Zobacz temat - [R75] Ksenony od anglika na europejskie Rover 75
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Ksenony od anglika na europejskie Rover 75

angell1981 - Pon Cze 21, 2010 23:19
Temat postu: [R75] Ksenony od anglika na europejskie Rover 75
Witajcie. Tym razem mam takie pytanie.
Znajomy może przywieźć mi z Anglii do mojego Roverka 75 oryginalne światła ksenonowe.
Problem w tym, że są angielskie - czyli przystosowane do ruchu lewostronnego. Czy orientuje się ktoś co trzeba zrobić by świeciły jak europejskie.
Wstępnie się dowiadywałem i mówiono, że w tych lampach cytuję " jest w środku jakaś blaszka działająca jako przegroda i nadaje kont świecenia i ją się przekłada odwrotnie dzięki temu ma świecić jak europa". Czy to jest prawdą? Czy ktoś miał do czynienia ze światłami od anglika i adaptował na światła europejskie?
Pytam, gdyż nie chcę robić zbędnego zakupu.
Pozdrawiam

lipa0210 - Pon Cze 21, 2010 23:29

witam, moim zdaniem nie ma opcji przerobić na europę,kombinowałem juz nie jedną lampę i nie dało rady.

[ Dodano: Pon Cze 21, 2010 23:29 ]
poprostu są inne zaczepy jak się wyjmi środek

sTERYD - Pon Cze 21, 2010 23:29

ksenony powinny mieć dźwigienkę z tyłu do przestawiania z opcji lewostronne na prawostronne i vice versa
sknerko - Pon Cze 21, 2010 23:56

dokładnie, wszystkie lampy z soczewką do r75 czyli ksenon też maja dźwignię do przełączania z Anglii na Europę
kris-tofer - Wto Cze 22, 2010 10:10

sknerko, a co z czujnikiem na wahaczu? :)
apples - Wto Cze 22, 2010 11:34

angell1981 podstawowe pytanie: Czy masz ksenony u siebie czy chcesz je dopiero dołożyć? Jeżeli chcesz dołożyć to nie takie proste. Zauważył również to kris-tofer. Lista potrzebnych elementów do przerobienia/dodania jest tu http://forum.roverki.eu/v...p=491685#491685 :wink:
kris-tofer - Wto Cze 22, 2010 11:38

apples napisał/a:
Zauważył również to kris-tofer

lektura naszego forum nie poszła w las :D jak również obeznanie kolegów z tematem

angell1981 - Wto Cze 22, 2010 23:24

Chcę dołożyć - dzięki za odpowiedzi - już czytam co w temacie pisze kris-tofer.

[ Dodano: Wto Cze 22, 2010 23:21 ]
Jestem po lekturze i przyznam, że chłopaki nieźle namieszaliście mi w głowie. Jedni piszą, że wystarczy przełożyć w miejsce starych lamp nowe i podłączyć do kostek i załatwione inni piszą o tym aby dołożyć czujniki samopoziomowania i zmienić moduł LSM (komputer świateł) na taki bez ręcznej regulacji i oczywiście załatwić to przez T4. Tylko co to jest to T4? Czy ktoś wie gdzie można szukać takich czujników i gdzie się je montuje dokładnie na wahaczu? Jakieś foto mile widziane.
Co do przestawiania reflektorów to doczytałem się w lekturze obsługi Roverka 75, że wystarczy zdjąć tylną osłonę reflektora i przestawić dźwignie na przeciwną stronę by zmienić ustawienie odchylenia wiązki światła z lewostronnego na prawostronny ruch i z lamp angielskich mamy w prosty sposób europejskie.

[ Dodano: Wto Cze 22, 2010 23:24 ]
Jak zauważyłeś slusznie apples potrzebne mi będą:
1. Podłączenie pod T4.
2. Czujniki poziomowania na wahacze. RBW000010 i RBW000020, a co za tym idzie chyba również kable.
Spryskiwacze mam już wmontowane fabrycznie.
Tylko gdzie szukać tychże ustrojstw? Chyba nie na allegro? ;)

hvil - Wto Cze 22, 2010 23:31

Panowie, jak czynię przekładki 75 tak jeszcze nie miałem nigdy autka z xenonami, ale jakoś nie mogę wyobrazić sobie tej dźwigienki, co gdzie jak, czy ktoś mógłby wrzucić fotkę takiej lampki gdzie ta dzwigienka i jak ja sie przestawia?
Bo ja zawsze europejskie lampki w zestawach do przekladek mam, ale tam te lampki taniutkie, moze wyszloby mi taniej z wozem wiezc z tamtad xenony, nawet jak ich niema, ew. jakby mi kiedys sie trafil z xenonaczami woz bede ogromnie wdzieczny za foto obrazujace.

apples - Wto Cze 22, 2010 23:44

angell1981 napisał/a:
Tylko co to jest to T4
T4 Testbook http://www.omitec.com/us/...gnostic-system/
angell1981 napisał/a:
Tylko gdzie szukać tychże ustrojstw?
Nowe tu http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001545 Używane Allegro i ebay.
angell1981 - Sro Cze 23, 2010 00:18

T 4 jak rozumiem to oprogramowanie ale gdzie się je wgrywa - do gł. komputera w aucie? Gdzie to robią i czyt to jest potrzebne by świeciły prawidłowo światła? Myślałem, że przełożę w miejsce starych świateł ksenony i po sprawie a tu okazuje się, że tyle jeszcze pracy i na dodatek pieniędzy pójdzie. Zaczynam się zastanawiać czy to się opłaca.

[ Dodano: Sro Cze 23, 2010 00:18 ]
Chociaż jak wgłębić się bardziej w lekturę to wychodzi, że ten T4 to specjalny system diagnostyczny więc po co tym się zajmować skoro to nie dotyczy lamp a jak dotyczy to w jaki sposób i w jakim zakresie? Chodzi o przebadanie za pomocą T4 tych lamp po wmontowaniu czy jak bo już nic nie rozumiem?

hvil - Sro Cze 23, 2010 00:20

niektorzy pisali ze ez tego poszlo. ja bym zaryzykowal pod warunkiem ze tanio lampy wyrwiesz w angoli:-) i zalozyl lampy nie zadziala, zalozyl czujniki na wahacze, nie zadziala, to kompa swiatel bez regulacji, nie zadziala to t4 ale moze po ktorejsc czynnosci zadziala i reszta z glowy.:-)

[ Dodano: Sro Cze 23, 2010 00:20 ]
da mi ktos fote tych dzwigienek?:)

apples - Sro Cze 23, 2010 09:46

angell1981 napisał/a:
T4 to specjalny system diagnostyczny więc po co tym się zajmować skoro to nie dotyczy lamp
Zadzwoń do PHJOWI lub mariusz418 to Ci dokładnie powiedzą. Czy trzeba, czy nie.
MiReK - Czw Gru 02, 2010 20:47

hvil napisał/a:
da mi ktos fote tych dzwigienek?:)


Ta dzwigienka jest bardzo łatwa do zlokalizowania;ściągasz gumę z tyłu reflektora,tak jakbyś chciał wymienić żarówkę świateł mijania,zaglądasz :shock: i widzisz metalową dźwigienkę.
Tu masz opis z instrukcji obsługi:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=43386

looke81 - Pon Sie 22, 2011 17:05
Temat postu: nie tak dokonca
sknerko napisał/a:
dokładnie, wszystkie lampy z soczewką do r75 czyli ksenon też maja dźwignię do przełączania z Anglii na Europę


Dzwignia sluzy tylko i wylacznie do wyplaszczenia pasma switla, zeby nie oslepiac jezeli zmieniamy strone jazdy to wszystko. Jezeli uzyjemy angielskich i dzwigienki to bedzie bez doswietlenia pobocza i na przegladzie to nie przejdzie (efekt taki sam jak z amerykanskimi lampami) . Jestem w trakcie przerobki angoli na europe, z tym ze trzeba wymienic cale soczewki lub przeslonke.

jfkrzyf - Wto Sie 23, 2011 10:30
Temat postu: Re: nie tak dokonca
looke81 napisał/a:
sknerko napisał/a:
dokładnie, wszystkie lampy z soczewką do r75 czyli ksenon też maja dźwignię do przełączania z Anglii na Europę


Dzwignia sluzy tylko i wylacznie do wyplaszczenia pasma switla, zeby nie oslepiac jezeli zmieniamy strone jazdy to wszystko. Jezeli uzyjemy angielskich i dzwigienki to bedzie bez doswietlenia pobocza i na przegladzie to nie przejdzie (efekt taki sam jak z amerykanskimi lampami) . Jestem w trakcie przerobki angoli na europe, z tym ze trzeba wymienic cale soczewki lub przeslonke.


A to ciekawe, bo mam osobiście takie lampy z przestawioną dźwignią i kilka tygodni temu na przeglądzie diagnosta dosyć drobiazgowy, sprawdzał mi też oświetlenie niczego nie kwestionując ani nie komentując.

MiReK - Wto Sie 23, 2011 16:25

looke81 napisał/a:
Dzwignia sluzy tylko i wylacznie do wyplaszczenia pasma switla, zeby nie oslepiac jezeli zmieniamy strone jazdy to wszystko. Jezeli uzyjemy angielskich i dzwigienki to bedzie bez doswietlenia pobocza i na przegladzie to nie przejdzie (efekt taki sam jak z amerykanskimi lampami) . Jestem w trakcie przerobki angoli na europe, z tym ze trzeba wymienic cale soczewki lub przeslonke.

Nie wiem skąd wziąłeś tą teorię.Xenony składają się z odblasku, przesłony i soczewy (którą widzimy patrząc na lampę od przodu auta),jedyna różnica jaka występuję między wersją euro a angielską to przesłona,jest to właśnie ta blaszka która do połowy zasłania odblask,w niektórych autach nieruchoma i wtedy trzeba ją przerabiać lub jak w przypadku R75 jest ruchoma dźwigienka.

looke81 - Wto Sie 23, 2011 16:47

MiReK napisał/a:
looke81 napisał/a:
Dzwignia sluzy tylko i wylacznie do wyplaszczenia pasma switla, zeby nie oslepiac jezeli zmieniamy strone jazdy to wszystko. Jezeli uzyjemy angielskich i dzwigienki to bedzie bez doswietlenia pobocza i na przegladzie to nie przejdzie (efekt taki sam jak z amerykanskimi lampami) . Jestem w trakcie przerobki angoli na europe, z tym ze trzeba wymienic cale soczewki lub przeslonke.

Nie wiem skąd wziąłeś tą teorię.Xenony składają się z odblasku, przesłony i soczewy (którą widzimy patrząc na lampę od przodu auta),jedyna różnica jaka występuję między wersją euro a angielską to przesłona,jest to właśnie ta blaszka która do połowy zasłania odblask,w niektórych autach nieruchoma i wtedy trzeba ją przerabiać lub jak w przypadku R75 jest ruchoma dźwigienka.


Teoria jest stad, ze widzialem obydwie przeslony, mam w rece obydwie soczewki. Dokladnie roznica jest w przeslonie, jestem wlasnie po wymienie soczewek (calego ukladu z przeslona i odblaskiem) i jest roznica, byc moze tylko moj egzemplarz tak ma ;p zauwaz ze jak przestawisz blaszke to widmo masz ___ plaskie (pozioma linia i nikt mi nie wmowi ze takie wlasnie ma byc) i takie wlasnie mialem w anglikach po przestawieniu dzwigienki... jezeli na przegladach nie macie problemow i widmo Was zadowala to pewnie, ze nie ma co zmieniac ale szczerze mowiac mam dwie fabrycznie nowe kompletne soczewki za smieszne pieniadze i problem zglowy.

Jeszcze raz panowie - zmieniajac polozenie przeslonki LIKWIDUJECIE doswietlenie pobocza zeby nie oslepiac jezeli zmieniacie ruch z LHD na RHD i na odwrot, to wszystko, nie ma zmiany oswietlenia pobocza z lewej na prawa. Lampy z przełączaniem oświetlenia pobocza L/P ma E46 i to firmy ZKW o ile dobrze pamietam a nie R75.

btw: dla samego nastawu przeslonki nie wprowadza sie osobnego P/N na LHD i RHD (np. XBC104000/XBC104010 dla RHD i XBC103980/XBC103990 dla LHD) .

GaDo - Czw Paź 27, 2011 09:11

Kupiłem lampy na Allegro.
http://allegro.pl/rover-7...1878375941.html

Gościu napisał "europa","nie anglik".

Chciałbym się od was dowiedzieć czy napewno nie kupiłem lamp od anglika. wczoraj duzo na ten temat szukałem w necie i zdania są różne.

Mam już te lampy, oznaczenia na nich to PL E1 1330 dc hr a hc hc
wyczytałem w FAQ że oznaczenie E1 to norma ECE Niemiecka czyli że mówi nam, iż lampa ta została dopuszczona w Niemczech zgodnie z przepisami ECE.
Więc jeżeli jest już takie oznaczenie to czy mogę być mimo wszystko od angola czy nie ?
W FAQ też jest napisane że na lampach są strzałki które oznaczają kierunek ruchu jest napisane ,że jeżeli strzałka jest taka <--- to ruch lewo stronny , tylko na te strzałki oni patrzyli jak mieli lampe przed sobą czy opisują je jakby siedzieli w samochodzie i patrzyli na wprost. U mnie strzałka patrząc na lampe jest tak ---> .

Pomóżcie koledzy Pozdrawiam

sknerko - Czw Paź 27, 2011 09:18

w soczewkowych nie ma znaczenia czy europa czy anglik w instrukcji obsługi auta jest napisane jak zmienić w nich z anglika na europe i odwrotnie. W lampie jest wajcha do zmiany.
GaDo - Czw Paź 27, 2011 19:10

napewno w każdej lampie soczewkowej "hella" da radę to zmienić ? bo widziałem gdzieś na forum opis jak to zrobić że trzeba lampe rozebrać blaszke wyjąc na odwrót to wsadzić i skleić lampe.
VMatas - Czw Paź 27, 2011 19:20

O ile wiem to zmienić da się tylko na soczewkowych z halogenami. Ja sam mam soczewkowe ze zwykłymi żarówkami i musiałbym rozbierać żeby przerobić na anglika :D Właśnie to takie same chyba jak w tej aukcji. Świecą bardzo dobrze.
sknerko - Pią Paź 28, 2011 09:41

Ja nie napisałem o zmianie z RHD na LHD bo mi sie wydaje tylko na podstawie instrukcji które mam. Nie mam takich lamp niestety ale jeżeli ktoś ma fabryczne to myślę ze powinny działać jak w instrukcji obsługi co?
VMatas - Pią Paź 28, 2011 09:50

Fabrycznie chyba byli tylko ksenony. A chińska produkcja już nie ma takich możliwości :D
sknerko - Pią Paź 28, 2011 10:00

Fabrycznie wychodziły też jak to oni nazywają projektory halogenowe i to właśnie są te lampy.

[ Dodano: Pią Paź 28, 2011 10:00 ]
Nie udowodnię teraz ale kiedyś jak mnie nie bylo stac na takie auto byłem w salonie rovera i widziałem te lampy w aucie na wystawie wiec na bank wychodziły seryjnie. Aha i nie były to xenony bo świeciły na żółto normalnie.

szoso - Pią Paź 28, 2011 10:05

sknerko napisał/a:
Aha i nie były to xenony bo świeciły na żółto normalnie.

bo może miały taką barwę po prostu, barwy xenonów są przecież różne :wink:
w bmw są lampy soczewkowe przestawiane, sama soczewka jest przestawiana

GaDo - Pią Paź 28, 2011 10:20

moje lampy są wyprodukowane przez firmę HELLA dla firmy ROVER mam napisane na lampach.
longer86 - Pią Paź 28, 2011 11:39

wychodziły fabrycznie soczewki bez xenonu...
VMatas - Pią Paź 28, 2011 11:52

No ale ja mam dokupione Made in China, i na tej aukcji też będą takie :D
longer86 - Pią Paź 28, 2011 12:14

nie wiedziałem ze robią made in china
sknerko - Pią Paź 28, 2011 12:51

VMatas napisał/a:
i na tej aukcji też będą takie

A ja wątpię ze to chinole, widać że są demontowane z auta, używane i sadzę że to będą z rozbitka oryginały. Chińskie raczej od niedawna robią bo jak szukałem 3 lata temu to jak na lekarstwo albo oryginał albo nic.

GaDo - Pon Lis 07, 2011 21:09

ja mam oryginał, dam wam znać co i jak jutro. wsadziłem je ale narazie u mechanika samochod. kupiłem lampy soczewkowe bez fabrycznego xenonu , xenon zamontowałem sobie sam, 10 min i założony :) Każdy to zrobi.

[ Dodano: Sob Paź 29, 2011 16:42 ]
jest tam wajcha ale nie tak jak na schemacie było pokazane, w każdym bądź razie da radę zmienić i to jest najważniejsze :) tylko już nie miałem czasu a jeszcze za widno było żeby zobaczyć czy wajcha w górze to europa czy na doł jak się ją weżmie to europa.

