Zobacz temat - [R75] Dużo usterek 3 miesiące po zakupie, brak sił.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Dużo usterek 3 miesiące po zakupie, brak sił.

PressionLife - Pią Lut 12, 2016 18:10
Temat postu: [R75] Dużo usterek 3 miesiące po zakupie, brak sił.
Witam,

Parę miesięcy temu zakupiłem Rovera 75 2000 r 1.8 Benzyna bez turbo w Gazie 120 KM, Kolor czarny.

Trochę zaniedbany ale postanowiłem - piękne auto, wyprowadzę je na prostą, będzie lśnić.

Miesiące minęły, mimo kontroli na stacji diagnostycznej gdzie wszystko było IDEALNIE, wyszło po miesiącach co z autem nie tak..

Finansowo nie stać mnie by go naprawić - ręce mi opadają i nie wiem co robić - chciałbym Was się poradzić, co może mógłbym sam spróbować zrobić gdyż nawet jak sprzedałbym to auto to nie dostane za dużo pieniędzy a lepiej zawsze zrobić i jeździć - zresztą posłucham Waszych opinii.

1. Auto kopie, gdzies jest przebicie
2. Biegi ciezko wchodza
3. Auto traci moc podczas jazdy i za chwile ja odzyskuje
4. Smierdzi stechlizna czasami, woda po myciu dostaje sie pod dywanik, prawdopodobnie nieszczelnosc w okolicy pedalów albo podszybia
5. Nieszczelnosc auta, okolice pasazera i szyby od kierowcy.
6. Auto raz odpala, raz nie ( nie ma reguly, rozrusznik regenerowany od razu po zakupie ).
7. Nie dziala klakson.
8. Swiatla stopu, drogowe, wstecznego nie dzialaja.
9. Recznego praktycznie nie ma, lapie na ostatnim zabku.
10. Pod maska Bialy silikonowy element pekniety.
11. Szarpie przy zmianie biegów ( kable zaplonowe i swiece wymienione )
12. Ponoc nie pracuje na wszystkich garach.
13. Tłumik końcowy i środkowy przegnity.
14. Wachacz prawy do wymiany.
15. Sonda prawdopodobnie do wymiany.
16. Uszczelka pokrywy zaworów do wymiany.
17. Rozrząd do wymiany.
18. Simering Wału rozrządu.
19. Simering Skrzyni Biegów.

Pięć ostatnich mechanik sprawdził i stwierdził, że są do wymiany te punkty a ja jestem zupełnym laikiem.

Liczę na Wasze rady, rozmowę.

sash997 - Pią Lut 12, 2016 18:25

zezłomować
cin1391 - Pią Lut 12, 2016 18:40

sash997 napisał/a:
zezłomować

Jak masz coś takiego pisać, to może warto się powstrzymać?

1. Auto kopie, gdzies jest przebicie
To ci będzie ciężko znaleźć, ale zacznij od sprawdzenia wszystkich punktów masowych pod maską. Opisy co i gdzie masz na forum.
2. Biegi ciezko wchodza
Tutaj może być kwestia oleju w skrzyni. Na początek wymień olej, nasmaruj cięgna przy wybieraku w skrzyni (pod maską, pod akumulatorem)
3. Auto traci moc podczas jazdy i za chwile ja odzyskuje
Sprawdź: kable zapłonowe, świece - podstawa.
4. Smierdzi stechlizna czasami, woda po myciu dostaje sie pod dywanik, prawdopodobnie nieszczelnosc w okolicy pedalów albo podszybia
Masz szyberdach? Jeżeli tak, to odpływ szyberdachu pod nogami kierowcy i pasażera.
5. Nieszczelnosc auta, okolice pasazera i szyby od kierowcy.
Lej wodę na auto i sprawdzaj wszystko - uszczelki i odpływy. Zajrzyj pod matę bagażnika, czy jest woda - cieknie zazwyczaj lampami. Sprawdź odpływy pod maską i za ścianą grodziową (pod tym czarnym plastikiem podszybia)
6. Auto raz odpala, raz nie ( nie ma reguly, rozrusznik regenerowany od razu po zakupie ).
Ale co dokładnie? Rozrusznik kręci a nie pali? Czy rozrusznik w ogóle nie kręci?
7. Nie dziala klakson.
Mi też nie działał, sprawdź pod przednim zderzakiem wiązkę idącą do syren, ale przede wszystkim zapewne taśma pod poduszką airbag w kierownicy. Masz sterowanie radiem w kierze? Działa? Jeżeli nie, to na 100% taśma pod kierą.
8. Swiatla stopu, drogowe, wstecznego nie dzialaja.
Moduł LSM? Czujnik wciśnięcia hamulca do sprawdzenia. Drogowe nie działają- może manetka? Wsteczne nie działają - czujnik w skrzyni biegów? A może masz żarówki popalone?
9. Recznego praktycznie nie ma, lapie na ostatnim zabku.
Linka do podciągnięcia. Jest pod mieszkiem dźwigni ręcznego. Jeżeli po dalszym podciągnięciu nic się nie zmieni, to rozpieraki w bębnach do wymiany, a może nawet tylne tarczo-bębny.
10. Pod maska Bialy silikonowy element pekniety.
Nie wiem co masz na myśli. Fotka?
11. Szarpie przy zmianie biegów ( kable zaplonowe i swiece wymienione )
Może już sprzęgło się kończy? Sprawdź stan płynu w pompce sprzęgła - jest nad pedałem sprzęgła. I spójrz, czy tam nie jest mokro od płynu hamulcowego, może pompka cieknie.
12. Ponoc nie pracuje na wszystkich garach.
To mechanior niech sprawdzi, na których nie pracuje. A może uszczelka kolektora ssącego do dupy i zalewa ci płyn 1szy cylinder?
13. Tłumik końcowy i środkowy przegnity.
Spawaj co się da, a czego się nie da -wymieniaj, najlepiej szukaj na szrocie.
14. Wachacz prawy do wymiany.
Tego nie przeskoczysz - 220 zł sztuka, przy okazji tuleję też wymień.
15. Sonda prawdopodobnie do wymiany.
Sprawdzisz u gaziarza, ma urządzenie pomiarowe do sond.
16. Uszczelka pokrywy zaworów do wymiany.
Łatwa sprawa. Laik by sobie poradził. A uszczelka to groszowe sprawy
17. Rozrząd do wymiany.
Tu już trochę pokosztuje, ale to zrób przede wszystkim, bo ja pierdyknie pasek, to silnik na złom.

18. Simering Wału rozrządu.
19. Simering Skrzyni Biegów.

Jak mechanik sprawdził, że te simeringi do wymiany?

christopher7 - Pią Lut 12, 2016 19:01
Temat postu: [R75] Dużo usterek 3 miesiące po zakupie, brak sił.
Wszystko da się zrobić. To tylko kwestia nakładów finansowych i chęci. Zacząłbym od rzeczy najistotniejszych dla bezpieczeństwa potem stopniowo można eliminować kolejne usterki. Za pół roku będziesz mógł spokojnie otworzyć sam warsztat :mrgreen:
Jak masz wóz zagazowany a instalacja wygląda podejrzanie to pewnie zacząłbym od tego bo jak wóz się zapali to już nie będzie co dalej robić i oczywiście od rozrządu jak nie wiadomo kiedy był robiony. Warto byłoby podjechać na kompa zobaczyć co samochód boli.

prebenny - Pią Lut 12, 2016 19:13
Temat postu: Re: [R75] Dużo usterek 3 miesiące po zakupie, brak sił.
PressionLife napisał/a:
1. Auto kopie, gdzies jest przebicie

2. Biegi ciezko wchodza
Tak jak Cin pisze - może to być kwestia oleju w skrzyni a może być kwestia cienkiej tarczy sprzęgła i tu pytanie - w jakim momencie łapie sprzęgło? Po środku czy przy podłodze?

3. Auto traci moc podczas jazdy i za chwile ja odzyskuje

4. Smierdzi stechlizna czasami, woda po myciu dostaje sie pod dywanik, prawdopodobnie nieszczelnosc w okolicy pedalów albo podszybia
Sprawdź kanaliki odpływowe (albo szyberdach jak masz), bo jak tędy dostawała się woda to nie dziwne, że po jakimś czasie wszystko zawilgocone i śmierdzi.

5. Nieszczelnosc auta, okolice pasazera i szyby od kierowcy.
j/w

6. Auto raz odpala, raz nie ( nie ma reguly, rozrusznik regenerowany od razu po zakupie ).
Jak nie odpala ile masz paliwa w zbiorniku? Poniżej 1/4? Na kompie był sprawdzany?

7. Nie dziala klakson.
Cokolwiek się dzieje jak wciskasz klakson? Słychać jakieś ptyknięcie czy totalnie nic? Jak nic to spojrzałbym na taśmę kierownicy i przede wszystkim sprawdź bezpiecznik i czy klakson jest podłączony (trzeba zrzucić zderzak ale poszukaj artykułu jak wymienić/regenerować wentylator chłodnicy - jest opis ze zdjęciami jak zdjąć zderzak).

8. Swiatla stopu, drogowe, wstecznego nie dzialaja.
A cokolwiek w tylnych lampach działa? Jak nie to sprawdź bepzieczniki i czy są podpięte, sprawdź żarówki, do wstecznego czujnik wstecznego (albo masa - tu może być przebicie przez co auto kopie).

9. Recznego praktycznie nie ma, lapie na ostatnim zabku.
Wada materiałowa - jakaś blaszka się wygina z upływem czasu (ktoś mądrzejszy potem dokładnie napisze o co chodzi).

10. Pod maska Bialy silikonowy element pekniety.
Biały silikonowy... Brzmi jak patent Mirka spod stodoły.

11. Szarpie przy zmianie biegów ( kable zaplonowe i swiece wymienione )
Sprawdź poduszki silnika - ósemkę i gruszkę.

12. Ponoc nie pracuje na wszystkich garach.
Ponoć? Jakieś objawy? Chodzi nierówno, telepie?

13. Tłumik końcowy i środkowy przegnity.
14. Wachacz prawy do wymiany.
15. Sonda prawdopodobnie do wymiany.
16. Uszczelka pokrywy zaworów do wymiany.
17. Rozrząd do wymiany.
18. Simering Wału rozrządu.
19. Simering Skrzyni Biegów.

Na powyższe od punktu 13 do 19 nic nie zrobisz oprócz wymiany.


Generalnie trafiłeś padło. Zanim zaczniesz robić to zastanów się czy chcesz, bo potem nie będzie odwrotu - nie odzyskasz kasy za naprawy i siły włożone w ten samochód - dlatego musisz rozważyć czy według Ciebie jest on wart Twojego czasu, nerwów i pieniędzy (ja swojego naprawiam, poszły worki pieniędzy, pełno roboty ale po mniej więcej roku użerania się jeździ już 'bezawaryjnie' (czytaj parę rzeczy zostało do zrobienia acz nie jest to nic naglącego)).

PressionLife - Pią Lut 12, 2016 19:25
Temat postu: Re: [R75] Dużo usterek 3 miesiące po zakupie, brak sił.
cin1391 napisał/a:
sash997 napisał/a:
zezłomować

Jak masz coś takiego pisać, to może warto się powstrzymać?

1. Auto kopie, gdzies jest przebicie
To ci będzie ciężko znaleźć, ale zacznij od sprawdzenia wszystkich punktów masowych pod maską. Opisy co i gdzie masz na forum.
2. Biegi ciezko wchodza
Tutaj może być kwestia oleju w skrzyni. Na początek wymień olej, nasmaruj cięgna przy wybieraku w skrzyni (pod maską, pod akumulatorem)
3. Auto traci moc podczas jazdy i za chwile ja odzyskuje
Sprawdź: kable zapłonowe, świece - podstawa.
4. Smierdzi stechlizna czasami, woda po myciu dostaje sie pod dywanik, prawdopodobnie nieszczelnosc w okolicy pedalów albo podszybia
Masz szyberdach? Jeżeli tak, to odpływ szyberdachu pod nogami kierowcy i pasażera.
5. Nieszczelnosc auta, okolice pasazera i szyby od kierowcy.
Lej wodę na auto i sprawdzaj wszystko - uszczelki i odpływy. Zajrzyj pod matę bagażnika, czy jest woda - cieknie zazwyczaj lampami. Sprawdź odpływy pod maską i za ścianą grodziową (pod tym czarnym plastikiem podszybia)
6. Auto raz odpala, raz nie ( nie ma reguly, rozrusznik regenerowany od razu po zakupie ).
Ale co dokładnie? Rozrusznik kręci a nie pali? Czy rozrusznik w ogóle nie kręci?
7. Nie dziala klakson.
Mi też nie działał, sprawdź pod przednim zderzakiem wiązkę idącą do syren, ale przede wszystkim zapewne taśma pod poduszką airbag w kierownicy. Masz sterowanie radiem w kierze? Działa? Jeżeli nie, to na 100% taśma pod kierą.
8. Swiatla stopu, drogowe, wstecznego nie dzialaja.
Moduł LSM? Czujnik wciśnięcia hamulca do sprawdzenia. Drogowe nie działają- może manetka? Wsteczne nie działają - czujnik w skrzyni biegów? A może masz żarówki popalone?
9. Recznego praktycznie nie ma, lapie na ostatnim zabku.
Linka do podciągnięcia. Jest pod mieszkiem dźwigni ręcznego. Jeżeli po dalszym podciągnięciu nic się nie zmieni, to rozpieraki w bębnach do wymiany, a może nawet tylne tarczo-bębny.
10. Pod maska Bialy silikonowy element pekniety.
Nie wiem co masz na myśli. Fotka?
11. Szarpie przy zmianie biegów ( kable zaplonowe i swiece wymienione )
Może już sprzęgło się kończy? Sprawdź stan płynu w pompce sprzęgła - jest nad pedałem sprzęgła. I spójrz, czy tam nie jest mokro od płynu hamulcowego, może pompka cieknie.
12. Ponoc nie pracuje na wszystkich garach.
To mechanior niech sprawdzi, na których nie pracuje. A może uszczelka kolektora ssącego do dupy i zalewa ci płyn 1szy cylinder?
13. Tłumik końcowy i środkowy przegnity.
Spawaj co się da, a czego się nie da -wymieniaj, najlepiej szukaj na szrocie.
14. Wachacz prawy do wymiany.
Tego nie przeskoczysz - 220 zł sztuka, przy okazji tuleję też wymień.
15. Sonda prawdopodobnie do wymiany.
Sprawdzisz u gaziarza, ma urządzenie pomiarowe do sond.
16. Uszczelka pokrywy zaworów do wymiany.
Łatwa sprawa. Laik by sobie poradził. A uszczelka to groszowe sprawy
17. Rozrząd do wymiany.
Tu już trochę pokosztuje, ale to zrób przede wszystkim, bo ja pierdyknie pasek, to silnik na złom.

18. Simering Wału rozrządu.
19. Simering Skrzyni Biegów.

Jak mechanik sprawdził, że te simeringi do wymiany?


1. Okej popatrzę na forum co i jak, może uda mi się.
2. Drogi jest taki olej ? Jak jaki trzeba kupić ? Czym nasmarować te cięgna o których mówisz?
3. Kable zapłonowe i świecie wymienione w tamtym miesiącu.
4. Brak szyberdachu. Jak sprawdzić ? Lać wodą po prostu ?
5. Okej, wezmę wiaderko wody będę sprawdzać jutro.
6. Nie kręci jest tylko tykanie.
7. Mam sterowanie radia ale nie wiem czy sprawne bo w zestawie nie było radia oryginalnego.
8. Nie zrozumiałem co napisałeś - żarówki wszystkie sprawdziłem i są dobre, sprawne.
9. Dam radę to zrobić sam ?
10. Jutro zrobię zdjęcie i wrzucę tu.
11. Sprawdzę na tyle na ile będę mógł w warunkach " pod blokiem "
12. Nie wiem jak to sprawdzić, wiem tylko, że wszędzie jest mokro.
13. Używane też nadają się ?

christopher7 napisał/a:
Wszystko da się zrobić. To tylko kwestia nakładów finansowych i chęci. Zacząłbym od rzeczy najistotniejszych dla bezpieczeństwa potem stopniowo można eliminować kolejne usterki. Za pół roku będziesz mógł spokojnie otworzyć sam warsztat :mrgreen:
Jak masz wóz zagazowany a instalacja wygląda podejrzanie to pewnie zacząłbym od tego bo jak wóz się zapali to już nie będzie co dalej robić i oczywiście od rozrządu jak nie wiadomo kiedy był robiony. Warto byłoby podjechać na kompa zobaczyć co samochód boli.


Będę próbować sam to co napisaliście na tyle na ile możliwe - jutro sobota, będę działać.

Co do gazu nie wiem czy wszystko gra - podjadę sprawdzić.

Hehe dzięki.

aimp12 - Pią Lut 12, 2016 19:38

prebenny dobrze napisał
prebenny napisał/a:
Generalnie trafiłeś padło. Zanim zaczniesz robić to zastanów się czy chcesz, bo potem nie będzie odwrotu - nie odzyskasz kasy za naprawy i siły włożone w ten samochód - dlatego musisz rozważyć czy według Ciebie jest on wart Twojego czasu, nerwów i pieniędzy (ja swojego naprawiam, poszły worki pieniędzy, pełno roboty ale po mniej więcej roku użerania się jeździ już 'bezawaryjnie' (czytaj parę rzeczy zostało do zrobienia acz nie jest to nic naglącego)


Zastanów się dobrze, bo na początek kilka tysięcy prawdopodobnie w niego włożysz. Niestety większość R tak wygląda na polskim rynku :/
Jeżeli masz ciągotki w stronę samodzielnych napraw, dłubania i poświęcanie mu czasu, to inwestuj :) Jeżeli wszystko zrobisz na tip top to będziesz szczęśliwy jak małe dziecko. Z siebie i ze swojej pracy.

Punx - Pią Lut 12, 2016 19:45

@PressionLife

Masz 1.8 ? Marcin.Misiek wspominał że brakuje mu takiego silnika do testów, jak już ogarniesz auto zapewne dzięki sugestiom forumowiczów to może odwdzięczysz się i zajedziesz do Marcina na testy TOAF'a :) Do Strzegomia daleko nie ma.

Ja tam ta mechanikowaniu słabo sie znam, ale skoro jestes z Wrocka to w ND możemy się spotkać i pogadać ... może coś podpowiem, kto wie :)

Pisz na PW

paolinio - Pią Lut 12, 2016 19:46

PressionLife, nie poddawaj się, ja też ze swoim się męczyłem do dziś nie rozwiązałem wszystkiego z czym mam problem w swoim, to są stare auta i wszystko jest możliwe, gdyby to był opel czy ford to już dawno bym go sprzedał, ale r75 to auto o jakim marzyłem i wiele mu wybaczam. Spróbuj chociaż naprawić to co możesz sam zrobić, potem zadecydujesz co dalej robić
christopher7 - Pią Lut 12, 2016 19:50
Temat postu: [R75] Dużo usterek 3 miesiące po zakupie, brak sił.
Punx napisał/a:
@PressionLife

Masz 1.8 ? Marcin.Misiek wspominał że brakuje mu takiego silnika do testów, jak już ogarniesz auto zapewne dzięki sugestiom forumowiczów to może odwdzięczysz się i zajedziesz do Marcina na testy TOAF'a :) Do Strzegomia daleko nie ma.

To kwestia diagnostyki komputerowej byłaby załatwiona :mrgreen:
cin1391 - Pią Lut 12, 2016 20:08

1. Okej popatrzę na forum co i jak, może uda mi się.
2. Drogi jest taki olej ? Jak jaki trzeba kupić ? Czym nasmarować te cięgna o których mówisz?
Olej to koszt około 100 zł -potrzeba 1,5l MTF94 75W80 bodajże, ale to sprawdź na forum.

3. Kable zapłonowe i świecie wymienione w tamtym miesiącu. - a cewka zapłonowa?

4. Brak szyberdachu. Jak sprawdzić ? Lać wodą po prostu ? - jak nie ma szyberdachu, to nie ma odpływów, pozostają odpływy w ścianie grodziowej i szczelność obsadzenia szyby przedniej.

5. Okej, wezmę wiaderko wody będę sprawdzać jutro.
6. Nie kręci jest tylko tykanie. - akumulator słaby, albo punkty masowe, albo klemy - wszystko do sprawdzenia. Tykanie to oznaka, że napięcie spada poniżej 10V podczas odpalania.

7. Mam sterowanie radia ale nie wiem czy sprawne bo w zestawie nie było radia oryginalnego. - najprawdopodobniej taśma pod kierą - koszt około 20zł, 15 minut roboty.

8. Nie zrozumiałem co napisałeś - żarówki wszystkie sprawdziłem i są dobre, sprawne. - moduł, w którym masz pokrętło od świateł - sprawdź, czy nie jest mokry, nie ma śladu wilgoci.

