Zobacz temat - Drewniana podświetlana gałka w Roverku :)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - Drewniana podświetlana gałka w Roverku :)

UncleAllEvil - Pon Lip 23, 2007 23:15
Temat postu: Drewniana podświetlana gałka w Roverku :)
Dawno temu marzyła mi się rasowa drewniana gałka zmiany biegów a ponieważ marzenia tego typu zbyt wiele nie kosztują to postanowiłem je zrealizować :)

Zacznę nietypowo bo od końca, na zdjęciu poniżej gotowa, zamontowana gałka:

zdjęcie wystarcza za komentarz :D

Żeby taką gałkę zamontować, trzeba ją najpierw kupić ;) Ja kupiłem na allegro od użytkownika mscartec
Gałka ta może nie jest najtańsza ale to rękodzieło, każda jest robiona ręcznie i jest naprawdę rewelacyjnie wykonana, więc trzeba mieć to na uwadze. Sprzedawca bardzo miły i bardzo zainteresowany problemami klienta, bez których się niestety nie obeszło.



Porówanie gałek:


Gałka miała oryginalnie wsadzoną tulejkę na drążek (nie chodzi o gwint!) aluminiową o średnicy wew. 14mm. Sprzedawca twierdził, że do R200 i Hondy taka pasuje ale do R400 na pewno nie. Ostatecznie nie odesłałem gałki tylko we własnym zakresie wymieniłem tulejkę na większą, do R400 musi mieć 15mm średnicę wew. inaczej nie wejdzie na drążek i nie da się gałki wkręcić. Sprzedawca wie o problemie z tulejką więc na przyszłość już tego typu kłopotów być nie powinno.
Z nową tulejką:


Żeby zamontować nową gałkę z podświetleniem trzeba się niestety sporo namęczyć ponieważ konieczne jest zdemontowanie całej centralnej konsoli :/
Ma to jednak swoje plusy, mamy okazję wszystko dokładnie odkurzyć i oczyścić. U mnie po 10 latach było co odkurzać ;)

Po kolei:

1. Najpierw trzeba wykręcić starą gałkę. Zanim to zrobimy, trzeba zsunąć mieszek i tu pierwszy zonk: jak to zrobimy, to spadnie gumka trzymająca mieszek na plastikowym kołnierzu gałki. Gumka wpada do środka, nie na zewnątrz jak może sugerować zdjęcie ;)

Nie sposób ściągnąć plastikowy kołnierz z nakręconej gałki więc nie próbujcie. Jak to założyć ponownie opiszę dalej. Wykręcamy gałę.

2. Odkręcamy wkręty mocujące konsolę:
- dwa są w tylniej części po obu stronach, na wysokości popielniczki
- dwa są po bokach centralnej części
- dwa są ukryte pod przyciskami od świateł awaryjnych i podgrzewania szyby, trzeba najpierw zdemontować przyciski (płaskim śrubokrętem w otwory na dole przycisków, energicznym ruchem, powinny wyskoczyć):


- jeden jest pod chasis radia w centralnej części, trzeba zdemontować radio:


- pozostały dwie śruby pod dźwignią hamulca ręcznego, są ukryte pod plastikową klapką (otwieramy ją płaskim śrubokrętem w małe wycięcie do bezpiecznego demontażu). Do odkręcenia śrub potrzebny będzie długi klucz nasadowy 10. W moim przypadku śruby najpierw w miarę łatwo dały się wykręcać a następnie prawie zastygły w połowie drogi. Musiałem użyć naprawdę sporo siły by je odkręcić, okazało się, że wystające na zew. części śrub zardzewiały i musiałem pokonać rdzę ;)

3. Ściągamy tylnią część centralnej konsoli, odsuwamy trochę panel i wsadzamy rękę do środka, trzeba odpiąć kable od przycisków sterowania szybami zanim zdejmiemy konsolę. Mają kostki z zatrzaskami, trzeba nacisnąć zatrzask, powinny łatwo się wysunąć.

4. Ściągamy centralną konsolę. Proponuję wyciągnąć popielniczkę, nieco ułatwia sprawę. Najpierw odsuwamy lekko konsolę do wnętrza auta i odczepiamy kostkę zasilającą zegar. Potem trzeba użyć trochę wyobraźni i tak manewrować żeby ściągnąć konsolę, nic na siłę. Ręczny musi być max zaciągnięty inaczej nie wydostaniemy konsoli.

Jak już ściągnięcie konsolę to tak to powinno wyglądać:

na tym zdjęciu zdemontowany jest już panel popielniczki.

5. Polecam małe odkurzanie i mycie konsoli, można to zrobić łatwiej i dokładniej niż normalnie ;)

6. Demontujemy panel popielniczki (4 wkręty po bokach i jeden pod popielniczką centralnie). Wiązkę kabli do zapalniczki i podświetlenia można odpiąć, jest kostka.

7. Kabelkologia:

Na wstępie muszę napisać, że są 2 metody rozwiązania problemu kabla i gałki:

A. Przekładamy kabel od gałki przez mieszek i lutujemy do wiązki kabli idących do popiołki. Wcześniej trzeba zamocować plastikowy kołnierz do mieszka gumką (czyt. niżej jak to zrobić). IMO rozwiązanie niewygodne.

B. Rozwiązanie pozornie nieco bardziej pracochłonne ale dużo wygodniejsze czyli wtyczka i gniazdko :) Może być jakiekolwiek, byle nie za duże i na 2 przewody. Ja użyłem komputerową wtyczkę i standardowe 2 pinowe gniazdko do lutowania okryte termokurczem.
Wyszło to tak:


wtyczkę (teraz spełniającą funkcję gniazdka) przymocowałem do drążka opaską zaciskową.
Takie rozwiązanie pozwala wszystko swobodnie zmontować i na końcu swobodnie wkręcić gałkę.


Dobra, jedziemy dalej z tym koksem ;)

- odpinamy żarówkę z popielniczki i wypinamy kostkę z kablami do zapalniczki, tutaj podłączymy zasilanie gałki.

- trzeba odblokować terminale w kostce idącej do zapalniczki, łatwo to zrobić, wystarczy podważyć terminale małym śrubokrętem:


- lutujemy kabelki do zacisków terminali (NIE do terminali bo ich z powrotem nie włożymy!):


- wpinamy terminale do kostki i podłączamy wiązkę z powrotem do modułu popielniczki/zapalniczki

Przy okazji możemy zamontować sobie przełącznik do włączania/wyłączania podświetlenia gałki. Gdzie? Ano za popiołką :D Jest już nawet firmowy otworek pasujący do naszych potrzeb :) Switcha można też oczywiście wykorzystać jako dodatkowe zabezpieczenie auta :)


- wkręcamy panel popielniczki z powrotem

8. Mocujemy plastikowy kołnierz do mieszka.

- Wywijamy mieszek na drugą stronę i wkładamy plastikowy kołnierz do wnętrza mieszka (też musi być odwrócony! inaczej po wywróceniu mieszka na właściwą stronę byłby "do góry nogami").
- Równamy mieszek ze spodem (teraz to wierzch) kołnierza, szwy mieszka muszą być w narożnikach kołnierza.
- Zakładamy gumkę tak, żeby weszła w zagłębienia w kołnierzu.

Ilustracja co i jak ;)

czerwone to mieszek wywrócony na drugą stronę.

- Wywracamy mieszek z powrotem na właściwą stronę, jeśli wszystko zostało dobrze zrobione to mamy z powrotem elegancko założony kołnierz.

W tym miejscu żałuję, że nie zrobiłem sensownych zdjęć.
Wypada zwrócić uwagę na ukierunkowanie kołnierza, co prawda przy nowej gałce nie ma to większego znaczenia ale oryginalnie kołnierz ma boczne wcięcie określające kierunek założenia (inaczej nie wejdze na org. gałkę).