[ Dodano: Sob Paź 29, 2011 17:00 ]
na zdjęciu jest lampa od strony kierowcy. Wajcha na zdjęciu jest przesunięta do dołu, myślę że bez wyciągania lampy może być ciężko to zmienić, a co się z tym wiąże trzeba zdjąć zderzak ok 20-30 minut i po sprawie lampy zmienione.

[ Dodano: Pon Lis 07, 2011 21:09 ]
a tak wygląda efekt końcowy , założone xenony.

sTERYD - Pon Lis 07, 2011 21:44

potrzebujesz jeszcze spryskiwaczy, bo wydasz majątek na żarówki
GaDo - Pon Lis 07, 2011 23:18

a co spryskiwacze mają do zmian żarówki ??
looke81 - Wto Lis 08, 2011 13:36

sknerko napisał/a:
w soczewkowych nie ma znaczenia czy europa czy anglik w instrukcji obsługi auta jest napisane jak zmienić w nich z anglika na europe i odwrotnie. W lampie jest wajcha do zmiany.


Nie bede sie powtarzal, to nie jest przestawienie na kontynent tylko i wylaczne wyplaszczenie widma, wersje europejskie maja dokladnie tak samo. Nie zrobisz z nich anglika. Wezcie do reki jedna i druga soczewke i porownajcie (popatrzcie przez otwor zarowki). Przestawienie "wajchy" daje tylko i wylacznie brak oslepiania kierowcow w EU, widmo dalej nie spelnia wymogow. Instrukcja odnosi sie tylko do przypadkow podrozowania zwiazanego ze zmiana LHD na RHD. Jezeli lampa nie ma takiej wajchy to stosuje sie naklejki.

Mam orginalne xenony, wymienialem uklad soczewki, polecam.
ps nowa soczewka EU kosztuje 50PLN, to dobra cena za lepsze pole doswietlania.

slax - Wto Lis 08, 2011 17:22

kolega looke81, ma całkowita rację!!! Swego czasu przerabiałem lampy od R400 na soczewkowe, i w soczewkach które zakupiłem także była ów "dźwigienka" i nie służyła ona do przestawiania Europa/Wyspy tylko do jak to kolega looke81, napisał do "wypłaszczenia" wiązki światła, ażeby nie oślepiać innych kierowców.

Na przykład załóżmy że jadę na wyspy i normalnie musiał bym nakleić na klosze reflektorów specjalne naklejki które inaczej skierują wiązkę światła żeby nie oślepiała innych kierowców, ale w tym przypadku wystarczy przestawić wspomniana "dźwigienkę" która sprawi, że światła będą świeciły w ten sposób _ _ zamiast w ten _/ _/, i to tyle takie światła nadal nie będą zgodne z prawem w naszym kraju. Jedyna droga to zakup oryginalnych lamp w EUROPEJCZYKA albo rozebranie soczewek i montaż przesłony w odwrotnym kierunku :grin:

looke81 - Wto Lis 08, 2011 17:45

slax napisał/a:
kolega looke81, ma całkowita rację!!! Swego czasu przerabiałem lampy od R400 na soczewkowe, i w soczewkach które zakupiłem także była ów "dźwigienka" i nie służyła ona do przestawiania Europa/Wyspy tylko do jak to kolega looke81, napisał do "wypłaszczenia" wiązki światła, ażeby nie oślepiać innych kierowców.

Na przykład załóżmy że jadę na wyspy i normalnie musiał bym nakleić na klosze reflektorów specjalne naklejki które inaczej skierują wiązkę światła żeby nie oślepiała innych kierowców, ale w tym przypadku wystarczy przestawić wspomniana "dźwigienkę" która sprawi, że światła będą świeciły w ten sposób _ _ zamiast w ten _/ _/, i to tyle takie światła nadal nie będą zgodne z prawem w naszym kraju. Jedyna droga to zakup oryginalnych lamp w EUROPEJCZYKA albo rozebranie soczewek i montaż przesłony w odwrotnym kierunku :grin:


Wkoncu :-) a juz tracilem nadzieje - sorry za maly offtop

Z przerobka nie jest tak zle, 3 albo 4 srubki, dostepne sa cale uklady soczewek - czyli szkieko metalowa konstrukcja z przeslona,odblysnikiem i gniazdem zarowki- wymiana jest naprawde prosta, nic nie trzeba przerabiac
Zrobie pozniej zdjecie i wrzuce bo mam luzem angielskie.
Panowie koszt 50... co to jest przy koszcie lamp?

pozdr
lukasz

GaDo - Sro Lis 09, 2011 17:31

jak będe już miał roverka spowrotem to zrobie zdjęcie jak będzie ciemnawo i zobaczysz że u mnie po przestawieniu śiecą tak __/ __/ a nie tak ___ ___
slax - Sro Lis 09, 2011 18:17

GaDo, oki czekam więc, jeśli masz racje zwrócę honor :wink:
looke81 - Czw Lis 10, 2011 07:27

GaDo napisał/a:
jak będe już miał roverka spowrotem to zrobie zdjęcie jak będzie ciemnawo i zobaczysz że u mnie po przestawieniu śiecą tak __/ __/ a nie tak ___ ___

A to ciekawe jest jak z blaszki ___ robi Ci sie swiatlo __/ :) po weekendzie wrzuce foty samej blaszki, tej przestawnej. Ja sprobuje swoje tez uchwycic i porownamy :)

Ponizej dwie fotki samej przysłony w oryginalnym położeniu "przed wajcha"(z innego forum, bo swoich jeszcze nie mam ale soczewka jest ta sama)

http://img249.imageshack....obraz002cdn.jpg

ps. a teraz quiz, ktory samochod ma te same soczewki, przeslony itp co R75?

slax - Pon Lis 14, 2011 14:04

GaDo,
GaDo napisał/a:
jak będe już miał roverka spowrotem to zrobie zdjęcie jak będzie ciemnawo i zobaczysz że u mnie po przestawieniu śiecą tak __/ __/ a nie tak ___ ___


i jak tam sprawa fotek?

GaDo - Pon Lis 14, 2011 14:38

mój roverek stoi jeszcze u Mariusza,czekam na silnik i włożenie go. Jak będe go miał fotki będą :)
slax - Pon Lis 14, 2011 15:45

:ok2: spox
looke81 - Pon Lis 14, 2011 20:22

slax napisał/a:
:ok2: spox


Dobra Panowie, trzasnalem pare fotek - prawidlowe widmo swiatla na bramie... oraz foty samej soczewki (angielskiej jaka mi zostala po wymianie na eu) i jezeli ktos zrobi z anglikow \__\__ 'wajcha' ____ lampy kontynentalne _____ 'wajcha' __/__/ to szacun , popatrzcie na fotki co sie dzieje z przeslona po przelozeniu wajchy... uwaga robi sie.. __ __


anglik bez wajchy

anglik z wajcha

anglik bez wajchy widok od przodu

anglik z wajcha widowk z przodu

soczewka

widmo prawidlowe w Polsce 1

widmo cd

widmo cd2

pozdrawiam

slax - Pon Lis 14, 2011 20:47

looke81 napisał/a:
Dobra Panowie, trzasnalem pare fotek - prawidlowe widmo swiatla na bramie... oraz foty samej soczewki (angielskiej jaka mi zostala po wymianie na eu) i jezeli ktos zrobi z anglikow \__\__ 'wajcha' ____ lampy kontynentalne _____ 'wajcha' __/__/ to szacun , popatrzcie na fotki co sie dzieje z przeslona po przelozeniu wajchy... uwaga robi sie.. __ __
Ja to doskonale wiem, trzymałem podobną soczewkę a nawet dwie w ręku i wiem jak to działa, a fotkami potwierdziłeś to co pisaliśmy wcześniej :mrgreen: Mam nadzieję, że teraz reszta kolegów przejrzy na oczy :wink: a to ważne bo dobre światła to nie tylko nasze bezpieczeństwo
GaDo - Pon Lis 14, 2011 21:22

to widocznie ja mam lampy europejskie które były ustawione na anglie bo po przestawieniu wajhy świecą prawidłowo. Pozatym jak ktoś kupi lampy angielskie to ktoś pisał że wymieniał soczewki ,koszt soczewki to 40czy50zł.
looke81 - Pon Lis 14, 2011 21:26

GaDo napisał/a:
to widocznie ja mam lampy europejskie które były ustawione na anglie bo po przestawieniu wajhy świecą prawidłowo. Pozatym jak ktoś kupi lampy angielskie to ktoś pisał że wymieniał soczewki ,koszt soczewki to 40czy50zł.


Dokladnie, ja wymienialem, udalo mi sie dopasc soczewki helli po 50/szt.

pozdr

[ Dodano: Pon Lis 14, 2011 21:26 ]
slax napisał/a:
looke81 napisał/a:
Dobra Panowie, trzasnalem pare fotek - prawidlowe widmo swiatla na bramie... oraz foty samej soczewki (angielskiej jaka mi zostala po wymianie na eu) i jezeli ktos zrobi z anglikow \__\__ 'wajcha' ____ lampy kontynentalne _____ 'wajcha' __/__/ to szacun , popatrzcie na fotki co sie dzieje z przeslona po przelozeniu wajchy... uwaga robi sie.. __ __
Ja to doskonale wiem, trzymałem podobną soczewkę a nawet dwie w ręku i wiem jak to działa, a fotkami potwierdziłeś to co pisaliśmy wcześniej :mrgreen: Mam nadzieję, że teraz reszta kolegów przejrzy na oczy :wink: a to ważne bo dobre światła to nie tylko nasze bezpieczeństwo


O to wlasnie chodzi !

pozdr

GaDo - Wto Sty 10, 2012 00:24

looke81 napisałbyś jeszcze gdzie kupiłeś te soczewki , żeby inni wiedzieli na przyszłość :)
looke81 - Wto Sty 10, 2012 00:54

GaDo napisał/a:
looke81 napisałbyś jeszcze gdzie kupiłeś te soczewki , żeby inni wiedzieli na przyszłość :)


Pewnie,
http://xenonservis.pl/ w Bielsku, placilem w wakacje po 50/szt.

pozdr

stee-zoo - Nie Sty 29, 2012 20:23

Panowie; a powiedzcie mi taką rzecz ..
Czy można i jest sens wkładać do zwykłych lamp halogenowych w r75 żarówek ksenonowych np.takiego zestawu http://moto.allegro.pl/2w...2062274927.html
Czy budowa zwykłego klosza nie będzie rozpraszać w nieprawidłowy sposób światła??
Może ktoś już zakładał takie ksenony do swoich lamp???
Proszę o opinię..

haszczyc - Nie Sty 29, 2012 20:32

na moich soczewkach po lifcie pisze coś takiego Xenon Effect to znaczy że podejdą xenony?
GaDo - Nie Sty 29, 2012 22:56

stee-zoo napisał/a:
Panowie; a powiedzcie mi taką rzecz ..
Czy można i jest sens wkładać do zwykłych lamp halogenowych w r75 żarówek ksenonowych np.takiego zestawu http://moto.allegro.pl/2w...2062274927.html
Czy budowa zwykłego klosza nie będzie rozpraszać w nieprawidłowy sposób światła??
Może ktoś już zakładał takie ksenony do swoich lamp???
Proszę o opinię..



Ja kiedyś testowałem xenony w zwykłych lampach , strasznie rażą , mógłbyś jedynie zamontować xenon dedykowany do zwykłych lamp , są nie dużo droższe a jest spora różnica no i nie oślepiają kierowców z naprzeciwka, ale też przydałby by Ci się spryskiwacze , oryginalne używane , komplet gdzieś koło 200-300zł i podłączasz pod spryskiwacze szyb.

motoitalia - Pon Sty 30, 2012 17:06

GaDo, czym się różni xenon dedykowany do zwykłych lamp od tych z aukcji?
GaDo - Pon Sty 30, 2012 20:24

zapytaj tych co sprzedają bo ja sie tym nie zajmuję , powiedziałem Ci tyle co wiem
stee-zoo - Wto Sty 31, 2012 19:59

Dzięki Panowie
Z żarówkami podzwonię popytam?
A ze spryskiwaczami to trochę dużo za używki dać 200 zł, znalazłem na allegro taki zestaw http://moto.allegro.pl/xe...2062682167.html nie za drogi i też powinien zdać egzamin...z osobną pompką wysokociśnieniową .Bo podłączając pod spryskiwacze szyby pompka mogłaby nie dawać rady z odpowiednim ciśnieniem płynu na szybę i refrektory...

slax - Wto Sty 31, 2012 20:53

stee-zoo, kolego proponuję przemyśleć raz jeszcze sprawę ksenonow, wkładanie zestawu HID do zwykłej lampy nie jest dobrym pomysłem, będziesz tylko denerwował innych uczestników drogi. A co do ksenonow "dedykowanych do zwykłych lamp" to IMHO to zwykły chwyt marketingowy
PD - Wto Sty 31, 2012 23:00

tez kiedys mialem wsadzone hid'y do zwyklych lamp 75,
plusy byly takie ze swiecily o wiele dluzej od h7;]
i widocznosc dla mnie byla o wiele lepsza,
a minusy oslepialem innych kierowcow bo poprostu te szkla do xenonow sie nia nadaja,
a jeszcze typowy kat swiatla czyli _ / byl prawie nie widoczny tylko sie rozmazywal
i dlatego zrezygnowalem z takiej przerobki

doniek1988 - Sro Lut 01, 2012 13:37

ja założyłem xenony od anglika przestawiłem dźwigienki w lampach, nie założyłem ani sprysków na zderzak ani czujników poziomowania jeżdzę już ok 4 miesiące nikt mi nie mruga z przeciwka że oślepiam i jest ok. ale niema porównania xenon świeci o niebo lepiej
slax - Sro Lut 01, 2012 17:20

doniek1988 napisał/a:
nikt mi nie mruga z przeciwka że oślepiam i jest ok
A uwierz ze oślepiasz, i na pewno nie jest ok! :sad: Loodzie co wy macie w głowach?
DJMordziak - Sro Lut 01, 2012 17:36

W soczewkach samopoziomowanie daje taki efekt, że jeszcze bardziej oslepia innych kierowcow! To jest moje zdanie na ten temat i zwolennikiem Hidow nie jestem ale xenon w soczewce jest OK a spryski przydatne ale jak nie ma to poprostu trzeba dbać o czystość.
MiReK - Sro Lut 01, 2012 18:03

Jest jeszcze jedna bardzo ważna sprawa,nawet jeśli się wydaje że jest wszystko okay po założeniu HIDów,to w razie jakiegoś starcia z innym kierowcom,jeżeli ten zezna że oślepiły go Twoje światła a"znajdą"u Ciebie pseudo ksenony,to cała wina leci na Ciebie.Nie wiem czy w tym wypadku gra warta świeczki.
slax - Sro Lut 01, 2012 18:21

MiReK, Wystarczy ze odwiedzi nas dociekliwy rzeczoznawca z ubezpieczalni, i już dupa z ubezpieczenia, a wiadomo ze oni wszystko zrobią żeby tylko kasy nie wypłacić, także trzeba uważać
GaDo - Sro Lut 01, 2012 21:49

mówicie że w zwykłych lampach xenony oślepiają , nawet te "pseudo dedykowane" to dlaczego seryjnie w zwykłych lampach montowali xenony np w: Mercedes w210 ? poza tym wytłumaczcie mi czym się różnią xenony HID od oryginalnych ?? Kupując zestaw chociażby HID 4300kelwinów w soczewce wątpię czy ktoś by się zorientował czy to jest oryginalny xenon czy nie . Jeździłem z oryginalnymi i z tymi "pseudo" i jakoś nie zauważyłem różnicy w świeceniu , oprócz takiej że "pseudo" szybciej się przepalają niż oryginalne...
slax - Sro Lut 01, 2012 23:51

GaDo napisał/a:
mówicie że w zwykłych lampach xenony oślepiają , nawet te "pseudo dedykowane" to dlaczego seryjnie w zwykłych lampach montowali xenony np w: Mercedes w210
przypusdzczam że mimo ze w tym mercu sa zwykłe lampy z ryflowanym szkłem, to ktos je specjalnie zaprojektował pod ksenon.
GaDo napisał/a:
poza tym wytłumaczcie mi czym się różnią xenony HID od oryginalnych
pewnie tylko homologacją i jakością wykonania. Mów co chcesz, ja dobrze wiem ze ksenon czy to HID czy Homologowany jeśli znajdzie sie w lampie do niego nie przeznaczonej/przystosowanej to bedzie świecił źle
Tomi - Czw Lut 02, 2012 07:50

GaDo napisał/a:
mówicie że w zwykłych lampach xenony oślepiają , nawet te "pseudo dedykowane" to dlaczego seryjnie w zwykłych lampach montowali xenony np w: Mercedes w210 ?


Ponieważ są takie lampy, które są homologowane (i projektowane) zarówno do żarówek halogenowych i ksenonowych.