9. Dam radę to zrobić sam ? - tak, podważ plastik pod dźwignią ręcznego, ściągnij mieszek, zobaczyz linkę - podciągasz wkręcając nakrętkę, którą tam zobaczysz.

10. Jutro zrobię zdjęcie i wrzucę tu.
11. Sprawdzę na tyle na ile będę mógł w warunkach " pod blokiem " - tak jak kolega Ci pisał - poduszka "gruszka", która jest przy rozrządze -sprawdź, czy nie jest popękana, czy nie sączy się z niej olej; poduszka "8" pod silnikiem - sprawdź, czy nie jest popękana.

12. Nie wiem jak to sprawdzić, wiem tylko, że wszędzie jest mokro. - masz mokro pod maską? Osusz wszystko, może sprężonym powietrzem. Sprawdź, który cylinder nie gra - odpal auto, a potem ściągaj kabel zapłonowy po kolei z każdej świecy - tam, gdzie praca silnika się nie zmieni mimo zdjęcia kabla, oznacza, że ten cylinder nie pracuje.

13. Używane też nadają się ? - jak nie jest tragicznie skorodowany i nie ma dziur, ani nie dzwoni nic w środku - tak.

feldbahn75 - Pią Lut 12, 2016 20:17

Spokojnie. Zazwyczaj tak jest, że rzadko ktoś sprzedaje auto które nie wymaga inwestycji. Ja jak kupiłem, to od razu na warsztat poszedł wysprzęglik, później uszczelka pod głowicą. Awantur z żoną (na temat napraw rovera- bo jakbyś kupił volkswagena to by tak nie było) nie liczę w koszta napraw...... :lol: :lol:
PressionLife - Pią Lut 12, 2016 20:40
Temat postu: Re: [R75] Dużo usterek 3 miesiące po zakupie, brak sił.
prebenny napisał/a:
PressionLife napisał/a:
1. Auto kopie, gdzies jest przebicie

2. Biegi ciezko wchodza
Tak jak Cin pisze - może to być kwestia oleju w skrzyni a może być kwestia cienkiej tarczy sprzęgła i tu pytanie - w jakim momencie łapie sprzęgło? Po środku czy przy podłodze?

3. Auto traci moc podczas jazdy i za chwile ja odzyskuje

4. Smierdzi stechlizna czasami, woda po myciu dostaje sie pod dywanik, prawdopodobnie nieszczelnosc w okolicy pedalów albo podszybia
Sprawdź kanaliki odpływowe (albo szyberdach jak masz), bo jak tędy dostawała się woda to nie dziwne, że po jakimś czasie wszystko zawilgocone i śmierdzi.

5. Nieszczelnosc auta, okolice pasazera i szyby od kierowcy.
j/w

6. Auto raz odpala, raz nie ( nie ma reguly, rozrusznik regenerowany od razu po zakupie ).
Jak nie odpala ile masz paliwa w zbiorniku? Poniżej 1/4? Na kompie był sprawdzany?

7. Nie dziala klakson.
Cokolwiek się dzieje jak wciskasz klakson? Słychać jakieś ptyknięcie czy totalnie nic? Jak nic to spojrzałbym na taśmę kierownicy i przede wszystkim sprawdź bezpiecznik i czy klakson jest podłączony (trzeba zrzucić zderzak ale poszukaj artykułu jak wymienić/regenerować wentylator chłodnicy - jest opis ze zdjęciami jak zdjąć zderzak).

8. Swiatla stopu, drogowe, wstecznego nie dzialaja.
A cokolwiek w tylnych lampach działa? Jak nie to sprawdź bepzieczniki i czy są podpięte, sprawdź żarówki, do wstecznego czujnik wstecznego (albo masa - tu może być przebicie przez co auto kopie).

9. Recznego praktycznie nie ma, lapie na ostatnim zabku.
Wada materiałowa - jakaś blaszka się wygina z upływem czasu (ktoś mądrzejszy potem dokładnie napisze o co chodzi).

10. Pod maska Bialy silikonowy element pekniety.
Biały silikonowy... Brzmi jak patent Mirka spod stodoły.

11. Szarpie przy zmianie biegów ( kable zaplonowe i swiece wymienione )
Sprawdź poduszki silnika - ósemkę i gruszkę.

12. Ponoc nie pracuje na wszystkich garach.
Ponoć? Jakieś objawy? Chodzi nierówno, telepie?

13. Tłumik końcowy i środkowy przegnity.
14. Wachacz prawy do wymiany.
15. Sonda prawdopodobnie do wymiany.
16. Uszczelka pokrywy zaworów do wymiany.
17. Rozrząd do wymiany.
18. Simering Wału rozrządu.
19. Simering Skrzyni Biegów.

Na powyższe od punktu 13 do 19 nic nie zrobisz oprócz wymiany.


Generalnie trafiłeś padło. Zanim zaczniesz robić to zastanów się czy chcesz, bo potem nie będzie odwrotu - nie odzyskasz kasy za naprawy i siły włożone w ten samochód - dlatego musisz rozważyć czy według Ciebie jest on wart Twojego czasu, nerwów i pieniędzy (ja swojego naprawiam, poszły worki pieniędzy, pełno roboty ale po mniej więcej roku użerania się jeździ już 'bezawaryjnie' (czytaj parę rzeczy zostało do zrobienia acz nie jest to nic naglącego)).


2. W podłodze łapie sprzęgło - jeszcze jutro zweryfikuje.
6. Jest połówka rezerwa nie świeci - pod kompem nigdy nie był, nie mam takiego sprzętu.
7. Jak wciskam klakson słychać tykanie coś w silniku chyba. Raz gdy auto zamknąłem z klucza był dźwięk klaksonu.
8. Jedno światełko czerwone świeci lewe. .
12. Znajomy siedział w aucie i mówi, że wydaje mu się tak - ja się nie znam, jestem laikiem. Po za tym co wymieniłem, nic więcej się nie dzieje.

Póki co finansowo dno dlatego napisałem tu, co mogę sam zrobić i czy mogę w ogóle coś zrobić.

aimp12 napisał/a:
prebenny dobrze napisał
prebenny napisał/a:
Generalnie trafiłeś padło. Zanim zaczniesz robić to zastanów się czy chcesz, bo potem nie będzie odwrotu - nie odzyskasz kasy za naprawy i siły włożone w ten samochód - dlatego musisz rozważyć czy według Ciebie jest on wart Twojego czasu, nerwów i pieniędzy (ja swojego naprawiam, poszły worki pieniędzy, pełno roboty ale po mniej więcej roku użerania się jeździ już 'bezawaryjnie' (czytaj parę rzeczy zostało do zrobienia acz nie jest to nic naglącego)


Zastanów się dobrze, bo na początek kilka tysięcy prawdopodobnie w niego włożysz. Niestety większość R tak wygląda na polskim rynku :/
Jeżeli masz ciągotki w stronę samodzielnych napraw, dłubania i poświęcanie mu czasu, to inwestuj :) Jeżeli wszystko zrobisz na tip top to będziesz szczęśliwy jak małe dziecko. Z siebie i ze swojej pracy.


Kilka tysięcy ? Przerażasz mnie.

Nigdy nic nie robiłem, dopiero zaczynam - ostatnio wymieniłem kable zapłonowe ale też nie sam, uczę się.

Punx napisał/a:
@PressionLife

Masz 1.8 ? Marcin.Misiek wspominał że brakuje mu takiego silnika do testów, jak już ogarniesz auto zapewne dzięki sugestiom forumowiczów to może odwdzięczysz się i zajedziesz do Marcina na testy TOAF'a :) Do Strzegomia daleko nie ma.

Ja tam ta mechanikowaniu słabo sie znam, ale skoro jestes z Wrocka to w ND możemy się spotkać i pogadać ... może coś podpowiem, kto wie :)

Pisz na PW


Tak 1.8. O jakich testach piszesz ? ;)

Jak będę we Wrocławiu będę się odzywać ;)

paolinio napisał/a:
PressionLife, nie poddawaj się, ja też ze swoim się męczyłem do dziś nie rozwiązałem wszystkiego z czym mam problem w swoim, to są stare auta i wszystko jest możliwe, gdyby to był opel czy ford to już dawno bym go sprzedał, ale r75 to auto o jakim marzyłem i wiele mu wybaczam. Spróbuj chociaż naprawić to co możesz sam zrobić, potem zadecydujesz co dalej robić


Właśnie dlatego napisałem tu - zaraz robię liste co mogę sam zrobić i wertuje forum co i jak by nie spierniczyć ;)

cin1391 napisał/a:
1. Okej popatrzę na forum co i jak, może uda mi się.
2. Drogi jest taki olej ? Jak jaki trzeba kupić ? Czym nasmarować te cięgna o których mówisz?
Olej to koszt około 100 zł -potrzeba 1,5l MTF94 75W80 bodajże, ale to sprawdź na forum.

3. Kable zapłonowe i świecie wymienione w tamtym miesiącu. - a cewka zapłonowa?

4. Brak szyberdachu. Jak sprawdzić ? Lać wodą po prostu ? - jak nie ma szyberdachu, to nie ma odpływów, pozostają odpływy w ścianie grodziowej i szczelność obsadzenia szyby przedniej.

5. Okej, wezmę wiaderko wody będę sprawdzać jutro.
6. Nie kręci jest tylko tykanie. - akumulator słaby, albo punkty masowe, albo klemy - wszystko do sprawdzenia. Tykanie to oznaka, że napięcie spada poniżej 10V podczas odpalania.

7. Mam sterowanie radia ale nie wiem czy sprawne bo w zestawie nie było radia oryginalnego. - najprawdopodobniej taśma pod kierą - koszt około 20zł, 15 minut roboty.

8. Nie zrozumiałem co napisałeś - żarówki wszystkie sprawdziłem i są dobre, sprawne. - moduł, w którym masz pokrętło od świateł - sprawdź, czy nie jest mokry, nie ma śladu wilgoci.

9. Dam radę to zrobić sam ? - tak, podważ plastik pod dźwignią ręcznego, ściągnij mieszek, zobaczyz linkę - podciągasz wkręcając nakrętkę, którą tam zobaczysz.

10. Jutro zrobię zdjęcie i wrzucę tu.
11. Sprawdzę na tyle na ile będę mógł w warunkach " pod blokiem " - tak jak kolega Ci pisał - poduszka "gruszka", która jest przy rozrządze -sprawdź, czy nie jest popękana, czy nie sączy się z niej olej; poduszka "8" pod silnikiem - sprawdź, czy nie jest popękana.

12. Nie wiem jak to sprawdzić, wiem tylko, że wszędzie jest mokro. - masz mokro pod maską? Osusz wszystko, może sprężonym powietrzem. Sprawdź, który cylinder nie gra - odpal auto, a potem ściągaj kabel zapłonowy po kolei z każdej świecy - tam, gdzie praca silnika się nie zmieni mimo zdjęcia kabla, oznacza, że ten cylinder nie pracuje.

13. Używane też nadają się ? - jak nie jest tragicznie skorodowany i nie ma dziur, ani nie dzwoni nic w środku - tak.


3. Cewki nie wymieniałem ( sztuka 130 zł przerasta chwilowo )
6. Akumulator sprawdzony i napięcie nie spada poniżej 10 - prawdopodobnie coś spierniczyli ludzie od Rozrusznika gdy był regenerowany.

sknerko - Pią Lut 12, 2016 22:18

Szkoda że nie mieszkasz bliżej bo pewnie w weekend byśmy ogarnęli 60% usterek. Na dużo z nich może pomóc odetkanie odpływów z podszybia i osuszenie auta lampy z tyłu mogą źle działać z powodu zardzewiałego punktu masowego dla nich jest gdzieś w bagażniku o ile dobrze pamiętam. odpalanie i inee niuanse to może być felerny akumulator, trzeba by podmienić na pewny i zobaczyć czy nie ustąpi część usterek. na sprzęgło i biegi to podejrzewam że pomoże uzupełnienie płynu w pompce sprzęgła

[ Dodano: Pią Lut 12, 2016 22:18 ]
aha ręczny spróbuj podciągnąć w tunelu pod podłokietnikiem powinien jeszcze podziałać

prebenny - Pią Lut 12, 2016 22:21

PressionLife napisał/a:
2. W podłodze łapie sprzęgło - jeszcze jutro zweryfikuje.
6. Jest połówka rezerwa nie świeci - pod kompem nigdy nie był, nie mam takiego sprzętu.
7. Jak wciskam klakson słychać tykanie coś w silniku chyba. Raz gdy auto zamknąłem z klucza był dźwięk klaksonu.
8. Jedno światełko czerwone świeci lewe. .
12. Znajomy siedział w aucie i mówi, że wydaje mu się tak - ja się nie znam, jestem laikiem. Po za tym co wymieniłem, nic więcej się nie dzieje.


2. Tu się zaczyna problem - jak sprzęgło łapie w podłodze to stawiam na zjechaną tarczę sprzęgła (jest już za cienka i układ musi wygenerować większe ciśnienie - dlatego łapie w podłodze). Komplet tarcza + docisk national koszt koło 330-340 zł + od razu wypada wymienić wysprzęglik (nie pamiętam dokładnie ale chyba 350 zł TAZU) + oczywiście robota (tu w zależności jedni mają za 350, ja płaciłem 600 a jeden mechanik chciał mnie 800 skasować).

6. Zainteresuj się, bo kolega Marcin.Misek chyba niedaleko mieszka - on ma sprzęt, który się dobije do 75.

7. Na pewno był to klakson? Sprawdź czy dźwięk dochodzi z okolicy przedniego zderzaka czy przedniej szyby.

8. A żarówki sprawdziłeś czy nie są spalone? Ewentualnie tak jak kolega radzi sprawdź moduł świateł (trzeba zdjąć tę dużą plastikową osłonę spod kierownicy - 2 śrubki na łączeniu z czarnym plastikiem na dole i reszta na wcisk, a sam moduł trzyma się na 3 śrubkach).

12. A silnik chodzi nierówno albo mocno się trzęsie?

A co do akumulatora - nie spada poniżej 10V podczas kręcenia jak odpala (głównie chodzi czy pod obciążeniem trzyma napięcie)?

sTERYD - Pią Lut 12, 2016 22:45

prebenny, ze sprzęgłem jest dokładnie odwrotnie. Jak tarcza jest zjechana, to sprzęgło łapie przy samej górze. Ten objaw, to raczej wysprzęglanie... jak to w R75
prebenny - Pią Lut 12, 2016 22:51

sTERYD łapie na górze jak sprzęgło jest na lince. W układzie hydraulicznym (tak jak w 75) jak się tarcza kończy łapie na dole.
longer86 - Pią Lut 12, 2016 23:06

Walcz, i zostań z nami... Czarny R warto ratować ;) jak jest problem ze auto kopie i jest woda w aucie do tego problem ze światłami to pewnie ma związek... Wlacznik świateł sprawdź czy jest suchy to kwestia 5 śrubek.... Może kopie id tylnych lamp... Brzmi groźnie ta lista, ale dużo rzeczy to standard doskonale juz to opisany
PressionLife - Sob Lut 13, 2016 13:27

sknerko napisał/a:
Szkoda że nie mieszkasz bliżej bo pewnie w weekend byśmy ogarnęli 60% usterek. Na dużo z nich może pomóc odetkanie odpływów z podszybia i osuszenie auta lampy z tyłu mogą źle działać z powodu zardzewiałego punktu masowego dla nich jest gdzieś w bagażniku o ile dobrze pamiętam. odpalanie i inee niuanse to może być felerny akumulator, trzeba by podmienić na pewny i zobaczyć czy nie ustąpi część usterek. na sprzęgło i biegi to podejrzewam że pomoże uzupełnienie płynu w pompce sprzęgła

[ Dodano: Pią Lut 12, 2016 22:18 ]
aha ręczny spróbuj podciągnąć w tunelu pod podłokietnikiem powinien jeszcze podziałać


Bardzo mio z Twojej strony - jako laik dla mnie to jest straszne, sam działam bo żadych znajomych tu nie mam i warunku pod blokiem.

Z odpływami muszę zorganizować jakąś rurkę metrową.

Może ktoś jest z moich okolic na forum ? ;)

Dziś zrobię liste w podpunktach, poszukam rozwiązań na forum i pozwole sobie wkleić tu w temacie to czego nie ogarnę dziś i może uda się online to zrobić ;)

prebenny napisał/a:
PressionLife napisał/a:
2. W podłodze łapie sprzęgło - jeszcze jutro zweryfikuje.
6. Jest połówka rezerwa nie świeci - pod kompem nigdy nie był, nie mam takiego sprzętu.
7. Jak wciskam klakson słychać tykanie coś w silniku chyba. Raz gdy auto zamknąłem z klucza był dźwięk klaksonu.
8. Jedno światełko czerwone świeci lewe. .
12. Znajomy siedział w aucie i mówi, że wydaje mu się tak - ja się nie znam, jestem laikiem. Po za tym co wymieniłem, nic więcej się nie dzieje.


2. Tu się zaczyna problem - jak sprzęgło łapie w podłodze to stawiam na zjechaną tarczę sprzęgła (jest już za cienka i układ musi wygenerować większe ciśnienie - dlatego łapie w podłodze). Komplet tarcza + docisk national koszt koło 330-340 zł + od razu wypada wymienić wysprzęglik (nie pamiętam dokładnie ale chyba 350 zł TAZU) + oczywiście robota (tu w zależności jedni mają za 350, ja płaciłem 600 a jeden mechanik chciał mnie 800 skasować).

6. Zainteresuj się, bo kolega Marcin.Misek chyba niedaleko mieszka - on ma sprzęt, który się dobije do 75.

7. Na pewno był to klakson? Sprawdź czy dźwięk dochodzi z okolicy przedniego zderzaka czy przedniej szyby.

8. A żarówki sprawdziłeś czy nie są spalone? Ewentualnie tak jak kolega radzi sprawdź moduł świateł (trzeba zdjąć tę dużą plastikową osłonę spod kierownicy - 2 śrubki na łączeniu z czarnym plastikiem na dole i reszta na wcisk, a sam moduł trzyma się na 3 śrubkach).

12. A silnik chodzi nierówno albo mocno się trzęsie?

A co do akumulatora - nie spada poniżej 10V podczas kręcenia jak odpala (głównie chodzi czy pod obciążeniem trzyma napięcie)?


2.Przerażasz mnie z tymi kosztami.

6.Muszę zorganizować środki, póki co słabo stoje finansowo - napiszę do Marcina ile kosztuje taka zabawa.

7. Raz tylko ten dzwięk się wydobył, zwrócę uwagę gdy taki znów się pojawi.

8. Żarówki sprawne - jak ten moduł odkręcę to co zrobić z nim ?

12. Tak bywa, że trzęsie auto.

Akumulator podczas odpalania gdy już odpali 13 a jak próbuje odpalić stoi na 10

longer86 napisał/a:
Walcz, i zostań z nami... Czarny R warto ratować ;) jak jest problem ze auto kopie i jest woda w aucie do tego problem ze światłami to pewnie ma związek... Wlacznik świateł sprawdź czy jest suchy to kwestia 5 śrubek.... Może kopie id tylnych lamp... Brzmi groźnie ta lista, ale dużo rzeczy to standard doskonale juz to opisany


Dziękuje za miłe słowa, czekam na odpowiedź co z tym włącznikiem, zapisuje na kartce i działam ;)

grota10 - Sob Lut 13, 2016 15:12

Faktyczne horror. Trzymam kciuki,badz silny i nie poddawaj sie.Pozniej tylko zazdrosne spojrzenia przechodniow
thorgalxxx - Sob Lut 13, 2016 18:32

Woda może się jeszcze lać przez mocowanie listew ozdobnych w bagażniku. U mnie lało się jeszcze w bagażniku przez tą kratkę wentylacyjną po lewej stronie pod okładziną. W sumie jak się obejrzy jakiekolwiek otwory to widać na kurzu ślad po wodzie. Wystarczy odchylić troszkę okładziny i wszystko widać.
SyntaX - Sob Lut 13, 2016 18:49

Tak się zastanawiam jak można było kupić auto z tak dużą liczba usterek. :|
Na prawdę nie sprawdziłeś go przy zakupie :shock:

PressionLife - Sob Lut 13, 2016 19:38

Panowie dziś spędziłem parę ładnych godzin przy R - dużo zdjęć i dużo pytań do Was wraz z fotorelacjami.

Niestety nie udało mi się znaleźć wiązki kabli od klaksonu i innych wymienionych - brzydka pogoda, mokro - nie rozbierałem podszybia - zrobię to w przyszłym tygodniu, czekam na pogodę.

Dziś zdemontowałem grill na noc - popękany, pokleję go, przez noc doschnie i rano zamontuje.

Odkryłem parę rzeczy które mnie martwią :

Sprawdziłem bezpieczniki takim sprzętem dziś parę razy :



Pod maską - wszystkie te małe sprawdziłem ( tylko wiem jak te małe sprawdzać ) są dobre.

