Zobacz temat - [R45 iDT 02'] Smród z nawiewu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 iDT 02'] Smród z nawiewu

PopaY - Pią Wrz 11, 2009 08:22
Temat postu: [R45 iDT 02'] Smród z nawiewu
Cześć.

Od jakiegoś czasu po włączeniu nawiewu czuję w kabinie smród podobny do zapachu często eksploatowanej szmaty do podłogi, która nie była wyżęta (z pewnością większość z Was kojarzy zapach). Żeby go nie czuć to muszę korzystać z max. otwartych zapachów samochodowych (co i tak nie zapewnia 100% braku jego czucia). Co ciekawe ten odór unosi się tylko przy włączonym nawiewie, jak jest włączona klimatyzacja to nie czuć go wcale. Jak kilkoro z Was wie mam do wymiany wentylator http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=44370, ale nie wiem czy ma to właśnie związek z samym wentylatorem :/ Co to może być i jak się pozbyć tego nieprzyjemnego zapachu?

Pzdr.

piotreq - Pią Wrz 11, 2009 08:24

Klima do odgrzybienia i przestanie smierdziec stara szmata :mrgreen:

Polecam to zrobic jak najszybciej bo wdychanie takich grzybow jest raczej dosc szkodliwe.

PopaY - Pią Wrz 11, 2009 08:29

No, ale czy na pewno? Przy włączonej kimie nic nie czuć, śmierdzi tylko przy włączonym zwykłym nawiewie.
szoso - Pią Wrz 11, 2009 08:41

a czy u was też śmierdzi jak jest ustawione na maxa na gorące?
bo u mnie właśnie wtedy coś tłucze po nosie

blue827 - Pią Wrz 11, 2009 08:46

U mnie zbutwiały zapach (szczególnie po wyłączeniu klimy) napewno pochodzi z parownika, dopiero ozonowanie pomaga na jakiś czas.


Ale przecież 45tka ma filtr kabinowy z węglem aktywnym, więc cały układ powinien być chyba super czysty?

piotreq - Pią Wrz 11, 2009 08:52

PopaY napisał/a:
No, ale czy na pewno? Przy włączonej kimie nic nie czuć, śmierdzi tylko przy włączonym zwykłym nawiewie.


Jak wlaczysz klime to sie grzybki i inne syfy przymroza i tak nie smierdza.
A jak wylaczysz to to wszystko sobie zaczyna parowac i daje efekty :lol:

[ Dodano: Pią Wrz 11, 2009 08:55 ]
blue827 napisał/a:

Ale przecież 45tka ma filtr kabinowy z węglem aktywnym, więc cały układ powinien być chyba super czysty?


I teraz pytanie do kolegi, ktory ma problem: czy ma ten filtr i kiedy go ostatnio wymienial ?

PopaY - Pią Wrz 11, 2009 09:35

A skąd mam wiedzieć? :D Auto mam od 14 sierpnia :P
szoso - Pią Wrz 11, 2009 09:41

PopaY napisał/a:
A skąd mam wiedzieć?

to czas sprawdzić co się ma w autku :wink:

kasjopea - Pią Wrz 11, 2009 09:49

PopaY, temat smrodu z nawiewów był wałkowany bardzo wiele razy :roll:
Trzeba odgrzybić układ i oczywiście wymienić filtr kabinowy. I to jest zupełnie naturalne, że śmierdzi właśnie przy włączonym samym nawiewie, a nie klimatyzacji.

Remigiusz - Pią Wrz 11, 2009 10:37

kasjopea,

Mam to samo ze śmierdzi szmata :evil: Ale śmierdzi tylko jak się włączy na ciepły nadmuch. Przedtem nie miałem klimy i tez śmierdziało, a z nowym parownikiem od klimy bez filtra kabinowego dalje tak śmierdzi :neutral:

mcjg - Pią Wrz 11, 2009 10:45

Każdy układ nawiewu prędzej czy później będzie śmierdział, tylko ten z klimatyzacją raczej prędzej. Wymiana filtra, porządne odgrzybienie pomogą na pewno. W przypadku klimy przydaje sie takie coś robić przynajmniej raz w roku.
kasjopea - Pią Wrz 11, 2009 10:48

Remi55, może faktycznie trzeba by spróbować ozonowania :/
Remigiusz - Pią Wrz 11, 2009 10:52

kasjopea, Chyba faktycznie to sprobojue. Bo teraz zainstalowana klima czy bez parownika klimy to tak samo śmierdzi jak się daje na ciepły nadmuch :???:

Jest nawet w Rzeszowie i tani zabieg :razz:

Cytat:
Ozonowanie klimatyzacji

Ozon zabija bakterie, wirusy, grzyby, które rozwijają się w układach klimatyzacji samochodowej. Nieoczyszczane klimatyzacje powodują niekorzystne skutki dla zdrowia i samopoczucia kierowcy. Ozonowanie pomaga pozbyć się uciążliwego zapachu z wnętrza pojazdu i układu wentylacji. Polecane dla osób pragnących sprzedać/kupić pojazd, w którym były palone papierosy lub palących chcących odświeżyć swój samochód.

W Auto-Res Rzeszów ozonowanie klimatyzacji samochodowej kosztuje tylko 40 zł (cena promocyjna!).


[ Dodano: Pią Wrz 11, 2009 10:56 ]
Tylko dlugi zabieg krucze :mrgreen: To musi trwac co najmniej 45 min. I nie powiedziane, że za pierwszym razem pomoże jeśli auto było "zapuszczone"

szoso - Pią Wrz 11, 2009 11:09

u mnie wali na gorącym z nawiewu a klimy nie mam
też mam odgrzybić? ile to kosztuje?

Marta - Pią Wrz 11, 2009 11:30

ja akurat w moim za odgrzybianie, filtr i napełnienie płaciłam 150zł i jest super efekt
azer - Pią Wrz 11, 2009 11:30

Remi55 napisał/a:
Tylko dlugi zabieg krucze :mrgreen: To musi trwac co najmniej 45 min. I nie powiedziane, że za pierwszym razem pomoże jeśli auto było "zapuszczone"
teoretycznie powinien trwać nawet godzinę, ale standardowo w zakładach robią 15 min i w większości przypadków to wystarcza. U mnie wystarczyło
szoso - Pią Wrz 11, 2009 11:36

ja klimy nie mam to może bym sam sobie to odgrzybił?
można samemu to zrobić jakimś preparatem?

azer - Pią Wrz 11, 2009 11:53

szosownik napisał/a:
ja klimy nie mam to może bym sam sobie to odgrzybił?
można samemu to zrobić jakimś preparatem?

można samemu, omawiane wiele razy. Jeden z polecanych preparatów to ten
http://allegro.pl/item739...it_allegro.html
jednak ozonowanie ponoć jest najlepsze, jednak droższe

Krzysi3k - Pią Wrz 11, 2009 11:57

szosownik, u mnie przy włączeniu na ciepłe też inaczej pachnie... jakoś płynem do chodnic :P
szoso - Pią Wrz 11, 2009 12:00

azer napisał/a:
można samemu, omawiane wiele razy. Jeden z polecanych preparatów to ten
http://allegro.pl/item739...it_allegro.html

dzięki bardzo :smile:

[ Dodano: Pią Wrz 11, 2009 12:02 ]
Krzysi3k5 napisał/a:
szosownik, u mnie przy włączeniu na ciepłe też inaczej pachnie... jakoś płynem do chodnic

to u mnie czymś innym :wink:

IROLA - Pią Wrz 11, 2009 12:29

U mnie po zakupie przy włączonym nawiewie (bez załączonej klimatyzacji) także pojawiał się nieprzyjemny "ten" zapach. Poczytałem na forum i zrobiłem tak : wyjąłem filtr kabinowy i okazało się, że jest on mokry do wysokości 1/3, ponadto był zapchany liśćmi drobnym śmieciami a nawet małym piórkiem ptaszka. Wyczyściłem go wysuszyłem, odkurzyłem itd (mam już nowy - ale o tym później). Najpierw jednak rozebrałem "podszybie" i wymieniłem (kombinowałem) uszczelkę wokół wlotu powietrza do wentylacji (stara była zniszczona - a raczej jej nie było). Nadgiąłem ponadto blachę przy wlocie tak aby nie było bezpośredniego wlotu powietrza od strony krateczki w podszybiu. Zapach praktycznie znikł. Jednak ponieważ niedawno nabyłem Roverka to wczoraj kupiłem środek WURTH (50 zł) i dziś będę "odgrzybiał". Goście z firmy "odgrzybiającej" opisali jak to zrobić. Następnie zamontuje nowy filtr.
Jednak jeżeli ktoś ma problem z powracającym "zapachem" to radzę sprawdzić czy po deszczu (lub myciu) nie pojawia się woda w filtrze kabinowym a wówczas - jak pisałem wyżej.

Krzysi3k - Pią Wrz 11, 2009 12:36

Ja jak pianką odgrzybiałem to potem parę dni waliło chemiczną cytryna :P
Nawaliłem tyle tej pianki do miejsca, gdzie pobiera powietrze z kabiny, że aż potem kapało ;)
Ale to nawet dobrze, bo syf straszny wyleciał razem z płynem, a ja po prostu potrzymałem tam 10 min ścierkę i włączałem i wyłączałem nawiew (mocniej leciało).

szoso - Pią Wrz 11, 2009 12:50

kurde nie pomyślałem a i nie miałem czasu by zdjąć podszybie przed wymianą szyby która właśnie mi pękła jak chciałem wyjąć podszybie a teraz nie będę ryzykował nowej szyby którą mam wstawioną bo bym też tam ten wlot nawiewu obejrzał
PopaY - Pią Wrz 11, 2009 14:06

Czyli wszystko jasne, ale jest jedno "ale" :/ Generalnie sezon letni już jest prawie zakończony więc lada dzień klima pójdzie w odstawkę. Gdybym teraz odgrzybił układ i wymienił filtr, to za pół roku musiałbym zrobić to samo przy napełnianiu klimy więc pytanie co robić? Zaczekać te pół roku czy zrobić już teraz? Generalnie jak mam zapachy przy nawiewach to raczej czuć ten zapach niż smród...
thef - Pią Wrz 11, 2009 14:18

PopaY napisał/a:
Gdybym teraz odgrzybił układ i wymienił filtr, to za pół roku musiałbym zrobić to samo przy napełnianiu klimy więc pytanie co robić?
Dlatego klimatyzacji powinno się używać przez cały rok, również w zimie.
PopaY - Pią Wrz 11, 2009 14:20

Czyli sugerujesz żebym jednak zrobił to teraz jak i również po ziemie?
thef - Pią Wrz 11, 2009 14:26

PopaY napisał/a:
Czyli sugerujesz żebym jednak zrobił to teraz jak i również po ziemie?
No to już zależy ile wytrzymasz z tym smrodkiem ;) . Generalnie najlepiej chyba serwisować klimę z początkiem wiosny, tak, żeby na lato, w którym używana jest najczęściej i najchętniej, była gotowa. Nic nie szkodzi jednak, jeżeli serwisować będziesz przed zimą, bo porządny serwis powinien spokojnie wystarczyć na rok :) .
szoso - Pią Wrz 11, 2009 14:49

thef napisał/a:
Dlatego klimatyzacji powinno się używać przez cały rok, również w zimie.

są takie zalecenia żeby właśnie w zimie od czasu do czasu ją włączyć bo na wiosnę niektórzy mają problem z jej odpaleniem przez to że się zastojała przez zimę :wink:

PopaY - Pią Wrz 11, 2009 15:10

thef napisał/a:
PopaY napisał/a:
Czyli sugerujesz żebym jednak zrobił to teraz jak i również po ziemie?
No to już zależy ile wytrzymasz z tym smrodkiem ;) . Generalnie najlepiej chyba serwisować klimę z początkiem wiosny, tak, żeby na lato, w którym używana jest najczęściej i najchętniej, była gotowa. Nic nie szkodzi jednak, jeżeli serwisować będziesz przed zimą, bo porządny serwis powinien spokojnie wystarczyć na rok :) .

Dr. Marcus lemon daje radę i nie czuć go przy otwartym na maxa zapachu ;) Chyba się zdecyduję na ten serwis przed zimą, o ile uda mi się wymienić ten nieszczęsny wentylator...

thef - Pią Wrz 11, 2009 15:13

Najlepiej byłoby poświęcić trochę kasy i nabić klimę, zrobić ozonowanie, wymienić osuszacz i filtr.
PopaY - Pią Wrz 11, 2009 15:14

No jak będę to robił to na pewno "komplet" tylko najpierw muszę wentylator wymienić, a dalszym ciągu nie znalazłem używki z europejczyka.
IROLA - Pią Wrz 11, 2009 15:15

Dlaczego przy "napełnianiu" układu klimatyzacji należy odgrzybiać ? Sprawdzenie szczelności (dobijanie itd.) nie powoduję chyba konieczności odgrzybiania, wymiany filtra ? ja dziś odgrzybię, wymienię filtr a wiosna pojadę do punktu aby ewentualnie uzupełnili olej w sprężarce i dobili. Myślę, że zostanie mi dziś wurtha więc ewentualnie mogę odgrzybić - lecz jest to obowiązkowy zabieg przy serwisie klimy ?
thef - Pią Wrz 11, 2009 15:25

Oczywiście, że nie trzeba robić odgrzybiania po nabijaniu. Niemniej jednak najlepiej serwisować klimę raz w roku robiąc pełen serwis. Nie wiem dokładnie jaką żywotność ma osuszacz, ale nie jest aż tak drogi, żeby nie móc go wymienić również co rok. Wurth ma niezłe preparaty, ale przy dużym zagrzybieniu nie pomogą na długo, najlepiej jest zrobić ozonowanie.
Remigiusz - Pią Wrz 11, 2009 15:31

Przez to co wy piszecie jadę w poniedziałek na ozonowanie zobaczymy czy to coś da :mrgreen:
darek_wp - Pią Wrz 11, 2009 21:23

PopaY napisał/a:
Czyli wszystko jasne, ale jest jedno "ale" :/ Generalnie sezon letni już jest prawie zakończony więc lada dzień klima pójdzie w odstawkę. Gdybym teraz odgrzybił układ i wymienił filtr, to za pół roku musiałbym zrobić to samo przy napełnianiu klimy więc pytanie co robić? Zaczekać te pół roku czy zrobić już teraz? Generalnie jak mam zapachy przy nawiewach to raczej czuć ten zapach niż smród...


pozwolę się nie zgodzić z opinią
1. ze względu na kompresor (mozliwość rozszczelnienia) zalecane jest przynajmniej raz na 2 tyg właczyć klime na kilkanaście minut także w zimie
2. nawet w jesieni i zimie używam klimy - pomaga osuszyć zaparowanie szyby
3. nawet jak się nie używa klimy wskazane jest wymienić filtr co pół roku i oczyścić (odgrzybić) układ nawiewowy
tak naprawdę jednorazowe koszty to max 100 PLN a zdrowie bezcenne

[ Dodano: Pią Wrz 11, 2009 21:26 ]
thef napisał/a:
Oczywiście, że nie trzeba robić odgrzybiania po nabijaniu. Niemniej jednak najlepiej serwisować klimę raz w roku robiąc pełen serwis. Nie wiem dokładnie jaką żywotność ma osuszacz, ale nie jest aż tak drogi, żeby nie móc go wymienić również co rok. Wurth ma niezłe preparaty, ale przy dużym zagrzybieniu nie pomogą na długo, najlepiej jest zrobić ozonowanie.



serwis zaleca wymianę osuszacza co 5 lat

[ Dodano: Pią Wrz 11, 2009 21:28 ]
Remi55 napisał/a:
Przez to co wy piszecie jadę w poniedziałek na ozonowanie zobaczymy czy to coś da :mrgreen:


tylko niech goście sie przyłożą - ozonator do autka, nawiew na obieg wewn na 1/2 mocy i min 20 minut - będzie efekt :ok:

PopaY - Nie Wrz 20, 2009 20:27

Ja się umawiam na środę. Ozonowanie ma trwać koło 45 minut. Pytanie mam do Was: czy w każdym takim serwisie klimatyzacji powinni mieć filtry kabinowe do wymiany dla klientów czy trzeba ze swoim przyjeżdżać?
kasjopea - Nie Wrz 20, 2009 20:30

Mogą nie mieć. Najlepiej weź swój, jak dostaniesz to węglowy.
PopaY - Nie Wrz 20, 2009 20:31

Heh, czyli trzeba będzie pojeździć po sklepach... Jeśli nie do R45 to do jakiego auta pytać? Bo może być tak, że w sklepach do "R" mieć nie będą :/
kasjopea - Nie Wrz 20, 2009 20:35

Mają w wielu sklepach, niekoniecznie węglowe, ale filtrona to na pewno. Ma mieć symbol K1082
PopaY - Nie Wrz 20, 2009 20:37

Dziękuję za info :ok:
Jugol - Nie Wrz 20, 2009 20:48

...jak większość z Was tu napisała, zrobiłem tak wiosną- full wypas dla klimy, po sporych deszczach pojawił się problem nieprzyjemnego zapachu z nawiwu i problem mokrego filtra- po uszczelnieniu podszybia, zmiana filtra i zastosowałem taki granacik :grin: http://allegro.pl/item736..._activejet.html
...i jak thef tu słusznie zauważył- używam klimy codziennie- chociaż na 15 min :taa: , bo jak to mówią organ nieużywany zanika :wink:

PopaY - Pon Wrz 21, 2009 09:23

kasjopea napisał/a:
Mogą nie mieć. Najlepiej weź swój, jak dostaniesz to węglowy.

No i faktycznie nie mają. Muszę przywieźć swój. Podzwonię zaraz po sklepach i zapytam, a jak nie to pozostaje allegro tylko czy zdąrzą z wysyłką? :/

Jugol - Pon Wrz 21, 2009 09:29

...ja zawsze filtry kupuję w Inters Cars, jak masz ich gdzieś w pobliżu- kupisz na 100% :ok:
PopaY - Pon Wrz 21, 2009 09:37

Prośba: jak wygląda filtr w R45?
szoso - Pon Wrz 21, 2009 09:41

PopaY napisał/a:
Prośba: jak wygląda filtr w R45?

http://www.filtron.pl/pl/...OC=101#idn27137

PopaY - Pon Wrz 21, 2009 09:43

Nie widzę zdjęcia żadnego :/
Brt - Pon Wrz 21, 2009 09:44

http://www.autosklep-car-man.pl/produkt-8275.html
http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=&c=1118
http://www.tomateam.pl/sk...&m_dzial=&c=432
http://www.tomateam.pl/sk...&m_dzial=&c=773

PopaY - Pon Wrz 21, 2009 09:46

Jugol napisał/a:
...ja zawsze filtry kupuję w Inters Cars, jak masz ich gdzieś w pobliżu- kupisz na 100% :ok:
Dzwoniłem, są, ale zwykłe za 50zł :shock:

Btw. Brt dzięki :) Myślisz, że jak zamówię z TT to mi na jutro przyślą?

[ Dodano: Pon Wrz 21, 2009 09:49 ]
Heh, nie mozna się w ogóle dodzwonić do TT, telefon jest wyłączony :/

szoso - Pon Wrz 21, 2009 09:55

PopaY napisał/a:
Nie widzę zdjęcia żadnego

nie osłabiaj mnie :wink:
wystarczy kliknąć po prawo K1082 i jest zwymiarowana fotka

PopaY - Pon Wrz 21, 2009 10:00

A niby skąd miałem wiedzieć, że trzeba w to kliknąć? ;) Dzięki :P
szoso - Pon Wrz 21, 2009 10:03

PopaY napisał/a:
A niby skąd miałem wiedzieć, że trzeba w to kliknąć?

no niby tak :razz:
PopaY napisał/a:
Dzięki

tam jest taki przycik :wink:

PopaY - Pon Wrz 21, 2009 10:03

Znalazłem coś takiego i jest to sklep w Radomiu. Szkoda tylko, że nie ma zdjęcia :/ To może być nieco podchwytliwe, ale czy "węglowy" = "z węglem aktywnym"?
szoso - Pon Wrz 21, 2009 10:04

PopaY napisał/a:
ale czy "węglowy" = "z węglem aktywnym"?

tak

Brt - Pon Wrz 21, 2009 10:05

PopaY napisał/a:
Dzwoniłem, są, ale zwykłe za 50zł

ale przeginka z ceną :/ ... kurde ostatnio w IC kupowałem to coś ok 30PLN płaciłem chyba za filtrona :roll:

PopaY - Pon Wrz 21, 2009 10:08

Co myślicie? http://www.bazarek.pl/pro...m-aktywnym.html
Brt - Pon Wrz 21, 2009 10:57

pewnie bedzie ok. ...
Jugol - Pon Wrz 21, 2009 17:09

Brt napisał/a:
PopaY napisał/a:
Dzwoniłem, są, ale zwykłe za 50zł

ale przeginka z ceną :/ ... kurde ostatnio w IC kupowałem to coś ok 30PLN płaciłem chyba za filtrona :roll:


...dokładnie Brt- w zeszłym tydniu płaciłem podobnie, a co do węglowego, nie licz na to, że jak będziesz jechał przez jakiekolwiek, masakryczne źródło smrodu, to Ci będzie pachniało fiołkami :niee: , on i tak Ci nie pomoże, więc w sumie po co przepłacać ?? , kupuj zwykły i montuj chopie :ok:

PopaY - Pon Wrz 21, 2009 17:54

No tak, ale skoro węglowy jest za 40zł? ;) Zamówiłem tutaj http://nitroauto.bazarek....m-aktywnym.html, to sklep akurat w Radomiu więc jutro mam odebrać. Co dziwne, ja zamówiłem jeszcze w cenie 40zł brutto, a teraz jest już za 46.99zł hehe (zamówiłem o godz. 11). To jest filtr firmy "Aster", słyszał ktoś o tej firmie?
Jugol - Pon Wrz 21, 2009 18:03

PopaY napisał/a:
No tak, ale skoro węglowy jest za 40zł? ;) Zamówiłem tutaj http://nitroauto.bazarek....m-aktywnym.html, to sklep akurat w Radomiu więc jutro mam odebrać. Co dziwne, ja zamówiłem jeszcze w cenie 40zł brutto, a teraz jest już za 46.99zł hehe (zamówiłem o godz. 11). To jest filtr firmy "Aster", słyszał ktoś o tej firmie?


... uważam, że to jest normalna cena za ten filterek :ok:

PopaY - Pon Wrz 21, 2009 18:06

Cena ceną, ale jak z jakością, bo ja o tej firmie nie słyszałem? Dzwoniłem do kilkunastu sklepów, to w sumie jeśli chodzi o zwykły Filtrona to najtaniej znalazłem za 37zł.
Jugol - Pon Wrz 21, 2009 18:17

... ,, jak się nie wywrócis, to się nie naucys'' :) , zamontniesz, pojeździsz, to będziesz wiedział , czy daje radę , czy nie :ok:
PopaY - Wto Wrz 22, 2009 15:58

Odebrałem filtr. Takie to ustrojstwo :P









Oby był dobry :P

kasjopea - Wto Wrz 22, 2009 16:06

Wygląda ok, powinien pasować.
Żeby wymienić filtr musisz oprócz demontażu schowka odkręcić jeszcze taką metalową blokadę na 4 śruby i otworzyć puszkę z filtrem.
Powodzenia :wink:

PopaY - Wto Wrz 22, 2009 16:10

Ja tego robić nie będę ;) Chyba :P Myślę, że serwis mi wymieni żebym ja się nie musiał brudzić ;)
kasjopea - Wto Wrz 22, 2009 16:26

Burżuj :razz: :wink: Tam nie ma nic do brudzenia ;p
PopaY - Wto Wrz 22, 2009 17:32

Żaden burżuj ;P Jak Ty byś cały dzień łaziła w gajerku to raczej wolałabyś się nie kłaść przy fotelu i babrać z odkręcaniem wszystkiego :P Poza tym jest się czym ubrudzić, przynajmniej w sobotę jak odkręcałem wentylator to rączki pierwszej czystości nie były po całej operacji :P
kasjopea - Wto Wrz 22, 2009 18:01

Wcale nie trzeba się kłaść, zresztą do grzebania w roverku garnitur nawet przystoi :wink:
Ok, już się nie czepiam :smile:

marcinZG - Wto Wrz 22, 2009 18:15

Przy okazji i ja przed chwila wykrecilem swoj wentylator nawiewu i lekko sie przerazilem..
Brakowalo tam tylko zmielonego wrobla.
Po wyciagnieciu calego syfu i odkurzeniu chodzi duzo lepiej i przede wszystkim ciszej.
Takze przy okazji wymiany filtra kabinowego polecam kazdorazowe czyszczenia wentylatora.
5min roboty, bo nie trzeba nawet wykrecac schowka, raptem 3 krzyzakowe srobki i voila.

Jugol - Wto Wrz 22, 2009 19:47

PopaY napisał/a:
Żaden burżuj ;P Jak Ty byś cały dzień łaziła w gajerku to raczej wolałabyś się nie kłaść przy fotelu i babrać z odkręcaniem wszystkiego :P Poza tym jest się czym ubrudzić, przynajmniej w sobotę jak odkręcałem wentylator to rączki pierwszej czystości nie były po całej operacji :P


...burżuj, burżuj :taa: raptem 6 śrubek odkręcić, wyciągnąć stary , odkurzyć wewn. założyć nowy, przykręcić 6 śrubek- delikatna i przyjemna i broń Boże brudna praca, i satysfaction, że się zrobiło samemu :ok:

...ale jak się komuś nie chce babrać- jego sprawina :wink:

[ Dodano: Wto Wrz 22, 2009 19:48 ]
marcinZG napisał/a:
Przy okazji i ja przed chwila wykrecilem swoj wentylator nawiewu i lekko sie przerazilem..
Brakowalo tam tylko zmielonego wrobla.
Po wyciagnieciu calego syfu i odkurzeniu chodzi duzo lepiej i przede wszystkim ciszej.
Takze przy okazji wymiany filtra kabinowego polecam kazdorazowe czyszczenia wentylatora.
5min roboty, bo nie trzeba nawet wykrecac schowka, raptem 3 krzyzakowe srobki i voila.


...dzięki za poradę, następnym razem tak zrobię :ok:

szoso - Sro Wrz 23, 2009 10:02

chyba i ja zajrzę do swojego wentylatora
odkręca się go u mnie podobnie jak w 45 czy inaczej?

Brt - Sro Wrz 23, 2009 10:03

Cytat:
odkręca się go u mnie podobnie jak w 45 czy inaczej?

tak samo :ok:

szoso - Sro Wrz 23, 2009 10:04

Brt napisał/a:
tak samo

dzięki :smile:

PopaY - Sro Wrz 23, 2009 13:29

No i po robocie. Całość trwała mniej więcej godzinkę. Filtr, wg gości od klimy, lepszej jakości niż Filtrona co mnie ucieszyło. A teraz już leżę w wyrku, bo mi się w główce nieźle kręci :P Szyby wszystkie były otwarte, a i tak troszkę się podtrułem :/