Na wypadek gdybyśmy kiedyś zmieniali roverka na inny model a chcieli zachować gałkę ;)

9. Składamy wszystko do kupy pamiętając o wszystkich śrubkach, które wykręciliśmy ;)

10. Wkręcamy gałkę, podłączamy zasilanie i nasuwamy kołnierz na gałkę :) Gałka zapala się natychmiast po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Cieszymy się widokiem :D

To tyle, miłej zabawy ;)

Brt - Pon Lip 23, 2007 23:17

Ej no super opis ;) o gałce nie wspominająć :D Czy można to umieścić na stronie jako artykuł??
UncleAllEvil - Pon Lip 23, 2007 23:22

Oczywiście, że można, ja nie mam takich możliwości więc wrzuciłem na forum. Btw. zapomniałem dodać, że gałka od żarówki jest zawsze lekko ciepła więc w zimie to podgrzewana gałka :mrgreen:
Brt - Pon Lip 23, 2007 23:28

oki. ale to za jakiśz czas, bo przed urlopem raczej nie dam rady tego wrzucić, tym bardziej, ze jeszcze jeden czeka :oops: :oops: :oops:
UncleAllEvil - Pon Lip 23, 2007 23:35

Mnie się nigdzie nie śpieszy ;) Od soboty też urlop, niestety tylko tydzień ale zawsze coś :)
pawciu87 - Pon Lip 23, 2007 23:48

jestem pod wrazeniem :shock: tez niedlugo tzn za dwa miesiace bede zakladac nowa galke(podswietlana) do swojej R600, mysle ze czescz tego manualan bedzie mi pomocna - mam tylko nadzieje ze nie bede musial konsoli srodkowej rozbierac :mrgreen:
DEBEC - Pon Lip 23, 2007 23:52

Ekstra wygląda, nawet sprawdzałem na Allegro aukcje gościa ale nie było do roverka.
markos620SDi - Wto Lip 24, 2007 17:53

super !! !! ile wynosi całkowity koszt ? chciałbym mieć taką w mojej 600-tce
UncleAllEvil - Wto Lip 24, 2007 19:29

Kosztuje tyle co gałka do accorda, nie wystawia na allegro ale na zamówienie zrobi :) Żeby podłączyć jakoś sensownie kable i je ukryć raczej trzeba rozebrać konsolę, innej opcji nie widzę.
HaDeSsS - Wto Lip 24, 2007 21:28

niezla robota :D :D
KRYS - Sro Lip 25, 2007 22:18

Ale bomba :shock: :shock:
A ile czasu montowałeś te cudo :?:

UncleAllEvil - Czw Lip 26, 2007 16:43

W sumie to łikend :P Ale to dla tego, że:
- w sobote do południa spałem (nad ranem wracałem z grrrrilla... ;) ) i dopiero pod wieczór mi się zachciało coś robić to dorobiłem wtyczkę i kable, rozebrałem konsolę i poszedłem na browca :P
- w niedziele znowu spałem do południa :mrgreen: ale później miałem więcej motywacji do roboty, nawet umyłem i odkurzyłem nieco wnętrze auta :D
Trzeźwo :> na to patrząc da się to zrobić (w R400) w ok. godzinę jak się już wie jak i co robić, na 1 raz pewnie godzina więcej.

DEBEC - Czw Lip 26, 2007 21:56

Zamówiłem taką gałkę z czerwonym podświetleniem. Tylko kto ją założy?
HaDeSsS - Czw Lip 26, 2007 22:09

Debec .. Ty ??
przeciez to nie jest trudne, a z taka instrukcja to proste :) jak wlozenie patyczka w dziurke :P

DEBEC - Czw Lip 26, 2007 22:49

Zdecydowanie włożenie patyczka w dziurkę jest przyjemniejsze niż grzebanie w aucie. Chyba pojadę do Leszna.
HaDeSsS - Czw Lip 26, 2007 23:05

no ale nie mozna byc takim ze zarowka sie spali i jedzie sie do serwisu zeby wymienili :P
zreszta nie moj problem :P

DEBEC - Czw Lip 26, 2007 23:18

Oczywiście, że nie jeżdżę ale najgorzej to przybrać się do montażu.
HaDeSsS - Czw Lip 26, 2007 23:21

instrukcja jest bardzo latwa , zreszta na tzw chlopski rozum zrobisz :) a jak sie nie chce to plac komus :P
DEBEC - Czw Lip 26, 2007 23:31

Nie zapłacę sam będę.
Dk-san - Nie Lis 29, 2009 21:56

wspaniały opis i ogolnie zarazem przy zdjeciu konsoli zajme sie innymi rzeczami aby nie rozbierac po pare razy thx
zippermann - Pią Gru 11, 2009 08:08

Dwie małe uwagi do Twojej instrukcji. Jak zdejmiesz kołnierz z gałki to gumka nie spadnie. jest to prostsze niż rwanie mieszka z kołnierza.
Druga uwaga, można zdjąć samą ramkę mieszka zamiast wyrywać konsolę.

Tomaszi - Pią Gru 11, 2009 19:53

zippermann napisał/a:
Dwie małe uwagi do Twojej instrukcji. Jak zdejmiesz kołnierz z gałki to gumka nie spadnie. jest to prostsze niż rwanie mieszka z kołnierza.
najrościej wypiąc ramkę (jak piszesz poniżej) wywinąć mieszek do góry i zdjąć gumkę po czym z łatwością odkręcamy gałkę.
zippermann napisał/a:
można zdjąć samą ramkę mieszka zamiast wyrywać konsolę.
konsola była ściągana tylko po to by podpiąć przewody do podświetlenia gałki.
Mar35ek - Czw Gru 17, 2009 16:52

konkretny opis,aż się miło od patrzenia na gałkę...i podejście do pracy....

[ Dodano: Czw Gru 17, 2009 16:52 ]
Witam,w sprawie podświetlanej gałki do Rovera 75 1.8 2000 rozmawiałem z panem

z miasta Łodzi...zrobi chętnie tylko ma problem z wymiarami a ja mam pytanie czy

ktoś wie jaka jest wewnętrzna średnica drążka? Długość,średnica,itd...

tronsek - Pią Lut 26, 2010 18:27

Kontaktowałem się z Panem z Łodzi w sprawie gałki do R400. Niestety, już nie produkuje takich jaką ma kolega UncleAllEvil. :cry: , ale zaproponował mi inną. Zobaczyłem fotki (poniżej) i zamówiłem. Po 10 dniach dojechała do mnie.
REWELACJA !! Na "żywo" wygląda 1000 razy lepiej jak na zdjęciach.
Jutro jak zamontuję, pokażę fotki.

camaro17 - Pią Lut 26, 2010 18:43

tronsek, bardzo ładna, taka zgrabna i na pewno będzie pasować do wnętrza R, ciekawe czy odcień drewienka jest taki sam jak na panelu centralnym??

A powiedz, ma instalacje do podświetlenia??

tronsek - Pią Lut 26, 2010 19:12

Odcień drewienka będzie pasował do ROVER'kowego. Podświetlenie oczywiście jest, u mnie pomarańczowe. Kolor podświetlenia można sobie wybrać. Muszę nadmienić, że nie jest ona wykonana z drewna jak gałka kolegi UncleAllEvil, tylko z tworzywa. Mimo to sprawia bardzo solidne wrażenie, jest ciężka. Montaż też będzie dużo łatwiejszy, gdyż mocowana jest na wkręty. Czas oczekiwania na gałkę ok. 10 dni, gdyż jest robiona na indywidualne zamówienie. Koszt 139PLN+koszty wysyłki. Moim zdaniem warto.
Wykonuje je mscartec z allegro.
W ofercie jest także gałka z białym tłem.

patric62 - Pią Lut 26, 2010 22:41

Siemanko. Ostatnio oglądałem różne gałki i natrafiłem na stronkę:

http://www.galki.pl/?menu...&model=seria200

Sa tam gałki z różnymi wzorami i mieszkiem do tego;)
Jak tylko będzie kasa i chęci których ostatnio brakuje to i tym tematem sie zajme;)

Tak poza tym dzięki Camaro za Twoje wątki odnośnie podświetlania zegarów i nawiewów.... z czasem zamieszczę fotki:D Wybacz ale patent ze wskazówkami świecącymi po przekręceniu kluczyka muszę od Ciebie "zerznąć" :P xD

tronsek - Sob Lut 27, 2010 13:36

Witam.
Gałeczka zamontowana. Moim zdaniem wygląda rewelacyjnie! :hura:

Wieczorem zrobię fotkę z podświetleniem.

leszczu - Sob Lut 27, 2010 14:05

kurde ładnie do wygląda :grin:
tronsek - Sob Lut 27, 2010 20:13

Do tego jeszcze będę chciał wymienić kierownicę na taką:

[ Dodano: Sob Lut 27, 2010 20:13 ]
A tak to wygląda po zmroku:

Krzysi3k - Sob Lut 27, 2010 20:21

No, no ;)
Bardzo ładnie :)

camaro17 - Sob Lut 27, 2010 20:45

tronsek, bardzo,bardzo ładnie to wygląda, teraz tak się zastanawiam że u mnie we wnętrzu to tylko takiego małego szczegółu jak podświetlana gałka brakuje. Musze to jak najszybciej zmienić!!!
A tak jeszcze, kolego mała proponuje jeszcze zmianę tego okropnego woreczka na zamiennik np. JACY Auto Sport, czarna mięciutka skórka koszt 35 zł, a efekt diametralnie się zmieni, pomyśl o tym.

patric62, zwalaj, zwalaj, a ja myślałem że już o tym zapomnieliście jak podświetlane wskazówki po przekręceniu stacyjki :razz:

tronsek - Sob Lut 27, 2010 20:50

camaro17, możesz dać mi namiary na ten mieszek z mięciutkiej skórki, bo rzeczywiście ten orginalny jest trochę lipny.
camaro17 - Sob Lut 27, 2010 21:04

tronsek, nie ma problemu

tu masz moje zdjęcia po montażu, mam nadzieję że dobrze oddają równicę pomiędzy oryginalnym a tym z Jacky.

http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0

A tu masz linka do aukcji taki sam dokładnie mam ja

http://moto.allegro.pl/it...ralna_nowy.html

http://moto.allegro.pl/it...ng_prezent.html

tronsek - Sob Lut 27, 2010 21:18

camaro17, Dzięki za podpowiedź. Napewno skorzystam z tego mieszka w najbliższym czasie.
Dzięki.

leszczu - Nie Maj 02, 2010 20:14

Odświeżam temat bo chciałbym się zapytać co sadzicie o takiej gałce do roverka??
Krzysi3k - Nie Maj 02, 2010 20:21

Jak nie będzie napisu tuning i dobrać ładny bursztynowy kolor podświetlenia to moim zdaniem będzie spoko :D
leszczu - Nie Maj 02, 2010 20:25

Pewnie :grin: Żadnych napisów nie potrzebuje, dokładniej myślałem nad takim wzorem
staf - Nie Maj 02, 2010 20:27

leszczu19901 napisał/a:
dokładniej myślałem nad takim wzorem

I kolor odpowiedni :ok:

kharry - Pon Maj 03, 2010 16:17

Ja mam gałkę od tego gościa i polecam. Kolor dobierz sobie do reszty oświetlenia, żeby się ładnie zgrywało :)
leszczu - Wto Maj 04, 2010 14:18

kharry napisał/a:
Ja mam gałkę od tego gościa i polecam.

A mógłbyś wrzucić jakieś fotki jak to u ciebie wygląda :grin:

kharry - Sro Maj 05, 2010 16:32

Oczywiście :) Jutro zrobię i wrzucę.

[ Dodano: Sro Maj 05, 2010 16:32 ]
oto one:

leszczu - Pią Maj 07, 2010 15:55

Dzięki za fotki :grin:
Ładnie to wygląda :grin:

[ Dodano: Pią Maj 07, 2010 15:55 ]
Gałeczka założona :grin:





tronsek - Pią Maj 07, 2010 16:06

leszczu19901, Ładnie. Dodaj jeszcze fotki zrobione nocą.
leszczu - Pią Maj 07, 2010 16:48

tronsek napisał/a:
leszczu19901, Ładnie. Dodaj jeszcze fotki zrobione nocą.

Jeszcze dzisiaj wrzucę :grin:

[ Dodano: Pią Maj 07, 2010 16:48 ]
Fotki :grin:


tronsek - Pią Maj 07, 2010 17:00

Moim zdaniem jest :ok: Super !!
karasbp - Pią Maj 07, 2010 17:00

fajniutko to wygląda. trzeba i mi się zastanowić nad taką ;)
kornik11 - Pią Maj 07, 2010 17:19

Ja bym chciał taką jak ma UncleAllEvil, ale ten Pan z Allegro chyba zaprzestał działalności :cry:
Remigiusz - Pią Maj 07, 2010 17:23

leszczu19901, Wymień sobie druga żarówkę w panelu pokręteł ciepła i nawiewu bo tobie nie świeci widzę :mrgreen:
leszczu - Pią Maj 07, 2010 19:05

Remi55 napisał/a:
leszczu19901, Wymień sobie druga żarówkę w panelu pokręteł ciepła i nawiewu bo tobie nie świeci widzę :mrgreen:

No nie świeci, będę musiał wymienić, a jakie idą tam żarówki ??

tronsek - Pią Maj 07, 2010 19:07

kornik11 napisał/a:
a bym chciał taką jak ma UncleAllEvil, ale ten Pan z Allegro chyba zaprzestał działalności

Ten Pan z Allegro nie zaprzestał działalności. Co prawda takich gałek jak UncleAllEvil nie produkuje, ale robi trochę inne. Już nie z drewna ale z tworzywa. Równie świetne i stylowe. Gałki te robi tylko na indywidualne zamówienie (czas oczekiwania do 10 dni).
Ja sobie właśnie taką zamówiłem i zamontowałem. Zobacz moje posty na poprzedniej stronie, są tam foty tych gałek luzem i po założeniu. Koszt 139PLN+wysyłka.

[ Dodano: Pią Maj 07, 2010 19:07 ]
leszczu19901, Żarówki do podświetlenia pokręteł T5W.

karasbp - Pią Maj 14, 2010 08:46

Koledzy a powiedzcie mi z czego można znaczek wlepić w taką gałeczkę, żeby przebijało się przez niego światło?

Aha, jeszcze jedno, co myślicie o gałce w połączeniu chromu z drewnem?

[ Dodano: 14 Maj 2010, 08:46 ]
Właśnie mam możliwość i pomysł wykonania takiej. Czekam na Waszą opinię.

tronsek - Pią Maj 14, 2010 09:23

karasbp, Na poprzedniej stronie są fotki mojej gałki chrom+drewno+podswietlenie. Moim zdaniem fajnie się to prezentuje.
karasbp - Pią Maj 14, 2010 09:30

Widziałem, chodziło mi bardziej o gałeczkę pół na pół chrom + drewno. U Ciebie gałka drewniana + wstawki chromowane
ADI-mistrzu - Pią Maj 14, 2010 10:44

A może by zrobić taką jeszcze gałkę że podświetla się np. inaczej czy np. R się na inny podświetla gdy jest wrzucony wsteczny, co wy na to :wink: ?
karasbp - Pią Maj 14, 2010 10:48

Ciekawe czy to jest wogóle wykonalne. Ale pomysł ok
tronsek - Pią Maj 14, 2010 11:42

karasbp, Jest to wykonalne. Wystarczy sie podpiąć pod światło cofania a w gałce zrobić miejsce na dodatkową diodę.
karasbp - Pią Maj 14, 2010 16:52

No niby tak ale nie wiem czy jest sens się aż tak bawić. Przy zmianie biegów i tak dłoń masz na gałce więc zakryjesz tą diodę. Po wrzuceniu jedynki, dwójki ręka idzie na kierownicę dopiero więc tej diody wstecznego obawiam się ze i tak nie będzie widać, że się zaświeciła. Myślę, że robota nie warta zachodu.
rapek - Sob Cze 05, 2010 17:18

a oto moja gałeczka z logo rovera. potem dodam fotki z aparatu. oczywiście w nocy logo świeci ;p




tronsek - Sob Cze 05, 2010 18:07

rapek, a gdzie dostałeś takiw fajne dywaniki ?? Chętnie bym sobie sprawił do swojego R400. Są naprawdę :ok: .
rapek - Sob Cze 05, 2010 18:56

tronsek napisał/a:
rapek, a gdzie dostałeś takiw fajne dywaniki ?? Chętnie bym sobie sprawił do swojego R400. Są naprawdę :ok: .


DYWANIKI - solidne i dobrze wykonane ;]

camaro17 - Sob Cze 05, 2010 20:49

rapek, bardzo ładnie wygląda ta gałeczka, widzę że wszyscy kupują od jednego sprzedawcy na allegro ten sam model. Czekam na wieczorne zdjęcia szykują się interesujące. :)
Yog-Sothoth - Sro Cze 09, 2010 19:41

Pochwalę się nową gałką, która dziś przyszła.. co prawda nie podświetlana ale nie zależało mi na tym :)


leszczu - Sro Cze 09, 2010 19:58

Bardzo ładna. Czekamy na fotki po montażu :grin:
olek997 - Czw Cze 10, 2010 00:44

cudasna gałeczka gdzie kupiłeśss???
Yog-Sothoth - Czw Cze 10, 2010 11:57



Kupiłem na ebay, bo u nas nie znalazłem nic fajnego - http://cgi.ebay.co.uk/ws/...e=STRK:MEWNX:IT

tronsek - Czw Cze 10, 2010 12:08

Rewelacja !! :ok2:
karasbp - Czw Cze 10, 2010 12:18

Fajniutka! :szok2: :ok2:
leszczu - Czw Cze 10, 2010 14:09

Super pasuje :brawa:
olek997 - Czw Cze 10, 2010 15:45

to drweno i chrom to plastik???
Yog-Sothoth - Czw Cze 10, 2010 17:57

Tak, ale nie rzuca się to w oczy :)
zuber84cool - Sob Cze 19, 2010 14:49

Chyba znalazłem lepszą gałkę na ebay'u do 600 olek997 jak byś chciał http://cgi.ebay.pl/Rover-...=item2eaddb42d7 ,kształtem jest podobna do oryginalnej,fajna.
olek997 - Sob Cze 19, 2010 16:10

zuber84cool, facettt!!! idealna
Lisus - Sob Cze 19, 2010 21:32

zuber84cool napisał/a:
Chyba znalazłem lepszą gałkę na ebay'u do 600 olek997 jak byś chciał http://cgi.ebay.pl/Rover-...=item2eaddb42d7 ,kształtem jest podobna do oryginalnej,fajna.
\
Nie wiem czy źle widze ale chyba nie ma do 200 98r. ? Bo naprawde ładna i w miarę tania.

olek997 - Sob Cze 19, 2010 22:04

zuber84cool, masz konot na ebayu??
zuber84cool - Sob Cze 19, 2010 23:03

olek997 napisał/a:
konot

Konto? Pamiętam kiedyś dawno już zakładałem,ale już długo tam się nie logowałem i jeśli wziąć po uwagę upgrade PeCeta i kilka formatów to już nie pamiętam loginu i hasła :wink: ale gdzieś tam są moje dane i trzeba będzie poszukać,samo założenie konta to prosta sprawa,chyba prościej niż na allegro :wink:

olek997 - Sob Cze 19, 2010 23:22

zuber84cool, nie mam paypala zeby obic zakupyt za granica. myslalem ze poprostu robisz zkaupy na bayu
zuber84cool - Sob Cze 19, 2010 23:26

Też właśnie zakładałem konto ebay'u żeby coś kupić,ale wiesz na allegro też mam konto i tak zostało aż zapomniałem o ebay.com

Ale czasem tam zaglądam :wink:

O i są też fajne Rover'owe ramki chrom na tablice rejestracyjne http://cgi.ebay.pl/Chrome...=item483a90145f ,jakby ktoś zorganizował grupowy zakup to można by się skusić :wink:

tronsek - Nie Cze 20, 2010 09:57

Rewelacja !!
Lisus - Nie Cze 20, 2010 10:03

Możecie mi powiedzieć czy będzie pasować do R 200 98r??
zuber84cool - Nie Cze 20, 2010 11:33

Lisus napisał/a:
Możecie mi powiedzieć czy będzie pasować do R 200 98r??


Lisus, jeśli chodzi o tą gałkę z ebay'a to z tego co widziałem to gałki w 200 i 600 są identyczne poza małymi szczegółami w 600 gałka ma imitację obszycia a w 200 jest gładka i chyba troszkę dłuższa,ale montaż jest podobny,więc powinna pasować.

Lisus - Nie Cze 20, 2010 11:45

zuber84cool napisał/a:

O i są też fajne Rover'owe ramki chrom na tablice rejestracyjne http://cgi.ebay.pl/Chrome...=item483a90145f ,jakby ktoś zorganizował grupowy zakup to można by się skusić :wink:

Dziwię się że właśnie niema żadnych zakupów grupowych na stronce, przecież z UK możnaby do naszych Roverków troszke gażdzetów posprowadzać, napewno znalazło by się trochę chętnych...
zuber84cool napisał/a:
Lisus napisał/a:
Możecie mi powiedzieć czy będzie pasować do R 200 98r??

Lisus, jeśli chodzi o tą gałkę z ebay'a to z tego co widziałem to gałki w 200 i 600 są identyczne poza małymi szczegółami w 600 gałka ma imitację obszycia a w 200 jest gładka i chyba troszkę dłuższa,ale montaż jest podobny,więc powinna pasować.

Dzięki za odp. Tylko że ja też nie mam konta n a evayu... O i z tą gałką też by można jakis zakup zorganizować...

zuber84cool - Nie Cze 20, 2010 11:55

Lisus napisał/a:
Dziwię się że właśnie niema żadnych zakupów grupowych na stronce, przecież z UK możnaby do naszych Roverków troszke gażdzetów posprowadzać, napewno znalazło by się trochę chętnych...


Myślę że któryś z moderatorów mógłby zorganizować taki grupowy/klubowy zakup na ebay'u,zrobić akcję/zapisy a na pewno znalazłoby się wielu chętnych :wink:

olek997 - Nie Cze 20, 2010 17:27

JAK COS JA SIE ZAPISUJE NA RMAKI CHROM I NA TA GAŁKĘ!
Lisus - Nie Cze 20, 2010 19:07

No tylko tutaj możemy sobie pisać i nic z tego nie wyjdzie, trzebaby założyć temat o zakupach grupowych żeby inni to widzieli.
A jeszcze lepiej byłoby założyć (nie wiem jak to nazwać :D ) kategorię na głównej stronie forum, tak jak jest "Tuning" "Chce kupic roverka" itp. o nazwie "Zakupy Grupowe" i potenm tematy typu "Ramka pod tablice -chrom",a w tym cena i lista kto chce kupic...

Tylko kto się tym zajmie?

olek997 - Nie Cze 20, 2010 21:25

Lisus, POPIERAM CIE KOLEGO! może do admina albo moderaotr anapiszmy???
Lisus - Nie Cze 20, 2010 23:04

Może załóżmy temat w propozycjach nt. forum czy cos i niech sie tez inni wypowiedzą i może znajdzie sie chetny by to organizowac...
olek997 - Pon Cze 21, 2010 01:23

zając sie tym??
Lisus - Pon Cze 21, 2010 16:03

Jeśli możesz to tak :) Ja od razu Cie poprę :D
olek997 - Pon Cze 21, 2010 18:51

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=57097 Lisus, obczajjj
zuber84cool - Wto Cze 22, 2010 14:50

olek997, a jednak wziąłeś tę gałkę na ebay'u ;> ,jak przyjdzie to się obowiązkowo pochwal ;)))
olek997 - Wto Cze 22, 2010 14:51

proste że to zrobie :) tlyko pytanie... JAK GAŁKĘ ODKRĘCIC????
zuber84cool - Wto Cze 22, 2010 15:14

olek997, o ile się orientuję to oryginalna gałka jest na 2 zatrzaskach,które trzymają mieszek,najpierw musisz wypiąć mieszek z zatrzasków na gałce a potem wystarczy ją odkręcić :wink:
olek997 - Wto Cze 22, 2010 15:22

thx:) co sadzisz o nakladkahc na pedały? :)
http://cgi.ebay.pl/ALU-SP...=item53e1f6374d
http://cgi.ebay.pl/PEDALS...=item563ce83ae1

hmm czmeu nie:P
chociaż. sam nie wiem. ma ktos w r600 cuś takiego?

kasjopea - Nie Lip 25, 2010 17:19

Artkuł UncleAllEvila w końcu trafił na stronę klubową http://www.roverki.pl/ind...y-biegow-w-r400 . Możecie komentować :wink: .
Lisus - Sob Paź 30, 2010 12:33

No i ja w końcu doczekałem się tej gałki, mam ją już około pół roku, dopiero teraz fotki daje, bo miałem z nią troche problemów (ale to z mojej winy :P ) Gałka jest świetna!!
tronsek - Sob Paź 30, 2010 13:02

Lisus, R E W E L A C J A !! :ok:
leszczu - Sob Paź 30, 2010 13:24

Bardzo ładna. :grin:
hvil - Nie Paź 31, 2010 01:08

a gdzie kupiles i ile takowa?:)
zuber84cool - Nie Paź 31, 2010 01:23

hvil, myślę żeLisus kupił gałkę u tego sprzedającego http://allegro.pl/my_page.php?uid=1527085 , swego czasu miał drewniane podświetlane gałki do Rover'ów ale teraz to nie wiem, trzeba by zapytać.
tronsek - Nie Paź 31, 2010 08:02

zuber84cool napisał/a:
hvil, myślę żeLisus kupił gałkę u tego sprzedającego
Dokładnie. Ja w lutym kupowałem taką gałkę i kosztowała 139zł+wysyłka. Czas oczekiwania do 10 dni.
zuber84cool napisał/a:
swego czasu miał drewniane
Teraz już nie ma drewnianych. Te są robione z jakiegoś tworzywa.
Jest jeszcze gałka z białym tłem i czarnym logo. Na str. 2 w tym temacie umieściłem fotki obu rodzai gałek.

Lisus - Nie Paź 31, 2010 13:28

tronsek napisał/a:
zuber84cool napisał/a:
hvil, myślę żeLisus kupił gałkę u tego sprzedającego
Dokładnie. Ja w lutym kupowałem taką gałkę i kosztowała 139zł+wysyłka. Czas oczekiwania do 10 dni.
zuber84cool napisał/a:
swego czasu miał drewniane
Teraz już nie ma drewnianych. Te są robione z jakiegoś tworzywa.
Jest jeszcze gałka z białym tłem i czarnym logo. Na str. 2 w tym temacie umieściłem fotki obu rodzai gałek.

Dokładnie tak.
Sprzedający jest bardzo uczciwy i ze wszystkim można się dogadać. Ja moją troche zepsułem, odesłałem mu do naprawy i nie wziął za to ani złotówki.

Lewis - Nie Lut 20, 2011 16:31

czy mozecie dac jakies namiary na fajna gałke do ROVER 200 nie musi byc podswietlana ;] wysztarczy zeby pasowała i był element drewna albo jakas inna bo orginalana sie znudziła :] na allegro nic niema ;/
leszczu - Nie Lut 20, 2011 17:40

Lewis, a coś takiego ??
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=64610

Lewis - Czw Lut 24, 2011 16:55

hehe nie podoba mi sie ;p szukam na allegro czegos tylko zeby pasował gwint chodzi mi zeby była srebrna ;] i kształt zblizony do orginalnej ;]
slax - Sob Lut 26, 2011 22:59

Siemka

Ja jako, że mam teraz trochę wolnego, a nie mam co z tym czasem zrobić postanowiłem sobie wystrugać gałę z drewna, konkretnie dębu.
Więc gałka wygląda tak - fotki będą niżej. Powiedzcie mi proszę jaka bejcę muszę kupić, żeby kolorystycznie mi to pasowało do listew na drzwiach i desce rozdzielczej :lol: Gałka wymaga jeszcze trochę szlifowania, i czeka ja ją lakierowanie, nie jest idealna... ale ja nie jestem stolarzem , a chciałem spróbować ją wykonać samodzielnie. :rotfl: wiem , że to drewno, które jest w rowerku to nie dąb, no ale zobaczymy jak to będzie wyglądało.

A i jeszcze jedna sprawa, wiecie może czy da się zdjąć rękojeść z dźwigni hamulca ręcznego?







pozdrawiam

kruszan - Nie Lut 27, 2011 08:24

Jak dla mnie to szacun :) wyszła bardzo ładnie! :cool:
Lewis - Nie Lut 27, 2011 20:38

a czy wiecie jaki rozmiar ma drązek zeby gałke wkręcic w r200 ?:D
olek997 - Pon Lut 28, 2011 23:12

użyj lakierobejcy orzech włoski. robota pierwsza klasa
slax - Wto Mar 01, 2011 19:59

Witam ponownie

Gałeczka już pobejcowana i lakierowana dwa razy, myślę że przyda się jeszcze raz lub dwa polakierować. Kolorek jest chyba troszkę za jasny, ale jutro zobaczę jak to będzie wyglądało w samochodzie. :rotfl:






shakesbeer - Wto Mar 01, 2011 20:07

slax skoro masz trochę czasu a zostało Ci jeszcze tego dębu to może serię pyknij tych gałek ;)
na gotowo będzie taka czysto drewniana czy będziesz wstawiał jakiś rysunek z góry?

slax - Wto Mar 01, 2011 20:14

Myślałem żeby u góry wyfrezować okrągły otwór, taki na 2-3mm i tam zapodać logo, i zalać to ładnie lakierem. Tylko brak mi narzędzi do tego, bo stolarzem to ja nie jestem :mrgreen: Ale ta wersja zostanie tak jak jest. Jak starczy mi zapału to może pokombinuje jeszcze jedną z jakimś logiem :grin:
shakesbeer - Nie Mar 06, 2011 14:20

Logo chyba najłatwiej będzie albo wyrwać z jakiegoś breloczka od kluczy i wkleić, albo zamówić u kolegów zajmujących się frezowaniem w plexi
( p.s. jakby co to rób od razu trzecią ;) :) :) )

kruszan - Wto Wrz 20, 2011 15:35

Dzwoniłem, pytałem ale w drewnie Pan już nie robi :(

http://allegro.pl/my_page.php?uid=1527085

jedynie podświetlenie/chrom/ale reszta ze skóry - 100zł

tronsek - Wto Wrz 20, 2011 17:04

kruszan, Ja właśnie od tego pana zamawiałem swoją gałkę, w zeszłym roku. Już wtedy nie była ona z drewna tylko z tworzywa imitującego drewno.
Jeżeli on już nie robi, to nie wiem gdzie można taką gałkę dostać :bezradny:
:hm: może na Allegro, innych sprzedawców podświetlanych gałek podpytać, czy czasem nie robią takich gałek.

ADI-mistrzu - Wto Wrz 20, 2011 17:11

Mój dziadek jest stolarzem, mógł bym go zapytać czy by gałeczki takiej nie zrobił.
Dużo było by chętnych ?

kruszan - Wto Wrz 20, 2011 17:17



jak była by taka to ja na bank! :)

jest piękna, ewentualnie bym sobie tylko podświetlenie zmienił aby mi do wnętrza pasowało :)

ADI-mistrzu - Wto Wrz 20, 2011 17:20

Nooo tego typu drewno jest bardzo trudno dostępne (ponieważ jest to choroba drzew w rzeczywistości), więc raczej by było z czegoś innego.
Bejcowanie to raczej nie problem, problemem była by górna etykieta z logo, jak to zrobić to nie wiem... to znaczy wiem ale to mnóstwo roboty i nie było by to tanie.

kruszan - Wto Wrz 20, 2011 17:24

Hmmm,

w akcie desperacji dzwoniłem raz jeszcze do tego człowieka, i jest iskierka nadziei, jeśli zebrało by się 10 zdecydowanych osób, jest możliwość zrobienia specjalnie takich właśnie gałek :)

cena za sztukę to 149zł, kolor podświetlenia dowolny łącznie z odcieniami, 10 osób to dużo, ale może jest tylu chętnych? Pan od gałek miły człowiek, przy tej ilości zrobi to dla roverków, zadowolony jest że jego arcydzieła się podobają :)

poczekajmy jeszcze co odpisze ADI :)

tak czy siak spróbujmy,

ZDECYDOWANY na bank :)

1. kruszan
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

ADI-mistrzu - Wto Wrz 20, 2011 17:28

To lepiej weźcie od niego, u mnie by to się zeszło trochę i nie wiem jak prostym sposobem zrobić emblemat na gałce.
Jak będziesz dzwonił do tego pana to zapytaj się co to za gatunek drzewa, bo nie mogę sobie przypomnieć a w necie nie widzę... a o chorobę jaką mi chodzi to wrastanie gałęzi do drzewa co powoduje takie wzorki.

gierczol - Wto Wrz 20, 2011 22:27

Ja jestem chętny jak coś :) Zatem jest już nas dwóch!
Gałka jest miodzio :D

KRYS - Wto Wrz 20, 2011 22:33

Też sie pisze

więc już 3

kruszan - Nie Paź 09, 2011 21:18

:)

Panowie, trzymajmy porządek :razz:

1. kruszan
2. gierczol
3. KRYS
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

jeszcze 7 :)

[ Dodano: Nie Paź 09, 2011 21:18 ]
hallo, hallo nikt nie chce takiego cudeńka więcej :) ??

har0 - Wto Paź 11, 2011 09:02

Ta gałeczka wykonana jest nie z drewna ale z materiału drewnopodobnego (tak mi się wydaje)
Bardzo podobną tylko czarną robi ten Pan za około 100 zł. I nie pisał nic że potrzebuje 10 osób. Jak ktoś po prostu chce mieć oryginalną gałkę nie koniecznie w takim odcieniu to myślę że warto też wziąć tą tańszą alternatywę bo nie wiadomo czy znajdzie się 10 osób chętnych na tą powyżej.

kruszan - Wto Paź 11, 2011 10:12

Jak rozmawiałem z tym człowiekiem to mówił, że prawdziwe drewno to jest - nie wiem, wydawał się uczciwy...

mi ta czarna ogólnie się nie podoba zupełnie, wszystko mam w drewnie w środku więc i gałka była by pięknym akcentem :) tym bardziej że w planach mam jeszcze zakup oklein...

ale widać, że raczej miał jej nie będę :P bo się 10 w życiu nie dozbiera... on chciał aby było więcej osób bo nie będzie skrobał i rzeźbił jednej czy 2ch, mówił, że drewniane bardzo pracochłonne są i dlatego z nich zrezygnował (bo gałki produkuje nadal) ale dla większej ilości by zrobił, myślę że jak było by np. 7 osób to też by umotał :wink:

pazdzi0h - Wto Paź 11, 2011 14:18

jakby za rowna 100 puscil to chetni zaraz by sie znalezli ;] ja sie zaczynam zastanawiac nad ta galeczka... musze to przetrawic finansowo bo troche do zrobienia w aucie jeszcze mam
tronsek - Wto Paź 11, 2011 15:50

har0 napisał/a:
Ta gałeczka wykonana jest nie z drewna ale z materiału drewnopodobnego (tak mi się wydaje)
To zależy o której gałce mówicie.
TA GAŁKA była wykonywana z drewna, natomiast TA GAŁKA , którą ja mam zamontowaną, nie jest wykonana z drewna tylko z tworzywa. Mimo to sprawia bardzo solidne wrażenie, jest ciężka. Za to montaż jest dużo łatwiejszy, gdyż mocowana jest na wkręty. Jak ja zamawiałem swoją gałeczkę to już tamtych drewnianych nie robił, tylko takie i kosztowała 139zł+wysyłka.

kruszan - Wto Paź 11, 2011 15:59

Chodzi o tą 1wszą, więc jest drewno i jest cena 150 - choć to dużo, to śni mi się po nocach więc czekam na resztę chętnych :)

1. kruszan
2. gierczol
3. KRYS
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

made07 - Pią Paź 14, 2011 20:45

ja chętnie ale nie w tym miesiącu :P
kruszan - Pią Paź 14, 2011 21:45

ok, w tym miesiącu i tak się nie wyrobimy, a czy ten czy następny to bez różnicy, możmey poczekać :)

1. kruszan
2. gierczol
3. KRYS
4. made07
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Verneur - Sob Paź 15, 2011 09:29

1. kruszan
2. gierczol
3. KRYS
4. made07
5. Verneur
6.
7.
8.
9.
10.

Jeszcze 5 osób :wink:

sim_co - Sob Paź 15, 2011 12:55

Ja użytkuję taką gałkę od prawie 2 lat. Mocowanie czasem się luzuje i trzeba dokręcać (3 imbusy), ale tak to jest super. Jakiś czas temu miałem zwarcie i mi się kabelki od gałki popaliły - facet wymienił mi co trzeba za free, także myślę, że jest baardzo w porządku :)
Lisus - Nie Paź 16, 2011 21:30

sim_co napisał/a:
Ja użytkuję taką gałkę od prawie 2 lat. Mocowanie czasem się luzuje i trzeba dokręcać (3 imbusy), ale tak to jest super. Jakiś czas temu miałem zwarcie i mi się kabelki od gałki popaliły - facet wymienił mi co trzeba za free, także myślę, że jest baardzo w porządku :)

Dokładnie mam to samo ;) Raz na jakiś czas dokręcam i też mi sie spaliły kabelki, ale to z mojej winy :oops: Naprawa była gratis ;P

dzieju - Pią Mar 02, 2012 01:33

1. kruszan
2. gierczol
3. KRYS
4. made07
5. Verneur
6. Dzieju
7.
8.
9.
10.


Oj :/ cos dlugo sie zbieramy :/

kruszan - Pią Mar 02, 2012 09:59

no niestety ;/
Sintram - Pią Mar 02, 2012 11:12

1. kruszan
2. gierczol
3. KRYS
4. made07
5. Verneur
6. Dzieju
7. Sintram
8.
9.
10.

Legwan1989 - Sob Mar 10, 2012 23:22

1. kruszan
2. gierczol
3. KRYS
4. made07
5. Verneur
6. Dzieju
7. Sintram
8. Legwan1989
9.
10.

No to jeszcze tylko dwóch :D

kruszan - Nie Mar 11, 2012 02:40

Proszę o potwierdzenie wszystkich którzy są na liście - czy nadal każdy jest zdecydowany na 100%, można podejmować rozmowy o produkcje?
Legwan1989 - Nie Mar 11, 2012 09:32

Potwierdzam ;) Mam nadzieje ze lista sie teraz nie skurczy :P
Sintram - Nie Mar 11, 2012 11:38

Potwierdzam
kruszan - Nie Mar 11, 2012 13:51

1. kruszan - ok
2. gierczol - nie
3. KRYS - nie
4. made07 - ok
5. Verneur
6. Dzieju
7. Sintram - ok
8. Legwan1989 - ok

Legwan1989 - Pon Mar 12, 2012 16:52

Może tak by spróbować skontaktować się z reszta poprzez PW?
kruszan - Pon Mar 12, 2012 17:08

wysłałem, czekamy :)
KRYS - Pon Mar 12, 2012 17:21

niestety koledzy ale muszę zrezygnować
made07 - Pon Mar 12, 2012 23:00

Sorewicz! Dawno nie zaglądałem na "tuning wizualny" :)

Oczywiście potwierdzam, piszę się na 100%

tylko teraz pytanko... czy jest różnica w gwincie gałki miedz naszymi roverkami 200, 400, 75 itp ?? Bo jestem posiadaczem 200 żeby lipy nie było:)

I nie wiece może czy ten magik ma też mieszek skórzany ??

dzieju - Sro Mar 14, 2012 01:55

1. kruszan - ok
2. gierczol - nie
3. KRYS - nie
4. made07 - ok
5. Verneur
6. Dzieju - ok
7. Sintram - ok
8. Legwan1989 - ok

Andrzej_1272 - Czw Mar 15, 2012 15:55

Czy ktoś może mi powiedzieć, do R45,gwint będzie pasował?jeśli tak to się zastanowię nad zakupem.POZDRAWIAM.
kruszan - Czw Mar 15, 2012 16:47

sądzę, że skoro są produkowane od podstaw to i gwint można dopasować jaki się chce :)
Legwan1989 - Pon Kwi 02, 2012 12:31

No i temat stanął w miejscu...
A powiedzcie mi, co Wy na taki pomysł : gałka do zmiany biegów i rękojeść od dźwigni ręcznego także w drewnie. Byłby ładny komplet. Może ten nasz majster by to zrobił . Trochę większa cena , ale i możliwe że nie potrzebowalibysmy tych dziesięciu chłopa :D

dzieju - Pon Kwi 02, 2012 12:37

Mnie pasuje pisze sie :D

Rączka ręcznego

1.Dzieju

Legwan1989 - Pon Kwi 02, 2012 12:46

To jest nas dwóch :)

Więc chętni na gałkę zmiany biegów

1. kruszan
2. made07
3. Dzieju
4. Sintram
5. Legwan1989
(6). Verneur - jeszcze nie potwierdził

Rączka ręcznego:

1. Dzieju
2. Legwan1989

dzieju - Pon Kwi 02, 2012 12:47

Więc chętni na gałkę zmiany biegów

1. kruszan
2. made07
3. Dzieju - Automat
4. Sintram
5. Legwan1989
(6). Verneur - jeszcze nie potwierdził

Rączka ręcznego:

1. Dzieju
2. Legwan1989

Sintram - Sro Kwi 04, 2012 10:35

1. kruszan
2. made07
3. Dzieju - Automat
4. Sintram
5. Legwan1989
(6). Verneur - jeszcze nie potwierdził

Rączka ręcznego:

1. Dzieju
2. Legwan1989
3. Sintram

tronsek - Sro Kwi 04, 2012 10:48

Może warto się spytać ile taka rączka by kosztowała, aby potem szoku nie było.

1. kruszan
2. made07
3. Dzieju - Automat
4. Sintram
5. Legwan1989
(6). Verneur - jeszcze nie potwierdził

Rączka ręcznego:

1. Dzieju
2. Legwan1989
3. Sintram
4. tronsek

Legwan1989 - Nie Kwi 08, 2012 11:30

Jak tam , ktoś dowiadywał się gdzie i za ile takie cacka by nam zrobili ?
leszczu - Pon Kwi 09, 2012 13:54

Panowie, ja proponuje założyć nowy watek dotyczącej właśnie tej drewnianej raczki, myślę że wtedy znalazłoby się więcej chętnych. :wink:
ketchup1 - Czw Kwi 12, 2012 14:08

jeśli gałka pasowała by do mojego rovera 45 to myślę, że mógłbym się zdecydować, tylko muszę do końca przeczytać jak ją zamontować, gdyż zbytnio nie mam do tego głowy. A może ktoś jest ze świętokrzyskiego i podczas zakładania swojej i ja bym się załapał ?:)
redcloud - Sro Maj 02, 2012 23:03

Temat umarł?
Dowiedziałem się, że producent mscartec jest z łodzi:

Cartec. Sułkowski M.
42 674 23 11
90-345
Łódź,
Księży Młyn 5

Na Allegro nie wystawia żadnych produktów - chociaż jeżeli to robota na zamówienie to się nie dziwię.
Może ktoś z Łodzi tam podjechać po drodze i pogadać z Panem? Nie ukrywam, że na widok gałki kolegi tronsek oczy mi się powiększyły :-D

made07 - Czw Maj 03, 2012 01:25

jechać chyba nikumu się nie chce- wystarczy zadzwonić:)
Tak w ogóle to przydałaby się jakaś osoba która pokierowałaby całą akcją bo w ten sposób to nigdy się nie zorganizujemy:)

ARTUR1983 - Czw Maj 03, 2012 08:53

Sam bym gałkę i drewnianą rączkę zamówił ale nie wiem czy będzie pasować do mojego R75. ;/
tronsek - Czw Maj 03, 2012 09:09

redcloud napisał/a:
na widok gałki kolegi tronsek oczy mi się powiększyły
Dzięki. :d
ARTUR1983 napisał/a:
Sam bym gałkę i drewnianą rączkę zamówił ale nie wiem czy będzie pasować do mojego R75.
Gałka (taka jak moja) będzie pasować, gdyż mocowanie jest za pomocą trzech wkrętów.
ARTUR1983 - Czw Maj 03, 2012 09:23

To jak tak to dajcie znać kiedy zamawiacie i jaka jest ostateczna cena za ten kaprys.:)
ketchup1 - Czw Maj 03, 2012 15:23

ja też bym zamawiał :)

jeśli chodzi o zorganizowanie to z tego co czytałem wcześniej musi uzbierać się 10 osób

avalonka - Nie Maj 06, 2012 10:34

Ja na gałkę też się piszę [R214]
kruszan - Nie Maj 06, 2012 17:34

muszę zacząć działać w temacie na nowo :) widzę trochę chętnych się urodziło, w wolnej chwili postaram się skontaktować z tym człowiekiem i jeszcze raz sprecyzować chętnych na zamówienie, sfinalizować to :)
tronsek - Nie Maj 06, 2012 18:43

Zapytaj się przy okazji też o rączkę na hamulec ręczny. Może też zrobi.
ARTUR1983 - Nie Maj 06, 2012 23:05

Przede wszystkim targuj się mocno . :P
pazdzi0h - Pon Maj 07, 2012 09:52

jak za 100 zl to ja też się piszę
avalonka - Nie Maj 20, 2012 13:38

Mili Państwo i jak z gałkami? Ja mogę napisać do sprzedającego i podpytać o temat, ale nie wiem czy już ktoś nie ruszył z tematem. trzeba by się ogarnąć :)
Legwan1989 - Czw Cze 28, 2012 22:39

No i temat stanął w miejscu :(
pazdzi0h - Pią Cze 29, 2012 23:13

moja propozycja taka:

7 dni na ponowna weryfikacje kto chetny

wybranie zaufanej osoby

i 7 dni na przelanie jej pieniedzy za galke przez zainteresowanych

on sie kontaktuje z producentem i zalatwia sprawe

avalonka - Pią Cze 29, 2012 23:25

Pisałam z producentem powiedział że już tych gałek nie produkuje.
Nie pytałam co jeśli zamawialibyśmy 10szt bo temat umarł. Ja pasuje, kupiłam już inną gałkę :(

Legwan1989 - Sob Cze 30, 2012 13:03

Więc wychodzi na to już nie ma kto nam zrobić tych gałek...
avalonka, gdzie kupiłas swoją gałkę ? No i jaką przede wszystkim. Pochwal się :)

avalonka - Nie Lip 01, 2012 12:55

Taką jak miałam - silverstone org. moja była cała obdrapana i wkurzało mnie to, więc chciałam wymienić. Teraz czeka aż w końcu się zbiorę i podjadę na wymianę.
(ja wiem ze to dla Was bułka z masłem, ale niestety jak się nie ma o tym zielonego pojęcia to trzeba bulić :( )

a kupiłam w art-bizar ponoć ostatnią

Legwan1989 - Nie Lip 01, 2012 22:11

No więc sprawa wygląda tak że poprzedni wykonawca juz się nie zajmuje produkcją tych gałek. A szkoda///

Moze ktoś z was zna jakiegos innego fachowca ?

Ja z kolei mam taką wizję by przerobić jakoś (jeszcze nie mam pomysłu jak ;p ) drewnianą gałkę z allegro...

Przykładowo taka gałka:

http://allegro.pl/drewnia...2439664008.html

a w miejsce opisu biegów wstawić jakies logo Rovera

Ale jak to zrobić? :P

alexkret - Czw Lip 19, 2012 21:38

Siema. Czy ktoś w swoim roverku ma zamontowaną taką gałkę skórzaną ?? ?
Legwan1989 - Sob Paź 20, 2012 21:33

alexkret, takie gałki robi własnie ten facet z allegro i już tylko takie produkuje. Tylko do modelu R400 i 600. Dużo różnią się te gałki od tych z R75 ? Widziałem że są krótsze. Da rade je jakoś spasować ?
Boyka - Wto Paź 30, 2012 16:47

Jeżeli to jest lista do tej drewnianej "podświetlanej" gałki :
1. kruszan
2. gierczol
3. KRYS
4. made07
5. Verneur
6. Dzieju
7. Sintram
8. Legwan1989
9. Boyka
10.


To i ja się dopisuję !

komar251 - Pon Lis 12, 2012 21:04

http://moto.allegro.pl/li...p?us_id=1400419

Tutaj polecę kolesia z allegro. Sprzedaje do większości samochodów w tym do rovera.






gammathough - Wto Lut 05, 2013 06:06

Dało by się załapać na wersję z logo MG?
dzieju - Wto Lut 05, 2013 15:52

Ja mam juz galke ale jak by co nadal jestem na liscie .
szpynior - Wto Lut 05, 2013 16:35

Ja też z chęcią bym zakupił .
Legwan1989 - Pon Kwi 22, 2013 22:02

Trzeba powrócić do tematu gałki :D
Co prawda takiej drewnianej już chyba nie dostaniemy, ale napisałem do gościa z http://www.galki.pl/ robią zamienniki oryginalnych gałek, podświetlane i obszyte skórą. Jest także opcja z wrzuceniem na podświetlenie własnych projektów/pomysłów z wyjątkiem zastrzeżonych znaków czy nazw firmowych, więc logo Rovera odpada. Wysłałem im obrazek klubowego logo. Dziś odesłali mi projekt.
To co na biało będzie podświetlone wg koloru jaki sobie zażyczę.
Co o tym sądzicie ?

kruszan - Pon Kwi 22, 2013 22:50

ładna, aczkolwiek nie ukrywam, że wolał bym taką:



ale pomysł dobry, ile sobie ją cenią?