Pod schowkiem sprawdziłem i mam wątpliwości, wrzucę zdjęcia dwa, jedno na czysto, jak to wygląda a drugie z opisem co mi nie pasuje.






1. Co z pustymi i zajętymi miejscami gdzie jest napięcie a jest bezpiecznik albo go brakuje ?
2. Co z tym miejscem gdzie nie ma nic a kopie ?

3. Auto jest na zapłonie - zauważyłem pod maską strasznie dziwne tykanie, odbijanie - nie wiem jak to nazwać filmik specjalnie również zrobiłem, żebyście dokładnie zobaczyli:

https://youtu.be/TtQ8ri7XyQk

4. Problem z odpaleniem auta - raz odpali od razu, raz po 10 razach i do tego dziwne dzwięki z okolicy nawiewu, od strony pasażera chyba - jak wsłuchacie się to słychać.

Filmik:

https://youtu.be/Y2MEjN0LqxE

5. Usłyszałem bardzo dziwne syczenie, po przeglądaniu całego silnika ( jestem Laikiem jak wspomniałem i zacząłem interesować się co gdzie jest ) zauważyłem zerwaną rurkę co mnie przeraziło. Wydaje mi się, że to od czujnika ciśnienia, tak podpisany jest element który zobaczycie.

Filmik:

https://youtu.be/uwwZeQps3l4

6. Znalazłem w bagażniku pod tym materiałem coś takiego, poprzedni właściciel schował - co to Panowie ?






7. Pod fotelem pasażera znalazłem to, leży gdzieś to trzepa wpiąć ? Od czego to jest ? Jeszcze coś czerwonego z boku zauważyłem.



8. Element biały pod maską o którym mówiłem którego nie potrafię nazwać i jest dziurawy:





9. Zrobiłem zdjęcia jak święcą tyle światła:



10. Zdjęcie silnika jakby było potrzebne do diagnozy.




dzelo23 - Sob Lut 13, 2016 19:51

PressionLife pobierz sobie rave (instrukcja serwisowa) to bardzo pomaga przy jakimkolwiek grzebaniu w aucie. 1.8 nie generuje jakiś strasznych kosztów utrzymania np. kompletny rozrząd to okolice 300pln.
Nie poddawaj się, ludzie z klubu i forum są wyjątkowi jeszcze bardziej niż eRy i eMdziki :D i na bank pomożemy na ile się da.
Sporo Twoich problemów jest elektrycznych może wystarczy porozpinać wtyczki, złączki, kostki i je posprawdzać. Sam miałem problem zaraz po swapie że auto gasło i okazało się że kostka czujnika położenia wału zaśniedziała była. wyszło to dopiero jak wymieniałem czujnik na inny.

thorgalxxx - Sob Lut 13, 2016 19:58

Ja mam cdt to za dużo nie pomogę. Tak z czystej ciekawości ile dałeś za niego? Jeśli nie dużo to warto zainwestować bo to naprawdę ładne fajne auto. Pomoc na Forum gwarantowana :mrgreen:

Na zdjęciu nie widać czy masz czujniki parkowania. Jeśli masz i po wrzuceniu wsteczne go nie ma sygnału to sprawdź wtyczkę w skrzyni. Czujniki sprzezone z wstecznym.

longer86 - Sob Lut 13, 2016 20:02

Ad 6 zaslepka progu w miejscu gdzie podstawiasz lewarek, wloz jesli brakuje zanim ruda zaatakuje,

Ad 7 linka regulacji wysokości pasa, zalezna od przesunięcia fotela, pod fotelem masz miejsce żeby to podpiąć.

Ad 9 sprawdź lewe swiatlo z tylu, kostkę w lampie, żarówkę bo widac ze info ze sterownika dochodzi gdyż swiatlo stopu zastępuje pozycyjne

dzelo23 - Sob Lut 13, 2016 20:14

trykotanie pod maska to silniczek krokowy, tak ma być

[ Dodano: Sob Lut 13, 2016 20:09 ]
syczenie pod maską pochodzi z wweirtki tego uszkodzonego wężyka, połącz go z czyjnikiem ciśnienia od lpg

[ Dodano: Sob Lut 13, 2016 20:10 ]
Dzięki z nawiewu to normalne, ustaweiają się klapki

[ Dodano: Sob Lut 13, 2016 20:11 ]
to pod fotelem to jest do regulacji wysokości pasa, powinno być przymocowane do fotela

[ Dodano: Sob Lut 13, 2016 20:14 ]
:o
kowal pod maską działał ale spokojnie idzie to poogarniać

PressionLife - Sob Lut 13, 2016 20:15

dzelo23 napisał/a:
PressionLife pobierz sobie rave (instrukcja serwisowa) to bardzo pomaga przy jakimkolwiek grzebaniu w aucie. 1.8 nie generuje jakiś strasznych kosztów utrzymania np. kompletny rozrząd to okolice 300pln.
Nie poddawaj się, ludzie z klubu i forum są wyjątkowi jeszcze bardziej niż eRy i eMdziki :D i na bank pomożemy na ile się da.
Sporo Twoich problemów jest elektrycznych może wystarczy porozpinać wtyczki, złączki, kostki i je posprawdzać. Sam miałem problem zaraz po swapie że auto gasło i okazało się że kostka czujnika położenia wału zaśniedziała była. wyszło to dopiero jak wymieniałem czujnik na inny.


Instrukcja serwisowa ? Pierwsze słyszę - na forum linki umarły, poszukam w google - dzięki za informacje.

Bardzo jestem wdzięczny za chęci i pomoc - liczę na Was i Waszą pomoc Panowie.

thorgalxxx napisał/a:
Ja mam cdt to za dużo nie pomogę. Tak z czystej ciekawości ile dałeś za niego? Jeśli nie dużo to warto zainwestować bo to naprawdę ładne fajne auto. Pomoc na Forum gwarantowana :mrgreen:

Na zdjęciu nie widać czy masz czujniki parkowania. Jeśli masz i po wrzuceniu wsteczne go nie ma sygnału to sprawdź wtyczkę w skrzyni. Czujniki sprzezone z wstecznym.


Dałem za niego 8000 zł. Czujników parkowania nie ma, bynajmniej nic mi o nich nie wiadomo.

Czekam na pomoc Waszą ! ;)

longer86 napisał/a:
Ad 6 zaslepka progu w miejscu gdzie podstawiasz lewarek, wloz jesli brakuje zanim ruda zaatakuje,

Ad 7 linka regulacji wysokości pasa, zalezna od przesunięcia fotela, pod fotelem masz miejsce żeby to podpiąć.

Ad 9 sprawdź lewe swiatlo z tylu, kostkę w lampie, żarówkę bo widac ze info ze sterownika dochodzi gdyż swiatlo stopu zastępuje pozycyjne


Ad. 6 Nie zauważyłem, jutro sprawdzę.

Ad. 9 Sprawdź czyli co mam zrobić ? Zdjąć obudowy i zdjęcie zrobić, tak ?

Żarówki były sprawdzane.

dzelo23 napisał/a:
trykotanie pod maska to silniczek krokowy, tak ma być

[ Dodano: Sob Lut 13, 2016 20:09 ]
syczenie pod maską pochodzi z wweirtki tego uszkodzonego wężyka, połącz go z czyjnikiem ciśnienia od lpg

[ Dodano: Sob Lut 13, 2016 20:10 ]
Dzięki z nawiewu to normalne, ustaweiają się klapki

[ Dodano: Sob Lut 13, 2016 20:11 ]
to pod fotelem to jest do regulacji wysokości pasa, powinno być przymocowane do fotela

[ Dodano: Sob Lut 13, 2016 20:14 ]
:o
kowal pod maską działał ale spokojnie idzie to poogarniać


W jaki sposób go mam połączyć ? Tam brakuje kawałek kabelka.

Czy mogę obecnie jeździć gdy jest w takim stanie ten kabel ? W poniedziałek do pracy a kawałek mam.

prebenny - Sob Lut 13, 2016 20:17

1. Co z pustymi i zajętymi miejscami gdzie jest napięcie a jest bezpiecznik albo go brakuje ?
Niektóre miejsca są wolne - zależy to od wersji silnika, wyposażenia itp.

2. Co z tym miejscem gdzie nie ma nic a kopie ?

Masz na myśli, że nie ma bezpiecznika ale dochodzi prąd?

8. Nie jestem pewien czy to nie jest zaworek zwrotny podciśnienia serwa?

dzelo23 - Sob Lut 13, 2016 20:18

żarówki modą być dobre i nie świecić, sprawdźź jak wyglądają blaszki w lampie bo ewidentnie komputer świateł lsm widzi że nie nie działa i przekazuje jej funkcję innej
prebenny - Sob Lut 13, 2016 20:18

Ad 9.

Zdejmij lampę, sprawdź czy do wtyczki dochodzi prąd. Zamień żarówki miejscami - sprawdź czy aby na 300% są OK. Komputer widzi problem ze światłem postojowym - dlatego zamiast niego świeci się stop.

sknerko - Sob Lut 13, 2016 20:19

rave możesz zassać z mojego chomika.
ad 9. sprawdź kostkę co wchodzi w gniazda żarówek (jeżeli żarówka sprawna) bo najczęściej jest tam kiepski styk i dlatego nie świeci. w jednym z moich 75 też był ten problem ale dobrze oczyściliśmy styki w kostce i w lampie w gniazdach żarówek i pomogło

dzelo23 - Sob Lut 13, 2016 20:23

to poklejone to jest zaworek zwrotny, ja wstawiłem jakiś od opla i działa :mrgreen:

[ Dodano: Sob Lut 13, 2016 20:20 ]
zaworek kosztował 12 zeta całe

[ Dodano: Sob Lut 13, 2016 20:23 ]
wężyk wymień na nowy, je się kupuje na metry powinni mieć w każdym sklepir motoryzacyjnym a w jakims markecie to pewnie też coś znajdziesz

czort - Sob Lut 13, 2016 21:16

Na filmikach widać, że masz rezerwę paliwa, to może być przyczyną nie odpalania,
Bak paliwa podzielony jest na dwie części. Paliwo przepływa z jednej strony na drugą i dopiero do silnika za pomocą pompki,
najlepiej mieć troszeczkę więcej paliwa, min 1/4 baku.
Były już takie problemy u formułowiczów, że nie odpala, z powodu małej ilości paliwa..

Jeśli żarówka pozycyjna tylna się przepali, to zastępuję ją światełko stopu, u Ciebie tak jest na zdjęciu.
Na filmiku masz pokazane że komputer sygnalizuje przepaloną żarówkę, u Ciebie na 100% chodzi o tylną żarówkę, jeśli jest dobra, to na pewno, nie ma połączenia, dobry jest jakiś kontakt na styki...

jak przesuwasz fotel przód tył, to przesuwa się wysokość pasów, to jest ta linka, musisz znaleść jej miejsce, sugeruj się fotelem obok..

Tak na przyszłość, sprawdź zamki czy się otwierają i zamykają, (częsta usterka)
Czy w środku wieje ciepłym powietrzem, jednakowo z lewej jaki i z prawej strony..(częsta usterka)

PressionLife - Sob Lut 13, 2016 21:34

prebenny napisał/a:
1. Co z pustymi i zajętymi miejscami gdzie jest napięcie a jest bezpiecznik albo go brakuje ?
Niektóre miejsca są wolne - zależy to od wersji silnika, wyposażenia itp.

2. Co z tym miejscem gdzie nie ma nic a kopie ?

Masz na myśli, że nie ma bezpiecznika ale dochodzi prąd?

8. Nie jestem pewien czy to nie jest zaworek zwrotny podciśnienia serwa?


2. Tak co z tym miejscem wolnym gdzie dochodzi prąd albo z tym gdzie jest bezpiecznik a prąd nie dochodzi ?

dzelo23 napisał/a:
żarówki modą być dobre i nie świecić, sprawdźź jak wyglądają blaszki w lampie bo ewidentnie komputer świateł lsm widzi że nie nie działa i przekazuje jej funkcję innej


Sprawdzić czyli zrobić zdjęcie i Wam tu wrzucić ?

prebenny napisał/a:
Ad 9.

Zdejmij lampę, sprawdź czy do wtyczki dochodzi prąd. Zamień żarówki miejscami - sprawdź czy aby na 300% są OK. Komputer widzi problem ze światłem postojowym - dlatego zamiast niego świeci się stop.


Sprawdzić tak jak bezpieczniki ?

Żarówki sprawdzałem parę tygodni temu, sprawdzę ponownie.

sknerko napisał/a:
rave możesz zassać z mojego chomika.
ad 9. sprawdź kostkę co wchodzi w gniazda żarówek (jeżeli żarówka sprawna) bo najczęściej jest tam kiepski styk i dlatego nie świeci. w jednym z moich 75 też był ten problem ale dobrze oczyściliśmy styki w kostce i w lampie w gniazdach żarówek i pomogło


Rave zaraz będzie zassany - ciekaw jestem cóż to.

W jaki sposób mam sprawdzić ? Jak się je czyści ?

dzelo23 napisał/a:
to poklejone to jest zaworek zwrotny, ja wstawiłem jakiś od opla i działa :mrgreen:

[ Dodano: Sob Lut 13, 2016 20:20 ]
zaworek kosztował 12 zeta całe

[ Dodano: Sob Lut 13, 2016 20:23 ]
wężyk wymień na nowy, je się kupuje na metry powinni mieć w każdym sklepir motoryzacyjnym a w jakims markecie to pewnie też coś znajdziesz


Trudna jest wymiana tego zaworka ? Jakieś dane muszę mieć co do modelu ? Jak go trafić ?

Co do wężyka ponawiam pytanie czy mogę w jeździć do poniedziałku bez tego wężyka ?

Do pracy mam na rano a w Niedzielę nigdzie nie dostanę tego.

czort napisał/a:
Na filmikach widać, że masz rezerwę paliwa, to może być przyczyną nie odpalania,
Bak paliwa podzielony jest na dwie części. Paliwo przepływa z jednej strony na drugą i dopiero do silnika za pomocą pompki,
najlepiej mieć troszeczkę więcej paliwa, min 1/4 baku.
Były już takie problemy u formułowiczów, że nie odpala, z powodu małej ilości paliwa..

Jeśli żarówka pozycyjna tylna się przepali, to zastępuję ją światełko stopu, u Ciebie tak jest na zdjęciu.
Na filmiku masz pokazane że komputer sygnalizuje przepaloną żarówkę, u Ciebie na 100% chodzi o tylną żarówkę, jeśli jest dobra, to na pewno, nie ma połączenia, dobry jest jakiś kontakt na styki...

jak przesuwasz fotel przód tył, to przesuwa się wysokość pasów, to jest ta linka, musisz znaleść jej miejsce, sugeruj się fotelem obok..

Tak na przyszłość, sprawdź zamki czy się otwierają i zamykają, (częsta usterka)
Czy w środku wieje ciepłym powietrzem, jednakowo z lewej jaki i z prawej strony..(częsta usterka)


Co do paliwa jest go więcej tylko po odpaleniu dopiero wskakuje wskazówka jest 1/4 - gdy miałem więcej paliwa nic to nie dało, również był problem z odpalaniem ( sprawdzałem dwa tygodnie temu )

Jakiś kontakt na styki co masz na myśli ?

Zamki otwierają się, raz jak przekręcę tylko od kierowcy, drugi raz to od pasażerów.
Czasami występuje taki problem, że przekręcam drugi raz a nie zawsze otwiera u pasażerów.

Tak ostatnio zauważyłem ale nie napisałem o tym bo zapomniałem - klima wyłączona, a grzeje strasznie czasami, normalnie ciepło w aucie - co to oznacza ?

sknerko - Sob Lut 13, 2016 22:00

PressionLife napisał/a:
W jaki sposób mam sprawdzić ? Jak się je czyści ?
sprawdzasz lampką co ją pokazywałeś wcześniej włącz światła i sprawdź czy napięcie dociera na styki żarówki, czy jest na przewodach w kostce lampy. Jka jest na kablu a nie ma na żarówce to styki do wyczyszczenia. Czyści się przecierając drobnym papierem ściernym lub skrobiąc śrubokrętem
czort - Sob Lut 13, 2016 22:01

Tak zamki otwierają się raz tylko kierowca, drugi raz reszta drzwi, Można to de aktywować na T4 żeby za pierwszym razem się otwierały wszystkie.
W zamkach są silniczki, odpowiadają za otwieranie, odblokowanie zamka, one często się psują zazwyczaj ten od otwierania, najpierw dzieje się tak, żer musisz kilka razy nacisnąć pilota żeby się otwarło, później kaput... wtedy najwygodniej wymiana zamka, nieraz rozkręcają zamek i wymieniają silniczek, Zamki na allegro z anglików ok 50zł... Jeśli grzeje z lewej strony ok a z prawej gorzej, to ,
Zatkana nagrzewnica ( zła konstrukcja ) w większości przypadków, albo nie prawidłowo otwierają się klapki od tych nawiewów.. Na forum dużo tematu..

Kontakt na styki, różne spraye w motoryzacyjnym dostaniesz np z firmy K2.

Odpowiadam na pytania z własnego doświadczenia i również podobnych problemów.

Zaworek chyba zwykły nawet ten, http://www.motozbyt.net/l...lca-daewoo.html wymiana, musisz go wyjąć z wężyków, jak pamiętam ciasno siedzi, ale po podgrzaniu wężyka wyjdzie..

dzelo23 - Sob Lut 13, 2016 22:32

Ten wężyk raczej mię polamal się wczoraj więc i tak pewnie jeździłeś z takim uszkodzonym. Najlepiej załam go i zaklęć taśmą tak by kolektor nie zasysal powietrza nim.
Auto na lpg zachowuje się normalnie?
Pisałeś że szarpie przy zmianie biegu, tak jest na obydwu rodzajach paliwa? Jeżeli tylko na lpg to ten wężyk może być przyczyną.
Jeżeli masz w domu akwarulium to możesz użyć nawet takiego wężyka co idzie do kamienia napowietrzajacego. Oczywiście tylko na chwilę ;)

[ Dodano: Sob Lut 13, 2016 22:29 ]
http://allegro.pl/zawor-z...dele-i565827637

[ Dodano: Sob Lut 13, 2016 22:32 ]
Ja mam taki, w stacjonarnym sklepie pewnie jeszcze tańsze sa

prebenny - Nie Lut 14, 2016 09:05

Cytat:
2. Tak co z tym miejscem wolnym gdzie dochodzi prąd albo z tym gdzie jest bezpiecznik a prąd nie dochodzi ?


To tak jak pisałem - różny 'układ' bezpieczników jest od różnych wersji silnikowych i wyposażeniowych. Co do takich gdzie bezpiecznik jest a prądu nie ma - sprawdź przy włączonym zapłonie - niektóre 'moduły' włączają się (dostają napięcie) dopiero po przekręceniu kluczyka/odpaleniu samochodu.

Co do zaworka - nigdy tego nie robiłem i nie wiem jak on idzie u Was w benzynie ale generalnie wystarczy wymienić przewody razem z zaworkiem więc trudne to to nie będzie (no chyba, że trzeba będzie pół samochodu rozbierać żeby wężyk wymienić ale raczej wątpię).

MaReK - Nie Lut 14, 2016 21:01

Masz garaż czy działasz pod chmurką?
Masz czym jeździć jak ten Twój sprzęt będzie kilka dni nieczynny?

PressionLife - Nie Lut 14, 2016 21:04

MaReK napisał/a:
Masz garaż czy działasz pod chmurką?
Masz czym jeździć jak ten Twój sprzęt będzie kilka dni nieczynny?


Jutro jadę do pracy nim, działam pod chmurką pod blokiem.

Jasne, mojej Kobiety autem mogę ale wcześniej musimy się dogadać, póki co niestety nie mam dostępu do żadnego garażu.

MaReK - Nie Lut 14, 2016 21:31

To nie wiem czy zrobisz to wszystko porządnie ;/

Twoje usterki poniekąd związane są prawdopodobnie z dużą ilością wilgoci. Jeśli poprzedni właściciel męczył się z tym samym co Ty teraz i nie usunął tego, to czuję, że jest sporo śniedzi i korozji w modułach/stykach.

Dla własnego komfortu i zdrowia wyjąłbym wykładzinę z auta, porządnie wyprał i dał jej równie porządnie wyschnąć. W sumie autem bez wykładziny i z samym fotelem kierowcy też można jeździć - wiem, bo sam tak miałem, ponad dwa tygodnie ;)

Mając zdemontowane wszystko łatwiej znaleźć wycieki do wnętrza auta. Jedziesz z dziewczyną w romantyczny, ciepły wieczór na myjnie... wchodzisz do auta, pod deskę rozdzielczą, do bagażnika i latarką świecisz, a Twoja oblubienica napiernicza lancą pod ciśnieniem wody. Chyba, że masz kolegów - to weź kolegę, bo oni są bardziej cierpliwi i dokładni w tym temacie ;)

Oczywiście oprócz tego, że Twoje podszybie może w wodzie, odpływy zapchane, to może przy wymianie kiedyś sprzęgła/pompki itp. ktoś źle założył uszczelki. Może ktoś kleił szybę, a może próbował dokręcić podszybie śrubką i przewiercił blachę - takie rzeczy też już widziałem.

Korzystając z pustego auta, przeglądasz wiązki elektryczne, poprawiasz kontakty w punktach masowych. Dodatkowo możesz podłogę już suchą zabezpieczyć jakimś środkiem antykorozyjnym. Ja ponieważ korozji nie miałem to wypsikałem wszystko bitexem w spray. Poszły 4 puszki, koszt jakieś 10 zł ;) Oczywiście przez dwa - trzy dni strasznie w aucie śmierdziało, ale to pomijam.

Ja jeszcze dodatkowo puściłem kable do audio, kamery cofania itp. itd. Sygnałowe od radia i zasilające owinąłem dodatkowo folią Jan niezbędny - ale to już moje fobie ;)

Następną rzeczą jaką zrobiłbym na Twoim miejscu (kiedy wykładziny by schły) to zdemontowanie modułów: EWS (lewy słupek na wysokości łydki), LSM (nad lewym kolanem), BCU (za schowkiem nad nogami pasażera - trzeba wymontować schowek). Moduły dokładnie bym obejrzał pod kątem korozji lub zaśniedzenia. Na wszelki wypadek użyłbym jakiegoś elektrosola. Każdy z nich się dobrze rozbiera nie zaszkodzi obejrzeć.

W bagażniku musisz przyjrzeć się mocowaniom listw ozdobnych tych chromo-podobnych. One też, podobnie jak lampy potrafią przeciekać. Lampy zdejmij. Sprawdź w nich czy nie ma korozji, jeśli ich uszczelki już nie istnieją użyj miękkiego silikonu podczas montażu. Sprawdź czy nie są od dołu zbite klosze.
Twoje lampy świecą śmiesznie, bo może żarówka jest zwalona - ta od mijania. Jeśli tak jest, wtedy jej rolę przejmuje żarówka STOPu. O tym jednak powinien Cię informować moduł LSM poprzez komunikat na desce rozdzielczej. Jeśli masz wyświetlacz LCD to wielka żarówka, a jak nie masz to ikonka żarówki na żółto.

Nierówna praca silnika to może być też problem komputera sterującego silnikiem. ECU czasami daje ciała i nie pomaga programowanie, kasowanie adaptacji tylko zwyczajnie wymiana na drugi + przepisanie immo. Nie wiesz jak wygląda instalacja w podszybiu. Może też tam woda zrobiła swoje?

Nie wiem co z tym Twoim gazem. Na gazie się nie wyznaję i nie lubię go. Ale są tu spece od gazu.

Kwestie hamulca ręcznego, to pewnie przyrdzewiałe linki albo skończone okładziny na szczękach. Nie dowiesz się dopóki nie zdejmiesz kół, zacisków i nie zdejmiesz tarczy. Wtedy zobaczysz co tam się dzieje i jak pracują linki. Potem ew. wymiana, przesmarowanie i regulacja mechanizmu.

W komorze silnika jeśli nie będą to duże koszta to powymieniaj te silikonem oblepione elementy, nawet na używane ale sprawne. Dodatkowo w kwestii instalacji sprawdź wiązki odchodzące od puszki z bezpiecznikami. Te puszki też lubią korodować.

Myślę, że warto też zrzucić zderzak przedni żeby zobaczyć czy tam nie dzieje się źle. Przy okazji sprawdzisz klaksony. Może się fizycznie rozpadły, może wiązka podarta. Jak zdejmiesz zderzak koniecznie oczyść i przesmaruj mechanizm zamykania/otwierania maski. Sprawdź kondycje wentylatora, ogólnie wiązki z przodu, a potem weź się za wiązki w nadkolach. Rozklej je, sprawdź czy nie ma zgnilizny i później zabezpiecz w taki sam sposób taśmą izolacyjną.

No a rozrząd, uszczelki i ogólną ocenę czy warto ten silnik remontować to już musi podjąć rzetelny fachowiec. Czasami remont tych jednostek jest nieopłacalny, ale też znaleźć używaną sztukę jest ciężko.

Przyjemnej zabawy :)

Ps.
Ja już to przechodziłem. Nie miałem garażu ale duże pomieszczenie gdzie moja wykładzina mogła schnąć, a części z auta nikomu nie przeszkadzały ;)

Punx - Nie Lut 14, 2016 21:44

Na filmiku zauważyłem że wskazówka prędkościomierza opada poniżej 0, u mnie tez tak jest (ktoś na forum pisał że powinno być na 0) i prędkość wg wskazówek jest niższa o ok 3km/h względem tego co podaje komputer ... u mnie był naprawiany LCD w liczniku i się lekko rozkalibrowały wskazówki (RPM to o 200 zaniżone mam), wygląda na to że w liczniku ktoś Ci grzebał.

Jak szukałem kiedyś sprawnego LCD to kupowałem liczniki z angoli, już widziałem liczniki w których dioda airbaga była zaślepiana taśmą taśmą ...

Wydaje mi się że jak się ogarniesz z autem to warto na kompie sprawdzić stan poszczególnych modułów.

PressionLife - Sro Sie 03, 2016 15:51

Panowie Wróciłem !

Obecnie łożyska i piasty wymienione, cały układ wydechowy !

Jest progress nie poddaje się.

Teraz planuje kupić zaworek zwrotny, dzwoniłem i mają uniwersalną za 40 zł ( myślałem, że trochę taniej będzie )

Wsteczny wciąż nie zapala się, co myślicie o wymianie czujniku wstecznego ?

Wciąż szarpie na podczas odpalenia na 1 - 2 biegu i czasami podczas jazdy ( duży dyskomfort )

MD - Sro Sie 03, 2016 16:54

PressionLife, sam wymieniałem ten czujnik u siebie. Skręć koła w prawo lub zdejmij lewe, przednie koło - zobaczysz w skrzyni taki czujnik jak śruba, biegną do niego przewody. Wypnij tę wtyczkę i zmostkuj. Jeżeli światła się zapalają lub PDC zapika - wina czujnika.

Ja swój kupiłem od Opla za 15zł. :D

PressionLife - Sro Sie 03, 2016 19:50

Sprawdzę, sprawdzę :)

Byłem w sklepie, powiedział mi gość, że nigdzie nie dostane zaworka zwrotnego, najlepiej, żebym sprzedał Rovera, fajne auto ale częsci kupić graniczy z cudem i poradził poszukać używanej - w szoku jestem !

Mam taką fuszerę zrobioną i prawdopodobnie przez to mi szarpie auto i nie raz nie jedzie.

dzelo23 - Sro Sie 03, 2016 20:18

Jaki zaworek zwrotny ?? Do serwa hamulcowego?
MD - Sro Sie 03, 2016 20:22

PressionLife, januszowe brednie na poziomie "oooo paaaanie, ufo to my nie naprawiamy".

Akurat do Rovera pasuje wiele części od innych samochodów, ale nie każdy sklep ma właściwy system. W jednym na przykład "piasty do Rovera 75 nie istnieją już", w innym słyszę, że może być na jutro rano, taka sama jak w Landku. Tak samo wiele innych rzeczy - np. łożysko przedniej kolumny pasuje od jakiegoś Citroena. :P

PressionLife - Sro Sie 03, 2016 20:30

dzelo23 napisał/a:
Jaki zaworek zwrotny ?? Do serwa hamulcowego?


Tak, łapcie zdjęcie :





[ Dodano: Sro Sie 03, 2016 20:30 ]
MD napisał/a:
PressionLife, januszowe brednie na poziomie "oooo paaaanie, ufo to my nie naprawiamy".

Akurat do Rovera pasuje wiele części od innych samochodów, ale nie każdy sklep ma właściwy system. W jednym na przykład "piasty do Rovera 75 nie istnieją już", w innym słyszę, że może być na jutro rano, taka sama jak w Landku. Tak samo wiele innych rzeczy - np. łożysko przedniej kolumny pasuje od jakiegoś Citroena. :P


Dobrze widzieć ja póki co trzepie internet, w sklepie byłem i bez rezultatu za moją częścia

prebenny - Sro Sie 03, 2016 21:07

Zaworek zwrotny z opla wygląda identycznie.
PressionLife - Sro Sie 03, 2016 21:13

prebenny napisał/a:
Zaworek zwrotny z opla wygląda identycznie.


Z jakiego dokładnie ?

Szukam wszędzie i nigdzie nie mogę znaleźć tej części.

AndrewS - Sro Sie 03, 2016 21:32

podjedź na jakiś szrot, dobierz ten zaworek po średnicy rurki od byle jakiego samochodu, bedzie pasował kazdy zaworek oczywiście z układu serwa, a nie spryskiwaczy, bo tam też sa zaworki zwrotne, ale na mniejszą średnicę.
dzelo23 - Sro Sie 03, 2016 22:28

Ja mam u siebie z Opla właśnie, koszt to kilkanaście PLN. Zerknę jutro czy są na nim jakieś numery i napisze
prebenny - Sro Sie 03, 2016 22:33

http://allegro.pl/nowy-za...6361871857.html
PressionLife - Pią Sie 05, 2016 19:48

prebenny napisał/a:
http://allegro.pl/nowy-zawor-zaworek-zwrotny-serwa-opel-i6361871857.html


AndrewS napisał/a:
podjedź na jakiś szrot, dobierz ten zaworek po średnicy rurki od byle jakiego samochodu, bedzie pasował kazdy zaworek oczywiście z układu serwa, a nie spryskiwaczy, bo tam też sa zaworki zwrotne, ale na mniejszą średnicę.


dzelo23 napisał/a:
Ja mam u siebie z Opla właśnie, koszt to kilkanaście PLN. Zerknę jutro czy są na nim jakieś numery i napisze


Panowie dziękuję serdecznie udało mi się zakupić nowy od Opla za 15 zł, jesteście genialni!

Możecie mi doradzić jak sie zabrać za to, żeby nie popsuć nic ?

Zdjęcia są wyżej w jakim jest to obecnie stanie - poklejone w jedną całość.

dawidd - Pią Sie 05, 2016 20:35

wężyk utnij od starego zaworka, później go podgrzej zapalniczka i jak będzie miękki to wciskasz. Jak masz opalarkę albo lepiej hot air to rób tym
PressionLife - Pią Sie 05, 2016 20:39

dawidd napisał/a:
wężyk utnij od starego zaworka, później go podgrzej zapalniczka i jak będzie miękki to wciskasz. Jak masz opalarkę albo lepiej hot air to rób tym


Spróbuję jutro - jest znaczenie która stroną? Jest strzałka tylko nie jem w którą stronę ustawić

AndrewS - Pią Sie 05, 2016 23:02

PressionLife napisał/a:
jest znaczenie która stroną?


oczywiście, strzałka ma być w stronę silnika (kolektora ssącego), gdy silnik zostanie wyłączony zaworek się zamyka i "zostawia podciśnienie" w serwie, daje to możliwość minimum jednego dobrego wspomaganego podciśnieniem hamowania.

sTERYD - Pią Sie 05, 2016 23:58

Jak również natychmiast po jeździe przy pełnym otwarciu przepustnicy
prebenny - Sob Sie 06, 2016 12:34

dawidd ja bym dla zasady wymienił cały wężyk.
PressionLife - Nie Sie 07, 2016 00:01

AndrewS napisał/a:
PressionLife napisał/a:
jest znaczenie która stroną?


oczywiście, strzałka ma być w stronę silnika (kolektora ssącego), gdy silnik zostanie wyłączony zaworek się zamyka i "zostawia podciśnienie" w serwie, daje to możliwość minimum jednego dobrego wspomaganego podciśnieniem hamowania.


Udalo się wymienić, nowa zaworka leży idealnie, dziękuję za rady !

Na benzynie jeździ bez problemu ale w gazie wciąż szarpie - po wymianie zaworka mniej ale szarpie nie wiem gdzie szukać teraz rozwiązania.

longer86 - Nie Sie 07, 2016 00:07

W instalacji gazowej?
dzelo23 - Nie Sie 07, 2016 10:37

Skoro po wymianie zaworka szarpanie na gazie się zmniejszyło to sprawdź stan przewodów/wężyków cisnieniowych od gazu. U Ciebie to ten jasny co wychodzi z kolektora ssącego i idzie w czarny i do czujnika na ścianie grodziowej, sprawdź wszystkie, może jest gdzieś nieszczelność.
PressionLife - Pon Sie 08, 2016 06:22

longer86 napisał/a:
W instalacji gazowej?


dzelo23 napisał/a:
Skoro po wymianie zaworka szarpanie na gazie się zmniejszyło to sprawdź stan przewodów/wężyków cisnieniowych od gazu. U Ciebie to ten jasny co wychodzi z kolektora ssącego i idzie w czarny i do czujnika na ścianie grodziowej, sprawdź wszystkie, może jest gdzieś nieszczelność.


Panowie ładnie to siedzi ale cześć która wychodzi (rurka w dół do silnika ?) Nie stoi sztywno jest luz na tyle, że ręką można ruszać i lata ale nie wychodzi - nie powinno to sztywno siedzieć ? Może dlatego mi szarpie ?

Panowie dla rozjaśnienia o co mi chodzi nagrałem filmik całego silnika i tego elementu o którym mówię :

https://youtu.be/ddvoZMMBx84

AndrewS - Pon Sie 08, 2016 22:05

Z tego co pamietam, to u mnie też to luźno chodziło, żeby wypiąć rurkę trzeba wcisnąć ten pierścień, pytanie czy to jest szczelne :|
dzelo23 - Pon Sie 08, 2016 23:12

Chyba nie powinno aż tak luźno latać. Tam powinna chyba być specjalna końcówka wkładana i dopiero na tą końcówkę wężyk http://images78.fotosik.p...pg?t=1470690594
Na zdjęciu jest po lewej stronie.

PressionLife - Pon Sie 08, 2016 23:55

dzelo23 napisał/a:
Chyba nie powinno aż tak luźno latać. Tam powinna chyba być specjalna końcówka wkładana i dopiero na tą końcówkę wężyk http://images78.fotosik.p...pg?t=1470690594
Na zdjęciu jest po lewej stronie.


Jak to uszczelnić macie pomysł ?

Albo co zrobić ?

Dałem izolacje by zrobić "TEST ' i auto mniej szarpie zrywne jest ale wciąż mocno szarpie.

dawidd - Wto Sie 09, 2016 07:04

jaki masz gaz? Swiece, kable kiedy wymieniałeś?
PressionLife - Wto Sie 09, 2016 07:18

dawidd napisał/a:
jaki masz gaz? Swiece, kable kiedy wymieniałeś?


Pełna sekwencja. Świece i kable 5 miesięcy temu.

prebenny - Wto Sie 09, 2016 08:27

PressionLife ile ma ta Twoja instalacja gazowa przejechane? Może listwa wtryskowa po prostu chce już odejść.
PressionLife - Wto Sie 09, 2016 08:31

prebenny napisał/a:
PressionLife ile ma ta Twoja instalacja gazowa przejechane? Może listwa wtryskowa po prostu chce już odejść.

Z tego co mówił poprzedni właściel to około półtora roku.

To co, to co lata nie powinno sztywno być ?

dzelo23 - Wto Sie 09, 2016 10:14

Sprawdziłem u siebie i luz mam tylko taki na ile pozwala mocowanie wężyka 1mm. Luz może być oby było szczelne. Robiłeś jakąś diagnostykę? Toaf błędy silnika pokaże, może po prostu wypadają zapłony a na gazie jest gorzej bo gaz jest bardziej wymagający w kwestii zapłonu.
PressionLife - Wto Sie 09, 2016 10:19

dzelo23 napisał/a:
Sprawdziłem u siebie i luz mam tylko taki na ile pozwala mocowanie wężyka 1mm. Luz może być oby było szczelne. Robiłeś jakąś diagnostykę? Toaf błędy silnika pokaże, może po prostu wypadają zapłony a na gazie jest gorzej bo gaz jest bardziej wymagający w kwestii zapłonu.


Całe się rusza nie wiem czy szczelne.
Żadnej diagnostyki nie robiłem, staram się póki co własnymi siłami coś zwojowac.

MD - Wto Sie 09, 2016 10:26

PressionLife, kup kabel np. INPA, pobierz klubowego TOAF (temat w tym samym dziale, przybity) i zdiagnozuj samochód samodzielnie. Wystarczy Ci jakikolwiek laptop i odrobina chęci. TOAF jest łopatologiczny, pokaże wszystkie problemy. :)
dzelo23 - Wto Sie 09, 2016 10:58

No to kombinuj kabel, ściągnij Toafa i wyślij mi na Pw swój adres to Ci wyślę ten krociec co wchodzi w kolektor, będziesz miał jak fabryka zrobiła.
PressionLife - Pon Sie 15, 2016 17:42

MD napisał/a:
PressionLife, kup kabel np. INPA, pobierz klubowego TOAF (temat w tym samym dziale, przybity) i zdiagnozuj samochód samodzielnie. Wystarczy Ci jakikolwiek laptop i odrobina chęci. TOAF jest łopatologiczny, pokaże wszystkie problemy. :)


Znalazłem za 50 zł na allegro dzięki za radę :)

dzelo23 napisał/a:
No to kombinuj kabel, ściągnij Toafa i wyślij mi na Pw swój adres to Ci wyślę ten krociec co wchodzi w kolektor, będziesz miał jak fabryka zrobiła.


Będę kombinować znalazłem na allegro za 50 zł poszukam jeszcze dokładnej może taniej wyrwe :)

Jesteś wielki ! Leci PW :)

[ Dodano: Pon Sie 15, 2016 17:42 ]
dzelo23 napisał/a:
No to kombinuj kabel, ściągnij Toafa i wyślij mi na Pw swój adres to Ci wyślę ten krociec co wchodzi w kolektor, będziesz miał jak fabryka zrobiła.


Dziękuję oficjalnie za pomoc, paczka dotarła teraz rover jeździ zupełnie inaczej.

Wciąż szarpie ale to już podjadę do gościa od gazu,żeby sprawdził tak jak radziliście.

Kabla jescze nie kupiłem,wciąż strasznie duże ceny widuje czekam na okazję cenową.

Ostatnio postanowiłem czyścić silnik na tyle na ile potrafię.

Po paru dniach zauważyłem ze cieknie z pod klawiatury, dużo osób mówi,ze to uszczelka i należy ją wymienić.

Czy sam będę w stanie to zrobić ?

Czym kierować się w wyborze?

Czy kabel do połączenia się z autem programem jest mi potrzebny ?

Co po przez ten kabel mogę zrobić / sprawdzić ?

dzelo23 - Wto Sie 16, 2016 22:14

Fajnie ze jest lepiej.
Kup kabel, to max 50zł. Toafem zrobisz bardzo dużo, zaczyta wszystkie bledy, zaprogramujesz co chcesz. Jedynie przy 1.8 nie ma live data silnika ale jego błędy pokaże.
Jeżeli to uszczelka pod klawiaturą to wkładasz nowa i tyle, raczej dasz radę bo to prosta robota.

PressionLife - Pią Wrz 02, 2016 00:19

dzelo23 napisał/a:
Fajnie ze jest lepiej.
Kup kabel, to max 50zł. Toafem zrobisz bardzo dużo, zaczyta wszystkie bledy, zaprogramujesz co chcesz. Jedynie przy 1.8 nie ma live data silnika ale jego błędy pokaże.
Jeżeli to uszczelka pod klawiaturą to wkładasz nowa i tyle, raczej dasz radę bo to prosta robota.


Panowie walka z Roverem trwa - jest co raz gorzej.

Byłem u Kolegi na stacji diagnostycznej i już wszystko wiadomo co jest do wymiany :

Przekaźnik,
Amortyzatory dwa przód,
Łożysko - sprzęgło ( mówił, że wymienia się całe sprzęgło ),
Ręcznego brak,
Cieknie z pompy wspomagania,
Łączniki stabilizatorów 2 x przód i 2 z tył,
Prawy wahacz przód,
Tylna tuleja wahacza lewego,
Wyciek z przekładni kierowniczej,
Uszelka pod klawiaturą.

Do tego próg dziurawy.

Powiedział, żebym zastanowił się czy jest sens naprawiać.

No jak dla mnie tragedia, trafiłem na dobrze wytłuczoną wersje, przeraża mnie wręcz to wszystko.

prebenny - Pią Wrz 02, 2016 00:54

Przekaźnik czego?
Amortyzatory to nie ma co tu dyskutować,

Łożysko pewnie chodzi o wysprzęglik - tutaj tak wymienia się całe sprzęgło koszt części 'relatywnie niewielki' a robota ta sama)

Ręczny to pewnie będzie kompensator, który się 'sam' rozciąga przez co tak jak piszesz ręcznego. Bardzo łatwo można go naprawić - pisz do Longer86

Łączniki stabilizatorów to nie jest duży koszt - na forum polecają wzmacniane JGR (ok 30-40 zł za 2 sztuki - przednie).

Wahacz bym dał do regeneracji, tuleje z poliuretanu (trochę droższe ale nie będziesz musiał ich wymieniać co pół roku).

Roboty jest - sam musisz ocenić czy chcesz się żenić z samochodem (tym bardziej, że to 1.8 n/a).

PressionLife - Pon Wrz 05, 2016 06:41

Przeraza mnie to auto ale musze czymś jeździć.

Panowie coś doradźcie ?

Jak wygląda sprawa z częściami,może coś doradzić ?

Wciąż moja płynność finansową jest słaba i jestem wręcz załamany.

Póki co Rover stoi od paru dni pod blokiem.

Dawidovs - Pon Wrz 05, 2016 08:25

PressionLife, po przeczytaniu całego twojego tematu będę szczery: pogoń to padło
Te rzeczy które wymieniłeś niedawno które są do wymiany to nie koniec- to dopiero początek. Taka jest uroda tych samochodów, wiem bo miałem. Z tym że ja miałem pieniądze na naprawę tego wehikułu i czas więc sporo sam dłubałem. I tak w ciągu 4 lat poszło mi na to auto w granicach 12 tysi. Masz chęć ładować w niego tyle kasy?
Progi np. zrobiłem a za rok już ruda i dodam że nie byłem w byle jakim warsztacie tylko u polecanego przez znajomych drogiego blacharza.
Tylko ja miałem diesla i przy silniku nic nigdy nie robiłem, może tylko wtyczkę na listwie CR czyściłem bo się utleniała i nie stykała dobrze. A ty masz jeszcze problemy z motorem.
Ja wymieniłem np. czujnik Abs a się okazała że to piasta, potem amortyzatory, łożyska do nich, a to wahacze, a to łączniki już zdążyły paść. W kabinie to trzeszczy, to odstaje..
Nieraz wracałem do tych samych tematów kilka razy - nie ze swojej winy, tylko z winy jakości części, spasowania, plastików..
Podziwiam twoją walkę ale daj już sobie spokój bo wiecznie będziesz w to auto pakować kasę.
Radzę Ci ze szczerego serca.

Ja swoje auto kochałem i tylko to je uratowało (na jakiś czas)

sknerko - Pon Wrz 05, 2016 08:58

PressionLife napisał/a:
Byłem u Kolegi na stacji diagnostycznej i już wszystko wiadomo co jest do wymiany :

Przekaźnik,

Nie wiadomo jaki ale zwykły to koszt kilkunastu złotych i sam go wymienisz
PressionLife napisał/a:
Amortyzatory dwa przód,

Jeżeli nie zablokowały się i nie jeździsz jak taczka to można na jakiś czas odłożyć od razu nic ci nie będzie jak z trefnymi pojeździsz koszt na później nowe koszt od 300pln za parę ale może jak kasy nie masz to używane w nie najgorszym stanie włożyć.
PressionLife napisał/a:
Łożysko - sprzęgło ( mówił, że wymienia się całe sprzęgło ),
No to jest największy koszt i niestety ale z rozwalonym jeździć się nie da koszt całości pewnie z 1000-1200pln
PressionLife napisał/a:
Ręcznego brak,
da się z tym jeździć ale raczej to to co kolega wyżej napisał czyli szekla do wymiany i sam to jesteś w stanie ogarnąć koszt kilkadziesiąt złotych, chyba że padły szczeki w tarczo bębnie to pewnie z 200 wyjdzie za naprawe
PressionLife napisał/a:
Cieknie z pompy wspomagania,

"nowa" używana ok. 100pln
PressionLife napisał/a:
Łączniki stabilizatorów 2 x przód i 2 z tył,

koszt 40-50 pln za komplet przód lub tył i jak nie masz hajsu na mechanika to sam to wymienisz
PressionLife napisał/a:
Prawy wahacz przód,

tu trochę gorzej pytranie jak mocno zepsuty może da się jeszcze pojeździć ale i tak dał bym do regeneracji koszt ok 250pln
PressionLife napisał/a:
Tylna tuleja wahacza lewego,
z rozwalona da się też jeździć chyba ze już jej nie ma wcale koszt tulei nie wiem ale pewnie ze 100pln za jedną plus wymiana pewnie z 70pln
PressionLife napisał/a:
Wyciek z przekładni kierowniczej,
no tu już tylko regeneracja pytanie jak mocno cieknie i na jak długo można odwlec naprawę
PressionLife napisał/a:
Uszelka pod klawiaturą.
koszt ok 40pln, wymiana max 20pln

PressionLife napisał/a:
Do tego próg dziurawy.
zakleić płótnem z żywicą i po dojściu do siebie wymienić próg.
Sam oceń co i jak zrobisz i ile cie to będzie kosztować

dzelo23 - Pon Wrz 05, 2016 18:54

Zrób sobie listę rzeczy które trzeba zrobić (nie ważne czy teraz czy później).
Taka lista zobrazuje Ci ile kasy trzeba jeszcze włożyć w auto, wtedy będziesz mógł podjąć decyzję najlepszą pod względem ekonomii.

polonia33 - Pon Wrz 05, 2016 19:23

Szkoda to powiedzieć,ale faktycznie kiepsko to wygląda... Ja swojego podobnie kupiłem(skusiła mnie wersja którą długo szukałem: czarne skóry,szary metalik,full drewno i diesel) ale od momentu kupna włożyłem w niego ponad 10tyś zł(dwumas,sprzęgło,wys.,pompka 3000zł,progi 1800zł,nadkola 1000zł,wentylator,przewody klimy itd z 600zł,koło pasowe 600zł,zawieszenie z 600zł,nowe opony zima lato 1800zł,regeneracja przekładni 1000zł,plus wiele innych pierdółek,części eksploatacyjnych i wizualnych) kupe kasy...ale nie żałuje żadnej złotówki wydanej na niego,bo dzięki temu mam jednego z najładniejszych R75 w mojej okolicy(a jest ich sporo). Tak więc,jeżeli uważasz że masz egzemplarz dla którego warto włożyć takie pieniądze to zrób to a będziesz miał autko na długie lata,jeżeli nie to sprzedaj, bo Rover jeśli jest zaniedbany przez poprzedniego właściciela, jest bardzo drogi w utrzymaniu...
haszczyc - Pon Wrz 05, 2016 19:44

tylko że ciężko będzie mu takie auto sprzedać :)

[ Dodano: Pon Wrz 05, 2016 19:44 ]
przekalkuluj koszta :) moim zdaniem warto naprawić i cieszyć się tym autem :) bo naprawdę fajna frajdę sprawia R75

PressionLife - Pon Wrz 05, 2016 21:24

prebenny napisał/a:
Przekaźnik czego?
Amortyzatory to nie ma co tu dyskutować,

Łożysko pewnie chodzi o wysprzęglik - tutaj tak wymienia się całe sprzęgło koszt części 'relatywnie niewielki' a robota ta sama)

Ręczny to pewnie będzie kompensator, który się 'sam' rozciąga przez co tak jak piszesz ręcznego. Bardzo łatwo można go naprawić - pisz do Longer86

Łączniki stabilizatorów to nie jest duży koszt - na forum polecają wzmacniane JGR (ok 30-40 zł za 2 sztuki - przednie).

Wahacz bym dał do regeneracji, tuleje z poliuretanu (trochę droższe ale nie będziesz musiał ich wymieniać co pół roku).

Roboty jest - sam musisz ocenić czy chcesz się żenić z samochodem (tym bardziej, że to 1.8 n/a).


Dawidovs napisał/a:
PressionLife, po przeczytaniu całego twojego tematu będę szczery: pogoń to padło
Te rzeczy które wymieniłeś niedawno które są do wymiany to nie koniec- to dopiero początek. Taka jest uroda tych samochodów, wiem bo miałem. Z tym że ja miałem pieniądze na naprawę tego wehikułu i czas więc sporo sam dłubałem. I tak w ciągu 4 lat poszło mi na to auto w granicach 12 tysi. Masz chęć ładować w niego tyle kasy?
Progi np. zrobiłem a za rok już ruda i dodam że nie byłem w byle jakim warsztacie tylko u polecanego przez znajomych drogiego blacharza.
Tylko ja miałem diesla i przy silniku nic nigdy nie robiłem, może tylko wtyczkę na listwie CR czyściłem bo się utleniała i nie stykała dobrze. A ty masz jeszcze problemy z motorem.
Ja wymieniłem np. czujnik Abs a się okazała że to piasta, potem amortyzatory, łożyska do nich, a to wahacze, a to łączniki już zdążyły paść. W kabinie to trzeszczy, to odstaje..
Nieraz wracałem do tych samych tematów kilka razy - nie ze swojej winy, tylko z winy jakości części, spasowania, plastików..
Podziwiam twoją walkę ale daj już sobie spokój bo wiecznie będziesz w to auto pakować kasę.
Radzę Ci ze szczerego serca.

Ja swoje auto kochałem i tylko to je uratowało (na jakiś czas)


sknerko napisał/a:
PressionLife napisał/a:
Byłem u Kolegi na stacji diagnostycznej i już wszystko wiadomo co jest do wymiany :

Przekaźnik,

Nie wiadomo jaki ale zwykły to koszt kilkunastu złotych i sam go wymienisz
PressionLife napisał/a:
Amortyzatory dwa przód,

Jeżeli nie zablokowały się i nie jeździsz jak taczka to można na jakiś czas odłożyć od razu nic ci nie będzie jak z trefnymi pojeździsz koszt na później nowe koszt od 300pln za parę ale może jak kasy nie masz to używane w nie najgorszym stanie włożyć.
PressionLife napisał/a:
Łożysko - sprzęgło ( mówił, że wymienia się całe sprzęgło ),
No to jest największy koszt i niestety ale z rozwalonym jeździć się nie da koszt całości pewnie z 1000-1200pln
PressionLife napisał/a:
Ręcznego brak,
da się z tym jeździć ale raczej to to co kolega wyżej napisał czyli szekla do wymiany i sam to jesteś w stanie ogarnąć koszt kilkadziesiąt złotych, chyba że padły szczeki w tarczo bębnie to pewnie z 200 wyjdzie za naprawe
PressionLife napisał/a:
Cieknie z pompy wspomagania,

"nowa" używana ok. 100pln
PressionLife napisał/a:
Łączniki stabilizatorów 2 x przód i 2 z tył,

koszt 40-50 pln za komplet przód lub tył i jak nie masz hajsu na mechanika to sam to wymienisz
PressionLife napisał/a:
Prawy wahacz przód,

tu trochę gorzej pytranie jak mocno zepsuty może da się jeszcze pojeździć ale i tak dał bym do regeneracji koszt ok 250pln
PressionLife napisał/a:
Tylna tuleja wahacza lewego,
z rozwalona da się też jeździć chyba ze już jej nie ma wcale koszt tulei nie wiem ale pewnie ze 100pln za jedną plus wymiana pewnie z 70pln
PressionLife napisał/a:
Wyciek z przekładni kierowniczej,
no tu już tylko regeneracja pytanie jak mocno cieknie i na jak długo można odwlec naprawę
PressionLife napisał/a:
Uszelka pod klawiaturą.
koszt ok 40pln, wymiana max 20pln

PressionLife napisał/a:
Do tego próg dziurawy.
zakleić płótnem z żywicą i po dojściu do siebie wymienić próg.
Sam oceń co i jak zrobisz i ile cie to będzie kosztować


dzelo23 napisał/a:
Zrób sobie listę rzeczy które trzeba zrobić (nie ważne czy teraz czy później).
Taka lista zobrazuje Ci ile kasy trzeba jeszcze włożyć w auto, wtedy będziesz mógł podjąć decyzję najlepszą pod względem ekonomii.


polonia33 napisał/a:
Szkoda to powiedzieć,ale faktycznie kiepsko to wygląda... Ja swojego podobnie kupiłem(skusiła mnie wersja którą długo szukałem: czarne skóry,szary metalik,full drewno i diesel) ale od momentu kupna włożyłem w niego ponad 10tyś zł(dwumas,sprzęgło,wys.,pompka 3000zł,progi 1800zł,nadkola 1000zł,wentylator,przewody klimy itd z 600zł,koło pasowe 600zł,zawieszenie z 600zł,nowe opony zima lato 1800zł,regeneracja przekładni 1000zł,plus wiele innych pierdółek,części eksploatacyjnych i wizualnych) kupe kasy...ale nie żałuje żadnej złotówki wydanej na niego,bo dzięki temu mam jednego z najładniejszych R75 w mojej okolicy(a jest ich sporo). Tak więc,jeżeli uważasz że masz egzemplarz dla którego warto włożyć takie pieniądze to zrób to a będziesz miał autko na długie lata,jeżeli nie to sprzedaj, bo Rover jeśli jest zaniedbany przez poprzedniego właściciela, jest bardzo drogi w utrzymaniu...


haszczyc napisał/a:
tylko że ciężko będzie mu takie auto sprzedać :)

[ Dodano: Pon Wrz 05, 2016 19:44 ]
przekalkuluj koszta :) moim zdaniem warto naprawić i cieszyć się tym autem :) bo naprawdę fajna frajdę sprawia R75


Panowie, dziękuje za odpowiedzi.

Auto jest mi niezbędne na co dzień.

Sprzedać - tak było by w sumie najłatwiej ale nie sądzie, żebym dostał pieniądze takie, żebym mógł kupić coś rozsądnego.

Nie odbierzcie mnie źle - nie chce z deszczu pod rynnę trafić.

Auta nawet rok czasu nie mam a tu taka akcja nie przyjemna.

Sytuacja finansowa niestety nie pozwala mi sprzedać i dołożyć by coś kupić innego ale również nie pozwala mi wszystkiego naprawić.

Mam do Was prośbę ponieważ będę musiał jakoś auto doprowadzić do stanu używalności.

Opony udało mi się zorganizować - jedna z dziurą ale koszt naprawy powinien być koło 20 zł także już udało mi się jedno zniwelować z rzeki problemów.

Napiszę tu raz jeszcze listę - możecie mi podpowiedzieć jakie ceny mogą oscylować za dane części ?

Byłem na allegro, różnica jest okropna - sprzęgło kompletne od 200 do 1099 zł i sam nie wiem na co patrzeć.

Również mam prośbę do Was wszystkich - możecie mi podpowiedzieć jaką kolejność powinienem zachować ?

Co jest ważne a co ważniejsze ?

Jakbyście mieli jakiekolwiek dojście do tanich części, bądź jakieś informacje o " okazji " proszę pamiętajcie o mnie - już tyle miesięcy trwa ta " walka " nigdy nie spodziewałbym się, że auto tyle nerwów może zjeść a chcę w końcu bezpiecznie jeździć sprawnym autem jak to powinno być.

W aucie były naprawione :

Wydech, rozrusznik, łożyska, kable zapłonowe i świece.

Do naprawy:

Przekaźnik ( nie działą Klakson, czasami gdy auto zamknę to jest dzwięk klaksonu gdy wciskam klakson coś tyka, Mechanik mówił, że to przekaźnik który jest gdzieś po stronie schowka ),
Amortyzatory dwa przód,
Łożysko - sprzęgło ( mówił, że wymienia się całe sprzęgło ),
Ręcznego brak,
Cieknie z pompy wspomagania,
Łączniki stabilizatorów 2 x przód i 2 z tył,
Prawy wahacz przód,
Tylna tuleja wahacza lewego,
Wyciek z przekładni kierowniczej,
Uszelka pod klawiaturą.
Tarcze i hamulce
Cały próg dziurawy.
Pilot nie działa.

To chyba wszystko co jest mechanicznie do naprawy.

Mam dość tej walki z autem ale tak jak mówiłem, sprzedam to nic nie kupię - niestety popsute auto wartość znikoma.

Dziękuje wszystkim którzy są tu i pomagają :wink:

polonia33 - Pon Wrz 05, 2016 22:45

Ja na twoim miejscu pogrupował bym sobie kilka napraw, i zrobił je w takiej kolejności np:
1.sprzęgło, wymień kompletne z wysprzęglikiem żeby nie wracać do tego tematu za jakiś czas, i to bym zrobił na pierwszym miejscu, bo jak stracisz biegi to za daleko nie zajedziesz...
2.Zrobił bym próg bo jak ci po zimie zgnije bardziej, to nie będzie czego ratować
3.Hamulce jeżeli jeszcze są jako takie, bo jak już naprawdę słabo hamują to w pierwszej kolejności
4.Zawieszenie całe, zapłacisz za jedną robotę, bo jeżeli każdą rzecz będziesz robił osobno to stracisz nawet parę stówek
5.Uszczelka pod pokrywą wymienił bym razem z wymianą oleju, nie jest to aż tak pilne,ale tanie więc warto to w tym miejscu zrobić
6.przekładnia i pompa wspomagania,dopóki masz wspomaganie a płyn do wspomagania nie leje się strumieniami zrobił bym to pod koniec bo to droga zabawa ale można z tym jeździć
7. Ręczny na koniec,no chyba że ci przeglądu nie dadzą, jak już będziesz wymieniał hamulce z tyłu to nie zapomnij o okładzinach do ręcznego(są całe zestawy na allegro w dobrych cenach) i jak już będziesz miał w tarczobębnach wszystko nowe to wtedy zabieraj się za regulację i linki( wraz z cięgnem) według instrukcji na forum.
8. resztę pierdółek zrobisz sam po instrukcjach na forum,np mi klakson nie działał jak kupiłem auto, i przy grzebaniu przy czymś pod maską znalazłem nie wpiętą kostkę,wpiełem i przypadkiem naprawiłem klakson;)

dzelo23 - Pon Wrz 05, 2016 23:39

W sprawie części przeszukaj ogłoszenie AdaskoC w dziale sprzedam, tylko naswietl mu dobrze swój temat i się targuj, Adam swój chłop :d
Co do kolejności napraw to tak jak wyżej chłopaki napisali, dużo zależy też od stanu i znaczenia dla bezpieczeństwa poszczególnych podzespołów kwalifikujaxych się do wymiany.

PressionLife - Sro Wrz 07, 2016 17:35

polonia33 napisał/a:
Ja na twoim miejscu pogrupował bym sobie kilka napraw, i zrobił je w takiej kolejności np:
1.sprzęgło, wymień kompletne z wysprzęglikiem żeby nie wracać do tego tematu za jakiś czas, i to bym zrobił na pierwszym miejscu, bo jak stracisz biegi to za daleko nie zajedziesz...
2.Zrobił bym próg bo jak ci po zimie zgnije bardziej, to nie będzie czego ratować
3.Hamulce jeżeli jeszcze są jako takie, bo jak już naprawdę słabo hamują to w pierwszej kolejności
4.Zawieszenie całe, zapłacisz za jedną robotę, bo jeżeli każdą rzecz będziesz robił osobno to stracisz nawet parę stówek
5.Uszczelka pod pokrywą wymienił bym razem z wymianą oleju, nie jest to aż tak pilne,ale tanie więc warto to w tym miejscu zrobić
6.przekładnia i pompa wspomagania,dopóki masz wspomaganie a płyn do wspomagania nie leje się strumieniami zrobił bym to pod koniec bo to droga zabawa ale można z tym jeździć
7. Ręczny na koniec,no chyba że ci przeglądu nie dadzą, jak już będziesz wymieniał hamulce z tyłu to nie zapomnij o okładzinach do ręcznego(są całe zestawy na allegro w dobrych cenach) i jak już będziesz miał w tarczobębnach wszystko nowe to wtedy zabieraj się za regulację i linki( wraz z cięgnem) według instrukcji na forum.
8. resztę pierdółek zrobisz sam po instrukcjach na forum,np mi klakson nie działał jak kupiłem auto, i przy grzebaniu przy czymś pod maską znalazłem nie wpiętą kostkę,wpiełem i przypadkiem naprawiłem klakson;)


Dziękuje Ci za podsunięcie pomysłu i rozpisanie - dobry pomysł, przedstawiłeś mi tą koszmarną sytuacje optymistyczniej mimo tego, że mnie to przeraża, kawał dobrej roboty.

Co do klaksonu to mnie dziwi okropnie - jak przyciskam klakson to coś tyka w okolicach bezpieczników a jak auto zamykam to dzwięk klaksonu co raz częściej.

dzelo23 napisał/a:
W sprawie części przeszukaj ogłoszenie AdaskoC w dziale sprzedam, tylko naswietl mu dobrze swój temat i się targuj, Adam swój chłop :d
Co do kolejności napraw to tak jak wyżej chłopaki napisali, dużo zależy też od stanu i znaczenia dla bezpieczeństwa poszczególnych podzespołów kwalifikujaxych się do wymiany.


Napisałem wiadomość do AdaskoC, zajrzy do tematu i odezwię się.

Czekamy na wyrok :)

Do osób które mi radziły sprzedać auto - dziękuje za wiadomości które dają mi dużo do zrozumienia - gdybym tylko miał możliwość dostać jakieś pieniądze i sensowne wtedy kupiłbym innego R zapewne ale tak to nie mam możliwości dołożyć do nowego zakupu dlatego swoimi siłami próbuję reanimować go.

Aktualizacja :

Auto toczy się ciężko a z częściami kolega AdaskoC dopiero więcej będzie miał w połowie Października.

polonia33 - Nie Wrz 11, 2016 09:18

co do klaksonu, miałem tak samo(cykanie przekaźnika). Zajrzyj pod maskę i i szukaj nie wpiętych kostek,nie pamiętam gdzie znalazłem swoją bo to było 2 lata temu, ale może tobie też się uda znaleźć coś takiego. Jak nie znajdziesz od góry to wjedź na jakieś najazdy i połóż się pod samochód, może coś dostrzeżesz;) A jak nie to zdejmij poduszkę kierownicy(2 śruby imbusowe z tyłu) i popatrz czy tam jest wszystko wpięte. Tylko pamiętaj o odłączeniu akumulatora przed zdejmowaniem poduszki, bo inaczej może wystrzelić.
PressionLife - Nie Wrz 11, 2016 12:49

polonia33 napisał/a:
co do klaksonu, miałem tak samo(cykanie przekaźnika). Zajrzyj pod maskę i i szukaj nie wpiętych kostek,nie pamiętam gdzie znalazłem swoją bo to było 2 lata temu, ale może tobie też się uda znaleźć coś takiego. Jak nie znajdziesz od góry to wjedź na jakieś najazdy i połóż się pod samochód, może coś dostrzeżesz;) A jak nie to zdejmij poduszkę kierownicy(2 śruby imbusowe z tyłu) i popatrz czy tam jest wszystko wpięte. Tylko pamiętaj o odłączeniu akumulatora przed zdejmowaniem poduszki, bo inaczej może wystrzelić.


Przeglądałem jakiś czas temu i znalazłem kabelek przy rozruszniku chyba ?





Gdy położyłem się pod autem zauważyłem kabelki przy zderzaku wiszące nie wiem gdzie prowadzą - może to to ?









Tykanie gdy probuje trabic jest z okolic bezpiecznikow tak jakby przekaznik.[/list]

MaReK - Nie Wrz 11, 2016 16:43

Ktoś ewidentnie przed Tobą nie wkładał serca w opiekę nad samochodem ;)
Szkoda, że to 1.8 120KM - bo to jakieś kuriozum w przypadku tego modelu...

Może byś go sprzedał za 5 tyś. i bez dokładania przesiadł się w coś mniejszego. Niestety w takim budżecie nie ma co liczyć na łut szczęścia, więc nie masz żadnej pewności, że nie trafiłbyś na podobny kondycyjnie egzemplarz albo jeszcze gorszy niż ten co masz. Nie wiem jak kupowałeś ten, skoro wyszło w nim tyle rzeczy, które można spokojnie dostrzec podczas zakupu :P

Większość problemów z jakimi się borykasz mógłbyś spokojnie zrobić sam w garażu lub przed domem.

Co do klaksonu pewnie Ci ugniły "tubki", albo przecięty został przewód. Pikanie podczas zamykania to pochodzące pewnie z syrenki. Myślę, że inwestycja w kabelek oraz skorzystanie z http://toaf.roverki.eu/ mogłoby Cię naprowadzić gdzie jest problem. Przy okazji dowiedziałbyś się coś więcej o kondycji elektroniki w aucie ;)

A instalacje gazową serwisujesz? Sprawdzasz jej działanie itp. itd.?

PressionLife - Pon Wrz 26, 2016 17:18

MaReK napisał/a:
Ktoś ewidentnie przed Tobą nie wkładał serca w opiekę nad samochodem ;)
Szkoda, że to 1.8 120KM - bo to jakieś kuriozum w przypadku tego modelu...

Może byś go sprzedał za 5 tyś. i bez dokładania przesiadł się w coś mniejszego. Niestety w takim budżecie nie ma co liczyć na łut szczęścia, więc nie masz żadnej pewności, że nie trafiłbyś na podobny kondycyjnie egzemplarz albo jeszcze gorszy niż ten co masz. Nie wiem jak kupowałeś ten, skoro wyszło w nim tyle rzeczy, które można spokojnie dostrzec podczas zakupu :P

Większość problemów z jakimi się borykasz mógłbyś spokojnie zrobić sam w garażu lub przed domem.

Co do klaksonu pewnie Ci ugniły "tubki", albo przecięty został przewód. Pikanie podczas zamykania to pochodzące pewnie z syrenki. Myślę, że inwestycja w kabelek oraz skorzystanie z http://toaf.roverki.eu/ mogłoby Cię naprowadzić gdzie jest problem. Przy okazji dowiedziałbyś się coś więcej o kondycji elektroniki w aucie ;)

A instalacje gazową serwisujesz? Sprawdzasz jej działanie itp. itd.?


Tzn, że ta jednostka jest " do dupy " ?

Wiesz, sprawdzałem na diagnostycznej stacji i mówili, że wszystko okej.

Następnym razem będę bardziej precyzyjny ale boli to, że rozwalone auto a teraz mam dalej do pracy i muszę być mobilny.

Wiesz chciałbym go sprzedać ale wątpie, żebym dostał 5 tysięcy, ludzie mówią 2 - 2,5 tysięcy po pierwsze, po drugie sprzedawać komuś auto rozwalone i zastanawiać się czy nie znajdzie mnie potem z siekierką na mieście - odpuszcze :D

Co mógłbym sam zrobić Twoim zdaniem sam ?

Radzę się na forum, już gubię się z tym autem, nie wiem w co ręcę włożyć - zrobiłem liste wszystkiego co jest do naprawy i lista bez końca, nie wiadomo za co się brać, kogo się radzić.

Jest tyle tego, że nawet boje się kupić kabel bo każdy grosz " zaoszczędzony " może iść na auto i nie wiem co będzie najlepszym zakupem na początek.

Jedni mówią sprzęgło, inny wahacz, inni nic nie rób.

Chciałem sprawdzić ale każdy mechanik mówi, żebym doprowadził auto i układ zapłonowy do stanu normalnego i wtedy szedł bo żaden Gaziarz mi nic nie pomoże.

Liczę na dobrą duszę która mi pomoże i podpowie co, gdzie i jak robić.

Ta walka to udrękka i końca nie ma.

Zrobiłem listę pełną z mniejszymi i większymi usterkami tak jak radziliście mi.

Zależy mi przede wszystkim na sprawności auta ale wypisuje wszystkie gdyż może niektóre będę mógł sam wykonać i mi doradzicie, podpowiecie.

Nie wiem od czego zacząć, jak to posegregować - pomożecie w tej walce ?

Lista Usterek :

Przekaźnik ( nie działą Klakson, czasami gdy auto zamknę to jest dzwięk klaksonu gdy wciskam klakson coś tyka, Mechanik mówił, że to przekaźnik który jest gdzieś po stronie schowka ),
Amortyzatory dwa przód,
Łożysko - sprzęgło ( mówił, że wymienia się całe sprzęgło ),
Ręcznego brak ,
Cieknie z pompy wspomagania,
Łączniki stabilizatorów 2 x przód i 2 z tył,
Prawy wahacz przód,
Tylna tuleja wahacza lewego,
Wyciek z przekładni kierowniczej,
Uszelka pod klawiaturą.
Tarcze i hamulce - wiem, że tarcze są do wymiany nie wiem czy nadają się do przetoczenia
Cały próg dziurawy.
Pilot nie działa.
Filt powietrza,paliwa, wszystkie filtry chyba do wymiany - nie wymieniałem a poprzedni właściciel nic w tym aucie nie robił,
Wsteczny nie świeci
Przycisk awaryjnych ( zacina się )
Nawiew ( pierwszy od strony kierowcy i pasażera bardzo słabo nawiewa, środkowe ok )
Klima do nabicia i odgrzybienia ( chyba tylko to, gdy włącze klime auto trzesie się i bardziej szarpie )
Szarpanie auta - walcze z tym od dawna i nie moge wywalczyć - kable zapłonowe i świece wymienione około 4 miesięcy temu, cewek nie wymieniałem gdyż nie miałem kasy na to wtedy, cieknie z pod klawiatury - mam zamiar wymienić uszczelke i świece przeczyścić może to pomoże ?
Klapka od wlewu nie zamyka sie


AKTUALIZACJA :

Uszczelka pokrywy zaworów wymieniona - pewna guma była źle uszczelniona, poprawiłem i na tą chwilę nie szarpie jest SUKCES !

Zakupiłem czujnik światła cofania, odnajdę temat i będę próbować jutro.

Obecny budźet na ten miesiąc na tą chwile 250 zł do wykorzystania.

Rozważam wymianę samemu i zakup wahacza.

Mechanik mówił prawy wahacz przód, ten będzie dobry Panowie ?

http://allegro.pl/wahacz-...6441306424.html

[ Dodano: Pon Wrz 26, 2016 17:18 ]
AKTUALIZACJA :

Auto padło na 10 dni, okazało się, że pompa paliwa.

Wymiana samodzielna, pompa ( prezent od dzelo23 ) i wszystko hula.

Auto trochę zamula ale mam nadzieję, że to kwestia rozjeżdzenia.

Wahacz zamówiłem, mam zamiar jutro kupić ten i od razu montować :

http://allegro.pl/wahacz-...source=Facebook

prebenny - Pon Wrz 26, 2016 19:23

Wahacz bym posłał do regeneracji zamiast pchać się w chińskie.
Punx - Pon Wrz 26, 2016 20:09

Heh drogie te wahacze w 75, kompletny Chińczyk w audi:

http://allegro.pl/wahacze...=p5&bi_c=168495

w przyjemniejszej cenie jak na wielowahadło ...

pietjak - Wto Wrz 27, 2016 00:04

Wiesz co?

Ja mam takie miejsce w Częstochowie gdzie łatwo jest bezboleśnie zrobić szkodę całkowitą, bo się bardzo wystawiają za winklem.

PressionLife - Wto Wrz 27, 2016 00:07

Takie ceny co zrobisz, dałbym do regeneracji ale nie mogę być tak długo bez auta a na coś innego mnie nie stać.

To gdzie jechać dokładnie ? Haha

Punx - Wto Wrz 27, 2016 00:12

Szkodę całkowitą w tym aucie zrobisz śrubokrętem :)

TU zajebiscie zaniżają koszty auta, mnie nie pomogło nawet full+ wyposażenie, jak zobaczyłem ile mi doliczyli za takie pierdoły jak GPS, fotochromy itd. to się tylko zaśmiałem. Jak ktoś chce zobaczyć listę to mogę wkleić.

PressionLife - Wto Wrz 27, 2016 00:26

Spokojnie to była ironia, jestem zdesperowany ale nie aż tak hehe
prebenny - Wto Wrz 27, 2016 07:10

Punx ani mnie nie nawet nie przypominaj o tych wujach z TU :p

PressionLife to kupić używkę i dać do regeneracji - tylko to trochę drożej wyjdzie (używany ori wahacz koło 100 z tego co pamiętam).

sknerko - Wto Wrz 27, 2016 08:00

Eee tam....... założyć chinola a stary zregenerować i zostawić, za pół roku będzie jak znalazł :mrgreen: :P
MaReK - Wto Wrz 27, 2016 11:35

sknerko napisał/a:
Eee tam....... założyć chinola a stary zregenerować i zostawić, za pół roku będzie jak znalazł :mrgreen: :P

Chyba, że skończy się jak z moim chinolem :P Wtedy trzeba będzie liczyć więcej kosztów o ile jeszcze będzie do czego i komu je generować :D

IWka21 - Pią Wrz 30, 2016 23:15
Temat postu: Ciągłe naprawy - [R75, 1.8T, rok 2003]
Witajcie, mam niestety też mieszane odczucia co do ilości napraw, ich zasadności i uczciwości mechaników, ale nie będę się Wam żalić. Piszę bo szukam pomocy, liczę że tu ja uzyskam. Czytając wpis Pression Life i Wasze odpowiedzi jestem pod wrażeniem.

Rover 75, 1.8T, rocznik 2003- piękny- zakochałam się :)

Przebieg przy zakupie – 11.2015- 121000km

Poprzedni właściciel:
Wymiana rozrządu- przy 114tys- komplet+pompa wody
Wymiana oleju, filtr paliwa, filtr powietrza, filtr kabiny
Wymiana paski Micro
Auto przy zakupie ok., silnik równo pracuje, jest kop od turbiny , sprawdzenie na stacji kontroli pojazdów ok., podwozie nic nie zauważone, mała plama na spodzie silnika- zaniepokoiła.
Przebieg potwierdzony na stronie AutoDNA, że wiarygodny, dokumenty ok.
Kupiłam.

I się zaczęło... Wymagający?
Moje naprawy:
12.2015 – stanął na skrzyżowaniu, sprzęgło nie łapie, nie ma jak wbić biegu
zapaliła się kontrolka „check engine”, hol
Mechanik nr1
- uzupełnienie płynów+ wymiana świecy, podłączenie do komputera- 250zł
4 błędy P0445- zawór systemu odparowania paliwa- zwarcie
P0444- zawór systemu odparowania paliwa –przerwa
P01520 Doładować silnik
P1316 Kontrola układu zapłonowego – błąd zapłonu, wypadanie zapłonów

1.2016 –stanął na parkingu, sprzęgło wciśnięte w podłogę, nie ma jak wbić biegu, wyciek oleju pod samochodem
Laweta- 100zł
Mechanik nr 1
- Wymiana sprzęgła SACHS -798zł
-Sprzęgło LUK kpl – 958zł
- Wysprzęglik LUK – 489zł
-Demontaż i montaż skrzyni biegów z ramą pomocniczą- 750zł
-wym. pompy sprzęgła oper.kpl -105zł
Cena 3100zł- zbite bo mechanik podał cene w dniu odbioru 3800zł a przed podał że ok. 2000zł wyjdzie!!!
Miał robić koło dwumas. , ale ostatecznie stwierdził że to za drogo wyjdzie i ze jeszcze nie trzeba :/ dodał że na sprzęgło daje gwarancje 3mce

Nierównomierna praca silnika, problem z ruszaniem, słaby motor

2.2016- kontrola u elektromechanika, odesłał do elektryka samochodowego
Elektryk podłączył komputer, nie znalazł błędów i puścił z kwitkiem.

Dolewki oleju-ok. 200zł

2.2016- dymienie na biało, ubywa oleju, zapalona kontrolka „check engine”
Mechanik nr2
- Regeneracja turbiny- 950zł
- wymiana płynów i filtrów powietrza-46zł
-filtr oleju- 16zł
-świeca zapłonowa 4szt- 122zł
-olej castrol magnatec- 104zł
-kuler 5l -46zł
- preparat do czyszczenia oleju-40zł
- czyszczenie układu olejowego silnika, robota-350zł
Zapłacono całość 1674zł

Sprawdził ciśnienie sprężania: 12/11/4/12
Zalecona naprawa cylindrów w przyszłości.
Dolewki płynu do chłodzenia- 100zł

5.2016- rozsadziło przewód chłodzenia
Mechanik nr 2
- wymiana odcinka- 100zł
Wymiana 2 go przewodu- samodzielna – bo mechanik nie miał czasu – 45zł przewód
Wywala płyn chłodniczy korkiem, ciągłe dolewki.
Ubywa płynu w chłodnicy.

Mechanik nr 2 na wakacjach , brak kontaktu.

8.2016- zegar temp oleju na max, samochód się grzeje.
Mechanik nr 3
-Wymiana uszczelki pod głowicą-125zł
- gumki zaworowe- 125zł
-płyn do chłodnicy-20zł
- planowanie głowicy- 50zł
- robocizna -350zł
Całość 670zł
Sprawdził ciśnienie w cylindrach 5/8/14/14- uzgodnione było że ma wymienić pierścienie- ponoć nie mógł dostać(2 tygodnie trzymał auto) , głowica była ponoć krzywo skręcona.
Kazał samemu kupić pierścienie i wrócić za 2 tygodnie !

Przy niskich obrotach gaśnie, np. na światłach i przy cofaniu. Przy gwałtownym hamowaniu zapala się kontrolka „ oil low pressure”
Olej –sucho- dolewka 2l -87zł

Przebieg 135000km
9.2016 – problem ze sprzęgłem- łapie bardzo nisko , w końcu w ogóle, nie można wbić biegu, ale pedał odbija, płyn wspomagania ok., płyn hamulcowy ok., zasmarkane olejem nadkole od strony pasażera.
Laweta-200zł i Mechanik nr 4
-uzupełnienie zbiorniczka pod kierownicą-50zł
- utrata wytłumienia- podczas próbnej jazdy- wyrzucił rurą wydechową
- dolewka oleju 2,5l
Diagnoza- uszczelka pod głowicą cieknie( mechanik n3 zakitował ją wkoło czymś białym) , słaby silnik- na jedynce ledwo rusza, ma problem z podjazdem na górce, turbina jakby w ogóle się nie uaktywniała, nierównomierna praca silnika, kontrolka „check engine” zapalona, na wolnych obrotach zapala się kontrolka „olej”, na światłach silnik gaśnie.

Całość napraw 6576zł
Co dalej?????

sash997 - Pią Wrz 30, 2016 23:34

po takich majstrach to ten silnik już działać pewnie dobrze nie bedzie :twisted:
longer86 - Sob Paź 01, 2016 00:04

Współczuję, ale trzeba było najpierw tutaj sie rejestrować i pytać .

A tak masa kasy wywalona w błoto.

manuel - Sob Paź 01, 2016 00:19

longer86 napisał/a:
Współczuję, ale trzeba było najpierw tutaj sie rejestrować i pytać .

A tak masa kasy wywalona w błoto.


dokładnie :neutral:

Punx - Sob Paź 01, 2016 00:20

Proszę o podanie nazw warsztatów/adresów tych mechaników, chciałbym wiedzieć kogo unikać ....
IWka21 - Sob Paź 01, 2016 01:04

Mechanik nr 1 to Autoserwis Kargul , ul. Koreańska w Katowicach a nr 2 to Elektromechanika Pożarlik z Częstochowy, 3 to znajomy brata a 4 to gość ze Świerklan z polecenia znajomego- wydaje się lepszy od pozostałych.
Różni mechanicy bo zależy gdzie Rover się rozkraczył, z 1 od razu zrezygnowałam bo kawał drania, miałam ochotę mu nie zapłacić, ale ja tak nie postępuję.
Zapytałam czy nie lepiej kupić silnik i ten ostatni mówi by kupić blok i dopiero cylindry i głowica . Nie wiem czy to sprzęgło długo pociągnie bo dziwnie sie zachowuje- w ogóle ten zbiorniczek to niech go drzwi ścisną , w takim miejscu jest że eh.
No trzeba było na forum- ale wiecie to byli wszyscy goście z polecenia no i z dłuższym stażem w branży.
Możecie powiedzieć co byście wy zrobili w danym momencie?
Może jest szansa by zrobić tego mojego Rovera, już i tak mam pod górę bo wszyscy mi mówią by go sprzedać, że takiego sobie wybrałam bo Anglik, więc choć Wy bądźcie życzliwi, bo ja naprawdę lubię ten wóz.
Jestem z Częstochowy- ktoś z Was mieszka w pobliżu?

MaReK - Sob Paź 01, 2016 01:15

Hehe, Dzieju jest z Częstochowy, a auto wozi na naprawy do Warszawy :P
Tutaj Adaś albo Mariusz wiedzą co należy zrobić i nie trzeba sprzedawać nerki, żeby opłacić serwis :)

MD - Sob Paź 01, 2016 01:57

IWka21, do napraw mechanicznych to Stanisław Krawczyk - Krzepice, niecałe 40km od Częstochowy. Jestem stamtąd i gość jest świetny. Starej daty, uczciwy człowiek.
longer86 - Sob Paź 01, 2016 09:22

IWka21 napisał/a:
1.2016 –stanął na parkingu, sprzęgło wciśnięte w podłogę, nie ma jak wbić biegu, wyciek oleju pod samochodem

IWka21 napisał/a:
12.2015 – stanął na skrzyżowaniu, sprzęgło nie łapie, nie ma jak wbić biegu


Poprzedni uzupełnił płyn, który nie ma prawa uciekać z układu, plama pod autem, zmiana wysprzeglika 350 tazu i robota Maks 400.

IWka21 napisał/a:
Wymiana sprzęgła SACHS -798zł

-Sprzęgło LUK kpl – 958zł

- Wysprzęglik LUK – 489zł


Nieźle przycisk z cena wysprzeglika. Gdzie mozna go kupic juz za 250zl i sam na takim jeżdżę.

Nie rozumiem czemu sa 2 ceny sprzeglo luk i wymiana spezegla sachs? To nie za to samo?

IWka21 napisał/a:
Dolewki oleju-ok. 200zł
drogi ten olej, chyba całość ze 2 razy zalali do pełna.

IWka21 napisał/a:
Sprawdził ciśnienie sprężania: 12/11/4/12

Zalecona naprawa cylindrów w przyszłości.

