Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] - stukanie, cisza po wolnym puszczeniu sprzegla ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] - stukanie, cisza po wolnym puszczeniu sprzegla ?
Autor Wiadomość
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



  Wysłany: Sob Kwi 12, 2014 22:41   [R75] - stukanie, cisza po wolnym puszczeniu sprzegla ?
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

hej,

od pewnego czasu cos stuka w okolicach silnika, wydaje mi się ze to gdzieś z prawej strony autka, co zauważyłem:

- auto na luzie - stukanie znika przy wciśniętym sprzegle oraz po wolnym puszczeniu sprzęgła, nie słyszę tego tez rano jak silnik jest zimny

- auto na luzie - jeżeli puszczam sprzęgło normalnie to znowu zaczyna stukac, przy dodaniu gazu, stukanie nasila sie

słyszałem opinie, ze to dwumas, mam nadzieje, ze nie i można to jakoś prosto naprawić/rozwiązać.

co to może być?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 12, 2014 22:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mayones123 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2014
Posty: 66
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 14, 2014 12:19   

Jak staniesz naprzeciwko otwartej maski to stuka jakby pod akumulatorem przy prawym kole? Najlepiej slychac przy kole? Metaliczny dzwiek jakby ktos stukal łyżką o kaloryfer? :)
Niestety, najprawdopodobnie dwumas...
Sprobuj ruszyc z dwojki a pozniej z trojki z miejsca i powiedz co sie dzieje, jesli gasnie i stuka gwaltownie to dwumas.. Wspolczuje, tez sie do tego przymierzam psychicznie :)
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Wto Kwi 15, 2014 00:16   

Hej,

Tak, w tym miejscu o którym piszesz, nie testowałem jeszcze startu z 2 czy 3, ale chodzi o to aby ruszyć z gazem czy aby zdusić auto i sprawdzić czy coś słychać?

Czy jest ktoś w stanie jeszcze po objawach potwierdzić, ze to dwumas?

Wstępnie obstawiałem wysprzeglik.
 
 
Mayones123 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2014
Posty: 66
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 15, 2014 12:02   

Jak w tym miejscu to na bank sprzęgło. Ja stawiam na dwumas. W ruszaniu z 2 chodzi o to by lekko zdusić ale spróbować wogle ruszyc. Jest jest dwumas padniety to ciezko bedzie a nawet moze byc to nie mozliwe (zacznie stukac i zgasnie). Takie metaliczne stukanie swiadczy o luzach na kole dwumasowym i mysle ze nie ma co do tego watpliwosci w tym przypadku... Zreszta i tak musisz sie do sprzegla dostac bo ewidentnie ze sprzegla dochodzi odglos wiec sprawdzisz to namacalnie.
Jak rozwiazesz problem to napisz co zrobiles, czy regeneracja, uzywka czy nowe. Jakie koszty ci wyszly i jaki efekt. Powodzenia !!
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Wto Kwi 15, 2014 17:58   

ruszyc bez gazu
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Sro Kwi 16, 2014 00:08   

sprawdziłem, ruszyłem bez gazu, zarówno na drugim jak i trzecim biegu, auto nie zgasło, nic nie stukalo, wiec dlaczego słychać to stukanie w przypadkach opisanych w pierwszym poście?
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Sro Kwi 16, 2014 22:00   

Ruszyc powinien bez szarpania.Jesli rusza to nie dwumas.U mnie po wymianie dwumasy po okolo pol roku zaczelo tez stukac z tej samej strony.Na zimnym silniku nic nie slychac,ale po zrobieniu dluzszego dystansu strasznie lomoce i rzecholi jakby cos sie odkrecilo i latalo luzno.Czasami ciezko wbic jedynke.Na pewno nie jest to dwumas,mysle ze cos z sama skrzynia sie dzieje,pewnie konczy zywot.
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Czw Kwi 17, 2014 22:08   

ok, wiec teoretycznie wykluczony dwumas, wiec gdzie problem i dlaczego cisza po wciśnięciu albo wolnym puszczeniu sprzęgła?
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 13:07   

Kurna nie wiedziałem, że dwumas jest także w benzynowych silnikach :|
Może to przegub/przeguby wewnętrzne ?
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 21:01   

Nie zwrocilem uwagi ze to benzyna.Rzeczywiscie nie ma tam dwumasy.
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 22:29   

Benzyna tez ma koło dwumasowe, trochę dziwne rozwiazanie,
ale w silnikach kv jest koło dwumasowe.

Jakieś inne pomysly?
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 22:42   

R75 ja u siebie w 600tce miałem identyczne objawy, tylko zamiast stukania bylo strzelanie.Padło na przeguby wewnętrzne :)
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Sob Kwi 19, 2014 08:27   

Oki, dzieki. Ktoś miał może taki przypadek 75?

