Zobacz temat - [Rover 75 2.0 V6 skrzynia automatyczna]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [Rover 75 2.0 V6 skrzynia automatyczna]

Pawel8501 - Czw Mar 23, 2017 19:47
Temat postu: [Rover 75 2.0 V6 skrzynia automatyczna]
Witam, proszę o poradę sprzedałem skrzynie biegów automat do rover 75 2.0 v6 skrzynia przed rozbiórką chodziła idealnie nie szarpała biegi zmieniała bez problemów (przyjechałem osobiście tym autem z Niemiec 500km). Więc ją sprzedałem jako sprawną dzisiaj zadzwoniła Pani że odebrała samochód z warsztatu dojechała do domu 1 kilometr chciała wyjechać do garażu wbiła wsteczny zaczęło szarpać i coś szczeniło... bardzo proszę o poradę czy jest to częsta usterka, czy tez może mechanicy zakładając popełnili błąd. Będę wdzięczny za odpowiedz.
Bieri13 - Czw Mar 23, 2017 21:18

Na temat tej skrzyni jest na tym, jak i na innych forach sporo informacji o typowych usterkach. Podstawowe pytanie: czytałeś w ogóle? Przeglądałeś forum?

Strzelam, że nie skoro to Twój pierwszy post!

Nie wróżymy z fusów bo nie wiemy co mechanicy robili i po co ją rozbierali skoro chodziła poprawnie.

tomi24lbn - Czw Mar 23, 2017 21:23

Są wszystkie biegi ?? ? czy tylko szlak trafił wsteczny???
rafalmis1 - Pią Mar 24, 2017 06:16

Nie jest to częsta usterka, ale się zdarza. Raczej winą mechanika nie obwinimy. Po prostu pech. Pękła taśma wstecznego. Jest śruba która powoduje brak wstecznego, ale to by się objawiło jego brakiem bez żadnych objawów, a tu coś się działo
SeniorA - Pią Mar 24, 2017 08:48

Pawel8501, może ktoś próbował spuścić olej odkręcając śrubę blokującą taśmę hamulcową jak tu https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=73364
Punx - Sob Kwi 01, 2017 22:34

Niedawno miałem podobny problem, nagle straciłem R i N. Okazało się że uszkodził się i zsunął ze swojego miejsca cały kosz. Naprawa z wymianą oleju 1800pln. Po wymianie mam wrażenie że auto pracuje głośniej ale dopiero jak osiągnie ok 90st. Zanim się zagrzeje jest cicho, po rozgrzaniu mam takie jakby dodatkowe wycie pomiędzy 1500 a 2000rpm. Lekko noga z gazu i cisza.