GaDo napisał/a:
poza tym wytłumaczcie mi czym się różnią xenony HID od oryginalnych ??


Chocćby tym, że w oryginalnych xenonach masz układ samopoziomowania (czujniki położenia w wahaczach).

GaDo napisał/a:
Kupując zestaw chociażby HID 4300kelwinów w soczewce wątpię czy ktoś by się zorientował czy to jest oryginalny xenon czy nie.


Ciekaw jestem, jakbyś mówił, gdyby na nieoświetlonej autostradzie jechał za ktoś z takimi lampami jakieś 100 km.

GaDo napisał/a:
Jeździłem z oryginalnymi i z tymi "pseudo" i jakoś nie zauważyłem różnicy w świeceniu


Pytanie czy Ci pozostali wokół Ciebie zauważyli

GaDo - Czw Lut 02, 2012 09:38

GaDo napisał/a:
poza tym wytłumaczcie mi czym się różnią xenony HID od oryginalnych ??


Tomi napisał/a:
Chocćby tym, że w oryginalnych xenonach masz układ samopoziomowania (czujniki położenia w wahaczach).


A co xenon oryginalny czy nie orygianlny ma do samopoziomowania ? :) xenony HID jak i Oryginalne to są przetwornice oraz żarniki, a samopoziomowanie to w samochodzie w fabryce montują. Więc jeżeli kupuję samochód fabrycznie z Xenonami przepali mi się fabryczny zestaw ,wsadzie HID w to miejsce to też będzie źle ? Przecież samopoziomowanie dalej zostaje :)

GaDo napisał/a:
Kupując zestaw chociażby HID 4300kelwinów w soczewce wątpię czy ktoś by się zorientował czy to jest oryginalny xenon czy nie.


Tomi napisał/a:
Ciekaw jestem, jakbyś mówił, gdyby na nieoświetlonej autostradzie jechał za ktoś z takimi lampami jakieś 100 km.


Jeżeliby miał soczewke to nie widze żadnego problemu :) no i oczywiście porządnie ustawione światła

GaDo napisał/a:
Jeździłem z oryginalnymi i z tymi "pseudo" i jakoś nie zauważyłem różnicy w świeceniu


Tomi napisał/a:
Pytanie czy Ci pozostali wokół Ciebie zauważyli


Powiem tak , miałem Mazde 6 rozwaliła mi się jedna przetwornica , kupiłem zestaw HID wsadziłem w miejsce oryginalnych żarników i przetwornic, samopoziomowanie dalej działało , wątpie żebym kogoś raził wtedy tymi "pseudo" xenonami. Pozatym gdy ją sprzedawałem byłem z klientem w serwisie mazdy, gość pytał ich czy xenon jest oryginalny , popatrzyli powiedzieli "tak gdyby nie był oryginalny zupełnie inaczej by świecił" , dopiero później gdy otworzyli maske i zobaczyli nieoryginalne przetwornice to się ździwili :)

[ Dodano: Czw Lut 02, 2012 09:38 ]
GaDo napisał/a:
poza tym wytłumaczcie mi czym się różnią xenony HID od oryginalnych

slax napisał/a:
pewnie tylko homologacją i jakością wykonania. Mów co chcesz, ja dobrze wiem ze ksenon czy to HID czy Homologowany jeśli znajdzie sie w lampie do niego nie przeznaczonej/przystosowanej to bedzie świecił źle


Masz rację w nie przystosowanej lampie będzie świecił źle , zapomniałem że mi kiedyś dowód w astrze zabrali :) Dlatego nie ma to jak soczewka i pole widzenia lepsze i z naprzeciwka się tak ludzi nie oślepia :)

slax - Czw Lut 02, 2012 11:57

GaDo napisał/a:
wsadzie HID w to miejsce to też będzie źle ?
Wtedy pewnie bedzie ok, bo masz lempe przystosowaną do tego typu źródła swiatła. Mowa jest o HID'ach w zwykłych ryflowanych lampach, dla mnie coś takiego nie ma racji bytu. I bez obrazy ale jak widzę takiego na drodze to mam ochotę mu te światła powybijać. Ale żeby nie było, nie ma reguły równie dobrze może oślepiać ktoś zwykłymi halogenami jeśli beda źle ustawione, i obawiam sie że dopóki w naszym kraju przeglądy techniczne nie będą sie odbywały w normalny cywilizowany sposób, to takich pacjentów na drogach będzie pełno.

Swoja drogą nie rozumiem ludzi którzy z premedytacją poruszają sie samochodami, gdzie zamontowane są takie zestawy HID w zwykłej lampie, albo po prostu źle ustawione lampy świecące po drzewach... przecież to jest także ich bezpieczeństwo

haszczyc - Czw Lut 02, 2012 11:59

slax, a ja staram się ich zrozumieć SZPAN BO MAM KSENONY :cool: :cool: :cool:
slax - Czw Lut 02, 2012 14:01

haszczyc napisał/a:
SZPAN BO MAM KSENONY
Na głupotę nie ma lekarstwa, za przeproszeniem
longer86 - Czw Lut 02, 2012 16:12

dla przykładu tylko, że Xenon bez soczewki też może dobrze świecić, seryjnie wychodziła laguna II bez soczewek, a z xenonamni, z tym że klosz był gładki
slax - Czw Lut 02, 2012 19:34

longer86 napisał/a:
dla przykładu tylko, że Xenon bez soczewki też może dobrze świecić, seryjnie wychodziła laguna II bez soczewek, a z xenonamni, z tym że klosz był gładki
No mówiliśmy o tym parę postów wyżej, pewnie że mogą dobrze świecić, tylko zwróć uwagę, że te lampy ktoś specjalnie pomyślał pod xenon prawda? Cytryna C5 też ma ksenon w lampie typu FF i świeci bardzo dobrze, ale jak mówię ktoś nad tym główkował, a nie wpakował ksenon do pierwszej lepszej lampy

[ Dodano: Czw Lut 02, 2012 19:34 ]
longer86 napisał/a:
seryjnie wychodziła laguna II bez soczewek, a z xenonamni, z tym że klosz był gładki
w tej lagunie tez sa lampy FF
longer86 - Czw Lut 02, 2012 20:52

całe życie się człowiek uczy ;) dzięki za wyjaśnienie
slax - Czw Lut 02, 2012 21:45

Jeszcze w woli wyjaśnienia w reflektorach typu FF (free form), snop światła kształtuje odbłyśnik, a szyba jest gładka nie posiada żadnego ryflowania.

Bardzo dużo informacji o światłach, technologi, xenonach, HID'ach itp można znaleźć tutaj http://swiatla.arbiter.pl/

looke81 - Pią Lut 03, 2012 10:43

doniek1988 napisał/a:
ja założyłem xenony od anglika przestawiłem dźwigienki w lampach, nie założyłem ani sprysków na zderzak ani czujników poziomowania jeżdzę już ok 4 miesiące nikt mi nie mruga z przeciwka że oślepiam i jest ok. ale niema porównania xenon świeci o niebo lepiej


Wyplaszczyles widmo, zrobiles sobie a'la USA. Przegladu nie powinienes przejsc, no ale wiadomo jak u nas przeglady wygladaja.

doniek1988 - Pią Lut 03, 2012 10:48

ale jakoś innym kierującym z naprzeciwka to nie przeszkadza...
slax - Pią Lut 03, 2012 12:08

doniek1988 napisał/a:
ale jakoś innym kierującym z naprzeciwka to nie przeszkadza...
a co pisał kolega wyżej, przesunąłeś przesłonę - wypłaszczyłes snop światła, teraz Twoje lampy świeca symetrycznie _ _ a powinny tak _/ _/, chociaż przy soczewce to wygląda jeszcze troszkę inaczej. Innych może nie oślepiasz, ale sam nie masz dostatecznie doświetlonego pobocza
jarqo1981 - Wto Maj 22, 2012 14:58

...witam, podłącze się pod temat, a mianowicie zastanawiam się nad kupnem lamp soczewkowych do r75, z tym że raczej nowych(używek bym chyba nie chciał, chyba że będą igła, bez zarysowań :) ) tutaj kosztują one £281.15 szt. http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001652 i w związku z tym zastanawiam się czy nie kupić stąd za 629.88 PLN szt. http://www.tomateam.pl/sk...lektryka&c=1655 i wtedy szukać i przełożyć soczewki angielskie(czy tak owe można gdzieś znalezć)? A oczywiście te EU odsprzedać komuś za dobre piwo :P proszę o opinie, czy gra warta świeczki, pozdr!
looke81 - Wto Maj 22, 2012 18:25

jarqo1981 napisał/a:
...witam, podłącze się pod temat, a mianowicie zastanawiam się nad kupnem lamp soczewkowych do r75, z tym że raczej nowych(używek bym chyba nie chciał, chyba że będą igła, bez zarysowań :) ) tutaj kosztują one £281.15 szt. http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001652 i w związku z tym zastanawiam się czy nie kupić stąd za 629.88 PLN szt. http://www.tomateam.pl/sk...lektryka&c=1655 i wtedy szukać i przełożyć soczewki angielskie(czy tak owe można gdzieś znalezć)? A oczywiście te EU odsprzedać komuś za dobre piwo :P proszę o opinie, czy gra warta świeczki, pozdr!

Przekladka to moment roboty, jak znajde swoje angielskie to mozemy sie wymienic ;-)

kmisiowy - Wto Maj 22, 2012 18:35

tez jestem ciekaw tych lamp z TomaTeam. montował ktoś to kiedyś u siebie? ciekaw jestem jak z jakością itd.
witgut - Wto Maj 22, 2012 19:11

"UWAGA!!! Reflektor używany w wersji prze faceliftingiem"

a to taki fragment opisu z TT, z linku powyżej.

VMatas - Wto Maj 22, 2012 19:33

Mam dokładnie takie jak u TT, tylko że nie od TT - świecą o wiele lepiej niż standardowe przed liftingiem.
kmisiowy - Wto Maj 22, 2012 19:47

a jak jest z ich ustawieniem itd? bo rozumiem że nie są to oryginały tylko zamienniki tak? czy wychodziły też R75 z soczewkami ale bez xenonów?
z opisu TT zrozumiałem że używane - w sensie kompatybilne z wersją przed liftingową...
ja kiedyś kupiłem do R200 engel eyes i nie dało się tego ustawić i ciągle jakieś problemy z nimi były... :evil:

VMatas - Wto Maj 22, 2012 21:05

Zamontowanie jest banalnie proste - wszystko pasuje bez żadnego problemu. Są to lub te same reflektory bez xenonów z Rimmer(jest taka wersja), lub ich chińska kopia.
Stanislaw - Wto Maj 22, 2012 21:31
Temat postu: ksenony
kmisiowy ja mam Rovera 75 rocznik 2005 ma orginalne reflektory soczewkowe nie ksenony,nie ma tez spryskiwaczy do nich na zderzaku,swieca moim zdaniem bardzo dobrze,moze kiedys wstawie tylko takie zarowki jak polecal kolega haszczyc,ale narazie jestem z tych reflektorow zadowolony
kmisiowy - Wto Maj 22, 2012 23:36

czyli ma sie rozumiec ze wystarczy je po prostu wymienic i bedzie wszystko pasic bez problemow tak? ja mam rocznik '99... na Rimmer sa one po 280 funtów więc pewnie te na TT to jakieś chińczyki są. ale i tak jestem zainteresowany tematem :)
jarqo1981 - Sro Maj 23, 2012 05:08

kmisiowy napisał/a:
na Rimmer sa one po 280 funtów więc pewnie te na TT to jakieś chińczyki są.
trzeba by było zadzwonić i spytać TT, a w sumie to niech sobie będą, aby nie parowały(ale to da się naprawić), soczewki jakieś porządne i gitara, 560 funta a tak na oko 250 funta, to kupa kasy w kieszeni co nie ;)
VMatas - Sro Maj 23, 2012 06:50

U mnie chinczyki na 100% - nigdy nie parowały.

kmisiowy, przecież już kilka razy napisane że pasują :D

looke81 - Sro Maj 23, 2012 07:59

kmisiowy napisał/a:
czyli ma sie rozumiec ze wystarczy je po prostu wymienic i bedzie wszystko pasic bez problemow tak? ja mam rocznik '99... na Rimmer sa one po 280 funtów więc pewnie te na TT to jakieś chińczyki są. ale i tak jestem zainteresowany tematem :)


Nie dokonca rozumiem Wasze podejscie, jaki jest sens zmiany orginalow (halogenow) na chinczyki? przeciez chinskie soczewki to dziadostwo, w cenie chinczykow mozecie spokojnie kupic uzywki z helli, ktore beda o wiele lepsze...
Skoro juz modyfikujesz samochod to zrob to porzadnie.... chinskie opony i tarcze tez zalozysz?

jarqo1981 - Sro Maj 23, 2012 12:25

looke81 napisał/a:
Nie dokonca rozumiem Wasze podejscie, jaki jest sens zmiany orginalow (halogenow) na chinczyki?
dzwoniłeś do TT że jesteś pewien? Chłopak wstawi inne soczewki i będzie bajka ;) Zresztą, kto jak woli tak zrobi.
...napisałem maila do TT czy te lampy są Made In China, odpowiedz jaką dostałem :/ :
,,Mogę wysłać zdjęcia, jak one wyglądają w samochodzie. Są to lampy, które były montowane w MG7:
http://www.bayuche.com/up...72314317755.jpg
http://www.aojauto.com/ca...0953/MG7103.jpg
http://pic.enorth.com.cn/...4266_789530.jpg
Są to bardzo dobrej jakości lampy. Bardzo ładnie świecą. Sami ich używamy w naszym aucie.
Pozdrawiam.''...i się nie dowiedziałem :( ps.Ta miła Pani sądziła że ja jestem z marsa, i nie wiem jak one wyglądają na aucie :P (taki żarcik)

looke81 - Pon Maj 28, 2012 00:12

jarqo1981 napisał/a:
looke81 napisał/a:
Nie dokonca rozumiem Wasze podejscie, jaki jest sens zmiany orginalow (halogenow) na chinczyki?
dzwoniłeś do TT że jesteś pewien? Chłopak wstawi inne soczewki i będzie bajka ;) Zresztą, kto jak woli tak zrobi.
...napisałem maila do TT czy te lampy są Made In China, odpowiedz jaką dostałem :/ :
,,Mogę wysłać zdjęcia, jak one wyglądają w samochodzie. Są to lampy, które były montowane w MG7:
http://www.bayuche.com/up...72314317755.jpg
http://www.aojauto.com/ca...0953/MG7103.jpg
http://pic.enorth.com.cn/...4266_789530.jpg
Są to bardzo dobrej jakości lampy. Bardzo ładnie świecą. Sami ich używamy w naszym aucie.
Pozdrawiam.''...i się nie dowiedziałem :( ps.Ta miła Pani sądziła że ja jestem z marsa, i nie wiem jak one wyglądają na aucie :P (taki żarcik)


Hehe no pewnie :)
Co do odpowiedzi tak samo bezpieczna jak juz slynne sądowe "nie pamietam" za to nikt Cie nie moze ukarac ;) Mnie taka odpowiedz nie przekonalaby do zakupu, skoro sa takie super to dlaczego rimmer bros tego nie sprzedaje? A to, ze w katalogu wyglada pieknie... pytanie gdzie mozna kupic MG7 z Nanjing Automobile zeby zobaczyc na zywo? Ma to wogole homolagcje Europejska?

pozdr,

sebol11 - Pią Paź 12, 2012 18:08

Witam.Wiecie może jak ma się sprawa z przerobieniem reflektorów POLIFTOWYCH?

[ Dodano: Pią Paź 12, 2012 18:08 ]
Czy tak jak jest opisane w tej aukcji: http://allegro.pl/soczewk...2699030665.html po zamontowaniu tego zestawu światła będą świeciły jak europejskie?

piotrekcrash - Pią Paź 12, 2012 21:07

A nie lepiej coś takiego? bez kombinacji wystarczy rozkleić i zamontować w miejsce żarówek:

http://allegro.pl/soczewk...2671602778.html

sebol11 - Pią Paź 12, 2012 23:47

właśnie nad czymś takim myślałem tylko czy to rozwiązuje problem angielskich lamp?
piotrekcrash - Sob Paź 13, 2012 09:13

W moim 25 2002 mam właśnie takie (również miałem angielskie lampy)
Porządnie zamontowane w lampach, a później umiejętnie skalibrowane reflektory
i śmiało mogę powiedzieć, że świeci lepiej niż niejeden "ksenon" oślepiający z naprzeciwka
jakich niemało na naszych drogach.

Ja używał tylko świateł mijania, ale jest możliwość podłączenia przewodów przesłony i wtedy będą też długie.

Rowan - Sob Paź 13, 2012 09:16

Też się zastanawiałem nad czymś takim... Tylko pytanie co z lampami angielskimi... Co z przeglądem? Przecież diagnosta odrazu zobaczy, że mamy klosz od lampy halogenowej...
piotrekcrash - Sob Paź 13, 2012 09:26

Mam tak przerobione lampy już 3lata i nigdy nikt się nie przyczepił policja też nie a kilka razy miałem kontrolę w tym czasie.

Gdzie są oznaczenia na kloszu? bo nie kojarzę, żeby u mnie coś takiego był...

rafalmis1 - Sob Paź 13, 2012 09:47

ja przerabiałem lampy na właśnie takie soczewki http://allegro.pl/soczewk...2671602778.html i szału nie ma, oczywiście lepiej niż na zwykłych halogenach, ale sądziłem, że będzie lepiej. Świecą jak dla mnie za wąsko, fakt, że daleko i nie miałem problemu z policją i przeglądem. Teraz wolałbym soczewki z rozbiórki z jakiegoś rozbitka, które pracowały oryginalnie na xenonie
piotrekcrash - Sob Paź 13, 2012 12:01

Plusem tego zestawu jest szybkość i łatwość montażu.

Żeby wstawić soczewki ot tak sobie do lampy i do tego maskownice dorobić to już jest wyższa szkoła jazdy.

looke81 - Sob Paź 13, 2012 13:10

piotrekcrash napisał/a:
W moim 25 2002 mam właśnie takie (również miałem angielskie lampy)
Porządnie zamontowane w lampach, a później umiejętnie skalibrowane reflektory
i śmiało mogę powiedzieć, że świeci lepiej niż niejeden "ksenon" oślepiający z naprzeciwka
jakich niemało na naszych drogach.

Ja używał tylko świateł mijania, ale jest możliwość podłączenia przewodów przesłony i wtedy będą też długie.


Ile procent uzytkownikow tego chinskiego dziadostwa umiejetnie kalibruje? co to znaczy umiejetne kalibrowanie? rece mi opadaja jak cos takiego czytam, zarowno drogowka jak i diagnosci w wiekszych miastach juz patrza na oznaczenia i wkoncu zrobia z tym porzadek i skonczy sie wiejski tuning, ktory oslepia innych.

[ Dodano: Sob Paź 13, 2012 13:10 ]
sebol11 napisał/a:
Witam.Wiecie może jak ma się sprawa z przerobieniem reflektorów POLIFTOWYCH?

[ Dodano: Pią Paź 12, 2012 18:08 ]
Czy tak jak jest opisane w tej aukcji: http://allegro.pl/soczewk...2699030665.html po zamontowaniu tego zestawu światła będą świeciły jak europejskie?


Tak wystarczy przelozyc sam uklad soczewki z odblysnikiem (chodzi o przeslone) i masz temat zalatwiony.

rafalmis1 - Sob Paź 13, 2012 13:26

sebol11 napisał/a:
Witam.Wiecie może jak ma się sprawa z przerobieniem reflektorów POLIFTOWYCH?
a czy w lampach polifcie nie ma regulowanej przesłony w soczewce ?? tak jak to jest przed liftem ??
piotrekcrash - Sob Paź 13, 2012 13:40

looke81,

Cytat:
co to znaczy umiejetne kalibrowanie?


Lampy w Roverach 25 i myślę, że w 75 tak samo mają możliwość regulacji góra/dół
i lewo/prawo wystarczy ustawić je zgodnie z zaleceniami. W R25 parametrem wysokości jest 2% z tego co pamiętam.

Cytat:
rece mi opadaja jak cos takiego czytam


to nie czytaj.

Lepszy dobrze ustawiony taki zestaw niż oryginalne lampy ustawione: "jedna na bażanty druga na zające"

looke81 - Nie Paź 14, 2012 21:08

piotrekcrash napisał/a:
looke81,

Cytat:
co to znaczy umiejetne kalibrowanie?


Lampy w Roverach 25 i myślę, że w 75 tak samo mają możliwość regulacji góra/dół
i lewo/prawo wystarczy ustawić je zgodnie z zaleceniami. W R25 parametrem wysokości jest 2% z tego co pamiętam.

Cytat:
rece mi opadaja jak cos takiego czytam


to nie czytaj.

Lepszy dobrze ustawiony taki zestaw niż oryginalne lampy ustawione: "jedna na bażanty druga na zające"


Po pierwsze nie masz pojecia co to znaczy kalibracja soczewki. Takie wlasnie przypadki jezdza po drogach i powoduja zagrozenie dla innych.

Po drugie temat dotyczy ksenonow z anglika gdzie juz juz dawno zostalo wyjasnione jak to zrobic, a szukanie rozwiazan w chinskim dziadostwie to wiejski tuning, co nie przystoi R75.


Porownanie do bazantow i orginalnych lamp - pozostawie bez komentarza, mowi samo za siebie.

Mysle, ze ten temat mozna zamknac.

sebol11 - Pon Paź 15, 2012 19:03

Po co zamykać temat? Nie rozumiem też gdzie zostało wytłumaczone jak przerobić oryginalny xenon na Europę i co to znaczy ,że coś nie przystoi R75? Jeżdżę tym samochodem 5 lat i nigdy nie czułem ,że jeżdżę jakąś super furą tylko zwykłym samochodem ,który bardzo lubię co widać po moim stażu w użytkowaniu. Jeżeli ktoś sobie chce założyć "chinszyznę" to myślę ,że warto o tym rozmawiać a kupowanie lamp za ok 2tyś do samochodu wartego 10-15 tyś to jest takie zupełnie normalne? Postawiłbym to na równi z montowaniem chińskich xenonów i nie negował ani jednego ani drugiego ponieważ każdy robi to co uważa ze swoim samochodem.
looke81 - Pon Paź 15, 2012 20:20

sebol11 napisał/a:
Po co zamykać temat? Nie rozumiem też gdzie zostało wytłumaczone jak przerobić oryginalny xenon na Europę i co to znaczy ,że coś nie przystoi R75? Jeżdżę tym samochodem 5 lat i nigdy nie czułem ,że jeżdżę jakąś super furą tylko zwykłym samochodem ,który bardzo lubię co widać po moim stażu w użytkowaniu. Jeżeli ktoś sobie chce założyć "chinszyznę" to myślę ,że warto o tym rozmawiać a kupowanie lamp za ok 2tyś do samochodu wartego 10-15 tyś to jest takie zupełnie normalne? Postawiłbym to na równi z montowaniem chińskich xenonów i nie negował ani jednego ani drugiego ponieważ każdy robi to co uważa ze swoim samochodem.


Jest to wytlumaczone w moim drugim poscie na drugiej stronie topicu, nic innego tu sie nie wymysli.

Nie neguje tego co kto robi, neguje oslepianie mnie na drodze przez takie wlasnie instalacje, jak masz z tym problem jedz na porzadny przeglad i zapytaj czy takie cos ma prawo byc dopuszczone do ruchu albo lepiej wybierz sie za granice, w Czechach akcje tepiace takie instalacje sa juz norma, u nas dopiero sie zaczyna. Kupowanie lamp za 2000 ma sens jak kogos stac, masz wtedy porzadne lampy helli orginalne homologowane do tego samochodu a jak Cie nie stac to jezdzij na seryjnych, ktore i tak sa bardzo dobre.
A to czy jezdzisz super fura czy nie, to juz naprawde nie moja brozka, ja odnosze sie do niszczenia tego co ktos kiedys z glowa zaprojektowal i co jest bezpieczne dla innych uzytkownikow drog.

O wszystkim warto rozmawiac ale przeczytaj prosze temat tego topiku.

sebol11 - Pon Paź 15, 2012 21:12

Właśnie zakładając temat o przemianie lamp angielskich na europe zostałem odesłany z tym to tego tematu a mój został zamknięty więc myślę iż jest to odpowiednie miejsce do tego typu dyskusji.
looke81 - Pon Paź 15, 2012 21:25

sebol11 napisał/a:
Właśnie zakładając temat o przemianie lamp angielskich na europe zostałem odesłany z tym to tego tematu a mój został zamknięty więc myślę iż jest to odpowiednie miejsce do tego typu dyskusji.


I co? nie znalazles odpowiedzi jak przerobic angielskie xenony na europejskie? Przeczytaj watek od poczatku a nie konca, moze bedzie Ci latwiej zrozumiec, obrazkowej wersji nie bedzie.

sebol11 - Pon Paź 15, 2012 22:03

Nie nie znalazłem odpowiedzi poza wpisami jakiegoś osobnika który stara się być najmądrzejszy.Dla mnie przestawienie dźwigni to nie jest przerobienie a wiem ,że większość soczewek daje się PRZEROBIĆ a nie PRZESTAWIĆ bo to panie mądry jest różnica.
looke81 - Pon Paź 15, 2012 23:17

sebol11 napisał/a:
Nie nie znalazłem odpowiedzi poza wpisami jakiegoś osobnika który stara się być najmądrzejszy.Dla mnie przestawienie dźwigni to nie jest przerobienie a wiem ,że większość soczewek daje się PRZEROBIĆ a nie PRZESTAWIĆ bo to panie mądry jest różnica.


Przeczytaj rowniez strone 3, bo widac, ze tego do tej pory nie przeczytales ze zrozumieniem. Przeciez jasno napisalem, ze nalezy wymienic soczewki, na orginalne helli, jest podany kontakt gdzie mozna to zamowic, jest zdjecie soczewki co jeszcze potrzebujesz? Poczatek tematu to rzeczywiscie moje proby wyperswadowania metody wajdhy bo nie do tego ona sluzy, w zasadzie strona 3 konczy temat, tym temacie nie trzeba byc madrym wystarczy odrobina pojecia co sie robi...

zawisza - Pią Lut 15, 2013 15:18

Pragne oznajmic ze wlasnie jestem po samodzielnej przeroce ksenonow UK na EU. Otoz soczewki sa te same, cala tajemnica to przeslona widma. Fakt samo przestawienie dzwigni wyplaszcza widmo i daje symetrie, co jest niezgodne z polskim kodeksem. Ja przyjrzalem sie przeslonom z blaszki. Wykonalem na kazdej z nich ukosne wyciecie szlifierka, jakby lustrzane odbicie juz istniejacego, tylko z drugiej strony owej przeslony. Dla ulatwienia , zarys tego wyciecia wskazuja male fabryczne naciecia, wiec dokladnie i prosto robi sie nowe. Po zamontowaniu tak jak byla kazdej z przeslon i odpowiednim ustawieniu dzwigienki, mamy EU, lub UK z doswietleniem pobocza. Decyduje o tym polozenie dzwigienki. Soczweka nie ma tutaj roznicy. Widma swiatla rzucone na sciane sa (do wyboru dzwignia) idealne w/g wymogow EU iUK. Moj Roverek jest z 2000r i ma uproszczony komputer, podlaczenie reflektorow jest takie same, wszystko dziala, ale efekt oswietlenia to rewelacja.Zostaja do zamontowania spryskiwacze, jest tez wtyczka do dodatkowej pompki ale nie wiem czy w cyklu co 5 razy szyby pojawia sie w niej napiecie. To musze sprawdzic by dokompletowac sprzet.
Adsik - Pią Lut 15, 2013 15:53

A te dzwigienki w angliku to jak są oryginalnie ustawione. Na górę czy w dół? Bardzo przydała by mi się taka informacja :)
SeniorA - Pią Lut 15, 2013 18:37

zawisza napisał/a:
Zostaja do zamontowania spryskiwacze,
a co z systemem samopoziomowania ?
zawisza - Sob Lut 16, 2013 16:57

Ja kupilem angole. Przerobilem je tak: wymontowalem przeslony i na kazdej z nich wyszlifowalem ukosne sciecie, takie jak juz jest po jednej stronie na kazdej przeslonie, tylko jakby lustrzane ich odbicie . Jako pomoc sa tam gotowe male wciecia ktore pozwalaja dokladnie ustalic wielkosc, kat i glebokos ukosu. Juz ktos sugerowal odwrotny montaz tych oslon, ale one maja miskowate ksztalty i moze nastapic zafalszowanie ksztaltu przyslanianego widma , dlatego ja zrobilem na kazdej przyslonie nowe . W efekcie zamontowalem przeslony na swoje miejsca. Wynikiem mojej pracy bylo udane przerobienie widma na uniwersalne, tzn uzyskalem doswietlenie prawego pobocza lub lewego, w zaleznosci od polozenia dzwigienki do wyplaszczania widma. Nadmienie ze soczewki pozostaly te same a rezultat -w pelni legalne widmo swiatla na kontynent. Polecam, sprawdzilem na scianie __/ , nastepnie na drodze, widmo uklada sie wspaniale na prawe pobocze. Moj R jest z 2000r i kostki pasuja bez problemu, wystarczy podlaczyc xenonki bez ingerencji w oprogramowanie :mrgreen: i wszystko dziala. Dalej chce dolozyc spryski i pompke ale musze sprawdzic czy na kostce pojawia sie zasilanie w trybie co 5 razy szyba, raz swiatla.

[ Dodano: Sob Lut 16, 2013 16:43 ]
Widmo jes bardzo czytelne na drodze i widze kiedy podczas pracy zawieszenia odrywa sie nad powierzchnie jezdni, wowczas dostrajam je recznym regulatorem.

[ Dodano: Sob Lut 16, 2013 16:57 ]
ASIK podjedz ok 5m do sciany, w porze zmierzchu zdejm gumowe oslonki swiatel drogowych i lekko odciagajac je w strone silnika przesun w goge lub w dol jednoczesnie obserwujac zmiane widma na scianie, oczywiscie rob to z wlaczonymi swiatlami mijania. jesli masz angole, to w jednej z pozycji uzyskasz zadarcie linii widma w lewo po skosie w gore od srodka reflektora mijania, gdy zmienisz polozenie owej dzwigni, uzyskasz plaskie wimo ( symetryczne) wiec nie mozesz takich swiatel bez przerobki uzywac na kontynencie. Swiatla po lifcie maja wewnatrz taka sama budowe i bez trudu mozna je przerobic dorabiajac jak opisalem wyzej nowe skosy na przeslonach. Stare skosy pozostaja i sa zakryte przy przestawieniu dzwigienki, a odslaniaja sie nowodorobione wyciecia i jest na EUROPE. ( przy rozbieraniu projektora, sa trzy otworki ktore sa lekko zanitowane, nalezy te zawiniecia odwiercic i po przerobieniu przeslon, przy montazu zkrecic to nierdzewnymi srubkami.

looke81 - Nie Lut 17, 2013 14:37

zawisza napisał/a:
Ja kupilem angole. Przerobilem je tak: wymontowalem przeslony i na kazdej z nich wyszlifowalem ukosne sciecie...


Good job:) zaoszczedziles cale 100PLN.

Adsik - Nie Lut 17, 2013 15:02

Moim zdaniem dobre i 100zł. Mozna je wydać na bardziej potrzebne naprawy/wydatki.
sebol11 - Nie Lut 17, 2013 19:14

Ja przerabiając lampy poliftowe z UK na UE kupiłem na Allegro oryginalne soczewki europejskie od audi A6 i były identyczne (firmy hella) a kosztowały 50zł z przesyłką :D
haszczyc - Nie Lut 17, 2013 19:48

sebol11, te soczewki z A6 bez problemów zamontowałeś ?
sebol11 - Nie Lut 17, 2013 21:03

Są identyczne i nie było żadnych problemów z montażem a robiłem to pierwszy raz. Po prostu wykręcić stare i wkręcić nowe - roboty na 30min i 600zł w kieszeni :D
haszczyc - Pon Lut 18, 2013 00:33

sebol11, dokładnie który model audi a6?\
tuners - Pon Lut 18, 2013 06:27

Kiedys majac w rece 2 komplety soczewek obydwa mialy mozliwosc regulacji przeslon na obydwie strony tzn opuszczalo sie jedna blaszke i podnosilo druga tutaj z tego co czytam tak nie jest ale jesli istnieje mozliwosc wymiany soczewki na inna przystosowana do eu to brac i pamietac ze przeslona ma byc na dole soczewki bo soczi obraca do gory nogami swiatlo wpadajace
sebol11 - Pon Lut 18, 2013 19:18

haszczyc napisał/a:
sebol11, dokładnie który model audi a6?\

Kurcze nie pamiętam ale jutro jak będę miał trochę czasu w pracy to znajdę w swoich komentarzach aukcję allegro i napiszę ,która to generacja A6.

[ Dodano: Pon Lut 18, 2013 19:18 ]
już znalazłem :D
AUDI A6 C5 po 2002 r

haszczyc - Pon Lut 18, 2013 19:46

sebol11, kurcze to miałeś szczęście że zakupiłeś za 50zł bo ja szukam na allegro i nic nie znalazłem :( tylko całe reflektory
sebol11 - Pon Lut 18, 2013 19:59

hmmm nie wiem szczerze mówiąc bo raz wpisałem na allegro "soczewki h7" i od razu mi się trafiły a ,że cena była dobra to kupiłem

[ Dodano: Pon Lut 18, 2013 19:59 ]
ciekawe czy same odbłyśniki np.od a4 by nie pasowały http://allegro.pl/odblysn...3013266031.html ? Nie pamiętam już jak wyglądała cała soczewka - musiałbym zejść do piwnicy i poszukać tych anglików aby porównać.

dzieju - Sro Lut 20, 2013 15:15

Witam

Bardzo bym prosil o info i najlepiej foto wnetrza swiatla z soczewka .

Zakupilem ale nie mam motylka do mocowania zarnika :/

MIalem h7 teraz jaki powienienem miec ?

I czy ten motylek jakis musze miec ? czy zarnik ma na sobie i sie blokuje go obrotem .

Help :/



ps. Rozebralem przod auta wymontowalem klosze swoje stare berz soczewek i sier narobilem na darmo bo moje h7 nie da sie zamontowac w tych z soczewka :/

sebol11 - Sro Lut 20, 2013 16:04

w lampach poliftowych żarówkę montujesz obrotem więc w tych przedliftoeych pewnie też tak jest

[ Dodano: Sro Lut 20, 2013 16:04 ]
w soczewkach też jest h7

dzieju - Sro Lut 20, 2013 16:10

sebol11 napisał/a:
w lampach poliftowych żarówkę montujesz obrotem więc w tych przedliftoeych pewnie też tak jest

[ Dodano: Sro Lut 20, 2013 16:04 ]
w soczewkach też jest h7


dZIEKI Niestety h7 nie mam jak zamocowac w starych swiatlach mam drucik do zakleszczenia a tutaj nie ma nic wyglada jak by wlasnie zarnik obrotem byl zakleszczany .

A jaki to bedzie zarnik ? H ? ? ile ?

haszczyc - Sro Lut 20, 2013 16:26

dzieju, musisz dokupic blaszkę ;) http://sklepowisko.com/os...%20AUDI,%20OPEL jeśli oczywiście dobrze zrozumiałem co ci brakuje
sebol11 - Sro Lut 20, 2013 16:45

dokładnie musisz kupić taką przejściówkę bo w soczewkach masz żarówki h7 które blokuje się przez obrót a nie ten drucik jaki był w zwykłych lampach
dzieju - Sro Lut 20, 2013 16:48

haszczyc napisał/a:
dzieju, musisz dokupic blaszkę ;) http://sklepowisko.com/os...%20AUDI,%20OPEL jeśli oczywiście dobrze zrozumiałem co ci brakuje


Chyba tak ...jeszcze zalaczam foto jak wygladaja w srodku lampy aktualnie :/

sebol11 - Sro Lut 20, 2013 17:40

Dokładnie to jest gniazdo montażowe h7 więc musisz dokupić tylko tą blaszkę.

[ Dodano: Sro Lut 20, 2013 17:40 ]
ps. <b> Dzieju </b> jaki zestaw xenonów kupiłeś?

haszczyc - Sro Lut 20, 2013 18:48

dzieju, musisz ta blaszkę dokupić ona pasuje z innych aut VW, MERCEDES, AUDI, OPEL wygląda tak jak w linku który ci podałem ja tam kupuje wszystko :) ostatnio ksenony kupiłem ten zestaw i jest super :) http://sklepowisko.com/os...?product_id=216
rafalmis1 - Sro Lut 20, 2013 20:23

haszczyc, dużą różnica w oświetleniu, świeci dalej, dobrze rozkłada promień świetlny??
haszczyc - Sro Lut 20, 2013 20:29

rafalmis1, ogromna różnica na plus, w końcu mam super oświetlenie drogi w r75 tylko musisz pamiętać że ja mam soczewki po lifcie i ksenony tutaj pięknie się sprawują, lada moment czeka mnie montaż spryskiwaczy reflektorów, byłem u diagnosty wyregulował mi światła jest ok nikogo nie mam prawa teraz oślepiać ale zadowolony będę wtedy kiedy zamontuje spryskiwacze, w sumie kupiłem jeden z droższych zestawów ksenonowych w sieci

[ Dodano: Sro Lut 20, 2013 20:29 ]
dzieju, jak będziesz szukać ksenonów to kup żarniki typu H7M oznacza to metalowy kołnierz

rafalmis1 - Sro Lut 20, 2013 22:58

haszczyc, pytam bo na HID-ach jeździłem około 2 lata, w końcu zamontowałem soczewki i szału nie zrobiło. Mowie tu o innym samochodzie.
Do roverka oryginalne lampy bardzo drogie i świta mi aby moje oddać do przeróbki na soczewke. Wyjdzie taniej. Tylko że chciałbym na oryginalnych przetwornicach i zarnikach, no i tu się sprawa komplikuje.

haszczyc - Sro Lut 20, 2013 23:19

rafalmis1, też chciałem na oryginalnych przetwornicach i żarnikach ale ciężko dostać komplet.... :(
dzieju - Czw Lut 21, 2013 01:01

Dzieki panowie .

Kupilem dawno jakies 3 lata temu Ksenony na stronie ksenonowe.pl czy jakos tak .

Najdrozsze jakie byly cos kolo 300-400zl.

Na niby licencji philips oczywiscie z canbus .

I wszystko jest ok tylko okazyjnie nabylem lampy i chce je zobaczyc jak bedzie wygladal jak mi sie nie spodoba to je sprzedam :D .

Mam zarniki h7 moge je podarowac zonie i sobie dokupic h7m a te blaszke i tak bede potrzebowal ? przy h7m ?

Mala poprawka mam stalowy kolniez przy zarniku czyli chyba juz mam h7m ? :D

haszczyc - Czw Lut 21, 2013 10:40

dzieju, tak masz H7M :) ten metalowy kołnierz i tak potrzebujesz :P
Rowan - Czw Lut 21, 2013 15:56

haszczyc napisał/a:
rafalmis1, ogromna różnica na plus, w końcu mam super oświetlenie drogi w r75 tylko musisz pamiętać że ja mam soczewki po lifcie i ksenony tutaj pięknie się sprawują, lada moment czeka mnie montaż spryskiwaczy reflektorów, byłem u diagnosty wyregulował mi światła jest ok nikogo nie mam prawa teraz oślepiać ale zadowolony będę wtedy kiedy zamontuje spryskiwacze, w sumie kupiłem jeden z droższych zestawów ksenonowych w sieci

Ciekaw jestem czy u mnie by sie nikt nie przyczepił gdybym założył takie xenony :) Do moich soczewek :) Spryskiwacze mam :) Tylko autopoziomowanie nie ma, bo to zwykłe soczewki, nie xenon :)

MiReK - Czw Lut 21, 2013 15:58

dzieju, kupiłeś całe nowe razem z kloszami,czy chcesz włożyć do swoich starych,użebrowanych kloszy?
dzieju - Czw Lut 21, 2013 16:03

Cale drugie klosze :D
MiReK - Czw Lut 21, 2013 16:05

Czyli takie jak ja mam,soczewki na h7? I zastanawiasz się czy będą dobrze wyglądać? No wiesz co! Będzie super!
dzieju - Czw Lut 21, 2013 16:21

Zakupilem http://allegro.pl/adapter...3032428580.html

[ Dodano: Czw Lut 21, 2013 16:21 ]
MiReK napisał/a:
Czyli takie jak ja mam,soczewki na h7? I zastanawiasz się czy będą dobrze wyglądać? No wiesz co! Będzie super!


Tak tylko ja nie chce robic z niego bestii :D ...

a mam zamiar troszke go odmlodzic :/ zobaczymy jak one podziałają na całokształt .

sebol11 - Czw Lut 21, 2013 19:27

Jak dla mnie najładniejszą "bestię" ma darpaj i na wiosnę postawiłem sobie za cel ,że muszę mieć felgi tego typu co on ma na samochodzie bo są po prostu mega :D
dzieju - Wto Lut 26, 2013 19:54

Przyszły blaszki i robiłem właśnie testy montażu na żarówce h7 .

Jutro chce jechać wkładać do autka z xenonami które posiadam .

jednak mam dylemat co do montażu nie wygląda to zbyt solidnie :/

Pomocy ? jak to powinno wyglądać ?

haszczyc - Wto Lut 26, 2013 19:57

dzieju, będziesz najprawdopodobniej musiał ciąć kable żarnika żeby ta blaszkę-adapter zamocować bo nie przeciśniesz tej blaszki przez żarnik :) zabierz to do Krakowa na urodziny to ogarniemy na miejscu ;) podłączenie ksenonów to chwila roboty
dzieju - Wto Lut 26, 2013 20:28

haszczyc napisał/a:
dzieju, będziesz najprawdopodobniej musiał ciąć kable żarnika żeby ta blaszkę-adapter zamocować bo nie przeciśniesz tej blaszki przez żarnik :) zabierz to do Krakowa na urodziny to ogarniemy na miejscu ;) podłączenie ksenonów to chwila roboty


Ta chwila :d jak mi sie nie uda to tak zrobimy :D

Mysle ze sie zmiesci bo blaszka jest wycieta w jednym miejscu ..

Ale sam montaz jest mniej wiecej taki wlasnie ?

ps.mam nadzieje ze zdążą mi zrobic wygłuszanie :/ z tunelem wiem ze nie da rady dopiero za tydzień wyjdzie od tapicera :/ dziś dzwoniłem :/ maja duże trudności obić skórą i szwy puścić na rantach ładnie .

[ Dodano: Wto Lut 26, 2013 20:08 ]
Zaraz zobacze czy nie mam gdzies zestawu jednego przetwornicy i zarnika :D luzno

[ Dodano: Wto Lut 26, 2013 20:28 ]
Weszlo i tak ma to wygladac ?

haszczyc - Wto Lut 26, 2013 20:33

dzieju, tak ta blaszka dobrze trzyma:) wiec spokojnie :) to na urodziny jedziesz R czy nie:>
dzieju - Wto Lut 26, 2013 20:35

haszczyc napisał/a:
dzieju, tak ta blaszka dobrze trzyma:) wiec spokojnie :) to na urodziny jedziesz R czy nie:>


Nie wiem :/ moze znowu bede Fiatem stilo :D

Nie wiem czy sie panowie wyrobia z firmy apama .

Najwyzej bede bez tunela srodkowego :D gorzej jak nie zalożą kokpitu :/

sebol11 - Wto Lut 26, 2013 20:58

dzieju, obszywasz deskę i tunel skórą?
dzieju - Sro Lut 27, 2013 01:24

sebol11 napisał/a:
dzieju, obszywasz deskę i tunel skórą?


Nie deska jest ok ale jest wygluszane auto cale .

A tunel owszem :D

sebol11 - Sro Lut 27, 2013 11:38

Czekam z niecierpliwoscia na foty :D
Rowan - Czw Lut 28, 2013 20:45

haszczyc, ja mam do Ciebie takie pytanko ;)
Czy wyciągałeś lampy do montazu xenonów, czy nie było to potrzebne? W którym miejscu podłączyłeś zasilanie przetwornicy? Tam, gdzie normalną żarówkę się podłączało? W którym miejscu przymocowałeś przetwornice? Dobrze ją ukryłes, czy nie specjalnie? Ja się zastanawiam, bo u nas "koledzy", przy kontrolach sprawdzają xenony, właśnie się uparli na te przerabiane, z tym, że ja mam soczewki, jak i spryskiwacze i się zastanawiam czy by się przyczepili. Jaką masz barwe? Ja myśle o 6k, żeby nie były bardzo niebieskie ;)

rafalmis1 - Czw Lut 28, 2013 20:57

Rowan napisał/a:
Ja myśle o 6k

ale przecież to są niebieskie

Rowan - Czw Lut 28, 2013 21:01

rafalmis1, no tak, ale jeszcze chyba nie tak bardzo:) No, ew 4300K, 5000K... Sam nie wiem. Na pewno więcej niż 6kK nie chce. :wink:
szpynior - Czw Lut 28, 2013 21:22

Rowan, ja mam u siebie 5K i już podpadają 4,3 k wystarczy i tak będę zmieniał. Przetwornice pochowane tak że ich wogóle nie widać. Ja mam włożone H7R do lamp bez soczewek i faktycznie nie oślepiają a strumień da się ustawić. Do tego mam spryskiwacze i jakoś samopoziomowanie - bynajmniej taki sprawia efekt gdyż przy uruchomieniu lampy się podnoszą i opuszczają. Na kontroli prędkości nikt się nie przyczepił .
Rowan - Czw Lut 28, 2013 21:29

szpynior napisał/a:
jakoś samopoziomowanie

To jest tylko test, w każdym R75 tak jest. Przy samopoziomowaniu xenonów jest kilka dodatkowych czujników dołożone, a przede wszystkim w zawieszeniu ;) Widać to po braku pokrętła regulacji wysokości świecenia ;)

szpynior - Czw Lut 28, 2013 21:30

Rowan, ale nie każdy niebieski ludek o tym wie :)
Rowan - Czw Lut 28, 2013 21:33

szpynior, ważne, że mam soczewki i spryskiwacze, ale i tak się waham, bo naprawde u nas się strasznie rzucają o to. Raz kumplowi w S40, w których miał oryginalne xenony, chcieli debile dowód zabrać, bo według nich, to przeróbki były... :-|
rafalmis1 - Pią Mar 01, 2013 00:52

Rowan, wkładaj tylko i wyłącznie 6k. Ponieważ jest to barwa najbardziej przyjazna dla oka, większej nawet nie próbuj bo im więcej tym mniej lumenów, a tak naprawdę one są ważę. Np. 4.3k na więcej lumenów niż 6k,ale barwa 6k jest bardziej podobna do światła dziennego dzięki czemu wydaje się, że lepiej oświetlają, a to po prostu oko widzi lepiej.

Co do ludzików, to temat znam. Ja na twoim miejscu zmieniłbym jeszcze naklejkę ta która jest z tyłu na lampie, na której jest napisane jakie żarówki mają być i do tego rozebrać lampę i naklejki napis xeno jak w oryginale :-D

haszczyc - Pią Mar 01, 2013 07:01

Rowan, nie wyciągałem lamp do montazu xenonów, zasilanie podłączyłem tam gdzię zarówkę się podłącza, ja kupiłem jedne z droższych ksenonów, przetowrnice zamontowałem w taki sposób że ciężko jest ja zauważyc może to dlatego też że przetwornica jest malutka, przy montażu spryskiwaczy jak będę ściągać zderzak bardziej schowam przetwornice, mam barwe 4300K jest to białe światło dobrze doswietla drogie tak jak bym w dzien jechał, 6000k to już podchodzi pod niebieskie optymalna jest 5000k bądz własnie 4300K, 4300K wygląda jak by to były oryginalne ksenony, ja akurat nie polecam 6000K sprawdzałem u siebie i podchodziło mi to pod Golfa po tuningu i dołożone pseudoksenony kolor już podchodzi pod niebieską poświatę ;)
rafalmis1 - Pią Mar 01, 2013 15:44

haszczyc, fanie jakbyś wrzucił fot ponieważ miałem taką sytuacje, że zamówiłem 4.3 a świeciły jak 6k odesłałem i przysłali 4.3 i dalej świeciły jak 6k. To jest właśnie problem pseudo żarników
haszczyc - Pią Mar 01, 2013 18:45

rafalmis1, widzisz dlatego zakupiłem najdroższy zestaw oferowany w internecie z długa gwarancja, zdjęcie mogę ci zrobić tylko napisz mi mniej więcej co do zdjęcia ma być w nocy czy w dzień?

[ Dodano: Pią Mar 01, 2013 18:45 ]
postojowe mam ledy barwa zima



sebol11 - Pią Mar 01, 2013 23:12

Oryginalna barwa fabrycznych xenonów też jest taka jasna tzn.mało niebieska?
haszczyc - Sob Mar 02, 2013 06:50

sebol11, po rozmowie z Markiem 4300K jest podobna do jego oryginalnych ksenonów
sebol11 - Sob Mar 02, 2013 09:27

Dzięki haszczyc .
Rowan - Sob Mar 02, 2013 09:41

I ja również jeśli się zdecyduje, to będe mierzył w 4300K :wink:


Poglądowo pokaże moje lampy przedliftowe z soczewkami :razz:



szpynior - Czw Mar 14, 2013 17:54

Rowan, ile za takie lampki ? To są od Tomiego ?
dzieju - Czw Mar 14, 2013 18:03

powiem ci ze lepiej wygladaja cale gladkie takie jak ja mam .

Ty masz jedno gladkie a jedno z paskami

sebol11 - Czw Mar 14, 2013 20:52

dzieju, jak tam obszywanie tunelu? Kiedy jakieś fotki ? :D
Rowan - Czw Mar 14, 2013 22:07

szpynior, to są angliki przerobione przez TMC MC :wink: 470zł mi wyszło za obie :) A używki EU soczewki, to trzeba dac 500zł za sztuke ;) Szkoda tylko właśnie, że nie wypolerował również wewnętrznej, tej od długich, no, ale cóż :wink:
szpynior - Pią Mar 15, 2013 18:32

Rowan, oki a ile za samą robotę ?
rafalmis1 - Pią Mar 15, 2013 19:42

Rowan, z czego została zastosowana soczewka ??
dzieju - Pią Mar 15, 2013 22:38

sebol11 napisał/a:
dzieju, jak tam obszywanie tunelu? Kiedy jakieś fotki ? :D


Bedzie w dziale Nasze auta ... panowie walcza z tunelem i szwami :D

Rowan - Sob Mar 16, 2013 16:53

szpynior, lampy z anglika kosztowały mnie 90zł, a TMC MC wzięło 470zł za reszte :)
rafalmis1, nie mam pojęcia z czego, gość dopasowuje sam :wink:

szpynior - Pon Mar 18, 2013 21:30

Rowan

OMG :)

Może podasz namiar bym kupił lampy po tyle :)

Rowan - Wto Mar 19, 2013 15:58

szpynior, wpisz w google "TMC MC" i zadzwoń sobie, umów się z gościem i tyle. Kup lampy z anglika za pare zł i wyślij mu, reszte on zrobi sam :) Tylko zapytaj czy może również wypolerować ten klosz od długich i czy to nie pogorszy długich świateł, bo tak by fajniej na pewno wyglądało :wink: Generalnie za obie lampy wyszło mi jakieś 570zł w sumie :wink: Czyli mniej niż jedna nowa soczewkowa od Tomiego, które zamierzałem kupić :wink:
VIRUS87 - Wto Mar 19, 2013 22:50
Temat postu: ksenony od MG
witam!
czytam i czytam i dalej nie wiem jak to zmontować?
A mianowicie dostałem xenony do swojej 75 od MG ZT anglika
podpiołem działają ale kont świecenia odwrotny. Był bym wdzięczny jak by ktoś
napisał tak łopatologicznie jak je samemu przerobić je na europe , bo naprawde ładnie z nimi wygląda.
Dzięki!

dzieju - Wto Mar 19, 2013 23:58

Ja mam u siebie z UK i zadnych problemow nie mialem .

Taka dzwignie tylko przestawilem wewnatrz .

I juz .

Zrob foto tych swoich

kmisiowy - Sro Mar 20, 2013 08:16

Witam, mam pytanie - moje reflektory (ksenony) są trochę zakurzone w środku i chciałbym je przeczyścić. Nie chciałbym rozklejać całych lamp bo to zawsze jest jakaś ingerencja. Słyszałem że można po prostu odkręcić przetwornice i żarówki powyjmować i przepłukać wodą z ludwikiem a później woda demineralizowaną żeby zacieków nie było i zostawić do wyschnięcia. Przerabiał ktoś kiedyś taki temat? Można też oddać do serwisu który zajmuje się lampami i płacić ale jeśli sposób z ludwikiem okaże się skuteczny i sprawdzony to nie będe komuś płacic.
pozdr

VIRUS87 - Sro Mar 20, 2013 08:59

dzięki !
Dzieju a na przeglądzie się nie doczepią??

dzieju - Sro Mar 20, 2013 13:45

Do czego ?

Jak swiatlo prawidlowo pada :D w srodku jest taka dzwignia ktora zalamuje swiatlo albo od poziomu w prawo albo w lewo .

Ustawiasz tak jak dla EU poziomo i w prawo do gory i wszystko .

EU ____/ ____/

UK \____ \____

Pozdro .

MiReK - Sro Mar 20, 2013 21:03

dzieju, pierwsza strona tego tematu,było już to omawiane:
looke81 napisał/a:
Dzwignia sluzy tylko i wylacznie do wyplaszczenia pasma switla, zeby nie oslepiac jezeli zmieniamy strone jazdy to wszystko. Jezeli uzyjemy angielskich i dzwigienki to bedzie bez doswietlenia pobocza i na przegladzie to nie przejdzie (efekt taki sam jak z amerykanskimi lampami) . Jestem w trakcie przerobki angoli na europe, z tym ze trzeba wymienic cale soczewki lub przeslonke.

dzieju - Sro Mar 20, 2013 21:46

No to klops :D
VIRUS87 - Sro Mar 20, 2013 23:35

co forum to forum :smile:
wielkie dzięki za pomoc
przestawiłem te dzwigięki i mam raczej coś takiego __ __
ale jest OK!
Jak wpadną mi w ręce jakieś lampy od europe to pokąbinuję coś
więcej .
Jeszcze raz dzięki!

dzieju - Czw Mar 21, 2013 00:26

VIRUS87 napisał/a:
co forum to forum :smile:
wielkie dzięki za pomoc
przestawiłem te dzwigięki i mam raczej coś takiego __ __
ale jest OK!
Jak wpadną mi w ręce jakieś lampy od europe to pokąbinuję coś
więcej .
Jeszcze raz dzięki!


Na moich pisze UK ale mam ___/

:D

piotrek1000 - Czw Mar 21, 2013 13:28

Rowan, a czy 470 to koszt samego montażu soczewek czy może zawiera się w to regeneracja odbłyśników, polerowanie lamp od środka. I jak wygląda poziomowanie tych lamp, jaki czas oczekiwania?
Rowan - Czw Mar 21, 2013 17:52

piotrek1000, 470zł,, to już kompleksowa usługa, wszystko co wymieniłeś, plus przesyłka ;) Poziomowanie dokladnie tak samo jak w oryginalnych lampach ;) Czas oczekiwania, to max dwa tygodnie ;)
szpynior - Czw Mar 21, 2013 18:32

Rowan, można spolerować klosz od długich ale napisali mi iż znacznie pogorszy się jakość światła i nie zalecają. Ale przy takich kosztach przymknę oko :)
Rowan - Czw Mar 21, 2013 18:40

szpynior, czyli będziesz chciał polerować, czy nie? :) Mnie zastanawia taka sprawa, że akurat na tym kloszu są oznaczenia lamp, czyli to, że to są UK, a nie EU i czy własnie wtedy przy kontroli policji nikt się nie przyczepi... Po za tym zastanawia mnie fakt, jak zareagują wtedy jeśli zobaczą, że to xenon... :)
piotrek1000 - Czw Mar 21, 2013 19:00

Rowan, powiedz mi jeszcze jak teraz z widocznością w nocy w porównaniu do zwykłych lamp?? Można porównać je do oryginałów??
szpynior - Czw Mar 21, 2013 19:31

Rowan, raczej spoleruję :) Nie pamiętam abym przez dwa poprzednie lata gdziekolwiek włączyłem długie :) Czekam na odpowiedź w/s lamp no i jutro się dowiem czy wahaczy nie muszę wymienić . Jak nie to po niedzieli wysyłam lampy do zrobienia .
Rowan - Czw Mar 21, 2013 19:33

piotrek1000, lampy świecą zdecydowanie lepiej niż oryginały. Po to je własnie robiłem...
kmisiowy - Sob Mar 23, 2013 16:49

Zamontowalem wczoraj oryginalne ksenony z europy i jesli komus ta informacja sie przyda to dodam ze nie musialem jechac na T4 ani robic dodatkowej masy.wszystko smiga plug&play.rocznik 99 bez komputera w zegarach.
Pozdro

piotrek1000 - Sob Mar 23, 2013 18:36

Ostatnio widziałem w dodge magnum ksenony z dziennymi w kształcie koła zabudowane wokół soczewki, w odróżnieniu od większości tam była ciągła linia zamiast punktów. Przyznam ze całkiem nieźle to wyglądało. Dzienne zabudowane poza lampami w naszych R według mnie nie pasują za grosz. Aż wystosuje maila do tej firmy czy jest możliwość do naszych R takie coś zamontować i ewentualnie ile taka przyjemność.
MiReK - Sob Mar 23, 2013 23:31

piotrek1000 napisał/a:
Ostatnio widziałem w dodge magnum ksenony z dziennymi w kształcie koła zabudowane wokół soczewki, w odróżnieniu od większości tam była ciągła linia zamiast punktów. Przyznam ze całkiem nieźle to wyglądało. Dzienne zabudowane poza lampami w naszych R według mnie nie pasują za grosz. Aż wystosuje maila do tej firmy czy jest możliwość do naszych R takie coś zamontować i ewentualnie ile taka przyjemność.


No to mogłoby być ciekawe,daj znać jak coś się dowiesz.
Fajnie jakbyś też znalazł jakąś fotkę.

Rowan - Nie Mar 24, 2013 07:38

piotrek1000, to są tzw "ringi", w E60 takie mam, własnie do jazdy dziennej sie włącza taką opcje w iDrive'ie i zapalają się po włączeniu silnika. Z tym, że są one takie pomarańczowe. Można założyć po około 300zł LEDmarkery, ale podobnież giną w świetle dziennym, bo wtedy właśnie świecą na biało. Myślałem od ringach do R, właśnie w momencie przeróbki tych moich lamp, ale stwierdziłem, że to już by była choinka. Samo przerobienie na soczewkę poprawia wygląd niesamowicie ;)
piotrek1000 - Nie Mar 24, 2013 11:00

Prawdę mówiąc to na wyglądzie średnio mi zależy, chociaż zrobić choinkę z auta to ostatnia rzecz jaką bym zrobił. Dzienne do xenonów to według mnie dość dobre rozwiązanie ze względu na oszczędność żarników. Ostatnio wymieniałem je w Lexusie i już wiem ile to kosztuje. Dość sporo jeżdżę więc dzienne mogły by mi przynieść wymierną oszczędność. Lewą lampę mam już dość mocno wypłowiałą ( poprzedni właściciel jeździł bez zaślepek tych gumowych ) co jeszcze bardziej mnie do tego przekonuje. Ringi w BMW mnie nie urzekają, w ogóle fanem BMW to też nie jestem i może dla tego. W tym Dodgu to wyglądało o wiele lepiej według mnie.

Rowan, BMW z USA że masz pomarańczowe ringi??

A wygląda to tak

Rowan - Nie Mar 24, 2013 13:11

piotrek1000 napisał/a:
Rowan, BMW z USA że masz pomarańczowe ringi??

Każde E60 miało takie ringi pomarańczowe. Dopiero w serii F chyba zaczęli białe stosować ;) . A w E60 po lifcie własnie dopiero byla opcja uruchomienia jako dzienne światła ;)

piotrek1000 - Pon Mar 25, 2013 10:17

otrzymałem info od TMC MC że dołożenie ringów nie stanowi problemu, za dobry zestaw świecący na tyle mocno żeby spełniał role świateł dziennych to 120 zł sztuka
szemet33 - Pon Mar 25, 2013 11:01

[quote="piotrek1000"]otrzymałem info od TMC MC że dołożenie ringów nie stanowi problemu, za dobry zestaw świecący na tyle mocno żeby spełniał role świateł dziennych to 120 zł sztuka[/quote]

Powiedzmy że założe do tego chińskie xenony to jak zrobić żeby same ringi zapalać?

piotrek1000 - Pon Mar 25, 2013 13:36

marny ze mnie elektryk ale na chłopski rozum wydaje mi się że dzienne włączają się wraz z włączeniem auta, a wyłączają przy włączeniu świateł mijania

Rowan, jeśli można to zrób zdjęcie jak to świeci w nocy, jak rzutują na ścianę.

sknerko - Pon Mar 25, 2013 13:54

Jako ciekawostkę powiem wam że przejeżdżam kolo tej firmy codziennie jadąc do pracy i z powrotem. :razz:
piotrek1000 - Pon Mar 25, 2013 13:56

sknerko napisał/a:
Jako ciekawostkę powiem wam że przejeżdżam kolo tej firmy codziennie jadąc do pracy i z powrotem. :razz:



A słyszałeś o nich jakieś opinie??

sknerko - Pon Mar 25, 2013 13:57

I chyba tez rozważę zrobienie u nich soczewek tym bardziej ze na okolicy mają dobra renomę.
A czy ryflowanie w światłach długich jest takie samo w angielskiej lampie jak i w europejskiej?

piotrek1000 - Pon Mar 25, 2013 14:04

wynegocjuj jakiś rabat dla roverków :lol:
sknerko - Pon Mar 25, 2013 14:43

Hehe być może znam nawet tam kogoś ale nie jestem pewien bo nie bylem u nich a słyszałem ze jeden chłopak z mojej miejscowości tam pracuje. Przy okazji jak będę miał trochę czasu to zajrzę do niech i popytam.
Rowan - Sob Mar 30, 2013 13:59

haszczyc, a ja mam jeszcze do Ciebie pytanie o LED w postojówkach ;) Czy do tego nikt Ci się nie przyczepił? :) Bo u nas się czepiają, jeśli tak wygląda na niebiesko jak u Ciebie :neutral:
szemet33 - Nie Mar 31, 2013 12:55

Jakie ledy kupujecie żeby nie paliła się kontrolka żarówki? Żeby nie mrygały - również to jest ważne
haszczyc - Nie Mar 31, 2013 12:57

Rowan one na zdjęciu dziwny kolor ich wyszedł na żywo świecą na biało i nikt póki co się nie przyczepił
rafalmis1 - Nie Mar 31, 2013 13:23

szemet33 napisał/a:
Jakie ledy kupujecie żeby nie paliła się kontrolka żarówki? Żeby nie mrygały - również to jest ważne


poszukaj diody z CAN BUS na przykład takie

Rowan - Nie Mar 31, 2013 13:56

haszczyc, bo musze sobie coś podobnego kupić, bo to co mam, to świeci strasznie żółto i nieprzyjemnie wyglada, nawet przy żarówce H7, która świeci dużo bardziej na biało ;) Potem jak dojdzie do tego HID, to już wgl by była porażka ;)
sknerko - Nie Mar 31, 2013 20:42

Rowan, a postojówki zostawili tobie w lampie z soczewką? i czy ryflowanie długich w anglikach i naszych jest takie samo?
Rowan - Pon Kwi 01, 2013 08:54

sknerko, postojówki oryginalnie są przecież w tej części lampy, w której są długie światła ;) I tam też one pozostały ;) Co do ryflowania w długich, to nie mam pojęcia, bo się nie przyglądałem, ale chyba takie samo, bo przecież w długich nie chodzi już o ograniczenie linii światła :)
sknerko - Pon Kwi 01, 2013 11:24

Rowan napisał/a:
sknerko, postojówki oryginalnie są przecież w tej części lampy, w której są długie światła ;) I tam też one pozostały ;)

To coś dziwne miałes te oryginały bo ja mam jeszcze fabryczne i mam postojowe w lampie od krótkich.

[ Dodano: Pon Kwi 01, 2013 11:24 ]
postojówka w lampie od długich jest jak jest ksenon lub projektor z soczewką

pelson91 - Pon Kwi 01, 2013 11:49

też mam postojówki w komorze z krótkimi. Ale wolałbym mieć tam gdzie długie ;) fajnie wyglądają 2 pary oczu w nocy :twisted:
sknerko - Pon Kwi 01, 2013 12:18

Jeszcze jedno pytanie czy oryginalne ksenony maja żarówkę w długich a ksenon tylko w krótkich?
haszczyc - Pon Kwi 01, 2013 14:09

po lifcie postojowe są tam gdzie długie
MiReK - Pon Kwi 01, 2013 14:57

Obojętnie czy po lifcie czy przed,w tych reflektorach gdzie są soczewki postojówki są tam gdzie długie.
szemet33 - Pon Kwi 01, 2013 15:10

Rowan, czyli po przeróbce na soczewkę postojówki masz teraz tam gdzie długie?
Rowan - Pon Kwi 01, 2013 16:18

sknerko, sorry, walnąłem gafe :) Nawet na to nie zwróciłem uwagi wcześniej... :) Ale faktycznie postojowki zostały przeniesione do lampy od długich świateł :) Bo cały ten odbłyśnik od krótkich jest wycinany i wstawiana jest tam soczewka :) Byłem teraz sprawdzić :)

Tu fotki na aucie ;) Robione w nocy, telefonem i w dosyć niesprzyjającej pogodzie, ale jest ;)





A tutaj jest fotka, jak wygląda linia światła :)

sknerko - Pon Kwi 01, 2013 17:32

Ok załapałem o postojowkach, ale pytam jak reflektor długich to jest z żarówką czy z palnikiem również

[ Dodano: Pon Kwi 01, 2013 17:32 ]
oczywiście mówimy o oryginalnych ksenonach

Rowan - Pon Kwi 01, 2013 17:45

sknerko, w oryginalnych xenonach jest normalnie żarówka. Palnik jest przy bixenonie. Tak mam w E60 :) Światło jest genialne :)
sknerko - Pon Kwi 01, 2013 18:23

dzięki Rowan, o to mi chodziło. mam jeszcze jedna prośbę jak by ci nie robiło kłopotu to daj fotkę napisów na lampie jakie masz na przerobionych
Rowan - Pon Kwi 01, 2013 18:31

sknerko, napisy są takie jak na angielskich :/ No bo są na wewnętrznej części, tej od długich. To mnie troche martwi...
Myśle też o tym, żeby nie nadwyrężać HIDów, które sobie założe do soczewek, założyć taki moduł:
http://www.dzienne.eu/products.htm

szemet33 - Pon Kwi 01, 2013 19:48

Rowan napisał/a:
sknerko, napisy są takie jak na angielskich :/ No bo są na wewnętrznej części, tej od długich. To mnie troche martwi...
Myśle też o tym, żeby nie nadwyrężać HIDów, które sobie założe do soczewek, założyć taki moduł:
http://www.dzienne.eu/products.htm

Słyszałem że można taką opcje aktywowac T4

rafalmis1 - Pon Kwi 01, 2013 19:55

Rowan, też takie coś chce założyć z doświetlaniem drogi do domu w taki sposób aby podłączyć pod kierunki i jak zamrugają oba to system się uruchamia. Tylko nie wiem czy tak można :mrgreen: i poza tym, w ogóle nie mam pojęcia jak to podłączyć.
sknerko - Pon Kwi 01, 2013 20:02

Rowan nie bardzo wiem o co tobie chodzi z nadwyrężaniem HIDów. Mam HID od 4 lat przy czym poprzedni właściciel jeździł 3 lata i przez całe 7 lat 60kkm przebiegu zostały wymienione palniki raz i raz wymieniłem przetwornicę bo kabel na mrozie sie uszkodził a że jest to nierozbieralne to trzeba było przetwornicę nową dać. Poprzednik jeździł włączając światła ręcznie ja mam aktywowane na T4 włączane automatycznie po odpaleniu silnika. działaja pięknie. Mnie by pasowało jak by mieć soczewki z ringami i one by robiły za dzienne to by był fest bajer.

[ Dodano: Pon Kwi 01, 2013 20:00 ]
aha mam też włączone jasna droga do domu czyli gasną po kilkunastu sekundach od wyłączenia świateł.

to co dałeś że chcesz kupić ma niestety dwie wady zakłóca CB radio i padaja od tego niestety żarówki długich. :/

[ Dodano: Pon Kwi 01, 2013 20:02 ]
Palniki do HIDów sa tanie a dośc długo działają więc nie widzę potrzeby montowania tego gadżetu

Rowan - Pon Kwi 01, 2013 20:07

sknerko napisał/a:
Rowan nie bardzo wiem o co tobie chodzi z nadwyrężaniem HIDów.

No, tak po prostu napisałem, generalnie chodzi o to, żeby w dzień przynajmniej nie bylo widać, że jest xenon w soczewce :) A Ty masz HIDa w normalnej lampie ? :)
sknerko napisał/a:
Mnie by pasowało jak by mieć soczewki z ringami i one by robiły za dzienne to by był fest bajer.

Myślałem nad tym i TMC MC by to zrobiło bez problemu, ale stwierdziłem jednak, że w R75, to już by troche była przesada ;) Sama soczewka nadała bardzo fajnego wygladu przodowi :wink:

[ Dodano: Pon Kwi 01, 2013 20:07 ]
sknerko napisał/a:
to co dałeś że chcesz kupić ma niestety dwie wady zakłóca CB radio i padaja od tego niestety żarówki długich. :/

Nie mam CB, więc to by mi nie przeszkadzało ;) Co do tego drugiego, to czytałem, że wystarczy co jakiś czas włączyć długie normalnie i żarówki wracają do poprawnego stanu :) A ja bardzo dużo jeżdżę w nocy, więc dużo korzystam z długich świateł :)

sknerko - Pon Kwi 01, 2013 20:09

no mam niestety w zwykłej lampie :/

Widziałem kiedyś fotki takich lamp u angoli gdzie ten ring był nie dookoła soczewki a w obrzeżu lampy w takim jajowatym kształcie jak reflektor i w obu długich i krótkich, wyglądały bajecznie

Rowan - Pon Kwi 01, 2013 20:11

sknerko, no, ja nie wiem, odpuściłem sobie :) Jednak wolałem bliżej oryginału pozostać ;)
sknerko - Pon Kwi 01, 2013 20:12

oprócz CB zakłóca też zwykłe radio choć jak u nas jest w tylnej szybie to tak bardzo nie przeszkadza ale jak słaba stacja radiowa to jest bieda.
Podobnie jest z przetwornicami HID wiem bo miałem ta jedną zajebista a po wymianie mi zakłóca radio tyle ze daje sie z tym zyć jak to dobrze ogarniesz (montaż)

Rowan - Pon Kwi 01, 2013 20:16

sknerko, ;) Zobaczymy, może najpierw bym założył HIDy i wtedy dopiero pomyśle ewentualnie o dziennych z tym modułem :)
sknerko - Pon Kwi 01, 2013 20:24

a nie możesz sobie włączyć normalnie na T4 dziennych i coming living home? Palnik kosztuje kilkadziesiat złotych i wymieniasz go jak masz pecha raz na 30kkm a jak szczęście to i 50kkm przelata
Rowan - Pon Kwi 01, 2013 20:27

sknerko, do T4 mam bardzo daleko, a coming living home mam włączone :) Palniki są po 15-30zł max z tego co widze, droższych nie widze, a jak są, to żadnej różnicy nie widzę w wyglądzie ich nie też nie zauważam :)
sknerko - Pon Kwi 01, 2013 20:29

to na zlocie jakimś daj mariuszowi niech ci dzienne włączy
Rowan - Pon Kwi 01, 2013 20:34

W sumie może i masz racje, o ile dam rade się wyrwać na następny zlot, to spróbuje to w ten sposób załatwić :)
rafalmis1 - Pon Kwi 01, 2013 22:33

sknerko napisał/a:
jedną zajebista a po wymianie mi zakłóca radio

a może to wina żarnika ??

sknerko - Pon Kwi 01, 2013 22:48

Stary palnik ma zakłócać? czym światłem? Przetwornica to elektronika pracująca z częstotliwością - technika impulsowa (tak po ludzku to nazywam co by laik zrozumiał) i ona zakłóca pracą z określona częstotliwością a że chinol to kiepsko ekranowany i/lub wykonany i stad sieje jak głupi (jestem elektronikiem z zawodu)

[ Dodano: Pon Kwi 01, 2013 22:48 ]
Może przy zmianie na soczewki poszukam i kupię sobie takie cienkie cyfrowe przetwornice co nie zakłócają....

MaReK - Wto Kwi 02, 2013 00:11

kmisiowy napisał/a:
Zamontowalem wczoraj oryginalne ksenony z europy i jesli komus ta informacja sie przyda to dodam ze nie musialem jechac na T4 ani robic dodatkowej masy.wszystko smiga plug&play.rocznik 99 bez komputera w zegarach.

W jakim sensie? Miałeś dyszy spryskiwaczy na zderzaku? Miałeś pompę do nich? Miałeś czujnik poziomu płynu? Miałeś moduł LCM bez regulacji wysokości świecenia? Miałeś instalacje pod autem do czujników HVAC na wahacze?

kmisiowy - Wto Kwi 02, 2013 06:17

w takim sensie że kiedyś ktoś pisał że trzeba podawać gdzieś dodatkową masę do xenonów i/lub konfiguracja na t4 żeby w ogóle je odpalić i żeby nie wywalalo przepalonych zarowek. o tym co jest potrzebne żeby wszystko działało tak jak w oryginale i zgodnie z przepisami pisałem tu:http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=35661&start=40&sid=eadafa3f2523781d8e98b355b4b43887
pozdr

MaReK - Wto Kwi 02, 2013 10:37

kmisiowy napisał/a:
w takim sensie że kiedyś ktoś pisał że trzeba podawać gdzieś dodatkową masę do xenonów i/lub konfiguracja na t4 żeby w ogóle je odpalić

Do instalacji można podłączyć i latarki z lidla - też zaświecą. Komunikatów o błędzie nie będzie, jeśli zachowana będzie odpowiednia oporność, czy taka jest zachowana przy przetwornicach nie wiem. Wiem jednak, że jeśli włożymy moduł świateł zwykłych do auta z xenonami - to wszystko działa, nie ma komunikatów. Różnica jest taka, że konfiguracja LSM'a pozwala na regulację xenonów pomimo obecności czujnika/ów na wahaczach. Zatem T4 wpisuje w konfigurację modułów obecność xenów, aby późniejsze sesje na T4 i ew. przywracanie ustawień fabrycznych nie powodowało komplikacji. Dodatkowo informuje moduł LSM, że regulacja nie powinna działać, bo są xenony. W całej ingerencji w instalacje może zostać stary LSM, jednak niektórzy pracownicy SKP zwracają na to baczną uwagę. Można także stary LSM przeprogramować np. via BMW SCANNER tak aby działał poprawnie z xenonami - tyle, że pokrętło zostanie i rzucać się będzie w oczy ;)

W kodach ZCS w bloku SA jest informacja o implementacji xenonów w aucie lub nie. Podobnie jest z radiem z Navi i TV. Podłączysz z marszu i będzie też będzie działać. Jednak kiedy T4 pobierze konfiguracje to napisze prawdę. Zatem jeśli chcieć mieć "fabryczne" xenony należy za pomocą T4 wpisać je do konfiguracji auta :)

Rowan - Nie Kwi 07, 2013 14:40

sknerko, haszczyc, czy mógłbym Was prosić, abyście powiedzieli gdzie i w jaki sposób przymocowaliście przetwornice? :) Chciałbym rozważyć każdą opcję i wybrać tę najodpowiedniejszą, tak, żeby jak najmniej bylo widać, wogóle zastanawiam się jak wyprowadzić przewody z lamp tak, żeby ich nie było widać za bardzo... :) Gdybyście mogli, to prosiłbym o jakieś fotki ;)
szpynior - Nie Kwi 07, 2013 17:53

Rowan, ja mam w jakby wzmocnieniu schowane.Tak jak idzie linka od otwierania bagażnika. Nic nie widać :) Jest tam taka luka po prawej i lewej stronie. Później wrzucę foto :) Ja tam mam przetwornice od Hidów .
Rowan - Nie Kwi 07, 2013 18:05

szpynior, to gdybyś mógł, to porób fotki, gdzie są zamocowane przetwornice, jak wyprowadziłeś kable itd. :)
sknerko - Nie Kwi 07, 2013 20:09

zdjęcie jest z naprawy wentylatora więc nie ma przedniego pasa ale za to dobrze widać przetwornicę, myślę że ogarniesz gdzie to jest ;)
rafalmis1 - Nie Kwi 07, 2013 20:13

sknerko, ja mam przetwornice slim, ale i tak trochę zakłócają CB
Rowan - Nie Kwi 07, 2013 20:41

sknerko, a czym Ty to przymocowałeś? :) Mam nadzieje, że żeby to tam włożyć, to nie musze przodu rozbierać ? :razz:
szpynior - Nie Kwi 07, 2013 21:29

Bez rozbierania. Można dostać się od nadkola. Nic nie zakłóca. Przetwornice zamontowane paskami.




sknerko - Nie Kwi 07, 2013 22:24

Ja ma to przykręcone na tych blaszkach co są w komplecie z HID. Dostawałem się tam bez problemu ale teraz już nie pamiętam czy przez klapkę w nadkolu czy z pod maski.
rafalmis1 są takie slim co nie zakłócają zależy od modelu.

Rowan - Pon Kwi 08, 2013 14:50

sknerko, ja myślę o tym zestawie, które podawał haszczyc, to jest jeden z droższych zestawów i mam nadzieje, że troche porządniejszy :)
szpynior - Pon Kwi 08, 2013 15:57

Rowan, ja mam najtańszy z przetwornicami slim i nie narzekam :) A dostęp przez nadkola .
haszczyc - Pon Kwi 08, 2013 17:00

Rowan, zestaw który ja mam jest porządny tak mi się przynajmniej wydaję ;) ja go na razie zamontowałem tak tymczasowo na podłużnicy będzie cieplej ściągnę zderzak i przetwornice znacznie w lepszym miejscu zamontuje gdyż w zimie nie chciało mi się grzebać i zainstalowałem tak by tylko jeździć
Rowan - Pon Kwi 08, 2013 19:50

haszczyc, no własnie ja ochoty na zdejmowanie zderzaka tylko do tego nie mam :razz: Ostatnio zdejmowałem trzy razy w jednym tygodniu i mam już serdecznie dosyć :wink: Jakoś to spróbuje zrobić bez zdejmowania ;) Jak wrzucę, to pokaże jak to u mnie świeci w moich światłach :)
MiReK - Pią Kwi 12, 2013 19:14

haszczyc, mam pytanie,jak podłączyłeś swoje "xenony",bezpośrednio pod akumulator? Możesz też podać jakie dokładnie kupiłeś żarówki do postojowych,też tam gdzie HIDy? Czy jest tam możliwość odbioru osobistego?
haszczyc - Pią Kwi 12, 2013 20:00

MiReK, moje xenony podłączyłem pod zasilanie żarówki h7 tak jak to się standardowo podłącza w Hidach, hidy kupiłem tu http://sklepowisko.com/os...product_id=216# zapłaciłem mniej bo rabat dostałem

a postojowe kupiłem te http://www.sklepledowy.pl...-KolorBialy/271

wszystko z odbiorem osobistym ;) w Zabrzu

Rowan - Sob Kwi 13, 2013 09:52

MiReK, gdyby pod akumulator, to jak by je włączał? :wink: Normalnie wpina się w tą wtyczkę, którą zakładasz na żarówkę :) Ja nie dawno do długich świateł kupiłem żarówki Narva Range White Power chyba się nazywają i powiem szczerze, że jestem z nich bardzo zadowolony, tzn z barwy światła jakie emitują:) Jest takie ultra białe, podchodzące pod niebieskie, na opakowaniu pisze, że niby mają 4600K temperature barwową. Co ważne, bardzo fajnie się jeździ na nich w całkowitej ciemności, bo nei giną w asfalcie, jak jest deszcz, wszystko bardzo ładnie widać :wink: Czekam jeszcze tylko na tego HID-a i zobaczymy jak to będzie świeciło razem. Na pewno wrzucę zdjęcia :)

[ Dodano: Sob Kwi 13, 2013 09:52 ]
haszczyc, to ile zapłaciłeś za ten zestaw, bo na dziś dzień widzę 219zł plus przesyłka za niego :)

haszczyc - Sob Kwi 13, 2013 12:41

Rowan, 200zł za te hidy wraz z żarówkami led same żarówki led kosztowały 30zł więc za te hidy 170zł taki mały rabacik od firmy
MiReK - Nie Kwi 14, 2013 20:00

Ale tych postojówek nie ma w ofercie sklepu w którym kupiłeś HIDy.
haszczyc - Nie Kwi 14, 2013 20:55

MiReK, nie ma owszem, kupiłem tutaj w Zabrzu -> http://www.sklepledowy.pl...-KolorBialy/271

tam gdzie hidy to kupilem ledy do tylnej rejestracji i na zapas do innego samochodu

MiReK - Nie Kwi 14, 2013 22:33

Aha,a do oświetlenia rejestracji to które dokładnie kupiłeś i jak się sprawują?Oświetlają ładnie całą tablicę,czy świecą raczej punktowo?
I jeszcze odnośnie tych postojówek,jak one wyglądają w kloszu gdy są wyłączone,nie rzuca się w oczy ich"szkieletowa"budowa?
Może takie użyć by też do oświetlenia kabiny?

seyfer - Pon Kwi 15, 2013 10:55

U mnie w okolicy za samo wypolerowanie lamp wołają 150 pln/ szt, wiec pozostaje albo zlecić całość albo szukać dalej :neutral:
Rowan - Pon Kwi 15, 2013 18:00

seyfer, no to różnica niesamowita. Za 300zł dopiero masz samą polerkę, a tutaj za 470zł już przesyłką do Ciebie masz wstawione soczewki, które świecą o niebo lepiej na najtańszych żarówkach, niż oryginały, na bardzo drogich, no z ty, że wiadomo, że już starszy odbłyśnik, klosze, które też już swoje przeszły... ;) Bądź co bądź, ja jestem baaardzo zadowolony :)
haszczyc - Wto Kwi 16, 2013 23:03

MiReK, dopiero w weekend będę miał dostęp do samochodu to wtedy ci powiem bo sam nie wiem i porobię zdjęcia
Rowan - Sro Kwi 17, 2013 19:42

Dużo ostatnimi czasy czytam testów, opinii itd. odnośnie xenonów, a raczej HIDów :) Natrafiłem dziś na coś takiego. http://www.ksenonowe.pl/i...NU=oferta&id=78 Ciekawe czy to faktycznie działa i czy miałoby jaki kolwiek wpływ na przebieg kontroli i spełnienie warunków posiadania xenonów. :) Tyle, że tak czy tak, mając nawet soczewkę, spryskiwacze i samopoziomowanie, nadal nie mamy w lampie homologacji do xenonu... :|
zeberekopp - Czw Kwi 18, 2013 09:04

mogę udzielić pomocy przy przerobieniu xenonu anglika na europę oraz odnowieniu reflektora. Bardzo prosty sposób na odnowienie to:
Polerujesz papierem 2000 na morko później nakładasz troszkę pasty polerskiej G3 polerujesz maszyną i na końcu dajesz do lakiernika żeby prysnął bezbarwnym. Efekt niesamowity lampy wyglądają jak nowe.