Legwan1989 - Pon Maj 13, 2013 21:04

Moja gałka już czeka na montaż w aucie ;)
Delikatnie zmieniłem wcześniejszy projekt dodając numeracje biegów
Oto ostateczny efekt:





Sabz - Pon Maj 13, 2013 21:07

Wyszła przepięknie!
MD - Pon Maj 13, 2013 21:28

Legwan1989, Czy jest opcja wykorzystania tego wzoru przez forumowiczów? Coś niesamowitego ta gałka. :D
Legwan1989 - Pon Maj 13, 2013 21:32

A pewnie że jest ;) mam na dysku zapisany projekt i sadze ze ta firma także wciąż go posiada. W sumie dosyć dużo wersji mi wysłali bo wciąż chciałem by jakiś detal poprawili :p
kruszan - Sro Maj 15, 2013 23:29

Legwan1989, ile $ ?

ładnie wyszła :)

Legwan1989 - Czw Maj 16, 2013 16:46

135 zł z przesyłką. Wczoraj zamontowałem ją w aucie. Podłączyłem pod zapalniczkę więc mogę regulować jasność świecenia razem z podświetleniem licznika
toksyn - Nie Maj 19, 2013 21:33

wyszło rewelacyjnie! aż sam się zastanowię nad czymś takim :)
Legwan1989 - Nie Maj 19, 2013 23:12

O tyle jest fajnie u nich ze można zaproponować swój projekt bez dopłaty. Jedyny minus ze nie użyją znaków i napisów firmowych czyli logo Rovera odpada
MD - Nie Maj 19, 2013 23:56

Legwan1989, pomimo tego, że Rover is over?
redcloud - Pon Maj 20, 2013 17:43

Rover is over ale znak firmowy - logo należy do BMW niestety - to kwestia praw autorskich.
Pewnie się boją, żeby ktoś im sprawy nie wytoczył o bezprawne wykorzystywanie logo bez pozwolenia.

Legwan1989 - Pon Maj 20, 2013 19:40

No tak czy inaczej na logo się nie zgodzili . Nawet przytoczyli jakiś kruczek prawny, już nie chce mi się szukać w archiwum . Coś o prawach autorskich :P
zoombiex - Sob Sie 10, 2013 00:11

kto mi powie gdzie zamówić taką gałkę? :) super to wygląda :> i jaki w przybliżeniu koszt ?
Legwan1989 - Sob Sie 10, 2013 09:27

zależy o której gałce mówisz bo już w tym temacie było ich kilka
zoombiex - Sob Sie 10, 2013 09:47

podświetlana drewniana z logo Rovera ;) ale już wyczytałem że chyba ten koles z allegro już takich nie robi :/
Legwan1989 - Sob Sie 10, 2013 09:57

tak, z tą drewnianą to już prawie jak szóstka w totka :D
zoombiex - Sob Sie 10, 2013 11:12

no właśnie:/ a szkoda :| mega to wygląda :) :P
Legwan1989 - Sob Sie 10, 2013 15:39

zoombiex napisał/a:
mega to wygląda

zgadzam sie ;)

sknerko - Sro Maj 06, 2015 22:02

Uwaga wykopalisko :mrgreen:
Kumpel poprosił by zapytać czy ktoś nie wie skąd wydobyć gałkę do R75 drewnianą podświetlaną ( :twisted: najlepiej taką jak ta z początku wątku) Zależy mu na drewnianej/drewnopodobnej
albo taką jak ma/miał Legwan1989 ale w drewnie

hadzia - Nie Maj 31, 2015 20:26

Odświeżam nieco temat :)
Tak się złożyło, że mam w swoich rękach gałkę, taką jak w pierwszym poście (przynajmniej tak mi się wydaje, sami oceńcie)

Mimo najszczerszych chęci nie mogę znaleźć czasu żeby ją zamontować, więc stwierdziłem, że lepiej jakby trafiła do prawdziwego maniaka, u którego nie będzie się kurzyła w szufladzie :)

Gałka jest nieużywana, jedynie podłączyłem pod bateryjkę 9V żeby sprawdzić czy podświetlenie działa. Nie mam pojęcia na ile ją wycenić, jak ktoś jest zainteresowany niech da mi znać.
Ew. wrzucę na licytację na allegro i podrzucę link na forum

Reszta zdjęć w albumie

Kosaa - Pon Cze 15, 2015 18:24

UncleAllEvil, witam wysłałes to gałke bo jeszcze do mnie nie dotarła??? pozdrawiam
sknerko - Pon Cze 15, 2015 18:27

Kosaa to nie UncleAllEvil tylko hadzia ma tę gałkę. To z nim pisałem w twojej sprawie
Kosaa - Pon Cze 15, 2015 19:20

sknerko, aaaa ok
sknerko - Pon Cze 15, 2015 19:25

Napisz do niego przez PW
stee-zoo - Pią Wrz 09, 2016 23:02

Witam
Słuchajcie planuje zmienic gałke zmiany biegów w r75 automat ,nie wiem jak sie za to zabrac zeby nic nie uszkodzić .
Czytałem cos zeby ciągnąc w góre i uważac na zęby :razz:
nie wiem nie widze jakoś tego a ten przycisk w galce jak jest tam podlączony ,jak zamontować drugą normalnie wcisnąc.
Jak by ktoś był już po takim zabiegu wymiany galki to proszę o porade jak to zrobić zeby było OK

rafalmis1 - Sob Wrz 10, 2016 09:31

stee-zoo, po prostu wciskasz przycisk i ciągniesz ile sił, miej przy tym szczękę zamkniętą, bo jak pójdzie w żeby, to aby języka nie stracić. Nową po prostu mocno wciśniesz
rada_ck - Nie Paź 09, 2016 17:18

Temat z podświetlanymi gałkami (tymi z początku tematu) do R45 podupadł? Ewentualnie ten ostateczny projekt od Legwan1989 jakoś można udostępnić?
A może ma ktoś na sprzedaż taką gałkę jak w 1 poscie?

kdamian1996 - Sob Sty 14, 2017 23:11

Gdzie kupie taką gałke jak na początku posta ?
columbus73 - Sob Lut 11, 2017 18:18

Ponieważ nie ma już produkcji tych drążków ,postanowiłem wyprodukować sobie sam.
Drążek oczywiście z prawdziwego drewna , lakierowany . Kolor prawie wstrzelony ;) .
Podświetlenie na żywo jest tak stonowane żeby delikatnie podświetlać emblemat .
Na zdjęciach wychodzi mi to albo za jasno albo za ciemno . W nastepnym egzemplarzu (o ile będzie ) dałbym centrum światła o centymetr wyżej ale i tak jest fajnie .
Chciałem osiągnąć efekt taki ,aby logo było widoczne dopiero po włączeniu podświetlenia . Grawer jest na wewnętrznej stronie szybki . Całość podłączona do oświetlenia zegarów .

karolj - Wto Lut 14, 2017 13:37

Czy ja wiem... Mieszek też do niczego nie pasuje :P
ARTUR1983 - Sro Kwi 19, 2017 13:29

Za chęci i wkład pracy 10/10 za efekt wizualny ...nie oceniam kwestia gustu. :P
tr4bel - Wto Cze 18, 2019 11:58

Pochwalę się swoim nabytkiem ;) Projektowałem, aby była podobna do oryginału, podświetlenie zgodne z innymi.

Jestem meeega zadowolony :D Oryginalna gałka była już dosyć sfatygowana i nie trzymała się dostatecznie dobrze. Nowa wprowadziła nutkę nowoczesności, jest sztywno osadzona i jest sporo lżejsza, co w mojej ocenie znacznie poprawia obsługę auta.