Można się do tego jakoś sensownie dostać,
czy to większa robota jak ze sprzęgłem?
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 19, 2014 10:33   

Ja połówki wyciągam tak:
Odkręcam nakretki z piasty
Zdejmuje koła
rozpinam wahacze, tylko sworzeń z dołu
Spuszczam olej ze skrzyni
Odciągam amortyzator z piastą tak by wysunąć z niej półośkę
Następnie wysuwam półośki ze skrzyni, tylko pomagam sobie sztywnym srubokrętem bo siedzą one na czymś w rodzaju zatrzasku
Przy składaniu trzeba pamiętać o tym by półośki zatrzasnęły się w skrzyni bo słyszałem ze potrafią wypaść.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
baczek 



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 35



Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 10:35   

Panowie mam pytanie. :D Miałem problemy z wrzucaniem biegów, więc zawiozłem autko do mechanika. Okazało się, że nie tylko wysprzęglik jest do wymiany, ale też przydałoby się założyć nowe sprzęgło. Zdecydowałem się na to rozwiązanie, bo zostało to zrobione za jedną kasę. Niestety okazało się też, że dwumasa nie jest w zbyt dobrym stanie i trzeba pomyśleć o wymianie, lub regeneracji. Przed wymianą sprzęgła na nowe nie było słychać takiego charakterystycznego "skrzypienia" podczas puszczania sprzęgła przy ruszaniu i wrzucaniu na dwójkę. To na pewno dwumasa się tak odzywa? Czy coś się stało z nowym sprzęgłem? Czy może mechanik przez przypadek coś zrobił i dlatego tak zaczęło skrzypieć? (wykluczam raczej, bo mu ufam) Co polecacie? Regenerować starą dwumasę, czy zainwestować w nową? Widzę, że nowa dwumasa od LUK to koszt od 1500 zł w górę, a regeneracja 500 zł. Podpowiedzcie coś. :D Dzięki.

Dodam, że jest to Roverek 75 2.0 V6. ;)

To jest koło dwumasowe LUK o którym wcześniej wspominałem. KLIK
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 11:34   

W benzynach rzadko siada dwumasa. a nie skrzypi ci czasem ucho od pompki sprzęgła? albo sama pompka? bo to częściej sie zdarza, tylko to słychać wewnątrz auta a dwumas na zewnątrz
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
baczek 



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 35



Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 11:39   

Słychać to na zewnątrz. ;) Tylko dziwi mnie trochę, że wcześniej tego w ogóle nie było słychać, a teraz dosyć głośno skrzypi.. Mechanik twierdził, że się nim przejechał i że na pewno to dwumasa tak robi.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 11:59   

a to masz tylko przy zmianie z 1 na 2? bo dwumas hałasuje raczej zawsze a nie tylko na jednym biegu, może linki od zmiany biegów coś skrzypią?

[ Dodano: Sro Kwi 23, 2014 11:59 ]
baczek z Grodziska masz stosunkowo niedaleko do Puszczykowa do Wojtka, podjedź i niech tez zdiagnozuje, diagnoze robi za friko więc będzie jakieś porównanie. Wojtek specjalizuje się w Roverkach
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
baczek 



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 35



Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 12:28   

Właśnie pan Wojtek się moim Roverkiem zajmuje. :)

Możliwe, że tego przy szybszej jeździe po prostu nie słyszę, ale raczej wydaje mi się, że przy większej prędkości (wyższych biegach) nie słychać tego skrzypienia. Na 100% słychać to na zewnątrz, bo zwróciła mi na to uwagę osoba nie będąca w środku auta. Do jedynki i dwójki dodałbym jeszcze wsteczny. Wychodzi na to, że skrzypi na niskich obrotach, czyli półsprzęgło i ruszanie. Chyba, że faktycznie silnik to później zagłusza.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 12:47   

Wojtek raczej rzadko się myli niestety. ja bym regenerował dwumas.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Terkotanie po puszczeniu sprzegła
punciaks Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Lis 24, 2013 18:38
apples
Brak nowych postów [R75] po przekręceniu kluczyka cisza
borsuk88 Rover serii 75, MG ZT 16 Wto Mar 21, 2017 02:53
MaReK
Brak nowych postów [R75] Parktronic. Głucha cisza.
Skwarson Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Maj 11, 2016 16:46
dawidd
Brak nowych postów [mg zt] Szarpanie przy puszczeniu gazu
Jasiu Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Gru 12, 2018 10:34
Jasiu
Brak nowych postów [R75] cisza w samochodzie, skrzynia manualna a automatyczna
rafalmis1 Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Gru 26, 2013 10:14
columbo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink