Zobacz temat - [R75] Demontaż mieszka ręcznego i dźwigni biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Demontaż mieszka ręcznego i dźwigni biegów

hvil - Nie Sty 17, 2010 15:53
Temat postu: [R75] Demontaż mieszka ręcznego i dźwigni biegów
Witam,
Jako że kolega z forum prosił o fotki tunelu w celu identyfikacji demontażu mieszków, zrobiłem i postanowiłem to wrzucić dla wszystkich. Prośba do modów o przeniesienie tego jeśli uważają ze bardziej do oftopa pasuje niż tu. Ale:

Mieszek dźwigni zdejmuje się banalnie gdyż wystarczy podważyć pseudo drewienko trójkątne w tunelu i ono wychodzi z tunelu a mieszek do niego jest przymocowany, należy odkręcić gałkę zmiany biegów i wszystko zsunąć do góry. Wówczas już w domowym zaciszu odmontowujemy dol mieszka od tego trójkątnego pseudo drewienka. W załączniku fotki z zaznaczeniem gdzie ten drewniany element ma mocowania w tunelu:-) <jak będę miał pod ręka bo nie moglem znaleźć to wrzucę fotkę mieszka zdemontowanego>

Jeśli chodzi o ręczny to sprawa jest taka że.... nie pamiętam czy go się dało zdjąć bez zdejmowania tunelu czy dop po. ale patrząc na dwie wnęki wyrżnięte na końcach to my się wydaje ze tam powinny być zatrzaski, dlatego tutaj już nie powiem czy trzeba demontować tunel czy od góry da się podważyć jak przy dźwigni zmiany biegów:-) może ktoś dopowie co pamięta.

Poniżej fotki.

azer - Nie Sty 17, 2010 16:11

taki OT, dla takich właśnie tematów które znikną w gąszczu innych przydałoby się w moim odczuciu dodatkowy dział na forum
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=49868

hvil - Nie Sty 17, 2010 16:25

tez o tym pisalem:-) juz wrzucilem demontarz pompy spryskiwacyz podobno admini wychwytuja to swa cudowna dlonia i wklepuja na strone ale jakos niewidac:-D
apples - Nie Sty 17, 2010 19:09

Można wyciągnąć bez podważania. Wystarczy włożyć rękę w pseudo skórę i pociągnąć razem z ramką delikatnie do góry. :wink:
hvil - Nie Sty 17, 2010 22:09

ja podwazam bo niechce ulamac:-D
piwonski12 - Nie Sty 17, 2010 23:41

hvil napisał/a:
Witam,
Jako że kolega z forum prosił o fotki tunelu w celu identyfikacji demontażu mieszków, zrobiłem i postanowiłem to wrzucić dla wszystkich. Prośba do modów o przeniesienie tego jeśli uważają ze bardziej do oftopa pasuje niż tu. Ale:

Mieszek dźwigni zdejmuje się banalnie gdyż wystarczy podważyć pseudo drewienko trójkątne w tunelu i ono wychodzi z tunelu a mieszek do niego jest przymocowany, należy odkręcić gałkę zmiany biegów i wszystko zsunąć do góry. Wówczas już w domowym zaciszu odmontowujemy dol mieszka od tego trójkątnego pseudo drewienka. W załączniku fotki z zaznaczeniem gdzie ten drewniany element ma mocowania w tunelu:-) <jak będę miał pod ręka bo nie moglem znaleźć to wrzucę fotkę mieszka zdemontowanego>

Jeśli chodzi o ręczny to sprawa jest taka że.... nie pamiętam czy go się dało zdjąć bez zdejmowania tunelu czy dop po. ale patrząc na dwie wnęki wyrżnięte na końcach to my się wydaje ze tam powinny być zatrzaski, dlatego tutaj już nie powiem czy trzeba demontować tunel czy od góry da się podważyć jak przy dźwigni zmiany biegów:-) może ktoś dopowie co pamięta.

Poniżej fotki.

U mnie gałka się nie wykręca , tylko zdejmuje się do góry.

kris-tofer - Wto Sty 19, 2010 09:06

apples napisał/a:
Można wyciągnąć bez podważania. Wystarczy włożyć rękę w pseudo skórę i pociągnąć razem z ramką delikatnie do góry
najszybszy sposób otworzenia najlepszej skrytki samochodowej, gdzie niepoinformowana o nałogu kierowcy dziewucha nigdy fajek nie znajdzie :D
apples - Wto Sty 19, 2010 10:16

kris-tofer :grin:
hvil - Wto Sty 19, 2010 15:20

kris-tofer, widze ze mamy podobny problem.... ale ciiii<mam nadzieje ze tu nie zaglada>:-) :mrgreen:
kris-tofer - Sro Sty 20, 2010 12:14

To ja już nic na ten temat nie mówię, bo internet to kopalnia wiedzy :mrgreen:
Waldi146 - Wto Gru 27, 2011 22:48

Ok, wszystko pięknie. Z tymi wszystkimi wyjaśnieniami co powyżej poradziłem sobie z marszu sam. Ale powiedzcie jak odkręcić gałkę ?
kingbuszek - Sro Gru 28, 2011 00:18

Gałki w R75 nie odkręcisz. Musisz zsunąć błyszczący pierścień wraz z mieszkiem w dół, gałkę chwytasz mocno, oburącz i z siłą ciągniesz do góry uważając jednocześnie aby nie wybić sobie zębów. :mrgreen:
hvil - Sro Gru 28, 2011 00:19

ja mialem odkrecana:)