznie kiedy dodam trochę gazu. A jak bez gazu to cisza.