Rowan - Czw Kwi 18, 2013 16:59

zeberekopp, ten temat akurat mnie nie interesuje, gdyż moje lampy są po przerobieniu na soczewkę oraz po odnowieniu i polerce. Bardziej interesuje mnie w tym momencie temat prawny, czyli ewentualna wnikliwa kontrola niebieskich ludków :wink:
seyfer - Czw Kwi 18, 2013 17:02

Rowan, na dobrą sprawę czego nie dołożysz to i tak kumaty z oznaczeniami policjant czy diagnosta się połapie że lampa nie ma homologacji
Rowan - Czw Kwi 18, 2013 17:07

seyfer, a co jeśli klosz jest cały wypolerowany na gładko i nie ma oznaczeń? Czy ewntualnie w jakiś sposób wygrawerować znaczek "xenon technology" ? :P To oczywiście założenie czysto hipotetyczne :mrgreen: Zastanawia mnie to jednak :) Chodzi o kontrole policji bo na przegląd, to po prostu będe zakładał zwykłe żarówki, bo to chwila roboty :wink:
seyfer - Pią Kwi 19, 2013 07:20

no właśnie jak zrobię lampy to będę kombinował w ten sam sposób co ty :P sam grawer raczej nierealny, prędzej próbowałbym z jakąś ładną naklejką na tyle lampy
dzieju - Pią Kwi 19, 2013 12:15

Ja nie wiem w czym problem :d u nas i przeglady i policja .. wszedzie nie ma problemow :D
piotrek1000 - Pią Kwi 19, 2013 19:46

Również nie widzę problemu. Światła diagności sprawdzali mi tylko w aucie które z USA było ściągnięte, i to tylko przy pierwszym przeglądzie w kraju. Oprócz tego przypadku to ani policja ani diagności nigdy nie sprawdzali świateł. Podejrzewam że jeśli nie będzie to na pierwszy rzut oka widać że to nie oryginał to nie powinno być problemów. Poza tym, Rover 75 to nie VW golf na którym nawet laik zauważy że coś tu, bądź tam jest zmienione względem oryginału.
Rowan - Czw Kwi 25, 2013 21:54

Chciałem potwierdzić opinie kolegi haszczyc'a, ten zestaw, który on podał, jest naprawde fajny i wygląda porządnie :) Przetwornice malutkie, mieszczą się w każdy zakamarek :) Jedynie na przewodach sa takie dość grube "puszki", no, ale cóż, nie jest to aż tak straszne :) Co do żarnika, to z metalową oprawką wygląda dość dobrze, nie jest krzywy, czy coś, wszystko bardzo fajnie :) A teraz efekty... :) Jestem bardzo zadowolony :) W moich soczewkach świecą super, wszystko teraz widze przed samochodem :) Linia odcięcia na soczewkach jest bardzo wyraźna i nie oślepiają wogóle :) Barwe kupiłem 4300K i moje Narvy Range Power White, które mam w długich, są od nich dużo bardziej niebieskie :) Więc wątpie, aby kto kolwiek się przyczepił, bo barwa jest typowo biała :) W BMW, są dużo bardziej niebieskie na oryginalnym xenonie :) Dam fotki, ale za kilka dni, bo narazie okropnie wyglądają z moimi postojówkami, bo one wyglądają jak czerwone, są stare i poprzypalane :) Dostane ledy, to jak zaloże, to zrobię fotki :)
haszczyc - Pią Kwi 26, 2013 18:30

Rowan, :ok: cieszę się że jesteś zadowolony :) i że mogłem jakoś pomoc, soczewki w naszych R po założeniu tego zestawu nie oślepiają
Rowan - Pią Kwi 26, 2013 22:47

haszczyc, ja mam przedliftowe zwykłe lampy przerobione na soczewki :wink:
MiReK - Sob Kwi 27, 2013 08:32

Rowan, znajdź kupca na swoje przerabiane i kup ode mnie oryginalne soczewki :wink:
pelson91 - Sob Kwi 27, 2013 12:46

ja kupiłem ostatnio oryginalne soczewki z ori xenonem, na razie przymierzam się do montażu ;) ale nie chcę nic popsuć przy zdejmowaniu zderzaka...
sknerko - Sob Kwi 27, 2013 12:54

MiReK, napisałem ci PW, ja chcę twoje lampy.
pelson91, kupiłeś lampy xenon Rovera? ile dałeś?

pelson91 - Sob Kwi 27, 2013 13:00

sknerko napisał/a:
pelson91, kupiłeś lampy xenon Rovera? ile dałeś?
tak, 900zł za komplet używek
sknerko - Sob Kwi 27, 2013 13:03

Gdzie wy wynajdujecie takie okazje? ehhh

[ Dodano: Sob Kwi 27, 2013 13:03 ]
a poziomowanie też zakładasz? i nowy LSM?

pelson91 - Sob Kwi 27, 2013 13:11

Cytat:
a poziomowanie też zakładasz? i nowy LSM?
nie.

sknerko napisał/a:
i nowy LSM?
tylko jak będzie konieczność
MiReK - Sob Kwi 27, 2013 17:00

pelson91 napisał/a:
oryginalne soczewki z ori xenonem

Jak to z ori xenonem? Dorabiane? Wrzuć zdjęcie

tomi399 - Sob Kwi 27, 2013 17:23
Temat postu: Re: [R75] Ksenony od anglika na europejskie Rover 75
Pomocy jak przerobic lampy od r75 bo kupilem angliki i swiecą za bardzo na lewo .lampy zwykłe nie soczewki ?pilne
pelson91 - Sob Kwi 27, 2013 19:02

MiReK napisał/a:
Wrzuć zdjęcie
wrzucę w poniedziałek, jak będę miał chwilę oddechu, bo od wczoraj się nie zatrzymuję praktycznie :/

generalnie chyba to są takie same jak te: http://allegro.pl/mg-zt-r...3146761327.html

a już na pewno identyczne jak ta: http://allegro.pl/lampa-p...3171763804.html

generalnie mam ori żarniki, nie wyjmowane z lampy, ori przetwornice i napis Xenon technology bodajże w komorze świateł mijania.

rafalmis1 - Nie Kwi 28, 2013 00:08

Cytat:
Pomocy jak przerobic lampy od r75 bo kupilem angliki i swiecą za bardzo na lewo .lampy zwykłe nie soczewki ?pilne

musisz przełożyć klosze ze starych lamp

Rowan - Nie Kwi 28, 2013 09:40

A jeśli ich nie masz, to dać do firmy, która przerabia lampy. Poczytaj na wcześniejszych stronach, pisałem o firmie, która mi przerabiała.
Tak na marginesie, to jedyną wadą HID-u jest to, że długo się rozpala. Około 20-30 sekund do pełnego rozświetlenia potrzeba. Wczoraj miałem kontrole drogową w nocy i po za mandatem za prędkość, mocno przyglądał się na lampy z przodu, ale nic się nie odezwał :wink:

rafalmis1 - Pon Kwi 29, 2013 01:47

haszczyc, założyłeś spryskiwacze ??
haszczyc - Pon Kwi 29, 2013 07:17

rafalmis1, nie potrafię znaleźć do swojego dyszy spryskiwaczy po lifcie
rafalmis1 - Pon Kwi 29, 2013 12:02

haszczyc, ja dzwoniłem po szrotach i dostałem za 130 wraz z pompką. Na twoim miejscu również szukałbym szrotów z Renaulta, bo może takie same
kmisiowy - Pon Kwi 29, 2013 14:45

a co zrobicie w przypadku upierdliwego policjanta który się skapnie że lampy są bez homologacji i będzie chciał zabrać dowód? :-|
Rowan - Pon Kwi 29, 2013 14:58

Podobno zawsze można "usunąć usterkę", czyli wymienić żarniki na żarówki, to jest chwila roboty. Tak słyszałem, a jaka jest prawda, to nie wiem. Moje świecą typowo na biało, bez niebieskiej poświaty, więc wątpię, aby ktoś się przyczepił.
sknerko - Pon Kwi 29, 2013 15:31

kmisiowy napisał/a:
a co zrobicie w przypadku upierdliwego policjanta który się skapnie że lampy są bez homologacji i będzie chciał zabrać dowód?

pewnie oddamy dowód bez szemrania a potem z żarówkami w lampach pojedziemy na przegląd i odbierzemy dowód z powrotem.

[ Dodano: Pon Kwi 29, 2013 15:31 ]
Rowan napisał/a:
Podobno zawsze można "usunąć usterkę",

Tak jest i możesz na miejscu zrobić ale jak jest upierdliwy to ci i tak dowód zabierze

Rowan - Pon Kwi 29, 2013 20:03

No ja mam bardzo dobrze schowane przetwornice i kable, nic nie widać, ciężko znaleźć je. Mam soczewki i mam spryskiwacze, więc raczej naprawde bardzo dociekliwy się może dopiero doczepić :wink:
seyfer - Pon Kwi 29, 2013 23:51

tja albo bedzie też taki Pan co ma też 75-tke i odwiedza to forum - u mnie w mieście jest właśnie taki przypadek :|
haszczyc - Wto Kwi 30, 2013 16:46

MiReK,

Stanislaw - Wto Kwi 30, 2013 19:41

[b]haszczyc[b] spryski sa na Rimmerbros po 44 euro za sztuke
looke81 - Wto Kwi 30, 2013 22:35

Rowan napisał/a:
seyfer, a co jeśli klosz jest cały wypolerowany na gładko i nie ma oznaczeń? Czy ewntualnie w jakiś sposób wygrawerować znaczek "xenon technology" ? :P To oczywiście założenie czysto hipotetyczne :mrgreen: Zastanawia mnie to jednak :) Chodzi o kontrole policji bo na przegląd, to po prostu będe zakładał zwykłe żarówki, bo to chwila roboty :wink:


Ile bys sie nie nakombinowal to i tak te lampy legalne nie beda, bez oznaczenia jeszcze gorzej. Mozna dywagowac o grawerce "xenon technology" - jaka to wartosc prawna? Chcesz jak w orginale to kup orginal, wyjdzie o 400 pln drozej niz druciarnia. Nawet jezeli w Polsce wszyscy na to leja to nie zycze Ci takiej kontroli za granica szczegolnie po kolizji.

Rowan - Sro Maj 01, 2013 11:02

looke81, to byly założenia i dywagacje czysto hipotetyczne ;) Gdyż uważam, po drugiej kontroli wczorajszej, że wątpliwe, aby ktoś się doczepił z policjantów ;) Mam zwykle żarówki w postojówkach i świecą tak, że wygląda jak na czerwone to światło. Policjant mnie się pyta tak: "Nie ładniej by to wygladało, jakby Pan do tych xenonów założył jakieś bardziej białe żarówki do postojowych?". Przytkało mnie, bo myślałem, że próbuje cos ode mnie wyciągnąć, ale uznał, że to oryginał najwidoczniej i tyle było rozmowy ;)
looke81 - Sro Maj 01, 2013 12:30

Rowan napisał/a:
looke81, to byly założenia i dywagacje czysto hipotetyczne ;) Gdyż uważam, po drugiej kontroli wczorajszej, że wątpliwe, aby ktoś się doczepił z policjantów ;) Mam zwykle żarówki w postojówkach i świecą tak, że wygląda jak na czerwone to światło. Policjant mnie się pyta tak: "Nie ładniej by to wygladało, jakby Pan do tych xenonów założył jakieś bardziej białe żarówki do postojowych?". Przytkało mnie, bo myślałem, że próbuje cos ode mnie wyciągnąć, ale uznał, że to oryginał najwidoczniej i tyle było rozmowy ;)


ok :) u mnie podczas podczas zwyklej kontroli popatrzyl tylko czy mam spryskiwacze i wiecej nie pytal (mam orginaly), postojowki masz tam gdzie xenon? jak tak to rzeczywiscie poswiata moze byc rozna, w orginale sa w drugim kloszu/długich.

Rowan - Sro Maj 01, 2013 15:11

looke81, właśnie mam w kloszu od długich, są przeniesione :) I dlatego klosz od mijania jest rozświetlany na biało od xenonu, a od długich wygląda na czerwony :) Ale już mam zamówionego leda do nich :)
Ja również mam spryskiwacze oryginalne :) I tylko ze względu na to po przeróbce na soczewkę, zalożyłem HIDa, inaczej bym tego nie zrobił :)

MiReK - Czw Maj 02, 2013 09:10

haszczyc napisał/a:
MiReK,
Obrazek


Dzięki,już sprawdziłęm na własnym aucie.Włożyłem ledy gdzie tylko się dało,został tylko schowek i oświetlenie bagażnika :wink:
Czy Ty masz naklejki klubowe pod rejestrację do"rozdania"? Ja mam jeszcze stary typ,czarno-żółte,widzę że te co Ty masz jakoś ładniej wyglądają.

haszczyc - Czw Maj 02, 2013 09:48

MiReK, mam dużo naklejek ;) więc jak coś to się zgadamy
Rowan - Czw Maj 02, 2013 14:44

MiReK napisał/a:
Dzięki,już sprawdziłęm na własnym aucie.Włożyłem ledy gdzie tylko się dało

Czyli gdzie ? :razz: Pokaż efekty :)

MiReK - Czw Maj 02, 2013 17:31

Postojówki,podświetl.tablicy,lampki w podsufitkach.
szpynior - Czw Maj 02, 2013 22:14

Ja mam dodatkowo w stopie, przeciwmgielnych . Były jeszcze chwile w wstecznym ale powróciłem do orginałów .
MatiNitro - Czw Maj 02, 2013 22:41

MiReK, a działa Ci elegancko ściemnianie po zamknięciu auta itd.? Jakie ledy kupiłeś nie świeci Ci kontrolka spalonej żarówki??
MiReK - Czw Maj 02, 2013 23:08

Wszystko łądnie ściemnia,łądnie wygląda,jest wyraźne białe światło.Nie zapala się kontrolka spalonej żarówki bo włożyłęm led canbus,takie jak kilka postów wcześniej wrzucił zdjęcie haszczyc ale do wnętrza można dać też zwykłe led,nie muszą być canbus,miałem takie wcześniej w przedniej lampce podsufitki i też nie było żadnych komunikatów.
sknerko - Pon Cze 17, 2013 21:36

a może ktoś opisze jak zdemontować przesłonę w angielskiej soczewce by ją przerobić na EU?.
Golden - Pon Wrz 09, 2013 08:29

Chce zmienić mojemu R75 oczka z tym ze nie wiem jak to wygląda od zaplecza, jak najlepiej to zrobić bawić się w przerabianie, czy kupić jakieś z allegro np: http://allegro.pl/rover-m...3480296113.html jeśli bym kupił oryginalne xenony do 75 to muszę coę jeszcze modyfikować ? czy tylko montaż i podpięcie kabli i już działa ?.

Jak to zrobić dobrze i w rozsądnej cenie ?.

Pozdrawiam

szpynior - Pon Wrz 09, 2013 08:37

Golden, to są angliki. Dzwoniłem do gościa bo chciałem kupić. Później znów przeróbka, no chyba że chcesz na takich jeździć. Jak chcesz żeby było cacy to jeszcze samopoziomowanie trzeba dołożyć . Obecnie najtańszym sposobem jest zakupienie anglików i wysłanie ich na przeróbkę .
Golden - Pon Wrz 09, 2013 09:03

Jak masz to podaj namiar na firmę która przerabia? i Jakie są koszta cena lamp anglika ok 1000zł + robocizna (ile?) + coś jeszcze ?.

Dodam ze jestem zupełnie zielony w tym temacie.

MiReK - Pon Wrz 09, 2013 09:31

Proponuję nie być w gorącej wodzie kąpany i po prostu szukać cały czas na Allegro.Ja swoje xenony szukałem prawie rok aż znalazłem europejskie w idealnym stanie za 1100 zł.
Golden - Pon Wrz 09, 2013 09:43

Chciałem się cenowo zorientować mam r 75 2000r 2.0cdt i chce w nim troszkę porobić z tym jak zaczynam to liczyć to ładna sumka wychodzi i nie wiem czy go sprzedać i kupić MG ZT lub rover 75 po lifcie czy w tego wkładać:

Alusy Od MG 17
Xenon
Kierownica w drewnie
stacja multimedialna
renowacja fotela kierowcy ew zakup używki w dobrym stanie
to co chciał bym mieć w najbliższej przyszłości.

Jak myślicie ? ( przyda się trzeźwe spojrzenie)

piotrek1000 - Pon Wrz 09, 2013 10:05

Jak udało Ci się znaleźć ładną sztukę, to ja bym nic nowego nie szukał bo ciężko znaleźć ładne R75. Według mnie przedlift o wiele ładniejszy niż po.
sknerko - Pon Wrz 09, 2013 11:01

Jak kto s chce to tu http://www.tmc-mc.pl/ pytałem i przeróbka ksenonu RHD na LHD 120pln.