Dolewki płynu do chłodzenia- 100zł


Zalecana w przyszlosci haha, z tym ze powinno sie to tobic od razy ze sprezaniem 4 które mocno odstaje od reszty, ale pewnie woleli wypchnąć auto i skasować za lżejsze roboty.

Za dolewki 100, a 5 litrów kupiłaś za 46... Brawo Ty

IWka21 napisał/a:
Mechanik nr 2 na wakacjach , brak kontaktu.

Tak się teraz mówi dla wygody nie chcąc widzieć tego auta, bo co mogli to skasowali a reszta to juz ciezka robota.

IWka21 napisał/a:
Mechanik nr 3

-Wymiana uszczelki pod głowicą-125zł

- gumki zaworowe- 125zł

-płyn do chłodnicy-20zł

- planowanie głowicy- 50zł

- robocizna -350zł

Całość 670zł

Sprawdził ciśnienie w cylindrach 5/8/14/14- uzgodnione było że ma wymienić pierścienie- ponoć nie mógł dostać(2 tygodnie trzymał auto) , głowica była ponoć krzywo skręcona.

Kazał samemu kupić pierścienie i wrócić za 2 tygodnie !



Przy niskich obrotach gaśnie, np. na światłach i przy cofaniu. Przy gwałtownym hamowaniu zapala się kontrolka „ oil low pressure”

Olej –sucho- dolewka 2l -87zł


Ten wydawał sie sensowny, ale ...

Cudowny wzrost sprężania na 3 cylindrze z 4 na 14...

Jazda na sucho nie wróży przyszlosci tego silnika...

A mogłaś zaoszczędzić przynajmniej z połowę tej wydanej kwoty, wystarczyło zajrzeć tutaj...

dzelo23 - Sob Paź 01, 2016 09:25

Masakra :evil:
Mechanicy jacy są dobrze wiemy, jeżeli robią to tylko dla kasy a nie z zamiłowania to oto efekty.
Nie rozumiem tylko sprawy z mechanikiem nr 3. Skoro to znajomy brata i ugadana była wymiana pierścieni bo nie było kompresji to po kiego grzyba robił uszczelke i wszystko składał?
Nie patrz na to że to znajomy brata i napisz co to za serwis bo jak auta znajomych tak robi to nawet nie chce myśleć co się dzieje ze zwykłymi klientami.
Chyba jedyne sensowne wyjście z takiej sytuacji to udać się do któregoś z polecanych tu zakładów i wrzucenie kolejnej sakiewki w auto by było już zrobione dobrze. Jeżeli zostanie silnik doprowadzony do ładu to powinnaś się długo cieszyć jazdą.

longer86 - Sob Paź 01, 2016 09:30

Nie chce być złośliwy, ale w ten sposób rodzą sie mity, ze rover jest awaryjny i drogi w utrzymaniu... Tylko ze żaden z tych mechaników "naprawiając" to auto to nie zrobil tego właściwie tylko skasowal x2
dzelo23 - Sob Paź 01, 2016 09:37

http://sklep.landroverowy...lfp101320l.html
Problem z dostępnością pierścieni rozwiązany.
Pokaż bratu jakiego ma kolegę. Aż mi się ciśnienie podniosło, mam nadzieję że postępowanie wszystkich tych pseudo mechaników szybko do nich wróci.

IWka21 - Sob Paź 01, 2016 19:37

Dziękuję za odpowiedź , widzę tez kąśliwe uwagi, ale skoro tak wolicie , nie będę komentować. Zdaje sobie sprawę , że mechanicy mają używanie- oddajesz auto i robia co chcą a potem proszę płacić, ten pierwszy z polecenia kolegi co ma firme transportową ,swoich pilotów tam serwisuje i tak mnie wycenił na 3800 i do ostatniego dnia zwlekał by cene podać- że niby nie podliczył, negocjowałąm chyba 3 godziny z typem, powiedział że mi auta nie wyda, telefon do znajomego prawnika, telefony do fajnego człowieka co robi Rovery z Puszczykowa pod Poznaniem- bardzo mi pomógł. Mój błąd , że nie pojechałąm z jakimś facetem - bez kitu- ale takie mam wrażenie, do tego fakt że nie ma jak gościa sprawdzić co zrobił daje im pole do używania , uważam to za wyjątkowe draństwo. Zastanawiałąm się też czy gośc co mi sprzedał miał jakąś wiedze o tym aucie, rózne opcje brałam pod uwagę. Niemniej biorę to na klatę, widać to moja karma i mam coś do przerobienia a w przyrodzie nic nie ginie- jak perfidnie oszukał jeden czy drugi to do niego to wróci. Mówcie , że jestem naiwna, ale chcę wierzyć że ludzie są dobrzy i nie przejmuje sie tym czy brzmi to dla kogoś śmiesznie. Jeśli ktoś z was ma konstruktywne podejście to proszę , bez szczypania po tyłku , napisać co na każdym etapie - waszym zdaniem powinno być zrobione i na ile wycenione. Jeśli dysponujecie takimi informacjami. Z góry dziękuję za wszystko.
Zgłoszę się do wskazanego człowieka .
Pozdrawiam :)

[ Dodano: Sob Paź 01, 2016 19:37 ]
dzelo23, MD, Dziękuję za info, pozdrawiam :)

sknerko - Sob Paź 01, 2016 19:44

IWka21 napisał/a:
telefony do fajnego człowieka co robi Rovery z Puszczykowa pod Poznaniem- bardzo mi pomógł.
Mi "pomagał" 3 lata w kilku autach tylko za Freela zostawiłem u niego dobre 10 tysi a na koniec auto naprawione na aby aby odbierałem przy pomocy rzecznika praw konsumenta. Już do niego nie jeżdżę i nie polecam bo choć wiem ze umie robić tą markę to kosi jak za zborze i do tego wg mnie szykuje sobie na zapas robotę.
paolinio - Sob Paź 01, 2016 19:57

IWka21, Mechanik 3: wymiana uszczelki pod głowicą-125 zł :?:
dzelo23 - Sob Paź 01, 2016 20:20

Ja proponuje szukać drugiego silnika. Możesz przeczytać mój temat na dowód że kupno używanego może być dobrym wyborem https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=93258 wpakowałem się w coś podobnego na własne życzenie.
Najważniejsze to nie działaj pochopnie, każą poradę sprawdź i skonsultuj z kimś.

sash997 - Sob Paź 01, 2016 22:46

też w takiej sytuacji poszukałbym silnika albo najlepiej angola lub rozbitka eu(wtedy reszta fantów zostaje na zaś) tylko oczywiście super byłoby sprawdzić silnik w aucie przed zakupem
tylko w moim przypadku przekładke sam bym sobie zrobił to by mnie to taniej wyszło więc jeszcze trzeba liczyć koszt przekładki

IWka21 - Nie Paź 02, 2016 08:26

paolinio, sama uszczelka tyle kosztowała

[ Dodano: Nie Paź 02, 2016 08:26 ]
dzelo23, Dziękuję za informacje, poczytam , zobaczę co mi powie ten człowiek z Krzepic i się odezwę. Wczoraj jak jechałam już kontrolka on "check engine " zgasła , wypluł kolejny kołtun i jeździ, do naprawy mogłabym go oddać dopiero jak zorganizuje cash. Trzymajcie kciuki. Pozdrawiam serdecznie. Jak będzie dobrze to przyjade na Wasz zlot by Was poznać.
Dobrego dnia !! !

dzelo23 - Nie Paź 02, 2016 09:22

IWka21 napisał/a:
wypluł kolejny kołtun i jeździ

Rozumiem że ten kołtun to wytlumienie tłumika a przytkany tłumik tak jak zatkany katalizator może powodować gaśniecie przy ruszaniu, postoju i hamowaniu przy wciśniętym pedały sprzęgła.

IWka21 - Pon Paź 03, 2016 09:46

dzelo23, tak i chyba jak się odksztusił to jest lepiej, ale ciągle zapala mi sie kontrolka oleju jak auto stoi, teraz zapaliła się od świateł- ale to już standard .
No nic, nowy tydzień nowe wyzwania!! Pozdrawiam

PressionLife - Wto Lis 08, 2016 11:56

Panowie wróciłem.

Od ostatniego wpisu padł wahacz lewy i prawy przód z tulejkami - wymienione.

Idzie to opornie bo finansowo nie jestem w stanie wszystkiego wyeliminować chciałbym powrócić do problemu szarpania.

Po wymianie uszczelki pokrywy zaworów prawie cały dzień jeździł ZNAKOMICIE, lecz znów szarpie, traci moc, raz jedzie raz nie - ciężko to opisać ale jazda wygląda tak jakby kierowca na L uczył się jeździć chwilami.

Macie może jakieś pomysły gdzie szukać problemu ?

Wiem, wiem u mechanika najlepiej ale tak jak mówiłem, brak środków obecnie ( do stycznia jestem na chorobowym i brak możliwości dorobienia większej kasy )

Może jakaś nieszczelność gdzieś jest ?

Bieri13 - Wto Lis 08, 2016 14:57

Może czujnik różnicy ciśnień w przepustnicy. Nie znam silnika 1.8 ale ja w kv6 miałem brak dobrego styku przy wtyczce czujnika. Gasł, szarpał i falowały obroty.
PressionLife - Sro Lis 16, 2016 19:11

Dziękuje wszystkim którzy od pierwszych dni byli ze mną.

Niestety nadszedł czas gdy brakuje finansów na dalszą reanimacje auta - muszę odpuścić innego rozwiązania nie ma.

Trzeba sprzedać - będę próbować na forum wystawić.


:???:

IWka21 - Sro Lut 15, 2017 18:32
Temat postu: Ciągłe naprawy - [R75, 1.8T, rok 2003]- potrzebny silnik
Witajcie, ciąg dalszy ...
Samochód już nie odpalił.
Auto stoi u wskazanego na forum mechanika.
Z silnika nic się nie da zrobić, z czterech cylindrów został 1. Mechanik podjął próbę by sprawdzić czy dałoby rade wymienić co trzeba , ale nie ma co ratować.
Szukam więc silnika .
Znalazłam na allegro , niestety już zdemontowany.
http://allegro.pl/silnik-...6717413114.html
Co o tym sądzicie?
Z góry dziękuję za info.

dzelo23 - Sro Lut 15, 2017 18:57

http://allegro.pl/silnik-...6699986986.html
Czy to nie to samo jest ?

IWka21 - Sro Lut 15, 2017 19:49
Temat postu: prośba o pomoc -szukam silnika do R75, 1.8T
Tak to to samo, pisałam juz do Dzieju , AdaskoC i MD .
Nadal szukam dobrego silnika.

dzelo23 - Sro Lut 15, 2017 19:55

Tak jak pisałem w pw, dopytaj jeszcze na czym polega ta ich gwarancja.
IWka21 - Sro Lut 15, 2017 21:34

Ciężko stwierdzić co mają na myśli "gwarancja rozruchowa" zwłaszcza że to samo zdjęcie silnika jest na dwóch aukcjach. Mechanik dzwonił pod ten nr chciał zamawiać tylko , że to ja płacę.
AdaskoC - Sro Lut 15, 2017 23:04

IWka21, kupując silnik K-serii musisz szukać silnika ze sprawdzoną chemicznie uszczelką i ze zmierzoną kompresją. Musisz mieć pewność co do jego przebiegu i stanu faktycznego. Czy pracował idealnie równo przed demontażem, oraz czy po nim został należycie zakonserwowany i przechowywany.

Wierz mi że cena tego silnika w porządnym stanie to jest ok 2200-2500 za goły silnik bez osprzętu.

Te silniki z masowego importu są testowane na zasadzie, "pali, pali, to wciągamy"...
Wiele osób nacięło się na te tanie silniki z allegro, między innymi kilku moich znajomych i wielu klientów.

IWka21 - Czw Lut 16, 2017 20:51
Temat postu: prośba o pomoc -szukam silnika do R75, 1.8T
Witajcie, ktoś może wypowiedzieć się na temat któregoś ze sprzedawców?
Dziękuje MD za wizytę u mechanika- był w szoku, AdaskoC, Dzieju, Sknerko, dzelo23, MarKo i inni za info na priv.
Nikt nie ma silnika, pozostaje allegro - który zatem ?

1 - http://allegro.pl/silnik-...6689830798.html
2- http://allegro.pl/silnik-...6139565316.html

czy jest na forum ktoś z Warszawy? tu jest silnik w aucie

3- http://allegro.pl/rover-4...6699716090.html
4- http://allegro.pl/silnik-...6540817831.html
a może ktoś z Chełma?
5- http://allegro.pl/silnik-...6540817831.html

AndrewS - Czw Lut 16, 2017 21:24

Nie działają linki :roll:
IWka21 - Pon Lut 20, 2017 09:20
Temat postu: prośba o pomoc -szukam silnika do R75, 1.8T
czy jest ktoś z Warszawy, znalazłam silnik w aucie :
http://allegro.pl/rover-4...6699716090.html
Michał Derkaczew
RS PARTS Michał Derkaczew
Tapetowa 10
03-083 Warszawa
Ktoś zna i może się wypowiedzieć?
Chciałabym do niego podjechać, potrzebuje pomocy kogoś z forum, kto mógłby tam ze mna podjechac .
Na allegro też jest pod Chełmem, czy jest ktoś na forum stamtąd?

Róznice cenowe sa znaczne z Leszna za komplet gośc chce 1800pln, w Warszawie 2500pln bez osprzętu :(

AdaskoC - Pon Lut 20, 2017 12:49

IWka21 napisał/a:
Róznice cenowe sa znaczne z Leszna za komplet gośc chce 1800pln, w Warszawie 2500pln bez osprzętu


Jeśli ten silnik jest sprawny, ma przebieg poniżej tych 100 000 km i prawidłowe parametry pracy, to trzeba zapłacić ok tych 2500zł za goły.

tomi24lbn - Pon Lut 20, 2017 15:08

Z Chełma nie bież byłem na tym szrocie. Tam silniki leżakują pod chmurką, i nawet nie są niczym przykryte.
IWka21 - Wto Lut 21, 2017 21:17
Temat postu: prośba o pomoc -szukam silnika do R75, 1.8T
ok, dzięki Panowie.
BigBoyPL - Sob Lut 25, 2017 21:42

Coś więcej na temat tego co stało się ze starym silnikiem ?
Jeśli tłoki i korby są jeszcze dobre to łatwiej będzie go poskładać na bloku z 1.8 i przynajmniej będzie 100% gwarancji na to co jest w środku.

MD - Sob Lut 25, 2017 23:27

BigBoyPL, tłoki są wytarte. I nie pierścienie - tłoki. Dosłownie straciły swój okrągły w przekroju kształt. Widziałem ten silnik na własne oczy i to obraz nędzy i rozpaczy. Jeden cylinder nie miał kompresji wcale, drugi niemalże tak samo, pozostałe dwa ledwo się trzymały. Co ciekawe, uszczelka jakby dopiero co wymieniona była. Ktoś to otworzył i tak zamknął, prawdopodobnie tuż przed sprzedażą.

Turbina ma luzy jak takie z TDIków tuż przed rozbieganiem, a w dolocie wciąż była masa mazi ze smaru i płynu chłodniczego.

dzelo23 - Nie Lut 26, 2017 08:15

Masakra
Drugi silnik już jest czy dalej poszukujesz?

PressionLife - Wto Mar 07, 2017 12:09

Panowie powróciłem !

Rover na chodzie !

Trochę powymieniane, wahacze z tulejami przód prawa i lewa.

Dalej na gazie szarpie przy ruszaniu tak jakby zapowietrzał się a czasami od razu rusza, [rzy redukcji biegów, przy zmniejszeniu prędkości, w mieście cały czas.
Akumulator złom - orientujecie się jaka moc 1.8 ?
Amortyzatory z łożyskami przód do wymiany,
Słabo z nawiewu daje i w ogóle ciepłym nie daje.

Kilers - Wto Mar 07, 2017 12:22

PressionLife napisał/a:
Słabo z nawiewu daje i w ogóle ciepłym nie daje.


Ja bym przepłukał nagrzewnice, bo na 100% jest zapchana. To samo ja przeżywałem w tym roku :)

PressionLife - Wto Mar 07, 2017 12:25

Kilers napisał/a:
PressionLife napisał/a:
Słabo z nawiewu daje i w ogóle ciepłym nie daje.


Ja bym przepłukał nagrzewnice, bo na 100% jest zapchana. To samo ja przeżywałem w tym roku :)


Mógłbyś, proszę coś więcej powiedzieć, jak się za to zabrać ? :)

longer86 - Wto Mar 07, 2017 12:35

wg instrukcji akumulator :

manualna skrzynia biegów 61Ah

automat 75Ah


Nawiew nie grzieje to albo za mało płynu, albo zapowietrzony, albo zakamieniona nagrzewnica i to zdrowo.

Kilers - Wto Mar 07, 2017 15:33

longer86 napisał/a:
albo zakamieniona nagrzewnica i to zdrowo


Ja miałem właśnie tak, lecz wystarczyło przepłukać. Obyło się na szczęście bez wymiany czy naprawy nagrzewnicy :P

PressionLife napisał/a:
Mógłbyś, proszę coś więcej powiedzieć, jak się za to zabrać ?


Niestety, w tym Ci nie pomogę bo swoje auto dawałem do warsztatu który się tym zajmuje.
Zapłaciłem coś koło 150 zł, bo miałem strasznie zapchane (3 razy mechanik przepłukiwał)

prebenny - Wto Mar 07, 2017 15:35

Poszukaj w workshopie - na pewno na forum jest temat i bodajże nawet ze zdjęciami co i jak.
slax - Sro Mar 08, 2017 16:59

PressionLife napisał/a:
Mógłbyś, proszę coś więcej powiedzieć, jak się za to zabrać ? :)


Kładziesz sie w nogi kierowcy, odkręcasz osłonę tunelu środkowego, tam gdzie jest taka mala kratka nawiewu. Odkrecasz opaskę na połączeniu nagrzewnicy, rozłączasz, trochę płynu wyleci trzeba ręcznik przygotować, wyjmujesz nagrzewnicę, ciągniesz w stronę drzwi, płuczesz/wymieniasz, składasz do kupy uzupełniasz płyn. Poszukaj na forum jest instrukcja z obrazkami co i jak.

PressionLife - Sob Mar 11, 2017 14:18

slax napisał/a:
PressionLife napisał/a:
Mógłbyś, proszę coś więcej powiedzieć, jak się za to zabrać ? :)


Kładziesz sie w nogi kierowcy, odkręcasz osłonę tunelu środkowego, tam gdzie jest taka mala kratka nawiewu. Odkrecasz opaskę na połączeniu nagrzewnicy, rozłączasz, trochę płynu wyleci trzeba ręcznik przygotować, wyjmujesz nagrzewnicę, ciągniesz w stronę drzwi, płuczesz/wymieniasz, składasz do kupy uzupełniasz płyn. Poszukaj na forum jest instrukcja z obrazkami co i jak.


Wow, dziękuję Ci serdecznie. W tygodniu zabieram się za to, na razie przygotowuje się,żeby to zręcznie zrobić.

Na forum chyba złe szukałem bo widziałem ale do innego modelu Rovera.

Co do płynu w jakim trzeba wypłukać i jaki trzeba uzupełnić powiedz proszę o jakie płyny chodzi ?

JaCu - Sob Mar 11, 2017 15:59

To trochę teraz ode mnie. Kupiłem 3 miesiące temu r 75 2.5 gaz automat. Mam nie mniej bolączek od ciebie. Po wejściu na mój samochód zobaczysz kosztorys. Jestem w połowie drogi do względnej bezproblemowej używalności. Większość napraw to drobne, niedrogie pierdoły, ale został jeszcze rozrząd i visy, pokazuje mi wypadanie zapłonu sporadycznie, malowanie maski, niesprawny tempomat. W końcu będzie wszystko hulać i będę zadowolony, że kolejny dobry roverek śmiga.

Co do nagrzewnicy to proponuję się przyłożyć i nie zakładać, że w 2 godzinki zejdzie całość. Mi porządne płukanie zeszło 3 godziny. Zamiast ręcznika proponuję blaszkę do ciasta i lejek xD
Sprawdziła się wyśmienicie. Wylatuje około litr cieczy. Nie zapomnij odpowietrzyć układu chłodzenia!

czort - Sob Mar 11, 2017 17:29

PressionLife, http://obrazki.elektroda...._1328967543.jpg
To powinno pomóc

PressionLife - Sob Kwi 01, 2017 21:30

czort napisał/a:
PressionLife, http://obrazki.elektroda...._1328967543.jpg
To powinno pomóc


Dziękuję bardzo bardzo to mi się przyda.

Wracając do problemu jeden z użytkowników doradzil mi,żebym decydował mój problem przed zabiegiem na forum.

Ciepły nawiew w ogóle nie leci,leci tylko zimne i jest słaba siła nawiewu nie równa we wszystkich nawiewach,w niektórych nie wyczuwalne.

