Zobacz temat - [r 216 coupe 97r] Urwany przewód pod maską! Od czego???
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [r 216 coupe 97r] Urwany przewód pod maską! Od czego???


Vesper416 - Sro Sie 26, 2009 20:28
Temat postu: [r 216 coupe 97r] Urwany przewód pod maską! Od czego???
Witam dziś jak co dzień poszedłem do mojego Roverka żeby w nim poszperać a właściwie spróbować się siłować ponownie z śrubą do odpowietrzenia.

Zawsze zastanawiało mnie od czego jest przewód pojedynczy wychodzący z komputera.

Dziś sprawdzając wszystkie kostki i połączenia w końcu znalazłem drugi koniec ów przewody. Tyle że jest on urwany i leżał sobie tak ułożony że nigdy w życiu bym się nie kapnął że on jest urwany. Zręsztą ostanimi czasy kilka osób dość mocno przyglądało się co mam pod maską i nikt tego nie zauważył. Przewód wchodzi do czarnej puszki przy wyłączniku uderzeniowym. A puszka idzie do kolektora ssącego przy wtryskach. Najlepiej obrazuje to fotka


Co to jest w ogóle i do czego służy????????? ta końcówka urwana w puszce zasysa powietrze a więc właściwie jest to wężyk sęk w tym że jak przytrzymam go na siłe i docisne gdzie trzeba to silnik zaczyna mi ładnie pracować!!!!!!!!!!!!!

Drugie pytanie od czego jest ten czujnik bo kostka ma prawie urwany kabel. Obejrzałem dokładnie i stwierdzam że nie da się tego naprawić trzeba nową kostkę założyć tylko gdzie taką kupić bo te są zalane na stałe że ich się nie rozbierze....




No i po 3 mam pytanie odnośnie wtrysków czy one zawsze muszą być tak przekręcone lekko na bok jak na zdjęciu??????




Heh pod kupie was trochę za odpowiedź i pomoc polecą punkty :lol: :lol: :lol: :ok: :ok: :ok:

azor77 - Sro Sie 26, 2009 21:09

Vesper416 napisał/a:
Co to jest w ogóle i do czego służy????????? ta końcówka urwana w puszce zasysa powietrze a więc właściwie jest to wężyk sęk w tym że jak przytrzymam go na siłe i docisne gdzie trzeba to silnik zaczyna mi ładnie pracować!!!!!!!!!!!!!


Jest to wężyk łączący czujnik podciśnienia z kompem, odpowiada za min.sterowanie pracą silnika.

Vesper416 napisał/a:
Drugie pytanie od czego jest ten czujnik bo kostka ma prawie urwany kabel. Obejrzałem dokładnie i stwierdzam że nie da się tego naprawić trzeba nową kostkę założyć tylko gdzie taką kupić bo te są zalane na stałe że ich się nie rozbierze...


Czujnik temperatury powietrza w kolektorze dolotowym.

Vesper416 napisał/a:
No i po 3 mam pytanie odnośnie wtrysków czy one zawsze muszą być tak przekręcone lekko na bok jak na zdjęciu??????


Nie koniecznie, niema to wpływu na pracę silnika :wink:

Lechos - Sro Sie 26, 2009 21:15

Vesper416 napisał/a:
Tyle że jest on urwany
obiac koncowke na rowno i nasunac
Vesper416 napisał/a:
czy one zawsze muszą być tak przekręcone lekko na bok
jesli Cie to drazni to powinno sie dac reka przekrecic
Vesper416 - Sro Sie 26, 2009 21:36

Dzięki!!!

Kochane z was chłopaki (bez pod tekstów) jak jeszcze byście pomogli mi w tym temacie to było by bardzo fajnie


http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=44702