[ Dodano: Sob Kwi 01, 2017 21:30 ]
Wracamy do problemu SZARPANIA na gazie :

Gaziarz stwierdził, wymiana świec i kabli zapłonowych.

Kable Sen Tech i świece nowe założone, auto szarpie gorzej niż było.

Auto nabiera mocy 40 na godzinę w czasie takim jak normalnie osiąga się 80 km/h.

Dusi się, zbiera się bardzo powoli jakby jechał na jakimś awaryjnym trybie ?

Coś doradzicie ? Ręce mi opadają, auto jest mi niezbędne na co dzień, robię trochę km co dziennie a tu taki psikus.

Cewki nie były wymieniane.

AKTUALIZACJA :

Za pomocą za którą jestem niezmiernie wdzięczny Punx udało Nam się okiełznać " trochę " Rovera.

Wymienione zostały tarcze tył z klockami, akumulator, wahacze przód, cały tłumik, świece i kable zapłonowe w ostatnim czasie.

Wtyczka ODB nie dawała zasilania, zauważyliśmy, że bezpiecznika nie było, wymieniony działa.

Wtyczka daje prąd nawet gdy auto jest wyłączone, drenuje akumulator nie wiem co zrobić, żeby nie działo się tak bo w końcu rozładuje akumulator gdy auto stoi.

Przeskanowane zostało auto TOAFEM :

Błędy po pierwszym podłączeniu :

Kod:
TOAF - Rover 75/MG ZT tool - 0.5.00.51 - Version : 0.5.00.51 - Scan car

TOAF - Rover 75/MG ZT tool - 0.5.00.51 - Version : 0.5.00.51 - Scan car
DDE/DME :
    ID : NNN100683 , HW :   SW :   CI : 01 
    VIN : SARRJSLPNYM171912
    Odometer : ---
    Errors : 13
    P0262 - Cylinder 1 injector circuit high   
    P0262 - Cylinder 1 injector circuit high   
    P0265 - Cylinder 2 injector circuit high   
    P0265 - Cylinder 2 injector circuit high   
    P0267 - Cylinder 3 injector circuit low   
    P0268 - Cylinder 3 injector circuit high   
    P0271 - Cylinder 4 injector circuit high   
    P0650 - Unknown error   
    P1191 - Oxygen sensor heater circuit open circuit, downstream sensors   
    P1191 - Oxygen sensor heater circuit open circuit, downstream sensors   
    P0445 - Evaporative emission control system purge control valve short circuit   
    P0340 - Camshaft position sensor circuit malfunction   
    P0170 - Unknown error   
    ZCS :
    GM : 72110221-1
    SA : 0180C0C08300022A-0
    VN : 0000000011-7
IKE :
    ID : YAC110417 , HW : 01  SW : 09  CI : 02 
    VIN : YM171912
    Odometer : 189155 km
    Errors : 2
    C7 - lever-type sensor 1   
    CF - SII reset   
    ZCS :
    GM : 72110221-1
    SA : 018040C08300022A-C
    VN : 0000000011-7
EWS :
    ID : 88387448 , HW : 03  SW : 06  CI : 81 
    VIN : SARRJSLPNYM171912
    Odometer : 339676km
    Errors : 0
    ZCS :
    GM : 72110221-1
    SA : 018040C08300022A-C
    VN : 0000000011-7
BCU :
    ID : YWC112330 , HW : 12  SW : 55  CI : 02 
    VIN : SARRJSLPNYM171912
    Odometer : ---
    Errors : 14
    07 - All Doors Unlock Relay Circuit Failure   
    A3 - Front window fuse blown   
    A4 - Door lock fuse blown   
    82 - Rear right window motor output   
    80 - Driver window motor output   
    8D - Front wiper speed output   
    81 - Passenger window motor output   
    A2 - Rear window fuse blown   
    9F - Front wiper delay sense input   
    90 - Horn/headlamp wash output   
    8C - Front wiper enable output   
    93 - Heater rear window output   
    02 - Alarm mislock - Driver door open   
    07 - Alarm mislock - Boot open   
LCM :
    ID : YWC105020 , HW : 08  SW : 13  CI : 28 
    VIN : YM171912
    Odometer : 189100 km
    Errors : 0
SRS :
    ID : YWC107090 , HW : 08  SW : 25  CI : 02 
    VIN :
    Odometer : ---
    Errors : 0
ABS/ASC :
    ID : SRB101145 , HW : 51  SW : 01  CI : 01 
    VIN : ---
    Odometer : ---
    Errors : 3
    04 - wheel sensor rear left   
    0E - valve-relay Error   
    21 - wheel sensor front left   
ATC :
    ID : --- , HW : ---  SW : 33  CI : --- 
    VIN : ---
    Odometer : ---
    Errors : 0


Po wykasowaniu błędów i przejechaniu 15 KM na benzynie wyskoczyło 10 błędów :

Kod:
TOAF - Rover 75/MG ZT tool - 0.5.00.51 - Version : 0.5.00.51 - Scan car

TOAF - Rover 75/MG ZT tool - 0.5.00.51 - Version : 0.5.00.51 - Scan car
DDE/DME :
    ID : NNN100683 , HW :   SW :   CI : 01 
    VIN : SARRJSLPNYM171912
    Odometer : ---
    Errors : 10
    P0262 - Cylinder 1 injector circuit high   
    P0265 - Cylinder 2 injector circuit high   
    P0268 - Cylinder 3 injector circuit high   
    P0271 - Cylinder 4 injector circuit high   
    P0650 - Unknown error   
    P1191 - Oxygen sensor heater circuit open circuit, downstream sensors   
    P1191 - Oxygen sensor heater circuit open circuit, downstream sensors   
    P0340 - Camshaft position sensor circuit malfunction   
    P0141 - 02 Sensor heater circuit malfunction (bank 1 sensor 2)   
    P0136 - 02 Sensor circuit malfunction (bank 1 sensor 2)   
    ZCS :
    GM : 72110221-1
    SA : 0180C0C08300022A-0
    VN : 0000000011-7
IKE :
    ID : YAC110417 , HW : 01  SW : 09  CI : 02 
    VIN : YM171912
    Odometer : 189170 km
    Errors : 0
    ZCS :
    GM : 72110221-1
    SA : 018040C08300022A-C
    VN : 0000000011-7
EWS :
    ID : 88387448 , HW : 03  SW : 06  CI : 81 
    VIN : SARRJSLPNYM171912
    Odometer : 339676km
    Errors : 0
    ZCS :
    GM : 72110221-1
    SA : 018040C08300022A-C
    VN : 0000000011-7
BCU :
    ID : YWC112330 , HW : 12  SW : 55  CI : 02 
    VIN : SARRJSLPNYM171912
    Odometer : ---
    Errors : 0
LCM :
    ID : YWC105020 , HW : 08  SW : 13  CI : 28 
    VIN : YM171912
    Odometer : 189100 km
    Errors : 0
ABS/ASC :
    ID : SRB101145 , HW : 51  SW : 01  CI : 01 
    VIN : ---
    Odometer : ---
    Errors : 3
    04 - wheel sensor rear left   
    0E - valve-relay Error   
    21 - wheel sensor front left   
ATC :
    ID : --- , HW : ---  SW : 33  CI : --- 
    VIN : ---
    Odometer : ---
    Errors : 0


Proszę o pomoc wszystkich którzy się znają, mają chęci.

Zostałem oszukany przy zakupie auta, sprawdzałem na stacji gdzie nic nie wyszło a okazało się, że auto to jak widać PADŁO, od ponad roku borykam się z nim, zresztą widzicie temat w którym wszystko piszę.

Odkryliśmy też, że na liczniku jest 189155 km a w Toafie odkryliśmy smutną dla mnie prawdę 339676 km..

Punx - Czw Kwi 06, 2017 14:07

Przekręt konkretny i to na silniku 1.8 :o

Pozostaje tylko współczuć ... jeśli to handlarz to pomyśl czy mu nie przysłać kontroli z US w ramach odwdzięczenia się za taki deal.

MaReK - Czw Kwi 06, 2017 16:00

Nie sugerowałbym się tak bardzo tym co wskazuje TOAF. Czasami przy nieudolnym dodaniu kluczyka do EWS'a odo się przekręca przyjmując dziwne wartości. Jednak zmiana przebiegu w innych modułach nie jest taka trudna do wykonania, więc manipulacji nie można wykluczyć.

Od kogo to auto jest zakupione?

PressionLife - Czw Kwi 06, 2017 16:01

Od osoby prywatnej ponad rok temu.
Punx - Pią Kwi 07, 2017 12:29

P0650 - Unknown error   

Wg Googla ten błąd oznacza: Malfunction Indicator Lamp (MIL) Control Circuit

Pojawia się w przypadku niedziałającego podświetlania kontrolek w "zegarach", może to być zimny lut, a może ktoś specjalnie zlikwidował "choinkę".

Masz 3 błędy ABS oraz 10-13 błędów silnika, a nie pali się ani check engine ani kontrolka abs. To daje do myslenia

Inne błędy opisane tutaj:
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=79404
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=65858&highlight=p0262

Kody błędów:
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=58116&highlight=p0262
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=29982&highlight=p0262

dzelo23 - Pią Kwi 07, 2017 13:59

Błędy 4 wtrysków, sprawdź połączenie kostek przy kolektorze ssącym, filtr paliwa. Najlepiej by było chyba sprawdzić ciśnienie paliwa przed listwą wtryskową. Ja bym wlał do baku dodatek do czyszczenia układu paliwowego może układ jest po prostu zasyfiony.
Błędy sondy/sond, sprawdzić połączenia na kostkach, nie wiem czy sondy da się sprawdzić ale pewnie tak i warto to zrobić bo wg mnie to one powodują muła w aucie na zimnym+ problemy z układem dostarczania paliwa.

PressionLife - Pią Kwi 07, 2017 14:09

Punx napisał/a:
P0650 - Unknown error   

Wg Googla ten błąd oznacza: Malfunction Indicator Lamp (MIL) Control Circuit

Pojawia się w przypadku niedziałającego podświetlania kontrolek w "zegarach", może to być zimny lut, a może ktoś specjalnie zlikwidował "choinkę".

Masz 3 błędy ABS oraz 10-13 błędów silnika, a nie pali się ani check engine ani kontrolka abs. To daje do myslenia

Inne błędy opisane tutaj:
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=79404
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=65858&highlight=p0262

Kody błędów:
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=58116&highlight=p0262
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=29982&highlight=p0262


Klasycznie, cuda na kiju, no nic próbuje co się da zrobić.

dzelo23 napisał/a:
Błędy 4 wtrysków, sprawdź połączenie kostek przy kolektorze ssącym, filtr paliwa. Najlepiej by było chyba sprawdzić ciśnienie paliwa przed listwą wtryskową. Ja bym wlał do baku dodatek do czyszczenia układu paliwowego może układ jest po prostu zasyfiony.
Błędy sondy/sond, sprawdzić połączenia na kostkach, nie wiem czy sondy da się sprawdzić ale pewnie tak i warto to zrobić bo wg mnie to one powodują muła w aucie na zimnym+ problemy z układem dostarczania paliwa.


Czarna magia dla mnie co piszesz ale dziękuje za rady.

Filtr paliwa rozumiem WYMIENIĆ, tak ?

Sprawdź połączenie kostek - tzn co mam zrobić ? Pamiętasz mnie - laikiem jestem kierowałeś mnie przez telefon :D

dodatek do czyszczenia układu paliwowego - jaki kupić ? obojętnie, czym się kierować ?

Ponoć sondy nie ma w ogóle w moim aucie ale to nie potwierdzone info.

dzelo23 - Pią Kwi 07, 2017 15:03

Kostki porozpinaj, zobacz czy nie są pośniedziałe, użyj jakiegoś sprayu do styków w celu ich wyczyszczenia i tyle.
Dodatek na każdej stacji benzynowej nawet dostaniesz, oby był do benzyny, może być taki do czyszczenia układów paliwowych albo do aut z lpg wg mnie to i tak prawie to samo.
Sondę zobaczysz jadąc palcem po wydechu od kolektora wydechowego w kierunku tłumika końcowego, pierwsza chyba jest widoczna po otwarciu maski między chłodnicą a silnikiem a druga pod autem zaraz za katalizatorem.
Filtr paliwa dobrze było by wymienić tylko podobno są dwa rodzaje, mój kosztował 80zł ale są podobno nawet za 40. poszukaj bo niedawno ktoś pisał nawet nr tych za 40.

PressionLife - Pią Kwi 07, 2017 15:47

dzelo23 napisał/a:
Kostki porozpinaj, zobacz czy nie są pośniedziałe, użyj jakiegoś sprayu do styków w celu ich wyczyszczenia i tyle.
Dodatek na każdej stacji benzynowej nawet dostaniesz, oby był do benzyny, może być taki do czyszczenia układów paliwowych albo do aut z lpg wg mnie to i tak prawie to samo.
Sondę zobaczysz jadąc palcem po wydechu od kolektora wydechowego w kierunku tłumika końcowego, pierwsza chyba jest widoczna po otwarciu maski między chłodnicą a silnikiem a druga pod autem zaraz za katalizatorem.
Filtr paliwa dobrze było by wymienić tylko podobno są dwa rodzaje, mój kosztował 80zł ale są podobno nawet za 40. poszukaj bo niedawno ktoś pisał nawet nr tych za 40.


Dziękuję za wyrozumiałość i chęci pomocy.
Dziś albo jutro postaram się kupić o ile będę miał możliwość taka i dam znać.
Bardzo dziękuję!

christopher7 - Nie Kwi 09, 2017 20:42

Trzymamy kciuki :tak:
PressionLife - Nie Sie 20, 2017 16:21

Aktualizacja

1. Łączniki stabilizatora przód + tył i obsady
2. Uszczelniacz między silnik a skrzynię tylni wał korbowy
3. Uszczelniacz koła pasowego i półosi
4. Tarcze tył + klocki.
5. Rozrząd
6. Listwa Instalacji gazowej

Jutro wymiana listwy na porządną.

Łączniki Stabilizatora + komplet tuleji stabilizatora poliuretanowe zamówione.

Za pomoc w doborze części i motywacji do działania odpowiada sknerko, dzięki !:mrgreen:

P.S.

Problemy z szarpaniem, słabą mocą rozwiązane - cewki i świece wymienione - pomogło ale wciąż czegoś brakowało.

Poprzedni właściciel nic nie robił w aucie a jak robił to najtańszym kosztem, efekt listwa najtańsza i w stanie jak na zdjęciu :



[ Dodano: Nie Sie 20, 2017 16:21 ]
EDIT:

Wymiana listwy wtryskowej pomogła :wink:
Gaz wyregulowany, dwa razy wracałem do gaziarza bo nie chciał po paru kilometrach jeździć na GAZIE ale po drugiej wizycie, działa jak należy ! :wink:

W ten weekend wymienione zostały stabilizatory przód + tył i gumy.

Teraz to Rover jeździ jak nigdy w życiu !! ! :mrgreen:

Do roboty zostało co raz mniej a myślałem, że go pozbędę się parę miesięcy temu..

1. Silnik nierówno pracuje, chodzi jak diesel, słabe osiągi ma.
2. Uszczelniacz między silnik a skrzynię tylni wał korbowy
3. Uszczelniacz koła pasowego i półosi
4. Tarcze tył + klocki.
5. Rozrząd

Punkty 2. , 3. i 5. do sprawdzenia wtórnie przez kogoś kto się zna :wink:

IWka21 - Wto Paź 24, 2017 18:10
Temat postu: Witam , ponownie :)
Minęło trochę czasu i postanowiłam coś naskrobać.
Na początku wielkie dzięki dla MD , AdaskoC, dzieju, dzelo23, longer86, sknerko, prebenny, Aragorn, chudy86044 za pomoc przy diagnozie auta i zorganizowaania silnika - tutaj szczególnie dla MD i AdaskoC oraz dzieju. Dzięki Panowie!
Długo czekałam na to by się wypowiedzieć, bo chciałam sprawadzic jak sie auto będzie sprawowało a po tamtych przejściach dmuchałam na zimne.

W aucie został wymieniony cały silnik , który Adam sprowadził dla mnie z UK, pracuje równo i oby tak dalej.
Wymianę dokonał mechanik z Krzepic , na którego namiar otrzymałam o dzieju i MD.
Wymieniłam też :
-tłumik, bo nie miał wytłumienia i okazał się mieć dziurę wielkości pięści
- tarcze+klocki tył
- filtr kabiny, spadło ogrzewanie - okazało się . że było błoto choć temp sie jakos nie poprawiła
- pompa paliwa , wskazówka stanu paliwa dwukrotni wskazała mi 1/3 baku a auto mi stanęło z braku paliwa ( na szczęście zawsze 20 m przed stacją), za 3cim razem auto nie odpaliło mi z postoju i okazało się, że pompę szlak trafił.
czy mogło to też być przyczyną , że po zatankowaniu do pełna wskazówka pokazywała połowę baku?
- czujnik temperatury- bo wskazówka raz była w pozycja 1/4 raz trochę pod połowe
-korek naczynia wyrównawczego, bo po wymianie czujnika wskazówka nadal raczej była opadnięta -po wymianie jakby ok,

jak coś czy iśc w kierunku termostatu?

i jeszcze pytanie do was - czy cena pompa paliwa z wymianą za ok 350zł to ok?

na silniku pojawił się mały wyciek oleju -powyżej niż uszczelka pod głowicą, widać go również pod spodem z kanału, sięga jakby do łacznika stabilizatora z prawej przód- jakieś sugestie?

dzelo23 - Wto Paź 24, 2017 18:50

Wyciek powyżej uszczelki głowicy to może być z jej rozpołowienia (u mnie się poci właśnie z rozpołowienia głowicy), może któryś uszczelniacz wałka przepuszcza, jak możesz to zrób zdjęcie.
Termostat można sprawdzić patrząc jak nagrzewa się chłodnica, jeżeli zaciął się w pozycji otwartej to chłodnica będzie się nagrzewa ćwiczenia razem z silnikiem jeżeli zaciął się w pozycji zamkniętej to chłodnica będzie zimna cały czas a jeżeli jest sprawny to będzie zimna i dopiero po osiągnięciu właściwej temperatury się otworzy i Chłodnica zrobi się ciepła/gorąca.
Brak lub słabe ogrzewanie to niesprawny termostat albo przytkana nagrzewnica (w takim przypadku zazwyczaj po stronie pasażera leci chłodniejsze powietrze niż u kierowcy mimo nastawy takiej samej temperatury.
Najlepiej będzie jak na postoju odpalasz ukryte menu w zegarach na pozycji 7 i będziesz obserwować temperaturę płynu w czasie jazdy.

IWka21 - Pią Gru 29, 2017 11:23
Temat postu: Re: prośba o pomoc -szukam silnika do R75, 1.8T
[quote="dzelo23"]Wyciek powyżej uszczelki głowicy to może być z jej rozpołowienia (u mnie się poci właśnie z rozpołowienia głowicy)- to znaczy , że głowica do wymiany?
MEchanik twierdzi , że wyciek jest z powodu uszczelki pokrywy zaworowej i chce ją wymienić- co sadzicie?

"Termostat można sprawdzić patrząc jak nagrzewa się chłodnica, jeżeli zaciął się w pozycji otwartej to chłodnica będzie się nagrzewa ćwiczenia razem z silnikiem jeżeli zaciął się w pozycji zamkniętej to chłodnica będzie zimna cały czas a jeżeli jest sprawny to będzie zimna i dopiero po osiągnięciu właściwej temperatury się otworzy i Chłodnica zrobi się ciepła/gorąca"- teraz jest tak ,że nagrzewnica dmucha ciepłe powietrze tylko wskazówka temp jest opadnięta i tylko niekiedy dochodzi prawie do połowy. Wykręciliśmy termostat se starego silnika, na razie nie wymianiany bo mechanik zaśpiewał że to trochę będzie kosztowało ale nie podał ile. Mam wrażenie , że za pompe paliwa wziął za dużo- 350 zł z pompą to ok cena ?
Zna ktoś cene wymiany termostatu?

"Brak lub słabe ogrzewanie to niesprawny termostat albo przytkana nagrzewnica (w takim przypadku zazwyczaj po stronie pasażera leci chłodniejsze powietrze niż u kierowcy mimo nastawy takiej samej temperatury"- wydaje mi się że nadmuch w ogóle jest słaby, po dłuższej jeździe auto sie ogrzewa

"Najlepiej będzie jak na postoju odpalasz ukryte menu w zegarach na pozycji 7 i będziesz obserwować temperaturę płynu w czasie jazdy"- tego zapisu nie kumam w ogóle :/ co trzeba zrobić?- dla laika.

pineska - Pią Gru 29, 2017 16:43

IWka21 napisał/a:
tego zapisu nie kumam w ogóle :/ co trzeba zrobić?- dla laika


https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=85346#85346 :-)